KAATSHEUVEL iS-pOAt BERKDIJK ST. JOACHIMSMOER De nieuwe Kiosk in gebruik genomen. kon de KAMPIOENSVLAG hijsen I DE ECHO VAN K I VAN MAANDAG 4 JUNI 1951 t^= - ffc» kJ Baardwijk in feeststemming Juliana - Mulo 2-1 liondenpenningen. Verloren: een br. da- mesportemonnaie m. inh.; een rood-leren damesportemonnaie m. inh. en een por tefeuille m. inh. Tevens werd aangifte gedaan van 't komen aanlopen van twee honden. BAZAR IN VOORBEREIDING. Door de Chr. gemengde zangver. Hal lelujah zal dit najaar een bazar worden gehouden, waarvan de opbrengst be stemd wordt voor de aankoop van een piano. Een comité ter voorbereiding van deze fancy fair is reéds gevormd. Naar wij vernemen zal dit comité in de eerst volgende dagen een beroep doen op de offervaardigheid van de gemeentenaren, en hoewel de leden van het comité er ten volle van overtuigd zijn, dat voor velen de tijd moeilijk valt iets bij te dra gen, vertrouwen zij, dat degenen die het wel kunnen, door daden zullen tonen het werk der zangvereniging op prijs te stellen en hun bijdrage, onverschillig van welke aard, zullen inleveren bij het ba- zar-comité, of daarvan opgave zullen doen aan één der leden van het comité. PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt Dinsdag 5 Juni a.s. des avonds half acht in een der lokalen van de Chr. Land- bouwhuishoudschool aan de Nieuwe- vaart een algemene lédenvergadering. NAAR DE WEST. Onze dorpsgenoot, milicien-marinier (ac. Cové Azn., zal deze week met „De Willemstad naar Suriname vertrekken, om in de West zijn militaire plichten te gaan vervullen. Wé hopen, dat hij een voorspoedige reis mag hebben en dat hij na volbrachte diensttijd weer gezond en wel in zijn familiekring mag terugkeren. AAA Burgemeester Mr. v. d. Heijden sprak Zaterdag voor een zeer groot publiek bij gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe kiosk op de Markt, tot de voorzitter van het bestuur der ver eniging Kaatsheuvels Belang, tot de di verse muziekgezelschappen en tot de in woners van Kaatsheuvel de overtuiging uit dat Kaatsheuvel deze avond iets be leefde. Hij constateerde, dat onze ge meente, met niet minder dan zes harmo- nien en 3 zanggézelschappen, sinds ge- ruimen tijd uitgesloten is geweest om te kunnen genieten van een buitenconcert, daar noch Kaatsheuvel, noch Loonop- zand over een kiosk beschikte. Hij noemt het dan ook een uitstekend besluit van de Gemeenteraad om Loonopzand een blijvende muzieknis en Kaatsheuvel een verplaatsbare kiosk te geven. Mag dan de ingebruikneming niet zon daverend feit zijn, toch moeten we het van groot belang noemen, dat Kaatsheuvel hiér- door weer de gelegenheid krijgt om zijn kunstuitingen naar buiten te dragen. Muziek is de uiting van de grote massa. Als we dag in dag uit moeten werken voor ons bestaan, dan verlangt de ziel en de geest ook op tijd zijn ontspanning en verpozing. De kiosk biedt daar voor ten minste op enigerlei wijze de gelegen heid. 't Is prettig weer te beschikken over een kiosk, waardoor de muziekge zelschappen de gelegenheid hébben om hun muzikaal kunnen te laten horen en het publiek om daarvan te genieten. Kaatsheuvel alleen beschikt over vier gezelschappen, die een goede naam héb ben. Laat ons hopen, dat zowel deze corpsen als de inwoners lang genoegen zullen beleven aan de nieuwe kiosk. Burgemeester v. d. Heijden beveelt dan de kiosk in de zorgen van de be volking aan. Op de eérste plaats aan de muziekgezelschappen door er vaak ge bruik van te maken en de op tweede plaats aan de bevolking om ze in ere te houden. De constructie is geheel van aluminium; eist weinig aan onderhoud; doch alles kan kapot. Dringend vraagt hij daarom aan de jeugd