KAATSHEUVEL BERKDIJK LOOIMP-ZAND lOON-OP-ZAND DODENDANS. HOCKEY AUTOSPORT BILJARTEN. WAALWIJK Fijne Witte Tuingrint DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 APRIL 1951. Waspik opende hei Langsiraatse Wielerseizoen Opwindende race me sensationeel slot Waalwijkse Kring v. K. en W. Dinsdag, 1 Mei - 8 u. „Musis Sacrum" TE KOOP: in elke hoeveelheid verkrijgbaar bij Fa. A. SCHILDERS EN ZOON 3, 91, 93; A. Sluisveld D 4, 60; A. Spee D 6; P. Pulles V 7, 35, 37, 38, 59, 72; Brok-Pulles D 8, 23, 39, 47, 68; Gebr. Pelders D 9; A. v. Halderen D 10, 19, 45; B. Oremans V 11; v. Tuljl-v. Huiten D 12, 36; H. Pelders V 13; Gebr. Pelders D 14;-A. Parijs V 15, 16, 18, 41; H. Oosterwaal D 17, 80; Th. Herman V 20. 51, 82: Gebr. v. Ravensteijn D 21, 92; W. Me lis D 22, 64, 84; C. v. Heivoort V 24; J. v. d. Wiel V 25, 87; G. Pelders D 26, 54, 56; W. v. Ra- vesteijn V 27, 49; L. v. Domme len D 28, 68, 86: A. v. Oijen V 30; A. Spee D 31. 73; C. v. Box tel D 33, 61, 90; G. de Man D 34; A. v. d. Dungen V 40; M. de Graaf D 44, 55, 85; A. de Rade D 46, 77; Jan Kuijs V 48; J. Bie kens D 50; J. v. d. Penne D 52 81; Chr. Klerkx D 53; H. v. d Plas D 57; G. v. d. Sande D 62 69; C. v. Diepstraten V 63; H de Laat V 65; Th. v. Overdijk V 66; G. Frenzen V 67; M. v. Over dijk V 70; W. Roestenberg V 71 H. v. d. Heijden V 74; Mommer- steeg D 75; J. v. d. Dungen V 76, 88; C. de Vaan V 78; Frody ma D 78; Jos Kuijs V 83; L. v. d Heijden V 89. Extra prijs servies; L. de Laat Vlijmen. Uitslag Junioren, Neufvilles J. Merkxs 1; P. Stupers 2; T Strengers 3; J. Halenwijn 4. Onder enorme belangstel ling heeft Waspik gisteren met de eerste ronde het wie lerseizoen in de Langstraat geopend. Wij shatten dat on geveer 5000 mensen om het prachtige parcours naar de verrichtingen van de renners stonden te kijken. Natuurlijk was er voor de wegwedstrijd voor amateurs, over 66 ronden, de meeste be langstelling. Er werd in een hoog tempo gestart, waardoor na een stuk of 5 ronden al verscheidene renners het peloton moesten verlaten en achterbleven. Meer dan de helft werd ge dragen door twee koplopers, Emmen en v. Oosterhout. Tot in de 32e ronde heeft dit twee tal aan de kop gelegen met grote voorsprong. In een hoog tempo joegen ze over het wegdek. De striemende regen en hagel verminderden hun tempo niet noemenswaard. Het grote peloton, op een hal ve minuut achter de koplo pers, hield het tempo goed vol. Wat de renners in de bochten aan snelheid mochten verliezen, werd op de rechte stukken van het schitterende overzichtelijke parcours weer ingehaald. In de 17e ronde dachten we dat een drietal renners, Woutje Verhoeven, Braspenning en v. Bracht te zien uitlopen, maar vrij spoe dig moesten zij weer op het peloton terugvallen. De volgende vijf ronden kwam er weinig verandering in het geheel. Een hevige ha gelbui striemde op de gekrom de ruggen van de renners, die echter een 45 km. per uur konden volhouden. Toen de bui op z'n felst was zakte het tempo een beetje, maar dat kon men met zo'n weer wel verwachten. Uw verslaggever moest nog wel bescherming zoeken onder de jurytent, om niet in de sloot te spoelen. Blijkbaar had men in Waspik op goed weer gerekend, want boven de perstafel was niets aangebracht om de regen en hagel tegen te houden. In de 22e ronde, Emmen en v. Oosterhout lagen nog ver voor, begon in het peloton zich een verandering te vol trekken. Snoeren, Fitters, Ve- ken en Roks zaten vooraan in het peloton en jTrobeerden het mee naar voren te trekken. In deze periode waagde Suyker- buik een poging om uit te lo pen, maar z'n collega's waren op hun hoede en gaven hem weinig kans. Met v. Dorst uit Overschie kon hij echter