DE LMGSTBMT Waalwijkse en Langstraaise Courant DRUNEN ELSHOUT HAARSTEEG NIEUWKUIJK VLIJMEN SPRANG HEUSDEN RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG VAN HOOFF's IJSBUFFET I©L IS PUUR GENEESKRACHT TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. SCHEP-IJS IS VERS IJS Lustrum R.K.V V. Vlijmense Boys. VRIJDAG 1 JUNI 1951. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 44 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK OPGERICHT 1878. TEL.-ADRES ..ECHO". 25-JARIG BESTAANSFEEST Handboogschutterij De Wet's Zonen. De Handboogschutterij De Wet's Zo nen, vierde dezer dagen haar 25-jarig bestaansfeest. Dit feest begon met ^n schietwedstrijd voor de Langstraatse Schuttersbond. Door de jubilerende ver eniging werden voor deze wedstrijd vijf fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Deze werden als volgt behaald: le prijs Constantia, Drunen. 2e prijs De Eendracht, Baardwijk. 3e prijs Ons Genoegen, Herpt. 4e prijs Victoria, Elshout. 5e prijs Claudius Civilus, Haarsteeg. De Wet's Zonen, die buiten mede dinging meeschoten, behaalden de meeste punten. Zaterdagavond werd bet feest besloten met een flinke feestavond voor de leden met hun dames. Deze feestvergadering werd bijgewoond door de E. A. Heer Burgemeester Snels. Nadat de oud-voorzitter de heer J. Wilgers de vergadering had geopend en allen een hartelijk woord van welkom had toegeroepen, kreeg de E.A. heer Burgemeester Snels het woord. Spr. zfei- de gaarne aan de uitnodiging om op deze feestvergadering aanwezig te zijn, gevolg te hebben gegeven en feliciteerde de vereniging met haar 25-jarig bestaan, speciaal de drie zilveren jubilarissen, die hij ieder een dasspeld met inscrip tie aanbood, n.l. de heren N. v. Bladel, G. de Gouw en Joh. v. Drunen. Spr. had waardering voor de goede team geest en spoorde de leden aan het be stuur op de ingeslagen wfeg te volgen De verdere avond werd met muziek, zang en voordracht in gezelligheid door gebracht. VEILINGBERICHT. Veiling Drunen 30-5'5I. Sla 2.005.30 per 100 st.; Spinazie 1932 p. kg.; Rabarber 48; Kelen 4 12; Andijvife 1342; Prei 810; Pos telein 1125; Tomaten 110150; Sav. Kool 2027; Sjalotten 3148; Peulen 270280; Asperges 70210; Aardbeien 130280, alles per kg.; Bloemkool 23 73; Knolselderie 816; Perziken 2033; Komkommers 1936, alles per stuk; Ra dijs 69; Selderij 24; Bospfeen 1935rf alles per bos. Vergadering L.S.B. De Langstraatse Schuttcrsbond kwam onder voorzitterschap van de heer A. v. Bladel te Heusden in vergadering hijeen. Na voorlezing en goedkeuring der notulen werd aan de orde gesteld een door de secretaris opgesteld plan en door de voorzitter toegelicht om het be stuur van de L.S.B. financieel te steunen. Ten slotte werd voorge steld jaarlijks 5.contributie te doen betalen aan de L.S.B. Met vlag en wimpel ging dit er door. Alle afgevaardigden zegden loyale medewerking toe. Vastgesteld werd dit op Zaterdag 9 Juni te voldoen. I)c schietbeurten werden vast gesteld voor het concours op Za terdag 9 Juni. Dit concours zal te 4 uur n.m. aanvangen. Voor de bekercompetitie werden voor Vlij men en Kaatsheuvel twee dagen vastgesteld. Aanvankelijk was be paald dat te Vlijmen zou worden geschoten op 24 Juni, maar daar dan St. Jan Baptist te Kaatsheuvel het feest van z'n patroonheilige viert en tegelijk konings.