KAA EHEUuEL p"5 BERKDIJK L00N-0P-7AND Programma Koninginnefeesten te Waalwijk KORTE BERICHTEN u U V Mm 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 APRIL 1951. 7 MAANDAG 30 APRIL 1951. DE INWONERS WORDEN VERZOCHT TE VLAGGEN fel-- AAX V Iftfi PROGRAMMA CENTRAAL ORANJE-COMITÉ. 10.30 uurZanghulde met tractatie op het Raadhuisplein, door alle schoolgaande kinderen uit de gehele gemeente. De tekst van de te zingen liederen staan in dit blad afgedrukt. PROGRAMMA van de Vereniging „KONINGINNEDAG" te v.m. Besoijen. 10.30 uur Centraal Programma. 14.uur. Kinderoptocht. Opstelling bij de N.H. Kerk aan de Haven. (Aan de kinderen zal een nummer worden uit gereikt tot deelname aan de kinderspelen). 14.30 uur: Kinderspelen op het R.W.B.-terrein. 19.30 uur: Zanguitvoering door de Chr. Gemengde Zangvereni ging „Halleluja". Directrice: Antoinette Blom. 1. Domine Salvam Fac, Giesen 2. Ave Verum Mozart 3. Verheugt U allen Bach 4. Levenslust Herwaarden 5. Nederland Waakt 6. Geuzenvendel 7. Wilhelmus. 20.30 uur Concert door de Harmonie St. Crispijn. DirecteurG. Duyvelaar. 1. PI. Captain, Mars J. P. Sousa 2. Cavaleria Rusticana, Gr. Fantasie P.Mascagni 3. Andante in G. Batista 4. Judex (uit Oratorium Mors et Vita), Ch. Gounod 5. Symphonia J. Chr. Bach 6. Kaiserwalz J. Strauss 7. Jubelklanken, Mars A. Maas Na afloop Taptoe. PROGRAMMA van de Vereniging „TROUW AAN ORANJE", St. Antonius-parochie. 7.45 uurKindermis voor alle schoolgaande kinderen. 10.30 uur Centraal Programma. 1.30 uur: Filmvoorstelling met tractatie voor de kinderen van de bewaarschool en de le klas. 4.30 uurFilmvooistelling met tractatie voor de overige school gaande kinderen. 19.00 uur Muzikale rondwandeling. PROGRAMMA van de Vereniging „ORANJE BOVEN" te v.m. Baardwijk. Maandag 30 April 1951 10.30 uurCentraal Programma. 7.30 uurGrote uitvoering in het Patronaatsgebouw, gratis toe gankelijk voor alle personen boven 16 jaar. Medewerkenden zijn in volgorde van optreden I. Harmonic St. Jan. 1. Generaal Eisenhower, mars Ant. M. v. Leest 2. Een schone Meimorgen, Fantasie P. B. Bisselink 3. Strauss-Walsen, potpourri arr. Adr. Maas 4. Paraphrase over het bekende lied „Grootvaders Klok" P. J. Wierts 5. Scheldegalm, mars Adr. Maas II. Mr. Rinaldo, Telepaath en Hypnotiseur. III. Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst." 1. Twaalf Rovers S. Jaroff 2. Domine Salvam Fac Giesen IV. Gemengd Koor „Tot Bloei der Toonkunst". 1. Zwaluwen J. Nauta 2. Lente-avond J. Nauta 3. Slavenkoor uit Nabucco G. Verdi 4. Wilhelmus. Zaterdag 5 Mei 1951 t 2.00 uurKinderspelen, op een der terreinen van het Juliana- sportpark, voor alle schoolgaande kinderen van v.m. Baardwijk, mtet diverse attracties en versnaperingen. Bijeenkomst om 2 uur aan de muzieknis: afmars naar het Juliana-sportpark, voorafgegaan door de Harmo nie St. Jan. PROGRAMMA van de Vereniging „ORANJE-HUIS", Centrum. 8.30 uurKindermis in de Parochiekerk van St. Jan. Centraal Programma. Kindervoorstelling in de Gildenbond, door het Gezel schap „Oom Bob uit Breda, bestaande uit Poppen kast, goochelen en buikspreken. Deze voorstelling is toegankelijk voor alle schoolgaan de kinderen (alleen lagere scholen) uit het centrum der Gemeente. Demonstratie van volksdansen op het Marktplein door de volksdansgroep van de cult, groep der K.A.J. en V.K.A.J. uit Tilburg. Concert op het Raadhuisplein door de geüniformeerde Harmonie St. Catrien uit 's-Hertogenbosch. 