I Wijde Wereld"] Waalwijkse en Langsiraatse Courani Nieuw Kabinet. WETHOUDER SMOLDERS RIDDER ORANJE-NASSAU UIT DE Een voortreffelijk burger geëerd. H. M. de Koningin 42 jaar. Gemeenteraad Waalwijk. AANKOOP, VERKOOP EN RUILING VAN GRONDEN. Baardwijksestraat wordt verbreed ECHO VM HET ZUIDEN BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. Voor de aanvang van de raadvergadering van Don derdagavond heeft Burgemeester Lambooy meege deeld dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de heer F. C. Smolders, om zijn grote verdiensten als wethouder en in het sociale leven te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. V andaag viert H.M. de Koningin Haar 42ste ver jaardag, de derde sinds Zy de regering officiëel aan vaardde. In die enkele jaren heeft Zij op talloze manieren en bij alle mogelijke gelegenheden kunnen ondervinden hoe geliefd Zij is bij het Nederlandse volk. En dat niet alleen, overvloedig heeft ook het buitenland bewezen hoezeer het de persoonlijkheid van onze Koningin weet te waarderen. Koningin Juliana van Haar kant heeft getoond een Moeder te willen zijn voor Haar volk, zoals Ze het ook is voor Haar gezin. Het is dan ook niet twijfelachtig of de goede wensen van heel Nederland vergezellen de Koningin in Haar 43ste levensjaar, goede wensen voor Haar persoonlijk, voor Haar gezin en voor Haar volk. Want Nederland en Oranje blijven door nauwe, eeuwenoude banden verbonden. De kabinetskrisis in Indonesië, die bijna zes weken heeft geduurd, is opgelost. Donderdag is het nieuwe kabinet er gekomen door het persoonlijk ingrijpen van president Sukarno. De formateurs waren Sukiman van de Masjumi en Sidik. De eerste is minister-pre sident geworden, de tweede heeft geen zitting in de nieuwe regering. Deze bestaat uit 20 ministers, van wie er zes ook deel uitmaakten van de vorige. MAANDAG 30 APRIL 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. OPGERICHT 1878. Het ging allemaal een beet je geheimzinnig, ook voor de aanstaande Ridder, met die mededeling van de burge meester. De pers werd ver zocht om de mededeling in ie der geval niet voor Zaterdag te publiceren, ofschoon wij er wel bij mochten zijn. In de raadszaal zei de bur gemeester dat de mededeling die hij ging doen, nog niet aan De voorzitter, burgemeester Lambooy, opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering zonder op- of aanmerkingen werden vastge steld en de ingekomen stukken alle voor kennisgeving werden aangenomen. Zonder meer, of sommige met een kleine verduidelijking, werden de volgende voorstellen aangeno men: het voorstel tot toekenning van een premie ingevolge de pre mieregeling woningverbetering en -splitsing; het voorstel inzakt kas- komen en een instelling is ge worden die z'n sporen heeft verdiend. Zo zijn er nog tal van dingen, b.v. Uw bemoeie nissen voor de oprichting van eer. burgerwacht en Uw werk in oorlogstijd, dat moeilijk en ondankbaar was, maar U hebt het gedaan met een goed hart on rechtvaardig. Dit bewijst Uw onverdroten ijver, ook in de moeilijkste tijden. geldvoorziening voor 1951, waar door B. en W. machtiging werd gegeven telkens de persoon of de instelling aan te wijzen, waarvan een kasgeldlening zal worden op genomen, onder vermelding van het bedrag dier lening; de voor 1951 op te nemen kasgtldleningen gaan tot een maximum-bedrag van 1.798.000. Voorts het voorstel tot vaststelling van nieuwe rege len inzake controle op het gelde lijk beheer en de boekhouding van rekenplichtige ambtenaren en instellingen; het voorsttl tot wij ziging der algemene rechtstoe standverordening voor het ge- meentepersoneel; het voorstel in zake toepassing van het „Uitke- ringsbesluit 1950" op het gemten- tepersoneel; het voorstel inzake toepassing van het „Toelagebe- sluit 1951" op het gemeenteperso- neel; het voorsttl inzake over eenkomstige toepassing van de rijksregeling voor overwerkver goedingen, gratificaties bij ambts jubilea enz. over 1950. Van Brcderodelaan. In punt 10 stelden B. en W. voor het gedeelte van de Dr. Mol