KERMIS te WAALWIJK. WAALWYK - LUUCHROOM i van. vaóx 65 jaa\ (1885) 13 Waalwijkse en Langstraatse Courant WEK DE GAL IN UW LEVER OP a VAN HOOFFs IJSBUFFET i i H G B E I i H Juist Kermis in deze tijd. BEZOEKT PULLES-AARTS CONCERT TOT BLOEI DER TOONKUNST. ellce dag heerlijk VERS IJS met SLAGROOM. Hoek Antoniusplein Telef. 424 WAALWIJK. VRIJDAG 6 JULI 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 54 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK. TEL. 38. OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 66 TEL.-ADRES „ECHO' Ge kunt zeggen dat de huidige kermis niet meer is zoals hij vroe ger was, fiat het gedaan is met de romantiek (althans niet wat in on ze ogen romantiek is), dat het ge daan is met de variété's, de re vues en de andere uitvoeringen, die, behoudens enkele matiné's plaats hebben moeten maken voor het dansen alsof er geen oudere mensen meer zijn, die ook kermis willen vieren. Ge kunt zeggen dat de tijden te ernstig zijn, dat de nood in vele millieu's en gezinnen te groot is dat de tijden schrikbarend duur zijn. Ge kunt zeggen dat het zwaarte punt zich verplaatst van het spe ciale kermisvermaak naar het meer algemeen vacantiegenoegen, in de vorm van reizen en logeren. Ge kunt dit alles zeggen, ge kunt hiermee echter niet de populari teit van de kermis aantasten of het bestaansrecht ervan ontkennen. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Neen, de tweede week van Juli blijft een week, waarnaar ieder een het hele jaar uitziet nog zijn er kermispotten, nog worden er alle mogelijke plannen gemaakt, nog werkt in de „persweek" ieder een met meer vreugde en animo om het vooruitzicht een hele week vacantie te hebben, waarin men zich kan en mag permitteren 'ns wat zorgelozer en royaler te leven dan in normale omstandigheden mogelyk is. Ge vindt de tijd, zoals we al zeiden, misschien te moeilijk en te ernstig. Me dunkt, dat juist de vele problemen, die zich van alle kant aan ons opdringen, pleiten voor het vieren van de kermis, i Men moet er eens een tijdje „uit'', de boog kan niet altijd gespannen blijven en een mens die vechten moet met veel problemen, loopt gevaar door die problemen over meesterd te worden, als hij zich niet van tijd tot tijd weet te ont trekken aan die problemen, om al dus nieuwe kracht en frisse moed op te doen. Zo'n probleemloze va cantie doet de met problemen be zwaarde mens heel veel deugd. Inderdaad, wij pleiten vurig voor een vieren en een in stand houden van het kermisfeest, maar het spreekt vanzelf dal wij hier opko men voor een gepaste viering. Een bandeloze en mateloze kermis zou een uitwerking hebben, geheel te genovergesteld aan de goede re sultaten. die wij van een behoor lijke viering verwachten, zoals we al schreven. Trouwens de borrel is toch al duurder en vandaag of morgen ligt Nederland voor een groot ge deelte droog. Maar ja, dit is een „genotsmiddel" en mensen die de tijd te ernstig achten voor een kermis, moeten natuurlijk ook dit en zovele andere dingen het hunne laten opbrengen voor het krampachtig pogen een verwron gen maatschappelijk bestel (weer) zijn goede vormen (terug) te ge ven. Laten we ons toch niet in met een al te strenge geest. Wij mogen en moeten in geen enkel opzicht blind zijn voor de ernst van de tijd en voor de hopeloos vele pro blemen die ons soms te machtig worden maar daarnaast moeten wij niet onverstandig zijn en het leven dat al zwaar genoeg is voor elk van ons nog zwaarder gaan maken, door ons zelf en anderen ook de „kleine vreugden van het dagelijkse leven" te gaan ontzeg- gen. Een heel wijze oude Romein, Seneca heette hij, schreef „een leven zonder feesten is als een lange reis zonder pleisterplaat sen". Zo moet de Kermis van 1951 een verfrissende en kracht geven de