SpoAt. NIEUWKUIJK BERKDIJK L00N-0P-ZAND Netle Werkster Heimwee naar het „HALVE-ZOLENLIJNTJE". VOETBAL Net Dagmeisje, Werkster. LANGSTRAAT ondervindt ernstig nadeel door opheffing treinverbinding Laatste Berichten. BILJARTEN. nelte Dienstbode DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 APRIL 1951. greetje. t GEVRAAGD: GEVRAAGD: voor 2 dagen per week BIEMANS, Hoofdstr. 218 Kaatsheuvel. VERLOREN: 12 April Z Hi VEREN ARMBAND (erfstuk). Tegen beloning te rug te bezorgen te Sprang A 170 a of M. de Beer, Telef. 2365, Kaatsheuvel. ten, van femiliefeesten tot na tionale feestdagen toe. Dat heeft ook „St. Crispijn" 40 jaar lang gedaan en daar door zijn haar instrumenten versleten. Hoe hard het nodig is dat er nieuwe komen, hoe ven wij hier niet in den brede te gaan uiteenzetten, dat is al meermalen gebeurd en zal in de toekomst nog wel gebeu ren. Wij willen nu wijzen op de fancy-fait die volgende week in de Gildenbond wordt gehouden. Dat is van Donder dag tot en met Zondag, 26 tot 29 April. De belangstelling die voor deze fancy-fair nu al getoond wordt, bewijst dat „St. Crispijn" gewaardeerd wordt en dat officiële instan- wijz enop de noodzaak van 'n ties en verenigingen graag 't hunnen willen bijdragen om de harmonie vooruit te helpen. Wij weiden ér nu niet ver der over uit, nadere medede lingen enz. volgen nog; het is nu maar dat men het vast weet. BAARDWIJKS TONEEL. Ook Baardwijks Toneel is blijkbaar klaar voor zijn voor jaarsuitvoering, want op Za terdag 28 en Zondag 29 "April a.s. treedt deze vereniging in het Patronaat te v.m. Baard wijk op met het ernstige to neelspel in 3 bedrijven ,.Het Verleden keert weer" door Christ Pfeiffer en Peter v. d. Vogelen. De regie heeft weer J. v. d. Hoven, die bewezen heeft iets te kunnen bereiken. We hopen van harte dat ..Baardwijks Toneel" ook deze keer succes heeft. FEESTAVOND R. W. B. Zaterdag j.l. hield R.W.B. wederom een feestavond in zaal Thalia", die ditmaal aangeboden werd door enkele donateurs en supporters aan leden en donateurs van RWB, met medewerking van de Meiody-Band. Deze avond mag in zijn ge heel als zeer geslaagd ge noemd worden. De heer Möhring opende de feestavond en deelde mee dat in verband met het feit dat R.W.B. binnen afzienbare tijd van terrein zou moeten ver anderen en. indien mogelijk, een nieuw clubhuis gebouwd moest worden; daarom werd er een bouwkas gesticht waar aan ieder lid. donateur of sun- porter ziin steentie kan bij dragen. die dan ook allen hun medewerking toezegden. De cabaretavond werd ver volgens in vlot tempo afge werkt .Het applaus van het puhliek getuigde dat zowel 't snel der speelsters als snelers, alsmede de diverse zangnum mers. best in de smaak vielen. Vooral de dames mogen hier, zonder aan de eer van „FMnie". ,.de jubilaris" of de andere heren te kort te doen. genoemd worden, want men kon het koor heus niet aan zien dat zii pas voor de eerste maal op de planken stond. Alles bij elkaar een prettige, gezellige avond, waaraan nog dikwijls mot genoegen terug- geacht zal worden. Het afscheidslied „Tot we- derziens" was hier dan ook goed op ziin plaats. Ook wij leden en dona+eurs honen iul- l'.e nog meerdere malen voor ons aan het. werk te zien. Aan het slot dankte heer Möhr'nö hel; gezelseVian voor hot. gebodene en werd hun ie der een cadeautje overhan digd. GEVALLEN. Het 4-jarig zoontje van de familie O. in de Besoijense- straat is deze week van de trap gevallen en kwam zo on gelukkig terecht dat het een been brak. Opname in 't zie kenhuis was noodzakelijk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Astrid M., dv. P. J. Alessie-Bergmans Maria H. J. M., dv. A. J. Kipping- Mies Wilhelmus A. G. A., zv. W. H. Damen-Verhoeven Cornelis J. A„ zv. Th. H. Hochwald-Kolsteren te Loon op Zand Elisabeth C. M., dv. M. C. Adriaanse-van de Ven Antje C., dv. J. Snij ders-Snijders Anna M. D.. dv. H. L. J. v. d. Oever-v. d. Broek. Overleden: Johanna C. Vriens 42 j., echtg. van F. Schoelitsz Arnoldus A. C Verwiel 61 j., echtg. van C. T. IJoelaar Cornelia van der Zaken 71 j., echtg. van A. C. Maijers. Huw.