Voor delandskampioenen dat pakje voor IFw shag pakje KMTSHEÜVEL L00N-0P-ZAND Albion Perzië en wij TENNIS. WIELRENNEN. DUIVENSPORT. Gouden Slavenarmband, EXTRA LAGE PRIJZEN. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 JULI 1951 2 pakjes AMANDELTJES PUDDING Bergmans Schoenenmagazijn 3 3 M-50-M KERMIS 1951. Weer behoort kermis 1951 tot het ver leden. De beide eerste dagen kenmerkten zich door een meer dan gewone stilte, vooral op het kermisterrein. Zaterdag werd het drukker, doch Zondag was de stroom van vreemdelingen zo groot als we nog niet gekend hebben. De straten rondom de Markt en ver in de omtrek geleken op een groot parkeerterrein voor auto's, motoren en andere vehikels, om niet de duizende rijwielen te tellen, die op vele particuliere terreinen gestald waren. De kermisexploitanten hebben de beide laatste dagen dan ook goede za ken gemaakt, doch klaagden over Don derdag en Vrijdag. Van de zalen spande dit jaar Euphonia de kroon. Vier dagen achtereen traden daar Helma en Selma voor een uitverkocht huis op. Het begon al op Donderdagmorgen, toen het storm liep op het opnieuw weer ingevoerde ma- tiné, waarop de harmonie met het klein koor van Euphonia goed verzorgde mu ziek ten gehore gaf en het programma verder aangevuld werd met het optreden van het geliefkoosde radionummer van zeer vele jongelui: Helma en Selma, door The Flying Dutchmen o.l.v. Math Niens begeleid en aangevuld. Ook het Zondag- morgenmatinée was een groot succes- In de Apollo-zaal was Trèfle cuinq Orchestre het ensemble dat stemming en vrolijkheid brcht voor de bezoekers ,dle vooral de laatste dag niet geborgen kon den worden. In de Bel Canto zaal waren voor de vierde maal de Hofenk's Melody Makers, de mannen die, onvermoeid en steeds paraat vier dagen stemming en jolijt wisten te brengen op onnavolgbare wij ze. Dit culmineerde op het Zondag- matinee, dat vanaf de oprichting van Bel- Canto een part attractienummer is ge worden van de Kaatsheuvel-kermis. Het gemengde koor trad bij dit matinee op met een drietal nummers, n.l. het Sla venkoor uit de opera Nabuco van Verdi, Rosen aus dem Süden van Strauss en Donauzangen van Invanovici. Hofenk s Melody-makers bewezen andermaal op deze morgen, dat ze ook het humoristi sche gedeelte van een programma op waardige wijze weten te verzorgen. Het was een leuke attentie van het ensemble om het programma in te zetten met een arrangement van de Groet aan Kaatsheu vel, mars van <3e heer P. Bisselink. die zelf in de zaal aanwezig was. Wanklanken werden tijdens de kermis niet gehoord, zodat de politie die zeer tactisch wist op te treden een hoogst ge makkelijke taak had. K.R.O.-UITNODIGING. Op Vrijdag 6 Juli a.s. om 7.45 uur n.in. zal in 't Programma van .Drie maal recht is. Scheepsrecht" het Zonne- zoekers Cabaret o.l.v. T. Michels in.ni. v. d. Accordeon-Virtuoos Ties v. Wan- rooij alhier, optreden. GOED GEVLOGEN. Volgens de berichten tot Zondagavond werd een duif van dhr. D. Mateijsen op de grote vlucht vanuit St. Vincent num mer twee van de vlucht van de deelne mers onder de Maas en nummer vier over geheel Nederland. Overigens is de monstervlucht St. Vincent tot heden een ramp voor de duivenliefhebbers. Nog slechts een klein procent van de inge- inande vogels heeft de weg naar het hok weten te bereiken. Vanuit Kaatsheuvel dat in de K.P.V. 180 vogels inkorfde zijn nog slechts