pleisterplaats zijn op onze moeilijke reis door het leven. Naast de kermisvermakelijk heden vooral dansen De vermakelijkheden op het ker misterrein vormen natuurlijk het middelpunt van de komende feest- week. Niet alleen de kinderen, maar ook de oudere jeugd, en waarom ook niet de volwassenen, zullen hier menig uur vol vermaak beleven in de vele inrichtingen die tot dit doel op de markt en het raadhuisplein aan het verrijzen zijn. Maar zoals we reeds elders schre ven, zullen ook andere vormen van ontspanning het publiek trekken. We hebben op de eerste plaats onze bioscopen. In de bioscopen. De Waalwijkse bioscopen brengen tijdens de kermisdagen een pro gramma dat vooral op de ontspan ning is afgestemd; de volgende films zullen het publiek de nodige span nende en amuserende ontspanning brengen. Musis Sacrum. Van Vrijdag 6 Juli t/m. Zondag 8 Juli zijn Abbott en Costello de gas ten in dit theater. Deze twee beken de filmkomieken zien we hier als militairen van het vreemdelingen legioen alle mogelijke en onmoge lijke dwaze avonturen beleven, in hachelijke situaties terecht komen en er telkens op het nippertje uit ontsnappen. Om hun dapperheid worden ze aan het einde van de film bevorderd tot korporaal. Een Tarzanfilm mag natuurlijk in een kermisprogramma niet ontbre ken. Vanaf Maandag 9 Juli t/m. Donderdag 12 Juli kunt u de film „Tarzan's Wonderbron" gaan bezien waarin nu de ster Lex Barker de plaats van Johnny Weismuller met veel succes heeft ingenomen. U kent het recept van deze films, dus weet u ook dat ze spannend en sensatio neel zijn. Een zeer kluchtige historie be handelt de film „De Bruid was een man"; deze zeer humoristische film, waarin 'n vrouwelijke Amerikaanse luitenant en een Franse kapitein (Ann Sheridan en Gary Grant) het leven elkaar ondraaglijk maken tot dat ze tot het inzicht komenen dat het op een andere manier zeker zo goed is, wordt vertoond van Vrijdag 13 Juli t/m. Zondag 15 Juli. Maandag 16 Juli en Woensdag 18 Juli is 6r een wild-westfilm, die een afzichtelijke lynchgeschiedenis be handelt en daarom slechts toegan kelijk is voor personen van 18 jaar en ouder. Luxor. „De vlam en de pijl" heet de span nende avonturenfilm die in dit the ater vertoond wordt van Vrijdag 6 Juli t/m. Maandag 9 Juli. De ge schiedenis van een vrijheidsstrijd tegen een tyrannieke overheersing, een strijd vol dapperheid en liefde. Van Dinsdag 10 t/m. Donderdag 12 Juli een wild-west film, getiteld „Montana". Deze rolprent geeft een beeld va neen strijd tussen veeboe- r enen schapenfokkers, een strijd die gevoerd wordt met revolver en vuist en waardoorheen de liefde is gemengd. „Annie get your gun" is een grote musical showfilm met de ontstuimi- ge Betty Hutton als de scherpschut- ster, die de kampioen zelf in schie ten overtreft, maar wanneer zij hem veroveren wil, op een andere ma nier te werk gaat. Deze film wordt van Vrijdag 12 t/m. Maandag 16 Juli in Luxor vertoond. Dinsdag 17 en Woensdag 18 Juli „Alles wel aan boord", het verhaal van een verstekelinge, die dochter van de kapitein, die haar vader, een weduwnaar, aan een lieftallige echtgenote helpt. Dansen, muziek en café's. Voor velen is het dansen een in- trensiek onderdeel van de kermis- viering. En blijkens de advertenties in onze krant kan het danslustige publiek terecht in de grote zaal van de K.A.B.. in hotel De Twee Kolom men. in hotel Verwiel, in café het Hof v. Holland, in café W. de Haan. in Thalia", in „de Lindeboom" en bij Fr. van Helvoirt. Er is hier overal gezorgd voor goede dansmu ziek. Muziek is trouwens ook in en kele andere café's, zoals café „De Sport" en „City". En dan zijn er nog gelegenheden genoeg om eens rustig te zitten en te genieten, zoals in café ,,'t Snoekske" in de Veldsteeg, dat met de kermisdagen