de kiosk niet te gebruiken als speelplaats of klimobstakel. Hij vraagt hiervoor de medewerking van de ouders en beveelt de kiosk in de zorg der burgerij aan. Hij brengt een woord van dank aan de ambtenaar van de tech nische dienst, de heer Op de Kamp, die de ontwerper is van de nieuwe kiosk en biedt ze daarna aan de burgerij van Kaatsheuvel aan. De heer G. Smit had als vice-voor- zitter van de véreniging Kaatsheuvels Belang de eer de Burgemeester een dank woord te brengen namens de gezelschap pen en de burgerij. Hij is overtuigd dat de gemeente deze kiosk niet aangeboden heeft, omdat zé over te veel geld be schikte, doch om een stimulans te bie den de kunst te uiten. Zijn we niet allen muzikaal, toch ondergaan we allen de invloed van muziek en zang. Hoeveel duizenden hebben reeds gedurende jaren de bekoring ondervonden van het een voudige „Stille Nacht". In onze taal komt dit tot uiting als wij zeggen „slechte mensen hebben geen liederen", de muziek is een internationale taal. Het is daarom te begrijpen, dat we ver heugd zijn momenteel de ingébruikne- ming van deze nieuwe kiosk te mogen beleven, die ons in staat stelt het cul turele leven te helpen bevorderen. Wil len we hieraan medewerken, dan zal dat échter offers vragen van hen, die aan gewezen zijn hieraan hun krachten te geven. Hij vraagt dan aan de leden van de muziekverenigingen de taak van het bestuur en de directie te verlichten, door steeds de repetities met grote ijvér te bezoeken. Hij dankt dan de Burgemees ter met de gemeenteraad namens de ge zelschappen en de bévolking voor de prachtkiosk aan Kaatsheuvel aangebo den. Hij heeft zich wel eens afgevraagd of ondanks gramofoon, radio en televisie de beoefening van de muziek nog doel en belangstelling heeft, doch hij komt gelukkig tot de slotsom, dat noch de Decca, noch de radio, noch de televisie het zouden kunnen stellen zonder exe cutanten. Laat de beoefening van de muzikale kunst hun een genot zijn, waarvan de uitoefening ook anderen een genot kan brengen, waartoe de kiosk de gelegenhéid biedt. Met een herhaald dankwoord aan het gemeentebestuur sluit hij zijn toespraak, waarop de Har monie Apollo met het „Wilhelmus" dat staande en in stilte wordt aanhoord, het groot avondconcert inzet. Directeur Steffen liet, feitelijk voor de eerste maal, horen, ovér welke krachten hij bij Apol lo beschikt en laten wij er bij zeggen, hoe hij die weet uit te buiten. Mogelijk hebben zeer velen niet kunnen genieten, van het hoogstaande kunstwerk van de „Plechtige Ouverture" van Boedijn, dat féitelijk een opdracht is voor een be roepscorps, doch dat de heer Steffen .het zo ver heeft weten te brengen, dat hij zijn mannen kan inspireren van de vele repetitie s geen minuut prijs te ge ven voor verzuim of te laat komen, waar dergelijk wérk van hen gevraagd wordt, tekent de geest, die hij in het corps heeft weten te scheppen en verklaart het feit, dat een dergelijk uiterst zwaar werk op zo correcte wijze werd vértolkt. Ook J. Röntgens Oud Nederlandse dansen wer den keurig gegeven, mogelijk ook niet door allen naar waarde genoten. Met een der mooiste békende marsen „The Stars and stripes" van Soussa, sloot Apollo de première van dit openings concert. Onder directeur von Berg trad de harmonie van het Kon. Muz. Gezelschap Euphonia als tweede op. Jammer, dat dit corps niet over een grotére bezetting beschikt. De pittige goed gerhythmeerde Alford mars „The Middy" werd als in zet gekozen. In Leichte Cavalerie van* Suppé en Suite Oriëntale van Popy, moesten we Euphonia bewonderen, dat ze met dc kleine bezetting deze veel eisende werken zo keurig naar voren brachten. Even pittig en marciaal