toch het peloton leiden. Hij bleef hier vooraan en wachtte de bui af om z'n achtervolging in te zetten. Zo gauw de regen minder werd zag hij z'n kans schoon. Kerstens uit Zundert volgde hem echter onmiddel lijk. De koplopers lagen op dat moment ruim een halve minuut op het peloton voor. Toen sprak Suykerbuik een deel van z'n reserve aan. Hij boog zich dieper over 't stuur en met de regelmaat van een uurwerk begon hij de achter volging. In een voorbeeldige stijl joeg hij de koplopers ach terna. In de 30e ronde was hij nog alleen. Van Dorst had hij van zich kunnen afschudden. In de volgende ronde bracht hij het tot een paar honderd meter achter de koplopers, die hun tempo trachtten te ver hogen. Maar de Bredase ren ner wist van geen opgeven. Hij rook succes en met regel matige forse slagen reed hij in grootse allure over 't natte wegdek. In de 33e ronde kreeg hij de bekroning van z'n gigantische poging en in de buurt van het stadion be reikte hij de uitlopers en ging er meteen over heen om het tempo op te voeren. Het pe loton had intussen ook z'n tempo verhoogd en Vlamings aan de kop gekregen. De grootse allure van Suy kerbuik en het hoge tempo waarmee hij de kop vooruit trok, waren blijkbaar te veel voor v. Oosterhout. In de 38e ronde zakte hij af en even la ter werd hij in het peloton op genomen. Verscheidene renners uit 't peloton waagden in de vol gende ronde een uitlooppo ging. Van den Elshout en Ge luk leidden de poging, spoe dig gevolgd door v. Zunde- ren, v. Gennip en Lodewikus. Deze groep is amper los, of ook v. Boxtel uit Kaatsheuvel en Fitters die een prachtige course hebben gereden la ten het peloton achter zich om een nieuwe groep te vormen, die achter de koplopers aan jaagt. Fitters uit Waspik doet in de 41e ronde z'n remonte. Hij vliegt in een hoog tempo voor de eerste groep uit en de koplopers achterna, maar na een paar ronden staakt hij, zeer terecht, zijn poging, en blijft in de groep op de loer liggen. In de volgende ronden is de groep de uitlopers tot op een 400 meter genaderd. Dan springt Driessen naar voren om het tempo nog hoger op te voeren, maar Suykerbuik en Emmen zijn op hun hoede en doen er eveneens een schepje bovenop om een behoorlijke afstand te bewaren. In de 46e ronde begint er meer tekening in de strijd te komen. De renners zijn nu in vier stukken uiteen gevallen: de kopgroep, op ruim 400 m., gevolgd door de groep van Fitters en een 500 meter daar achter het oude peloton. Daar door heen zijn verscheidene renners, die al gedubbeld hebben en niet meer uit de strijd zijn genomen. In het peloton zitten o.a. v. d. Linden uit Kaatsheuvel, v. Oers uit Langeweg en Jan Vlamings uit Steenbergen. In de volgende ronden wordt de voorsprong langzaam maar zeker groter. Het weer is nu een stuk beter geworden, de wind is wat gaan liggen en daardoor razen Suykerbuik en Emmen uit Raamsdonks- veer voor de eerste groep uit. Het is echter duidelijk dat ze met z'n tweeën dit bijna moordende tempo niet kun nen volhouden, want, hoewel Suykerbuik nog behoorlijk fris is, wil hij z'n krachten meer tot het einde sparen. Helaas moet Jan Vlamings op geven. „Het is me te koud" zei Jan, en wij vonden dat hij daar gelijk in had. In de 54e ronde moet ook v. d. Veeken. die voor de eerste keer sinds z'n blessure van het vorige jaar weer reed, de strijd sta ken. Voorlopig wordt vanuit hel peloton geen uitlooppoging meer ondernomen. Sommigen proberen wel de kop te ne men, maar daar zijn de ande re voor op hun hoede. Fitters blijft in de leiding zitten. Sensatie. In de 58e ronde valt de kop wat terug. Het peloton schiet meteen een stuk naar voren en in de 60e ronde begint de afstand