MALWÏR (jïfi* JpoAé VAN HOOFF's IJSBUFFET BIOSCOOP-PROGRAMMA VOETBAL HOCKEY BILJARTEN. DUIVENSPORT 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 APRIL 1951. 6 Elke dag heerlijk VERS IJS MET SLAGROOM! KSBSHBSKEanisaiaflKeist een sigaret naar Uw hart 'still making friends huldigingswedstrijd. ST. JORISDAG. De welpen en verkenners vier den Maandag St. Jorisdag; deze begon met een H. Mis en vlag- genparade. 's Avonds zat men om Vjet kampvuur. Het jaarverslag dat werd voorgelezen, gaf een vruchtbaar vérenigingsjaar weer. SOLEX TEGEN BUS. Zeer onfortuinlijk was wel een zekere (V)ermecr, toen hij op 'n geleende solex uit de Ircnestraat reed en tegen een juist passeren de B.B.A.-bus reed. Hij bekwam zelf enige schrammen, doch de bromfiets werd totaal vernield. KONINGINNEFEEST. Het Oranje-comitc heeft weer heel wat activiteit aan do dag ge legd in verband met de viering van Koninginnefeest en de 5 Mei viering. Op 30 April zullen van 26 uur kinderspelen worden gehouden op vier verschillende terreinen en 's avonds om half 8 zal de kiosk officieel door burge meester Prinsen worden geopend. Om 8 uur volgt dan een concert, dat gegeven zal worden door de Kon. Harm. De Eendracht, de Zangver. Excelsior, het R.K. Gem. Koor en de harmonie St. Bavo. De dag wordt om 11 uur besloten met een schitterend vuur werk. Op 5 Mei zullen wielerwed strijden worden gehouden voor jongens boven 13 jaar. Een actu eel programma, waarbij voor elk was wils is. ZONDAGSDIENST 29 April 1951. Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 29 April 1951. 10 uur: Dienst. Donderdag 3 Mei 1951 (Hemelvaartsdag) 9 uur: Korte dienst. GESLAAGD. Voor het te Den Bosch ge houden examen voor Fröbel onderwijzeres slaagden de da mes A. G. Couwenberg en L. v. d. Linden. R.K. H.B.S.—M.M.S. Hoewel in de agenda der ge meenteraadsvergadering van Waalwijk op Donderdagavond vermeld stond dat Ged. Sta ten de goedkeuring hadden verdaagd van de verkoop van gronden aan de St. Jans stich ting ten behoeve van de bouw van een nieuw scholen-com- plex aan de Burgem. Moonen- laan, vernemen wij thans dat deze grondverkoop inmiddels door Ged. Staten is goedge keurd. H. VORMSEL. Zijne Hoogw. Exc. de Bis schop van Den Bosch zal van daag en morgen in het Deke naat Waalwijk het H. Vormsel komen toedienen. In Waalwijk: Vrijdagmiddag om 4 uur in de parochie van O.L. Vrouw. Zaterdag om half tien in de parochie van de H. Anto- nius. Zaterdag om 11 uur in de parochie van St. Jan. Zaterdagmiddag om 4 uur in de parochie van St. Cle mens. In Kaatsheuvel: N Vrijdag om 11 uur in de pa rochie van St. Joannes de Doper. LIEDERTAFEL-FEESTEN GAAN NIET DOOR. Naar wij vernemen is in de laatste bestuursvergadering der Liedertafel „Oefening Vermaak" na uitvoerige dis cussie besloten de geprojec teerde feesten ter gelegenheid van de viering van 't 90-jarig bestaan niet te doen doorgaan. Redenen daarvoor zijn de grote financiële consequenties aan dit programma verbon den, gezien de mindere be langstelling van personen, die zich eertijds bereid hadden verklaard dit financiële risico mede te dragen. Dit minder enthousiasme ook bij de ver eniging zelf is te wijten aan het uitstel van een jaar dat door de paratyphus noodzake lijk was, alsook verdere wij zigingen van data, de blijk baar mindere belangstelling zowel van binnen als van bui ten. FANCY-FAIR GEOPEND. Gisteravond heeft de Bur gemeester de Fancy-fair ten bate van het instrumenten fonds der harmonie „St. Cris- pijn" officiëel geopend. De fancy-fair ziet er keurig uit. In de grote zaal van de Gildebond is op he toneel de traditionele vogelpiek en in net café zijn de verschillende stands gebouwd. Er is een bal spel, een visspel, een schiet tent enz. De fancy-fair is open tot vanavond 12 uur. Morgen (Zaterdag) begint de fancy- fair om 4 en Zondag om 12 uur. De vele attracties maken 'n bezoek aan de fancy-fair bui tengewoon aantrekkelijk en wij kunnen het dan ook ieder een aanbevelen. In ons nummer van Maan dag vinde U een uitvoeriger verslag over de opening en 't verloop van de