KaaTwHEUVEL BERKDIJK ST. JOACHIMSMOER mm WIELRENNEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 APRIL 1951. 2 met Mascotte gaat-ie goed! AAA p V V u dreigen, maar gewoonlijk komt alles op zijn pootjes te recht en dat is het gezondste „Eén of twee vrouwen begint echter met een paar. waarvan de man van zijn eer ste vrouw is gescheiden en 't eind brengt de „gelukkige' hereniging van datzelfde paar nadat de man gedurende het hele middenstuk met zijn eer ste vrouw heeft rondgeschar reld, overigens in eer en deugd, voorzover dat tenmin ste in een dergelijk geval gaat! De tweede vrouw trekt ondertussen met een andere man op, die op zoek is naar de eerste vrouw van de eerste man, die nu zijn ega is. Kunt U er wijs uit? Het is ingewik keld genoeg. Het spijt ons, maar dit kunnen wij werke lijk niet fraai meer vinden, om geen krassere uitdrukking te bezigen. Het is heus geen preutsheid die ons tot dit oor deel noopt: ook aan de humor zijn grenzen. En dat O.O.G. nu juist dit stuk moest nemen om de „kostelijke situatie" die 15. De heer en mevr. B. Loon Waalwijk, 738 strafp. 16. J. Molenschot mej. v. d. Wee Kaatsheuvel, 742 strsfpi 17. H. Hendriks T. Varga Waalwijk, 840 strafp. 18. H. v. IJzerlo Verhagen Waalwijk, 886 strafp. 19. H. Leij tens L. Dries- sen Waalwijk, 960 strafp. 20. A. v. Loon P. v. Hees been Waalwijk, 986 strafp. 21. P. Smelt L. v. Oud- heusden, Waalwijk 1014 straf- punten. Gestart, doch niet door eind controle gegaan: 3 deelnemers. Jaarne zenden wij U staalboeken op zicht Filiaal: Tilburg, Heuvelstr. 104b, tel. 5042 door zo'n scheiding ontstaat, daarvan zijn wij niet over tuigd. Want afgezien van het bovenstaande kwamen er en kele scènes in voor die op het randje van de goede smaak stonden. Nee, wij vinden de keuze die O.O.G. in „Eén of twee vrouwenvoor zijn jaarlijks blijspel heeft gedaan op zijn minst niet fijngevoelig. Dit neemt niet weg dat er herhaaldelijk hartelijk gela chen is en daar gaf de dialoog vaak ook wel aanleiding toe. En vele situaties waren dwaas genoeg voor een blijspelsfeer Bovendien hebben de speel sters en spelers van O.O.G. er uit gehaald wat er in zat. Wat dat betreft moeten we op de eerste plaats noemen H. So- mers-v. d. Waarden en Huub Brokken, elk de helft van een echtpaar, met onmiddellijk na hen F. Trommelen-v. Etten en Bertus v. d. Velden, de andere twee helften. J. v. Delft zette een pracht-type van een oom Sam op de planken, en naast deze hoofdrollen is een gelijk waardige plaats voor 't dienst meisje van W. Nieuwenhuizen. De overige rollen werden ver vuld door K. IJpelaar (de melkboed Drinkwater), H. van de Muysenberg (krankzinni genverpleger), M. Bruurmijn (een agent) en J. Wilke (se cretaris van oom Sam), van wie ieder het op zijn manier goed deed. De rol-kennis was uitstekend, er zat een uitste kende vaart in het spel, maar sommigen moeten oppassen dat door onduidelijk spreken hun woorden niet verloren gaan. Over de uitvoering dus on geveer niets dan lof en wat de keuze van het stuk betreft hopen we dat O.O.G. voor deze vergissing de volgende keer stevig revanche neemt. De zaal was beide avonden goed bezet. In zijn inleidend woord deelde de voorzitter mee dat met Kermis weer een matinée zal worden gegeven en in het nieuwe seizoen een dansavond. Men krijgt altijd het idee dat er een prettige geest heerst in de vereniging O.O.G. ST. JORIS. Vandaag viéren de Verkenners hun grote feest: St. Joris. Van morgen werd door de Waalwijk- se groepen de feestdag ingezet met een H. Mis, opgedragen door de aalmoezenier. Na de H. Mis werden traditiegetrouw de ge wijde St. Jorisbloemen uitgereikt Voor de Andreas Zijlinansgroep geschiedde dit in de kapel van de Eerw. Zusters. Na de plech tige vlaggenparade werd gezamen lijk het ontbijt gebruikt. Vanavond zullen, zoals ieder jaar over de hele wereld, de grote kampvuren worden ontstoken en daar zullen de Voortrekkers, Verkenners en Welpen zich weer omheeen scha ren om te luisteren naar de le gende van St. Joris en de draak en hun romantische kampvuur nummers brengen. CREDO PUGNO. In aansluiting op 't bericht in Uw blad van 16 April j.l. waarin vermeld dat de Credo Pugno-club van de Katholieke Arbeiders Beweging een Ro me-reis was ten