1. Wilhelmus 2. Uncle Sammy, mars Abe. Holzmann 3. Orphé aux Enfers, ouverture Jac. Offenbach 4. Les Roses du midi, grande valse Joh. Strauss 5. Selection uit Rosamunde Fr. Schubert Pauze 6. Coppelia, Ballet suite Leon Delibes Prelude et Masurka Valse des Heures Danse de Fête Csardas. 7. Sevillia, marchte Espagnole L. Montagne 22.30 uur 8. La Traviata, Grande fantasie sur l'Opéra G. Verdi 9. Souvenir de Beersse, mars St. Purmotte Na afloop van het concert volgt nog een korte muzi kale wandeling door het centrum der Gemeente. HOLLANDS LIEDJE Holland ze zeggen, je grond is zo dras Maar mals zijn je weiden en puik is je gras En vet zijn je glanzende koeien. Fris waait de wind door je wuivende riet, Groen zijn de dorpjes in 't neev'lig verschiet Rijk staan je gaarden te bloeien. Blank is je water en geurig je hooi Holland, mijn Holland, ik vind je zo mooi Holland, mijn Holland, ik vind je zo mooi Holland, ze zeggen: je bent maar zo klein Maar wijd is je zee en je lucht is zo rein En breed zijn je krachtige stromen. Goud is je graan op je zand en je klei Purper het kleed van je golvende hei Stoer zijn je ruisende bomen Holland, ik min j' om je heerlijke tooi Holland, mijn Holland, ik vind je zo mooi Holland, mijn Holland, ik vind je zo mooi WIJ ZIJN JONG 1. Wij zijn jong, de aard ligt open, lokt en roept met sterk geluid. Ons verlangen en ons hopen drijven ons de huizen uit. Makkers laat het hoofd niet hangen, kijkt maar in de zonneschijn. Er op uit met sterk verlangen. Wij zijn jong en dat is fijn! 2. Ligt daar achter gindse bomen niet een onbekend gebied? Zingt de wind niet langs de stromen zijn bekoorlijk zang'rig lied! Of wij zwerven op de heide, dan wel in de duinen zijn, Of wij gaan langs bos en heide. Wij zijn jong en dat is fijn! 3. Op dan op! de zon zal stralen overal, langs heg en steg. Als de nacht te vroeg mocht dalen, wijzen sterren ons de weg. t Vrolijk lied dringt uit de kelen, mocht er ook een buitjte zijn Regen, wind kan ons niets schelen: Wij zijn jong en dat is fijn! DE ZWERVER 1. De zak op de rug en de stok in de hand, heila hiho! Zingende dwalen en zwerven door 't land, heila hiho! Over de velden en over de wei Over de stralende jub'lende hei Waar in de wolken de leeuwrik zingt En waar de lucht je tot jub'len dwingt Heila hiho (3-maal). 2. Over de sloten met biezen en blom, heila hiho! Juichende, zingende vogels rondom, heila hiho! Ver van de mensen, door struik en door bos Rollen en buit'len op 't mollige mos Waar zacht de wind door de bladeren suist En door de boomtoppen ritselt en ruist Heila hiho (3-maal). Over de duinen langs 't woelige nat, heila hiho! Waar 't water in vlokken om d oren ons spat, heila hiho! Woelige, schuimende golven der zee Dwingen tot jub len en zingen ons mee Klim dan het duin op en schreeuw er eens luid Jub lend en juichend je levenslust uit Heila hiho (3-maal). 3. 10.30 uur 14.30 uur 19.— uur 20.30 uur 'K HOU VAN HOLLAND 1. k Vraag zo vaak hoe zou het komen, dat ik zo van Holland hou. Zijn 't zijn bossen, zijn 't z'n bomen, zijn rivieren breed en blauw? Zou t zijn strand zijn of de kruinen van zijn altijd blonde duinen? Is het hierom, is het daarom, dat ik zo van Holland hou? (bis) 2. Is t de weelde van zijn weide, 't schouwspel van zijn akkerbouw? t Prachtig feestkleed van zijn heide en haar bloei van paars en blauw? Schets van kerkjes op de hemel achter golvend graangewemel? Is het hierom, is het daarom, dat ik zo van Holland hou? (bis) 3. Zijn t z n wisselende luchten, soms zo helder, soms zo