klonk de slotinars van Beekhoven „Houdt moed Euphonia sloeg een zeer goed figuur en 't ware te wensen, dat het corps in korte tijd de beschikking kreeg over een ambitiéus stel jongeren om zijn gelederen aan te vullen. Ter afwisseling kwam het Gein. koor van de Zangver. Bel Canto een vocaal half uurtje vullen. Een openluchtconcert is nu eenmaal voor een zangver. niet de ideale wijze om hun kunst te uiten. We kunnen nog niet volledig oordelen over de acoustiek van de kiosk, doch we moesten wel constateren, dat dc execu tanten zelf de overtuiging kregen, dat ze ondanks hun pogen de dynamische verzorging goed tot zijn recht te doen komen, zé steeds in de mening kwamen, dat de pianissimo's niet konden worden bereikt als in de zaalconcerten en daar tegenover het publiek de klacht liet ho ren, dat ze in de zachte gedeelten het koor niet volgen konden. Overigens had de heer Tuérlings met zijn goed gedeci- plineerd koor alle succes. De vocale ui ting der muziekkunst blijft nu eenmaal tot de grote meerderheid duidelijker spreken, dan de instrumentale wijze van vertolking. Mét het „Du Hirte Israels" van Bortnianski, het „Avond aan het Meer" van Donnizetti; het „Midder nacht van Wierts, het arr. van Strate- gier van „Een karretje op de zandweg" en Aru Verhaars arregement van „Een pot met bonen" en als slot L. Toébosch „Qoud Libet" vulde Bel Canto zijn half uur.' De Harmonie St. Jan uit de Berkdijk sloot onder de steeds nog pittige leiding van Je componist-directeur P. B. Bisse- link het grote concert op waardige wij- zé. In Berkdijk groeit iets, dat Kaats heuvel versteld doet staan. Voorzitter v. Meert heeft de juiste weg gevonden de parochie Berkdijk een muziekcorps te bé- zorgen, dat in korte tijd een vlucht ge nomen heeft, die respect afdwingt. In directeur Bisselink heeft hij, ondanks diens jaren een partner gevonden, dié niet voor hem onderdoet. De Bisse- link-marsen zijn en blijven volksmarsen, omdat het gewone publiek ze begrijpt. Met Onze Kompels opende en met de Marsparade met populair hoofdthema, beide van de directeur sloot hij het con cert, waarin hij de beide concoursnum mers presenteerde, waarmede St. Jan over 14 dagen zijn successen hoopt te behalen op het muziekconcours van de R.K. Fe deratie te Berg aan de Maas bij Sittard. Zowel „lm Reiche des Indria's" van Lincke, als en vooral Suite pour Harmo nie en Fanfare van Ph. Vlessing, zijn twee nummers, die voor een 1ste afde ling zeer véél eisen. We kregen echter de overtuiging dat er, mede gerekend op de ijver waarmede het corps bezield is, op succes kan gerekend worden, als de reis naar Limburg aanvaard wordt. We wensen het de ijverige voorzitter en de werklustige directeur met zijn mannen van harte toe. Rest ons nog een woord van dank te brengen aan ons politiecorps voor de vlotte medewerking voor en tijdens de concerten geboden; aan de burgerij voor de bélangstelling en aandacht en aan de heer Jos de Brouwer voor de geluids installatie bij het gesproken woord. AGENDA. Maandag 4 Juni 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 5 Juni 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. Woensdag 6 Juni 8 u. n.m. Rep. Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 6 Juni 8 u. n.m. Apollo Theater „De Verlaten Stad", toegang 18 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 u. n.m. repetitie Ge mengd koor Bel Canto. Tuinfeest Harmonie St. Jan op 9, 10 en 11 Juni. In Berkdijk gaat deze week we derom iets groots gebeuren, iets groots in opzet, in organisatie, verkregen door algemene onder linge samenwerking. Onder dc ar tistieke en kundige leiding van de lieer Meert, voorzitter van de har monie St. Jan, is een commissie van leden van St. Jan met 't voor bereidende werk bezig om op 9, 10 en 11 Juni een groot en groots Tuinfeest te organiseren in de tuin van de heer v. Dinteren te Berk dijk. En de voortekenen bewijzen nu reeds dat deze commissie eer van haar werk zït^ _^oen en dat dit gebeuren wederom een echt St. Jan-feest zal zijn. Naast du tra ditionele concerten, die er gegeven zullen worden door de harmonieën uit de omgeving, zal er mede te genieten zijn van de vele attracties. De diverse concerten worden ge. geven op de door de gemeente pas aangekochte nieuwe kiosk. De di verse harmonieën die zullen con certeren zijn rep. Harmonie St. Jan, Kon. Erk. Harmonie Apollo uit Kaatsheuvel, Fanfare Sirena uit Vryh.-Capelle, Fanfare St. Hu- bertus te Dongenvaart, Fanfare St. Joachim uit De Moer, Harmonie Aprora uit Dongen en het slotcon- cert door de Harmonie St. Crispijn uit Waalwijk. Hierbij komen nog de diverse at tracties, zoals De Vrolijke Dauw trappers met hun prijsdansen, de attracties die „Jaap en Jaap" bie den. Al met al te veel 0111 op te noemen en daarom belooft het in Berkdijk het komende week-end een feest te worden, dat bij ieder een nog lang in herinnering zal blijven. Ongeval. Onmiddellijk nadat haar moeder naar het ziekenhuis was gebracht, kwam haar dochter, mej. Corn. Hultermans, zodanig te vallen dat zij haar been brak. Onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis werd nodig geoordeeld. Nederland. De torpedobootjager „Evertsen" is na maandenlange dienst in de Koreaanse wateren in Nederland teruggekeerd. De belang stelling was uiteraard groot. Kampioenschap van Nederland. Willem II—Blauw-Wit 2—1 HeerenveenDWS 2—4 De stand PSV 4 3 1 0 7 Blauw-Wit 4 2 0 2 4 Willem II 2 1 1 0 3 DWS 4 1 0 3 2 Heerenveen 2 0 0 2 0 3e Klas B Baardwijk—MULO 2—1 (Baardwyk kampioen) St. Mich. GestelBoxtel OJC—ODC Promotie 4e klas Uno AnimoHeusden 4e Klas RWBSVG Promotie. RKC 3Taxandria 0—1 5—1 1—2 3—2 2—5 VOOR DE TWEEDE KEER NA DE OORLOG TEGEN NOORWEGEN. Woensdagavond gaat het Neder lands Elftal z'n tweede wedstrijd na de oorlog tegen de Noren spelen. Het zal er spannen, dat staat wel vast. Inderdaad mogen we optimis tisch zijn, maar we moeten niet den ken dat deze wedstrijd in een ge makkelijke overwinning zal eindi gen. Zeker niet. Natuurlijk is het spel van het Oranje-team er sinds de vorige wed strijd op vooruit gegaan. De centrale training in Amsterdam is niet zon der vrucht gebleven. Dat is wel ge bleken in de laatste wedstrijd tegen de Belgen. Maar de Noren hebben ook niet stil gezeten met hun trai ning. Bovendien zullen ze proberen NEDERLAND de vorige nederlaag te revancheren en dat zullen ze ongetwijfeld met man en macht doen. We herin neren ons die benauwde overwin ning van 21 wel. Het scheelde toen een haar of het was minstens een gelijk spel geworden. We zullen met het Noorse elftal van thans niet minder moeite hebben. Het elftal dat naar Nederland komt heeft op verrassende wijze van het heus niet zwakke Engelse amateurs-team ge wonnen en slechts met 32 verlo ren van de Ieren. Het blijkt hieruit dat ze ook wat in hun mars hebben. Als we een prognose maken, dan zouden we de Nederlanders een re delijke kan op een overwinning wil len geven, maar een gelijk spel zou ons niet verbazen. De elftallen zijn: Kraak (Stormvogels) De Jong Scliijvenaar (ADO) (EDO) Van Schijndel Terlouw Biesbiouck (SVV) (Sparta) (RCH) Van der Tuyn Snoek Van Melis Lenstra Groenevelil (HDVS) (Eindhoven) (Eindhoven) (H'veen) (Haarlem) Tvidsten Bredesen Wang Soerensen Johanessen Skifjell Olsen Evenssen Laerum Spydevold Boeye Karlsen Blohm J NOORWEGEN. Nog nooit heeft het Juliana- Sportpark zoveel