W&ALWYK DE IMETBMT RAAD VAN WAALWIJK. RAAMSDONKSVEER RECHTSZAKEN DRUNEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 JUNI 1951 SNELLE VERGADERING. PETER VERGEET ZIJN MUMMIES. Donderdagavond kwam de raad van Waalwijk onder voorzitterschap van Wethouder Smolders in open bare vergadering bijeen. Wethouder v. Loon was wegens ziekte afwezig. In recordtempo werd de agenda afgewerkt. De ingekomen stukken werden al le voor kennisgeving aangenomen. Bij 'n verzoek van de Streek V.V.V. „Brabant Centrum" om subsidie, werd aangetekend dat dit verzoek bij de begroting van 1952 behandeld zou worden. Het Dagelijks Bestuur stond niet onsympathiek tegenover dit verzoek. De raad vond het goed. De Christelijke School in v.m. Be- soijen kreeg ƒ505.38 voor de aan schaffing van leermiddelen. Ook over het verzoek van de R.K. Jon gensschool in v.m. Baardwijk ad n/ 2428.27 werd goedkunstig be schikt. En de U.L.O.-scholen kregen voor schot op de vergoeding voor vak leerkrachten. Het verhogingsbesluit 1950 werd ook van toepassing ver klaard op het gemeente-personeel. Het volgende punt was de winkel sluitingsverordening. De heer Brouwer zag graag dat er een artikel werd ingelast waarmee B. en W. toestemming zouden kun nen geven om bij bijzondere gele genheden de winkels later open te houden. Hij had hierbij de a.s. Sportweek op het oog. De voorz. antwoordde dat het Da gelijks Bestuur bij bijzondere ge beurlijkheden ontheffing kon ver lenen. Voor de a.s. Sportweek had den de winkeliers hierop geen prijs gesteld. LERAAR NAAR INDONESIË. De heer H. J. L. Beltjens, leraar lichamelijke opvoeding aan de Nij verheidsschool voor Waalwijk en omstreken alhier, heeft eervol ont slag gevraagd uit deze functie, als gevolg van de uitnodiging van het Departement van Oorlog om bij de Ned. Militaire Missie in Indonesië op te treden als kapitein voor licha melijke opvoeding. Met ingang van 1 Juli zal hij derwaarts vertrekken. De heer Beltjens heeft eerder een dergelijke functie reeds een paar jaren in Batavia (thans Djakarta) bekleed. Hier was hij leraar aan onze Nij verheidsschool en tevens aan de technische school te Geertruiden- berg en de Zustersschool te Made. JUBILEUM BIJ TIMTUR. Donderdag vierde de chef van de afd. stikkerij, de heer M. Adriaanse, zijn 25-jarig dienstjubileum bil de Timtur. 's Morgens werd de zilve ren jubilaris op hartelijke wijze door het personeel gel*ildigd en hem werd een fraai schilderstuk aangeboden. Hierna werd hij door de directie gehuldigd. Dhr. Adriaan se ontving de traditionele zilveren medaille en een geschenk onder cou vert. Zijn vrouw werd in de bloe metjes gezet. Zijn collega's de chefs van de bovenwerkafdeling boden aan de jubilerende stikmees- ter een mooie leeslamp aan. Het feest is verder in huiselijke kring gevierd. ♦s WERELDS GROOTSTE BILJART-KUNSTENAAR NAAR WAALWIJK. Zoals wij in ons vorig nummer al hebben bericht, komt Vrijdag a.s. René Vingerhoedts in Waalwijk z'n formidabele biljartkunsten verto nen. Vingerhoedts is Antwerpenaar en 29 jaar oud. Hij is zes keer wereld kampioen fantaisie classique en on getwijfeld een van de beste drie bandenspelers van de wereld. „De stoten die Vingerhoedts maakt kan niemand" vertelde ons Kees de Ruyter. Vingerhoedts komt nu voor de 3e keer in Nederland. Tijdens het Ma- rathon-tournooi speelde hij in de Gildenbond en demonstreerde toen enkele kunststoten en enige tijd ge leden heeft hij in Tilburg