-aangiften: J. F. Col- lard 18 i. en P. J. M. Kipping 18 j., beiden te Waalwijk J. A Trommelen 22 i. te Loon op Zand en C. P. Kuijs 22 j. te Waalwijk C. C. van de Ven 26 i. en J. J. C. M. Faas 24 i. beiden te Waalwiik Th. H. v. Bijnen 30 i.-te Heus- den en J. P. H. v. Bijnen 38 j. te Waalwijk. Gehuwd: A. A. M. van der Linden 27 j. te Deventer eri L. M. Charpentier 24 j. te Waalwijk. Ingekomen: H. A. Tromme len en echtg. van BelgiëC. J. v. Laarhoven van 's Hage J. A. M. v. Oorschot van Tilburg. Vertrokken: P. v. Nispen naar Wijk en Aalburg J. acker P. v. d. Zande naar H. van den Broek naar Dus- sen C. M. v. Rulo naar Piin- Loon op Zand A. B. Stok- wielder naar Den Haag J. v. Delft naar Tilburg. BUSDIENST KAN HET VERVOER NIET AAN. Onder deze titel geeft de Volks krant van Donderdagmorgen een uitvoerig overzicht van de moei lijkheden in het personenvervoer per bus door de Langstraat, en de actie die „Waalwijks Belang" heeft ingezet voor het herstel van het personenvervoer per trein. Wij ontlen aan dit artikel het volgende Een man, diep in zijn kraag gedoken en met een zware be- riemde tas in zijn hand stapte zich warm tegen de koude Oostenwind, vijftig meter heen en dezelfde af stand terug. Telkens keek hij op zijn horloge. Hoe langer hij stap te, te vaker moest hij de juiste tijd weten. Klaarblijkelijk stond hij op een bus te wachten die maar niet kwam. Hoe vaak hebben zij, die langs de halten liepen in Vlij men, Waalwijk, Capelle's-Gre- velduin, Geertruidenb'erg, Made of welke plaats ook tussen Den Bosch en Lage Zwaluwe, deze man niet zien staan. Op een goed moment moest hij, een handelsrei ziger die de moed had opgebracht om in de Langstraat zaken te gaan doen, een besluit nemen. Een taxi bestellen, zodat hij tenminste die dag nog thuis in Den Haag. Amsterdam of waar ook kon komen, óf proberen een hotelka mer machtig te worden. Maar Hit wist de man zeker: nooit meer in zijn leven op een winterdag de Langstraat in. En bij zomerdag alleen nog maar als het per se moest. Het gaat in de streek tussen den Bosch en Lag'e-Zwaluwe een der grootste industriecentra van Nederland niet goed, sinds vo rige zomer de treinverbinding het befaamde „halve-zolenlijntje" werd opgeheven. Van alle kanten regent het klachten. Zij, die de Langstraat moeten bezoe ken klagen, maar even goed zijn de Langstraatse mensen, die iets met het vervoer te maken hebben, ontevreden. De werkgever klaagt over het noodgedwongen verzuim van zijn arbeiders, maar dezen zijn evenmin content over het on comfortabele vervoer in de vol gepropte, hobbelende bussen. De leerlinqen aan middelbare- en vakscholen verzuimen hun uren en de scholen zelf kunnen met hun stof niet opschieten. Om dan maar niet te spreken over de on veiligheid op de weg. Een auto mag zich wel haast-je-rfeo-je dek ken, als hij oo het smalle traject - vol haarspeldbochten het „gele gevaar' vande B.B.A. met een gangetje van zestig, zeventig ziet aankomen. Een bus in de sloot is ook geen zeldzaamheid. Alleen de mensen, die van plaats tot plaats trekken, hun bushaltes midden in hte dorp hebben dit in tegenstelling met de stations; die soms kilometers van het cen trum aflagen en door de korte afstand weinig hinder ondervinden van het