fancy-fair. BINNEN- EN BUITEN POLDER VAN BAARDWIJK Dinsdagmorgen hielden de Stemgerechtigde Ingelanden van de Binnen- en Buitenpol der van Baardwijk een alge mene vergadering bij W. Pul lens. In deze vergadering werd de rekening over het dienst jaar 1949-1950 in inkomsten vastgesteld op 6820.13, in uitgaven op ƒ8140.28, zodat er een nadelig saldo is van 1320.15. De begroting voor 1951-1952 werd voorlopig goedgekeurd, met in inkom sten en uitgaven 7688.99. De begroting 1950-1951 moest worden gewijzigd om dat de bijdrage voor de Bin nen Oude Maas was verhoogd met 80.05. Door een gelijke verhoging van de inkomsten bleef het eindbedrag echter gelijk. De vergadering machtigde het bestuur onderhoudswer ken tot 500 in eigen beheer uit te voeren en de omslag werd vastgesteld op 12% van de onbebouwde eigendommen en een vijfde deel van de ka dastrale huurwaarde van be bouwde eigendommen belast met 12%, en bleef dus onge wijzigd. Nadat een stembureau, be staande uit de heren P. Klerx en L. Pullens, was benoemd werden dc twee periodiek af tredende bestuursleden, de lieren A. van Tuijl en W. Pul lens Czn., met algemene stem men herkozen. Mededeling werd gedaan van het proces-verbaal over de kas-opname van 17 Juni 1950. De inkomsten over 1948- 1949 bedroegen 6258.32, over 1949-1950 ƒ6299.41; met het batig slot over 1947-1948 be droeg het totaal der inkom sten 12899.33. De uitgaven over 1948-1949 bedroegen 1 6485.12 en over 1949-1950 ƒ5991.33; het totaal der uitga ven was dus 12476.65, in kas: 422.68. Het proces-verbaal van 11 December over de kas opname gaf 't volgende beeld: ontvangsten over 1949-1950 f6820.13, over 1950-1951 f 6159.62; totaal der inkomsten f 12979.75. Uitgaven over '49- 1950 ƒ8140.28. over 1950-1951 f3228.79; nadelig slot 1948- 1949 226.80. zodat het to taal der uitgaven bedroeg f 11595.87; in kas 1383.88. Tegen salarisverhoging voor de ambtenaren van het Wa terschap volgens een brief van Ged. Staten, had de vergade ring geen bezwaar. Daar er niets was voor de rondvraag, was de vergadeirng hiermee ten einde. VERGADERING A.R.K.A. Dinsdagavond hield de af deling Waalwijk van de A.R. K.A. een vergadering, waarop de Congres-agenda werd be sproken en de a.s. feestavond. Die zal waarschijnlijk gehou den worden op Woensdag 9 Mei a.s. DE HEER JANSSEN VOOR DE H.K.W. Strijd tegen nivellering. De Waal wij kse afdeling van de Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden hield Woensdagavond in Tha lia een vergadering. De voorzitter, dhr. Broek hoven, deelde in z'n openings woord mee dat binnenkort de propagandaclubs zullen be ginnen om meer leden voor de Bond aan te werven. De heer Janssen van het be stuur der H.K.W. hield een in leiding over het doel van de Bond. De inleider begon zijn rede met een opsomming van het geen reeds is bereikt. Hij zei: Sinds de bevrijding is er door de bond al ontzaggelijk veel bereikt. Onze gunstposi- tie is omgezet in een rechts- oositie en al hebben wij nog verlangens, wij zijn toch een heel stuk vooruit gegaan. De bond is thans 17.500 le den sterk en met de georga- niseerden in de bedrijfsunie, ten getale van 50.000, is dit 'n beduidende macht. Nu wordt er naar ons geluisterd, wat voor de oorlog beslist niet het geval was. Eindelijk wordt er met ons rekening gehouden. Maar de komende jaren zul- 'en moeilijker zijn dan de ach ter ons liggende jaren. Het zal offers kosten en daarom moe ten we schouder aan schouder staan om zo sterk mogelijk te zijn. Wij zullen de wind van voren krijgen. Er zijn weer werkgevers die terug gaan naar het liberale vaarwater, maar zij zijn al door de voorzitter van de K.A.B. de wacht aangezegd. De organisaties zullen hier voor niet opzij gaan. Het grootste probleem voor de Bond van H.K.W. is, de medezeggingschap in de pu bliekrechtelijke bedrijfsorga nisatie. Er is momenteel een onnatuurlijke zucht naar ge lijkschakeling waar te nemen. v>k in kringen van de K.A.B. Men wil iedereen met ieder een gaan gelijk stellen. Het is vaak nu al zo dat werkelijk hogere functies niet voldoen de worden betaald. Dit