gespeeld. Vrijdag a.s. zal deze grootmeester twee partijen van 50 caramboles 3- banden spelen tegen Kees en Henny de Ruyter. De seances beginnen om 4 en om 8 uur. Deze wedstrijden zijn georgani seerd door de biljartvereniging „Ex celsior" onder auspiciën van de Ne derlandse Biljartbond. Wij kunnen niet anders dan dit initiatief toejuichen. Tijdens de Sportweek was er behalve steden- wedstrijden weinig belangrijks te doen op biljartgebied. Door deze keus van „Excelsior" staat er voor de biljartliefhebbers werkelijk iets sensationeels te wach ten. WANDELTOCHTEN IN EN OM WAALWIJK. De laatste dagen van onze Sport week staan in het teken van de wan delsport. Dan wordt door de kring Tilburg van de Nederlandse Wan delsport Bond een grote Kringtocht georganiseerd die voert door de prachtige omstreken van Waalwijk. De tocht gaat door polder, bos, heide en duin. De schoonste plek jes zullen in een bonte rij aan de wandelaars voorbij trekken. De afstanden zijn op Zaterdag 9 Juni: 10, 15 en 25 km.; op Zondag 10 Juni: 10, 15, 25 en 40 km. .Dit vond de heer Brouwer onbe grijpelijk. Als hij zakenman was zou hij elke gelegenheid aangrijpen. De heer Verdoorn meende dat niet sluiten op Dinsdag in de kermisweek weinig zin had. Het was beter om op de Dinsdag na grote feestdagen Kerstmis, Pasen de winkels niet te sluiten. Op grond van z'n over tuiging had de heer Verdoorn be zwaar tegen de mogelijkheid om de winkels open te houden op Zondag. Daarom wenste hij geacht te worden te hebben tegengestemd. De heer Meijs pleitte voor sluiting op Maandagmorgen, in plaats van Dinsdagmiddag. Hij hoopte dat hier in verandering zou worden gebracht, maar waarschijnlijk was het beter eerst de nieuwe wet op de winkel sluiting af te wachten. De voorz. beaamde dat het inder daad beter was op de nieuwe wet te wachten en de gemeentelijke veror dening eventueel daaraan aan te passen. De heer v. d. Hoven wenste aan tekening dat hij had tegengestemd op dezelfde gronden als de heer Ver doorn. Zonder hoofdelijke stemming werd de verordening vervolgens goedge keurd. Over de resterende punten werd niet meer gesproken en niemand verlangde er stemming over. Het waren: Aankoop van grond van de domeinen; twee begrotings wijzigingen en het aangaan van een rekening-courantovereenkomst van 100.000 en dientengevolge verla ging van de kasgeldovereenkoms* met hetzelfde bedrag. Het startbureau is bij het Sta tionskoffiehuis J. Moonen. Nadere inlichtingen verstrekt de secretaris: P. M. Heurter, Grotestr. 377 Waalwijk. AVOND-VIERDAAGSE. Op 13, 14, 15 en 16 Juni zal Waal wijk de avond-vierdaagse ontvan gen. Ook dit parcours loopt door de schoonste streken van Noord-Bra bant door polder en hei, door bossen en langs vennen. De afstand van de eerste drie avonden is 15 km., de vierde avond- moet men 20 km. tippelen. Als men de tocht volbrengt, ontvangt men een medaille. De avond-vierdaagse vindt ook plaats in de omgeving van Tilburg en Dongen. Voor inlichtingen en ter verkrij ging van een reglement, wende men zich weer tot de heer Heurter. RADION-DEMONSTRATIES. In de afgelopen week heef! de Radion-Maatschappij in verschil lende plaatsen in de omgeving haar wasmiddel gedemonstreerd. Maan dag in Heusdcn in 't Wapen van Amsterdam, Dinsdag en Woensdag in 'I Stationskoffiehuis in Capclle en Donderdag en Vrijdag in de Gil denbond in Waalwijk. Het was er natuurlijk erg gezellig met een praatje en een „bakske". Mr. An- tonini