mi - mii Luisterrijk en vreugde vol Parochiefeest. DRUNEN VLIJMEN WAALWYK Waalwijkse en Langstraatse Courani' HAARSTEEG SPRANG WASPIK CAPELLE KORTE BERICHTEN. eerste eindexamens der R.K. Middelbare Meisjesschool een mooi succes. Het Eeuwfeest der Parochie O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. burgerlijke stand SPRANG-CAPELLE. radion-avond. Sproeten? SPRUTOL MAANDAG 25 JUNI 1951 Uitgever Waahvijkse Stoomdrukkerij ANTOON T1ELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VAN HET ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK 74e JAARGANG No. 51 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Alle luister, die in een parochiekerk ten toon gespreid kan worden was Zondag aanwezig bij het hoogtepunt van de viering: van het Eeuwfeest van de parochie Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen te v.m. Besoijen de Fonti- e IIooSm,s' opgedragen door Zijne Hoogwaardige Excellentie Monseigneur W. P. A. M. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch. Maar ook de blijdschap van een hele parochie, die zo'n feest moet kenmerken, zodat het een dag werd die men in Besoijen niet licht zal vergeten. TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO' Na zich een week lang geestelijk te hebben voorbereid onder leiding van de weleerw. pater Geraldus O.F.M. Cap., naderden de parochia nen Zondagmorgen onder de stille H. Missen in groten getale tot de H. Tafel om uiting te geven aan hun dankbaarheid en Gods Zegen af te smeken over de toekomst van de parochie. Fier wapperden de vlaggen van Paus, Bisschop, Gemeente en Ne derland boven de kerk, toen Mon seigneur Mutsaerts tegen tienen onder klokgelui en voorafgegaan door misdienaars, akoliethen en geestelijkheid naar de kerk schreed om de Pontificale Hoogmis op te dragen. Hierbij werd hij geassis teerd door Z.D.H. Mgr F. N. J. Hendrikx, Protonotarius Apostolicus en Vicaris-Generaal, als presbyter- assistens, de Hoogeerwaarde Heren Dekens Heezemans en Van den Brekel, als troondiakens, de Zeer Eerw. Heer Pastoor Verbiesen als diaken en de Zeereerw. Zeergel. Heer Dr H. W. J. Surig als subdia ken. De overige functies werden vervuld door de Zeereerw. Heren G. Witlox, J. Ras, A. v. d. Brekel en de Zeereerw. Paters P. Schoone M.S.F., G. Verheggen M.S.F., H. Beijloos M.S.F. en Geraldus O.F.M. Cap. Het parochiële zangkoor voer de onder leiding van de heer F. Wilmont de wisselende gezangen van het feest van de H. Joannes-de Doper uit en de vaste gezangen van de Missa in Honorem Sancti Jacobi van Jan Nieland. Dit alles maakte de Hoogmis tot een des te indruk wekkender hoogtepunt. Zij werd bijgewoond door de bur gemeester met. zijn echtgenote, wet houder Smolders, de directeur der Gem. Licht- en Waterbedrijven, de heer P. G. van Vliet, uiteraard Kerkbestuur en feestcomité en door zeer veel parochianen. Mgr Hendrikx hield een korte feestpredicatie naar aanleiding van de tekst uit Joannes' Openbaring „Gij hebt Mijn Woord bewaard en Mijn Naam niet verloochend". Hij wees op de betekenis van de paro chiekerk als het middelpunt van het godsdienstig leven, waar vooral de Sacramenten worden toegediend en schetste de parochie als een ge zin waar eensgezindheid moet heer sen. Hij spoorde de gelovigen aan zich dienovereenkomstig te gedra gen, de H. Geheimen trouw mee te vieren en te streven naar een nog bloeiender parochieleven. Na de zegen las Mgr Hendrikx een besluit van de bisschop voor waarbij aan al degenen die in de kerk tegenwoordig waren een Volle Aflaat werd verleend. Na de Mis werd