bedenkelijk klein te worden. Door het hoge tempo laten verschillende renners de groep los om het wat kalmer aan te doen. Driessen en Bras- penninx gaan aan de kop lig gen. Spoedig gevolg door Fit ters. in de 62e ronde krijgt de strijd een buitengewoon aan trekkelijk karakter. Fitters sleurt de anderen op de kop lopers toe en weer bij 't Sta tion heeft de groep Suyker buik en Emmen bereikt. Fit ters, een uitstekende renner, neemt onmiddellijk de kop. Driessen, Brinkman en v. d. Elshout zitten op de kop van een stuk of tien renners, in welke groep Suykerbuik nu iets is teruggezakt. Deze 10 man vliegen dooi de laatste ronden. In de laat ste ronde vlak bij het Station schiet de leeuw v. Langeweg vooruit, v. Oers komt langs schillende renners en op het laatste rechte stuk loopt hij met een meter of tien uit. die voldoende zijn voor de over winning. Met z'n handen in de hoogte passeert hij de eind streep. Een fikse zoen van z'n meis je en een stevige handdruk van de „ouwe Thijs" ook een bekende amateur in zijn tijd zijn de eerste geluk wensen. Achter hem komen binnen: 2. v. Elshout, 3. Brinkman, 4. Braspenning, 5. Geluk. De uitslag van de nieuwe lingen was: 1. Verhoeven, 2. Wolfs, 3. P. de Jong, 4. W. Heeren, 5. v. Osta, 6. v. Gieren, 7. Her mes. 8. Meijer, 9. Dekkers, 10. Zantbrechjes, 11. Kersten en 12 v. Machelen. De burgemeester en de voorzitter van het Waspikse Ronde-comité, de heer v. d. Rijken, voerden bij de start 't woord. Wij moeten een pluim op de hoed steken van het Ronde comité, dat, met de enthou siaste steun van burgemeester Couwenberg, deze 1ste ronde uitstekend heeft georgani seerd. Er is geen wanklank gehoord en de politie, die cor rect en soepel optrad, had dan ook geen moeilijke taak. KAATSHEUVEL. DES OP TOURNOOI IN OISTERWIJK. Een week na het tournooi van DES hebben de dames en heren het gisteren gemakkelijker gedaan door op tournooi te gaan. Het da meselftal begon het tournooi tegen haar sportzusters van de organi serende club Hoco. Het lag geheel in de lijn dat de DES-dames het onderspit zouden moeten delven en dat gebeurde dan ook prompt met 10. Het herenelftal kwam in het strijdperk tegen de op papier sterkste ploeg, het pas naar de promotieklasse gepromoveerde M. E.P. De heren gingen goed van start en bij half-time stonden de Oranjemannen met 1—0 voor. MEP was echter aan zijn stand nog iets verplicht en scoorde in de tweede helft een juweel van een doelpunt. De stand bleef vre- der ongewijzigd. Het tournooireg- lement wees uit dat er doelscho- ten genomen moesten worden tot dat er een winnaar uit de bus zou komen. MEP en DES hadden sa men hiervoor 70 doelschoten no dig, waarin 17 doelpunten wer den gescoord. MEP won tenslot te in de serie die de beslissing bracht, met 21. De doelverde- digers van MEP en DES gaven elkaar geen duimbreed toe en gaven prachtige staaltjes van doelverdedigen weg. De dames zowei als de heren zouden nu uitkomen in de herkan- sing. De dames deden het goed door na 'n draw (0—0) met 2-0 Hopbel er onder te houden met doelschieten. Hierna stelden de heren erg teleur door van Oran je-Zwart met dezelfde cijfers te verliezen. Alle hoop was nu ge vestigd op de dames, die na een Pittige wedstijd tegen Geldrop, 00. in de eerste serie doelscho ten de beslissing al forceerden en daarmee de 3e prijs in ontvangst mochten nemen. SCHOENEN-RIT. Thans staat definitief vast dat de zo goed geslaagde Schoenen- rit 1950 zal gevolgd worden door de 2e en wel op Zondag 3 Juni onder de naam Schoenenrit 1951, mede in het kader der Waalwijk- se Sportweek. Het wordt weer een kaartlees- rit, met enkele kleine oriëntatie punten over verharde wegen over een