ltrstraat dat boogsgewijze de ver binding vormt tussen de Burge meester Moonenlaan en de Kerk straat Van Brederodelaan te noe men, waarover men het prae-ad- vies vindt in ons nummer van vorige week Maandag. De heer Van Heeswijk merkte in zijdelings vtrband hiermee op dat de voorzitter destijds had toe gezegd een gelijke wijziging te bekijken voor de Noorder Paral lelweg, want hij was van mening dat de lengte van deze weg nogal moeilijkheden meebrengt. Dt voorzitter antwoordde dat hij nogal gevoelig was voor be paalde namen die al lang leven. Hij zou dan ook niet het gedeelte tussen Putstraat en Stationsstraat van naam willen veranderen, wel voelde hij er iets voor te zijner tijd voor het verlengde tussen Putstraat en Baardwijksestraat 'n naam te zoeken die klopt mtt de omgeving, d.w.z. de emancipato- renbuurt. De heer Brouwer stelde voor het gedeelte tussen Stationsstraat en Putstraat Parallellaan te noe men, in aansluiting op Floris V- laan, Burgemeester v. d. Klokken- laan en Burgemeester Smeelclaan. en de rest Parallelweg, met welke suggestie B. en W. bij hun over wegingen rekening zouden hou den. Tegen het voorstel van B. en W. had niemand bezwaar. Twee ruilen,, één huilen. Vervolgens stelden B. en W, voor met G. A. Maas in Besoijen een drietal percelen te ruilen te gen twee andere percelen waar de heer Maas dan nog een zeker be drag bij betaalt. De hetr Van Heeswijk vroeg of over de percelen die de ge meente nu aan G. A. Maas af stond nooit of te nimmer meer een doorbraak zou komen, zoals vroeger was geprojecteerd, maar mtt het nieuwe uitbreidingsplan was komen te vervallen. De voorzitter bevestigde dat dit prak tisch uitgesloten is. De heer Brouwer vroeg of er een bepaling was dat een van de woningen door de heer Maas ge vorderd kon worden als een van zijn kinderen in de huwelijkt staat trad, wat de voorzitter ontkende. De heer Verdoorn kon zich voorstellen dat de toekomstige eigenaar het met de ruil eens was. Maar als het waar was dat waar twee ruilen er een moet huilen, dan zou het in dit geval de ge meente moeten zijn. Aan het per ceeltje was de eigenaar veel ge legen en de heer Verdoorn vond het bedrag belachelijk laag. De voorzitter meende dat het moeilijk precies te bekijken was, maar de schatting kwam ongeveer overeen met het vastgestelde be drag. De heer Verdoorn bracht daar weer tegenin dat de waarde de prijs bepaalt, maar dat de prijs dan hier veel te laag was. De voorzitter bracht in het midden dat de huizen al 28 jaar stonden en dat er enerzijds wel rekening moest worden gehouden met het kostbaarder worden van de gebouwen, maar anderzijds ook met afslijting. Daarnaar was de prijs berekend. Nog gaf de heer Verdoorn zich niet gewonnen omdat dit volgens hem niet opging wijl de materia len geweldig zijn gestegen. De heer Meys echter merkte op dat de gemeente niets als bouw terrein verkocht en er een terrein voor in de plaats krteg dat later ook geschikt is voor bouwterrein, waaraan de heer Van den Hoven nog toevoegde da,t op de huizen veilingen in Amsterdam de hui zen amper meer opbrengen dan in 1928. Toen gaf de heer Verdoorn het op en werd het voorstel zonder stemming aangenomen. Het volgende voorstel hield in ruiling van 11 a en 20 ca grond aan de Floris V-laan met de dia- konie in Besoijen, in verband met- de bouw van de Christelijke H. B. S., tegen 11 a en 20 ca grond ten Oosten van de Sprangseweg. Punt 13 was het voorstel tot verkoop van pl.m. 202 m2 grond aan de Kerkstraat ten Zuiden van de door te trekken weg naar Be soijen aan J. Wildeman Jr. Bij voorstel 14 werden enkele perceeltjes grond aangekocht van de Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk en van M. J. J. van Beynen aan de binnenteen van de Winterdijk en bij voorstel 15 en kele grond stroken aan de Wilhel- minastraat ter hoogte van de Pa rallelweg, aan de Oostkant van P. L. B. Smtlt en aan de West zijde van de N.V. Noord-Bra- band. Met M. F. M. van Gurp werd grond geruild aan de Engelsestr. ter hoogte van de Parallelweg en aan N. G. C. van