Mgr Mutsaerts weer door mis dienaars en geestelijkheid naar de pastorie begeleid. Onderwijl zong het koor een psalm en daarna klonk door de eenvoudig, maar feestelijk versierde kerk en over het keurig vernieuwde kerkplein, 't juichende „Hallelujah'' van Handel in een orgelversie. bieden van 4650, waaruit metter tijd een kruisweg zal bekostigd worden. Hij kon nog niet zeggen of dit zou lukken, maar dan zou de open schaal wel aanvullen. De heer Couwenberg bracht dank aan de parochianen voor hun milddadig heid, aan de jongemannen die ge collecteerd hadden en aan allen die meegewerkt hadden om het feest te doen slagen. Hij sprak de hoop uit <Jc.t de parochie van Besoijen een schone toekomst tegemoet zou gaan en uit het lijden van Christus, voor gesteld door de kruisweg, de kracht mocht putten om het geloof te be waren. Pastoor Verbiesen begon zijn toe spraak tot zijn parochianen aldus „Ze zeggen dat het zaliger is te geven dan te ontvangen. We zullen aan u het eerste laten en het kerk bestuur doet dan wel het tweede". Hij drukte zijn dankbaarheid uit voor het feest en hoopte dat het innerlijk evengoed verzorgd zou zijn als het uiterlijk. Hij had niets dan lof voor de medewerking die nij van zijn parochianen mocht ont vangen en sprak de wens uit dat het medeleven van de parochie nog sterker zou worden. De pastoor dankte allen die meegeholpen had den aan het feest, vooral het comi té en legde er bizonder de nadruk op nog dankbaarder te zijn voor de welwillendheid waarmee gegeven was dan voor de gaven zelf Een goeie pastoor. Ook de bisschop sprak een kort woord. Hij vergeleek de honderd jarige parochie met een honderd jarig mens die feest gaat vieren. Die is dan een heel oud mensje, dat krom loopt en het liefst achter de kachel gaat zitten dutten. Maar hier komen de kinderen, riep Mon seigneur uit, ten teken dat de pa rochie een nieuw leven tegemoet gaat. Parochianen, ge hebt eer van Uw werk, zei de bisschop en dit is geen gering compliment. De kinde- i en liet hij in koor herhalen wat hij ze bij het toedienen van het Heilig Vormsel had voorgehouden dat ze moesten doen in de kerk kijken, 1 bidden en zingen. Dat moesten ze goed doen in de mooie kerk met die goeie pastoor. Monseigneur nam de proef op de som of de kinderen van Besoijen de pastoor ook „goed" vonden wie graag een andere wil de hebben, mocht zijn vinger op steken. Niet een vinger kwam de hoogte in En met het „Leve Be soijen" waarmee de bisschop be sloot, stemde natuurlijk iedereen met veel enthousiasme in. Onder een luid „Hoera!" gingen toen tien tallen balonnen met een trotse 100 er op gedrukt de lucht in. Tenslotte was er de burgemeester die namens het gemeentebestuur het kerkbestuur, de pastoor en de parochie van harte geluk wenste Bij een feestdag hoort een goede wens, vond hij, en die van het ge meentebestuur was dat de goede vei houding tussen de parochie in Besoijen en het gemeentebestuur zou-doorgaan. Op die goede ver houding gmg de burgemeester zelf ook nog even door. Hij achtte de keuze van deze pastoor niet „ver schrikkelijk slecht". De parochie ging niet slecht onder hem, hij voel de voor zijn tempel, zijn parochie en voor het gemeentebestuur. Pas toor Verbiesen had een bizondere charme om dit te laten blijken. Hij vioeg niets, maar aan het eind van het gesprek had degene met wie hij had gesproken een heel lijstje van dingen die de pastoor graag verwe zenlijkt zou zien. De burgemeester hoopte dat de parochie zou groeien en bloeien tot heil van de parochianen. Een algemeen „Hoera!" op burge meester, gemeentebestuur, pastoor en bisschop was het ondubbelzinnig antwoord op al deze hartelijkheid. Dan werd er nog een statie van de toekomstige kruisweg onthuld, waaraan de parochianen konden zien hoe die er uit zal zien. Het is te hopen dat die er gauw zal ko men, want het is geen overbodige •uxe. De kruisweg zal vervaardigd worden door de kunstenaar Gre- goire. 