Vandaag naar Hilversum! hef PROsniim gin de sportweek De natuur in VOETBAL met de natuurzuivere pepermunt BILJARTEN. Tien mille voor Haak-in DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 MEI 1951. Rijke verscheidenheid van manifestaties TONNEMA - SNEEK ^5 r-te/rem een voetbal- gespeeld tussen PETER VERGEET ZIJN MUMMIES. Last van zennwenf RUGBY. Ge kunt zeggen wat ge wilt, geweest hadden we al die be- maar de burgemeester heeft dragen bij elkaar kunnen tel er slag van om een zaak wat i len om zo de uitslag te weten te rekken en hooggespannen verwachtingen nog een beetje meer te spannen. Wij hebben daar al eens over geschreven bij de benoeming van wethou der Smolders tot Ridder en wij moeten er nu weer over schrijven. Ik kan U vertellen, zei de burgemeester, dat er door de inwoners van Waalwijk een bedrag bijeen is gebracht vannee, ik vertel het U straks pas. En toen ging hij eerst maar iedereen bedanken, die hier voor in aanmerking kwam. Natuurlijk op de eerste plaats de initiatiefnemers, de heren Versteeg, Van Zeist en Both. „Ik vond dit een prachtig idee en heb het graag overgeno men". De burgemeester was zeer tevreden over het resul taat. Praktisch alle bedrijven hebben aan de actie meege daan, ook de werknemers van buiten hebben spontaan een uur overgewerkt voor de „Haak-In"-actie. Dit zijn er een 1500 a 1600. De burge meester bracht hun er harte lijk dank voor. Verder dankte hij de werkgevers, die de be dragen van het uur overwerk hebben gesuppleteerd. Ook de middenstanders, de school jeugd en vele particulieren voor hun offer voor de kan kerbestrijding. De burgemees ter memoreerde nog de ijs verkoop, die ruim 300.— heeft opgebracht. Hij bedank te er voor. Natuurlijk kregen Dr Pos en de heer C. P. v. d. Hoven een extra woord van dank voor hun prachtig werk. Wij zelf werden ook bedankt, want, zo zei Mr Lambooy, de Pers heeft ook uitstekend meegewerkt aan de actie. De cheque met het bedrag „dat U straks hoort", zal Vrijdag avond worden aangeboden, hangende aan een paar prach tige goud-leren schoentjes, die oen Waalwijkse fabriek, de fa. H. J. van Bladel, speciaal voor deze gelegenheid heeft ver vaardigd. Een voortreffelijk idee, vinden wij. Tot slot dankte spreker de drumband van de Ka jotters, die onmiddellijk bereid was gevonden om nog een mars door de straten te maken. Nu, dat hadden ze wel verdiend. De drumband begint zo lang zamerhand de trots van Waal wijk te worden, trouwens, de burgemeester zei zelf dat de band niet meer gemist kan worden. En toen werd het eindbe- dragnog niet bekend gemaakt. Het, ondanks 't gure weer. nog groot aantal toe schouwers kreeg eerst een respectabele lijst van giften te horen, die door de Jjedrij- ven e.a. voor de actie waren geschonken. Hieruit bleek dat nagenoeg de hele Waalwijkse industrie voor de kankerbe strijding heeft bijgedragen. Weliswaar zijn er enkele be drijven waarvan de werkne mers niet konden overwerken, maar die hebben op een ande re manier bijgedragen. Uit de lijst van bedragen hoorden we dat o.a. de middenstand meer dan ƒ1100.heeft bijgedra gen. Als we nu heel vlug waren te komen, want de burgemees ter dacht er blijkbaar niet aan om het eindresultaat bekend te maken. „Dat duurt nog wel een uur of drie" zei-t-ie. We gingen loten en de vol gende nummers waren de ge lukkigen 9162 7368 9209 Aanvankelijk was 3378 ge loot, maar het bleek dat dit lot niet verkocht was en dus werd er nog eens getrokken. Het dochtertje van de burge meester trok de lotjes. Enfin, toen kwam de uit slag. Er is meer dan duizend gulden, zei de burgemeester, zelfs meer dan 2000 gulden. „Drieduuzend" riep een jon getje op het Raadhuisplein. Meer dan drieduizend, zei de burgemeester. „Vierduuzend" riep het jon getje. Ja, zelfs meer dan vierdui zend, zei de burgemeester. „Vijfduuzend". Eindelijk kwam het dan toch: De voorlopige einduit- teurs die 100 km. voor de boeg zullen hebben. Burgemeester Lambooy zal de amateurs van de streep wegzenden en dhr. L. v. Drunen zal hetzelfde doen bij de nieuwelingen. 