grauw? Zijn 't z'n bloemen of zijn vruchten, hyacinthen rood, wit, blauw? Zou t de roem zijn van 't verleden, d oude glorie van zijn steden? Is het hierom, is het daarom, dat ik zo van Holland hou? (bis) 4. Och het is het al te samen, beelden, oud en lief en trouw. Veel en vroeg gehoorde namen en de driekleur, hoog in 't blauw Wapperend van dak en toren in het land, waar 'k ben geboren. Het is hierom, het is daarom, dat ik zo van Holland hou. (bis). WILHELMUS 1. Wilhelmus van Nassouwe Ben ick van Duytschen bloet; Den Vaderlant ghetrouwe Blijf ick tot in den doet. Een prince van Oranjen Ben ick vrij onverveert; Den Coninck van Hispanjen Heb ick altijd gheëert. 2. Mijn schilt ende betrouwen Sijt ghy, o Godt, mijn Heer! Op U so wil ick bouwen, Verlaet my nimmermeer! Dat ick doch vroom mach blijven U dienaar t' allerstont. De tyranny verdrijven, Die mij mijn hert doorwont. gelen 47, 61 W. Versteeg 50 Adr. Versteeg 57, 62. Zondag a.s. wordt gevlogen vanuit Neufvilles (B.) voor wel ke vlucht de duiven Vrijdag avond van 7—9 uur in het club lokaal zullen worden ingemand. SPORTBERICHTEN. Voetbal. A.s. Zondag be gint de competitie om 't kam pioenschap van Nederland. In Eindhoven wordt PSVBlauw Wit gespeeld. Er worden momenteel besprekingen gevoerd tussen de K.N.V.B. en de Noorse voetbalbond om de wedstrijd NederlandNoorwegen, die op 6 Juni in Rotterdam ge speeld zou worden, te ver schuiven naar de daaropvol gende Zaterdag of Zondag. Dit in verband met gevreesde verkeersmoeilijkheden in de Maasstad op Woensdagavond. Het Noordelijk elftal heeft Woensdagavond in een licht wedstrijd met 40 van Utrecht gewonnen. Nieuwe Koffiebon: Bon 504 algemeen is aangewezen voor liet kopen van 125 gram kof- lie. Deze bon kan met ingang van vandaag worden gebruikt en blijft geldig tot en met 12 Mei a.s. Het rantsoen dient voor zes weken. De eerstvol gende bonaanwijzing is op 7 Juni. Biesbosch-planrfen. Mr. Burger van de P. v .d. A. heeft in de Tweede Kamer een mo tie ingediend in verband met de plannen tot inpoldering van de Biesbosch, waarvoor 2,5 millioen van de Marshall hulp is vrijgemaakt. De P.v.d. A., de V.V.D. en de commu nisten willen eerst een uit voerige uiteenzetting over de regeringsplannen. De verga dering werd toen verdaagd tot 8 Mei; dan zal over motie en wetsontwerp gestemd wor den. Drie kinderen verongelukt. Een 3-jarig meisje is Woens dag in Rotterdam door een vrachtauto gegrepen toen het plotseling de rijweg opliep; 't kind was op slag dood. In Veghel is een 11-jarige jon gen op een schip door een vallende mast getroffen en gedood eri in Wassenaar is een 2-jarig meisje overleden dat door een molenwiek was ge raakt. Korea. De Chinezen staan weer op 35 km. van de Zuid- Koreaanse hoofdstad Seoel. Men schat het aantal doden dat de eerste drie dagen van het offensief hun gekost heb ben op 18.000. In kringen van de Amerikaanse delegatie bij de U.N.O. is verklaard, dat de verbonden luchtmacht natuur lijk bases in Mandsjoerije zul len bombarderen als de Chi nezen met zware luchtaanval len beginnen. De brand bij de Mijnhardt- fabrieken te Zeist. De directie van de Mijn- hardt Pharmaceutische en Chemische Fabrieken N.V. te Zeist deelt ons mede, dat de omvangrijke brand, welke in de nacht van 19 op 20 April in haar bedrijf heeft gewoed, niet is ontstaan in het hoofd gebouw, maar in één der bij gebouwen. Het hoofdgebouw en het Laboratorium zijn vol komen intact gebleven, zodat geen directe stagnatie in de aflevering van de Mijnhardt- producten is ontstaan, alhoe wel bij de brand veel verpak kingsmateriaal etc. verloren is gegaan. 