WAALWYK maar haak in!! KAATSHEUVEL RAAMSDONKSVEER L00N-0P-ZAND C. P. V. d. HOVEN ;$S|Bt de ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG MEI 1951. dodenherdenking. bevrijdingsfeest. Haak - in - Actie - Waalwijk. Blijf niet aan de kant staan Tot 16 MEI kunnen gelden worden af gedragen bij de Heer GROTESTRAAT 53 Per giro tot 12 Mei. Loten en bijdragen van de Middenstand worden afgehaald. V V u nekoeken-race: M. Wfervers le, Adr. Spierings 2e en M. Verha gen 3e prijs; Kinderwagen-race. Ria Damen le, M. v. Oversteeg 2e en mevr. Damen-'t Hoen 3e. Stoelendans: mej. van Bruchem le, Jannie Snijders 2e, Jennie Rosen- brand 3e, mevr. Damen-'t Hoen 4e, Tonnie Wagemakers 5e en Cob a Lems 6e pr. Maak dat je de trein haalt: D Rijken le, mevr. Cové-v. d. Haart 2fe en J. Rijken 3e pr. Deze prij zen werden bij loting toegewezen, omdat de 2e ronde door een .flinke regenbui niet meer kon doorgaan. Na afloop van de volksspelen werd aan de Nieuwevaart een wielerwedstrijd gehouden over 10 ronden, elk van ongevfezr V/t km. In dichte rijen sfonden belangstel lenden langs liet parcours opge steld om getuige te zijn van deze spannende race. De prijzen wer- den behaald door A. Rosonbrand Kaatsheuvel le, Ant. Mouthnan Capelle 2e; Toh. Rosenbrond Ca- pelle 3e en A. Bax Capelle 4e pr. Premies werden gewonnen door A. Rosenbraad en W. Nieuwen- huizen. Het avondconcert kor, niet doorgaan omdat de muziekvfer. Kunst na Arbeid en de gemengde zangvereniging t Rozpl'nopje ver hinderd waren medewerking te verlenen. HENGELCCUB. De Hengelaarsvereniging „De Maasmond" houdt a s. hnsJag- avond onder leiding van haar voorzitter dhr. J. Kraak, in haar clublokaal, café Land- en ™avey zicht van dhr. Ph. van Tilborgh, een algemene ledenvergadering. -?ï r Vrijdagavond vond in onze ge meente de dodenherdenking plaats. Voor de stille tocht naar de R.K. begraafplaats hadden zicli vele oudstrijders en andere deelnemers ter hoogte van de R.K. Land bouwschool opgesteld. Fe 8 uur loeiden de sirenes als een sein voor 2 min. stilte. Op de begraaf plaats werd niet gesproken. In al le stilte werden hier enigé ogen blikken de gevallenen voor onze vrijheid herdacht. DAMMEN D.G.V. De uitslagen van de onderlinge damcompetitie van D.G.V. waren als volgt: P. Blom won zijn par tij van J. Boelaars; B. de Ruyter verloor van Th. Zwets; L. Joore verliest van A. Vingerhoets; J. C. Schott wint van J. Boezer en J. Steiginga won zijn partij van Th. v. d. Aardweg. Om het persoon lijk damkampioenschap van N. Brabant: Th. Zwets speelde Za terdag in Tilburg tegen Jac. van Kollenburgh en verloor daar- zijn eerste partij. Zondag speelde hij in Den Bosch remise tegen P. Gruyters, hij heeft nu 4 punten uit 4 wedstrijden; wegens ziekte kon J. Schott zijn partijen nog niet spelen. Zaterdag j.l. waren de wed strijden. A. de GraagTh. Zwets en J. C. SchottH. v. Helvoirt. Zondag: Th. ZwetsJ. G. Craa- ne (kamp. N.Br. 1950); J. C. SchottG. Gloudemans. Onze jeugdspeler A. Vinger hoets heeft buitengewoon getoond een lid te zijn van D.G.V., hij heeft maar even 3 partijen ge speeld en wist ze alle drie te win nen, resp. van J. Mertens uit Bre da, E. Veldman uit Eindhoven en R. v. d. Akker uit Den Bosch. Zondagmorgen speelde hij zijn laatste partij tegen M. Nelis uit Heusden; één punt is voldoende om kampioen te worden. Wij ver trouwen