gehobbel, lachen breed- weg. Maar zij zijn in de minder heid. Daarna volgt een uittreksel uit het adres aan de minister, dat wij alvroeger hebben gepubliceerd, en dan besluit het blad met de vol gende rake tirade Over het algemeen is men in de Langstraat niet te spreken over de medewerking van het provin ciaal bestuur, dat, de economische voordelen van het vervoer per bus nogal zwaar rekenend, voor opheffing van het „halve-zolen lijntje" heeft geadviseerd. En toen later zeer tot ergernis van de Langstraatse industriëlen ook werd gepraat over stilleggen van het goederenvervóer, was hte col lege wel bijzonder enthousiast. Men wilde de spoorbaan opbre ken en „ombouwen" tot een snel- verkeersweg. Dit probleem zou dan meteen zijn opgelost. Maar met dit plan was „Oorlog" het niet eens. De lijn, zo decreteerde het ministerie, moest blijven lig gen. Zo staan de zaken nu. Men heeft een spoorlijn waarnaast nu wellicht eens een nieuwe weg zal komen te liggen en een busverbinding, die niet KAN vol doen. Waarom het nog niet weer eens geprobeerd en dan met een fatsoenlijke Verbinding door Dies- seis zoals de Spoorwegen in dertijd beloofden en op fatsoen lijke tijden? De zes a zevenhon derd personen, die 's morgens en 's avonds in enkele uren alleen al op het traject Den BoschWaal wijk worden vervo'erd, zijn deze verbinding toch wel waard? En dan, is het psychologisch gezien ook niet erg nadelig, dat de Lang-n - straat uit het spoorboekje is weg» gewist? Als iemand naar dit be langrijke industriegebied moet, kan hij alleen een kaartje naar Den Bosch of Lage Zwaluwë krij gen. „En verder de wildernis in", zal hij dan denken. De Langstraat heeft het toch al erg moeilijk, en haar „halve-zolenlijntje" zou zijn bestaan wel erg vergemakkelijken. Er is in ieder geval nog hoop: de lijn blijft liggen, onderhandelingen duren nog steeds voort en de mi nister heeft het adres juist op zijn tafel gekregen. Wie weet? den, vervolgde de heer Lotsy, Voor de handhaving van het ama teurisme dat in de amateur-bepa lingen is omschreven. De 13 leden van het bondsbtstuur 'én ik zelf zullen met volle overtuiging tegen derberoepssport blijven' strijden. ■Deze redevoering Jb de start voor een propagandk-campagne voor het amateurisme en zal zich over het hele land uitstrekken. SPORTBERICHTEN. BOKSEN. Luc van Dam heeft in een partij over 10 ronden gewonnen van de Australische halfzwaargewicht Jacky Marr. In de Gildenbond in de Tuinstraat in Tilburg worden Zondag a.s. de zes-steden boks- vVedstriiden gehouden, waaraan ploegen uit Amsterdam, 's-Bosch, Breda, Eindhoven, Helmond en Tilburg deelnemen. SCHAKEN. Het is wel ge bleken dat de strijd tussen Bot- winnik en Bronstein er een tussen reuzen is. De 15e partij werd weer remise. De stand is nu 8-7 in het voordeel van Botwinnik. VOETBAL. Dinsdagavond is de Nederlandse Elftalclub bij elkaar geweest om de overwin ning te vieren. Een grote taart, in de vo-m van een voetbalveld, werd door trainer v. d. Leek aam geboden. Terlouw mocht hem (de taart) aansnijden. GEWICHTHEFFEN. Tij dens de kampioenschappen van Nederland heeft Smeekens uit Breda t Nederlands record twee handig stoten verbeterd en qe- bracht op 140 kg. Het oude re cord was 136,9 kg. BEMANNING „AFFRAY" VERLOREN Met talrijke schepen en vliegtuigen is de afgelopen dagen naar de Britse onder- zeeer „Affray" gezocht, die sinds Maandag met 75 man aan boord wordt vermist. Van officiële zijde werd Donder dagmorgen meegedeeld dat er nog weinig hoop was dat men nog overlevenden zou vinden. De „Affray", waarvan de opvarenden- voor een deel re- cruten zijn, voor het meren deel nog geen 20 jaar, was Maandag bij een oefening on