's Avonds volgt er dan nog een groot sportweekbal in zaal Thalia. Maandag 4 Juni Om half acht volleybal wedstrijden op het R.K.C.- terrein, alsmede athletiekwed- Om vier uur kunnen we de K.M.H.C. „Waalwijk" aan het werk zien (tegenpartij Were Di of Waranda). Om acht uur groot sport weekbal in Hotel Verwiel. Zondag 10 Juni Half één receptie van de ju bilerende vereniging „Ons Huis". Om half twee op het W.S.C.- terrein honkbalwedstrijd door twee Tilburgse teams. slag, er kunnen nog giften bij- u x mathletiekwed- Om half drie, eveneens op komen, is 10264.17.- I f11™ Tamboerskorps het W.S.C.-terrein, voetbal- Voorwaar een uitstekend re sultaat. Wij brengen graag onze hulde aan de initiatief nemers en allen die er voor hebben gezorgd dat vanavond dit bedrag mét de gouden schoentjes in de N.C.R.V.- studio overhandigd kan wor den. Vanavond tijdens de Steravond zult U het relaas van de aanbieding over Hil versum I kunnen horen. Zo langzamerhand begint de Sportweek, die de Vete ranen-gymnastiekvereniging „Ons Huis" op touw heelt gezet, te naderen. Hieronder geven wij de voor naamste punten van het program, waaruit men al kan zien dat „Ons Hui»" er naar gestreefd heeft en er in geslaagd is de feestweek een zo groots moge lijke allure te geven en de hele gemeente er van te doen profiteren. van de K.A.J. zal hier acte de. présence geven en voor de opluistering zorgen. Onder tussen wordt er op de banen van „De Twee Kolommen" weer gekegeld. Voor de dansliefhebbers valt er te genieten op het sport weekbal in de zaal van Café „De Lindeboom". Dinsdag 5 Juni In zaal „Thalia" worden op deze dag 's avonds om kwart voor acht tafeltenniswedstrij den gespeeld, terwijl hier bo vendien demonstraties van dit soel zullen worden gegeven door de Brabantse oud-kam pioene. Aan de wedstrijden wordt deelgenomen door Visa Versa uit Den Bosch, R.K.C Waalwijk. O.V.P.T.T.R. Waal wijk en O.V. Waalwijk. Woensdag 6 Juni wedstrijd tussen twee eerste klas elftallen (welke is nog niet met zekerheid bekend). Om half zeven worden er gymnastiekdemonstraties ge geven- op het Vredesplein, waarna sluiting van de Sport week zal plaats vinden op het Raadhuisplein. Tot slot is er dan nog een groot sportweekbal in „De Twee Kolommen" Al met al dus een program ma dat er in alle opzichten zijn mag. Uit dit alles is wel duide lijk dat niemand, hij zij Waal wij ker, Langstrater of vreem deling, zich in deze week in Waalwijk hoeft te vervelen. Er is een rijkdom aan evene menten die men niet dikwijls in één plaats en in één week zal treffen. Een waarlijk olympisch program, waarvan wij hopen dat het in een olympische geest zal worden uitgevoerd en zal slagen. Ge zien de traditie van „Ons Huis" en de samenwerking waaronder het tot stand is ge komen, hoeft men daar, ge loven wij, niet aan te twijfe len. En wie weet of het dan onderhand ook niet eens een beetje op zomer gaat lijken Ongetwijfeld is het voor 't werk-comité van „Ons Huis" geen gering werk geweest om voor een hele week lang alle mogelijke sportgebeurtenissen in een welverzorgd schema te rangschikken, maar eerlijk is eerlijk, men is daarin won derwel geslaagd. Het feest be gint dan op Zaterdag 2 Juni 's middags om half vier. Dan zullen de diverse sportvereni- iingen opmarcheren vanuit verschillende punten van Waalwijk naar het Raadhuis- Plein, waar om vier uur de officiële opening van de Re dag der hinderen. Om ha.f drie grote kinderfeesten op het Vredesplein. Behalve dat hier fiets- en