afstand van pl.m. 250 km. Gezien de medewerking van vele Waalwijkse ingezetenen door financiële steun en door het be schikbaar stellen van prijzen, hoopt 't comité ditmaal 'n prach tige nationale rit te kunnen orga niseren. Nadere berichten zullen zo spodig mogelijk volgen. DE RUIJTER VERLIEST Z'N TITEL. In Luxemburg heeft Kees de Ruijter z'n Europese titel libre aan Clement van Hassel moeten afstaan. Het is een sensationele eindspurt geworden. Tot Zater dag had Kees al z'n partijen ge wonnen, maar toen begon het. De Ruijter verloor van Alfredo Alhinho. Maar Zondag was hij weer hersteld van deze onver wachte nederlaag en bezorgde v. Hassel een debacle, zoals die er waarschijnlijk nog nooit een heeft gekend. Toen Kees op 500 stond, had de anders zo vinnige Belg er 5 gemaakt. En dat in 5 beurten Kees' hoogste serie was 405. Die Portugese overwinning op De Ruijter was als een bom in de tournooistad ingeslagen. Kees had tevoren de rustige Reicher, Galmiche en de Spaanse specia list Garcia overwonnen, maar de trage Portugees was een onover komelijk obsatkel voor hem. Van Hassel is, uitgezonderd in z'n partij tegen de Ruijter, het ge hele tournooi in topvorm gewest. In 2 beurten had hij Kobus van de tafel gespeeld en de Fransman Galmiche hoefde er helemaal niet aan te pas te komen. Hij speelde in één beurt de 500 vol en even aarde daarmee alle records van hoogste serie, algemeen gem. en part, gem., die overigens ook al lemaal op z'n eigen naam ston den. Het was Zondag zo dat de extra partij tussen de Ruyter en v. Hassel de beslissing moest brengen. Kees kwam zelfverzekerd aan tafel, Van Hassel met de typische tour- nooi-nervositeit, die wij van hem ook in Waalwijk hebben gezien. Kees heeft die partij verloren, maar hij kan met opgeheven hoofd in Waalwijk terugkeren. Met de allure van de grootmeester heeft hij zich in de barrage-partij verde digd. Toen v. Hassel er 500 had, stond Kees op 94. Tegen een serie van 405 kon Kees niet op. De eindstand is pnt. m.g. gem. Van Hassel 14 500 68.72 De Ruijter 12 405 55.10 Garcia 10 487 52.02 Reicher 6 277 27.24 Galmiche 4 273 31.76 Kobus 4 248 28.04 Nussberger 4 271 22.98 Alhinho 4 234 20.77 ATHLETIEKSUCCESSEN. In de Mastbosloop over 3000 meter, georganiseerd door de ver eniging ,,Van Sprint" te Breda, werd F. Kuijs van S.H.J. te Dru- nen gisteren eerste bij de junioren en C. v. d. Wiel van Juliana te Waalwijk 7e in de D-Wasse. AAA KEGELCONCOURS „DE NATTE SPONS". t Kegelteest in het Kegelhuis „Euphonia" is ingzet. Zaterdag om uur was het volledige T. K. B. bestuur present en na een kort doch hartelijk welkom van de „Natte Spons voorzitter, de heer Pepping, opende de sympathieke voorzitter van de T.K.B., de heer Jos de Beer, het Kringconcours met een felicitatie aan het adres van de jubilerende vereniging en een wens voor een groot succes. Aan gezelligheid ontbrak het deze eerste avond .al niet. Met 't T.K.B. bestuur waren vele afge vaardigden van de diverse ver enigingen van de Tilburgse bond aanwezig en er werd al dapper groot hout geworpen, waarin de voorzitter, die er schijnbaar goed „in" was, het goede voorbeeld gaf, want Jos kon het niet onder zich laten, om op deze entree avond reeds 45 te slingeren. Ook Zondag was er druk bezoek en zo de verwachtingen niet teleur stellen, gemeten naar wat de en tree belooft, dan kunnen we nu reeds de „Natte Spons" felicite ren mét een succes. Zondagavond 12 uur was de stand: Corpswedstrijden 5 tallen: 1 Strijdlust 269; 2 Onder Ons 265; Drietallen: Onder Ons 131. Vrije Baan: 1 Jos de Beer 2 x 45; 2 Fr. Grootswagers 44, 2 x 43; 3 Kwantes 44, 43; 4 C. Brekel- mans 44; 5 C. Vesters 43, 41; 6 Th. v. d. Linden 43, 40. 