dergedoken. Op een gegeven moment verloor men echter 't contact en toen dat niet her steld werd moest men aanne men dat er iets was gebeurd. Honderden schepen, Engelse, Amerikaanse en Franse, en vliegtuigen gingen op zoek en Dinsdag meende men een spoor ontdekt te hebben 60 kilometer ten Zuiden van het eiland Wight. Verschillende schepen hadden n.l. klopsig nalen gehoord, waarvan men veronderstelde dat ze van de vermiste duikboot afkomstig waren. Ondanks hardnekkige pogingen echter kon geen na der contact verkregen wor den, hoewel aan de beman ning op verschillende manie ren te kennen werd gegeven dat ze het schip konden ver laten. Dientengevolge gaf men gistermorgen nog maar gerin ge hoop meer. OVERLEDEN. Woensdagmorgen is op 81- jarige leeftijd te Lissabon overelden president Carmona van Portugal, die 23 jaar lang president is geweest. In Amerika is overleden de bekende senator Vandenberg, leider van de republikeinse partij in het Amerikaanse Congress. In Heemstede is deze week overleden de Nederlandse schrijver Emile Erens. vooral bekend om de vernieuwing van het heiligenleven die hij in de- Nederlandse literatuur heeft gebracht. Hij was 85 jaar oud. VERRRUïKSREPF.RKING ten HOOGSTE 5%. Een delegatie uit de minis terraad o.l.v. minister-presi dent Drees heeft deze week weer overleg geüleesd met de Stichting van de Arbeid. Als resultaat hiervan maakte de Regering bekend dat ver dere verslechtering van de economische toestand daarge laten de beperking van het. verbruik niet meer dan vijf nercent zal dienen te bedra gen. Zou die benerking voor longere .tijd groter bliiken. dan volgt, od een in overleg met de Stichting van de Ar beid nader te betialen tiidstio. een ruimere tegemoetkoming ■"an de onlangs verleende 5% loonsverhoging. Bollcn-Zondagen. De Zon dagen 22 April, 29 April en 6 Mei zijn aangewezen als Bol- len-Zondagen. Roofmoord. Een Echteldse boer is Woensdagmorgen, toen hij naar de veemarkt wilde gaan, doodgeschoten, waarna de aanrander zijn slachtoffer van een bedrag van 8000 be roofde. KEES MOET ZIJN EUROPESE TITEL GAAN VERDEDIGEN. Volgende week Donderdag be ginnen in Luxemburg de wedstrij den om het Europees kampioen schap libre. Vorig jaar in Wenen is Kees Europees kampioen ge worden en dus moet hij nu zijn titel verdedigen. Aan het tour- nooi doen nog „bekende" gezich ten meeAlfredo Alhinho uit Portugal, Clement van Hassel uit Antwerpen en de Fransman Jean Galmiche. Inplaats van Semrad zal Ir Reicher aan de wedstrijden deelnemen. Verder doen mee Lansbergen (Zwitserland), Gar cia (Spanje) en Kobus (Neder land) Hoewel wij Kees een zeer goe de kans geven om zijn Europese titel te continueren, geloven wij dat hij het niet gemakkelijk zal hebben. Maar enfin, ge krijgt een Europese titel nu eenmaal niet zonder moeite en houden is waar schijnlijk een nog moeilijker op gave. In ieder geval hopen we natuurlijk dat hij met het kampi oenschap in ziin zak naar Waal wijk zal terugkeren. KAMPIOENSCHAPPEN BRABANT-ZEELAND. Vorig jaar werd doro de heer de Ruijter Sr. het initiatief geno men om een kampioenschap Bra bant 3 banden te laten verspelen. Hij voegde de daad bij de ge dachte en vorig jaar werd dit kamoioenschap voor de eerste maal in café ..City" versoeeld en De Jong uit Tilburg werd kampi oen. Woensdagavond zijn de wed strijden om het Brabants kampi- oenschao, dat nu officiëel „Kam pioenschap Brabant—Zeeland" heet, voor de tweede keer begon, nen. E- hebben ingeschreven v. Loon, Bergenopzoom.de Gebrs. van Gils en Beekers uit Breda; Pessers. Tilburg en v. Beurden en v. Bommel uit Oisterwiik. De jongste deelnemer is Henny de Ruijter, die vorig jaar naar de eerste klasse is gepromoveerd en nu dus voor de eerste keer in dit tournooi uitkomt. In de voorwed strijden was hij nr. 1 met een moyenne van 0 554. Woensdag avond speelde Henny 1 partij en gisterenavond twee. De uitslag van de eerste partij is car. brt. h.s. H. de Ruijter 40 69 4 De Jong 34 69 5 BR.TARTF.N. 30-JARIG BESTAAN. 