streven is in wezen marxistisch en men vraagt zich wel af hoe zo'n nivelleringstendens in z'n Christelijk land mogelijk is. Hij is de oorzaak dat wij een onduldbare achterstand in de saliëring hebben gekregen. Men kent onze middengroep niet. Wij zijn ook geen orga nisatorisch blok zoals andere groepen en daardoor niet vol doende militant. Wij moeten ons realiseren dat een-dracht macht maakt. Wij moeten afrekenen met 't ellendig individualisme. Het is een eis dat wij ons hecht en sterk organiseren om de strijd tegen de nivellering te kunnen aanbinden. Er is sprake van bedrijfs- bonden voor de verschillende industrieën, maar wat zou er van ons terecht komen als we verdronken in de massa van een bedrijfsbond. Het bestuur heeft al sinds 1947 gesteld dat we daaraan beslist niet mee doen. Een bedrijfsbond brengt noodzakelijk innerlijke span ningen met zich. Om psycho logische en praktische rede nen is een samengaan in be- drijfsbonden voor ons niet mogelijk. In andere landen, Duitsland en België, zijn soortgelijke pogingen om be- drijfsbonden te stichten, mis lukt. Ons beroep is niet aan een bedrijfstak gebonden, wij hebben met alle bedrijfstak ken te doen. In de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie krijgen wij medezeggingschap: het recht om mee te beslissen. Er is hiervoor echter één voorwaar de verbonden: Alleen repre sentatieve organisaties zullen de medezeggingschap verkrij gen en alleen die organisaties zullen candidaten kunnen stellen. Natuurlijk doen wij hieraan mee, maar wij willen onszelf blijven.We hebben onze eigen natuurlijke plaats in de sa menleving. De wetenschap en de pers staan achter ons, wat dit betreft. Kortgeleden heeft een socialistische hoogleraar in de sociologie verklaard dat er onmiskenbaar een z.g. nieu we middenstand in onze sa menleving bestaat. Die heeft dezelfde rechten en plichten als de andere standen. Wij moeten komen tot een zo sterk mogelijke concentra tie van hoofdarbeiders. Na tuurlijk is samenwerking met de handarbeiders noodzake lijk. maar met behoud van 't Qigen karakter. Wij hebben ons met deze kwestie tot het episcopaat ge wend omdat wij vertrouwen dat een volledige oplossing wordt gevonden. Wij moeten ons duidelijk in scherpen waarom 't hier gaat: orp een gezonde en rechtvaar dige samenleving te krijgen, waarin het Christendom zich kan ontplooien. Dat is ons ideaal. Ieder moet op z'n eigen wijze z'n schouder hieronder zetten en onze organisatie zo sterk mogelijk maken, aldus besloot de heer Janssen. De voorzitter bracht dank aan de spreker voor z'n hel dere uiteenzetting. Hierna werden nog ver- Schillende vragen beantwoord. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding dub bel woonhuis voor de heren A. Kleyn en M. Pullens te Waalwijk. A. J. Spuybroek, Waalwijk ƒ39980 M. Wijnands, Waalwijk ƒ40350 Fa. M. Kleyngeld Zn., Waalwijk ƒ40849 A. van Brunschot, Waalwijk ƒ42219 M. v. Loon, Drunen 42624 A. Vermeer, Waalwijk ƒ42602 Fa. H. Maas, Waalwijk 43425 Fa. H. J. v. Hulten- v. Bladel, Waalwijk ƒ43435 Wed. L. Fitters, Waspik ƒ43457 Architect is de heer A. van Huiten te Waalwijk. EERSTE HEIPAAL IN WAALWIJK. Voor het eerst in Waal wij ks geschiedenis is een betonnen paal in de grond geheid. Dins dagmorgen stond op de plaats, waar vroeger de Baard wij kse wiel was, een grote heimachi ne klaar om de eerste paal, in de grond te heien. Het zware ijzeren blok werd in de takels gehesen, de 9 m. lange paal werd er onder ge zet, de grote stoommachine werd ingeschakeld en meteen viel het blok voor de eerste keer naar beneden. Met de re gelmaat van een uurwerk werd de eerste paal vervol gens in de grond geheid; tien minuten nadat de eerste slag was gevallen zat de paal ste vig in de aarde. Nog 100 moe ten er volgen, waarvan som mige van 13 meter, voor men met de fundering van 't nieu we gebouw kan beginnen. Het gebouw dat hier komt, kantoren, magazijnen en woonhuis, wordt gebouwd voor de materialenhandel J. Bannet. Het hele complex zal een oppervlakte hebben van 3200 m2. KAMPVUREN. Maandagavond zijn ook in