-bicten houdt, zou het niet kunnen deel nemen aan de bekercompetitie. Besloten werd daarom voor Vlij men Zondag 1 Juli vast te stellen en voor Kaatsheuvel Zondag 3 Ju ni a.s. Alle twee aanvang 5 uur n.m. Bij de rondvraag werd gespro ken over de korpsprijzen, zoals bekers, takken, kransen, medail les enz. enz. te doen vervangen door schilden, daar dit meer in het raam der Gilden past. Dit zou echter een kostbare geschiedenis worden. De secretaris besprak om van de korpsschutterij een competitie te maken de geschoten punten per wedstrijd aan het eind van 't seizoen te doen optellen. Die de meeste punten heeft geschoten, heeft de eerste prijs gewonnen. Dan zouden mooie prijzen wor den aangekocht en de verenigin gen zouden financieel goedkoper uit zijn. Wat heeft men er aan wanneer men zijn prijzenkast ge vuld krijgt met prullen van prij zen Beter is men met een goede prijs, zo meende hij. Dit zal op de jaarvergadering worden behandeld. 79 schutters werden opgegeven. De voorzitter brak nog een lans voor de Gildedag op 10 Juni en snoorde aan om met zoveel moge lijk leden naar Elshout te gaan. In verband met een mededeling door de vaandrig van O. L. V. S., verzocht de voorzitter alle bestu ren present te zijn bij de officiële opening op Zaterdagmiddag. Hier van zal elke vereniging van het bestuur van O.L.V.S. bericht ont vangen. Boerinnenbond. De Boerinnenbond hield z'n algemene jaarvergadering bij Gez. Klerks. Eerst had men gezamenlijk het Maria-Lof bijgewoond. Nadat de gewone agendapunten waren afgehandeld, zoals notulen, be stuursverkiezing, waarbij de af tredende leden werden herkozen, een opwekkend woord van de geestelijke adviseur, kap. v. d. Berg, ging men over tot het meer vrolijke gedeelte van de avond. Onder het genot van een heerlijk bakske, dat geserveerd werd, viel te genieten van zang, dans en de clamatie. ONGEVAL. Toen Zondagavond de 85-jarige J. Ekels van een familiebezoek huiswaarts keerde, werd hij onderweg plotseling on wel, waardoor hij kwam te vallen. Met ernstige, bloedende wonden aan zijn hoofd, werd hij door enkele voorbijgan gers gevonden, die hem naar zijn wo ning, die kort in de nabijheid was, ver voerden. De direct ontboden geneeshefer achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Toen dezer dagen onze dorpsgenoot Karei van Lamoen, in gezelschap van zijn verloofde, en gezeten op zijn motor, op rfeis was, had hij het ongeluk in bot sing te komen met een uit de weide ge broken paard. Bij de val bekwam de be stuurder noch de duo-passagier enig let sel, terwijl de motor ernstige schade op liep. Hoek Antoniusplein Telef. 424 WAALWIJK. Ernstige aanrijding. Maandagmorgen werd de land bouwer L. de Goeij alhier bij het oversteken met zijn rijwiel van de weg, door een hem achterop ko mende auto gegrepen. De man werd hierbij zodanig getroffen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Direct waren leden van de EHBO ter plaatse om eerste hulp te ver lenen. De ontboden geneesheer, Dr. Verhoeven uit Vlijmen consta teerde naast enkele hoofdwonden een zware hersenschudding. Naar de schuldvraag werd door de po litie een onderzoek ingesteld. Internationaal