zorgde met z'n goochelkunst voor de vrolijke noot en hij had er spoedig de stemming in. De be langstelling van de zijde, der Lang- straatse huismoeders was groot. De Radion-demoiistratie zal te Druneii plaats hebben op 4 Juni a.s. in de zaal van Th. Elshout, Grotestraat 140. F E U I L L E T O N VAN „DE ECHO VAX HET ZUIDEN" door J. A. AGES. 34) Maar, stotterde de heer Cressiks, doch hij liet het bij dit ene woord van protest: te verbijsterd was hij door wat van hem vérlangd werd. Peter was juist door de tegenwerking van de ander kalmer geworden. Hij zag hem onderzoekend aan. Toen sprak hij Ziet U eens, mijnheer Cressiks. Ik begrijp, dat U meer zekerheid moet heb ben. Tenslotte heb ik gemakkelijk pra ten, nietwaar, doch Uw carrière staat op het spel, wanneer U de verantwoor delijkheid op U neemt. Goed. Ik zal U een voorstel doen. Wij moeten de taken verdelen. Ik ga naar de fabriek, zien of er nog wat te doen valt. U belt in die tijd de minister-president op: ijlge- sprek. U zet hem de situatie uiteen, dat binnen een uur een van de meeste sen sationele geheime wapens ovér de grens gebracht zal worden. Er is één kans, dat wij de bende nog kunnen vangen, voor dat die er de hemel wete wat mee zal kunnen uitvoeren. Die kans is om het gehele land enkfele uren potdicht te maken, te isoleren van het buitenland. Alleen de minister-president kan onmid dellijk de nodige maatregelen treffen. Maar dan moet hij ook heel snel zijn. Zeg hem ook, namens mij, dat wanneer hij het niet doet en uitlekt dat hij ge waarschuwd was, de wereld wel eens heel boos op hem zou kunnen zijn. Maar hoe? viel de heer Cressiks in. Wacht nu even, zei Peter ongedul dig. Het best lijkt mij per radio alle grensposten, vliegvelden en havens te waarschuwen met het verzoek vooral aan de landgrenzen dat ieder, die het H. VORMSEL. Van 13 tot 16 Juni a.s. zal onze Bisschop het H. Vormsel toedienen in het dekenaat Heusden. H. IIART-HULDE. Vrijdag, het feest van 't H. Hart, bracht de Waalwijk se schooljeugd haar jaarlijkse hulde bij het H. Hartbeeld op het Antoniusplein. Oni half elf verzamelden zich de scholen daar. De plechtigheid be stond uit het zingen van enkele liederen, het gezamenlijk bidden van de toewijding aan het H. Hart, een bloemenhulde door een aantal jonfgens en meisjes namens allen, en de zegen met het Allerheiligste, door kapelaan P.as gegeven vanuit het portaal van de kerk, waar een altaar stond opgesteld. BEKROOND. Onze dorpsgenoot Bertie v. d. Hoven behaalde op een demonstratie van de Kappersvakschool te Den Bosch, afde ling Dames, de eerste prijs. Het was de eerste maal dat v. d. Hoven aan een dergelijke demonstratie deel nam. Voorwaar een prachtig succes. BESCHERMHEER. De W'eled. heer M. Lips is naar wij vernemen beschermheer geworden van de Kon. Erk. Harm. De Volharding. bericht opvangt, zijn post direct naast hem alarmeerd. Zeg ook, dat zo snel mo egelijk een nauwkéurig signalement van de gezochten zal worden doorgegeven. Daarvoor is het nodig, dat een vaste lijn tussen dit huis en de kamer van de minister-president gelegd wordt, met een luisteraar voortdurend aani het apparaat, aan beide kanten, zodat wij op elk ogen blik bérichten kunnen doorgeven. Dat is alles! Duidelijk? Ja maar Nu een van tweeën, ja of neen. Als U zo verstandig bent om al Uw supe rieuren er buiten te laten en werkelijk procies doet, zoals ik zeg, zie ik kansen voor uw toekomst, waarvan weinigen