publiek bijeen gezien als j.l. Zondag hij de be langrijke ontmoeting Juliana-Mülo. Een overwinning zou Juliana het kampioenschap 3e klasse bezorgen en Mulo definitief doen degrade ren. Voor beide clubs stond er dus veei op het spel en beide hebben ze dan ook tot de allerlaatste se conde gevochten voor de overwin ning, waarmede tenslotte dc geluk kigste, in dit geval Juliana, is gaan strijken. Maar tot het laatste mo ment heeft deze overwinning aan de bekende zijden draad gehangen. Gedurende het grootste deel van de wedstrijd was Mulo het meest in de aanval, maar de afwerking voor doel liet veel te wensen over. In dit opzicht waren de Juliana- aanvallen gevaarlijker. Er werden aan beide kanten verschillende mooie kansen gemist en over het geheel genomen was de strijd meer spannend dan fraai, daar de zenu wen, zoals te verwachten was, een woordje meespraken. Er werd in een hoog tempo ge start en hoewel beide ploegen goed tegen elkaar opgingen, was 't toch Baardwijk, dat na 20 minuten met een prachtgoal de leiding nam. Een afgemeten voorzet van links buiten H. v. Gelder werd keurig door Aarts ingekopt, 10. Tot de rust viel er een duidelijk over wicht van Mulo te constateren, maar ze wisten dit niet in doel punten uit te drukken. Ruststand 10. Eerst een kwartier na rust wist Mulo een welverdiend tegenpunt te scoren, 11. ot grote opluchting van heel de Juliana-aanhang wist v. d. Wiel echter, na een vrije trap door Maas, met een hard schot de Mulo-keeper te passeren, 21. Nog ruim een kwartier voor het einde begon Juliana zich meer in de verdediging terug te trekken, waardoor Mulo gelegenheid kreeg talrijke aanvallen op te zetten, die echter alle strandden op de hechte verdediging. Ook Juliana wist en kele mooie kansen die zij kreeg om de voorsprong te vergroten, niet te benutten. Onder grote spanning verstreken de laatste minuten en toen eindelijk 't bevrijdende fluit signaal van scheidsrechter v.Vucht (die deze harde, maar faire strijd zeer correct leidde) klonk, ont laadde deze spanning zich in een luid gejuich. Het publiek stroomde 't veld op en de kampioenen wer den op de schouders hunner sup porters naar de kleedkamer gedra gen. De eerste huldigingen. Nog voor de spelers gelegenheid hadden van hun vermoeienissen en emoties te bekomen, waren zij reeds het lijdend voorwerp van de eerste huldebetuigingen. De Mulo spelers toonden zich zeer sportie ve verliezers. Zij waren de eer sten die de kampioenen kwamen gelukwensen, waarbij hun voorzit ter, de heer v. Laarhoven, zeer sympathieke woorden sprak. Deze zeer sportieve geste van een vere niging, die door haar nederlaag degraderen moet, werd zeer ge waardeerd. Namens de K.N.V.B. sprak de Bondsofficial de heer Metz, die de sportieve sfeer in deze wedstrijd roemde en de verwachting uil- sprak dat een ploeg als Mulo zeker weer in de 3e klas zou terugkeren. De kampioenen bood hij de geluk wensen van de K.N.V.B. aan. Aan alle spelers werden daarna door de voorzitter, dhr. F. Klerx, namens de vereniging bloemen aangeboden. Zij werden met hit bestuur op de gevoelige plaat ver eeuwigd en toen waren zij weer 't middelpunt van verdere huldebe tuigingen. Het drumcorps van de K.A.J. was spoedig compleet present en bracht op de van dit corps beken de indrukwekkende wijze een se renade, terwijl de leider, de heer Burmanje, een woord van hulde srak. Ook de harmonie St. Jan ar riveerde spoedig en bracht er met haar vrolijke tonen nog meer de feeststemming in. De voorzitter van dit muziekcorps, de heer Velt- man, huldigde de spelers en wees hun op de zware taak die hen nog te wachten staat. Elke spreker werd door de voor zitter van Juliana, dhr. P. Klerx, in