dat hij heel de buit mee zal brengen. DODENHERDENKING. Onder klokkengelui bewoog zich stil en eerbiedig een grote stoet van de Koestraat naar het Markt plein, waar een tijdelijk monument was opgericht, waarop een een voudig wit kruis was geplaatst onder de halfstok gehesen vlag. De sirene lofeide, waarop twee minuten stilte in acht werd geno men. Hierna ging Ds. Kalmijn voor in gebed, waarna kapelaan Beex een gebed stortte voor de Zielerust van de overledenen. Burgemeester Bianchi legde hier na namens de gemeente een krans. De gemengde zangvereniging zong vervolgens enige liederen om met het Wilhelmus te sluiten. Na deze plechtigheden ontbond zich de menigte om naar de kerk hoven te gaan om daar voor de zielerust van hun dierbaren te bidden. ETALAGE-FOUT ACTIE. De prijzen die uitgeloofd waren in verband met de etalage-fout actie zijn gevallen als volgt le prijs Toos Kuijpfcrs, Koestr. 85; 2e prijs P. Raaijmakers, Zuid- wal 49, 3e prijs José Vermeer, Wilhelminaplein 17. Belgische bus te water. Zondagavond is een Belgische bus met 14 personen uit Ha ren bij Brussel in de Delfs- havense Schie gereden. Hier bij werden zes van de inzit tenden gedood, terwijl zes an dere min of meer ernstig wer den gewond. De Belgen maak ten deel uit van een gezel schap dat een bezoek had ge bracht aan de bollenvelden. De chauffeur van de bus heeft aan de politie verklaard niet te weten wat de oorzaak van het tragische ongeluk is geweest. IIET a.s. FEEST VAN PASTOOR RAS. De feestmaand is aangebro ken. Geregeld horen wij van: feest hier, feest daar. Terecht vindt men juist een feest een welkome gelegenheid om ie mand zijn gevoelens van dank bekend te maken. Zo viert ook 'n priester zijn jubilea, waar bij hij zelf op de eerste plaats, maar ook de gelovigen God dank brengen voor al de ze geningen, door zijn bemidde ling van God ontvangen. Daarom gaan ook wij op 29 Mei en 3 Juni a.s. feest vieren ter ere van onze parochieher der. Het pleit voor de echte christelijke geest, de „sensus catholicus" van onze parochia nen, dat zij spontaan willen meejubelen, mede danken met hun pastoor. Deze dag moet voor onze parochie een onver getelijke dag worden. Wij moeten eigenlijk spreken van een onvergetelijke feestweek. Gedurende de week van 310 Juni zal de hele parochie staan in het teken van dit pa- rochiefeest. Elke dag zullen 'n groep parochianen in de ge legenheid worden gesteld een prachtige operette bij te wo nen, opgevoerd door de kin deren der scholen, onder des kundige leiding der Eerwaar de Broeders. We moeten nu echter de nieuwsgierigheid van lezers en (vooral?) leze ressen op de proef stellen. Binnenkort horen zij daarover meer. Zoals bekend, zal bij gele genheid van dit feest een fonds gesticht worden voor 'n carillon in onze toren. Som mige parochianen vragen als een ongelovige Thomas: gaat dit plan werkelijk door? Na tuurlijk, maar of dit fonds een ruim fonds zal zijn, dat heb ben de parochianen zelf in handen. De meeste parochia nen hebben reeds bijgedragen, royaal en spontaan. Er zijn er die wij „de voorzichtigen" zou den willen noemen, die n.l. eerst de kat eens uit de boom willen kijken en daarom hun gift nog hebben uitgesteld. Wij vertrouwen vast dat zij dezer dagen hun bijdrage aan de collectant bezorgen of aan de pastorie. En zijn er die van plan waren hun gift