deel gevallen kunnen wij U nog nadere bij zonderheden meedelen. Door de grote activiteit die de propaganda-studieclub Cre do Pugno heeft ontplooid, het vele werk op sociaal en gees telijk gebied dat ze verricht voor de K.A.B. en al haar in stellingen, daarnaast nog heel veel wat niet direct verband houdt met de K.A.B., voelen zij de noodzakelijkheid dat er ook op geestelijk en moreel gebied een grote taak te ver vullen is. Daarom is met grote vreugde en voldoening het be richt ontvangen dat voor al dit werken een Credo Pugno- man de Rome-jubeltocht mag mee maken. Woensdag 18 April j.l. was de spannende bijeenkomst waar de Rome-reis onder de club verloot werd, de vriend schapsband en eensgezindheid onder de club is prachtig, ie der kreeg gelijke kansen en de gelukkige deelnemer is J v. d. Velden, Canadesestr. 2, werkzaam bij de fa. Bloch Stibbe, die hem voor de reis vrijaf heeft gegeven. De Credo Pugno-club zal alles doen om de reis goed voor te bereiden. Mogen vele leden van onze K.A.B. het belang inzien ons klein clubje versterkei ledental, want het lede: VRAGEN en MENINGEN van onze lezers VOLLEY-LIEFHEBBERS VOOR ORIËNTATIE-RIT. Zaterdag werd onder grote belangstelling van de zijde van het publiek de oriëntatie-rit gehouden, uitgeschreven door de Automobiel-club „de Lang straat" over een traject van 60 km., te verrijden met een gemiddelde snelheid van 30 kilometer per uur. De start had 's middags om 3 uur te Kaatsheuvel plaats, waar in en om café Smit een hele drukte heerste en waar een 30-tal leden aan de start verscheen. Het parcours was door de heren Ad. van Gent en Wim Musters buitengewoon aardig uitgezet en was voor de deel nemers heel interessant, maar moeilijk. Kaatsheuvel, Loon op Zand, Udenhoüt, Helvoirt enz. weten daarvan mee te praten. In elk geval was het voor de deelnemers een aar dige en leerzame middag die een volledig succes was. De uitslag was' als volgt: 1. De heer en mevr. D. Stib be Waalwijk, 106 strafpunten. 2. Elzas G. van Stokkum Waalwijk, 220 strafp. 3. De heer en mej. G. Kruis- ren, Udenhoüt, 230 strafpnt. 4. A. Tielen Jos de Kort Waalwijk, 284 strafp. 5. De heer en mevr. L. Stein Capelle, 304 strafp. 6. De heer en mevr. H. Hoff- mans Waalwijk, 402 strafp. 7. De heer en mevr. H. van Mil Waalwijk, 540 strafp. 8. V. Weiiers A. Schaap Waalwijk, 588 strafp. 9. B. v. Heesbeen Mej. v. Helvoirt Waalwijk, 624 strafp. 10. J. v. Nijnatten Boezer Waalwijk, 638 strafp. 11. P. v. d. Graaff Koller Waalwijk, 664 strafp. 12. L. Mombers K. Kooter Waalwijk, 666 strafp. 13. Mevrouw Schalken A. Schalken Kaatsheuvel, 722 strafp. 14. A. v. Baal mej. van Baal Waalwijk, 730 strafp. is veel te klein. Mannen, vrienden sluit aan bij onze Credo Pugno- club. A. v. S. NOGMAALS. „NELLY". Voor de eerste keer sinds zij enkele jaren geleden met haar operette-opvoeringen bégon, heeft „Tot Bloei der Toonkunst" voor een matig bezette zaal moeten spelen. Dat was gisterenavond, toen zij, op veler aandringen, voor het eerst in Waalwijk, in het K.A.B.-gebouw optrad. Waar bleven de vele Waal- wijkse zangers en zangeressen en de véle operette-liefhebbers? Of had men bij voorbaat geen hoge verwachtingen in dit opzicht van het Baardwijks Gemengd Koor? Tammer dat men het dan niet één keer er op gewaagd had, wellicht was er dan een betere waarde ring gekomen, want de 200 a 300 bezoekérs van gisteravond waren weer vol lof over het gebodene, gul met hun applaus, zelfs met open doekjes en dankbaar voor deze mooie avond. En toch hebben zij „Tot Bloei der Toonkunst" niet op z'n best qezien. Mogelijk heeft toch het feit, dat de publieke belangstelling beneden de verwachting bleef de primerend op het gezelschap ge werkt. Bij de koren méenden we enige matheid te bespeuren, men zong en speelde niet met die volle toewijding en overgave als vorige malen. Maar over het geheel ge nomen hébben zij weer een uit stekende opvoering gegeven, waarover het publiek vol lof was. Zij hebben hier e^n prima indruk achter gelaten en mochten zij een volgend maal, op een gunstiger tijdstip, weer eens met een der gelijke opvoéring naar Waalwijk komen, dan zal de belangstelling en waardering heus wel anders zijn. Daarvoor zullen de bezoe kers die gisteren van een