Loon werd een perceeltje grond verpacht aan de Roesttlberg. Dan was er nog punt 18, het voorstel tot eigendomsoverdracht van grond aan het R.K. Kerkbe stuur der parochie van de H. An- tonius voor de bouw van een u. 1. o. school. Tegen geen van al deze trans acties had iemand bezwaar: ze gingen er dan ook zonder discus sie en stemming door. Nog geen nieuw zwembad? Het laatste punt dat op de agenda voorkwam was een wijzi ging der begrotingen 1950 en 1951. Van de begroting 1950 moest o.a. de post onderhoudskosten van het Vredesplein met 2700 verhoogd worden. De heer Vtrdoorn vroeg of het walsen van het Vredesplein in eigen beheer gebeurde of aanbe steed was. Hij had n.l. opgemerkt dat het grint 3 of 4 weken na het walsen al weer los was en hij informeerde hot dat kwam. De voorzitter meende haast ze ker dat het walsen was aanbe steed. Het walsen was overigens niet bedoeld om een gesloten wegdek te maken, maar om het plein beter beloopbaar te maken, met welke verklaring de heer Verdoom tevreden was. De begrotingswijziging 1951 was een wijziging van de kosten voor de bad- en zweminrichting met 1800. Het voorstel om de badinrichting te vernieuwen was namelijk nog niet goedgekeurd en daarom zou ze praktisch zeker niet op tijd klaar zijn. Toen de raad het voorstel goedkeurde wa ren er geen kosten voor onder houd berekend, maar voor het a.s. seizoen moest er nu bescheiden- lijk iets aan gedaan worden, wat een bedrag vtreiste van 1800. De heer Meys vrt^g of er di rect met de vernieuwing begon nen zou worden als de goedkeu ring binnen korte tijd af zou ko men, waarop de voorzitter ant woordde dat hij zo blij zou zijn als de goedkeuring er was, dat hij onmiddellijk zou laten beginnen. De begrotingswijzigingen werden goedgekeurd. Nu schorste de voorzitter de openbare vergadering, daar hij nog enkele punten had waarover hij eerst met de raad in vertrou welijke zitting wilde beraadsla gen. Na de heropening stelde de voorzitter voor over te gaan tot de aanbesteding van twee win kelpanden, voor de heren Oud- kerk en Heynen, aan de Zuidzijde van de Grotestraat tegenover de Hertog Janstraat. De herbouw- plicht die op deze panden rust wordt dan overgenomen van de gemeente door de heren Oudktrk en Heynen en de panden zullen tegen hetzelfde bedrag worden overgedragen als ze de gemeente gekost hebben. Door de betrok kenen wordt aan de gemeente een bankgarantie verstrekt. Niemand maakte bezwaren of opmerkingen. Dan stelde B. en W. voor van het R.K. Kerkbestuur van Besoijen 30 m2 grond aan te kopen die nog behoort tot de tuin van de pasto rie en een woonhuis, in totaal 20 aren groot. Ook dit werd zonder meer goedgekeurd evenals het laatste voorstel de Baardwijkse straat aan de Westkant te ver breden, waardoor de bomenrij komt te vervallen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met gebed. DOODVONNISSEN VAN DUITSE OORLOGSMISDADI GERS WORDEN NIET HERZIEN. Het Amerikaanse Hoge Ge rechtshof te Washington heeft Maandag geweigerd de doodvon nissen van zeven Duitse oorlogs misdadigers te herzien. Men verwacht, dat enige tijd zal verlipen voor het Amerikaan se ministerie van buitenlandse za ken nieuwe instructies met be trekking tot de terechtstelling aan de bezettende mogendheden in Duitsland zal verstrekken. De zeven ter dood veroordeel den zijn vroegere S.S.-officieren en ambtenaren van concentratie kampen. Zij werden er van be schuldigd duizenden burgers ge durende de tweede wereldoorlog te hebben gedood. Oorspronkelijk zouden zij op 14 Febr. j.I. in de gevangenis van Landsberg in Duitsland worden opgehangen. De beslissing werd door het Hoge Gerechtshof genomen met zes tegen twee stemmen. Noch de vorige minister-presi dent, Natsir, noch de minister van buitenlandse zaken, Rum, zijn teruggekeerd. Hun plaatsen zijn resp. ingenomen door Sukiman en Subardjo, beiden van de Masju mi. Van de twintig ministers ho ren er 5 tot de Masjumi en even eens 5 tot de P.N.I., de P.R.I. heeft er drie, de katholieken, pro testanten, demokratische fractie, de linkse