1 - WEER EEN KEGELFEEST. De Natte Spons gaat zijn 2de lustrum vieren! En hoe zou dat anders kunnen dan met een groot kringconcours van de T. K. B. Royaal stemde het T.K.B. be stuur in de aanvrage van de ju bilerende vereniging in, want de T.K.B. weet, dat als er in Kaats heuvel een Kegelfestijn georgani seerd wordt, de zaak ook in de puntjes voorberteid is. N.O.P. heeft hier een naam gevestigd en de jongere broertjes volgen trouw het voetspoor van de in de kegel- sport reeds grijzende ouderen. Zaterdag 28 April wordt het concours geopend. Reeds deze avond komen een tweetal Tilburg- ste clubs, zowel in corps- als vrije baan hun krachten beproeven. In het Euphonia-kegelhuis liggen drie banen op de liefhebbers te wach ten en het zou ons alles tegen vallen, als ook dit Kaatsheuvelse Kegelfestijn weer niet een groot succes werd. Naast de wedstrij den voor de corpsen en hun leden, staat ook voor de niet-ke- gelaars een propagandabaan ter beschikking. De hospes van het Caf-Restaurant Euphonia zal als steeds klaar staan om het zijne er toe bij te dragen het de kege laars met hun supporters in zijn tehuis zo gezellig mogelijk te maken. APOLLO THEATER. Het Apollo Theater draait de komende filmdagen weer een dub bel programma. Zaterdag en Zon dag draait de humoristische film „De Kampioen melkboter", waar in de bezoekers stof te over zul len krijgen om eens onbedaarlijk te lachen. Woensdag 2 Mei draait een volkomen nieuwe film, een sensatie uit de geschiedenis der straaljagers, met Humphrtey Bo- gart als snelheidsmaniak, en als test-piloot van het snelste straal vliegtuig. Straaljager no. 3 ant woordt niet, is „een sneller dan het geluid" sensatie. KONINGINNEDAGVIERING De toestand op de Markt laat jammer genoeg, nog niet toe, dat dit jaar de Koninginnedag-vie ring op een wijzte kan gehouden worden, zoals de organisatoren zouden wensen. Zelfs de beschei den, doch goed geslaagde avond demonstratie van de schooljeugd en schoolvrije-jeugd, zoals die het vorig jaar plaats vond, moet ach terwege gelaten worden, zodat het feest zich nu zal beperken tot een zeer eenvoudige viering. De schoolkinderen zullen de dag met een H. Mis ter intentie van H. M. Koningin Juliana inzetten en in de namiddag in het Natuur park „De Efteling" een compe titie-voetbalwedstrijd sptelen om een door de vereniging K.B. be schikbaar gestelde wisselbeker. 's Avonds zullen de beide mu ziekcorpsen Euphonia en Apollo een muzikale wandeling maken. Verder zal de viering zich be palen tot de zaalfeesten meer bij zonder voor de liefhebbers van dansen. EEN DRUKKE WEEK VOOR DE WIELERSPORT. De Kaatsheuvelse Wielerclub Is weer volop in actie. Zondag begint het programma met de ven aan Mei Ronde van Waspik, waarin niet minder dan 20 leden van de K. W. deelnemen. Maandag trekken 5 renners naar de Ronde van Feijenoord. Donderdag trekt men met een hele bus naar Eindhoven om daar zijn krachten te beproe- Zaterdag volgt de deelname Vlaardingen om Zondag 6 te starten te Oosterhout. Cuijck aan de Maas en Esbeek. Er zal heel wat gevergd worden van het uithoudingsvermogen van onzfe jongens. HOOG BEZOEK. Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. Mutsaers dient de drie laatste da gen van deze week het H. Vorm- 1 toe in een 9-tal parochies van t Dekenaat Waalwijk. Zijn Hoogeerw. verblijft gedu rende deze dagen als gast bij de Hoogeerw. Deken v. d. Brekel te Kaatsheuvel, van waaruit hij de verschillende parochies gaat be dienen. Elke dag dient Mgr. Mut saers in drie parochites het H. Vormsel toe, waarvan in twee kerken in de voormiddag en een kerk in de namiddag. Vanuit de Parochie St. Clemens in Baard wijk vertrekt Zijne Hoogw. Za- terdaavongd weer naar 's Bosch. JONGERENAFDELING K.V.P. Naar aanleiding van een ver gadering van „Wij Jongeren", waarop de heer v. d. Zanden, lid der Tweede Kamer, sprak óver de K.V.P. in het algemeen en over de jongeren in de K.V.P. in het bizonder, kwamen Donder dag 19 April j.l. enkele leden van de verschillende Jeugdstandsor- ganisaties bijeen in de Gildenbond waar de heer De Moor een inlei ding hield over de Jongerenafde lingen van de K.V.P. Nadat men over verschillende hiermee ver band houdende onderwerpen van gedachten had gewisseld, werd besloten een jongerenafdeling voor Kaatsheuvel op te richten, waarvoor zich direct al ongeveer 15 leden opgaven. Gezien het belang van deze zaak en de misverstanden die nog steeds in ruime kring heersen over het wezen en de taak van de po litieke partij, sporen wij alle ge- interesseerde jongelui aan, om eens enkele van de komende ver gaderingen, die onder het hoofd „Agenda" in dit blad zullen aan gekondigd worden, ter nadere kennismaking te bezoeken V. V. V. LoonopzandKaatsheuvel. Op 19 April 1.1. werd aan de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer een wettigte fundatie gegeven, door het passe ren der betreffende stichtingsakte (geheel belangeloos) ten over staan van notaris van Baar. De hierop volgende vergadering ten gemeentehuize bracht diverse actuele punten in discussie. O.m. wtrd, dank zij de werkzaamheid der V.V.V., van het gemeentebe stuur de principiële toezegging ontvangen, dat in Loonopzand 'n goed geoutilleerd kampeerterrein zal worden gemaakt in de buurt van het Land van Kleef. Voor Kaatsheuvel wordt te dien teinde terrein verkregen in het Natuur park „de Efteling". Het stichten van wachthuisjes bij de bushalten heeft nog onver zwakt de aandacht van het be stuur. De vele werkzaamheden in de kom, aan wegen en riolerings werken, geeft hier een verklaar bare vertraging in uitvoering. Bij politieautoriteiten zal wor den aangedrongen op toezicht op de bospaden. Bromfiets-enthousi asten bevolken inteer en meer on ze bospaden, hetgeen het overige verkeer zo al niet belemmert, dan toch in ernstige mate hindert. In de kom van Loonopzand wordt een V.V.V.-post jngericht en wel ten huize van de heter J. v. Dongen, Kastteellaan 12, waar alle gewenste inlichtingen, het plaatselijk V.V.V.-wezen betref fende, kunnen worden verstrekt. Voor Kaatsheuvel wordt als cen trale punt voorlopig het gemteente- huis aangehouden. De zomerreclame-campagne heeft de aparte zorg van het bestuur, omdat hiervoor enige geldmidde len beschikbaar moeten zijn. Ge lukkig heeft de V.V.V. plaatse lijk reeds de sympathie van de bevolking moqen ondervinden. Vele fabrikanten en midden standers deden het bestuur reeds hun donatie toekomen. Van bestuurszijde wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat particulieren teveneens hun steen tje kunnen bijdragen aan 't plaat selijk „goodwill-fonds". Voor éen gulden per jaar steunt men het V V. V.