werke lijk mooie avond génoten hebben, wel zorgen. HELMA EN SELMA Zaterdagavond waren Helma en Selma met aanhang in de Gilden bond en hebben daar de hele avond een volle zaal vermaakt. Als men er niet van houdt gaat men er niet naar toe en het was dus wél in orde. De liefhebbers kregen wat ze konden verwach ten, behalve de liedjes van Helma en Selma, die natuurlijk de grote attractie waren, geliefde accor deonklanken, clownerie, schetsen, oraatjés, Hawaiianmelodieën enz. Iedereen kwam dus aan zijn trek ken en kon tevreden huiswaarts gaan. Er was grote, enthousiaste be langstelling, zoals dat ook des middags werd in en om de zaal Op buitenposten in Indonesië ontbrak meestal de gelegenheid om sporten als voetbal, hockey e.d. te beoefenen. Maar 't moest al erg primitief zijn als er niet er gens een terreintjc was van 10 x 20 meter, waar men volleybal kon spelen. Dit volley-bal mocht zich bij onze militairen overzee in een grote populariteit verheugen. In sommige landen wordt dit spel reeds intensief beoefend en ook in ons land is men gekomen tot oprichting van volley-clubs. Bovendien zijn de plannen om dit spel in te lassen bij de- training van onze voetballers, in een vergevorderd stadium. Wij spraken met de algemene voorzitter van het comité, dat van 2—10 Juni a.s. een grote sportweek organjseert. Oud-mi litairen, 'dit is een unieke gelegen heid, spo-tminnend Waalwijk te doen kennis maken met dit spel. Wij stelden dan ook voor een de monstratie van volley bal in te lassen. Genoemde voorzitter was enorm enthousiast en heeft zijn volle medewerking toegezegd. Oud-militairen, volley-liefheb bers. het woord en de daad is nu aan ons. \Y oensdag 25 April 's avonds om 8 uur in de kleine zaal van Thalia is er gelegenheid voor hen die daaraan willen meewerken, om zich op te geven, waarna na dere afspraken kunnen worden gemaakt. J. C. v. Beurden. heeft drie personen gea steerd die, naar bij het onder zoek bleek, bij de schoenfa briek der N.V. Bloch Stibbe hadden ingebroken, waar, 25e schoenen en fournituren had den ontvreemd. Ze zijn naar Den Bosch overgebracht. EMMABLOEMPJE. Zaterdag aanstaande zullen de alom bekende Emma- bloempjes weer ten verkoop worden aangeboden. Laat ieder een bloempje kopen voor het goede doel voor de plaatselijke t.b.c.-be- strijding. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: glacé dames handschoen; kinderschoentje; zilverbon van 1.dames handschoen; ring met sleutels; horlogeketting; ballpointpen; huissleutel; oorbel; kettinkje; speelgoedolifant. Verloren: oorbel; portemon- naie met inhoud; schooltas met schoenen; hakbijl; porte- monnaie; damespolshorloge. AGENDA. Woensdag 25 April 8 uur repetitie dameskoor „Oefening en Vermaak" in Hotel Ver- wiel. WATERSCHAP „DE BENEDEN-DONGE" Verkiezingen Hoofd-ingelanden. Tot Hoofd-ingeland in 't be malingsdistrict Veertels, ge legen onder de gemeenten 's-Gravenmoer en Dongen zijn gekozen de heren: D. Smits, c voorzitter van 't waterschap, l Theehuis. <fe belofte er aan toe- 111 x manor* A Ac%t K11 ppn vol non n tour- Winnaars demi finale Were diDes (bij loting) 10 Verliezérs finale RapidityHopbel 03 Winnaars finale: Geel ZwartWere Di 20 Heren B tournooi, voorronde Des II-Waalwijk II 1-0 Were di IIICoco II 01 Liberty IIWere di II 01 Geel Zwart IIMop III 01 Des JuniorenNuenen II 01 Verliezers ronde: Waalwijk IIWere di III Liberty IIGeel Zwart II Winnaars ronde: Des IIHoco II Wére di IIMop III Verliezers demi finale Des juniorenWere di III Winnaars demi finale: Nuenen IIHoco II Verliezers finale Liberty IIWere di III Winnaars finale Mop IIIHoco II 't Was ongeveer 7 uur toen de veelkeurige bonte groep hockey ers zich in het grote theehuis ver zamelde om de prijsuitreiking, die door burgemeester Mr. v. d. Hey- den zcui geschieden bij te wonen. De Des-voorzitter leidde de bur gemeester met een welkom en een dankje in. Hij bacht zijn dank aan het bestuur der Stichting van 't Natuurpark „De Efteling", de di recteur incluis, de organisatoren, de deelnemende verenigingen er het bestuur van de R.K.V.V. Desk voor de béschikbaarstelling van terreinen en materiaal. Burgemeester Mr. v. d. Heyden vroeg excuus voor het nor niet geheel in orde zijn van het 0—1 1—0 0—1 