's Avonds droeg deken Heezemans nog een plechtig lof op met assis tentie van pastoor Verbiesen en kapelaan Raaymakers uit Eindho ven, waarbij zeer veel parochianen aanwezig waren. Toen het donker werd baadde de kerk van de jubi lerende parochie in het licht vin een aantal schijnwerpers. Óp de gevel staat het1851—1951. Een enkel woordje mogen we nog wel apart wijden aan de entou rage. Men heeft in Besoijen gezorgd dat het er voor deze gelegenheid allemaal piekfijn uitzag. Het kerk plein heeft een nieuw aanzien ge kregen, nog ter elfder ure in de puntjes in orde gebrachttwee zui len aan weerskanten van de ingang, elk voorzien van een lantaarn en verder een keurig betegeld plein zonder grasperk, zodat er werkelijk ruimte is. In de kerk zelf was alle overdaad vermeden ze was ver sierd met vaandels en bloemen, die samen een werkelijk feestelijke en tegelijkertijd waardige indruk maakten. En wat zou men voor een leest als dit meer mogen eisen ONGEVAL. Zaterdagmiddag heeft zich alhier een auto-ongeval voorgedaan, dat gezien de omstandigheden, nog buitengewoon goed is afgelopen. Omstreeks half één naderde van de richting Heusden een vrachtwa gen van de Veilingvereniging Drunen, die voor genoemde veiling moest gaan laden bij de opslagplaats van A. van Bruiden. Van dezelfde richting naderde een bestelauto van de fa. v. Bergen- Henegouwen uit Heusden. Doordat de chauffeur mogelijk de richtingwijzer te laat opmerkte, reed hij de vrachtauto in |0 flank aan. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor, doch de be stelwagen liep nogal schade op. Door de verkeerspolitie werd van een en ander procesverbaal opgemaakt. PREMIEKEURINGEN PAARDEN. Bij de dezer dagen te Meéuwen ge houden jaarlijkse keuringen van paarden werden o.m. premiën toegekend aan de landbouwers: C. A. Kuijsten alhier met de 1-jarige Gron. type zw. Osanna v. Combinator: D. v. Pelt Je Vrijh.-Capelle met de br. Nardenna v. Gouverneur Ge- neralle en A. J. de Roon te Vrijh.-Ca pelle met de vos Marja v. Ambo, 2-jarig Gelders type: Th. A. Rijken, Capelle met de zw. Mariet v. Fambo. BRAND. Donderdag omstreeks 6 uur werden de ingezetenen opgeschrikt door het loeien der brandsirene. Door buren werd brand ontdekt in de woning van M. v. Oos terhout, Ach tér de Hove. Daar de be- ZE KOMEN TOCH. Vorige week meldden wij dat de regering geweigerd had de Oosten rijkse kinderen dié voor twee maan den in Nederlandse gezinnen zullen verblijven, in Nederland toe te laten De protesten in de pers en de be moeienissen van het Roode Kruis hebben succes gehad, want de rege ring heeft meegedeeld dat de kinde ren zullen worden toegelaten. De families waar de kinderen zul len logeren, zijn al ingelicht. Begin Juli worden ze verwacht en in Sep tember gaan de kleine Oostenrijkers na een fijne vacantie weer naar huis. BENOEMD. De heer C J. M. Rechters, directeur oer vakschool voor schoenmakers alhier is benoemd tot lid in de examen-com missie, welke van 6—9 Aug. a.s. te Den Haag het examen zal afnemen voor di ploma B (onder Rijkstoezicht qediplo- meer Maatschoenmaker). EXAMEN DIPLOMA A. Huldebetoon en Aanbieding Cadeau. Tegen half een werd de bisschop opnieuw aan de