Krtiisboogeoncours. Het Kruisbooggezelschap „De Jonge Batavieren" alhier gaf Zon dag j.l. een internationaal con cours. De prijzen werden als volgt behaald Korpsprijzen A. 1. „In 't Roosje", Tilburg 2. ,.De spruit wordt een boom", Ois. ter wijk 3. „Diana", Eindhoven 4. „Onderlinge Vriendschap', Haarsteeg5. „Oefening in de Wijngaard", Tilburg. Korpsprijzen B. 1. „De Heidebloem", Schijndel 2. „De Spruit wordt een Boom", Oisterwijk 3. „Diana", Eindho ven 4. „In 't Roosje", Tilburg. Korpsprijzen C. 1. „De Spruit wordt een Boom", Oisterwijk 2. „De Heidebloem", Schiindel 3. „De Heidebloem", Schijndel. Het Koningskruis werd behaald door 1. „De Spruit wordt een Boom". Oisterwijk 2. „In 't Roos je", Tilburg. Kampioenskorpsen werden 1. „In 't Roosje", Tilburg 2. „Onderlinge Vriendschap", Haar steeg 3. ,De Heidebloem", Schijn del. Personele prijzen A. 1. A. v. d. Dungen, Haarsteeg; 2. C. de Wit, Tilburg 3. A. van Ravestein, Haarsteeg 4. A. de Wit, Tilburg. Personele prijzen B. 1. H. v. Ravestein, Haarsteeg 2. J. Kuis, Herpt 3. R. de Laat, Vlijmen 4. J. Kuis, Haarsteeg. Personele prijzen C. 1. N. Doleweert, Oisterwijk; 2. W. v. d. Heuvel, Vlijmen 3. J. v. Breugel, Schijndel. De extra voor deze gelegenheid aangeboden prijzen werden be haald door A. 1. „Oefening in de Wijngaard", Tilburg 2. „Diana", Eindhoven 3. „In t Ioosje", Til burg 4. „OnderlingVriend schap", Haarsteeg. B. 1. „De Heidebloem", Schijn del 2. „Oefening in de Wijn gaard", Tilburg 3. „De Heide bloem", Schijndel 4. „De Heide bloem", Schijndel. POSTDUIVENVER. DE ZWALUW. Zondag 3 Juni wedvlucht vanuit Or leans Fr., afstand 485 km. Dit is reeds de derde midfond vlucht. VERGADERING. Zaterdag 2 Juni des avonds 8 uur maandvergadering van de Zwaluw in Café B. Oremans. Belangrijke agenda; trouwe opkomst verwacht. PRO PATRIA. Zoals bekend, neemt de Gymnastiek vereniging Pro Patria a.s. Zaterdag deel aan de openingsmars door Waalwijk, bij gelegenheid van de Sportweek, terwijl op Donderdag 7 Juni door Pro Patria medewerking zal worden verleend aan een demonstratie te Besoijen. Verder geeft Pro Patria op Zaterdag 23 Juni een gymnastiek-demonstratie te Vrijhoeve-Capelle, ter opluistering van het aldaar te houden zomerfeest door de Oranjevereniging aldaar. Op 30 Juni gaat Pro Patria voorts naar Drongelen een demonstratie geven. Tetra houdt op Zaterdag 2 Juni a.s. een verloting van een bevolkt en beplant aquarium. De op brengst van deze loterij komt ten bate van de Stichting '40-'45. JDe verloting wordt gehouden in Hotel De Witte Leeuw. K. A. J. De K.A.J. heeft tegen Zondag 3 Juni a.s. een Sportdag georgani seerd. Deze zal gehouden worden op het R.K. Voetbalterrein van de Veerse Boys. Te 12.30 zal er een rondgang gemaakt worden door de gemeente, waaraan een 8-tal afd. zullen meedoen. Werkt het weer enigermate mede dan zal deze dag zeer zeker kans van slagen hebben. voor elke plek van Uw huid die verwond, gebrand, ruw, rood is ol ontstoken. GROOT CONCERT ten bate van het Ned. Rode Kruis. A.s. Zaterdag 2 Juni zal op dc Vis markt alhier ,des avonds om 7.30 uur, een groot concert worden gegeven, waaraan alle plaatselijke verenigingen hun medewerking zullen verlenen. Het programma is als volgt samen gesteld 1. Heusdense Fanfare. 