0—1 1—2 0—1 1—0 0—1 Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- theaterPelsjagers van de Hud son Bay, 14 jaar. Donderdag 7.30 uur n.m. repe titie dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur n.m. repe titie Gem. Koor Bel Canto. Dinsdag 7 uur n.m. openbare vergadering gemeenteraad. FANCY-FAIR. Grote spandoeken in de hoofd straten van Kaatsheuvel en Berk dijk maken u er op attent dat er binnenkort iets groots te gebeuren staat, n.l. de fancy-fair op 28, 29 en 30 April. Maar deze letters moeten bij u ook de herinnering opwekken daarvoor en met welk doel deze georganiseerd wordt, n.l. ten bate van het Jeugdwerk. Temeer dus een aansporing om deze fancy-fair met een bezoek te vereren en het opgezette doel te steunen. En Zaterdag komt de harmonie St. Jan bij u-de gedach te nog eens verlevendigen door een tocht door Berkdijk's en Kaatsheuvel's straten. De Z.E. Heer Pastoor Coenen zal wegens een leverkwaal eni ge tijd verpleegd worden in het R.K. St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg, waar hij Donderdag werd opgenomen. Een Eerw. Pa ter Capucijn zal gedurende die tijd als plaatsvervanger optreden. H. VORMSEL. Op Donderdag 26 Maart a.s. zal in onze parochie door Z. H. Exc. Mgr. Mutsaerts het Heilig Vormsel worden toegediend. alsmede de heren: J. A. Ver steeg Wzn., Jac. Borstlap, bei den te 's-Gravenmoer en A. van de héér van Iersel, waar foto kaarten met handtekening van Helma en Selma werden verstrekt en... vele platen verkocht! 50 JAAR „FORTUNA". Op 4 Augustus a.s. bestaat het loterij gezelschap „Fortu- na", gevestigd in café Oud- Schippershuis, 50 jaar. Reeds zijn plannen in voorbereiding om dit feit feestelijk te vie ren. Deze loterij club heeft waarschijnlijk de oudste voor zitter van Nederland. De heer B. v. d. Ven is al 82 jaar en bestuurt de vereniging nog steeds met toewijding en en thousiasme. DRIE DIEVEN GEKNIPT. De gemeente-politie alhier M-2 7MR in 't Groen en A. C. Loonen te Dongen. In het district Hooge Brug zijn gekozen de heren: W. Kielen Ezn., C. L. Klagssen en J. Versteeg Hzn. te 's-Gravenmoer; A. van Ley- sen te Dongen-vaart; M. van Dongen te Waspik; A. Wage- makers te Sprang-Capelle en W. Maayers te Kaatsheuvel. In het district Loon op Zand zijn gekozen de heren: Swa- germakers en Van der Lee te Kaatsheuvel, Verboven te Loon op Zand en J. de Kort te St. Joachimsmoer. Voor het district Dongen zijn gekozen de heren: A. van Beek en Snoeren te Dongen- Vaart en J. v. Loon te Don gen (Venne). f K; DE TOREN. De Culturele Kring De Toren gaat het seizoen besluiten met een filmavond in het Apollo-Theater op Vrijdag 27 April a.s. 't Is geen nieuwe, moderne film welke De Toren voor deze gelegenhéid uit koos, doch een zeer artistieke rol prent uit het jaar 1934. De Maas bode schreef destijds hierover de volgende waardevolle recensie „Een wonderlijke filmische schoonheid toont de film van Russische origine", ,,De dertien landers", daterende uit 1934, maar is nog gloednieuw door haar sim pele ongekunstelde vormgeving. Twaalf mannen en een vrouw erdedigen een bron in de woes tijn tegen een bandietenbende. Als nog één man over is, komt er versterking opdagen en wordt de bende onschadelijk gemaakt. Men moet er zich over ver heugen, dat deze vijftienjarige su blieme rolprent weer in de roula tie wordt gebracht. Zij is welis waar door een Rus, de regisséur Romm gemaakt, en zij demon streert iets te sterk een moed en een offervaardigheid, die speciaal de Russische soldaat eigen zouden zijn, doch dit alles accepteert men de vreugdevolle ovérweging, dat hier wordt bewezen hoe de artistiek gemaakte film wezenlijk niet veroudert. VOORLOPIG TOEGEWEZEN. De zeven middenstandswonin gen, wélke door de St. Vincen- tiusvereniging aan de Sportpark laan worden gebouwd zijn door het bestuur der St. Vincentiusver- eniging voorlopig toegewezen aan de volgende personen: Mevr. de Wed. Cappetti, J. Aussems, A. v. d. Dungen, Fr. Grootswagers, P. Leenaarts, H. v. Dun, térwijl een woning gereserveerd blijft voor 't sportparkbestuur. HOCKEY-TOURNOOI. Alles was Zondag aanwezig om het grote Hockey-tournooi van de R.K. Mixed Hockey-club DES te maken tot een groot succes. Schitterend weer, prima vélden, een gezellig ruim theehuis, voor deze gelegenheid expres openge steld en... heel veel belangstelling, met een organisatie verantwoord geleid door de organisatoren, die alles tot in de puntjes verzorgd hadden. 