een dozijn duiven op het hok teruggekeerd. KONINKLIJK ERKEND. Zaterdag ontving de voorzitter van de Harmonie St. Jan in de Berkdijk uit Den Haag bericht, dat de Koninklijke goedkeuring verkregen was op de sta tuten van het corps. Wederom heeft de heer Meert, de onvermoeide werker van St. Jan succes gehad. Eerst werd ge zorgd voor een goed uiterlijk, toen volg de- de prachtige uitbreiding van de be zetting met verschillende nieuwe instru menten en nu werd de kroon op het werk gezet door het verkrijgen van de Kon. goedkeuring, waardoor de vereniging rechtspersoonlijkheid heeft verkregen. HARMONIE ST. JAN. Voor de vijfde maal gaf de Harmonie St. Jan in de Berkdijk zijn kermismatinée. Het deed de voorzitter genoegen deze uitvoering voor een stampvolle zaal te mogen openen, waardoor opnieuw bewe zen werd dat Berkdijk met zijn corps medeleeft. Het was er gezellig in echte kermisstemming. Mr. Baradoni openbaar de zich niet alleen als een uitstekend conferencier en zanger, doch daarnaast ook als een excentrieke goochelaar en mysterieuze thelepaath. SCHOOLUITSTAPJES. Na het regenweer van verschillende dagen, ging er een zucht van verlich ting op uit de boezem van véle moeders en vaders en niet minder van het school- personeel, toen Donderdag tegen 10 uur de lucht opklaarde om de kinderen van drie scholen een prettig schooluitstapje mogelijk te maken. Ónder leiding van mej. Pontenagel met haar personeel gingen de meisjes der Maria-school over Nijmegen naar Arn hem om aldaar het dierenpark te bezoe ken en dan verder te toeren over Apel doorn naar Harderwijk. Nijkerk en ver der de West-Vfeluwe langs naar Tiel, Geldermalsen, om ongeveer 10 uur fris en monter en vooral hoogst voldaan in Kaatsheuvel terug te keren. Broeder Orontius maakte met twee autobussen een tocht naar Avifauna, Amsterdam en 'Zeist. Te Amsterdam werd Artis be- zicht en een rondvaart gemaakt; in Zeist werd gepauzeerd op het Scholasticaat der Eerw. Broeders van Liefde. De St. Jansschool ging onder leiding van Broeder Con- stantianus langs Socstdijk, waar uitgestapt werd bij het Koninklijk Paleis, Hilversum, waar gereden werd langs de verschillende stu dio's en het stadhuis, naar Schip hol en dan naar de hoofdstad Am sterdam, waar eveneens genoten werd van het bezoek aan Artis en een grote tocht door de havens en een wandeling langs het Paleis op de Dam, het postkantoor, de grote kerk en de C. en A. passage, beurs en Bijenkorf, om eveneens over Zeist de terugtocht naar Kaatsheu vel te aanvaarden, waar allen om goed 10 uur in prettige stemming arriveerden. Het waren leerzame tochten, waarvan de kinderen met volle teugen genoten hebben. Naar (Ie Missie. De Eerw. Broeder Erminus, on derwijzer aan de St. Jansschool alhier, vertrok Maandag 2 Juli per K.L.M.-vliegtuig naar de Missie in Indonesië. Naar M i tl den ~A frika. De heer J. v. d. Wee, medeven noot van de schoenfabriek Marti- no, vertrok Maandag per vliegtuig naar Midden-Afrika, om een pries terjubileum van zijn oom mee te vieren en een bezoek te brengen aan zijn broer, die missionaris is in Oeganda. Loense Kermis. De traditionele Loonse kermis behoort weer lot het verleden. Op Woensdagavond werd dit jaarlijks feest geopend met een rondwande ling. door hel dorp van de beide harmonieën, waarbij verschillende dames in verband met „Anjerdag" speldjes aanboden. Donderdagmorgen werden