miWYK HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE SPRANG GAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER VAANDEL wijding bij de Harmonie „BEATRIX" TE DRUNEN 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 JULI 1951 2 OR1ENTATIERIT VERKENNERS. 'i den, A. v. d. Griendt, A. Moerkcns, J. v. Beijncn, H. Dusemos, C. Du- semos, B. Dusemos, R. Dusemos, J. Varo. Sj. de Vaan, Lena Klerxs, Leni v. d. Hagen, M. de Jong, C. Brok, H. Wykmans. Een mooi succes. E. II. li. O. Zondag j.I. had in café G. Kolen het examen plaats voor de leden van de E.H.B.O.-vereniging. Dit examen werd afgenomen door Dr. Schroder uit Oisterwijk. Alle leden slaagden, t.w. de dames Frieda v. Beynen, To v. Beijnen, Ciska v. Beijnen. Riek v. d. Brandt, To v. Bokhoven, Carla Martens, Ans Pulles, Drea v. Dal, Ans van Halder; en de heren Nico v. Beij nen, Wim v. Heyst en Nico van Delft. Ook van de vereniging Vlijmen, die aan dit examen deelnamen, slaagden alle leden. Na afloop feliciteerde de exami nator alle leden met het behaalde diploma, welke woorden door de voorzitters van Haarsteeg en Vlij men werden onderstreept, die te vens dank brachten aan de docent Dr. Martens voor het vele werk, voor beide verenigingen verricht. werd gereden naar Rhenen, waar in de ochtenduren een bezoek ge bracht werd aan Ouwehands Die renpark met zyn mooie collectie dieren, aquarium, insectarium en terrarium, alsmede zijn speeltuin. Vervolgens werd in matig tempo gereden langs de militaire be graafplaats op de Grebbeberg, waarna de tocht langs het prach tige Nationale Park „De Hoge Ve- Iuwe" werd voortgezet naar Apel doorn. O.m. werd hier een bezoek gebracht aan het Koninklijk Paleis Het Loo, terwijl ook het eldorado voor kinderen, de Prinses Juliana- toren, een der modernste speeltui nen van ons land, waar natuurlijk naar hartelust werd genoten, niet vergeten werd. Via Arnhem en Nij megen werd de thuisreis gemaakt met onderbreking te Grave, 0111 zich in een speeltuin tenslotte nog maals te vermeien. Goed 10 uur arriveerden de kleinen, 1110e geke ken, moe gespeeld en 1110e gezon gen weer bij de school, waar ou ders en vele belangstellenden bij een waren om het gezelschap te verwelkomen. RODE KRUIS-COLLECTE. De huis aan huis-collecte voor het Ned. Rode Kruis had een schitterend re sultaat. Hulde aan de milde gevers en vooral ook aan de harde werksters en werkers. De opbrengst is ruim 1000, een werkelijk fantastisch bedrag voor deze gemeente. De Chr. Verkenners „Jan de Rooij" hielden Zaterdag 30 Juni een Oriëntatie- rit per fiets over een traject van 25 km. De individuele uitslag luidde 1 en 2 J. Elsman en P. Konings 23 strafpunten; 3 A. Elsman 27 strafpunten; 4 H. Pruijssers 29 strafp.; 5 en 6 A. van Vuuren en Koos de Vuijst 61 strafp.; 7 G. F. Stein 62 strafp.; 8 en 9 T. v. d. Hoven en J. de Vuijst 90 strafp.; 10 A. Groeneveld 94 strafpunten. De uitslag voor de patrouilles wa* 1. Eekhoornpatr. met 56 punten. 2. Kievitenpatr. met 46 punten. 3. Sperwerpatr. met 44 punten. 4. Spechtenpatr. met 30 punten. Installatie. Dinsdagavond a.s. zullen door de Hop man wederom enige jongens tot Ver kenner van de Jan de Rooij-Groep wor den geïnstalleerd. NAAR CONCOURS. De Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft den Heer" gaat a.s. Woensdag naar Utrecht om deel te nemen aan een aldaar te houden concours voor zang- en muziekgezelschappen. Onder' leiding van directeur P. Christ zal „Looft den Heer" uitkomen in de afdeling Uitmuntendheid. Wij wensen hen veel succes toe. VOLKSSPELEN. ORANJEVERENIGING JULIANA. Zaterdag organiseerde de Oranjever eniging Juliana alhier kinder- en volks spelen op een daartoe ingericht