af te dra gen in de pastorie-bus. Wij hopen dat zij dit niet zullen vergeten. De brievenbus is nog niet verstopt geweest van de enveloppen met giften. Wanneer op de feestdag, 3 Juni, aan de pastoor het be drag voor het aan te schaffen carillon zal worden aangebo den, zal het voor de pastoor juist de grootste vreugde zijn te weten, dat alle huisgezin nen der parochie hebben bij gedragen. Niet iedereen kan een klok geven (er zijn er reeds enige geschonken). Wel kan iedere parochiaan geven naar vermogen als blijk van erkentelijkheid en hoogach ting voor degene die door Gods Voorzienigheid zulk een verantwoordelijke 'taak uit oefent als herder der zielen. Het feestcomité. Concert Sophia's Vereniging. Begunstigd door over 't geheel gunstig weer, heeft het bevrij dingsfeest Zaterdag ook in onze gemeente 'n uitstekend verloop gehad. De namiddag was bestemd voor de kinde ren, die een voorstelling werd geboden van het bekende ar- tisten-bureau Jacovi uit Den Bosch op de kiosk op 't Raad huisplein. Deze voorstelling bestond uit goocheltoeren en poppenkast, en vooral deze laatste, die met de geluidsver sterker overal goed te horen was, had groot succes. In elk geval werden de kleinen een uur of anderhalf prettig bezig gehouden. Om 5 uur concerteerde de Liedertafel „Oefening en Ver maak" met Gemengd Koor. Dit krachtige koor dat een uit stekend programma had ge kozen, had als steeds groot succes, hoewel wij de belang stelling nog groter hadden verwacht omdat juist zo wei nigen in de gelegenheid zijn dit gemengd koor te horen en het een feit is dat men de groei en bloei, de vooruitgang van dit gezelschap bij elk nieuw optreden met voldoe ning constateert. Na het Wil helmus kregen we verschil lende fragmenten uit opera's en andere koornummers die op uitstekende wijze werden gezongen en het publiek zeer boeiden en voldeden. Aan koor, dirigent en pianist onze hulde. Het hoogtepunt, mogen we wel zeggen, lag in het avond concert van de harmonie „So phia's Vereniging" te Loon op Zand, onder leiding van dhr. Kotter, welk gezelschap we in jaren in het centrum niet hadden gehoord en waarvan de verwachtingen dan ook hoog gespannen waren, en we mogen er direct bij zeggen, die verwachtingen zijn verre over troffen, we hebben in Waal wijk zelden zulk een concert kunnen beluisteren. Het zeer talrijk opgekomen publiek was zo onder de indruk van dit in elk opzicht sublieme spel, dat men als het ware een speld kon horen vallen en het muisstil was over het gehele uitgestrekte plein. Wat heb ben de aandachtige muziek liefhebbers genoten van num mers als le Roy d'Ys, van de Cavalleria Rusticana, van de Sabeldans uit „Gayanch", maar ook van „Krekeltjes" en Scènes Napolitaines. Alles even zuiver, alles even ge nuanceerd, even melodieus, kortom, perfect in elk opzicht. We brengen dit corps, maar speciaal zijn instructeur en dirigent onze hartelijke hulde voor dit pracht-concert en maken het bestuur een com pliment met zulk een corps, dat alleen door constante en ijverige studie dit peil kan be reiken. We hopen hen spoedig terug te zien. Aan „Waalwijks Belang" dank voor dit mooie avond concert en al het die dag ge- bodene en niet minder aan de politie voor haar keurig op treden. „HAAK-IN" De „Haak-In"-actie In Waal wijk is in volle gang. Er kwa men al heel wat bijdragen binnen uit alle