door beide harmonieën de leden en be gunstigers matinée's aangeboden. Aan het matinee van Sophia's Ver eniging werkten mee „De Blik vangers" uit Goirle, die met hun gloednieuw programma bij het pu bliek bijzonder in de smaak vielen. Concordia had zich de mede werking verzekerd van het duo Tom en Joop van Engelen, die ou der het motto „Lach en vergeet" de volle zaal enige uren aangena me verpozing verschafte. Mede werking verleende hierbij het Ti- roler orkest o.l.v. Karei Jansen. Na afloop der matinée's werd door beide harmonieën aan leden en begunstigers een gratis bal aan geboden, bij Sophia verzorgd door het „Klein Orkest bij Concordia door het „Tiroler orkest", terwijl na afloop in de Sophia-zaal hot „Klein Orkest" een cabaretpro- gramma verzorgde, dat geweldige belangstelling trok. .1 T'. 'ift*«Knr??7 Door het onderwijzend personeel van de It.K. Jongensschool werd Donderdag een schoolreis georga niseerd naar Utrecht, Amsterdam en 's-Gravenhage, welke autorit bij de leerlingen buitengewoon in de smaak viel. Vrijdag was het de zangvereni ging „Echo der Duinen", die aan een groot deel der Loonse bevol king enige uren van gepaste ont spanning bood, door het optreden van „De twee Castello's, die een uiterst beschaafd programma ten beste gaven. De attracties op het z.g. Pleintje zorgden voor de ontspanning dei- kleinen en dank zij het tamelijk gunstige weer hebben de onderne mers niet te klagen gehad. Ook de actie ten bate van de Missie van Pater v. d. Steen, welke actie een ballenwerptent exploiteerde, mioeht zich in de volle belangstelling van het uitgaande publiek verheugen. Zoals we dat in Loon trouwens gewoon zijn, werd tijdens de da gen van ontspanning geen enkele wanklank gehoord zodat Loon met genoegen op deze dagen mag te rugzien. Door koe aangevallen. Tijdens de kermisdagen bracht mej. v. d. H. van de Duijkse Hoef alhier met haar vriendin een be zoek bij haar familie te Helmond. Toen zij aldaar met de vrouw des huizes en haar vriendin naar de weide ging, kwam een koe op haar af die haar aanviel. De vriendin van mej. v. d. H. ging op de vlucht, doch had de tegenwoordigheid van geest om het kalf, dat het be treffende koebeest juist ter wereld had gebracht, onder het prikkel draad door te trekken, wat de op merkzaamheid van het woest ge worden beest trok. Terwijl de koe haar jong ter hulp snelde, kon me. juffr. v. d. H. uit haar hachelijke positie worden gered. Inroepen van geneeskundige hulp bleek noodzakelijk. Uiteindelijk viel al les evenwel nog mee. Zilveren jubileum l'no Anima. I Juli was de dag dat voor 25 jaren de R.K. V.V. L'no Animo al hier werd opgericht. Reeds lang tevoren had Loonopzand zijn di verse voetbalclubs, die echter geen van alle voldoende levensvatbaar heid bezaten. Wat nog niemand gelukt was, gelukte de jonge doch niet minder voortvarende kape laan v. d. Hoek. Eigenlijke jeugd verenigingen kenden we hier nog niet, waarom hij de kansen die voor het grijpen lagen, ook te baat nam. Met een veertiental flinke jongens werd opnieuw begonnen. In de heer W. Beerens vond de kapelaan een trouw medewerker, die al spoedig bleek te zijn de wa re man op de ware plaats. Vele zijn de ups en downs die Uno in de loop der jaren mee maakte. Steeds echter bleef onder de leden de goede geest heersen. Een goed voor zijn taak berekend feestcomité is doende de viering, die door