zouden dromen, mijnheer Cressiks. De overtuiging waarmee Peter sprak kon niet nalaten indruk te maken op Cressiks, die bovendien in zijn ambtelijk brein snel had overwogen, dat bij een eventuele fiasco de goede relaties van Peter met de minister-president hem voor een catastrophe zouden kunnen behoe den. Hij besloot met Peter in zee te gaan, doch wilde nog meer weten en maakte dat in voorzichtige bewoordingen ken baar. Maar Peters geduld was ten éinde. Hij riep tegen Karin Duw jij de heer Cressiks de tele foon in zijn handen en zorg, dat hij die niet neerlegt! En toen tot Cressiks Heeft U toevallig een revolver bij de hand? Zeker, zei de andér en hij haastte zich de kamer uit. Maar hij keerde ter stond terug met een ontsteld gezicht. Mijn jas, de revolver... weg! Ver dwenen- riep hij uit. Wat? schreeuwde Peter tegen hem in, de jas of de revolver? De jas hangt er nog, maar de re volver is weg; had hem in de binnenzak gedaan; ben er zeker van. Peter keek onderzoekend de kring rond: Karin, juffrouw Spoor, die juist met verband in de hand was binnenge komen en naar hem toe kwam, de kos ter, Fridolin... Toen haalde hij de schou ders op en mompelde: Bruidjes, vlaggen, spandoeken en het dieptromcorps van de K.A.J. gaven aan deze eenvoudige plech tigheid een passend cachet. DE MOEILIJKHEDEN IN DE SCHOENINDUSTRIE. Donderdagmiddag had de minis ter van Economische Zaken een zakelijke conferentie met de heren Mannaerts uit Tilburg, voorzitter van de federatie van schoenfabri kanten in Nederland, en de heer P. Scheeren, directeur van de Ro- binson-Schoenfabrieken te Nijme gen. Het wachten is op de uit spraak van de door de minister in gestelde commissie inzake de winstmarge. Geboren Hendrikus F M zv F A J Schrover en Clasina J v d Krieger Antonia Fr J dv C H van Nistëlrooij en M A Couwen- berg Adrianus G M zv C A van We zel en E J Melis Maria W A dv W de Kruijf en M J v Huiten Theo- dorus zv C van Ballekom en W G Smits Petrus C M zv C L van En gelen en P J Pulles Johannes A M zv J van Son en A J de Krieger Johan nes A W zv A C Brok en H C A de Nier Paulus G J M zv A L Zeegers en M W Elshout Léonardus' C M Dan maar zonder. Ik moet gaan. Als jullie nu maar niet hier gaan schie ten als ik weg ben. Succes, jongelui! Petér weerde Fridolin af en liep de kamer uit. Maar juffrouw Spoor ging hem als een kievit na, haar paraplu voor zich uit zwaaiend en daarachter kwam Fridolin. Zij haalden hem buiten, op de weg, in. Ik ga mee, besliste juffrouw Spoor en Fridolin riep buiten adem: Zo ga je niet weg. Éérst je hand verbinden! Peter zuchtte. Hij tuurde de weg af en zag een auto naderen. Had ik maar een pistool, steunde hij. Wat pistool! riep juffrouw Spoor en zij viste er een uit haar paraplu op. Peter deed v'erschrikt een stap achteruit. Mijn hemel, Spoor, hoe kom je daar aan? Van die Cressiks, legde zij uit. Ik vertrouw dat lammetjesgezicht voor gèen halve cent. Ik zag 't ding glinsteren toen ie zijn jas uittrok en zei tegen me zelf, zoals U zou zeggen: Spoortje, het is geen genteleman, die gewapend bin nenkomt. Daar zit wat achter. Toen heb ik het maar afgenomen! Maar Spoor, die goede Créssiks... Toen sprong Peter plotseling op de weg, voor de snel naderende auto. Hij stak zijn hand op en riep: Halt- De Ford, die op Peter toe schoot, had goede rémmen. De auto zwaaide wel over de weg en de remmen piepten en knarsten, maar de wielen kwamen toch juist tot stilstand, toen