welgekozen woorden dank ge bracht. Overal zag men geel-zwarte vlag gen, rozetten, strikjes en andere versiersels in de Juliana-kleurën voor de dag komen. Spoedig for meerde zich een grote stoet, die de kampioenen in triomf door Baard wijk zou voeren. Voorafgegaan door het drum- corps van de K.A.J. en dc harmo nie St. Jan en gevolgd door 'n jui chen de stoet van gelukkige sup porters, ging de autobus met spe lers via de Parallelweg en de Put straat naar Baardwijk. Aan het Hoekeinde stegen de spelers uit en werden met lauwerkransen, ver sierd met geel-zwarte linten, om hangen. Na een triomfale tocht onder grote publieke belangstel ling door geheel Baardwijk, verza melden spelers, bestuur en leden der elftalcommissie, velen met hun dames, zich in café ,,'t Vosje" van de heer W. Pullens, waar een kof fiemaaltijd wachtte. Het heeft echter lang geduurd eer de spelers aan deze welver diende en hoognodige versterking van de inwendige mens konden beginnen, want hier wachtte hen de ene huldiging na de andere.' Bloemen, toespraken en geschenken. Het bestuur van Waalwyks Be lang kwam hier als eerste zijn op wachting maken. Na eer» woord van hulde en gelukwens van de voorzitter, de heer Jud. Timmer mans, hing deze namens Waal- wijks Belang de aanvoerder van 't kampioenselftal, de heer v. Lhuijl, een fraaie lauwerkrans om. Daarop volgde burgemeester Lambooy, die zich in zeer sympa thieke woonden tot bestuur en spe lers richtte. Het behalen van dit kampioenschap verheugde hem des te meer, omdat het samenviel met de Sportweek, waarin Waal wijk op sportgebied zoveel van zich doet horen. Zijne Edelachtb. hoopte spoedig terug te kunnen komen om zijn gelukwensen te ko men aanbieden met het behaalde 2e klasserschap. Alle spelers wer den aan hem voorgestel en per soonlijk door hem gelukgewenst. De volgende spreker was de heer v. Mierlo, die als voorzitter van de zustervereniging Kunst en Kracht en van de Liedertafel en Gemengd Koor „Tot Bloei der Toonkunst" de gelukwensen dezer verenigin gen aanbood. De heer J. Kleyberg bracht dc gelukwensen over van het gilde „St. Ambrosius". De heer v. Vught, de scheids rechter, die de wedstrijd Juliana- Mulo geleid had, hield een keurige toespraak, die van een hoge spor tieve opvatting getuigde en waarin hij niet alleen hulde bracht aan Juliana, maar ook aan de sportieve Mulo-spelers, die zich zulke faire verliezers hadden getoond. Pastoor v. d. Brekel en kapelaan Kraanen van de parochie St. Cle mens gaven ook blijk van hun be langstelling door persoonlijk be stuur en spelers te konven compli menteren en veel succes in de ko mende promotiewedstrijden toe te wensen. Zo volgden nog verschillende andere sprekers, o.a. de heer M. v d. Mee namens Oranje Boven en Eendracht maakt Macht, terwijl tal van bloemstukken en geschenken 't medeleven van velen vertolkten We zagen bloemstukken van de Supportersclub Juliana, de R.K Gymnastiekvcr. Kunst en Kracht, de voetbalverenigingen R.K.C., O.J.C., Heusden en Vlijm. Boys. van Oranje Boven e.m.a., terwijl verschillende ondernemers met rookartikelen, dranken, gebak, vulpotloden en andere welkome" geschenken tot de feestvreugde bij droegen. Onnodig te zeggen dat de Juli- ana-lui de avond verder in uitge laten feestelijke stemming door; brachten. Er was ook reden om nu de bloemetjes eens buiten te zet ten. Na 19 jaar eindelijk weer eens kampioen. Vele teleurstellingen en de gebruikelijke ups and downs moesten in die jaren overwonnen worden, maar het dapper volhou den en de grote clubliefde die er in deze vereniging heerst, hebben eindelijk weer hun beloning ge kregen door dit kampioenschap. Wij voegen gaarne onze hartelij ke gelukwensen en hulde hij (ie vele die Juliana thans in ontvangst mag nemen en wensen haar veel sucges in de komende promotie wedstrijden. Hopelijk krijgt onze .gemeente straks weer een 2e klus ser terug in de v.v. Baardwijk. In ons volgend nummer hopen wij een foto van het kaïnpioens- elftal te kunnen opnemen met een stukje geschiedenis van Juliana. DE „DUUKKE" DOOR R.W.B. INGEMAAKT. Vrijdagavond stonden er elf stoere oude en jonge-) lui uit Waalwijk, cüe zich met de schone Franse naam DUQUESNOY sieren, op het R.W.B.