feestter rein aan de Oudestraat. Vooral &>or de kinderspelen die 's middags plaats von den en waaraan door de gehele jeugd van 614 jaar werd deelgenomen, be stond veel belangstelling. De harmonie Marijke verleende haar medewerking door de feestelijkheden met vrolijke mu ziek op te luisteren. Hoewel de deelna me aan de volksspelen niet bijzonder groot was, waardoor verschillende num mers achterwege moesten blijven, heerste er ook des avonds toch een recht feeste lijke stemming en kan de Oranjevereni ging op een geslaagde feestdag terugzien. PRO PATRIA. Op uitnodiging van de Oranjevereni ging te Drongelen gaf de Chr. Gymna stiekvereniging Pro Patria van Sprang- Capelle j.I. Zaterdagavond aldaar een gymnastiekdemonstratie, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. Onder leiding van de heer Blom werden oefe ningen uitgevoerd aan brug en rek, die getuigden van gedegen studie onder des kundige leiding. Verder werden stands enz. te zien gegeven; een en ander viel bij het talrijke publiek zeer in de smaak en droeg niet weinig bij tot het wel slagen der feestelijkheden. KAMPVUUR. A.s. Woensdagavond zal op een ter rein nabij het zwembad te Kaatsheuvel door de leden der Geref. Jongelingsver eniging alhier een kampvuuravond wor den gehouden. Met de Ouden van Dagen naar Arnhem en Hoge Velüwe. Op Vrijdag 6 Juli zullen ongeveer 85 ouden van dagen uit Capellc en Vrijhoeve mei 18 auto's en een bus een reisje gaan maken naar Arn hem en omgeving. Het comité, ge vormd door de Oranjevereniging Wilhelmina uit Capelle heeft thans voor de derde maal vergaderd, waarbij alles tot in de finesses is besproken. Met de wensen van de deelnemers(sters) is zoveel moge lijk rekening gehouden. Het comi té stelt het op hoge prijs, dat on danks de dure Ujden nog zoveel automobilisten hun auto beschik baar hebben willen stellen. Enkele automobilisten die niet meerijden, hebben hoge bedragen gegeven, die dankbaar zijn geaccepteerd. In elk geval kan de reis, dank zij de medewerking van practisch de gehele burgerij, worden uitgevoerd zoals oorspronkelijk is gedacht. Hel ligt in de bedoeling 's mor gens 0111 half te vertrekken vanaf de Koningin Julianaschool. De stoet rijdt dan langs het Station in Capelle, door Vrijhoeve en Sprang en bereikt in Waalwijk de grote weg naar Den Bosch. Via Nijme gen hoopt men Arnhem 0111 II uni te bereiken, waar regelrecht naar het park Sonsbeek wordt gereden, waar in de prachtig gelegen Ihee- schenkerij Sonsbeek Paviljoen de koffie wordt gebruikt. Hier kan men rustig een half uur verpozen, de waterval in de buurt bekijken en een eindje rondwandelen. Zij, die niet goed ter been zijn, blijven gezellig keuvelen op het terras in de zon (daar hopen we op). Goed uitgerust stappen de ouderen weer in de wagens en 11a een korte rondrit langs het Airborne monu ment, waar de slag bij Arnhem ge woed heeft, rüdt de stoet naar het restaurant „De Schelmse Brug", waar 0111 1 uur een warme maal tijd gereed staat. Om half drie wordt dan gereden via de ingang Schaarsbergen naar het restaurant „De Koperen Kop", gelegen mid den in het mooie natuurpark „De Hoge Veluwe". Temidden van de bossen wordt dan wat rondgewan deld, terwijl tie thee wordt klaar gemaakt. Tussen 5 uur en half 0 wordt aanstalte gemaakt voor de terugreis, die misschien zal leiden loor de Betuwe, wanneer pontve ren vermeden kunnen worden. Ongeveer 9 uur hoopt men dan 111 Capelle te arriveren, waar de muziekvereniging „Kunst 11a Ar beid" de ouden van dagen een prettige thuiskomst hoopt te be reiden. Dank zij de offervaardig heid van de bevolking en de me dewerking van de heren automo bilisten kan de derde tocht voor. de ouden van dagen een mooie tocht worden, indien het weer wil meewerken. Aller ogen zijn daar om gevestigd op de Bilt. die ons een gebied van hoge luchtdruk bc.