23 Auq. a.s. hooDt de Konink- l"k erkende Biljart-vereniging W.B.C., gevestigd in café C. v. Berkel, haar 30-jarig bestaan te herdenken. Op de laatst gehou den ledenvergadering besloot men dit feit niet zo maar voorbij te laten gaan en een groot barak- en nederlaagtournooi te organiseren. Men hoopt dan ook dat de diver se zusterverenigingen hieraan hun medewerking zullen geven. Ver der werd nog besloten een recep tie te houden in café C. v. Berkel op Zondag 26 Mei a.s. Wij ho pen op een en ander nog nader terug te komen. WEDSTRIJD. In café C. v. Berkel wordt Za terdag 21 April a.s. een biljart wedstrijd gespeeld tussen 't kam pioensviertal van W.B.C. en een sterk viertal van de vereniging S. en O. uit Helvoirt. Daar er onder de bede viertal len verschillende goede krachten schuilen, kunnen biljartliefheb bers genieten van goed en spor tief spel. Voor deze wedstrijd, die tevens als huldigingswedstrijd geldt, bestaat veel belangstelling. Aanvang 7 uur. Beide viertallen zien er als volgt uit W.B.C. gem. G. Romers-P. v. Schijndel 15.»— W. Lamers-W. v. Rijswijk 10.— M. Slaats-J. v. Rijswijk 7.50 L. v. Engelen-L.v.Schijndel 6.50 KAREL LOTSY FEL TEGEN PROFESSIONALISME. Woensdagavond heeft de voor zitter van de K.N..B. voor de Nederlandse sportpers een uiteen zetting gegeven over de visie van de K.N.V.B. op de beroepssport. Lotsy betoogde dat de zakelijke belangen van de beroepssport noodzakelijk in botsing moeten komen met de hogere doelstellin gen van de sport. Hij toonde aan dat de Nederlandse bond sinds 1917 gestreden heeft voor het amateuristische stelsel. Het staat voor mij vast, riep de heer Lotsy uit, dat op dit ogenblik 99,9 per cent van de 340.000 leden van de K.N.V.B. tegen elke vorm van berotpsspel zijn. De vrees voor een algemene uittocht der promi nenten achtte de voorzitter van de K.N.V.B. overbodig. Dat het spelpeil zou worden opgevoerd met de invoering van het beroeps- spel is ten zeerste aan twijfel on derhevig. Het verwijt dat het Ne derlandse amateurisme huichel achtig zou ziin is ongegrond. De sociale billijkheid van vergoedin gen aan de snelers is een fictie. De K.N.V.B. zal blijven strij- XXX BEKRONING. Op de Internationale Slagers- vaktentoonstelling te Utrecht be haalde de Fa. J. H. v. d. Put, een tweede prijs met ingezonden vleeswaren. Er waren ruim 1700 inzendingen, welke streng werden geselecteerd. Er namen o.m. sla gers deel uit Nederland, België, Duitsland, Frankrijk, Indonesië, Oostenrijk en Zwitserland, zodat we deze bekroning een prestatie mogen noemen. NATIONALE RESERVE. Vrijdag 1.1. had in de Gilden bond een propagandavergadering plaats in het kader van „Steun Wettig Gezag". De vergadering was vrij goed bezocht. Door de waarn. voorzitter werd uitvoerig ingegaan op de hulp die van Amerikaanse zijde aan de verde diging van West-Europa (speci aal in Marokko en Lybië) wordt verleend. Millioenen zijn en wor den geïnvesteerd voor 't aanleg gen van vloot- en luchtbases, om de verdediging van Europa zo ef fectief mogelijk te maken. Uit de omvang dier verdedigingswerken is op te maken, aldus spr., dat geen enkel risico wordt genomen. Iedere agressie, van welke zijde die ook moge komen, zal blijken een zeer gewaagd avontuur te zijn. De consequentie hiervan is uiteraard, dat ieder Europees land het zijne er toe bijdraagt het ei gen land zoveel