Waalwijk de St. Joris-kamp- vuren gehouden door de drie plaatselijke groepen. Traditie getrouw werden de jaarver slagen van Welpen, Verken ners en Voortrekkers voorge lezen. In deze verslagen werd vooral geklaagd over gebrek aan leiders en leidsters. Wij waren te gast bij de Andreas Zijlmansgroep. De Welpen hadden hier goed hun best gedaan om een fijn kampvuurnummer te brengen. De Voortrekkers en Verken ners hadden er dit keer niet zoveel werk van gemaakt. Aalmoezenier Lempens las de St. Joris-boodschap voor. Nadat de Verkennersbelofte weer voor een jaar was ver nieuwd, werd het kampvuur met het Wilhelmus gesloten. FORTUNA. In ons bericht in ons vorig nummer van het 50-jarig be staan van de Loterijclub „For- tuna" is een storende fout ge slopen. De voorzitter heet n.l. B. Demmers in plaats van B. v. d. Ven. Nader vernemen wij nog dat één van de oprichters van de loterijclub nog in leven is en tegenwoordig in Rotterdam woont. Waarschijnlijk zal hij het gouden feest op 4 Augus tus komen bijwonen. VOLLEY IN DE SPORTWEEK. Tijdens de Sportweek van „Ons Huis" van 2 tot 10 Juni zal ook het volley-spel in Waalwijk worden geïntrodu ceerd. Dit spel was bij de militai ren in Indonesië buitenge woon populair en nu ze weer thuis zijn, willen „de Indone- sieë-veieranen" ook hier gaan „volley-en". Jan v. Beurden heeft daar toe het initiatief genomen en Woensdagavond kwamen een aantal heren in café v. Bracht bij elkaar. De heer v. Oostrum van „Ons Huis" was hierbij tegenwoordig. Besloten werd om tijdens de Sportweek vol ley-demonstraties te geven, waaraan een team van de R.K. H.B.S., een team van de Kweekschool in Breda en minstens één Waalwijks zes tal zal deelnemen. De voetbalvereniging R.K.C. heeft toegezegd materiaal voor de training beschikbaar te stellen. Zondagmorgen a.s. zal voor de eerste keer ge traind worden. Wanneer men interesse heeft om mee te doen, kan men zich opgeven bij v. Spaandonk in de St. Antoniusstraat of bij S. van Adelberg op de Markt. Hoek Antoniuspleln Telef. 424 WAALWIJK. NAAR HUIS. Met het troepenschip „New Australia", dat vermoedelijk 29 April a.s. te Amsterdam aankomt, komen de volgende militairen uit onze omgeving mee naar huis: Kpl. W. Daalen, Tramlaan 224, Kaatsheuvel. Sld. M. J. J. Seeters, San- doel 3, Raamsdonksveer. Kpl. A. P. Vissers, Groen straat A 34, Raamsdonksveer. Kpl. J. G. Zwart, Loonse- dijk 110, Kaatsheuvel. Sld. Pelders, Baardwijkse- straat 63, Waalwijk. Huz. C. M. A. Smit, Heul- straat 15, Kaatsheuvel. KROPZIEKTE. In de Overlaat in Baardwijk zijn Woensdag twee koeien gestorven tengevolge van kropziekte. De veearts werd direct gewaarschuwd toen de ziekte werd geconstateerd, maar hij kon de beesten niet meer redden. Deze ziekte komt in het voorjaar meerma len voor. Wanneer tijdig wordt ingegrepen kunnen de aangetaste koeien worden ge red, maar in dit geval was redding niet mogelijk. Een belangrijke schadepost voor de betrokken eigenaar. OUDEN VAN DAGEN SLUITEN HUN TEHUIS. Woensdagmiddag hebben de Ouden van Dagen hun tehuis in de Gildenbond op plechtige wijze gesloten. Er was 'n heel gezelschap aan wezig van zo n 3200 jaar oud bij mekaar schatten wij om de sluiting bij te wonen. Wethouder Smolders en de heer Meijs van het Comité Ouden van Dagen van Waalwijks Belang waren hierbij aanwezig. Hein Schouten, de energieke voorzitter van de Commissie van Vijf, bracht in zijn toespraak dank aan de heer Smolders en de K.A.B. voor het beschikbaar stel len van hét gebouw. Ja, zei Hein, nu is m'n portemonnaie wel leeg, maar m'n hart vol tevredenheid en dankbaarheid. Dank voor de hulp die wij in de afgelopen zes maanden hebben ontvangen. De voorzitter bracht dank aan de heren de Graaff, die elke morgen gezorgd heeft voor de kaarten en de koffie, Van Mier en Kees van Heesbeen, die ook heel veel voor hun collega's hebben gedaan. Een speciaal woord van dank kreeg de heer v. d. Brand. De heer Schouten huldigt de heer Van Mier omdat hij ervoor gezorgd heeft dat het zangkoor „Jonge Bloesem'' werd opgericht. Ik hoop dat die zangers de trots