lagen van de bevolking. Maar er is nog veel, ontzag gelijk veel nodig om de ge vreesde kanker effectief te kunnen bestrijden. Daarom doen wij nogmaals een beroep op onze lezers om deze prach tige actie te steunen en naar vermogen bij te dragen. De loten, de opbrengst en de bijdragen van de midden stand worden' afgehaald. Op de fabrieken die niet kunnen overwerken bestaat de gelegenheid om op lijsten in te tekenen. Tot 16 Mei kunnen gelden worden afge dragen bij de heer C. P. v. d. Hoven, Grotestraat 53. Hoe staat het verder met de schoolactie? Daar horen' wij maar weinig van. NED. RODE KRUIS Waalwijk - Sprang-Capelle - Waspik en Drunen. De week van 21 Mei tot 3 Juni moet in het teken van het Rode Kruis staan. Ieder een móet meewerkeü door fi- nantiële steun de collecte te doen slagen. Een paraat Rode Kruis is een heilzaam bezit voor bovengenoemde plaat sen. Wij helpen U! Helpt U ons. LEZING VEDEHOVA. De vereniging Vedehova heeft voor Donderdag a.s. een zeer bijzondere avond op haar programma staan. Dan komt Dr. Theunissen een lezing houden over „De tijd waarin wij leven". In deze tijd van enorme spanningen op natio naal en internationaal terrein zal zo'n lezing ongetwijfeld grote belangstelling trekken. Dr. Theunissen is een uitste kend causeur en heeft o.a. door zijn studiereizen in het buitenland een schat van ge gevens verzameld. De lezing is om 8 uur in Hotel Ver wiel. BEDEVAART NAAR ELSHOUT. Gisteren heeft de Waal wij kse K. A. B. weer haar schone traditie voortgezet: de jaarlijkse bedevaart naar de Wonderbare Moeder van Els- hout. Met pittige marsmuziek van de prima drumband en de harmonie St. Crispijn, ver trok men om 6 uur uit Waal wijk. Verscheidene vereni gingen, Verkenners en een vrij groot aantal gelovigen maak ten de bedetocht mee. Onder weg werd o.a. een rozenhoed je gebeden. Om half acht werd door kapelaan Wassenberg de H. Mis opgedragen, door het Waal wij kse koor gezongen. Zeer velen naderden onder de Mis ter H. Tafel. Na de Mis en een boterham ging de be devaart over Drunen weer naar huis. DE JUBILARISSEN VAN „TIMTUR" OP REIS. Zaterdag bood de directie van „Timtur" allen die meer dan 25 jaren in dienst van dit bedrijf zijn en dat zijn er liefst zestig het jaarlijkse uitstapje aan. In twee bussen van „Musa- Expresse" werd des ochtends om 8 uur gestart over Rotter dam met rustpauze naar Avi fauna, waar de lunch werd ge bruikt, vandaar in de middag naar het bloemen-corso te Noordwijk en over Lisse waar de Keukenfof werd bezocht, ging het naar 't Gooi waar 's avonds in de „Gooise Boer" werd gedineerd. Het was een zeer mooi en gezellig uitstapt je dat door de directie werd meegemaakt en dat omstreel het middernachtelijk uur eiL digde in de beg|^ stemming. PFAFF EN DE SPORTWEEK. In ons vorig nummer heb ben wij bericht dat „Ons Huis", dank zij een royaal aanbod van een onderneming, in de gelegenheid is gesteld aan de SpoAtweek ook een groot kinderfeest te verbin den. Naar wij vernemen betreft het hier de N.V. Hollandse Naaimachinehandel PFAFF, Sportlaan 56 's-Bosch, direc teur de heer C. H. M. Maiburg alhier. Deze onderneming stelt gra tis 3000 ballonnen voor dit kinderfeest beschikbaar, be nevens een prima verzorgd uitstapje voor, de prijswin naars naar Rotterdam. Ook voor de gasvullihg van de bal lons, waarvoor'20 man perso neel onder