mogelijk te be veiligen. Ook de binnenlandse rust is in geval van een interna tionale verwikkeling van 't hoogi- ste belang. Spr. spoort zijn ge hoor aan, de handen ineen te slaan en zorg te dragen dat de plaatselijke verbanden der Nat. Res. en Res. Grensbewaking ver sterkt worden. Na eeen uiteenzetting, de dienst betreffende, van de zijde van Ma joor Chappin der Nat. Res. meld den zich spontaan een tiental vrij willigers aan. Het speciale voordeel, dat een gegarandeerde oorlogsbestemming in de Nat. Res. en Grensbewa king wordt gevonden, waarvan de dienst plaatselijk of regionaal is, is voor vele jongelui nog wel een overweging waard, die thans nog enige bedenkingen menen te moeten maken. APOLLO THEATER. Vrijdag, Zaterdag en Dinsdag draait in het Apollo-Theater de spannende en ware historie van een gentleman-inbreker, die twee jaar lang de politie voor een raadsel stelde, n.l. het leven van Gerard Dennis, die enige jaren gëleden in Amerika bekend stond als „Hollywood Raffles." 't Is 'n blik op de heftig bewogen loop baan van een man, die;;met be heerste vakkundiqheid safes for ceerde en met ontstellende char me vrouwenharten tr-akp Gerard Dennis, wiens avondkleding niet compleet was zonder witte das... en zwarte revolver. 18 jaar. Voor Woensdag a.s. reserveer de het Apollo-theater „De Pels jagers van de Hudson", een film voor wie houdt van het woeste harde leven in de koude strfeken van Noord-Amerika. 14 jaar. AGENDA. Vrijdag en Zaterdag 8 uur n.m. Apollo-theater „18 jaar Sing-Sing" toegang 18 jaar. Zondag 11.30 v.m. Hockey- tournooi, natuurpark „De Efte- ling". Maandag 8 u. n.m. repetitie Harm. Apollo. HET JUNIOREN-TOURNOOI. VAN DESK. Zoals we vorige week reeds meldden, organiseert Desk op de 2de Pinksterdag een groot junio- ren-tournooi, om ook zijn jongere spelers eens in een bijzondere ge legenheid aan het publiek te pre senteren. Thans kunnen we be richten, dat voor dit tournooi heb ben ingeschreven R.K.T.V.V. Dongen Longa Sarto Desk W.S.C. en R.K.D.V.C. Bij loting is bepaald, dat deze elftallen als volgt zullen uitkomen: R.K.T.V.V.Dongen; Longa Sarto; Desk—N.N.; W.S.C.R.K. D.V.C. Na afloop van deze wed strijden volgen de winnaars- en verliezersronden. Elk elftal krijgt drie wedstrijden te spelen telkens van 2 x 20 minuten. De tijd in het natuurpark „De Efteling" zal dus niet in ledigheid behoeven te wor den gesleten. De organisatie is in goede handen, zodat er met een beetje medewerking ge rekend kan worden op een vlot verloop. Men heeft berekend om ongeveer zes uur klaar te zijn, ter wijl de prijsuitdeling bepaald is op kwart voor zeven. DONGEN—DESK. Naar ons wordt medegedeeld is er een kleine wijziging gekomen in het nederlaag tournooi, waar op Desk I in Dongen heeft inge schreven en 20 Mei a.s. moet uit komen. De deelnemende clubs zijn thans officieel bekend n.l. Don gen, Rac, Veloc, Baronie, T.S.C. en DESK. Kaatsheuvel zal er al les op zetten om de 13 paar He renschoenen mee huiswaarts te nemen. HOCKEY-TOURNOOI. Nog een paar dagen en de Hockeyclub DES staat voor haar grote tournooi. Na loyale mede werking van het bestuur van het Natuurpark de Efteling en de R.K.V.V. DESK heeft de tour- nooicommissie met veel zorg een programma opgesteld, dat tot in alle onderdelen is uitgekiend. Door het ter elfder uur afschrij ven van enige elftallen werd de commissie op het laatste ogenblik nog voor ernstige moeilijkheden geplaatst. Ook het tekort van 4 hockey-doelen was niet zonder meer opgelost. Tenslotte kwam ook dit met welwillende mede werking van de Hockeyclub Wa randa en het bureau voor licha melijke opvoeding in de gemeente Tilburg in orde. Na alle slechte weer schijnt