- terrein aangetreden om (uit eigen initiatief) een wedstrijd te spelen ten bate van het Rode Kruis. Nu valt het niet mee om over men sen die allemaal dezelfde achter naam hebben een verslag te maken. En sommigen hebben niet alleen de achternaam gemeen, maar ook nog de voornaam. Enfin, we zullen het proberen. Na een dankwoord yoor het sym pathieke initiatief, bracht de voor zitter van het Rode Kruis, de heer C. Witlox, de bal aan het rollen. De R.W.B.-ers zaten er meteen op en in de eerste minuut moest keeper Wim (uit de Smeelelaan) Duquesnoy handelend optreden. Als hij de bal uittrapt zitten de R.W.B.-ers er weer op, maar de bal gaat achter. De Duken krijgen nu de bal. Via de uit stekende half Teris, komt de bal bij Joske, maar zijn schot gaat hoog over. Even later schiet Jos er naast. Uit een solo-scrimmage van Pul les op het middenveld (hij was de bal kwijt) komt een hard schot, maar Wim (uit de Smeelelaan) is op z'n post. Het R.W.B.-elftal is be paald sterker en dat komt in hoofd zaak door het zwakke middenveld van de Duquesnoyen. Het is duide-. lijk dat door de grote druk er een goal moet komen. Aanvankelijk we ten de beide backs Jan en Wim (van den Hoek) het gevaar te bezweren, maar als Wim Valk een kans krijgt benut hij die en het is 10. In de daaropvolgende periode zien we prima voorzetten van Kees de Ruyter, die vandaag z'n keu had verwisseld voor het bruine monster. Uit een gevaarlijke situatie voor het doel komt de tweede goal. Een har de kogel van v. Beek is te machtig voor Wim (uit de Smeelelaan). Een ogenblik later staat Jos v. Beek al leen voor het doel, maar z'n schot wordt fenomenaal door de keeper gestopt. De Rood-Wit-Blauwe druk blijft evenwel aanhouden. Bij een aanval is de keeper uit het doel, maar de bal wordt over geschoten, een kopbal van Kees gaat ernaast en een schot van Valk treft hetzelf de lot. De sporadische aanvallen van de Rood-hemden hebben geen resul taat, mede dank zij Jos Schalken, die een uitstekende half is. Nog voor de rust verricht Jos v. Beek z'n hattrick en het is 30. De Duukken gaan nu uit een an der vaatje tappen, maar vooral in de voorhoede Qntbreekt vaak het juiste verband om de aanvallen in succes te doen verkeren. Door solo-rennen proberen Jos en andere Duken het wel, maar de finishing touch ont breekt tot nu toe. Wim Valk ziet z'n kans schoon om er 40 van te ma ken. Dat is blijkbaar genoeg voor Wim (van den Hoek), want hij gaat Wim (uit de Smeelelaan) in 't doel vervangen, hetgeen later een ver betering blijkt. Kort voor de rust komt er meer druk op het R.W.B.-doel, de Duken werken zich een beetje los en kun nen een paar corners forceren, die echter geen doelpunten opleveren. Na de rust is het Rode elftal er beter in. Dat blijkt ook uit de cor nerverhouding, die 22 is. Niettemin zijn de eerste aanvallen voor de Besoijenaren, maar de Duukke ondernemen spoedig een paar aanvallen. Op een gegeven mo ment komt Wim (uit de Smeelelaan) alleen voor 't doel, maar hij schiet er schaamteloos naast. Teris verricht op het middenveld uitstekend werk en doet verwoede aanvallen om de bal voor het doel van R.W.B. te