verschillende omstandig heden eerst plaats kan vinden op Zondag 5 Augustus a.s., voor te be reiden. T.z.t. hopen we op een en ander terug te komen. MiddelburgJuliana 30. Deze uiterst belangrijke promo tie-wedstrijd is geëindigd In een verdiende doch geflatteerde over winning van de thuisclub. Direct na het beginsignaal viel Baardwijk fanatiek aan en oefende druk uit op het doel der groen-witten. Het zat de geel-zwarten niet mee, rake lings naast of juist te hoog vloog de bal over het doel van Middelburg. Nog erger werd het. Een bal in bui tenspel-positie, waarvoor de neutra le grensrechter vlagde, werd door Laseroms over het hoofd gezien en het was in dit geval dat de thuis club de score opende, 10. Baard wijk was door deze tegenslagen ontmoedigd. Hiervan profiteerde de thuisclub door in het offensief te komen. Een goed voor doel ge brachte corner bracht fortuinlijk de tweede kegel aan het scorebord, 20. Met deze stand brak de rust aan. Na de thee hielden beide ploe gen elkaar in evenwicht. Snel ging de bal van doel tot doel en het was duidelijk dat die club die het eerste scoorde, de overwinning zou gaan behalen. Deze beslissing viel onge veer een kwartier voor het einde, toen de Middelburgse rechtsbinnen met een prima goal nummer drie liet noteren. Wel bleef Baardwijk moedig volhouden, doch verande ring in de stand kwam er niet meer. Ondanks deze nederlaag behoudt Juliana haar kans om te promove ren naar de tweede klasse K.N.V.B. in eigen hand. De ontmoeting BaardwijkTerneuzen zal nu de beslissing moeten brengen. Wint de geel-zwarte ploeg deze match, dan zijn zij tweede klasser. Er heerst dus volop spanning en Baardwijk kan met vol vertrouwen de komende strijd tegemoetzien. DRUNEN. R.K. D.V.C. II promoveert. Het tweede elftal van D.V.C. won Zondagmiddag op eigen terrein met 31 van Schijndel III en promo veerde hierdoor naar de eerste klas onderafdeling. Na een hartelijk fe licitatiewoord van de D.V.C.voor- zitter aan de gasten begon de wed strijd. De twee ploegen gaan goed tegen elkaar op. Onze jongens ko men iets in de meerderheid en na 20 min. komt het eerste doelpunt als de D.V.C. rechtsbuiten het leer in het doel weet te werken, 10. De vreugde duurt echter maar kort. Een min. later krijgt Schijndel op dertig meter van 't doel een vrije trap te nemen, waaruit een doel punt komt, 11. Hiermede komt de rust. Na de rust gaat men gelijk tegen elkaar op. In de 20e min. volgt ech ter een doorbraak van D.V.C.., de midvoor komt alleen voor doel. Goal, 21. Nu begint Schijndel for ser aan te pakken en D.V.C. krijgt in korte tijd 4 vrije trappen te ne men. Vier min. voor het einde komt van D.V.C. de beslissende aanval. Een voorzet van de linksbuiten en de rechtsbuiten schiet in, 31. Hiermee komt het einde. D.V.C. proficiat. VLIJMEN. Seriewedstrijden te Vlijmen. Zatei'dag werden de serie-wed strijden van de Boys voortgezet. De eerste wedstrijd was de verliezers ronde HaarsteegHelvoirt. Dit was een zeer eenzijdige wedstrijd. Haar steeg was van het begin af sterker en spoedig nam het de leiding. Geleidelijk werd de stand opge voerd en toen de scheidsrechter einde floot was de stand 80 voor Haarsteeg. De finale om de eerste en tweede prijs ging tussen RK JVV II en Vlijmense Boys II. Dit was een prachtige wedstrijd, de beste wed strijd van de tweede elftallen. Vanaf de aftrap was Vlijmen sterker en