ook dit onderdeel van vele zorgen van de tournooicommissie tot het ver_ leden le gaan behoren. Al met al staat het sportpark een grote drukte te wachten met als hoogte punt de finales, die om pd.m. 5 uur zullen aanvangen, waarna burgemeester Mr. v. d. Heijden de prijzen zal uitreiken. FANCY-FAIR. Wij hebben ons tot het comité gewend, zodat wij nu in staat zijn enkele officiële gegevens te ver strekken over dit voor Berkdijk groots gebeuren. Reeds geruime tijd werkt het comité met man en macht aan het interieur van het gebouw, om dit op de feestelijkste en luisterrijkste manier te veranderen in een „Vlaamse kermis". De officiële opëning van de fancy-fair zal plaats vinden op Zaterdaq 28 April 's avonds om 7 uur. De harmonie St. Jan, die traditiegetrouw aan iedere feeste lijkheid in Berkdijk luister bijzet, zal ook aan deze fancy-fair haar volle medewerking verlenen. Voor de opening zal zij door Berkdijks' en Kaatsheuvels' stra ten trekken om allen de gedachte bij te brengen dat in Berkdijk iets aparts te doen is, maar ook en vooral om aan te sporen haar te volgen en mee te trekken naar het verenigingsgebouw in Berk dijk en te genieten en te profite ren van het sensationele wat hier geboden wordt. U kunt profite ren van het gebodene, maar U steunt vooral op die manier het ooede deol, waarvoor deze fancy- far gehouden wordt. De jeugd is in nood! Deze moet dus geholpen worden om haar in goede banen te houden, om er mannen en vrouwen uit te doen groeien, waarop godsdienst en maatschappij trots kunnen zijn. TEN BATE VAN HET JEUGDWERK BERKDIJK. De parochie Berkdijk gaat wer ken aan de vorming va n de schoolvrije jeugd. Er is een comi té gevormd, waarvan de heer v. Dijk, voorzitter, de heer Abeling, secretaris en de heer Labee, pen ningmeester is, dat de eerste taak op zich heeft genomen, n.l. te trachten de nodige gelden bijeen te krijgen, die dit omvangrijke werk vergt. Als inzet zal begon nen worden met het houden van een groot Fancy-fair op Zaterdag, Zondag en Maandag, 28, 29 en 30 April, in het parochiehuis. De opzet is zo breed mogelijk geno men. Men is niet teruggeschrok ken kosten te maken, daar men weet dat een goede organisatie resultaten heeft, doch de goede or ganisatie er niet kan zijn, als men huivert voor een uitgave. Zowel de inrichting als de verzorging van de diverse attracties zullen de toets van een scherpe critiek kunnen doorstaan. Schrijf maar gerust, zei mij een van de orga nisatoren. 't Zal er niet „straatjes" uitzien. En dat weten we al wel langer dan vandaag of gisteren, dat Berkdijk in zijn organisaties en het verenigingsleven zijn manne tje weet te staan. Naast 't parochiehuis zal nog 'n grote theetent worden gebouwd, van 12 bij 25 meter, waar door een band van de harmonie St. Jan stemming zal worden gemaakt met gezellige muziek, terwijl ook de hele harmonie St. Jan zich be reid verklaart heeft in de tten te concerteren, oor reclame schrikken de organisatoren niet terug. De geluidsinstallatie van Pivado met de grote geluidswagen voor een rondtocht door de omliggende plaatsen is tot dat doel gehuurd. De bediening in zaal en tent ge schiedt natuurlijk door dames uit de eigen parochie. Als de voorte kenen niet bedriegen krijgt Berk dijk en ook Kaatsheuvel een paar gezellige dagen. DE HARMONIE ST. JAN. We hebben er een paar weken geleden al eens op gewezen, dat de harmonie St. Jan in de Berk dijk bezig is zich te ontwikkelen tot een corps van meer dan ge wone betekenis. Er wordt daar gewerkt en gestudeerd met een ambitie, ernst en toewijding, die velen tot voorbeeld kan dienen. Het gevolg blijft niet uit. Het corps groeit kwantitatief en kwali tatief en