pastorie afgehaald, nu door bruidjes. Op het kerkplein waren de schoolkinderen en de he le parochie samengestroomd om met zingen en toespraken het feest voort te zetten. Mgr. Mutsaerts stelde zich met pastoor Verbiesen en de overige geestelijkheid voor de kerkdeur op, waarna het paro chieel zangkoor en het koor van de Maria-congregatie enige liederen ten gehore brachten, waaronder het wel zeer toepasselijke „Haec Dies quam fecit Dominus" van Viadana: Dit is de dag die de Heer gemaakt heeft, laten we juichen en blij zijn. Een ander hoogtepunt was ver volgens het aanbieden van het i oestgeschenk namens de parochie door de voorzitter van het feest comité, de heer G. Couwenberg. De ze zei dat de bijeenkomst een uiting was van dankbaarheid, nu de pa rochie, na een week van geestelijke voorbereiding, haar honderdjarig bestaan vierde. Toen men met de voorbereidin gen daartoe was begonnen, werd onmiddellijk uitgekeken naar een cadeau en tenslotte was de keus gevallen op een kAïisweg en de heer Couwenberg verheugde zich bizonder een fonds aan te kunnen Het examen dat met goed gevolg moet worden afgelegd vooraleer men zich mag vestigen als zelfstandig schoen hersteller, zal dit jaar door de Stichting Vakoplei ding en Vakexamens in de Schoenmake rij afgenomen worden in de Gem. Vak school voor Schoenmakers alhier, op 22 23 en 24 Aug. a.s. BEDEVAART. De jaarlijkse bedevaart naar de H.H Martelaren van Gorcum te Brielle zal dit jaar worden gehouden op Dinsdag 3 Juli a.s. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de Heren Broedermeesters. KONINGSCHIETEN. De Wets Zonen hielden Zondag j.l. haar jaarlijks koningschieten. Koning werd N v. Bladel. die ook op de ge bruikelijke wijze deze titel op zich nam. De uitslag van de wedstrijd is als volgt, aantal punten geschoten in 10 pijlen: N. v .Bladel 41; H. de Kruif 41; Joh. van Drunen 36; G. de Gouw 25; M. v. d. Wiel 26; W. v. Drunen 28; In de fi- "ale/ N. v Biadel 4i (Koning); H. de Kruif 38; Joh. v. Drunen 38. VEILINGBERICHT. Aardbeien 70—120; Kersen 85—106 p kg.; Perziken 11—22 per stuk; Rode bes sen 80 per kg; Meloenen 110 per stuk. Aardappelen 26—31; Andijvie 21—29 Asperges 80—190 per kg: Bloemkool 8 —23 per stuk; Snijbonen 130—152, Prin- cessebonen 140—167, Tuinbonen 16—23 Erwten 52—70, Peulen 60—84, Gedopte Aardbei 139, Stamboon 107—140 alles per kg.; Komkommers 14—27 per stuk; Kroten 48 per bos; Savoije kool 10 15. Spitskool 12-18 per kg.; Bospeen 20—33 per bos; Waspeen 47—56 p. kq. Rabarber 4—10 p. kg.; Selderij 2—7 p. bos; Sla 2—7 per stuk; Spinazie 10—36 P- kg.; Tomaten 80—106, .Sjalot 30—45 Per kg. WIELRENNEN. \x/^nc*a9 nam "leüwtling Tinie Wolfs deel aan de grote ronde van busteren. De beste nieuwelingen uit alle delen van het land waren er bijeen; het werd een prachtige cours. Wolfs bleef in de kopgroep. De laatste rondes vluch- 0nke'e renners weg, waaronder ook Wolfs. De Haarlemmer die de laatste ronde een kleine voorsprong had, werd bijna door Wolfs nog ingelopen, de af stand werd steeds kleiner, maar het luk te Wolfs niet om hem in de sprint nog te passeren; met een kleine voorsprong werd de Haarlemmer winnaar. Wolfs werd tweede in een zeer goede wedstrijd. De nieuweling v. Baardwijk deed het ook niet slecht in dezé zware cours en werd 14e. De amateur Libregts reed in het begin een zeer goede wedstrijd; op het laatst zakte hij wat af, maar kwam toch met de eerste 15 binnen. SINT VINCENT-VLUCHT. Door verschillende leden van de Post duivenvereniging de Zwaluw zal worden deelgepomen aan de grote Sint