Peter overwoog of het niet verstandiger zou zijn om zijn operatie te voltrekken van achter een veilige dikke boom. Maar daarvoor was het al te laat. Uit het portier van de Ford wrong zich het omvangrijk bovenlichaam van een man. Gedwee stak hij beide armen buiten de auto omhoog, maar zijn vettige oog jes boven de bolle wangen spotten en hij pofte nog even aan zijn grote sigaar, voordat hij Peter toeriep: Zo, Chicago Jim! Zeg het maar! Peter trachtte nog zijn waardigheid te zv A J B Rombouts en F H Klerks Wilhelmina A M dv J A Muskens en M de Hart Cornelis Fr M zv C van Weert en F de Man L C A M zv C A Boelen en A W Sikkers Hen- ricus E zv G C van der Aa en Th G Wassink. Gijsbert van der Lée 90 j wedn van Gijsvert van der Lee 90 j wedn van Antonia Pulles Johannes A Peters 79 j echtg van Adriana Knippéls Johan nes B van de Wiel 59 j echtg van Al- legonda Klerx Elisabeth D Mullers 74 j wed van Marinus Stiphout. Huwelijks-aangiften Martinus Fr Assmann 29 j en Theo dora M Kerkhof 32 j beiden alhier Marinus J Zijlmans 26 j te Loonopzand en Christina M Vermeulen 28 j alhier. AANRIJDING. Donderdagmiddag te half vijf vond op de overweg alhier een ongeval plaats dat grotere gevolgen had kunnen heb ben. Van de richting Maasdijk passeerde een luxe Volkswagen de overweg, toen terzelfdertijd op de rails een motorlorrie der Ned. Spoorwegen naderde. Een ze kere v. G. welke op de lorrie zat werd tegen de grond gesmakt, terwijl het voertuig een lelijke klap kréég. Van G. kwam behoudens een lichte hersenschud ding en enkele kneuzingen, met de schrik vrij. De politie onderzoekt de schuld vraag. MELKWAGEN VAN DE DIJK. De niet een paard béspannen wagen van de melkhandelaar Chr. R. geraakte doordat het paard onrustig werd van de dijk af, tegenover café Jansen aan de overweg. Behalve een kapotte burry kwamen er geen stukken voor. Een voor bijgaande vrachtwagen trok de wagen uit zijn benardé positie. GESLAAGD. De heer J. de Jong alhier slaagde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen voor het examen Drs. in de Ned. letteren. UITVOERING. De V.K.A.J. gaf Donderdagavond een toneeluitvoering in het Henricusgebouw. Voor het voetlicht werd gebracht: „Ma ria's macht in Lourdes". Het stuk dat door deze vereniging zeer goed werd ge speeld. werd speciaal opgevoerd voor de leden van de Maria- en Agnes Congre gatie. Tussen de bedrijven, 4 in getal, werd gezongen door het zangkoor van de Congregatie: Ave Maria van Kuy- pers, en verder Bloemenlied en Maria- lied. Een succesvolle avond. DAMNIEUWS. Voor de onderlinge damcompetilie van D.G.V. werden maar twee wedstrijden gespeeld: M. de RuijterJ. C. Schott en Th. J. v. d. AardwegM. D. Barel. J. C. Schott, die de leiding heeft, was nog steeds ongeslagen, maar kreeg nu zijn „eerste twee verliespunten van M. de Ruijter, zodat hij nu maar één punt voor sprong heeft. Th. J. v. d. Aardweg be haalde zijn eerste punt tegen M. D. Ba- rel. Wij kunnen hieruit opmaken dat hij voor de club een goed speler is en zijn punten wel zal weten binnen te halen. Om het persoonlijk damkampioenschap voor Noord-Brabant j.l. Zaterdagmiddag gingen Th. Zwets—J. C. Schott naar Den Bosch en speelden daar tegen G. de RenJ. C. Craane, maar kwamen met lege handen terug. Zondag speelde J. C. Schott weer in Den Bosch* tegen M. Ver louw; deze werd remise. NAAR BELGIË ZONDER POKKENBRIEFJE. De Belgische Minister van Volks gezondheid heeft het besluit gete