labourpartij en de „Pa- rindra' -partij hebben er elk een, terwijl de overblijvende twee ze tels worden bezet door partijloze ministers. Het program van de nieuwe re gering omvat zes punten, waar van vooral dat met betrekking tot de buitenlandse betrekkingen voor ons van belang is. In het alge meen wordt gezegd dat gestreefd wordt naar het voeren van een onafhankelijke, actieve buiten landse politiek, die gericht is op vrede. Voorts naar het omvormen van de betrekkingen tussen Indo nesië en Nederland gebaseerd op het Uniestatuut, tot normale be trekkingen, gebaseerd op een nor maal internationaal verdrag; daar mee samenhangend het bespoedi gen van de herziening der R.T.C.- overeenkomsten en 't nietig doen verklaren van die overeenkom sten, die duidelijk nadelig zijn voor land en volk. Natuurlijk staat ook op het program het zo spoedig mogelijk invoegen van West-Irian in het grondgebied van Indonesië. Nu is dus met even veel woor den in het regeringsprogram uit gesproken, wat iedereen al lang heeft zien aankomen. Merkwaar dig is in dit opzicht wat de re gering schrijft in haar Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer ovtr de begroting van de departementen van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen: „Het is de regering bekend, dat in Indonesië bij velen de neiging bestaat, de Unieverhouding mtt Nederland te beëindigen en in het algemeen te streven naar een wijziging van de verhouding tussen beide landen, zoals deze is neergelegd in de R. T. C.-overeenkomsten. De rege ring heeft op dit ogenblik echter geen aanleiding te verklaren, dat naar haar mening de regering van Indonesië zelf in deze rich ting zou streven. Integendeel moet zij blijkens recente openbare uit latingen van de Indonesische re gering aannemen, dat deze voor nemens is de gesloten overeen komsten na te komen, gelijk in re delijkheid ook mocht verwacht worden." Uit de tegenstelling tussen de feiten en de mening en de ver wachting van de Nederlandse re gering zou men verschillende con clusies kunnen trekken. Op zijn allerminst rijzen er enkele vragen. Heeft de Indonesische regering 'n zo dubbelhartige politiek gevoerd, dat de Nederlandse regering nog geen week van tevoren kon voe len aankomen dat de nieuwe In donesische regering de wijziging van de verhouding tussen de bei de Uniepartners in haar vaandel zou schrijven, althans dat zij ener zijds met de mond het voornemen de gesloten overeenkomsten na te komen verkondigt, terwijl zij met tegenovergestelde plannen rond loopt? Of voert de Nederlandse regering een struisvogelpolitiek omdat de wens de vader van de gedachte is? Dit zou niet zo heel verwonderlijk zijn als men over weegt hoeveel kapitale vergissin gen zij al ten opzichte van Indo nesië heeft begaan. Hoe het ook zij, ze zal moeten aanvaarden dat haar redelijke verwachting nog maar een week nadat ze is uitge sproken niet in vervulling blijkt te gaan. Een merkwaardig feit blijft het dat men twee zo ver schillende uitspraken hoort van uniepartners over hun onderlinge verhouding. Dit.in aanmerking ge nomen kan het moeilijk erg goed gaan, afgezien van de gebeurte nissen die herhaaldelijk aan het Jicht hebben gebracht dat het in derdaad niet goed gaat, ondanks optimistische officiële verklarin gen, zowel van de ene als van de andere kant. En Waarom heeft Indonesië al maar geen nieuwe hoge commissaris benoemd toen Mohammed Rum minister van buitenlandse zaken was geworden? Gten bekwame krachten? Nu zijn ze er echter wel om een kabinet van 20 man in elkaar te timme ren, waarvoor men maar 6 krach ten uit het oude kabinet over nam. Nu is mr. Rum weer vrij, maar we moeten nog zien dat hij naar Nederland terugkeert. Dat West-Irian op het program staat, is heel logisch. Doch ook hier een merkwaardige controver se NederlandIndonesië: onze re gering heeft Nieuw-Guinea in de ijskast of in de doofpot gestopt, twee heel verschillende middelen met hetzelfde effect. Indonesië wil kost wat kost de souvereiniteit over dit gebied verwerven. Wat nu? Als beide