'N BEL CANTO UITSTAPJE. Zondagmiddag ging de Zang vereniging Bel Canto met twee Luxe touringcars van het Reisbu reau Jan van Dijk en een viertal luxe auto's een uitstapje maken naar de havenstad Antwerpen, iets wat de leden reeds lang te goed hadden. Om half één reisde het 100 man sterke gezelschap af en het lange oponthoud aan de grens was oorzaak, dat het reeds over drie was eer Antwer pen werd bereikt. Na een korte rust maakte men een rondtocht door de stad en langs de havens. De bedoeling om in verschillende oude kerken de kunstschatten te gaan bezichtigen kon geen door gang vinden, daar het sluitings uur der kerken reeds bépaald is op vier uur n.m. 's Avonds om 8 uur werd de K.V.O. bezocht, waar een sublieme opvoering van de Operette „De Zigeunerbaron" van Strauss werd bijgewoond. In de hoogste tévredenheid werd om 12 uur weer huiswaarts gereden. HUISVUILOPHAALDIENST. In verband met de verjaardag van H. M. de Koningin en de He melvaartsdag in deze week, is de Huisvuilophaaldienst volgens ach terstaande advertentie gewijzigd. In plaats van Maandag 30 April zal de dienst Dinsdag 1 Méi en in plaats van 3 Mei zal de dienst op Vrijdag 4 Mei zijn werk ver richten. DODENHERDENKING. De Dodenherdenking zal even als voorgaande jaren ook dit jaar met klokkengelui worden ingezet. Na 10 minuten zal in de Kerk 'n kleine gebedsoefening worden ge houden, waarop zich een stille stoet formeert, die dit jaar optrekt naar het Wilhelminaplein, waar een kranslegging bij het daar op gestelde symbolische monument zal geschieden. De zangvereniging Bel Canto en de beide muziek corpsen geven bij deze plechtig heid hun medewerking. Het pu bliek wordt allerdringendst uitge nodigd niet langs de stoet mede te wandelen, doch zich in de stoet op te stellen. Nadrukkelijk moeten we verzoeken in de stoet en tij dens de plechtigheid de grootste stilte te betrachten. DE TOREN. De Toren sloot het seizoen niet met een daverend slot. De artis tieke Russische Film „De Der tien Lanciers" genoot slechts wei nig belangstelling. Wie de voor stelling hebben meegemaakt, heb ben echter kunnen genieten, want regiseur Romm biedt iets gewel digs in deze uiterst moeilijke na tuuropname. AGENDA. Maandagavond Muzikale rond wandeling door de Harm. Eupho nia en Apollo. Dinsdag geen repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. Apollo- Theater. „Straaljager no. 3 ant woordt niet". Toegang 14 jaar. PASTOOR E. RIETRA OPENT FANCY-FAIR. Burgemeester v. d. Heijden en zijn Echtgenote aanwezig. Ondanks minder goed weer, een grot drukte. Pastoor E. Rietra wint 2e hoofd prijs van Oom Jaap. Lokkende prijzen trekken ieder een naar het Patronaat. Zaterdag 28 April j.l. werd on der grote belangstelling het op zo grootse wijze opgezette Fancy Fair geopend door de ZeérEerw. heer Pastoor E. Rietra. In zijn speech heette Pastoor Rietra vooral een hartelijk welkom tot de wethouder en gemeente secretaris en verder tot de afge vaardigden van de Berkdijkse verenigingen, maar speciaal ook een woord van welkom en tevens van dank aan de Harmonie St. Jan, die haar volle medewerking reeds had gegeven. Vérder complimenteerde hij de organiserende commissie, met aan het hoofd de heren v. Dijk, Abe- Iing, C. Labee en G. v. Wanrooij en aan hen die hij niet noemde. maar die hun uiterste krachten hadden gegeven bij het opzetten van deze Fancy-Fair, Tevoren reeds was'de Harmo nie St. Jan uitgetrokken en door stond regen en wind om de Berk dijkse en Kaatsheuvelse bevolking te verkondigen dat in Berkdijk een groot festijn zou gaan be ginnen. Direct na de opening begon Oom Jaap zijn moeilijke taak en kon men aan iedere stand reeds gelukbeproevers