brengen, maar helaas strandt hij maar al te vaak op de lange Schal ken, die hem de weg verspert. De Duken zijn nu ongetwijfeld sterker, maar hun overwicht duurt maar kort. Uit een misverstand in de achterhoede ontstaat bovendien weer een goal. Althans dat leek het, want de keeper was al gepasseerd, maar gelukkig was Jan er nog en hij redde op uitstekende wijze. Dorus is er inmiddels beter inge komen en hij kan een paar magni fieke aanvallen opzetten, helaas ont breken nog steeds de schutters. Plot seling ontketent Teris een solo-ren. Hij passeert drie, vier spelers en strandt op Blom. Hijgend moest hij de bal afgeven. Eindelijk komt de eerste goal. Uit een prima aanval kopt Adri tegen de lat en de bal stuit terug. Wim (uit de Smeelelaan) is er als de kip pen bij om de score voor z'n naam genoten te openen. Dat laten de R.W.B.-ers niet op zich zitten en ze trekken weer naar voren. De schut ter van voor de rust, Jos v. Beek, is z'n vorm blijkbaar kwijt, want hij schiet er twee keer grandioos naast. Nochtans komt er weer een R.W.B.- goal. Uit een verwarde situatie wordt de bal rustig in de goal ge tikt en het is 5—1. Kort daarop wordt het 6—1 en even later wordt de stand verkleind tot 62. Het ho ge tempo van de wedstrijd zakte toen af, ze vonden het blijkbaar ge noeg. Met 63 kwam tenslotte het einde van deze unieke wedstrijd. Tijdens de wedstrijd werd gecol lecteerd voor het Rode Kruis. CAPELLE. Wit-ZwartD.H.V. 26. Gisteren speelde Wit-Zwart haar derde promotiewedstrijd, n.l. tegen uli V uit Zevenbergen en verloor met maar helst 2. Een nederlaag, die volkomen verdiend mag worden genoemd, want dank zij het feit dat ue Wit-Zwarten de strijd met twee invallers moesten aanbinden, waren zij over alie linies volslagen de min deren. Het eerste kwartier was buiten gewoon sensationeel. In een mini mum van tijd hadden de gasten reeds een 2—U voorsprong, die even wel door de gebroeders Priest in de kortst mogelijke tijd op fenomenale wijze werd teniet gedaan; 22. rlierna namen de DHV-ers het initiatief geheel in handen en nog voor de rust konden zij de stand tot 42 opvoeren. Ook de tweede helft kenmerkte zich door een permanent overwicht der DHV-ers. Met nog een tweetal fraaie doelpunten konden zij ten- SiOtte de eindstand op 62 bepalen. Als voornaamste oorzaak van deze verbluffende nederlaag, mag zeker worden aangevoerd het tekort aan tempo dat de Wit-Zwarten in deze wedstrijd demonstreerden. Bij de Zevenbergers lag dit aanmerkelijk hoger, terwijl hun aanvalstactiek voor een toekomstige KNVB-er ideaal mag worden genoemd. De klinkende 6—2 zege waarmee zij naar hun woonplaats terugkeerden, is dan ook in ge^n enkel opzicht ge flatteerd te noemen. De promotie-kans is voor de Ca- pellenaren nochtans niet verkeken, want zoals U wellicht reeds bekend zal zijn heeft de KNVB dit jaar het besluit genomen dat drie van de vier promotie-candidaten zullen overgaan naar een hogere afdeling. Daarom, Wit-Zwarten, nog geen moed verloren en de komende Zon dag in de laatste thuiswedstrijd te gen Noordhoek eens uit een ander vaatje getapt. Heus, het kan, maar dan met een volledige ploeg. Het 2e elftal dat een bezoek bracht aan RKDVC 2 te Drunen verloor eveneens en wel met 51, Al met al dus een succesloze Zon dag voor de Wit-Zwarten. SPRANG. S.D.O. A.s. Donderdag zal op het SDO- terrein een wedstrijd worden ge speeld voor het Nederlaag-tournooi, uitgeschreven door genoemde ver eniging. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld 11 shirts en een beker. De voetbalvereniging O.N.I. uit 's Gravenmoer zal de eerste wed strijd spelen. Aanvang half acht.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3