't Liep dan ook gesméerd en de geluidsinstallatie van de heer Sjef de Brouwer stelde de orga nisatoren in staat de leiding in strakke handen te houden, 't Was een levendig gezicht, die honder den Hockey 'érs, zowel heren als dames, in hun kleurige sportkle- ding, ofwel vinnig op de bal zit tend, of in de vrije ogenblikken, als op een zomerse dag knusjes op het groene grastapijt neergevleid, te zien genieten van de bij uitstek unieke gelegenheid, die ons na tuurpark De Efteling voor derge lijke gelegenheden biedt. Er was dan ook bij de bezoelrérs en be zoeksters een roep over de ac- comodatie, die Kaatsheuvel bood. We kunnen natuurlijk geen ver slagen géven over de meer dan 45 wedstrijden, die vanaf helf elf 's morgens tot ongeveer zeven u. 's avonds onafgebroken op drie velden gespeeld zijn. Er waren zwakke broers en zusjes en sterke kérels en stevige getrainde dames in de diverse ploegen, doch mo gelijk met een beetje fortuin of onfortuin, zijn dan toch wel on geveer de sterksten met de beste prijzen huiswaarts gegaan. Zéker is dit, dat de Kaatsheuvelse Hoc key-club mede om de zeldzame gelegenheid, die Kaatsheuvel kan presentéren, weer naam gemaakt heeft. De uitslagen der diverse wed strijden waren: A. Tournooi dames, Voorronde: Hoco IWaalwijk I 10 Were diLiberty 20 WarandaRapidity 01 GeldropNuenen 10 Mep IOranje Zwart III 01 DésGeel Zwart 10 Verliezers-ronde: Waalwijk ILiberty I 10 Waranda IMep I 10 NuenenGeel Zwart 01 Winnaarsronde Hoco IWere di 02 Rapidity IIOranje Zwart III 0—1 GeldropDes (bij loting) 10 Verliezers démi-finale: WaalwijkWaranda 01 Winnaars demi finale Were di I—Rapidity 1—0 Verliezers finale Geel ZwartWaranda 10 Winnaars finale: GeldrooWere di 10 A Tournooi Heren, Voorronde: 0—1 1—0 0—1 1—0 0-1 0—1 0—1 1—0 0—1 0—1 2—0 0-2 0—1 Liberty IWaalwijk Wére di IWaranda Mep IIOranje Zwart III DesHopbel Des-veteranen—Nuenen Ranidity IGeel Zwart Verliezers ronde Liberty IWaranda I HopbelMep II Des-vetéranenRapidity Winnaars ronde: WaalwijkWere di I DesOranie Zwart NuenenGeel Zwart Verliezers demi-finale: W arandaHopbel voegend, dat bij een volgend tour nooi ook de meubilering en wat er verder nodig is zal verzorgd zijn. Met belangstelling heeft hij een gedeelte van de véle wedstrijden meegemaakt en gezien met welk enthousiasme de hockey-sport be oefend wordt. Hij vindt het een bezielend en fair spel, dat con centratie en wilskracht Vraagt. Hij feliciteert de winnaars van het tournooi en tevens de organisato ren, die op een geslaagde dag mo gen terug zien. Dan reikt hij de prijzen uit: Dames A tournooi: 1 Geldrop, dat de beker voor de tweede maal won: 2 Were di II en 3 Geel Zwart. Heren A tournooi: 1 Geel Zw„ dat de bekér voor de tweede maal won: 2 Were di en 3 Hopbel. Heren B tournooi: 1 Hoco II: 2 Mop II en 3 Liberty. Rest ons nog te vermelden dat de Des-junioren, die als spar ringpartner invielen voor een uit- oevallen elftal, de jongsté club uit Nederland zijn en toch een goede partij gaven tegen hun veel ou dere tegenstanders. KLEINE GLOBETROTTERS. Zondagavond was er ontstelte nis in de Stationsstraat. Twee kleine baasjes van- 6 en 4 jaar van de families L.-B. en D.-B. waren met de step op stap- en om 8 uur nog in géén velden of wegen te bespeuren. Ze gingen naar Rot terdam, hadden ze gezegd. De po litie werd in de arm genomen en alle omliggende bureaux kregen gegevens en jawél, eindelijk kwam bericht, dat de jeugdige wereld reizigers in Geertruidenberg door medelijdende mensen waren bin nengehaald. De heer N. M. trok ér met de auto op uit en bracht de verloren schaapjes weer bij moeders thuis, 't Was inmiddels ver over tien, toen de ouders eindelijk hun rei kend kroost weer bij zich had den. MAANDVERGADERING K. A. J. In verband met het eerste ver lof van militairen werd deze ver gadering van de K.A.J, gehouden op Zondag na de Hoogmis. Vrij wel alle kajotters waren aanwe zig. Dc waarn. voorzitter, Jac. Stokkermans, zette het zomerpro- gramma uiteen, welk programma getuigt van frisse opzet en groot se