waarnemen. In de 2e serie van Oom Jaap die in 15 minuten tijds werd ver speeld, was troostprijs no. 1 voor no. en in het oezit van fas toor E. Rietra. De 3e troostprijs, bestaande uit een voetkussen kwam te vallen op het lot dat de Weleerw. heer Kapelaan W. Hul- sen had gekocht. En de hoofd prijs, bestaande uit een rooktafel en garnituur viel op lot no. 81, dat wederom in het bezit was van Fastoor Rietra. Intussen was ook de Edelacht bare Heer Burgemeester Mr. v. d. neijden met zijn eentgenote deze Fancy Fair met een bezoek ko men vereren, en nadat hij harte lijk was ontvangen door voorzit ter van Dijk, kon ook hij niet na laten om van de lieftallige loten- verkoopsters een lot te kopen om zijn geluk bij Oome Jaap te be proeven. Aan alle stands heerste verder de hele avond een gezellige bedrij vigheid en ondanks het gure weer zag men in de theetent naast het gebouw mensen zitten die zich verpoosden onder het genot van een heerlijk drankje en gezéllige muziek. Ook Zondag was er vanaf de opening een grote toeloop, die, al was het in de middaguren wat minder, vooral 's avonds tot een grote drukte leidde. De Harmonie St. Jan gaf in de theetent om half acht een zeer ge slaagd concert. Donderdag 3 en Zondag 6 Mei nog geopend. Van officiële zijde vernemen wij dat dit Fancy-Fair niet vanavond sluit, maar ook op Hemelvaarts dag en a.s. Zondag geopend zal zijn. Het grote succes van de eer ste 2 dagen heeft bewerkstelligd, dat Berkdijk en omgeving nog 2 dagen extra kan genieten van de Fancy Fair. EEN MOOI SUCCES. Toen vorig jaar de heer Tom Dankers zijn nieuwe slagerij open de, hebben wij dit bedrijf betiteld met het praedicaat modelslagerij, omdat qua outillage, hygiëne en economische aanleg deze slagerij een voorbeeld genoemd mag wo:, den voor de verre omtrek. Dat in zulk een modelslagerij ook de artikelen model moeten zijn is een standpunt van de heer Dankers, wat wij niet anders kun nen dan ten zeerste waarderen. Deze waardering toonden ook de heren ,urylden op de internatio nale slagerstentoonstelling, die van 9 t.m. 12 April te Utrecht is gehouden, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de slagers vakschool te Utrecht, waar ook de heer Tom Dankers zijn oplei ding tot vakbekwaamheid heeft genoten. Niet minder dan 1700 inzendingen uit verschillende lan den waren hier tentoongesteld en werden door een zeer deskundige jury aan een scherpe beoordeling onderworpen. Niettemin doorstonden de twee inzendingen van de heer Dankers glansrijk deze keuring, want met zijn inzending Gelderse rookworst behaalde hij een le prijs en met zijn inzending snijworst een 2e prijs. Een resultaat waar de heer Dankers trots op kan gaan en waarmee wij hem van harte feli citeren. BURGERLIJKE STAND van 1—15 April 1951. Geboren Cornelia E M J dv P Donders- de Bont Andreas A M zv A A v Gorkum-Brabers Adria- nus C J zv J P Monsieurs-Leer- makers Josina E M dv H C Hultermans-Ligtvoet Arnolda C J M dv J A de Kort-Wijtvliet Gerardus J M zv J Kuijpers- Dingemans Josephus J A J zv A C Bértens-Soijer Catharina H dv M M Mandemakers-v Don gen Allegonda J F dv L F Kroot-v Woensel Johanna C M dv J C Kroot-Musters Jo hannes J W zv C J Pullens-Laros Wilhelmus J M J zv W C v Wanrooij-Wijnen Cornelis P zv W Weeterings-Damen. Huwelijksaangiften Cornelis J Laros 24 j en Cor nelia W Damen 26 j beiden alhier Christianus C Rombouts 23 j en Maria P Zijlmans 23 j beiden alhier Hubertus J van Riel 29 j en Cornelia G J Voogd 25 j béiden alhier Johannes J M Pistorius te Tilburg en Adriana L M Verduijn 25 j alhier - Hubertus A Prins 24 j en Petronella M Th Dekkers 24 j beiden alhier Willebrordus J van Opstal 29 j te