2. Dubbelmannenkwartet Cantabile. 3. Gymnastiekclub van de R.K. Boe rinnenbond uit Herpt, die enke le rijdansen zal uitvoeren. 4. Zangvereniging „Levenslust" uit Herpt. 5. Nogmaals enkele rijdansen door de Gymnastiekclub van de R.K. Boe rinnenbond uit Herpt. 6. Harmonie De Eendracht, Herpt. Tussen de verschillende nummers door zal ten bate van het Ned. Rode Kruis worden gecollecteerd. Tevens zal dezer dagen voor hetzelfde doel een huis-aan- huis-collecte worden gehouden. ZEILWEDSTRIJDEN. Aan de op Zondag 27 Mei j.l. door de Watersportvereniging Viking uit Den Bosch uitgeschreven teamwedstrijden werd deelgenomen door Viking en Nep- tunus uit Den Bosch, Amer uit Geer- truidenberg, Bergse Maas uit Waalwijk en Trident uit Wijk en Aalburg. In het A-team werd winnaar Viking uit Den Bosch; in het B-team werd win naar Trident uit Wijk en Aalburg; Nep- tunus uit Den Bosch werd winnaar in het C-team; Viking uit Den Bosch won in het D-team; Neptunus uit Den Bosch won in het E-team en in het F-team wferd winnaar Bergse Maas uit Waal wijk. Des middags om half vier reikte de heer Verbruggen van de Viking, in het Wapen van Amsterdam, aan de win naars de bekers uit. GRANAAT GEVONDEN. Bij het ophalen van een sloot in de Hoeve, gemeente Heusden, wferd dezer dagen nog een granaat opgevist. Het projectiel is gelukkig niet ontploft. De mijn-opruimingsdienst zal dit gevaarlijk oorlogstuig komen vernietigen. ONGEWENSTE GASTEN. In de nacht van Zaterdag op Zondag j.l. hebben ongewenste gasten een be zoek gebracht op het dak van de barak alhier. Zij hebben dit dak van het lood beroofd, waarmede zij zich uit de voe ten hebben gemaakt. Zondag heeft de politie met speurhonden een onderzofek ingesteld, doch van de daders is geen spoor meer gevonden. DAMMEN. Onze stadgenoot de heer A. de Graag speelde Zondag j.l. om het persoonlijk provinciaal damkampioenschap in Den Bosch tegen dhr. J. C. van Galen. Dezfe partij werd door onze stadgenoot ge wonnen. De stand van de 3 hoogstge- plaatsten is nu J. C. v. Galen 8 6 1 1 13 A. de Graag 7 6 0 1 12 J. Crane 7 4 2 1 10 De volgende ontmoeting, J. CraneA. de Graag, zal plaats hebben a.s. Zater dag 2 Juni, des namiddags om 3 uur, in Hotel Central te Heusden. E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN. De ter gelegenhfeid van het 15-jarig bestaan van de afdeling Heusden van de E.H.B.O. uitgeschreven wedstrijden van het District Noord-Brabant en Limburg, vonden Zaterdag j.l. plaats in de zalen van hotel Het Wapen van Amsterdam, alhier. De uitslagen luiden als volgt 1. Tilburg (damesploeg) 267 punten, leidster 37 punten. 2. Vucht (herenploeg) 253 punten, leider 43 punten. 3. Eindhoven (herenploeg) 247 pun ten, leider 32 punten. 4. Heusden (herenploeg) 214 pun ten. leider 39 punten. De Heusdense ploeg bestond uit de hferen van Beijnen (leider), G. Jonker en Klaren. De jury bestond uit: Dr. S. Boon- zaaijer, Directeur-geneesheer van de ge zondheidsdienst te Arnhem; Dr. W. H. Scheffer uit Hendrik Ido Ambacht; Dr. H. K. van Horssen uit Rotterdam en Dr. J. A. C. van Ewijk, Directeur-ge- nefesheer van de gezondheidsdienst te Nijmegen. Boode Kruis-collecte. Deze dagen staan in het teken van het Roode Kruis. Zaterdag a.s. zullen de collectebussen