deskundige leiding nodig is, wordt door haar ge zorgd. Dat bij dit -royale aanbod ook de zakelijke kant niet uit het oog verloren is, ligt voor de hand. Uit reclame-oogpunt lijkt ons dit ëen uitstekend idee. Die duizenden ballon nen zullen natuurlijk de be kende slogan „Een Pfaff is af!" heinde en ver versprei den en „Pfaff" in het middel punt der belangstelling plaat sen. van Vogelliefhebbers de vier en een half duizend is gepas seerd. Tevens kwam vast te staan dat het oude Bondsbe- stuur weer als voorheen bleef samengesteld. De afdelingsvoorstellen waren voor onze vereniging van weinig nut. Vervolgens werd de medewerking ge vraagd voor het slagen der tentoonstelling en alle aan wezige leden gaven zich op. De inmiddels binnengekomen donateurskaarten werden ver deeld, waarna het uur van scheiden wederom te vroeg aanbrak. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: Ball-point pen; ijzeren sleutel; stuur van een fiets; jongensoverhemd; zil veren ringetje; schooltas met inhoud; dames polshorloge; damesfiets; zilveren armband; wollen shawl; dames-porte- monnaie met inhoud; kussens van een auto. Verloren: gummibal; dames polshorloge; zijden shawl; wit kinderschoentje; rode zijden shawl; leren damesportemon- naie met inhoud; padvinders pet; 2 paar glacé herenhand schoenen; portefeuille met in houd; bril; alpinomuts; dames polshorloge; nikkelen dop. AQUARIUM-VERENIGING. Dinsdagavond 8 Mei a.s. zal in café „De Korenbeurs", Gro testraat te Waalwijk, een bij eenkomst worden gehouden om te komen tot oprichting van een plaatselijke Aqua rium-vereniging. Door dr. J. I^odewijks, voor zitter van de Nederlandse Bond „Aqua-Terra" zal een korte lezing met film worden gegeven. VOGELVERENIGING „VOGELLUST". Zaterdag j.l. hield boven genoemde vereniging haar maandelijkse vergadering. Na de opening door de voorzitter werden de notulen onveran derd goedgekeurd. Vervolgens kwamen de mededelingen en ingekomen stukken, waarna verslag werd uitgebracht over de Bondsvergadering, gehou den op 3 Mei te Utrecht, waaruit bleek dat het leden tal van de Nederlandse Bond „HAAK-IN"-VOETBAL. Donderdagavond half zeven spelen op het R.W.B.-terrein de Belastingambtenaren een voetbalwedstrijd tegen de Be lastingconsulenten ten bate van de kankerbestrijding. CIRCIS STRASSBURGER. Het bekende circus Strass burger zal ook dit seizoen on ze gemeente bezoeken en standplaats vinden op 't Vre- desplein. De juiste datum is nog niet bekend. ONGEVALLEN. De werknemer G. alhier, werk zaam op de houtenhakkenfabriek der fa. Aarts alhier, had het on geluk met z'n hand in aanraking te komen met de fraismachine, waardoor drie vingers ernstig werden gewond, waarvan hij er vermoedelijk één zal moeten mis sen. Het zoontje van de heer J. de K. viel van de ,(r,ap en brak z'n polsje. AAA GEGUND. Onder architectuur van de heer Ruts te Tilburg is bij onderhandse aanbesteding het bouwen, van een middenstandswoning vc>or reke ning van de heer H. v. Nieuw- stad gegund aan de heer G. den Teuling alhier. STICHTING. De Zaterdag^ gehouden coïlecte ten bate van de Stichting 19(40 1945 tot steun aan de nagelaten betrekkingen vbn de Oorlogs slachtoffers is een groot succes geworden. 