stepwed- stnjden worden gehouden, is cnrir*„, i ^r. een grote ballonwedstrijd ff week za1 geschieden door ^cirra 3000 ballonnen zullen (Kleine wijzigingen moeten vooralsnog tot de moge lijkheden worden gerekend). burgemeester Mr. R J j Lambooy, de heer W. Timmer mans, mede-oprichter van de turnsport ter plaatse worden opgelaten). Om half zeven volgen er tennisdemonstraties op de ba- VOORLOPIG NEDERLANDS EELFTAL ONGEWIJZIGD. Het voorlopig Nederlands Elftal, dat Woensdag 30 Mei heer Meys, vooSrvan dl wiü TeA™I woen-oa* ou ,vxex Middenstand, welke vereni- I films vi.iPm ien em£e a.s. in het Olympisch Stadion i - - uc weusrnja ging, zoals bekend, nauw be- betrekking hehbpnd^n "d een oefenwedstl'ijd speelt te- Gedacht 1-Vrijh. Boys 1. trokken is hii da™ i ebbende op de gen de Eneelse nrnfs van Dpi- De jeugd moet naar Ha. ten strafschoppen de prijzen uit maken. Onze jongens waren daar in minder gelukkig. Het was ook voor de vele sup porters, die de reis meemaakten, ondanks 't minder gunstige weer, een aangenaam uitstapje. A.s. Zaterdag om 3.30 uur wordt aan de Willem v. Gents vaart gespeeld de wedstrijd Nooit KING tiokken is bij deze feestweek vanwege een te organiseren winkelweek. Na de opening volgt dan de lossing van enige duizenden duiven, défilé en afmars der verenigingen via de Grote straat, Mr. van Coothstraat, Juhanastraat, Prins Bernhard- straat, Vredesplein. Dan moe- ten we weer terug naar het Raadhuisplein, waar de Chr Harmonie Marijke uit Sprang °Pr» zal concerteren Om half zes wordt op het n tnJe V'V-Deurne". Om half negen geeft de Kon. Harmonie „Deurne" op net Raadhuisplein een groot concert, welk concert wordt aangeboden door Waal wij ks Belang, terwijl in de pauze de Liedertafel „Oefening en Ver maak" zal optreden. Tussen al deze bedrijven door wordt er op de banen van „De Twee Kolommen" nog een kegel concours gehouden. Zondag 3 Juni tennissport. Op het. Vredes plein zijn om half acht demon straties door de Kvnologen- vereniging en de' Honden- sportvereniging Waalwijk en Omstreken. Ondertussen wordt in Café Ad. v. Cromvoirt een steden- wedstrijd Biljarten gespeeld. Donderdag 7 Juni moeten we naar v.m. Besoijen, waar om acht uur gvmnastiekde- monstraties worden gegeven op de speelplaats van de R.K. Meisjesschool door „Pro Pa- tria" en „Kracht en Vlug heid". Deze demonstraties worden opgeluisterd door de Chr. Gemengde Zangvereni ging „Hallelujah" en een kin derkoor o.l.v. Antoinetta Blom 's Avonds tevens steden- wedstrijd Biljarten in Café Jac. Passier. Vrijdag 8 Juni De Autoclub „de Lang straat organiseert op deze dag de Schoenenrit 1951, van pl.m. 200 km. Er wordt om 12 uur gestart op het Raadhuisplein. Aan deze rit is o.a. een wis selbeker van Waalwijks Be lang verbonden. Overigens staat deze dag in het teken van de wielersport, want er is gezorgd voor een Vredesplein-criterium voor Nieuwelingen A en B, die resp. 30 en 40 km. te verrijden zullen krijgen, en voor Ama- Voetbal-jeugdtournooi, op- I geluisterd door het Tamboer korps van de K.A.J. Zaterdag 9 Juni Om drie uur Vis-concours door de drie plaatselijke hen gelsportverenigingen aan het Afwateringskanaal in v.m. Baardwijk. Ook hier zal het Tamboerkorps van de K.A.J. voor de opluistering zorgen. Op dezelfde tijd worden bij de muzieknis in v. m. Baard wijk gymnastiekdemonstraties gegeven door „Kunst en Kracht" en „St. Herman Jo- ze^*erwyl de harmonie „St. Jan" zal concerteren. FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Door J. A. AGES 28). En de minstreel ging ver der, zuchtte Peter. Vermoeid van geest en van lichaam kwam hij aan het slot. Edoch, de harteloze kasteelvrouwe wenste vermaak en zij, gezeten tussen haar jonk vrouwen, gaf hem een teken zo- als een heerseresse het haar slaaf j