- loofd heeft. Geslaagd. Aan de Rijks H.B.S. te 's-Boscb slaagde onze dorpsgenote Hansje Cové Ed. voor het einddiploma A. Hingvergadering. De Ring 's-Grev.-Capelle van Ned. Herv. Meisjesverenigingen op Gereformeerde grondslag houdt Donderdag 5 dezer des avonds 0111 half acht te Tilburg een algemene ledenvergadering, waarop o.m. door de voorganger van de Herv. Geref. Evangelisatie aldaar, de hr. Begeer, een lezing zal worden ge houden. Schoolkinderen maren uit. Leerlingen van de hoogste klas sen van de O. L. School in de Kom, de Koningin Julianaschool, maakten Vrijdag 1.1. onder leiding van het onderwijzend personeel en leden van de Üudercommissie hun jaarlijks uitstapje. Per touringcar RODE KRUIS-COLLECTE. De alhier gehouden huis aan huis- aan-huis-collecte voor het Roode Kruis heeft 160 opgebracht. DIRIGENTE BENOEMD. In de plaats van de heer P. Christ is tot dirigente van de Chr. Gemengde Zangvereniging Oefening Kweekt Kunst alhier benoemd Mtj. Antonette Blom te Waalwijk. Raadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Donder dag 5 Juli 1951 om 19 uur ten ge meentehuize alhier. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel no. 37 tot vaststelling van een verordening aangifte plicht waterpokken. 4. Voorstel no. 38 tot aansluiting bij de regionale brandweer. 5. Voorstel no. 39 verordening geldelijk beheer enz. gemeente ontvanger en andere reken- plichtige ambtenaren. Herdenking 100-jarige werking van de gemeentewet 4 OPENLUCHTFILM. Op Woensdag 4 Juli a.s. zal de be kende openluchtbioscoop „Airghost" een voorstelling geven op het Heereplein al hier. Er zal een aantrekkelijk program ma van velerhande films gedraaid wor den wertldactualiteiten, show-, variété- en balletfilms, muziekfilms, kleuren-cul- tuurfilms en propagandafilms van voor aanstaande firma's. In combinatie hier mee wordt dit jaar een actie gevoerd ten bate van het Prinses Irene Fonds. 'tn**"' ."l (Zie vervolg pag. 4). Een oude vereniging trad verjongd te voorschijn. De oude harmonie der Jongenscongre gatie is, zoals wij reeds eerder gemeld hebben .geheel gereorganiseerd. Uit deze reorganisatie is de harmonie geheel ver jongd te voorschijn gekomen. Zondag had voor deze harmonie, die tevens een naamsverandering onderging een belang rijke gebeurtenis plaats, toen het nieuwe vaandel door de Geestelijk Adviseur, de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers plechtig werd gewijd. Na deze plechtig heid maakte de harmonie een rondgang door het dorp, waarmede zij voor het eerst in haar nieuw gewaad voor het forum trad. Gezien de wijze waarop de harmonie Beatrix te voorschijn trad met t nieuwe vaandel en de schellebomen, menen wij te mogen veronderstellen dat met deze reorganisatie voor de Harmo nie Beatrix een nieuw tijdperk van op bloei is aangebroken. De plechtige vaandelwijding had plaats Zondagmiddag om 3 uur. Hierbij waren tegenwoordig de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers, de Edelachtb. heer Burge meester Snels en secretaris Elshout en verder de voorzitter der harmonie Vol harding dhr. M. Elshout en de voorz. en secr. der Kerkelijke Fanfare te Elshout de heren v. d. Brink en Jansen en het volledig bestuur, directeur en leden der harmonie Beatrix. De voorzitter der Harmonie Beatrix de heer L. v. Drunen was de eerste die op deze bijeenkomst het woord nam. Spreker heette allen van harte welkom, waarna hij wees op de grote betekenis van deze middag. Spr. zeide o.m. het volgende: Het is mij als voorzitter der