22 Oud-strijders had den zich spontaan bereid verklaart zelf deze collecte te houden, met het resultaat, dat .een netto-op brengst kon geboekt worden van 321.35. Een woord van hulde aan de initiatiefnemers van deze goed geslaagde actie, aan de col lectanten en de milde gevers. DODENHERDENKING. Jammer dat het slechte weer van Vrijdagavond een onaange name spelbrefcér was bij de Do denherdenking; 5'die zou gehouden worden op het WilheJcnina-plein. Na een korte dienst in de Paro chiekerk St. Jaq, waarbij het par. Zangkoor het Libera me, Domine uit de Requiem-mis van Perosi zong, trok een lange stoet met Burgemeester ^lr. v. d- Heijden, Wethouder Snaphaan e n Gem.- Secr. v. Nieuwsfad aan ht't hoofd, naar het plein, waar een symbo lisch graf piëteit- en smaakvol was opgebouwd. De onafgebroken regen was oorzaak dat de plech tigheid bekort werd tot het hou den van de 2 minuten stilte en 't zingen van een tweetal liederen door de zangvereniging Bel Canto. Het slechte weer weerhield ech ter de burgerij niet in grote getale de herdenking mee te maken. KOEPOKINENTING. In een circulaire door het ge meentebestuur verspreid, werd de burgerij uitgenodigd zich vrijwillig aan te bieden om zich te laten inenten of her-inenten tegen de pokken, omdat in Tilburg deze ge vaarlijke ziekte is geconstateerd. Vrijdagavond, Zaterdagmiddag en -avond en ook Zondag werd daartoe gelegenheid gegeven te Kaatsheuvel, Berkdijk en Loonop- zand. Evenals in Tilburg boden zich velen voor inenting en her inenting aan, zodat de eerst aan gekondigde 2 dagen niet voldoen de Waren om allen te helpen. Zondagavond hadden zich ruim 4200 personen laten inenten. Voor hen, die nog niet opkwamen be staat er Dinsdagavond nog even gelegenheid zich te laten behan delen. KEGELCONCOURS DE NATTE SPONS. Onder grote belangstelling sloot Zondagavond het kringconcours van de K.T.B. ter gelegenheid van ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Bouwvakken: Metselaars. Timmerlieden. Kleding en reiniging: Meisjes voor confectie-atelier (14 jaar). Hout, kurk, stro Meubelstoffeerders. Schoen en Leder: Overleersnijders. Zoolleerstanzers. Machine-zwikker. Kantenschrooiers. Randenhechter. Bijtuigers. Jeugdige schoenfabrieksarbei ders. Schoenstiksters-plaksters (fabriek). Metaalnijverheid: Een leerling loodgieter. Voedings- en genotmiddelen Een bakkersleerling. Handel Een verkoopster. Vrije beroepen: Vrouwel. jongste kantoorbe diende. Typiste "(voor halve dagen). Verkeer: Een chauffeur (tevens sjou wer). Huishoudelijke diensten: Dagmeisje. Werkster (voor de gehele week). BIEDEN ZICH AAN Bouwvakken: Schilders. Grondwerkers. Schoen en Leder: Stikmeester. Hulp-stikmeester. Werkmeester onderwerkafd. Mannel. thuisstikker (niet in bezit van machine). Sjouwers looierij. Metaalnijverheid Machine-bankwerker. Stoker. Rijwiel-reparateur. Land- en tuinbouw: Land- en tuinbouwarbeiders. Voedings- en genotmiddelen Een brood- en banketbakker. Verkeer: Diverse chauffeurs. Huishoudelijke diensten: Dagmeisje (halve dagen v.m.) Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Ar beidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig t.m. 12 Mei 1951. Het Arbeidsbureau te Waal wijk verstrekt ook inlichtingen aan adspirant emigranten. het lustrum van de Kegelclub De Natte Spons, op de banen van Euphonia gedurende negen ach tereenvolgende dagen gehouden. De voorzitter van de T.K.B. de heer Franken kreeg na een wel komstwoord door de voorzitter van de concourscommissie, de heer P. Schraauwers gesproken, waar in deze dank bracht aan de orga nisator J. Kemmeren en de hospes de heer H. van Dun, het woord. De heer Franken had gaarne aan de uitnodiging de prijsuitdeling op zich te nemen gehoor gegeven, want zoals hij reeds bij de ope ning van het concours had gezegd, was hij overtuigd, dat dit con cours zou slagen. En het is ge slaagd, want alles was Kaatsheu vel organiseert slaagt door de goede voorbereiding. Het is ge slaagd, want de kegelsport is hier weer gezellig, prettig en sportief beoefend. Als hij dan tot de uit reiking der prijzen overgaat moet hij getuigen dat de hier geleverde prestaties niet uitzonderlijk hoog zijn. Slechts twee corpsen kon den het met hun vijftallen boven de 300 brengen. Hij dankt de Nat te Spons voor het goed verzorgde voorbereidende werk en spreekt de hoop uit, dat de club zal groeien en bloeien en een daad werkelijke steun zal blijven voor de T.K.B. Hij verzoekt dan dhr. van Grinsven, bestuurslid van de T.K.B. zijn taak even over te ne men, wat deze met genoegen doet, om aan de heer Franken met een hartelijk woord van felicitatie de eerste korpsprijs uit te reiken, die zijn korps „De Vereniging" met 322 hout behaald heeft. De heer van Grinsven spreekt de hoop uit dat De Vereniging de grote steun voor de T.K.B. zal blijven en voegt daar een woord van geluk aan het adres van de Natte Spons aan toe voor de goede organisa tie van het concours. Met woorden van geluk aan het adres van de winnende korpsen vervolgt dan de heer Franken de prijsuitreiking. De totale uitslag was: 1 De Ver eniging 322 pnt.; 2 Rode Haan 308 pnt; 3 Herinnering 295 pnt.; 4 D.I.G. 291 pnt.; 5 S.N.A. 290 pnt.; 6 Zet 'm Op 277; 7 N.O.P. 276; 8 Stijdlust 269; 9 K.I.K. 267; 10 Onder Ons 265; 11 Vrienden kring 262; 12 R.E.K. I 261; 13 Baanvegers 256; 14 R.E.K. II 248 en 15 Vr. Poedelaars 211. Hoogste korpswerper M. Kers- semakers met 77 hout. Met dezfelfde gelukwensen ver volgde de T.K.B.-voorzitter de prijsuitreiking voor de drietallen: 1 Rode Haan 189; 2 Herinne ring I 166; 3 N.O.P. II 161; 4 Zet 'm Op 159; 5 D.I.G. 153; 6 Zet 'm Op II 149; 7 S.N.A. 148; 8 Herinnering II 143; 9 Baanvegers 136; 10 N.O.P. I 134; 11 Onder Ons 131; 12 R.O.L. 130; Hoogste korpswerper J. Brouwers van de Rode Haan 67. De uitslag van de Vrije Baan- 45; 2 P. Kemmeren 5 x 45; 3 Fr. Grootswagers 4 x 45; 4 W. Mus ters 2 x 45, 3 x 44; 5 Jos de Beer 2 x 45, 2 x 44; 6 H. v. Dun 2 x 45, 44, 4 x 43; 7 G. Smulders 2 x 45; 8 C. Vesters 45, 44; 9 Fr. Vloemans 45, 2 x 43; 10 B. Ves ters 45, 43, 2 x 41; 11 M. Ves ters 45, 43, 41; 12 S. Menheere 44, 2 x 43; 13 M. Donders 44, 43, 2 x 42, 41; 14 J. Horsten 44, 43, 2 x 41; 15 J. Kwantees 44, 43. Bij .de uitreiking van de prijzen voor de Vrije baan dames richtte de heer Franken een speciaal woord van hulde voor de pres taties hier döor de damps gele verd, die met 2 x 45 te: werpen de heren kegelaars een voorbeeld ter navolging gegeven hebben. De uitslag was: 1 Mevr. Pijnenburg k*' 2 x Mevr. Janssens 45; Mevr. van Gorp 42; Mevr. van Huijgenvoort 2 x 37; Mevr. Hen driks 37, 33 en Mevr. Mathijsen Propaganda-baan dames L Mevr Musters 39; Mej. Swaans 37 en Mevr. van Dun 33. Propaganda-baan Heren: 1 Th. v. d. Hout 45; 2 J. de Bondt 42, 41 en 3 A. Molenschot 42. Dagprijs Zondag de heer M. Vesters en dagprijs