kend, waarbij de maatregelen, wel ke enige tijd geleden getroffen wer den met betrekking tot personen, die uit de Nederlandse provincie Noord-Brabant kwamen, en met na me, die uit Tilburg afkomstig, wor den opgeheven. bewaren en hij liep op de dikkerd toe, griste hem de sigaar uit de hond en sprak: Ik spreek niet met volle monden. Weg van dat stuur. Ik wil er achter zitten. En gauw! De ander monsterde Peter even en zei: Ik zou maar niet schieten, want je houdt dat ding net verkeerd. Een ogenblik keek Peter verbaasd naar het wapen in zijn hand en toen stak de man in de auto een harige hand uit*naar het pistool. Maar hij bleef eens klaps stokken in zijn beweging, toen juffrouw Spoor krijste Pas op! Dat ding kan afgaan! De man verbleekte en besloot blijk baar toch maar tot grotere voorzichtig heid in de omgang met vreemde mensen en even later snorde de Ford weer over de weg, in de richting van de stofzui- gerfabriek. Nu met Peter, met één hand aan het stuur, Fridolin achter zich, die zich nerveus beijverde om zo goed en zo kwaad als het ging Petérs linkerhand te verbinden. Naast haar zat juffrouw Spoor, die met een verbeten gezicht het pistool in de rug van de dikke man op het rechtervoorbankje porde. Hij steun de van ellende en parels druppelden van zijn nekkwabben in zijn boord. Peter zou een partij voor hem geweest zijn, maar deze furie brak elk denkbaar verzet in hem. Hij trachtte nu zachte gevoelens in haar op te wekken door te vertellen dat hij de zorg had voor vijf blozende kin deren en voor een bloeiende negotié in cichorei en buitenlandse kaassoorten. Maar juffrouw Spoor lachte scham per Ik ken dat soort, riep zij met drei gende stem. Dat koopt alle bedorven kaas op de markt op, steekt er grote gaten in en verkoopt dat in de winkel als échte Gruyère. Peter was evenwel overtuigd van des mans eerzame karakter en hij vond het dan ook noodzakelijk hem in te lichten over het doel van de reis. En de han- delsréiziger, die graag detectiveverhalen las, werd zo zeer geboeid door deze on gehoorde historie, dat hij zelfs een ogen- DUBBELE INBRAAK TE DONGEN. In de nacht van Donderdag op Vrijdag werd ingebroken in de R.K. Laurentiusschooi te Dongen, alsook in het daar tegenover gelegen ge bouw van de oude Aloysiusschool, waarin nog twee klassen gevestigd zijn. Er werd aardig huisgehouden. Spaargelden, abonnementsgelden, privé-zaken van onderwijzers wer den meegenomen. BOODSCHAPPEN VAN TRUMAN. President Truman heeft een per soonlijke boodschap gestuurd aan de Britse premier, Clement Attlee, in verband met Perzië. In deze bood schap dring Truman aan op een Ronde Tafel-conferentie. Hij zond een gelijkluidende boodschap aan Mossadeq. In zijn boodschap aan Mossadeq verklaart Truman, dat er een „ex plosieve' toestand in Perzië bestaat. Hij dringt er op aan, dat de Perzi sche regering onderhandelingen zal beginnen met een Britse delegatie. Perzië heeft het voorstel aange nomen. „ZAAK GEERTRUIDENBERG" VOOR DE RECHTBANK. Voor de Bredase rechtbank diende Donderdag de zaak tegen de Bredase koopman J. G. over het droevige gebeuren van 10 November in Geer- truidenberg. Op die dag stond J. G. op de maandmarkt in Geertruiden- berg. Door de 15-jarige jongeman H. C. C. werd hij geplaagd. De koop man heeft zich kwaad gemaakt en de jongen met een ellemaat een slag gegeven. Enige uren daarna over leed de jongen, na een korte periode van bewusteloosheid. De kardinale vraag waar