weer rammelen door het gehele land, dus ook in onze gemeente. Dat door aan het Roode Kruis uw pen ning te geven U een weldaad doet tegenover uw medemens, behoeft zeer zeker geen betoog. Toch zijn er nog altijd personen die van het nut er van niet doordrongen zyn. Gedurende de oorlogsjaren was het 't Roode Kruis dat contact te weegbracht tussen gevangenen en familie, in de concentratiekampen de tekorten aanvulden en nog zo veel meer. Een zeer belangrijk werk wordt thans door het Roode Kruis verricht door het werk der hoornvlies-centra, waardoor de blinden het licht in hun ogen te rug krijgen. Bedenk dit alles als de dames u de bus voorhouden en geeft met milde hand. Rome-reis. Op het Arka-congres dat te Haarlem gehouden werd, is tevens een loterij gehouden voor gratis Rome-reizen in de nazomer. Hier van is o.a. de gelukkige onze dorpsgenoot de heer J. v. Hezewijk Hoofdcommies ter secretarie al hier. Aquarium-vereniging. De Aquarium-vereniging Non Burgerlijke Stand over de afgelopen week. Geboren Charles Maria z. v. J. S. Lievens en A. M. Snijders. Antonia Petronella Hendrica Maria d. v. A. van der Werff en E. Braat. Petrus Martinus z. v. A. Stoop en P. van der Made. Ingekomen Maaike Borg, van Schermerhorn. Maria F. T. van der Westen, van Rotterdam. Cornelia Pols, van Brielle. So phia F. W. Alexander, van Brielle. Josephus G. C. van Strien, van Amsterdam. Vertrokken Maria G. H. van Biezen naar Breda. Josephina G. M. Peters naar Raamsdonk. Maria J. C. Roovers naar Ooster hout. Johanna M. van Boekei naar Loonopzand, Kaatsheuvel. Johannes C. G. Damen naar Soest. Adrianus Ros n. Poederooien. GehuwdCornelis Hendricus Antonius Krynen, 29 j. met Maria Johanna Cornelia Roovers 24 j. te Oosterhout. Johannes Petrus Timmermans 27 j. met Catharina Peters 31 j. te Raamsdonk. Sacramentsprocessie. Op Zondag 3 Juni zal dit jaar de H. Sacramentsprocessie worden gehouden. Evenals vorig jaar in de tuin van het St. Agnes-gesticht. Naar wy vernemen zal dit jaar de harmonie Apollo de plechtigheid mede opluisteren. WAALWIJK. R.W.B.S.V.G. A.s. Zaterdagavond 7 uur. De KNVB heeft alsnog deze wed strijd ingelast, waarmede RWB deze competitie dan besluit. Na de royale 92 overwinning van j.l. Zondag op Velocitas mogen wij ook voor de wedstrijd tegen SVG veronderstellen dat de RWB- ers alles op alles zullen zetten om ook hup laatste competitiewedstrijd in een overwinning om te zetten. Dat kan ook inderdaad, jongens, wanneer vanaf het begin met en thousiasme wordt gespeeld en men zoveel mogelijk de bal het werk laat doen. Om misverstand te voorkomen, wijzen wy er even op dat deze wedstrijd wordt gespeeld a.s. Za terdagavond om 7 uur, dit op ver zoek van SVG, in verband met een kerkelijke plechtigheid welke Zon dagmiddag in Tilburg plaats vindt. JULIANA—MULO. De wedstrijd van het seizoen, Zondag om half drie. Wordt Juliana kampioen of zal Mulo de degradatie naar de vierde klasse nog ontspringen? Ziedaar in enkele woorden de inzet van de strijd, die Zondag op 't Sportpark gestreden wordt en waarvan het één het noodzakelijk gevolg is van het ander. Immers, winnen de gfeel-zwar- ten de ontmoeting, dan zijn zij kampioen, terwijl Mulo degradeert. Winnen de Helmondenaren dan gaat .Bladella met de eer