onderneming. Hij was blij te kunnen verwachten dat dit zo- merprogramma van 1951 slagen zou, daar we dit jaar de beschik king hebben over een sportveld en de kajotters onderling meer met elkaar verbonden zijn. Als tweede punt van de agenda werd de scheidende voorzitter H. Din- gemans, die wegens militaire dienst de K.A.J. moest verlaten, hartelijk dank gebracht, wat niet bleef bij woorden alleen, maar ook met de daad werd de sympa thie tegenover hem geuit door het aanbieden van een boek. De pioniersgroep wilde hem ook niet zonder meer vaarwel zeggen en hoopte dat de sigaret tenkoker nog dikwijls aan hen zou doen denken. Over deze vacature werd dan oestemd en Piet van de Velden kreeg bij acclamatie de voorzit tershamer in handen. Na enkele mededelingen en een goed gebruik van de rondvraag werd deze geslaagde vergadering om half twee gesloten. AGENDA. Maandag half 8 groepavond. Dinsdag half 8 pioniersgroep. Woensdag half 8 ontspanning. Donderdag 8 uur bestuursver gadering, om 9 uur leidersronde. GEDULD OVERWINT De visclub Geduld Overwint, gevestigd bij de heer L. v. Berkel aan de Horst, viert Zaterdag 28 April haar 12J^-jarig bestaan. Jammer kan aan de viering geen viswedstrijd verbonden worden wegens verboden vistijd. AGENDA. Maandag 7.30 uur n.m. repe titie R.K, Par. Kerkkoor St. Jan in de kerk. Maandag 8 uur n.m. ledenver gadering R.K.M.V. in Euphonia. DE UITSLAGEN, le Klas D XerxesRBC 1l EmmaLonga 42 \Villem IIDe Baronie 61 NACFeijenoord 12 SpartaTSC 11 BVV-NOAD 4—0 le Klas E VVVSittardia 12 BleijerheideEindhoven uitgest. PSVSp. Emma 10 (Sp. Emma degr.) LimburgiaMVV 30 HelmondiaChèvremont 52 MauritsBrabantia 32 2e Klas B RKCDOSKO 0—6 (R.K.C. degr.) Vlissingen—MOC '39 3—0 3e Klas B BoxtelOJC 32 Mich GestelOSS 11 31adellaBest Vooruit 31 Mulo—WSC 4—1 4e Klas C ZaltbommelRKOSC 32 iKSVAUno Animo 53 Vlijm. Boys—HVCH 2—2 MaliskampDESO 12 HaarsteegBerchem Sp. 24 4e Klas D SVG—RKDVC 1—3 Veerse BoysRWB 23 VelocitasWaspik 25 RaamsdonkDVVC 12 HeusdenTAC 42 R.K.C.—DOSKO 0—6. De slag is gevallen. R.K.C. degradeert naar de 3e klas, daar het een grote neder laag leed tegen de kampioen, die ook werkelijk in kam- pioensvorm speelde en tevens omdat Vlissingen met 30 van MOC won, zodat, al wint RKC nog bij RAC, 't Vlissin gen niet meer kan inhalen. Er was veel belangstelling op het RKC-veld voor deze laatste thuiswedstrijd in dit seizoen. Nadat de voorzitter van RKC Dosko had gehuldigd en een bloemenmand had aange boden voor het behalen van het afdelingskampioenschap, trapte Dosko af en ontstond er een wederzijds terrein-ver kennen. RKC was het eerst in de aanval en na 2 minuten spelen was Dancewics mooi doorgebroken, maar hij schoot de bal recht in de handen van de keeper. Dosko kwam toen aan bod en is er vrijwel de gehele wedstrijd niet meer af geweest. Regelmatig voerden dj voor rust de stand op tot 30. Doelman Leijten vond 't blijkbaar te bar en verliet 't terrein. Wat hier de oorzaak van is, konden we niet ach- erhalen. Maar RKC moest l.oen de verdere wedstrijd met 10 man verder spelen. Tini de Eruine ging onder de lat staan en ontpopte zich als een pri ma keeper en de drie doel- >unten die Dosko na de rust nog scoorde, waren niet door fouten van hem ontstaan, doch waren de resultaten van het prachtige technische spel der bezoekers. Scheidsrechter Hooydonks leidde naar ieders genoegen deze ontmoeting. VEERSE BOYS—R.W.B. 2—3 RWB verrastte gisteren vriend en vijand, door de lei ders van zijn afdeling Veerse Boys in eigen huis met 3—2 te slaan. Deze overwinning was de beloning van een goed gespeelde wedstrijd, waarin door de RWB-ers hard voor de overwinning is gewerkt. Vóór de rust hadden de be zoekers het beste van het spel en wisten deze meerderheid door drie doelpunten uit te drukken, alle gescoord door rechtsbuiten Didden, waarvan vooral het laatste er een van prima gehalte was. De thuis club wist in de eerste helft slechts éénmaal het net te vin den, zodat met de stand 31 voor RWB aan de tweede helft werd begonnen. Veerse Boys zette in deze periode natuurlijk alles op al les. doch 't lukte hun niet om RWB uit haar evenwicht te brengen. Beide doelen ver keerden beurtelings in gevaar, doch de doelverdedigers ga ven meestal