Oosterhout en Joanna P M v Rooij 27 j alhier Theodorus A Collard 29 j te Waalwijk en Wil- helmina J M Spérber 21 j alhier. Huwelijken Willebrordus N H te Kloese 37 j te Amersfoort en Maria J C van Loosdrecht 35 j alhier Petrus J Klijn 48 j en Catharina M J v Loon 22 j beiden alhier Adri- aan de Raad 29 j te Eethen en Jochiema J Paans 22 j alhier Franciscus J M van der Vloet 24 j te Alphen en Riel en Maria J Meéuwsen 28 j alhier Hen- drikus L van Heesbeen 27 j te Waalwijk en Helena J Hamers 30 j alhier Gerardus Vesters 28 j te Drunen en Antonetta M C van Eeuwljk 35 j alhier Mari- nus C Damen 21 j en Johanna C M van Wanrooij 19 j beiden al- Johannes H Oosterwaal 28 j en Pétronella C M in 't Groen 26 j beiden alhier. Overleden Maria H van Laarhoven ongeh. 47 jaar. Ingekomen J Damstra van Duitsland M H W Graafmans van Berkel ca. L M A van de Pas van Uden- hout W N H te Kloese van Amersfoort - C J van Wisse- lingh van Bloemendaal MP Th Sins van Waspik J C L Pijnenburg van Tilburg C A J Pijnenburg van Tilburg - P H Ketelaars van Vught P M den Ieuling van Waalwijk W J van Bladél van Waalwijk C ?C?,f2€£S,Van SPrang-Capëlle Tm ypM* van Amsterdam E M I Verhelst van Veghel C P van Laarhoven van Tilburg. Vertrokken A P A van de Ven naar Til burg -JMF Aarts naar Til- n T T Schalken naar Oss B J A Heuer naar Aalten P van den Hout naar Rosmalen P J G A van Gastel naar Bel gië J J M de Kort naar Te- P van Bo*rt»l naar 1 ilburg G Weick naar Mau- "k AM Braber naar Ooltgens- plaat M J Meeuwsen naar Al phen en Riel H J Hamers naar Waalwijk A M C van Eeu- wijk naar Drunen P J Hendriks naar Waalwijk. koninginnedag. De viering van Koninginnedag in onze plaats kan nauwelijks vie ring genoemd worden, vergeleken met andere plaatsen. De school kinderen hebben een vrije dag, waarmee de moeders niet zo erg ingenomen zullen zijn, wanneer er voor de kinderen geen feesten ge organiseerd worden. Gebruikelij- kerwijze zullen de beide harmo nieën s avonds een muzikale rondwandeling door het dorp ma ken. Moge een reden zijn van de ze klein opgezette feestvreugde, dat de nieuwe thans in aanbouw zijnde muziektent nog niet gereéd is, kinderfeesten echter hadden toch overdag wel enigszins de feestvreugde kunnen verhogen, doch de grote moeilijkheid zal zijn dat het aantal deelnemérs te groot is en er scheidsrechters te weinig zijn om zo'n feest in goede banen te leiden. Hopelijk volgende keer beter. H. VORMSEL. Door Mgr. Mutsaerts werd in onzë parochie aan ongeveer 250 kinderen het H. Vormsel toege diend. De bisschop werd op de gebruikelijke wijze door de paro chie-geestelijkheid naar 't Hoog altaar gebracht, waar hij de plechtigheden verrichtté. ONZE LAATSTE MILITAIR UIT INDONESIË NU THUIS. Met het troepentransportschip Dorsetshire, arriveerde Zondag avond laat onze laatste repatri ërende soldaat A van Berkel uit de Tuinstraat. De woning was in feesttooi. Namens de buurtbéwo- ners werd hem een prachtig rij wiel aangeboden, waarbij vele fi- licitaties en handdrukken niet ont braken. WAALWIJKS VOCAAL ENSEMBLE ZONG VOOR DE BLINDEN. Gisteren maakte het Waal wij ks Vocaal Ensemble onder directie van Mevr. Verhoeven- v. Gent een uitstapje naar Grave, waar het een vocaal concert gaf in het blinden instituut aldaar. Het mooie programma van religieuse, klassieke en volks liederen oogstte veel succes. Vooral de volksliederen vielen zeer in de smaak, bijzonder bij de jeugdige blinden. KINDERAUBADE OP HET RAADHUISPLEIN. Het was vanmorgen op het Raadhuisplein, zoate dat op Koninginnedag past: zon, al hoewel die af en toe schuil ging achter een wolk. Er wa ren veel kinderen met rood, wit, blauw en oranje en fees telijke muziek. Toen