-wezen, het reclamebord voor onze nlaats. R. K. M. V. Maandagavond vergaderde de Middenstandsvereniging in hotel Euphonia, waarop door Burg. Snels uit Drunen een spreekbeurt zou worden gehouden, met als onderwerp: „De Middenstand in de branding". Spreker moest ook hier weer het feit constateren dat de mid denstanders zich niet in de pro blemen verdiepen, die henzelf en hun bedrijf betreffen.. De doorsnee middenstander is veel te laks om nu al die proble men te bestuderen, waarmee ze straks te maken zullen hebben. Vooral de jongeren spoorde Spr. aan zich toch in te spannen en hard te wterken om straks met gerustheid de strijd tegen de grootbedrijven aan te binden. Men is zo gemakkelijk geneigd te zeggen, dat er zo weinig voor onze stand bereikt werd. Maar moeten wij onszelf niet de vraag sttellen, of wij zelf daaraan niet schuldig zijn? Ondanks dat is er al veel be reikt. doch wanneer gerekend kon worden op een beter georganiseerd geheel, dan zou de druk die nodig Is om de schaal In bepaalde ge vallen mteer naar onze kant te la ten overslaan, enorm veel groter kunnen zijn. Zien we naar de wet op de Pu bliekrechtelijke Bedrijfs Organisa tie, wat n ideaal organisme is men hier aan het opbouwen! Doch als we naar de practischte uitvoering ervan zien, dan mogen wij ons gerust bedenken omtrent de verwachtingen die wij ten dien aanzien mogen stellen. En helaas moeten we ook dan weer consta teren, dat de schuld geheel aan onzte kant ligt. „Wij zijn niet voorbereid". Onze activiteit gaat teveel uit naar dat kleine egoïstische gedoe., dat ons een direct finantieel voor deel moet brengen. Waarom ons zelf niet geprepareerd, nu reeds? Het Dioc. Bestuur geeft ons daartoe de" volle gelegenheid, doch de middenstander maakt er nog zo weinig gebruik van. Waarom vooral de jongeren niet de diverse tecon. en sociale cursussen gevolgd? Als men nu al deze kleine moeilijkheden schroomt, hoe moet men dan straks tegen de nog veel grotere opgewassen zijn? De Middenstand heeft in 't ver- leden bewezen (denk aan de be zettingstijd) het grootste deel van het Nederl. volk aan zich te bin den. Waarom zou dat nu niet meer kunnen? Waarom de bedrijven niet aan gepast aan de behoefte van het ogenblik? Is het niet treurig steeds zo n klein aantal bezoekers op de Vergadering te mogen ontmoeten? De wegblijvers geven overdui delijk blijk van hun stands onder bewustzijn. Laten de Middenstan ders zich toch prepareren om over 10, 20, 30 jaar er nog te kunnen zijn „als Middenstander". Na deze spontane en kernach tige spteech oogstte Burg. Snels een warm applaus. De Voorzitter dankte de Edel achtbare spreker en deelde verder nog mede, dat er ten gerieve van de leden een adviesbureau opge richt is. Hierop zal de Kring directeur elke eerste Maandag van de maand in hotel Euohonia van 910 uur zitting houden. De Boerinnenbond viert feest. 24 April vierde de Boerinnen- bond Kaatsh.-Berkdijk haar 12%-jarig bestaan. Om 7 uur was het algemene jaar- en feestvergadering, waarbij te genwoordig waren de plaat selijke besturen v. d. NCB, de HoogEerw. Heer Deken v. d. Brekel. Pastoor de Klijn als geestelijk adviseur en Mej. Hoenselaar, hoofd-inspectrice v. d. Boerinnijbond, die deze vereniging ook mee tot stand heeft gebracht. De voorzitster, mej. Nouwens-Verboven o- pende de vergadering en heet te allen hartelijk welkom. De secretaresse had een keurig jaarverslag en verslag over de afgelopen 12L£ jaar. Ook de voorz. en secretaresse vierden hun 12?