R.K. Har monie Beatrix een eer en een vreugde U allen hier te mogen begroeten om be langstellende getuigen te zijn van het zeer gewichtige feit in het nog kortston dig zelfstandige bestaan onzer harmonie, de plechtige vaandelwijding. Door alle tijden heen is het vaandel een symbool van vereniging, van eenmaking, van har monie. Om het vaandel verzamelen de ver spreiden, hooggeheven beduidt het le ven, het boeit aller oog, het beweegt de harten, het wordt bekroond met trofeeën, geëerd met decoraties, bijwijlen wordt 1 omfloerst met rouw of gesierd met bloe men; de op zich dode stof van het vaan del wordt bezield door de belevenissen, de verwachtingen, de idealen van hen die zich er om verenigen. Ook ons Beatrix-vaandel zal zijn be langrijke rol in het leven en streven van de Drunense gemeenschap kunnen ver vullen, als bestuur en vereniging zich eendrachtig, toegewijd geven aan het verenigingsdoel: harmonie door gezamen lijke inspanning. Niet slechts een harmo nie die de oren streelt, maar de nog be langrijker harmonie van de gemeenschap pelijk op hetzelfde doel gerichte goede wil, een harmonie van de geest ,met als vrucht het grote goed van in harmonie als vrienden samen te werken, een eerste voorwaarde voor het zuiver muziek ma ken. Dan zie ik in de toekomst dit vaan del, dat thans nog zonder geschiedenis is, door de inspanning en toegewijde dienst van die er omheen geschaard zijn, getooid met de trofeeën der overwinning. Blij en voldaan zal het hart van de corpsleden kloppen, als het hooggehe ven als zegevaan van de harmonie-tour- nooien weer in het hart van Drunen wordt teruggedragen. Op vaderlandse hoogtijdagen zie ik dit rijke vaandel boven de hoofden der hon derden uit door Drunens straten de weg banen voor zijn gedisciplineerde volgelin gen, die door het goed gebruik van hun instrumenten he t feest verkondigen in pittige reveils en marsen. Ik zie ons vaandel in plechtige omme gang met zijn diepe kleuren en omgolfd van klankrijke harmonieën, de komst aankondigen van Hem, Die eens zelf de standaard van Zijn kruis hoog over de gehele aarde hief, om de harmonie tus sen hemel en aarde te herstellen. Ik zie het eerbiedig neigen voor het Lam Gods, voor de Koning der eeuwen voor de Heer der harmonie. En de Heer van alle harmonie gaan ^ij in deze bij eenkomst de zegen over ons vaandel vragen, opdat Hij de naam van onze har monie Beatrix tot een blijde werkelijk heid make, Beatrix, de zegenrijke. Daarom mag ik nu onze Hoogeerw Heer Deken en Pastoor, en ook de gees telijke raadsman van onze harmonie Bea trix, wel verzoeken het nieuwe vaandel zichtbaar teken van onze eendrachtige samenwerking, tot bloei en groei van Beatrix in te wijden. Ik dank U. Hierna had de zegening van het vaan del plaats, waarna de Hoogeerw. heer Deken en geestelijk adviseur der harmo nie nog een kort woord sprak. Deken Rooyackers begon met vast te stellen dat door de voorzitter hem het gras voor de voeten was weggemaaid. Spr. kon op de eerste plaats niets an ders doen dan de woorden van de voor zitter over de betekenis van het vaandel ten volle onderschrijven. Spr. noemde een harmonie ook een onmisbaarheid in het gemeenschapsleven en in het parochie leven, waarna spr. ook de taak schil derde die de harmonie als muziekgezel schap in het gemeenschapsleven heeft. Tot slot wenste spr. bestuur en leden geluk met dit nieuwe vaandel, daarbij de hoop uitsprekende dat het voor de har monie Beatrix steeds zal mogen zijn het zichtbare teken van „harmonie". Hierna kreeg de Edelachtbare Heer Burgemeester Snels het woord, die zeide te spreken namens het gemeentebestuur en de gehele Drunense bevolking. Spre ker noemde