niet thuis. Toch slaagden de gastheren er in hun achterstand tot 23 in te lopen, maar hier bleef het bij, zodat het einde kwam met een verdiende 32 overwinning voor RWB, dat hiermede heeft getoond de sportiviteit naai de juiste waarde te schatten, terwijl de Veerse Boys zich faire verliezers toonden. Ook de reserves toonden zich gisteren van hun beste zijde en^ wisten na een goed gespeelde wedstrijd met maar liefst 41 de baas te blijven over Longa 4. RWB-ers, proficiat met deze twee mooie resultaten. A.s. Woensdag begint de training om 7 uur precies. SPRANG. N.E.O. KAMPIOEN. Door een fraaie 60-overwin- ning op P.C.P. heeft NEO j.l. Zaterdag het afdelingskampioen schap behaald, met 4 punten voor sprong op haar naaste concurrent P.T.T. NEO heeft in deze com petitie geen enkele nederlaag ge leden. Dit is zeker een mooie prestatie en bewijst dat 't met de NEO'ers steeds crescendo gaat, en wanneer de voortekenen niet bedriegen, zullen zij, evenals het vorige jaar, toen zij niet alleen 't afdelingkampioenschap behaalden, doch tevens ongeslagen kampioen van Brabant werd, promoveren. Ook in zijn laatste wedstrijd heeft NEO weer bewezen de wa re kampioen voor haar afdeling te zijn, door zijn tegenstanders te overklassen. Wel kwam PCP met de bedoéling in het veld om haar sportieve plicht tegenover PTT te vervullen, en zeker voor de rust is het daar ten volle in geslaagd, maar toch konden de NEO-spe- lers toen reeds, zij het een ma gere, 20 voorsprong behalen. Toen NEO na de rust tegen de sterke wind in moest spelen, zal wél niemand deze voorsprong vei lig hebben geacht, temeer daar PCP ook tegen wind in vaak goed combinerend ten aanval trok. Doch, inplaats van een verde digend, zien wij direct een fel op de aanval spelend Noe. Goed com binerend trekken de spelers steeds ten aanval, de bal werd goed laag gehouden; met listige passes stichtten zij onophoudelijk ver warring in de PCP-verdediging en reeds na tien minuten moest de PCP-doelman tot tweemaal toe 't leder uit de touwen halen, door fraaie doelpunten resp. van de NEO-rechtsbinnen en rechtsbui ten. Nu zette PCP alles op de aanval, doch de NEO achterhoé- de was er te goed in om zich te laten passeren. Rustig doorstaat NEO elke aanval en mocht het al tot een schot komen, dan geeft ook doelman Ophorst geen kans. Nog gaat NEO het tempo wat op voeren en dit wordt PCP te machtig. Nog tweemaal moet het toezien hoe de doelman kans loos wordt geslagen en met dezé 6—0 achterstand strijkt PCP de vlag en ook de onzen vonden het toen welletjes. Toen scheidsrech ter van Liemot, die deze wedstrijd correct léidde, voor de laatste maal floot, had NEO zijn onge slagen kampioenschap van vorig jaar geprolongeerd. Proficat, NEO-lui. CAPELLE. NOOIT GEDACHT- WIT-ZWART. Zaterdag 14 April speelde het 2e elftal van Nooit Gedacht voor de 2e klasse D een competitie wedstrijd tegen Wit-Zwart 3. Het was na de lange rustpauze voor onze reserve's geen gemak kelijke wedstrijd, temeer daar zij moesten winnen om de eerste plaats op de ranglijst te blijven bezetten. Het is na veel moeite gelukt de beide puntjes binnen te halen door met 3—2 te winnen. Na een weifelend begin kwa men zij enkele malen voor 't doel van Wit-Zwart, maar hun kee per was goed, totdat v, Breemen uit een strafschop feilloos doel puntte. Even nadien maakte Wit- Zwart uit een vrije trap 1 1. Even later maake v. Breemen er met een kanjes 21 van. Hier mee ging de rust in. Na de rust gingen de partijen tegen elkaar op en Wit-Zwart maakte vijf minuten voor 't einde 22. Met nog enkele minuten te spelen, schoot Kerst onhoudbaar in, 3—2. Het was een sportieve wedstrijd, die goed door P. Du- quesnoij geleld werd. HAARSTEEG. HaarsteegBerchem Sport, 24, In een door beide partijen zeer sportief gespeelde wedstrijd is het Haarsteeg niet mogen gelukken revanche te nemen op de onlangs geleden nederlaag en zijn de punten door de gasten mee naar huis ge. nomen. Het was een zeer ener verende strijd, waarin toch de gasten door snelheid en techniek iets beter waren dan de gastheren en door het beter bénutten van de geboden kansen, de overwin, ning op hun naam wisten te bren- gen. Het waren de gasten die op zeer fortuinlijke wijze aan 't eer. ste doelpunt