om half elf heel de Waalwijkse jeugd als een tul penveld, zoals de burgemees ter het uitdrukte, voor het bordes van het raadhuis stond opgesteld, werden er onder leiding van de heer Tiny v. d. Heyd^n en met begeleiding van de harmonie „St. Cris- pijn" eerst enkele vrolijke liederen gezongen: „Holland, ze zeggen je grond is zo dras", „Wij zijn jong", „Ik vraag zo vaak, hoe zou het komen". Het ging uitstekend, fris en in een vlot tempo. Daarna hield de burgemeester 'n kor te toespraak, waarin hij de kinderen bedankte voor hun mooie zang, benevens de diri gent^ de blazers van „St. Cris- pijn" en het onderwijzend personeel. Tenslotte het Wil helmus en een hoera op H.M. de Koningin en het Konink lijk Huis en daarmee had de Waalwijkse jeugd haar tradi tionele hulde gebracht aan de jarige Vorstin. Het beroemde Oranjesnoep je ontbrak natuurlijk niet. ONDERSCHEIDEN. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin werden ook nog onderschei den: Dr. H. M. Houben, arts te Breda en de heer H. B. A. Hulshof, directeur N.V. Huls- hof's Verenigde Fabrieken te Lichtenvoorde. Beiden wer den benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU. De Orde van Oranje-Nassau is de jongste van de Nederlandse Orden. Bij de wet van 4 April 1892 (Staatsblad nr. 55) werd zij ingesteld. Weliswaar is hierna in 1905 nog de Huisorde van Oranje ingesteld, door H. M. de Koningin als Hoofd van het Huis van Oranje, maar deze draagt niet het karakter van een Rijks orde. De andere Nederlandse Orden zijn de Militaire Willemsorde, de hoogste militaire orde die wij kennen, ingesteld door Koning Willem I voor uitstekende da den van moed, beleid en trouw en de Orde van de Nederlandse Leeuw, eveneens in 1815 inge steld, die strekt tot vererende on derscheiding van Nederlanders, die bewijzen hebben gegeven van beproefde vaderlandsliefde, bij zondere ijver en trouw in het vol brengen van hun burgerplichten, of buitengewone'bekwaamheid in wetenschappen en kunsten. De Orde van Oranje-Nassau strekt tot vererende onderschei ding van Nederlanders en vreem delingen, die zich jegens de Ko ningin en de Staat of jegens de maatschappij op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt. De Orde bestaat uit vijf klas sen en er is een eremedaille in goud, zilver of brons aan ver bonden. De ridders der eerste klasse dragen de naam van Grootkrui zen, die van de tweede klasse van Giootofficieren, die der der de klasse van Commandeurs, die der vierde klasse van Officieren en die van de vijfde klasse heten Ridders. Het versiersel van Ridder in deze orde bestaat uit een kruis met acht geparelde punten, een doorlopende laurierkrans tussen de armen en is gedekt door de Koninklijke kroon. Het is uitge voerd in zilver. De armen van het kruis zijn wit met blauwe hartlijnen, In 't mid den van het kruis bevindt zich 'n blauw geëmailleerd rond schild, omgeven door een witte geëmail leerde rand (beide met goud om lijst), Aan de ene zijde be vindt zich op dit blauwe schild de Nederlandse Leeuw en op de rand in de gouden letters „Je maintiendrai" en aan de tegenzij de een gouden Koninklijke kroon die de letter J afdekt en in de rand de woorden „God zij met ons". Het versiersel is gehangen aan een oranje lint, waarop twee strepen van Nassaus blauw, ge scheiden door een smalle witte streep. Deze orde kan ook aan militai ren worden toegekend, maar dan wordt de laurierkrans vervangen door twee gekruiste zwaarden achter het schild. SLUITING SEIZOEN 1950-1951 ALBERT VAN DALSUM, CHARLOTTE KöHLER e. a. in Entrée f2.50 - f1.50 PlaatsbesprekenMaandag 5 6.30. Laageinde 94 Telefoon 175 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3