spoedig maakte de wa- tervlugge J. v. d. Heijden voor Vlij men het eerste doelpunt. RK JVV wist daarna het spel te verplaatsen maar de verdediging van de Boys wist deze aanvallen te doorstaan en als Vlijmen weer enkele goede aan vallen opzet wist v. d. Wiel de voor- Sprong te vergroten, 20; hier mede kwam de rust. Na de rust hetzelfde op en neer gaand spel; RK JVV oefende een zware druk uit en ten slotte moest de doelman zwichten voor een goed schot, 21. Hierna werd de strijd nog spannen der, maar toen de Boys de stand op 31 brachten, was het met RK JVV gedaan, de Boys wisten nog een maal te doelpunten en de stand was 41 in het voordeel van de Boys en ze werden hierdoor winnaar van de prachtige Beker. De serie-wed strijden zijn voor de Boys een groot succes geweest. Beide elftallen be haalden de eerste prijs. WAALWIJK. Invitatie-tournooi. Het Waalwij ks versterkt Invitatie B en C-tournooi op de banen van hotel Verwiel zal plaats hebben van 21 t.m. 29 Juli a.s. Aangifte tot 17 Juli. VLIJMEN. Zondag nam de nieuweling G. v. Baardwijk deel aan de ronde van Loveren, Tilburg. Van Baardwijk reed een goede course en werd 5e in de B-klasse. De nieuweling Tinus Wolfs nam ook deel aan de ronde van Loveren in de A-klasse en werd in een goe de wedstrijd 7e. Wederom een goe de prestatie. De amateur Libregts nam ook deel aan de ronde van Loveren en was in het begin weer in grote vorm. Vele ronden reed hij alleen aan kop, maar op het laatst zakte hij weer af. De premie voor degenen die het meest als eerste de eindstreep pas seerde, sleepte Libregts nog in de wacht. Wat meer overleg en succes blijft niet uit. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. Uitslag van de wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. Eerste duif 11.6.12, laatste prijsduif 1.29. A. Bakkers 1, 3; Fr. v. Delft 2, 23; Groeneveld 3, 11, 17, 42, 43; Ver- hoeven-Verwiel 5, 24; v. Eeten 6; P. Snoeren 7, 46; P. v. Helvoirt 8, 26; Jos v. Blad el 9, 29; II. Lom. barts 10; Verhagen 12, 19; C. Da- men 13, 41; W. Klijn 14, 32; Stam 15, 37; P. v. d. Hout 16, 20; Th. Verhulst 18; Veltmeijer 21; C. Schuwer 22; Timmermans 25, 40; W. de Graaff 27; Wasselewski 28; G. v. Huiten 30; Pijnenburg 31; H. Pullens 33; Schilfer 34; C. Bon man 35; Bakkeren 36; J. C. Pul lens 38; H. Couwenberg 39; G. Bak kers 44; J. v. Bokhoven 45; Jos Bakkers 47. Vermist 2 jonge duiven ringno. H 51-375548 en H 51-375551 door J. Lammers, Nieuwstraat 10, te Waalwyk. VLIJMEN. Wedvlucht Postduivenver. De Zwaluw. Wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, afstand 320 km, los 6.15 uur; eerste duif 11.4.50, antal meters 1082.17; laatste prijswinnende duif 10.32.16, snelheid 1025.28 m. Uitslag als volgt: L. de Laat 1, 19; J. v. d. Dungen 2;' P. Pulles 3, 20, 21; K. Kivit 4, 11; van Esch-Libregts 5, 16, 17, 18; P. v. d. Loo 6, 7, 13; Th. Herman 8; B. Oremans 9; H. van Son 10; C. v. Helvoirt 12; Fr. v. LIden 14; A. Parijs 15; H. Pelders 22; C. de Laat 23. CAPELLE. P. V. De Luchtvaart. De postduivenvereniging De Lucht vaart gevestigd in café Cové-v. d. Haart hield Zondag een vlucht vanaf Pont St. Maxence met de volgde uitslag: C. Groe neveld 1, 2, 9, 17; B. Pols 3, 7; M. de Jong 4; H. v. Campen 5, 13, 14; St. v. Peer 6; M. Mesch 8; J. de Meter 10; G. Vos 11, 15; W. Haverhals 12 en C. Smits 16. De vanuit Dourdan gehouden vlucht had het volgende resultaat: G. Vos 1, 8, 9, 13, 15; M. Mesch 2; C. Groeneveld 3, 19, 20; W. Haverhals 4; J. van Door nik 5, 12; G. Treffers 6; St. van Peer 7, 16; H. van Campen 10; Adr. Kloot wijk 11; Adr. de Jong 14; Adr. Stam 17; Adr. Spierings 18; C. de Cloe 21 en Adr. Versteeg '22. Dinsdagavond na 7 uur worden de duiven ingemand in het clublokaal voor de vlucht van Limoges, waar de duiven Zaterdagmorgen in vrijheid worden ge steld, terwijl Vrijdagavond na 7 uu.r de inmanding plaats vindt voor de Zondag te houden vlucht van Pont St. Maxence. Ten slotte wordt Zaterdagavond inge- korfd voor een oefenvlucht met jonge duiven. SPORTBERICHTEN. PSV Landskampioen. Het kampioenschap van Neder land is een zuidelijke aangelegen heid geworden. Zondag hadden al leen de beide Brabantse kampioe nen nog kans om landskampioen te worden. Willem II zou nog kans hebben, wanneer het de Philips- mensen zou verslaan. Inderdaad, een zeer zwai-e opgave. Trouwens, zouden de Tilburgers hebben ge wonnen, dan zou nog een beslis singswedstrijd nodig zijn geweest. PSV nu heeft in een zeer fraaie en spannende wedstrijd het lands kampioenschap behaald. In een 2-1 overwinning. Een magere overwin ning, waarvoor hard gevochten is en die heel wat keren aan een zij den draad heeft gehangen. DWS heeft Heerenveen ook in de laatste wedstrijd met een nederlaag naar huis gestuurd. Met 42 wer den de Friezen (zonder Abe Len stra) verslagen. De kampioenscom petitie is voor hen weinig succesvol geweest, ze eindigen met nut pun ten op de laatste plaats. De stand PSV 7 5 1 1 11 DWS 8 5 0 3 10 Blauw-Wil 8 4 0 4 8 Willem II 7 3 13 7 Heerenveen 6 0 0 6 0 SAKTO EN MIDDELBURG - PROMOVEREN. De afvalrace van de promotie-compe titie is voor twfee clubs geëindigd. Sarto en Middelburg kunnen zich beide twee de klasser noemen. Nu blijven nog drie clubs over, ieder met twee punten, die nog een spannende strijd zullen moeten voeren om niet af te vallen. Baardwijk heeft t gisteren danig er bij laten zitten door z'n 30 nederlaag tegen Middel burg, maar het heeft nog voldoende kans om Waalwijk een nieuwe tweede klasser te bezorgen. Voel bal. Faas Wilkes, niet va- cantie in ons land, is druk aan 't overwegen in welk land hij de vol gende competitie gaat spelen. Mis schien blijft ie wel in Nederland. Wie weet. Wielrennen. Fausto Coppi heeft meegedeeld dat hij Woensdag a.s. in de Tour de France zal star ten. Zoals bekend is de broer van Fausto Coppi vórige week aan de verwondingen van een val over leden. Een wegwedstrijd over 125 k.m. in Antwerpen werd gewon nen door de Belg Stercx in 3 uur 1 min. 44 sec. Gerrit Schulte werd tweede. Boksen. Luc van Dam wil al z'n vroegere tegenstanders weer uitdagen om in aanmerking te ko men voor een gevecht om de Eu ropese titel. Het „Brabants Nieuwsblad" heeft het volgende hoofdartikel Niemand met gezond verstand en begrip voor wat er in de wereld om gaat, kan wensen, dat het Britse empire verzwakt en het ene verlies na het andere incasseert. Zelfs Hit- Ier in zijn dagen beschouwde zoiets als een ramp. Toch is het deze tragedie, welke we in de jaren na de oorlog hebben zien afspelen. En bij dit macabere spel fungeerden de Britten zelf als regisseur. Ze hebben India prijsgegeven. Omdat dit land recht had op zelf bestuur, heette het. Jawel, alleen viel het in de practijk enigszins an ders uit. Het onverdeelde India be staat nu uit twee