de Offi cier van Justitie zich in z'n requisi toir mee bezig hield was: „Is de jongen overleden tengevolge van deze slag?" Uit het geneeskundig onderzoek was gebleken dat het slachtoffer was overleden aan een hersenbloe ding, die was ontstaan door een slag op de linkerzijde van het hoofd. Twee getuigen, mede-scholieren van I slachlolfer, verklaarden evenwel met stelligheid dat de slag op de rechterzijde was terechtgekomen en ook de verdachte hield vol op de iech.terzijde geslagen te heoben. J. C. verklaarde dat hij kwaad was geworden omdat C. het zeil van z'n kraam naar boven had geduwd, waardoor het regenwater op z'n koopwaar terecht was gekomen. JJe president, mr. Bisschop-Boele, vond de toedracht merkwaardig. Hij vroeg zich al' of het slachtoffer mis schien na de slag nog gevallen of ergens tegenaan gelopen was. Thuis had C. geklaagd over hoofdpijn en daarna is hij bewusteloos geworden. In z'n requisitoir merkte de Offi cier op dat het „een zeer moeilijk geval was. Aan de ene kant de ge tuigen die beweren dat de slag rechts is toegebracht en aan de an dere kant de verklaring van de me dicus, die links zegt. Zodoende krij gen we een tegenstrijdigheid. Is nu inderdaad de dood door die slag in getreden? Dit is niet bewezen, het blijft een raadsel hoe het slachtoffer aan z'n kwetsuur is gekomen en daarom moet „dood door schuld" vervallen, aldus de Officier. Hij eiste wegens mishandeling 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De verdediger, mr. Smit, betuigde z'n deelneming aan de familieleden van het slachtoffer. Hij was er zeker van dat z'n cliënt geen schuld heeft aan de noodlottige dood. Pleiter vond de voorwaardelijke straf we gens mishandeling veel te zwaar en drong sterk aan op vrijspraak. Uitspraalc over 14 dagen. blik zijn grimmige bewaakster vergat. Maar omdat hij in kaas en cichorei nim mer een opwindend avontuur had bé- leefd, op een enkel smokkelreisje naar Antwerpen na, trok hij zich in verbijste ring aan zijn haar en kreeg meteen weer een stevige por tussen zijn schouwérbla- den, waardoor hij in wanhoop uitriep In hemelsnaam laat mij meedoen. Of jullie zijn allemaal voortvluchtige gekken en dan maak ik het toch zolang niet meer, of het is werkelijk waar en dan wil ik van de partij zijn. En, voeg de hij. ex met een zucht aan toe, dan ben ik tenminste verlost van deze Lucre- tia achter mij. Wie was dat? vroeg juffrouw Spoor argwanend. Juffrouw Spoors tijdrekening ein digt met het verval van Egypte, lichtte Peter de reiziger in, die zich omkeerde naar de vraagstér en bei, haar liefderijk toeknikkend Lucretia, mijn beminde furie, was een schone vrouw. Ze had alleen één moeilijke eigenschap: zij vermoordde haar minnaars. En wat wou LI daarmee zeggen? sprak juffrouw Spoor langzaam en drei gend. Maar Peter voorkwam nieuwe ver wikkelingen. Hij had ovérwogen, dat 't er weinig meer op aan kwam of er thans nog vreemden in de historie gemengd werden en dat de reiziger daarom een bruikbare reserve kon betekenen in de gelederen van zijn twijfelachtige hulp troepen. Hij legde daarom de man zijn plan de campagne voor en toen de auto daarna onstuimig op de fabrieksingang aanstormde, had Peter een handlanger gekregen, die met een vastberadenheid voor zich uit kéék, alsof hij aanstonds zijn krachten met John Dillinger moest meten. (Wordt vervolgd). 