van Waalwijk zullen worden, maar ook dat ze zonodig steun kunnen krijgen. Hij beslootIk hoop, meneer Smolders, dat u ons over 4 maanden weer in de Gil denbond zult begroeten. Een feestelijk „Lang zal ie le ven" was het loon voor deze mooie speech. Wethouder Smolders zegt dat het voor de K.A.B. een groot ge noegen was om, in samenwerking met het Comité Ouden van Da gen, dit lokaal disponibel te stel len. De heer Smolders zegt dat het hem diep heeft getroffen dat door de oudjes het initiatief is genomen om de oudjes, die het gezelschap ontvallen, kosteloos te doen begraven. Dat is buitenge woon sympathiek en de heer Smolders is. ervan overtuigd dat dit ook door de inwoners van Waalwijk op hoge prijs wordt gesteld. De burgemeester was tot zijn spijt verhinderd hier te ko men, aldus spr., maar hij heeft me gezegd dat het park voor U open staat en de banken staan er, dus U kunt daar van ons mooie park genieten. Spr. zegt toe dat het ge bouw over 4 maanden weer voor de oudjes beschikbaar zal zijn. Een fijne sigaar heeft de heer Smolders meegebracht en spoedig is de zaal met prima sigarenrook gevuld. De volgende spreker was de heer Van Mier, die dank bracht aan de K.A.B., de concierge en zijn vrouw, Waalwijks Belang en de heren Meijs en Tielen, die al tijd voor de Ouden van Dagen hebben klaar gestaan. Bizondere dank bracht hij aan het Waalwijkse publiek en de winkeliers voor de hulp bij het feest in December. De heer Meijs sloot de rij met de mededeling dat er voor van de zomer weer een reis op stapel staat. En toen was het beurt van de „Jonge Bloesem om te zingen. Ze deden het keurig, al fluisterde een van de zangers ons toe dat hij „geen noot kon lezen, zo groot als een koei' Natuurlijk moest Hannes ook wat zingen en met zijn diepe bas bracht hij een schoon versje van een bloemke en een maagdelijn. Er zijn er nog meer opgetreden. Het duurde tot over vijven: toen werd het Tehuis voor Ouden van Dagen voor de zomer gesloten. Straks zullen ze het weer bevol ken, kaarten, biljarten en weer veel plezier maken. AGENDA. Zondag 12 uur Repetitie da mes en heren „Oefening Vermaak" in Hotel „De Twee Kolommen". MUSIS SACRUM. Hier draait van Vrijdag tot en met Maandag de film „Vulcano", die de bekende Duits-Amerikaanse regisseur William Dieterle in Italië ge maakt heeft. Het verhaal dat er aan ten grondslag ligt, is als volgt: De vrouw Madda- lena Natoli (Anna Magnani) wordt door de politie naar haar geboorte-eiland Vulcano teruggezonden omdat zij zich misdragen heeft, maar wordt daar met de nek aangekeken behalve door haar zusje Ma ria, haar broertje en de vul- caanwachter. Maria wordt verliefd op een duiker, die er minderwaardige praktijken op na blijkt te houden, Madda- lena waarschuwt haar, maar aangezien de liefde blind is, ziet Maddalena er niets voor zich overschieten dan de man uit de weg te ruimen, in casu te doen verdrinken. De waar heid komt aan het licht en bij een uitbarsting komt Madda lena om het leven. William Dieterle heeft dit wel enigs zins geforceerde verhaal in een verantwoorde vorm ge goten, zodat er voor filmlief hebbers die minstens 18 jaar zijn in dit theater iets te ge nieten valt. „Movie Crazy" heet de film die Woensdag en Hemel vaartsdag loopt. De jonge Ha rold Hall wil filmster wor den en schrijft een brief in die geest naar Hollywood. Hoe het hem na deze stap ver gaat en met welke dwaze complicaties vertelt deze film. Voor iedereen die wil gaan kijken. LUXOR-THEATER. „Het beest met vijf vingers" is een luguber verhaal, zoals de titel al doet vermoeden. Een Jialf-invaliede concert pianist wordt in de nacht na dat hij zijn testament heeft gemaakt, vermoord en na een nieuwe moord blijkt dat de ankerhand van de dode in het graf is afgesneden. Die hand en wat er aan vast zit terro riseert het hele huis door con certen in het holst van de nacht en aanslagen. Maar het slot van de film brengt de op lossing van het mysterie. Wie van sensatie houdt kan hier terecht, als hij tenminste 18 jaar is. De film draait van Vrijdag tot en met Zondag. „Dodge City" verplaatst de toeschouwer naar het Wilde Westen, waar de leider van een veetransport op weg van Texas naar Dodge City in deze stad sheriff wordt om een eind te maken aan bende-ac tiviteit. Dat lukt hem ook, maar niet dan nadat hij op 't randje van de dood heeft ge staan. Hij wordt overigens ruimschoots beloond, want zijn activiteit levert hem een lief vrouwtje op, in de per soon van Olivia de Havilland. Maandag, Woensdag en He melvaartsdag voor liefhebbers van 18 jaar en ouder. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Martinus J., zv. W. C. Paans-Verduijn te Loon op Zand Johannes, zv. N. B. Talsma-Roorda Marga- retha M. J., dv. F. D. van Liempt-Muller Marinus L., zv. M. P. v. Leens-Pennings Josephus C. M., zv. C. L. de Jong-van de Water An- tonia L. E., dv. L. C. de Kloe- Mangels. Overleden: Geen. Huw.-aangiften: A. A. Hen driks 31 j. te 's-Bosch en H. Brok 26 j. te Waalwijk C. A. Schoones 24 j. en W. M. Couwenberg 24 j., beiden te 2-1 3-4 8-3 16 11 5 0 27 16 11 3 2 25 16 7 7 2 21 16 9 2 5 20 16 9 1 6 19 16 4 4 8 12 16 4 2 10 10 16 2 3 11 7 16 0 3 13 3 Waalwijk M. J. A. Hoogers 30 j. te Waspik en F. G. Ha mers 27 j. te Waalwijk. Gehuwd: J. H. Opperman 28 j. te Loon op Zand en A. M. T. Pennings 25 j. te Waal wijk J. L. v. d. Steen 28 j. en A. M. G. v. Bokhoven 25 j., beiden te Waalwijk J. C. Gragtmans 29 j. en M. Tim mermans 23 j., beiden te Waalwijk G. A. de Louw 26 j. en A. de Haan 24 j., bei den te Waalwijk L. W. M. Pullens 26 j. te Drunen en L. M. T. Klerkx 25 j. te Waal wijk. Ingekomen: J. F. C. Mar tens van Breda J. Netten van Loon op Zand A. M. Beentjes van Oostburg H. J. Hamers van Loon op Zand M. C. van Seters van Dru nen G. M. v. Beurden van Vlijmen G. Dick van Klun- dert C. M. E. Verhoeven van Geertruidenberg. Vertrokken: N. A. P. Trom mels naar Eindhoven J. C. H. M. Hoffmans naar Heer len A. J. M. P. Kolster naar Eijsden J. H. M. Ha mers naar Sprang-Capelle A. C. A. v. Gooi naar Zeven bergen. UITSLAGEN VAN 22 APRIL. Ie klas B. Afd. Noordbrabanf. Antonius—Wit-Zwart 2—5 (Wit-Zwart kampioen Be.-kdijk—Gloria Gudok 2Hilvaria Spr. ViolaSVG 2 De stand Wit-Zwart Berkdijk Riel Gloria Antonius Sp. Viola Hilvaria G.udok 2 SVG 2 WAALWIJK. R.W.B.—T.A.C. Bovengenoemde wedstrijd staat a.s. Zondag voor R.W.B. op het programma. Na de mooie over winning van Zondag j.l. ver wachten wij toch zeker dat de drie nog resterende thuiswedstrij den gewonnen zullen worden, waardoor R.W.B. dan nog enkele plaatsen op de ranglijst kan stij- nen. Dus jongens, Zondag met z'n allen extra hard werken, zo dat het publiek zal moeten bea. mep, dat jullie het toch nog wel kunnen. Aanvang half drie. De reserves krijgen om 12 uur Voab 2 uit Goirle op visite. Denk er om, die smadelijke nederlaag, destijds in Goirle geleden, moet a.s. Zondag gewroken worden. Ook dit is mogelijk, dus rekenen wij er op. KAATSHEUVEL. DESK-GOES. Als sluiting van het seizoen is voor Zondaq a.s. vastgesteld de wedstrijd DESK—Goes, onder leiding van de heer v. Hooydonk uit Breda. Er is maar één advies: Eind goed al goed. In eigen huis, voor eigen publiek verwachten wij niet anders dan een dende rend slot van een nogal wissel vallige competitie. De tweede nlaats moet behouden worden. Dus Iaat Zondag voor dc laatste maal je rolletje nog maar eens op volle kracht afdraaien, opdat het aandenken aan deze competitie "en aangename herinnering zal bliiven. DESK 2 qaat op bezoek in Den Bosch bij Concordia SVD 2. Het zou geen overbodige luxe zijn wanneer hier twee punten werden behaald, waardoor een stijging op de ranalijst mogelijk wordt. DESK 3 ontvangt Baardwijk 2. Moqen we op een overwinning ••eken en DESK 6 gaat zonder meer 2 ounten halen bij RKC 5. Oude roem verloochent zich niet. CAPELLE. WIT-ZWART ONGESLAGEN KAMPIOEN AntoniusWit-Zwart 25. Tot het laatste moment toe is de spanning gebleven in de eer ste klasse B. van de Afd. Noord brabant. De laatste wedstrijd tus sen Antonius en Wit-Zwart werd "en klinkende overwinning voor laatstgenoemde vereniging, die hiermede het kampioenschap ver wierf van de