£-jarig bestaan als be stuursleden. De penningmees- teresse bracht een kas-verslag uit over het afgelopen jaar. Er was een batig saldo van ƒ127. Bestuursverkiezing: Aan de voorz. G. Nouwens-Verboven beurt van aftreden waren en vice-secretaressc mej. Ma rie Verschuren.'Beiden wer den met algemene stemmen herkozen. De Hoogeerw. heer Deken v. d. Brekel feliciteer de bestuur en leden met hun 12V2-jarig bestaan van hun vereniging. Ook de G. A. hield als gebruikelijk zijn rede on feliciteerde allen hartelijk. Mei. Hoenselaar bracht haar felicitaties aan de jubilares- sen en leden en dankte de Boerinnenbond voor de wer ken en cursussen in de afge lopen Y2.Vz jaar volbracht. Daarna trad het duo v. En gelen uit' Waalwijk op, dat zeer in de smaak viel en er een goede stemming in bracht door hun leuke voordrachtles en zangnummers. De vergade ring had werkelijk genoten. De rest van de avond werd doorgebracht in gezellig samenzijn, waarna een Bra bantse koffietafel werd aan geboden, die zich allen goed lieten smaken. Daarna werd de vergadering gesloten met de christelijke groet: Geloofd zij Jezus Christus. R.K. GEZINSVERZORGING. Het bestuur der Stichting schrijft: Nu binnenkort weer bij U aan geklopt zal worden om U te vra gen met royaal gebaar een dona- teursbijdrage te schenken voor de Stichting Katholieke Gezinszorg, zal bij menigeen de vraag rijzen: „Wat gebeurt er eigenlijk met dat gteld, dat wij telken jare voor dit doel afstaan?" Wanneer U tot de gelukkigen behoort, die nog niet aan de lijve hebben hoeven te ondervinden, wat de Gezinszorg in een gezin kan betekenen, dan is t inder daad mogtelijk, dat dit werk voor U nog niet die bekendheid bezit, die 't ook zo bemind maakt, dat U er met graagte Uw geldelijke steun aan wilt verlenen. Onze plaatselijkte stichting heeft de zware taak om dit werk fi nantieel mogelijk te maken, een zware taak, omdat het niet gaat om een tijdelijke actie, waarvoor eens een keer geld nodig is, maar om een instelling, die een heel jaar door in staat moet zijn om de helpende hand te bieden, daar waar het nodig is. En 't is dikwijls hard en hard nodig. Hote vaak komt het immers niet voor, dat door ziekte van de Moeder, een gezin de zorg moet missen van haar, die in 't gezin onmisbaar is 1 en dan aangewezen is op de uiter aard zeer gebrekkige hulp van familielteden en buurtgenoten. Wanneer 't gaat over enkele dagen, dan is er meestal wel een mouw aan te passen en 't zou jammer zijn als in die gevallen de toch op de christelijke naasten liefde gebaseerde hulp van fami lie en buren zou tekort schieten. Maar wanneer 't gaat over ziektegevallen, waarmee weken en maanden gemoeid zijn, dan zult U begrijpen, dat zo'n gezin ge desorganiseerd raakt, dat het hter- stel van de Moeder door de zor gen over de nood van haar ge zin zal worden vertraagd en dat er vaak bitterheid groeit in de harten van deze zwaar beproefde mensen. Wat een weldaad is 't dan niet, als een opgewekte, jonge gezins verzorgster de taak van de moe der kan overnemen, als zij de kin deren die zorg kan geven, die zij behoeven en als zij door haar op gewektheid opofferingszin de 't gezin weet te juistte sfeer herstellen. Alleen zij, die deze meisjes heb ben zien werken in vaak aller moeilijkste omstandigheden, in ge zinnen, waar zij niet alleen de moeder vervangen, maar waar zij op tactische wijze tevens probe ren om 't huishouden wat beter te regelen, alleen zij zullen ten volle begrijpen, welk een voor treffelijk werk van christelijke naastenliefde er door deze meisjes wordt vterricht. LI zult 't met ons eens zijn, dat 't waarlijk een ramp zou zijn, wan neer door gebrek aan geldelijke middelen, gezinnen, die in moei lijkheden zitten zouden moeten