deze plechtigheid een mijl paal in de geschiedenis van deze ver jongde Vereniging. Met deze dag wordt aldus spreker, voor de vereniging een nieuwe tijd ingeluid, waarbij spr. de hoop en de verwachting uitsprak dat dit een tijdperk zou worden van grote bloei. Spreker stelde ook vast dat men na vele en grote wederwaardigheden tot deze dag was gekomen. Dat de eertijds be raamde fusie tussen de twee harmo nieën niet tot stand is kunnen ko men, vond spr. in het geheel niet erg. Hij vond het al prachtig dat men toen tot overleg had kunnen geraken. Hier door heeft men elkander kunnen vinden. Thans, aldus spr., is men weer begon nen met een grote en gofede intentie. Tot slot wenste spr. de Harmonie Be atrix geluk met dit nieuwe vaandel en sprak de hoop uit dat„onder Gods zegen de harmonie zou mogen bloeien tot heil der vereniging en de gehele Drunense gemeenschap. Het woord werd ook nog gevoerd door de heer M. Elshout, voorzitter der harmonie de Volharding, die de Harmo nie Beatrix feliciteerde en de leden aan spoorde om met het enthousiasme waar mede thans weer begonnen was, te blij ven voortgaan. De heer v. d. Brink, voorzitter der Kerkelijke fanfare uit Elshout, feliciteer de de Harmonie Beatrix eveneens en her- Jacht tevens de oud-directeur de heer H. Brok, die jaren lang die vereniging heeft geleid en ze gebracht heeft op het peil daarop zij thans staat (applaus). De nieuwe directeur de heer v. 's-Gra- venzande, voerde eveneens het woord. Spr. merkte o.m. op dat de voorwaar de om een corps te vormen aanwezig waren, o.a. een goede teamgeest, goede muzikanten, goede nieuwe instrumenten en een goed bestuur, waarop hij een heildronk voorstelde. Op voorstel van de Edelachtb. lieer Burgemeester Snels zal het oude vaandel thans een plaats krijgen in de hal van het gemeentehuis, welk voorstel met «ipplaus werd begroet. Hierna maakte de Harmonie Beatrix een muzikale wandeling, welke veel be langstelling trok. HEER W. TIMMERMANS RIDDER. Op 1 Juli herdacht de heer W. Timmermans, oudste directeur der N.V. Noord-Braband, Mij. van ver zekering op het Leven alhier, de dag dat hij 60 jaren, waarvan ruim 30 jaren als directeur, aan deze Maatschappij was verbonden. Op verzoek van de jubilaris werd aan dit jubileum vooraf geen algemene bekendheid naar buiten gegeven, zodat deze toch wel bijzondere dag in „Noord-Braband"-kring werd ge vierd. Om half twaalf werd de jubilaris met zijn familie, commissarissen en directie op het Hoofdkantoor ont vangen door het voltallige buiten dienst-personeel dezer maatschap pij en van de firma W. Timmermans Zonen, terwijl ook de leiding ge vende personen uit de buitendienst van Nederland en België tegen woordig waren. Ook het personeel werkzaam in de bos- en landbouw was aanwezig. Achtereenvolgens werd de dia manten jubilaris toegesproken door de President-Commissaris, de heer Mr. Dr. W. Fick, daarna door de di rectie bij monde van zijn zoon Mr. Fl. Timmermans en vervolgens door vertegenwoordigers van de fa. W. Timmermans Zonen, de bin nen- en buitendienst van de Mij. Noord-Braband en de Belgische di rectie. Allen gewaagden van hun sympathie voor de jubilaris en roemden zijn buitengewone vitali teit, zijn bekwaamheid en werklust. Tussen een schat van bloemen wer den de hem aangeboden geschen ken opgesteld, waaronder een por tret van de jubilaris van de hand van de Waalwijkse kunstschilder Th. van Delft. Alvorens deze zeer bijzondere huldigingsbijeenkomst te beëindi gen, hield de burgemeester, Mr. R. Lambooy, die met zijn echtgenote aanwezig was, een bijzonder geesti ge en sympathieke rede, die hij kon besluiten met de verrassende en niet minder vererende mededeling dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd de heer W. Timmer mans te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ondanks de intimiteit van deze herdenking hebben toch zeer velen van binnen en buiten de gemeente gebruijc gemaakt van de gelegen heid de diamanten jubilaris te ko men geluk wensen, terwijl schitte rende bloemstukken en tal van an- dex-e blijken van belangstelling ge tuigden van veelzijdig en hartelijk medeleven. Ook onze hartelijke felicitaties met die zeldzame herdenking en verdiende koninklijke onderschei ding. De heer Willem Timmermans werd op 29 November 1874 geboren te Waalwijk. Op 1 Juli 1891 begon hij z'n werkzaamheden bij de le- vensverz.mij. „Noord-Braband." Hij was voor z'n practische vorming enige jaren werkzaam op de Assu rance Général de Banque de la Société Général, beide te Brussel. In 1906 behaalde hij 't diploma can- didaat-actuaris uitgaande van de Vereniging van Wiskundige Advi seurs. In 1909 legde hij met goed gevolg het examen Boekhouden M. O. af. De heer Timmermans was wis kundig adviseur van „Noord-Bra band" van 1906 tot 1 Juli 1931. Hij werd opgevolgd door de heer H. Huismans, die op die dag 25 jaar aan de maatschappij was verbon den. Zijn bizondere belangstelling en toezicht op dit belangrijk deel van 't bedrijf bleef evenwel onver minderd. Bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Maatschappij, in Maart 1918, werd de jubilaris be noemd tot adjunct directeur en in Januari 1923 werd hij directeur. Behalve deze functies bij Noord- Braband is de heer Timmermans vanaf 1908 de voornaamste leider van het kassierskantoor W. Tim mermans Zonen en het corres pondentschap van de Nederlandse Bank te Waalwijk. De diamanten jubilaris, die zich nog steeds verheugt in een uitste kende gezondheid en een grote werklust, heeft zich bij de Maat schappij voornamelijk belast met 't actuariële deel en de beleggingen. Door studie en praktijk heeft hij zich ontwikkeld, mede door zijn functies in het bankbedrijf, tot een financieel expert, terwijl hij een goed en helder doorzicht paart aan een grote voorzichtigheid. De jubilaris kan met voldoening terugzien op de groei van de Maat schappij Noord-Braband, gedurende de 60 jaar dat hij daarvoor werkte. Het verzekerd bedrag nam toe van 5M> millioen gulden tot onge veer 200 millioen gulden. De premie-ontvangsten stegen van fl. 100.000 tot fl. 7.000.000. En de premie-reserve van fl. 500.000 tot fl. 38.000.000. Naar wij vernemen maakt het personeel, ter viering van deze bij zondere gebeurtenis, vandaag een uitstapje naar Scheveningen, Den Haag en Amsterdam. GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering op Don derdag 5 Juli 1051 te 19 uur ten ge meentehuize. Punten van behandeling 1. Beëdiging van het nieuwbenoem de raadslid H. J. J. v. Velthoven. 2. Herdenking van de invoering der gemeentewet (5 Juli 1851). De minister van Binnenlandse Zaken zal middels een radio-uit zending de gemeenteraden in Ne derland toespreken, waarop de voorzitter der Vereniging van Nederlandse Gemeenten zal ant woorden. 3. Verkiezing van een wethouder. BENOEMD. Mej. Corrie van Loon is benoemd tot onderwijzeres aan de St. There- sia-school alhier. GESLAAGD. Deze week slaagden in Breda voor het Mulo A-diploma Adriana J. Vos te Sprang-Capelle, Sjaan v. Andel te Babiloniënbroek en A. H. Biekart te Waalwijk. Zij genoten hun oplei ding aan de Nuts Ulo-school te Waalwijk. Aan .de Universiteit van Leiden slaagde de heer Jan Verwiel Joszn, voor het doctoraal examen medicij nen. PRAESES ST. LEONARDUS. Zaterdag werd onze medewerker, de heer Simon van Adelberg, ge kozen tot voorzitter van de R.K. Studentenvereniging