kwamen toen keeper Achten de bal liet glippen en hun midvoor de bal in het net plaatste. Even daarna hadden zij wéér reden tot juichen, toen hun gevaarlijke linksbuiten de Haar- steeg-doelman voor de tweede maal kansloos passeerde. Dit was blijkbaar voor de thuisclub reden om beter aan te pakken en met succes, want uit een voorzet over rechts wist v. d. Heijden de ach- térstand te verkleinen. Even voor rust wist Bertus Boelen de stand nog op gelijke voet te brengen. De tweede helft begon voor de thuisclub zeer hoopvol, doordat zij een duidelijk veldoverwicht wist te verkrijgen. Maar hoe zij het ook probeerde, steeds was er een tegenstander en in laatste instantie de doelman, die doelpunten wist te voorko men. Het tegendeel was wel het geval, toen, nadat de gasten zich uit de depressie hadden weten los te werken, zij, na een fraaie combinatie, voorsprong wisten te nemen. Het waren de bezoekers die de voorsprong veilig wisten te stellen en met de stand 42 in hun voordeel speelden zijn rustig verder, totdat de scheidsrechter het éindsignaal floot. VLIJMEN. v/lijmense BoysH.V.C.H., 3—3, V'lijmen gespeeld onder prachtig Deze wedstrijd werd Zondag u voetbalweer en de belangstelling was groot. Vlijmen speelde een zeer kalme partij, waar tegenovei H.V.C.H. speelde alsof er een kampioenschap aan at hing. Vanaf de aftrap was HVCH het eerst in de aanval en na ze ven minuten hadden zij reeds suc ces met een goed schot van dt rechtsbinnen, 1. Spoedig was het 02, maar dit doelpunt werd geannuleerd wegens aanvallen van de doelman. Vlijmen werkt zich los en na 19 minuten krijgt <k linksbuiten H. v. Overdijk de bal vrij en schiet fraai in, 11. HVCH verplaatst wederom spel en als de linksbuiten de bal goed krijgt aangespeeld passeen hij de verdediging van Vlijma en schiet in het verlaten doel, 1-2, Na wat heen en weer getxap kom de rust. Na de rust loopt HVCH weer flink van stapel, maar te onbe- suisd wordt getrapt om nog meer succes te hebben. Aan de andere kant deed het Vlijmen beter, da rechtsbuiten schiet fraai in, 2—2. Het spel golfde daarna wat flink op en neer en bij een goede uit val van HVCH schiet de links buiten fraai in, 23. Hiérna pro beerde Vlijmen om gelijk te ma ken wat spoedig gelukte, maar da eerlijke grensrechter van Vlijma had gevlagd voor outbal, wat aan de scheidsrechter ook mede deelde, maar dat was slechts uit stel, want uit een volgende aan val maakte Heesbeen met een kopbal gelijk, 3—3. HVCH kreeg daarna nog enkele kansen om de leiding te nemen, maar het schot was telkens te hoog gericht, et hiermede kwam het einde van dezé matige wedstrijd door Vlij men gespeeld. De leiding wat zwak. KON. ERK. WAALWIJKSE WIELERCLUB LEONORA. Dezer dagen mocht het bestuur van de vereniging het genoegea smaken de koninklijke goedkeu ring te verkrijgen op haar statu, ten en huishoudelijk reglement. Dit is wederom een bewijs da: het bestuur de belangen der ver eniging ijverig behartigt. Tevenr vermelden wij dat drie bestuurs- leden candidaat zijn voor het lid. maatschapwerkende leden der N.W.U. Wanneer wij even bf. zien wat door deze jonge vereni ging gedaan wordt, dan kur.no wij niet anders zeggen dan goeds. De Waalwijkers kunnen trcL< zijn dat de sport weer een vere. niging bezit, die koninklijk is er- kend. NIEUWS VAN DE W.C. KAATSHEUVEL. Zondag 29 April a.s. wordt de Ronde van Waspik voor nieuwe, lingen en amateurs verreden. Na- oenoeg de gehele wielerclub Kaatsheuvel zal hier aan de start verschijnen. Het zal dus wel erg tegen moeten zitten, als er hier qeen ere plaatsen worden bezet. Voor de WasDikse renners l Fitters, gebr, Montes en v. Hoon is deze ronde een stimulans or al het mogelijke te doen om voor eigen publiek en eigen omgeving een overwinning, of minstens ee eervolle plaats behalen. Dat ai hierbij gesteund zullen worde door hun clubmakkers, staat bij voorbaat vast en wij twijfelen e niet aan of de wielerclub kon'- zowel bij de nieuwelingen als K de amateurs met enkele goede klasseringen uit de bus. Renner?, haal er 29 April eens uit wat er in zit. RONDE VAN WASPIK. Dezer dagen zagen wij de affi ches, die de eerste Ronde van Waspik aankondigden, in wijde

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2