doet, opdat hij zijn luit halen I zoude Behaaglijk dronk Peter zijn koffie, keek lang en demonstra tief in het lege kopje, maar toen de anderen deden alsof zij dat niet merkten, vervolgde hij na een diepe zucht Je hebt zo even met je nieuwsgierige oren niet alles be grepen wat die heer Cressiks mij te vertellen had. Hij zei, dat Ku- belin van afkomst een Duitser was, thans genaturaliseerd Zwit ser. Zijn verhaal laat voor mij voldoende ruimte over im waar schijnlijk te achten, dat mijnheer Kubelin in de oorlog een Nazi agent was. Maar zover zijn wij nog niet. Zoals de zaken er thans voorstaan en we spelen met de stukken die op het bord staan, hebben wij te maken met twee Duitsers; Kubelin en de mysteri euze professor op de fabriek; twee Polen; Ossietski en 't meis je Walcwska; een Hongaar en twee onbekende mannen. Als wij de nationaliteiten bij elkaar hou den, wordt alles gemakkelijk; dan trekken wij een lijn van Olga naar Ossietski en van de profes sor naar de groep Kubelin. Als Duitsers en Polen hier samen gaan, staat de fabriek mét Kube lin tegenover de groep van de Hongaar. Js dat niet het geval, dan begint de tegenstelling reeds in de fabriek en wel tussen Olga en professor van Dalen. Nu ben ik er haast wel zeker van, dat die twee elkaar uit wantrouwen of vijandschap schaduwen, maar daarmee schieten wij weinig op. Twee van onze stukken zijn reeds van het bord geveegd. Wie zul len er nog volgen? Ik voel het ergens in mijn lichaam, dat er nog meer gaat gebeuren en wel heel spoedig. Het ellendige van het gevnl is evenwel, dat wij- niets weten en maar af moeten wach- j en hoe de zaak zich zal ontwik gen de Engelse profs van Der by County, is als volgt samen gesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: De Jong (ADO) en Schijvenaar (EDO). Midden: v. Schijndel (SVV), Terlouw (Sparta) en Bies- brouck (RCH). Voor: v. d. Tuyn (HDVS), Kuneman (HBS), Van Melis (Eindhoven), Lenstra (Hee renveen), Groeneveld (Haar lem). Dit is dus dezelfde ploeg die 15 April j.l. van de Rode Dui vels won. CAPELLE. NOOIT GEDACHT. J.l. Maandag wcru door Nooit Gedacht met twee elftallen deel genomen aan 't Westelijk Bonds" tournooi van de C.V.B. te Rot terdam, waaraan pl.m. 100 elf, tallen deelnamen. Het le elftal wist zich na een oelijk spel tegen GroenWit en een overwinning op DOS in de finale te plaatsen, en kwam toen tegen Seolto uit Zevenbergen en Edo uit Utrecht. Wederom werd gewonnen van Seolto, zodat de strijd om de le en 2e prijs ging tegen EDO. Na spannende strijd wist laatstge noemde uit een vrije trap met 1-0 te winnen, zodat de onzen uit een groep van 9 elftallen met de 2e prijs thuis kwamen. Een goede prestatie. Het 2e elftal speelde ,'n de eerste ronde tweemaal gelijk met 00 en daar in deze afde ling allen gelijk speelden, moes- jeugd moet naar Heusden. WIT-ZWART-RIGHT-OH 3.0 Een kleine 600 toeschouwers waren j.l. Maandag (2e Pinkster dag) getuige van de belangrijke promotiewedstrijd Wit-Zwart— Right-Oh. Voor de Bergse voet balenthousiasten is het wel een zeer onbarmhartige tegenvaller geworden om hun favorieten reeds in de eerste wedstrijd om het vierde klasserschap eerloos te zien ondergaan. Hierop hadden de Bergenaren, toen zij in het voege middaguur hun vestingstad verlieten, waarschijnlijk in 't ge heel niet gerekend, doch het eni ge wat hun in deze tot troost mag strekken is, dat zij nog vijfmaal achtereen hun aspiraties naar een hogere afdeling kunnen vervol maken. De beste voorhoedespeler van W it-Zwart, ilnksbinnen Herman Schoenmaker, moest ter elfder ure wegens omstandigheden ver stek laten gaan, waardoor men genoodzaakt was een speler uit het derde elftal op te stellen. De ze had n.l. van tevoren z'n krachten in het tweede elftal reeds getoond, zodat