eerste klasse B. Nadat eerst Herman Schoen makers aan Wit-Zwart de leiding had gegeven, kon Verstappen met een goed doelpunt de balans weer in evenwicht brengen, 1 1. Uit een penalty scoorde rechtsbinnen A. Priest 1 2 voor Wit-Zwart en opnieuw zorgde Brokken voor de gelijkmaker, 2—2. Maar hier mee hadden de Tilburgenaren blijkbaar al hun kruit verschoten, want de Wit-Zwarten namen toen het initiatief volledig in han den. Herman Schoenmaker en Joh. v. Beek voerden de stand re gelmatig tot 2—5 op, waarmede tenslotte het reeds lang verbeide kampioenschap een voldongen feit werd. Scheidsrechter Kore- brits, die ook in 1944 de beslis singswedstrijd Wit-Zwart-Bavel op het T.S.C.terrein leidde, toon de in alle opzichten nog een der beste arbiters te zijn. De voorzitter van Antonius was de eerste die de kampioenen ge lukwenste en hun veel succes ver zekerde in de aanstaande promo tiewedstrijden. Namens de zeer vele supporters werd een krans aangeboden door de heren J. v. Raamsdonk en C. v. Oosterhout. Ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap zal op Woensdag 2 Mei a.s. een recep tie worden gehouden in café Co- vé-van der Haart. De dag daar opvolgend (Hemelvaartsdag) zal een huldigingswedstrijd worden gespeeld tegen een nog nader aan te wijzen tegenstander. In ons volgend nummer hopen wij deze bij u te introduceren. HEUSDEN. Doordat Heusden Zondag j.l. van TAC uit Tilburg wist te win nen en doordat Veerse Boys die dag de door hen gespeelde wed strijd verloor, was Heusden kam pioen geworden van haar afde ling. Toen dit bericht in Heusden bekend werd, verkeerde de stad spoedig in feestvreugde. Bestuur en leden hadden veel gelukwen sen in ontvangst te nemen, niet alleen van hun supporters, maar ook van besturen van verenigin gen uit omliggende plaatsen. VLIJMEN. HULDIGINGSWEDSTRIJD. R.K.V.V. Vliim. Boys 3- R.K.J.V.V. Goaigetters. Zondag 29 April speelt Vlijm. Boys 3 een huldigingswedstrijd tenen RKJVV Goalgetters uit 's-Bosch. Aanvang van de wed strijd half drie. Deze wedstrijd zal worden opgeluisterd door dc harmonie Concordia. Geen enkele Boys-supporter mag Zondag ont breken om ook eens het kampi- censelftal aan het werk te zien. dat ongeslagen kampioen werd. WAALWIJK. UITSLAGEN VAN 22 APRIL. TOURNOOI. Dair.es 1Heren 1 en 2 zijn naar het tournooi van DES ge weest (voor het verslag zie De Echo van 23 April j.l. onder Kaatsheuvel) COMPETITIE. Heren 1Oranje-Zwart 4—4 promotiewedstrijd) Dames 3—Hoco 2 12. PROGRAMMA 29 APRIL. TOURNOOI. Dames 1 gaan naar het tour nooi van Hoco te Oisterwijk en laten we hopen dat ze deze keer meer succes boeken. COMPETITIE. Heren 1 Rapidity 2 (promo tie) 11.45 uur. VERSLAG HEREN 1. Promotiewedstrijd Waalwijk 1- Oranje-Zwart 44. Naast het tournooi van DES hebben onze heren ook nog een promotiewedstrijd gespeeld, waar over het volgende Na wederzijdse verkenningen weet Oranje-Zwart na pl.m. 10 minuten spelen te scoren, 01. Door fors opgezette aanvallen wist Oranje-Zwart ons als het ware te overrompelen en de stand op te voeren tot 0—3. Even voor rust kregen onze heren een straf- bully te nemen, die ze goed wis ten te benutten. Ruststand 1—3. Na de rust pakte Waalwijk di reet stevig aan en na pl.m. 15 minuten spelen wist Waalwijk te scoren. 23. D'Vect na de mid- denbully pinq Waalwijk weder om op het Oranje-Zwart doel af en bracht de stand op waarlijk verrassende wijze op 3—3. Tien minuten voor het einde wist Oranje-Zwart het Waalwijkse doel weer te vinden en door een misverstand in onze verdediging nonmaals te doelpunten, 3—4. Waalwijk zette alles op alles en wist een halve minuut voor het einde de stand op gelijke voet te brengen, 4—4. BILJARTBOND WAALWIJK EN OMSTREKEN De persoonlijke kampioenschap pen van bovengenoemde bond trekken in alle café's flinke be langstelling. In café C. v. Berkel, waar Woensdag met de hoofd klasse werd begonnen, was het een gezellige drukte; daarbij kon men een speld horen vallen wan neer men een mooie serie zag maken en de partij aan spanning haar toppunt bereikte. Dit was ook het geval toen