Vincent- vlucht, waaronder velen nationaal. Inkorven Maandag 25 Juni; los Vrij dag 29 Juni, bij gunstig weer. K. A. V. Deze week hield de K.A.V. afd. van de K.A.B. haar jaarlijkse Moederdag. s Morgens.om 8 uur werd een H. Mis opgedragen. Na het lof des avonds werd een feestvfergadering gehouden in het Patronaat. Er werd besloten deze zomer weer een uitstapje te maken. woners afwezig waren, had het vuur reeds een grote omvang aangenomen, voor de brand werd ontdekt en voor de brandweer kon worden gealarmeerd. Door het intrappen van een deur moest men zich toegang verschaffen tot de wo- ning; gelukkig kon nog een groot déél van de inboedel worden gered. Toen de brandweer, die na het alarmsignaal spoe- dig ter plaatse was, arriveerde, was het achterhuis reeds verloren; ook het voor huis brandde gedeeltelijk uit, zodat de bewoners dakloos werden en tijdelijk bij familie een onderdak moesten zotken. De brand is vermoedelijk ontstaan door een petroleumlichte, waardoor de gordijnen hadden vlam gevat. N. E. O. Het eerste elftal van onze voetbalvtr- eniging N.E.O. maakte Zaterdagmiddag de reis naar Vlaardingen om aldaar voor de K.N.V.B.-Beker Competitie een wed strijd te spelen tegen de Zwaluwen. Het is N.E.O. niet mogen gelukken zich nog langer in deze competitie te handhaven, wat gezien het klasseverschil niet te verwonderen is. Met de rust was de stand nog 11, doch na de rust kon den onze jongens het niet tegen de tech nisch betere Zwaluwen bolwerken. De match eindigde met 41 in het voordeel van de Zwaluwen. VRIJH.-CAPELLE. Heel Vrijhoeve op de film. De Muziekveren. „Sirena" heeft grootse plannen en wel, dat zij een film laat maken over Vrijhoeve- Capelle. Een film, waarvan het aar dige is, dat elke inwoner mee kan werken, omdat het in de bedoeling ligt, niet alleen de karakteristieke plekjes te verfilmen, maar ook de inwoners en om een overzicht te geven van heel het verenigingsle ven. De zaken en bedrijven zullen niet worden vergeten en natuurlijk zal de jeugd in de gemeentefilm niet mogen ontbreken. Men heeft de plannen al uitgewerkt en binnen niet al te langs tijd zal er een mo derne klank-opname-wagen in Vrijhoeve verschijnen om de opna men te maken Het geluidsgedeelte van de film zal o.a. ook plaatselijk worden ver zorgd, want er zullen eveneens ge luidsopnamen plaats vinden. Het wordt dus een film van, over en door alle inwoners van Vrijhoe ve, die over enige tijd zal worden vertoond. Een wel zeer opmerkelijk initia tief, waar zonder twijfel heel de gemeente naar uitziet en waaraan ieder zijn medewerking zal verle nen, opdat ook het nageslacht zal kunnen zien, hoe men thans leeft en de toestanden momenteel zijn. Harmonie- en Fanfaregezelschappen ge houden Muziekconcours in de le afde ling met 188 punten een 2e prijs. Geboren Anna A dv B L van Pelt- de Roon Maria T J dv H J van Best van bpaendonk Adrianus J zv C Bras penning-van Dongen Martinus zv H Verduijn-Verduijn Elsje dv D van Oversteeg-Schuttevaar Cornelia H dv 1 van Baardwijk-van der Schans. Gehuwd G H Ros 24 j en J v Belzen ,1 r 1 H M van Balkom 31 j en C M Wijgerde 30 j - T N Heij 27 j en A B Iimmermans 25'j - P v Oorschot 33 j en M G Waarts 32 j D v Over steeg 32 j en D Timmermans 31 i J van Campen 66 j en H F Kwarten 49 j. Overleden: A A Pruijssers 5 j zv J bruijssers-van Dommelen A van der Schans 83 j echtg v A Haverhals A Uittenbogaard 88 j wed v P Klootwijk - D v d Wiel 80 j echtg v A M Ro- senbrand C Schellekens 73 j echtg v A Oerlemans. Gevestigd: A Roukema en gezin van ïjmegen J Lether en gez. van'Vught