partijen op hun standpunt blijven staan, waar schijnlijk voorlopig niets. Daar lijkt het nu het meeste op. Als een van beide bereid is tot con cessies, of tenminste die indruk geeft, zal er weer gepraat worden, van welk gepraat het resultaat dan weer afgewacht moet worden. Gebeurt dat niet dan bestaat nog te bezien, tot welke middelen In donesië zijn toevlucht zal nemen om toch zijn doel, om niet te spreken van ideaal, te bereiken. Vruchtbaar ziet dit punt van het regeringsprogram er vooralsnog niet- uit. Een ander punt betreft de vei ligheid. het nemen van krachtige maatregelen om rust en orde te verzekeren zoals in een rechtstaat past en het vervolmaken van de organisatie der machtsinstellingen van de Staat. Zal over de Unie en Nieuw-Guinea nogal verschil lend geoordeeld worden, over dit programmapunt zal ieder zich verheugen en vooral zij die aan den lijve hebben ondervonden en ondervinden hoe het met orde en rust in Indonesië gesteld is. Ove rigens zal niemand zich wel illu sies maken, dat het nu voor elkaar is, ofschoon het enigt gerustheid kan wekken dat de kwestie ex- presselijk de aandacht van de re gering heeft. Blijven van de zes punten over de welvaart, waarvoor men op korte termijn een nationaal wel vaartsplan wil ontwerpen en uit- de opbouw van het land zullen voeren, terwijl de oudstrijders bij worden ingeschakeld; de organisa tie van de staat, waartoe hoort het voltooien van de voorberei dingen voor de algemene verkie zingen voor de Constituante en bespoediging van de autonomie der daerahs; tenslotte het uitvaar digen van arbeidswetten met er kenning van de arbeidersorgani- 74e JAARGANG No. 35 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". saties, een collectieve arbeids overeenkomst, vaststelling van minimumlonen en beslechting van arbeidsgeschillen. Veel wijkt het program niet af van dat van de vorige regering, tenzij in de plannen met betrek king tot de verhouding tot Neder land. Het zijn in hoofdzaak pun ten die in een jonge staat bizon- der aandacht en zorg verdienen en waarvan men mag hopen dat ze verwezenlijkt kunnen worden. President Sukarno heeft het nieuwe kabinet Vrijdagmorgen beëdigd. Het is niet met groot enthousiasme door de pers ont vangen. Het grootste deel neemt een kritisch afwachtende houding aan en oud-premier Natsir ver klaarde dat het parlement dit ka binet niet gauw zou laten vallen omdat men heeft gezien wat een moeite het kost een nieuwe rege ring samen te stellen. Zou dit de beste garantie zijn die hij voor de levensduur van het kabinet-Suki- man kan geven. Dergelijke uitla tingen getuigen in ieder geval niet van een laaiend enthousiasme. En of Nederland zich nu kan verheugen over deze regering met dit program. Mogelijk omdat zt eindelijk de knoop heeft doorge hakt en zich openlijk tot doel heefi gesteld waarnaar in de loop van enkele jaren al langer hoe meer werd gestreefd. Het broze bouwwerk dat de Nederlands-In donesische Unie van het begin af aan is geweest staat op instorten. De werktuigen voor de afbraak zijn tenminste al aanwezig en men hoeft geen pessimist te zijn om te veronderstellen dat de slopers spoedig met ijver aan de gang zullen gaan. Is er veel aan ver loren? Motie tegen regering- Pholien verworpen. De Belgische Kamtr van Afge vaardigden heeft vorige week een motie van wantrouwen tegen de regering-Pholien met 106 tegen 89 stemmen bij één onthouding verworpen. Deze motie was door de socialistische en liberale oppo sitie ingediend in verband met de in België nogal geruchtmakende zaak-Socobelge. De firma Socobelge heeft na melijk enige weken geleden met goedkeuring van de regering be slag laten leggen op Griekse Marshall-gelden tot delging van een oude schuld. De administra tie van het Marshall-plan dreigde toen eenzelfde bedrag van het Belgische crediet af te trekken, waarvoor nu nog onderhandelin gen worden gevoerd. De aanval die de oppositie naar aanleiding hiervan tegen de regering ontke tende is dus mislukt. Verder zijn er besprekingen gaande om te bewerkstelligen dat