St. Leonardus, van studenten aan de R.K. Leergan gen tc Tilburg. ROODE KRUIS-COLLECTE. De huis aan huis-collecte voor 't Roode Kruis bracht in Waalwijk niet minder op dan 1750. Hartelijk dank wordt gebracht aan milde gevers, maar niet minder aan de medewerkers en medewerk sters. NAAR DE JAMBOREE. Het is ons gebleken dat de lijst van verkenners die naar de jambo ree zullen gaan, ons verstrekt door een leider van de Andreas Zijlmans- groep, niet de juiste is. Er gaan geen 9, maar slechts 5 verkenners en 2 leiders naar Oostenrijk. Het spijt ons dat wij, overigens geheel buiten onze schuld, verwach tingen hebben geschapen die nu zijn tegengevallen. KOOR K.A.B. TWEEDE PRIJS. Zondag 1 Juli j.I. behaalde het gemengd koor van de K.A.B. op een door het Vughts Gemengd Koor uitgeschreven concours in de af deling III een tweede prijs. Het koor zong onder leiding van de dirigent, de heer Duyvelaar, als verplicht nummer „O, quam ama- bilis es" van v. Amelsvoort en als vrij nummer „Adoramus" van Perti. Dit was de eerste keer dat het ge mengd koor van de K.A.B. aan een concours deelnam. Er werd, naar men ons mededeelde, zeer goed ge zongen, en men bleef niet ver be neden het puntenaantal dat vereist was voor een eerste prijs. Wij bieden het gemengd koor gaarne onze felicitaties. KERMIS-MATINÉE Liedertafel „Oefening en Vermaak" Oudergewoonte opent a.s. Zondag de Liedertafel de Waalwijkse Ker mis met het gebruikelijke Volks- matinée. Een rijk gevarieerd program van gemengde- en mannenkoren, afgewisseld door diverse solisten, waarborgt de zangliefhebbers we derom een aangenaam verblijf in Musis Sacrum. Evenals vorige jaren is de toe gang vrij, doch met verplicht pro gram, welks opbrengst deels ten bate zal komen aan het Provinciaal Anjerfonds, waarmede de liederta fel tevens voldoet aan het tot haar gericht verzoek tot steun aan het goede doel dezer stichting, n.l. de bevordering der kunst en verhoging van het culturele peil in onze pro vincie. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Morgen gaan de Ouden van Da gen hun jaarlijks uitstapje weer maken en wel naar Oisterwijk. Om 1 uur komen alle auto's sa men op het Vredesplein van waar uit gereden wordt over 'sBosch, Vught naar Oisterwijk (Groot Speijck), waar de middag wordt doorgebracht met allerlei attracties. Om half zes zal men met de kof fietafel beginnen, die zoals andere jaren weer prima verzorgd wordt. Om 7 uur wordt huiswaarts gestart om over Udenhout en Loonopzand naar Waalwijk te rijden, waar de harmonie St. Crispijn de auto's komt afhalen aan het H. Hartplein, en zo gaat 't naar het Raadhuisplein, waar de stoet wordt ontbonden. Er rijden 60 auto's mee, met pl.m. 160 Ouden van Dagen. SPORTWEEK LEVERDE EEN BATIG SALDO OP. De Veteranen-Gymnastiekveren. „Ons Huis" kwam in zaal Thalia in alegemene vergadering bijeen ter afsluiting van de werkzaamheden i.v.m. de Sportweek. De voorzitter van het Werkcomité, de heer L. v. Drunen, dankte elk lid der vereni ging voor het werk, dat voor en tijdens de Sportweek was verzet. Hij bracht tevens dank aan het Gemeentebestuur, het Politiecorps, de heer Kobben, directeur van Ge meentewerken en diens personeel, aan verdere autoriteiten en deel nemende verenigingen en tenslotte ook aan de Waalwijkse bevolking, die door haar spontane medewer king veel heeft bijgedragen tot het welslagen van de week. De pen ningmeester, de heer H. v. Helvoirt kon de verheugende mededeling doen, dat de Sportweek een batig saldo had opgeleverd en derhalve ook financieel was geslaagd. Woorden van hulde en dank sprak de voorzitter van,, Ons Huis" de heer G. v. Oostrum, aan 't adres van Mej. Mien