hij vermoeid en naar we stellig mogen aanne men, met knikkende knieën z'n entreé in het kampioenselftal maakte. Dit betekende vanzelf sprekend een onverwachte han dicap voor de gerenommeerde Wit-Zwart aanval, ofschoon ge noemde debutant zijn moeilijke taak als binnenspeler op prijzens waardige wijze heeft volbracht. Zelfs ontdekten wij in. hem de capaciteiten voor een toekomstig speler in het eerste elftal. schoon Joh. v. Beek uit een unie ke pass van Verduijn een uitne mende scoringskans kreeg; zijn gevaarlijk schot ging echter ra kelings over. Hiermede brak de rust aan. Na de thee, toen Right-Oh de wind als bondgenoot kreeg, dach ten we aanvankelijk de veilige 3-0 voorsprong spoedig te zien slin ken, maar naarmate de tijd ver streek, werd ons duidelijk dat dit niet zou gebeuren. Weliswaar hadden de Bergenaren toen een bijna voortdurend veldoverwicht, maar de schoten van hun voor- waartsen waren zo abominabel onzuiver, dat zij zelfs geen kans zagen de eer te redden. Doch ook de Wit-Zwart voorhoede bracht er ondanks enkele mooie kan sen maar weinig meer van te recht. Er werd vaak stuntelig ge speeld en medé doordat de Ca- pellenaren het accent gingen leg gen op de verdediging, werd het een slechte tweede helft, waarin van goed opgebouwde en serieus afgewerkte aanvallen geen spra ke was. Maar desondanks moet ons toch van het hart, dat de Wit-Zwart defensie een lichtpunt vormde in deze weinig behoorlij ke wedstrijd. Vooral doelman v. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Nieuwenhuijzen, linksback Kraak en linkshalf van Tilborg speelden voortreffelijk. Hetzelfde mag ge zegd worden van de gebrs. van aamsdonk en rechtsback Dek ker, die de veelvuldige combina- w ^n,Ri9h»t"0h ^estentijds teniet deden. Voor de vele toe- een°7T' hunkerden naar een doelpunt, mag dit dan wel licht minder spectaculair geweest 2 J' Va" onze kant vinden d, reeds een verdienste op zich. Tot een conclusie ko mende, mogen we dan ook zeg gen dat de 3-0 zege voor Wit- volkomen verdiend is Het spci van Right-Oh Viel ons' bij zonder tegen en indien Wit-Zw ledig was geweest, zou er stel.ig een debacle hebben ge dreigd voor de Bergenaren Dat n,eraan ontkomen zijn, vindt zgn oorzaak in het fe.t, dat de Wit-Zwart voorhoede in de iC'ft ten enenmale de stootkracht miste om de Bergse verdediging te passeren ,or de komende Zondag zijn op het moment dat wij dit schrij ven, door de K.N.V.B. non geen Promotiewedstrijden vastgespeld dT™j2Cn derha,ve naar d getypte aanplakbiljetten bij de bekende adressen. VLIJMEN. Zondag namen de Boys junio ren deel aan het voetbaltournooi te Kaatsheuvel en behaalden de 8 prijs. Ht was te merken dat het jeugdelftal een lange rustperiode achter de rug had, want anders zijn zij tot groter successen in staat kelen om weer een stap verder te komen. En in die tijd kunnen de oorlogvoerenden elkaar rustiq afslachten. Misschien, dat jij daarbij en passant ook weggemaaid wordt filosofeerde Frank. Doe niet zo griezelig, ver weet Karin. Maar Peter, jij weet waarom het gaat. Peter aarzelde alvorens daarop te antwoorden. Tenminste, zei hij toen, ik denk dat ik het weet. En ik ben er haast wel zeker van dat het bewijsmateriaal in de kerk te vinden is. Ik moet nu zien er on gestoord een paar uur alleen te zijn en daarbij kan jij me helpen Frank. Hoezo Door de koster op een of andere wijze een tijd buiten de kerk te houden. Kan je hem bij voorbeeld niet lat enassisteren bij een rondgang langs je patiënten? Ie zou hem de aderlatingen kun nen laten verrichten Frank trok zijn wenkbrauwen op. Geen sprake van, zei hij. Ik wac mijn handen in onschuld bij al die schelmenstreken van jou. Goed, dan zal ik zelf wel 'n grapje bedenken, stelde Peter hem gerust. Maar Karin was niet zo