Donderdag j.l. de heer P. Kemmeren. Muzikale wandeling. Zondagmorgen maakte de harmonie Apollo een kleine muzikale wandeling door het Westelijk deel van Kaatsheu vel. Het ligt in de bedoeling van Apollo om maandelijks op de eerste Zondag der maand een rondwandeling te maken. Daarnaast werd be sloten aan het muziekfeest te Waspik deel te nemen. Voorkeuring K.N.P.V. jr°P^de 2de Pinksterdag en de daaropvolgende Zondag zullen op het terrein bij dhr. Vugts aan de Provinciale Weg de voorkeuringen plaats heb ben voor het certificaat poli tiehond van de K.N.P.V. Kampioen tafeltennis. *ï.et ta^tennistournooi, uitgeschreven door de Tafel tennisvereniging Play-fair te Dongen, behaalde de heer H Balvers van de K.A.T. 't kam pioenschap 4e klasse. Balvers won de eerste wedstrijd met ~~11; verloor in de tweede ontmoeting met 21—19 en won de finale met 21—15. Een pracht-prestatie voor 't K A T - lid. Agenda. Dinsdag 7.30 u. n.m.: Repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de kerk. Woensdag 8 u. n.m.: Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Eu phonia. 8 u. n.m.: Apollo-Theater Vance van Oklahoma. Donderdag 8 u. n.m.: Repeti tie Gemengd Koor Bel Can to. POKKENVACCINATIE. Door een speciale oproep van Gemeentewege per circulaire werd Vrijdagavond een begin gemaakt met de inenting tegen pokken, waar ook de Zaterdagmiddag aan besteed werd. Ruim 1600 ingeze tenen hebben aan deze oproep reeds gehoor gegeven. Alhoewei de toeloop in een lokaal zeer groot was, verliep alles zeer or delijk. Vele hulpvaardige handen maakten het werk licht. ST. GERLACHUS- VEREERING. Maandag is in onze parochie het octaaf van St. Gerlachus be gonnen, welke Heilige hier bizon der wordt vereerd. Van vele om liggende plaatsen komen in de loop van deze week pelgrims om de voorspraak van de Heilige Ger lachus af te smeken, waarbij voor al de boeren zeer nauw betrokken zijn voor hun vee. Na elke H. Mis van 7.30 uur wordt brood en water gewijd en zijn relekwie ver eerd, terwijl elke avond een lof gehouden wordt. Zoals gebruike lijk wordt het octaaf op 2e Pink sterdag besloten met de grote Til-, burgse bedevaart, waarbij de om- liggde plaatsen zich aansluiten in organisatieverband van de Jonge Boerenstand met hun vaandels en vlaggen. Tevens wordt een pro cessie gehouden waarbij de hele parochie zich aansluit. Of deze laatste bedevaart doorgang zal vinden is thans nog niet met ze kerheid te zeggen, vanwege de epidemie die te Tilburg heerst. VOETPROCESSIE NAAR DEN BOSCH. A.s. Zondag gaat wederom van uit onze parochie de jaarlijkse voetprocessie naar de Zoete Lie ve Vrouw van Den Bosch. Het vertrek is bepaald op 3.30 uur, vanaf het marktplein. Tijdens de bedetocht zal in onze parochie om 6.30 uur een H, Mis.worden op gedragen voor de levende en overleden leden dezer bedevaart, waarbij het zielboek wordt voor gelezen. Om ongeveer 5 uur wor den dc pelgrims weer in onze pa rochie terug verwacht en wordt de bedevaart besloten met een korte toespraak en de Zegen. ROME-REIZIGERS. Door een 6-tal afgevaardigden werd Zondag vanuit onze paro chie de reis naar de Eeuwige stad Rome aanvaard, w.o. de Geeste lijk Adviseur, kapelaan Vervoor- deldonk. Allen hopen op Zondag 20 Mei weer terug te keren. Wij wensen hun eeen voorspoedige reis toe.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2