M va" G*"} en gezin van Valken- Ij vu Kooiman van Dubbeldam r K. Vogt en gezin van Westerbork c, blom van Raamsdonk Tv Laar van Rotterdam S H Aalders van s-Gravenhage - C J Wuijten van Raamsdonk - J F Minnaard van Ter- neuzen J Rijken van Waalwijk J Roelse van Westkapelle - J Boezer en echtg van Bergambacht Vertrokken H Michaël naar Tilburg JA van Vuuren naar Loonopzand S Dekkers naar Raamsdonk A W v d Waals naar Canada HM Snijders naar s-GravenmoeH C G v Dongen en gezin naar Deventer H J R van Heumen naar Amsterdam L Rosen- brand naar Heerlen M v Oversteeg naar Apeldoorn M Blok naar 's-Gra- venmoer S J Sneep naar Fijnaart. KRIJGEN WE EEN MOTORPONT Aangezien de stoompont, welke mo menteel de veerdienst aan het Capelse veer over de Nieuwe Maasmond on derhoudt, voor het steeds intensiever gebruik, dat van deze overzetgelegenheid naar en van het land van Altena ge maakt wordt, te klein blijkt, schijnt het voornemen te bestaan de stoompont uit de vaart te nemen en de veerdienst in de nabije toekomst door een motorpont te onderhouden, ook al omdat deze voor deliger in het gebruik zal zijn. De stoom pont zal dan ais reserve ter beschikking blijven liggen. TRAGISCH STERFGEVAL. Donderdag 1.1. bleef de oude Adr. 1 ruijssers, wonende aan de Winterdijk, die ondanks zijn hoge leeftijd nog bezig was met het maaien van gras, plotseling dood onder zijn werk. Voor zijn even eens op jaren zijnde echtgenote een zwa re slag. SCHOOLREISJE. Vrijdag a.s. hopen de leerlingen van Vrijdagavond had in de zaal van Ho tel van lersel, Raadhuisstraat 6 alhier, de bekende Radion-avond plaats. Voor t eerst in Nederland nodigde de fabri kant eenieder uit zich van de voortref felijke kwaliteiten van Radion te over tuigen met de bepaling dat tweemaal de prijs van een pak Radion zou worden terugbetaald, indien men over 't resultaat niet tevreden zou zijn; een bewijs dat de fabrikant overtuigd is van de waarde van zijn product, terwijl ook op deze avond instructie werd gegeven ter ver betering van wasgewoonten, waardoor textielbesparing mogelijk is. Voeg daarbij de prettige sfeer die men weet te scheppen en men zal begrijpen dat ook hier weer veel belangstelling was in elk opzicht en de dubbele prij's niet behoefde te worden uitbetaald. Bij weerbarstige: Sprutol-Sterk Op 28 Juni wordt deze avond gehou den in 't Centraal Theater te Geertrui- denberg, Branderstraat 20 en op 29 Juni entf Juli te Raamsdonksveer in hotel „de Witte Leeuw", Prins Hendrikstr. 6. De Nederlandse Tour de Fran- ce-ploeg trainde gisteren in de Ronde van Wouw. Wagtmans werd er winnaar. De andere lour-ren- ners werden betrokken by een on geval. Vn Est gaf hierna op. Dek kers reed door, maar moest even later opgeven wegens een bloed uitstorting. Alle candidaten op één na geslaagd. Bij het eerste eind-examen van de R.K. Middelbare Meisjesschool te sWaalwijk zijn de candidaten op 1 na geslaagd, de dames Willy Barkel, Joke Beerens. Miek Charpentier, Ineke Dirks, Henriëtte Dirks, Bep Kool, Anny v. Mierlo, Marcelle van Oldenbeek, Mini Tausch, Berdie Vermeer, allen te Waalwijk en Jeanne van Gerwen, Waspik en Connie Smit, Sprang-Capelle. Een hartelijk proficiat voor de geslaagden, leraren en speciaal voor de scheidende directeur drs. G. de Vries, die in de mooie uitslag de hoogste klassen van de Koningin Ju- van 't eerste eind-examen van deze hanaschool in de Kom onder leiding van school, mede op zijn initiatief ge- het onderwijzend personeel per autobus sticht, grote voldoening zal vinden* een_ uitstapje te maken naar Rhenen en een succes dat te meer klemt, waai de Veluwe. Indien het weer medewerkt belooft het voor de kinderen een pret tige dag te worden. huisvesting en accomodatie der school al die jaren zeer ongunstig zijn geweest. DIAMANTEN ZAKENJUBILEUM. Zondag 1 Juli a.s. zal de heer W. Timmermans, directeur der N.V. „Noord-Braband" Maatschappij van Verzekering op het Leven en van dc firma W. Timmermans Zonen alhier, het zeldzame feit herdenken dat hij vóór 60 jaren in deze bedrij ven zijn werkkring begon. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de diamanten jubi laris deze gebeurtenis in intieme kring, met personeel van binnen- en buitendienst te herdenken. Van 12.30 tot 13.30 zal ten hoofd- kantore van de Maatschappij gele genheid tot gelukwensen worden geboden. DRS. DE VRIES EN DE R.K. LEERGANGEN TE TILBURG. GELAUWERD. Het muziekgezelschap Kunst na Ar beid behaalde Zaterdag 1.1. op het te Bfeek en Donk vanwege de Federatie van Naar wij vernemen, heeft de heer Drs. G. J. de Vries, directeur van de R.K. H.B.S. en M.M.S. al hier, ontslag gevraagd uit zijn functie als docent in de so ciale geografie aan de R.K Leer gangen te Tilburg, welk ontslag hem met ingang van 1 Sept. a.s. op de meest eervolle wjjze is ver leend. Meer dan dertig jaren lang is hij verbonden geweest aan de cursus lot opleiding voor de Mid delbare Akte Aardrijkskunde en als zodanig heeft hij een groot aan deel gehad in de vorming van tal rijke leraren en leraressen aan Middelbare en Kweekscholen in ons land. De lieer de Vries behoudt zijn functie als lector aan «je Ka tholieke Economische Hogeschool en hoopt zijn vrijgekomen tijd voortaan te besteden aan wetenschappelijke arbeid. VRAAGGESPREK VOOR DE P. C. J. Zaterdag is het vraaggesprek dat eigen de burgemeester en de heer Klij- berg met de heer A. Weitzel voor de P.C.J. gevoerd hebben, uitge zonden. Door storing was dit ge sprek moeilijk te volgen en omdat het onze lezers ongetwijfeld zal in teresseren, geven wij er hier een overzicht van Op de vraag of de tegenwoordige slapte in de schoenindustrie, nor maal is te noemen, antwoordde de heer Klijberg ten dele bevestigend: ze treedt bijna ieder jaar in Juni op. Dit jaar echter viel ze een maand vroeger dan verwacht werd, onmiddellijk na de afkondiging van de „Beschikking Handelsmarges Schoenen 1951", waarna de winke lier zich plotseling van kopen ont hield. De heer Klijberg rekende in dit verband voor dat de schoenwin kelier op een schoen van 24. niet meer dan 3.28 verdient. Op de vraag of de slapte lang zou aanhouden verklaarde hij dat er gevvoonlijk in de tweede helft van Juli een opleving komt, maar dat het nu wel half Augustus zou wor den. De heer Klijberg ontkende enig verband tussen de prijzen en de idee dat deze zich in dalende rich ting zullen gaan bewegen en deze slapte van enige belangrijke da ling van de wereldmarktprijs van huiden is geen sprake. Hij betoogde dat door de Beschikking de schoe- nenprijzen op een te hoog niveau zijn bevroren, zodat van tijdelijke goedkopere aanbiedingen niet of niet voldoende kan worden geprofi teerd. Enerzijds is te verwachten dat de topprijzen niet meer terugko men, maar evenmin dat er een ka- tastrofale prijsdaling zal komen. Op een desbetreffende vraag van de heer Weitzel antwoordde de heer Klijberg dat nergens ter wereld de schoenen zo goedkoop zijn als in Nederland. Dat er toch niet zoveel wordt uitgevoerd is enerzijds een kwestie van belemmeringen, ander zijds een te zeer1 afwijkende vraag.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1