een grotere bezetting eist steeds meer instrumenten. Onder de actieve leiding van voorzitter Meert zijn de laatste jaren reeds tientallen instrumenten aange schaft en vernieuwd, doch een goed bezet corps heeft noodzake lijk pauken nodig en nu is het plan gevormd tot aankoop daar van een paukenfonds te stichten. Zaterdag 5 Mei zal daarmede een begin gemaakt worden door het geven van een eerste harmonie- bal in de nieuwe zaal van de heer v. Dinter, waarvan de recette ge heel ten goede komt aan het fonds. We weten zeker, dat ook dit weer slaagt. Berkdijk staat ge heel achter zijn Harmonie St. Jan. PAASEI-ACTIE. De Paasei-actie voor het be hoeftige kind is hier ter plaatse schitterend geslaagd. In vergelij king met vorige jaren is het comi té zeer tevreden. Dank zij de me dewerking der parochianen kon een bedrag van 313.84 worden afgedragen, om onze zwakke kin deren die steun te bieden welke zij zo dringend nodig hebben op grond van een medisch onderzoek en waarschijnlijk een tijd lang in een koloniehuis tot herstel van gezondheid kunnen doorbrengen. LANDBOUW- HUISHOUDCURSUS. Verwijzende naar de adverten tie voorkomend in dit nummer, vragen wij de aandacht voor het feit, dat op 1 Mei a.s. in Nieuw- Kuijk een Landbouwhuishoudcur- sus zal gegeven worden door Mej. Koenraads. Lerares N. XIX. Deze cursus is opengesteld voor meisjes van 16 jaar en ouder en duurt twee jaren. Speciaal meis jes uit de boerenstand en van tuinders kunnen hiervoor inge schreven worden. De cursus om vat lessen in Godsdienst, naaien, koken, huishoudelijk werk, was sen, tuinbouw enz. enz. Per week wordt 12 uur les gegeven, ver deeld over twee dagen. Inlichtin gen kunnen worden verstrekt door de voorzitster van de plaatselijke boerinnenbond, terwijl opgave voor deelname deze week dienen in te komen bij de Zeereerw. Heer Pastoor van Nieuwkuijk. Ook voor niet-leden van de bond is gelegenheid zich aan te melden. Truman - MacArthur. Vol gens Amerikaanse Congres leden huldigt ook generaal Ridgway de opvatting van ge neraal MacArthur dat de Chinese bases gebombardeerd moeten worden om een eind te maken aan de oorlog in Korea. Generaal Bradley, voorzitter van de commissie van stafchefs der Verenigde Staten, steunt de politiek van president Truman. De Heer en Mevrouw VAN LIEMPT-MULLER geven met grote vreugde kennis van dé geboorte van hun dochter Waalwijk. 19 April 1951. Poolsestr. 3. Met grote vreugde en dankbaar heid Jegens God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje KEES dat bij het H. Doopsel de namen ontving van Cornelis Johannes. W. Brok A. BrokPelder8 Ria Jantje Drunen, 17- 4-'51. ^urg v. d Helidenstraat 8. Tot onze diepe droefheid overleed heden te Tiel, zacht en kalm, onze lieve zuster, be huwdzuster en tante Mevrouw iohanna Maria Schreuder Weduwe van de Heer Matthaus Johannai Gennliaan in de ouderdom van 63 jaar, V. A. M. den Teullng- Schreuder J. den Teullng. Waalwijk, Mr. v. Coothstr. 44 De plechtige uitvaart en be grafenis hebben plaats gehad op Donderdag 19 April om 10 uur in de parochiekerk van de H. Domlnicus te Tiel Voor Uw hartelijke deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Man, Vader, Groot- en Overgrootvader Adrianus van Ovarstaeg betuigen wij U hierdoor onze op rechte dank. Wed. A. van Oversteeg- Verduijn Kinderen en Kleinkinderen Vrijhoeve-Capelle, April 1951. B 103 Mevr.J.VERHEIJDEN-RUDING Boerhaavestraat 45 Tilburg, vraagt voor haar gezin met 3 kinderen, waarvan één school gaand, een niet beneden 17 jaar. Kerkstraat 121 Waalwijk Zo spoedig mogelijk gevraagd een nette J. KUIJSTEN-BONIS Hugo de Grootstraat 3, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 7