prins Boudewijn al in Juli zijn vader zal opvolgen op de troon, ofschoon hij pas in September meerderjarig wordt. Dan is het parlement echter op reces en daarom wil men dit van te voren afwerken. De datum van troons bestijging zou dan 21 Juli worden. BELASTINGONTWERPEN In het kader van de aangekon digde belastingverhogingen zijn bij de Tweede Kamer twee belas- tingontwerpen ingediend, een tot verhoging van het tarief der ver mogensbelasting en een tot ver hoging van de successie- en schenkingsrechten. Deze wetten zullen een tijdelijk karakter heb ben en zullen gelden van 1951 tot 1955. De verhoging van het ta rief der vermogensbelasting moet de staat 15 millioen per jaar op brengen, de verhoging van de successierechten zal jaarlijks 12 millioen meer opbrengen. In het eerste ontwerp wordt voorgesteld te beginnen met een heffingspercentage van Ö.6 pro cent voor vermogens beneden i00.000 gulden. Dit wordt tel kens verhoogd met 0.01 procent voor elke 100.000 gulden meer tot een percentage van 0.7 bij een vermogen van 1.1 millioen. de grote klok mocht worden gehangen en dat het hem bij zonder verheugde om te kun nen meedelen wat hij ging meedelen. Toen wisten we dus nog niets. Het werd nog raadsel achtiger toen de burgemees ter zich tot wethouder Smol ders richtte. Wij pijnigden on ze hersens al of we daar een jubileum of zo iets konden ontdekken, maar tevergeefs. Trouwens ook de heer Smol ders wist niet goed hoe hij 't had. Tijdens de rede van de burgemeester gaf hij de raads leden te kennen dat ook hij er niks van snapte. Meneer Smolders, zei de burgemeester, U weet wel dat U al lang raadslid bent. In 1922 bent U in de raad ge komen en enige jaren later wethouder geworden. U bent een eenvoudig man van ge boorte, maar U hebt U op gewerkt tot een perfect mens. U hebt enorm veel gedaan door Uw goed advies, Uw rus tige overweging en vooral door Uw typisch eerlijk ka rakter. Daarom vertrouw ik U ook graag het loco-burge meestersschap toe, wanneer ik weg ben. Maar U hebt U niet beperkt tot de zaken van de gemeente. Uw taak in het sociale leven is zeer groot geweest. U bent 32 jaar bestuurslid van de K.A.B. U hebt een grote be langstelling voor muziek en U hebt Uw krachten daarom aan de harmonie gegeven. U hebt er voor gezorgd dat de Ge zinszorg tot grote bloei is ge- Ik ben erg blij U te kunnen meedelen dat H.M. de Konin gin U heeft willen onder scheiden en te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ik heb deze voor dracht graag gedaan en wij waren dan ook bijzonder blij toen vanmiddag het bericht van Uw onderscheiding bin nen kwam. De burgemeester spelde de distinctieve van de Orde op op de revèr en wgnste z'n wet houder dat hij de Orde nog lang zou dragen. Wethouder Smolders zei hierop dat hij zich tijdens de toespraak van de burgemees ter had afgevraagd waar dat heen ging. Dit had ik nooit verwacht, zei de heer Smol ders. Deze benoeming ter ge legenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin komt zo onverwacht, dat ik er per plex van ben. Ik heb dit niet verdiend. Wat ik gedaan heb was mijn plicht. Wanneer ie mand een functie op zich neemt, dan weet hij dat er nu eenmaal plichten aan vast zitten. Ik dank U, burgemeester, voor Uw voordracht en meer kan ik nu niet zeggen, daar voor ben ik teveel onder de indruk, aldus besloot Wethou der Smolders en hij haastte zich om zijn vrouw het grote nieuws te gaan meedelen. Door de raad werd vervol gens het eerste couplet van 't Wilhelmus gezongen en Uw verslaggever kreeg een uit stekende sigaar. Na een verrassend en feestelijk voorspel, waarover u elders in dit blad kunt lezen, heeft de raad van Waalwijk de agenda Donderdagavond in een vlot tempo afgewerkt. Slechts over een enkel punt werd wat uitvoeriger gediscussiëerd en toen de eigenlijke agenda was afgewerkt beraadslaagde de raad in ver trouwelijke zitting nog over enkele punten die eraan waren toegevoegd en die er daarna dan ook zonder discussie of stemming doorgingen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5