strijken, terwijl ze dan zelf kans hebben voor de derde klas bfehouden te blijven. Een belangrijker slot van een seizoen is niet denkbaar. Het behoeft wel geen betoog, dat, nu er voor beide teams alles op het spfel staat, zij zich tot het uiterste zullen geven. Afgaande op het verschil in stand op de ranglijst is men wellicht geneigd de thuisclub bij voorbaat een zege te voorspellen. Niets is minder waar. Men hoeft het verloop van de compfetitie slechts te nemen om te beseffen dat er over het algemeen weinig krachtsverschil is. Bovendien, een kat in t nauw doet rare, onbferekenbare sprongen. Mulo, vorig jaar nog kam pioen, is heus niet zwak. Zij beschikken over een team, dat technisch goed te noemen is en in staat om voor een vfer- rassing te zorgen. Geel-Zwarten, dat mag niet. De veilige haven is in zicht, zorgt dat ge niet vlak voor de ingang strandt. Speelt met zelfvertrouwen, neemt het ini tiatief onmiddellijk in handen en staat dit niet af voordat het eindsignaal ge klonken heeft. Vorigfe week werd nog getoond wat je kunt, laat dit ook Zon dag zien. Het kan dus, pakt aan en be nut de unieke kans om dit seizoen als eerste te eindigen. Succes. Dc voetbalvereniging Vlijmense Boys werd opgericht 10 Juni 1926 in café H. Boom. Het terrein was toen gelegen achter café De Hut, Bosscheveld. 't Eerste bestuur be stond uit de heren L. v. Esch, M. Libregts, Jo Libregts, Jos Janssen. M. Libregts gaf dc club z'n naam „Vlymense Boys". Het eerste elftal werd ingedeeld in dc le klas van de R.K.V.B. Bisdom Den Bosch en bestond uit de volgende spelers Jo Libregts, doel; P. v. d. Pol en II. v. Kessel, aebter; L. Parijs, M. Verschuuren, M. Siefeking, mid den; A. Kools, W. v. Vugt, J. v. d. Dungen, M. Parijs en A. Parijs, voor. Reserves waren H. Ooster waal en G. v. d. Hout. Het eerste jaar werd goed ingezet, de Boys eindigden met een gelijk aantal punten als Brabantia uit Vught, maar het doclgemidrlelde besliste en Brabantia was kampioen Het tweede jaar werd dc tweede plaats bezet, 't Derde jaar werd gespeeld in de B.V.B. en de Boys behoorden tot de sterksten op het eind van de competitie stonden zij gelijk met OSS. Een beslissingswedstrijd was nodig, welke werd gespeeld op het Wilhelminaterrein. De wed strijd eindigde in een gelijk spel, 11, waarna verlenging plaats had, die echter nog geen beslissing bracht. OSS won in de tweede ver lenging. Twee jaren speelden de Boys in dc BVB. Teruggekeerd in de RKVB, werd als geestelijk advi seur benoemd de WelEerw. Heer kapelaan Versteeg, thans pastoor te Elshout. Bij het vieren van het eerste lus trum telde de vereniging 60 leden en werd met 4 elftallen in compe titieverband gespeeld. I)e huldi- gingswedstryd by die gelegenheid werd gespeeld tegen de Sporters, Drunen, achter café De Hut in het Bosscheveld. In September 1931 kregen de Boys een nieuw terrein achter het café H. Boom, die kosten noch moeite had gespaard om 'n prach tig terrein midden in het centrum aan te leggen. In het seizoen 1933—'34 werd de kroon op het werk gezet de Boys werden voor het eerst kam pioen en promoveerden naar de 4e klas IVCB. Het bestuur moest worden uitgebreid en tot voorzit ter werd benoemd de heer J. van Buul. By het vieren van het 2e lustrum werd