gemakkelijk tevreden te stellen. Je kent het laffe hart van mijnheer mijn echtgenoot, zei ze tegen Peter. Ik zal je wel helpen, daarover spreken wij nog wel. Maar zeg eens eerlijk wat is het? Ts hetspionnage Denk het wel, zei Peter. Maar hoe is dat nu moge lijk, zo lang na de oorlog Wij hebben toch geen militaire gehei men en als wij die hadden, wie zou het dan iets kunnen schelen Karin, het zijn beslist geen militaire geheimen. Anders zou onze inlichtingendienst er alles van weten en ook warempel wel toeslaan. Maar omdat zij niet we ten waarom het gaat, kunnen en willen zij niets doen. Maar jij weet of vermoedt waarom het gaat. Waarom vertel je hun dan niet wat jij weet Al leen kan je het toch niet aan. Omdat, beminde Karin, mijn idee op het eerste gezicht zo ab surd lijkt, dat het moeilijk zou zijn de goedgelovigste mensen ervan te overtuigen. En bovendien voel ik wel iets, maar ik heb het nog met in mijn handen. Eerst dan zal ik de bazuin steken om de hulp troepen in het veld te brengen En je weet, dat ik die bijdehand heb. Met één telefoontje. Als het dan maar niet te laat is, Peter, zei Karin ernstig. Met die Kubelin in de buurt, voel ik me niet meer op mijn gemak. Ik ook niet, bekende Peter. HOOFDSTUK X. WAARIN HET ORGEL BESPEELD WORDT. Toen Peter het kerkje naderde, zochten zijn ogen de galmgaten in de toren af. Inderdaad, mom pelde hij in zichzelf. Geen kraai te bekennen. En de lieden hier vertellen toch dat de ganse fami lie torenka onafscheidelijk van deze plek was, vele lange en ge lukkige jaren. Voor de ingang van het kerkje stond de koster een pijpje te ro ken en hij sloeg Peter nauwlet tend gade. Toen Peter hem zag, deed hij eensklaps of hij in grote haast was. Hij liep snel naar de koster toe en sprak hijgend, als was hij buiten adem EindelijkGelukkig, daar heb ik u dan. Koster, de dokter vraagt of U direct bij hem wilt komen. Of liever, verbeterde Pe ter zich snel. mevrouw dokter vraagt het. Zij heeft u onmiddel lijk nodig. De koster krabde zich op het hoofd. - Wat zou dat nou kunnen zijn? vroeg hij. Ze vraagt nooit naar me. - Ik weet het niet maar ik zou maar gaan. Hier, neem mijn fiets maar. De koster mompelde nog wat protesten, maar hij ging. Peter zag hem na totdat hij om de hoek verdwenen was _en trad toen het kerkje binnen. In hct zachte licht, dat door t hoge zijraam naar binnen viel, ging Peter tussen dezelfde ban-' kenrijen, die hem kort geleden nog beschutting hadden gegeven tegen de fluitende pistoolkogels. Hij liep recht op het orgel af, haalde uit zijn zak twee schroe vendraaiers en een kleine tang, die hij uit Franks werkplaats had meegenomen, legde het gereed schap zorgvuldig neer en sloeg het accoord aan, dat hij nu wel in zijn slaap zou kunnen aangeven. En terwijl Peter lange tijd in 't kerkje doorbracht, gebogen ach ter de toetsenhij, alle combinaties van registers onderzoekend, en hij met een verhit hoofd maar niet kon vinden wat hij zocht, bevon den juffrouw Spoor en Fridolin zich op weg naar Axen in een rokerige derde klas coupé. Het was een grimmige juffrouw uuu.oKcc,uc naar e>poor, die deze reis maakte, met linksbuiten Rinus Priest, die blik- De thuisclub had in de eerste helft het voordeel van de wind, wat tot uitdrukking kwam in di verse open aanvallen voor het heiligdom der Bergse roodhem- den. Deze laasten beperkten zich echter ook niet in hun activiteit, want met lange passes trachtten zij de achterhoede van Wit-Zw. uit positië te spelen, wat hun evenwel niet gelukte. Integendeel het waren de honderden Wit- Zseart-supporters die het eerst konden juichen, toen in de 7e mi nuut rechtsbuiten A. Verduijn het leder lateraal doorspeelde naar een onrustige Fridolin, die zich zelf weer zag als het kleine meft- je met de lange