elkaar vijandige staten; een schone vrucht van een op zichzelf misschien nobele pro gressiviteit is dat in elk geval niet. In dezelfde roes van progressivi teit leverde Engeland Birma uit aan chaos en ellende en riep het daar mee toestanden elders op in Ma- lakka met name welke van een permanente revolutie niet zoveel verschillen. En omdat het toch al te dol zou zijn, dat naast een ontruimd India en een prijsgegeven Birma de Ne derlanders hun bezittingen kalmp jes zouden blijven beheren, tot nieu we bloei brengen en daarmee hun positie tussen de volkeren ongerept zouden kunnen handhaven, daarom vonden zekere toonaangevende fi guren van de Britse uitvoerende macht w.o. een Malcolm McDo nald en een admiraal Mountbatten wel speciaal dienen genoemd te worden dat die Nederlanders maar niet te veel haast moesten ma ken met hun terugkeer naar het ei landenrijk. Beter was het de revo lutie eerst nog wat beter op gang te laten komen. Het heeft eigenlijk geen zin meer daaraan te herinneren, want gedane zaken nemen geen keer en overi gens hebben ook Nederlandse staats lieden en politici reden de hand in eigen boezem te steken. Maar onwillekeurig denkt men er toch aan, nu in Perzië opnieuw een brok dreigt af te vallen van het trotse empire-gebouw. Enigszins bekomen van zijn na oorlogse idealistiische roes, zet Al bion zich nu schrap, daarmee het aantal vraagtekens nog vermeerde rend. Want wat kan er tegen zijn de Perzen hun eigen olie te laten beheren en, als ze dat zo bitter hard nodig hebben om hun armoede op te heffen, teneinde daardoor het communisme buiten de deur te hou den, hen zo mogelijk ook nog met credieten te steunen Die credieten heeft zelfs Engeland na de oorlog nodig gehad en in rijke mate gekre gen ook. De Perzen niet. Engeland houdt het been strak, want het beseft dat een van de pij lers, waarop zijn positie in de we reld rust, op vallen staat. Jammei-, dat dit besef niet wat eerder is doox-gebroken en dat een blad als de Sunday Express eerst nu tot de erkenning komt „Het was ons gouvernement, dat door een verkeerde politiek de Hollanders uit Indonesië hielp, met al het verlies dat dit betekende." Een sterk, hersteld Nederland, een weer welvarend inplaats van door onkunde en anax-chie afglij dend Indonesië, naast een ki-achtig, ongerept Brits gemenebest, zouden de wereld een heel wat minder 'som ber aspect kunnen geven dan ze nu vex-toont. En in betere, rustiger tijden was er dan nog alle gelegenheid geweest voor een vei-standige px-ogressiviteit. VERLOREN gaande Grotestraat—Mr. v. Cootli- straat—Burg. Moonenlaan. Tegen beloning terug te bezorgen Mr. v. Coothstraat 8 Waalwijk van 44 ct. voor 32 ct. met suiker en volop amandeltjes inh. p. p. 100 gr 250 gram BISCUITS zeer licht van 38 ct. voor 34 ct. tot 8 Juli in alle winkels van Tel. 231 Grotestraat 153 Waalwijk Wij gaan voor met een geweldige prijsverlaging van alle soorten courante schoenen. KINDERSANDALEN leer zool 27/35 vanaf 3.95 Witte, beige, grijze ZOMERSCHOENEN alle maten 6.05 DAMESSPORTSCHOENEN alle maten in diverse kleuren van 14.95 voor 11.90 HERENSPORTSCHOENEN van 24.90 voor 1 9.90 TIMTUR GALFS HERENMOLL. van 35.95 voor 29.75 ROBINSON SANDALEN in alle maten, GYMNASTIEKSCHOENEN wit en zwart in alle maten. Maatwerk aan billijke prijs. Reparatie steeds met 2 dagen gereed.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3