v. d. Water, Secre taresse van de Sportweek en de heer H. v. Helvoirt, penningmeester zonder lid te zijn van de vereni ging, die zo bereidwillig waren ge weest, deze lastige taak op zich te nemen. Hij reikte verder aan de leden van het Werkcomité een zil veren sierspeld uit ter herinnering aan de Sportweek. H.O.C.R.E.S. De afdeling Waalwijk van boven genoemde bond hield Vrijdag j.I. een druk bezochte vergadering in verband met de accijnsverhoging, die 2 Juli van kracht wordt. Tevens maakte de voorzitter van deze gelegenheid gebruik om de Zeereerw. Adviseur Pastoor Ras bij gelegenheid van zijn Zilveren Priesterfeest geluk te wensen en hem namens de vereniging een ca deau te overhandigen. Na afhandeling van verschillende huishoudelijke punten werd over gegaan tot gedachtenwisseling over 't punt accijnsverhoging. Uiteindelijk kwam men tot de conclusie, hoe ongaarne men hier toe overging, het gedistilleerd met 5 ct. per glas te verhogen van deze noodzakelijkheid was elkeen over tuigd. Tot slot dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun belangstel ling en vertrouwde dat alle leden dezelfde belangstelling zouden blij ven tonen, ook in de toekomst. SPELDJESDAG SANTOS EN HERWONNEN LEVENSKRACHT. A.s. Zaterdag is het de jaarlijkse Speldjesdag van Santos en Herwon nen Levenskracht voor de T.B.C.- bestrijding. Het aantal lijders aan t.b.c. be draagt op het ogenblik negentig a honderdduizend en jaarlijks worden er op de consultatiebureaux 18.000 nieuwe gevallen geregistreerd. Het aantal sterfgevallen is echter aan merkelijk gedaald, want stierven er in 1913 nog 10.000 mensen aan tu berculose, in 1949 waren het er 2436, waarmee Nederland het wereld- laagterecord heeft gehaald. Hieruit blijkt welk een prachtige resultaten de t.b.c.-bestrijding al be haald heeft. Voor de oorlog zond Herwonnen Levenskracht 5000 pa tiënten naar haar eigen sanatorium „Berg en Bosch 2.500.000 werd voor hun verpleging uitgegeven. Na de oorlog werd al een bedrag van 2.300.000 uitgegeven voor de ver pleging van 7300 patiënten. Steeds meer wordt behalve aan de zorg en nazorg van de lijders aan t.b.c. aandacht besteed aan de voor zorg; echter ook die kost geld. Voor de verpleging van rustbehoevende moeders op het rust- en herstel lingsoord van de K.A.B. „Sonne- haert" te Zeist werd tot nog toe een bedrag uitgegeven van 164.000. Wat we hier over Herwonnen Le venskracht hebben gezegd, geldt in bescheidener mate voor Santos van do Ned. Kath. Middenstands bond. Moeten we na het bovenstaande, waarin we het belang en de kosten van het werk der t.b.c.-bestrijding belichtten, nog aansporen om de collectrices niet voorbij te sturen wanneer ze u een speldje aanbie den Het zou overbodig moeten zijn. BALDADIGHEID. De afgelopen dagen is de gemeen tepolitie meerdere malen weer op moeten treden tegen baldadige jon gelui, die het niet na kunnen laten de schoonheid van ons wandelpark te vernielen en er de rust te versto ren. Men is wel erg hardleers. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden zakmes, portemonnaie met inhoud, doublé armband, zijden damesshawl, parapluie, portemon naie met inhoud, broche, zakdoekje, hondenriem, 1 bus autowas, Lips- sleutel. Verloren bruine rijwieltas, da messhawl, catechismus en toegangs bewijzen, gouden armband, porte monnaie plus inhoud, zilveren arm band, kindermanteltje, kinderschort je, portefeuille plus inhoud. AGENDA Woensdag 4 Juli 8 uur Repetitie dames en, heren Liede,rafel „Oefening en Vermaak" in Hotel Italiaander. Zondag 8 Juli 12 uur Kermis- matinée der Liedertafel „Oe fening en Vermaak" in „Mu sis Sacrum".

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2