vlechten, aan de hand van de strenge tante Aga tha, voor wie zij schone handjes moest hebben en altijd rechtop moest zitten. Juffrouw Spoor sprak heel weinig onder weg; zij zat met verbeten lippen uit het venster te staren en wanneer zij haar mond opende, was het om haar hart te luchten over de or ganisatie van de spoorwegen. Het zijn niet meer de ma chinisten van vroeger, zei ze dan, of: Waarom moet die man nu drie keer fluiten? Deze bokken wagen horen ze heus wel aanko men. u-.Sar Critiek was °°k niet altijd Billijk, wanneer de trein aan het Cen ander stati°h stil stond Vijftig millioen subsidie be talen wij aan die mensen en moet je ze eens zien niksen. En dat werd juffrouw Spoor zo machtig, dat zij haar raamje open schoof en tegen de rustiq wachtende stationschef riep Wordt vervolgd. semsnel reageerde, als een pijl vooruitschoot en met een frap pante kogel juist aan de binnen kant van de paal de Right-Oh doelman voor een voldongen feit stelde, 1—0. Gesteund door een vrij sterke wind, kwamen de Ca- pellenaren hierna herhaaldelijk opzetten en het was eenieder dui delijk dat Right-Oh haar achter stand niet tot 1—0 kon beperken. De voorsprong werd dan ook reeds spoedig vergroot, toen linksbinnen Priest een verrader lijke effectbal temidden van een kluwen Bergenaren in een doel punt omzette, 2—0. In de 28ste minuut was het nogmaals dezelf de speler, die zich op grandioze wijze van z'n tegenstanders ont deed, alleen voor het Bergse doel kwam, maar jammerlijk naast schoot. Het bleek nochtans uitstel van executie te zijn, want 2 mi- nuen later kogelde hij het leder, na een schitterend staaltje solo spél, hard en hoog in de Bergse touwen, 30. Inderdaad een ju weel van een doelpunt, dat te recht ontstemming wekte in het kamp van Right-Oh. Intussen probeerden de Wit— Zwarten de score te verhogen, wat hun evenwel niet gelukte, of- Als vervolg op ons vorig arti kel, waarbij wij mochten aankon digen dat op 24 Juni a.s. te Waal wijk een demonstratie zal worden gegeven van Rugby, kunnen wij nu tot ons genoegen definitief be richten, dat dezé strijd zal gaan zoals reeds gemeld, tussen AAC uit Amsterdam enerzijds en 't Gooi uit Hilversum als tegenpar tij. AAC is er niet in geslaagd 't kampioenschap van Nederland te behalen, doordat zij in de beslis sende wedstrijd werden geslagen door de Delftse studenten. Nu bezet AAC de tweede plaats op de definitieve ranglijst en 't Gooi de derde plaats. De gezonde, doch harde riva liteit van beide verenigingen staat ons borg voor 'n spannende strijd. Hoe Rugby-spelers over hun eigen sport denken Wij mogen hier even de woorden aanhalen van de heer Eddy Alofs, geschre ven in 1944 bij het 12H-jarig jubileum van de Rugby-sport in Nederland „Zoals ieder heeft onze rugby- sport te lijden gehad van deze oorlogsjaren. Wij zijn echter niet voor niets rugbyers, wij, die door het rugby gehard zijn naar li chaam en geest. Wij, die gewend zijn knauwen op te lopen en ook weten te incasseren. Onze rugby. sport is verkwikkend en sportief, doch kan ook grimmig zijn als het tegenloopt. De tijden zijn slecht, doch juist in de slechtste tijden kan men het meeste succes beha- len. En daar streven wij rugbyers naar." Zo spreekt een voorzitter van een Rugby-bond. Over welke sport spreekt men zo hard Rug by paart hardheid aan sportivi teit. Wij willen mensen die cfeze geest bezitten, wel eens bezig zien. Hier valt leerzaam te ge nieten. B1LTARTBOND WAALWIJK EN OMSTREKEN JOS REUS IS KAMPIOEN IN DE LAAGSTE KLAS GEWORDEN. In café C. v. Berkel werden j.l. Zaterdag de laatste wedstrijden gespeeld voor de laagste klas. Jos Reus wist ook z'n laatste par tij tegen N. de Jong te winnen en behaalde daarmede 't kampioen-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2