Jac. v. Hel- voirt, die tegen zijn broer Frans speelde, met een mooie en goed opgebouwde serie zijn partij uit gemaakt zou hebben, indien niet een klosballetje er een eind aan maakte. Op 67 caramboles strand de hij en hij moest er nog twee maken om de 200 te bereiken: zijn broer profiteerde hiervan en deze maakte de partij vol in 21 beur ten. G. Roome speelde tegen zijn clubgenoot W. Lamers en maak te in 22 beurten zijn partij uit met een hoogste serie van 56 en liet Lamers op 157 staan. Jac. v. Helvoirt nam tegen J. Reus geen risico en scoorde in 17 beurten zijn partij vol. Reus behaalde er slechts 63. In café L. Leijtens komen a.s. Zaterdag de volgende spelers aan startJos Maas van 't Vosje, C. Wijkmans, J. v. d. Griendt en Cor v. d. Sanden van T.O.P., J. Pini van de Zwaantjes en A. v. Velthoven fvan Marijke. Spe lers die elkaar geen duimbreed van het biljart cadeau zullen ge ven en in staat zijn zeer goede partijen te spelen. Hiervan zullen we Maandag reeds de uitslagen publiceren, evenals van de klasse van 01.25, waarvoor j.l. Maan dag de partijen zijn begonnen. Zaterdag had in café C. van Berkel de aangekondigde huldi. qingswedstrijd plaats tussen W. B.C. 1 en S. en O. 1 uit Helvoirt. Nadat de voorzitter S. en O. een welkom had toegeroepen, fe liciteerde de voorzitter het eerste viertal van W.B.C. met het be haalde kampioenschap en bood de spelers elk een fraai bloemstuk namens de leden aan. Vervolgens nam de wedstrijd een aanvang. Na zeer spannende strijd wist uiteindelijk W.B.C. de zege te behalen. De uitslag was als volgt: W.B.C. 1 S. en G. Roomers-P. v Schijndel 150- 95 W. Lamers-J. v. Rijswijk 150-107 M. Slaats-W. v. Rijswijk 127-150 A. Heeffer—J v. .Schijndel 112-150 539-502 W.B.C. won dus met 37 pun ten. Hoogste serie J. van Rijs wijk 52. NED. BILJARTBOND. DISTR. DE LANGSTRAAT. In café Jac. Passicr zullen he denavond, Zaterdag, Zondag en Maandag voorwedstrijden worden gespeeld voor het districtskampi oenschap le klasse libre. De vol gende spelers zullen de strijd aan binden om te trachten geplaatst te worden in de eindstrijd, t.w. Sj. Dijkstra, A. Hamers, M. de Rui ter, Jac. Passier en Fr. Slaats, al le te Waalwijk en W. Mandema- kers, W. Emmers en G. v. Box tel, te Kaatsheuvel. Dat er fel gestreden zal wor den behoeft geen betoog, daar al len er op gebrand zijn zich in de eindstrijd te plaatsen van het Ge west. Deze eindwedstrijden vin den plaats in Ravenstein, waar de kampioen van ons district vier dagen (reis- en verblijfkosten vrij) de gast zal zijn van de Ned. Biljartbond. Wel de moeite waard de ver richtingen van deze spelers eens onder de loupe te nemen. De wedstrijden vangen aan op Vrijdagavond 7 uur. Zaterdag en Zondag 3 uur en Maandag even eens 7 uur. Biljartsportliefhebbers toon dus uw belangstelling. VLIJMEN. P.V. DE ZWALUW. Zondag 29 April wedvlucht vanuit Neufvilles, België, afstand 150 km. Inkorven Vrijdagavond in café B. Oremans. Verder zal Zaterdag ingekorfd worden voor de eerste inhaalvlucht vanuit Breda voor de tweede serie van: de inhaalvluchten JUNIOREN. De juniorenclub wordt elke week groter. Zondag bekampten elkaar reeds 9 junioren en a.s. Zondag is de strijd weer groter, want wederom kwamen er nieu welingen bij. De uitslag van ViL voorde was: A. Merkx 1,2 de Vaan 3 Strengers 4. CAPELLE. P.V. DE LUCHTVAART. De in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart gevestigde postduivenvereniging De Lucht vaart hield Zondag een vlucht vanuit Vilvoorde (B.)waarbij de prijzen ten deel vielen aan Adr. Klootwijk 1, 11, 12 22 48 - B. Pols 2, 54, 64 - Adr! opierings 3, 13 G. Treffers 4 l7' 4I' 58 G- Vos 5, 15, 3ö[ 53 G. Rosenbrand 6, 31 C Groeneveld 7, 16, 26, 34, 52 J. v. Oosterhout 8, 51 H. Vos 9, 20, 44, 49, 63 P. Nieuwen- huizen 10, 55 - M. v. Campen 14, 39 C. de Cloe 18, 23 St v. Peer 19, 24, 32, 37, 40 - M. Mesch 21, 45, 59 - J van Doornik 25, 33, 43, 56, 60, 65 A. Haarbosch 27 H Ver duijn 28, 46 H. v. Campen 29~ 35 Adr. de Jong 30, 42 J Nieuwenhuizen 38 - J. v. Dron-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6