40 JARIG BESTAAN VAN S.H.J. zal worden gevierd met een grote Jubileum-Turnsportdag. De Gymnastiekvereniging St. Herman Jozef bestond verleden jaar 40 jaar. Door omstandigheden moest het feest dat men toen wilde vieren, worden uitgesteld. Deze zomer echter zal St. Herman Jozef het feit van zijn 40-jarig bestaan op een waardige en grootse wijze gaan herdenken, n.l. met een grote jubileum- turnsportdag, waaraan door talrijke ver enigingen uit onze omgeving zal worden deelgenomen. Deze sportdag zal gehouden worden op Zondag 22 Juli a.s. Door het bestuur van S.H.J. is de organisatie van deze sportdag reeds ter dege bestudeerd en men is reeds begon nen met het vormen der diverse comité s. Verschillende taken, als die van wed strijdleider en andere, zijn reeds ver deeld, zodat met de organisatie reeds een aanvang kon worden gemaakt. Verwacht wordt dat pl.m. 1200 turners en turnsters aan deze sportdag zullen deelnemen. Door S.H.J. worden voor deze sport dag verschillende fraaie prijzen in de vorm Van bekers, kransen en medailles beschikbaar gesteld. Reeds werd een voorlopig programma opgesteld, dat er ongeveer al^ volgt uit ziet Om 9 uur: Aanvang der wedstrijden in de Veilinghal. 12 uur: Turn-mis. 1 uur: Koffietafel. 1.30 uur: Recéptie. 2.30 uur: Officiële ontvangst ten ge meentehuize. 2.45 uur: Mars. 4 uur: Grote Turndemonstratie op het D.V.C.-terrein. 6 uur: Prijsuitreiking. Dit programma is nog slechts voor lopig, maar het geeft reeds weer dat Drunen op 22 Juli een groots turnfeest te wachten staat. Dinsdagavond 5 Juni zal in Hotel Vissers een vergadering worden gehou den van de oud-bestuursleden, welke men in de organisatie van deze sportdag wil inschakelen. Aanvang van deze verga dering 8.30 uur. GESLAAGD. Op het te Waalwijk en Breda gehou den examen van Keurmeester van de Kon. Ned. Politiehondenvereniging afd. Noord-Brabant, slaagde voor de afdeling keurmeester, de Politie-commissaris van de Rijkspolitie alhier, dhr. J. de Letter en de agent van de Rijkspolitie alhier dhr. K. Carlijn. BILJARTEN. In Café De Drie Linden van dhr. W. Doomerik, werden vriendschappelijke wedstrijden gehouden tussen Drunen en Elshout. De uitslagen waren als volgt: N.G. IEEBC 1 532—526 P.B. I—OOO I 604—478 DVP I—NG II 462—454 EEBC II—DVP II 368—359 NG III—DWS I 371—265 De hoogste série was 41 en werd be haald door de kampioen van Drunen en Elshout dhr. L. Kuijpers. VEIL1NGBERICHT. Veiling Drunen 16'51. Sla 2.005.20 per 100 st.; Spinazie 1732 p. kg.; Kelen 1317, Rabarber 48, Postelein 2326, Prei 89, Peu- j len 230—280, Sav. kool 18—25; Andij- vie 2043, Tomaten 120160, Sjalot 3548, Aspergés 80250, Aardbeien 150280, alles per kg.; Knolselderie 12 16, Bloemkool 2570, Komkommers 2638, alles per stuk; Selderij 24, Bos- peen 1838, Radijs 37, alles per bos. BURGERLIJKE STAND DRUNEN Mei 1951. Huwelijken Johan A Jehoël 27 j te Vlijmen en Huiberdina van Heivoort 27 j alhier Marinus A van" de Leur 24 j alhier en Johanna A v d Staak 22 j te 's-Bosch isidorus Fr v Son 28 j en Antonia M y d Wiel 24 j beiden alhier Adria nus R Brok 29 j alhier en Adriana J Vissers-36 j te Haaren Marius A v d Steen 28 j te Drunen en Adriana J Strijk 29 j te Waalwijk Adrianus C Ver meulen 28 j te Drunen en Maria P v d Steen 26 j Drunen Martinus A van Veggel 26- j en Johanna G van der Steen 26 j beiden alhier Adrianus M van Sluisveld 31 j en Anna J Brok 31 j beiden alhier Cornelis M Brok 30 j alhier en Adriana M J Pijnenborg 28 j te Haaren.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6