een groot nederlaagtournooi gehouden voor 4e klassers IVCB. Zes elftallen namen hieraan deel! De Boys wonnen alle wedstrijden en UDI won het tournooi met de kleinste nederlaag 52. In 1938 werd het secretariaat wegens overlijden van de heer L. v. Esch overgenomen door de heer H. Berkelmans, die steeds vol ijver het moeilijke werk heeft verricht. By het samengaan van de KNVB en IVCB werden de Boys inge deeld in de 4e klasse KNVB. In 1943 werd de kroon op het werk gezet. Na drie achtereenvol gende jaren kampioen te zyn ge weest (1940'41, 1941'42, 1942- '43) werden de promitiewedstrij- den in 1943 tot een goed einde ge bracht met het volgende elftal J. v. Engelen, doel; D. Oremans en L. v. Overdyk, achter; J. Broe ders, M. Nicols en B. v. d. Wiel, midden; M. Meesters, Bruurmyn', H. v. Overdyk; B. Vcrbunt en P. v. d. Wiel, voor. Reserves J. Parijs en J. Dekkers. Het elftal stond toen onder leiding van B. Ore mans. Wegens zijn hoge leeftijd bedankte de voorzitter en hij wferd tot ere-voorzitter benoemd. In zijn plaats werd benoemd dhr. M. Pulles, die drie jaar deze functife tot in de puntjes vervulde, maar wegens drukke werkzaamheden zijn functie neerlegde en tot ere-lid werd benoemd. Het derde ere-lid is de bekende ach- tferspeler van de Boys, M. Parijs, die in verschillende districts-elftallen heeft mee gespeeld. Na het bedanken van de voor zitter dhr. M. Pulles werd in zijn plaats benoemd dhr. A. v. d. Meerendonk, die nog steeds vol ijver de voorzittershamer hanteert. Het 20-jarig bestaan werd gevierd in het Patronaat, daar het clublokaal door oorlogsgeweld was vernield. DES uit Kaatsheuvel speelde de huldigingswed strijd en won met 42. In 19481949 moesten de Boys de- gradferen naar de 4e klasse. De beslis singswedstrijd tegen Korvel werd in Kaatsheuvel met 10 verloren. Vol animo werd getracht om het derde klasserschap te heroveren, maar het is tot heden niet gfelukt. Dit jaar werd de tweede plaats weer bezet. Zondag 10 Juni gaan de Boys jubile ren. Receptie Zaterdag 9 Juni in het clublokaal bij H. Boom, van 79 uur. VLIJMEN. Vlijmense Boys 3R.K.J.V.V. 4. Zondag 3 Juni is voor de KNVB afd. Noordbrabant vastgesteld de promotiewedstrijd Vlijm. Boys 3 RKJVV 4 uit 's-Bosch. Dat kan er Zondag spannen, Boys. Speel met dezelfde wilskracht als in de com petitie en de puntjes kunnen in Vlijmen blijven. Z aal berg N e derlaagt ournooi. De N.V. Zaalberg Dekenfabrieken houdt deze zomer op haar eigen terrein achter de fabriek een groot nederlaagtournooi, waarvoor een aantal prachtige prijzen beschik baar zijn gesteld. Deze zijn te be zichtigen in de etalage van v. En- gelen-Coensen. fruitwinkel op de Akker. De elftallen die deelnemen zijn Verboord, Mandenfabriel^ Marion Schoenfabriek, Drunen studenten Onsenoort; Cales schoen fabriek, Drunen; Wagenberg-Fes ten; Mommersteeg, Zaadhandel Gemeentepersoneel; Mol-Pauwels; Ovito. De eerste wedstrijd is reeds gespeeld. Serie wedstrijden. De seriewedstrijden op het ter rein van Vlijm. Boys zullen volgens loting als volgt plaats hebben Zaterdag 2 Juni B-elftallen. A 3 uur RKJVV B—Orthen B. B 4 uur Vlijm. Boys OJC B. C 5 uur Deutcren BConcordia B. D 6 uur Haarsteeg B-Wilhclmina B

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 13