arden afgewezen. Wanneer II wteet. dat in het afgelopen jaar 29 gezinnen in on ze nlaats gedurende een totaal van 1063 dagen geholpen zijn, dan wil dit zegqen, dat een heel jaar lang vier gezinsverzorgsters, dag in dag uit in vier gezinnen de zorg van een zieke moteder hebben overge nomen en dan zult U tevens be grijpen, dat er veel geld nodig is om dit finantieel mogelijk te ma ken. Daarom doen wij vol vertrou wen een beroep op LI. Laat LIw royale gift een uiting zijn van LIw dankbaarheid, dat gij zelf door uw goede gezond heid de hulp van een gtezinsver- zorgster niet nodig hebt. AGENDA. Vrijdag 27 April van 7—9.30 uur n.m. inmanden lokaal M. v. Wanrooij voor duivenwcdvlucht Neufvilles. Zaterdag 7 uur n.m. opening fancy-fair jeugdwerk jparochje-i huis Berkdijk. Zaterdag 8 uur n.m. en Zondag 6 uur n.m. en 8.30 uur n.m. Apollo theater: De Kampioen Melkboer, toegang 18 jaar. Zaterdag 6 uur n.m. opening kegelconcours „De Natte Spons'' in Euphonia. Zondag 2.30 uur n.m. voetbal wedstrijd DESK—Goes. Zondag 12 uiy v.m. korfbal wedstrijd DES—KSB 2; 4 uur DES 2-Esbeek ZATERDAG 7 UUR OPENING FANCY-FAIR. A.s. Zaterdag 28 April om 7 uur zal de Z.E. Heer Pastoor E. Rietra officiéél de Fancy-Fair openen, een fancy-fair, die ver in de omtrek zijn weerga niet ge vonden zal hebben. Ne deze officiële opening zal het publick drie dagen lang kun nen profiteren en genieten van hetgeen geboden zal worden. Vooraf echter zal om 4 uur de harmonie St. Jan uittrekken om in Kaatsheuvel's en Berkdijk's straten met pittiie muziek de ge dachte te verkondigen: In Berk dijk is iets groots te beleven. Zondagavond om half 8 zal St. Jan een concert geven in de grote theetent naast het patro naatsgebouw en tevens zal gedu rende de openingsuren een band van de harmonie met gezellige muziek de mensen de theetent in lokken. Zondagmiddag om 3 uur wordt wederom geopend, terwijl Maan dag 30 April de trekking plaats zal vinden voor de grote loterij. De commissie o.l.v. de heer v. Dijk zal alles doen om het pu bliek zo aangenaam mogelijk be zig te houden. De voortekenen, o.a. voorve:koop van loten, wij zen er op dat zij ten volle zal slagen. Wij raden dan ook ieder een aan de fancy-fair een bezoek te brengen. Steun dit goede doel en help deze fancy-fair slagen. AANRIJDING. Gisterenavond omstreeks 7 uur had op de hoek Hoogesteenweg- Gerlachusstraat een aanrijding plaats, die naar omstandigheden vrij goed afliep. Tegen 7 uur naderden van de richting Kaatsheuvel 5 meisjes uit Kaatsheuvel per rijwiel, die al hier de naaischool bezoeken, en wilden, na eerst een teken te hebben gegeven, de Gerlachus- straat inrijden. Vier van de vijf meisjes waren reeds de straat overgestoken, doch de laatste, mej. B. uit Kaatsheuvel, begon te weifelen! doordat een opgescho ten jongen, v. d. D. uit Loonop zand, met zijn rijwiel in volle vaart op haar inreed. Mej. B. achtte het beter op de straat om te draaien en daarna af te sap pen, ferwiil oo hetzelfde moment een motorrijder, D. uit Tilburg, eveneens van de richting Kaats heuvel kwam aangereden. Deze kon een aanrijding niet meer voor komen en het meisje werd tegen de grond nesmakt. Zij werd in de buurt binnen gebracht en haar verwondingen bleken niet van ernstige aard te zijn, zodat zij la ter per B.B.A.-bus huiswaarts kon worden gebracht. Haar rij wiel werd danig vernield. De po litie maakte van een en ander procesverbaal op en heeft de zaak in onderzoek.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 7