heropend wordt, in ,de Korenbeurs", bij Jac. Passier. bij Steenbergen aan de Gal- genwiel, in café „Zeldenrust" aan de haven, in café v. Berkel. in res taurant ..Royal", bij Sjef Moonen en Jan Vrijhoeven en lunchroom Pulles-Aarts. Velen zullen er ook zijn die een of meer dagen op reis willen en voor dezen heeft Musa Express een aan trekkelijk kermis-reisprogramma in elkaar gezet. Ook de diverse middenstandsza ken doen natuurlijk hun best om het publiek het nodige te bieden. Wij verwijzen nogmaals naar onze advertenties, waarin de midden standers U de strijd trachten dui delijk te maken op welke manieren U ook nog Uw kermisgeld kunt be steden. De manieren zijn legio waarop U Uw vacantiegeld of Uw kermispot centen kunt omzetten in genoegen van welke aard dan ook. Wij mo gen bijvoorbeeld niet vergeten nog even te wijzen op de automatieks, zoals Pulles-Heesbeen en Keetels. Zoals u ziet is er voldoende gele genheid voor gepast vermaak en wij wensen dit onze lezers en alle Waal wij kers en mensen uit de omgeving van harte toe. Aan het publiek is het te zorgen dat wij na de kermis kunnen terug zien op een bar-genoeglijke, pretti ge, gepaste vacantie. Op de kermis staan de volgende vermakelij kheden Autoscoter, H. Henzen; Stoom- carroussel en Lunapark, L. Janvier; Rupsbaan, Gebrs. Vermolen; Draai molen, Giesen; Luchtschommel, W. Scheffer; Gebakkraam, Gerssen; Suikerkraam, J. Theuns; Hang- paardjesmolen, Siegers; Babysport, Dauphin; Deense Hoogvaart, Wed. Kalinkoot; Palingkraam, L. van der Haar; Schiettent, Schimmelpen- ninck; IJswagen, Battaglion; Speel- goedkraam, Jansen; Gewijzigd ra- menspel, Wanningen; Bumper, Van Meel; Rotor, J. v. d. Pauw-Kraan; Windhondenrace, Gebr. Hommer- son; Friture, Gebrs. Trommelen; Puzzlespel, L. J. Mels; Rolsport, Henti; Suikerspin, Wed. de Boeck; Kijktent, Beekveld; Kijktent, Wed. Sips; Fruit: Klijn, Vermeer en Van Delft. ZONDAGSDIENST. 8 Juli 1951. Arts Dr. Lenglet. Apotheek Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. 8 Juli 1951. 10 uur. Dienst. ZIEKENTRIDUUM PAR. ST. JAN. Het ligt in de bedoeling om van 31 Juli t.m. 2Aug. bij de Eerw. Zus ters in het St. Teresiagesticht een ziekentriduum te houden voor de zieken uit de parochie St. Jan. De medewerking van de heren doctoren, het Roode Kruis, het Wit- Gele Kruis, de Eerw. Zusters van J.M.J, en van de Wijkverpleging is reeds toegezegd. Ter bestrijding van de kosten zal er a.s. Zondag in alle H. Missen gecollecteerd worden en dan zal de WelEerw. Heer B. Spee kenbrink het doel en de betekenis va neen ziekentriduum nader toe lichten. De St. Jans-actie zal betreffende dit mooie initiatief een foldertje verspreiden. ZILVEREN JUBILEUM. A.s. Zaterdag zal de heer J. Pot, waarnemend commandant der brandweer alhier, gehuldigd wor den in verband met het feit dat hij op 10 Juli a.s. 25 jaar aan de brandweer is verbonden. Op dezelfde datum viert de heer Th. Trimbach z'n 12%-jarig jubi leum. Natuurlijk zal ook dat fees telijk worden herdacht. KERMISMATINEE 1951 DER LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK" Zondag 8 Julizaal Musis Sacrum. Programma I. Wenn der Lenz erwacht M. v. Weinzierl. (Gemengd Koor) 2. a. Aria van Cherubini uit „La Nozze di Figaro" W. Mozart, b. Aria van de potp uit „Les, Com- tes d'Hoffman" J. Offenbach (Mejuffr. L. Blom). 3. Spinkoor uit „Der fliegende Hollander" R. Wagner (Dameskoor). 4. Aria „Elle nc croyait pas" uit „Mignon" A. Thomas (De heer M. Hesselberth). 5. a. Koor uit „Rigoletto" G. Verdi b. Rosen aus dem Süden J. Strauss (Mannenkoor). 6. Aria „Un bel di vedremo" uit „Madame Butterfly" G. Puccini (Mejuffr. Nel Dupont). 7. Aria uit „Lucia di Lammer- moor" G. Donizetti (De heer P. Dingelhoff). 8. Klokkenkoor uit „Paljas" R. Leoncavallo (Gemengd Koor) 9. Duet „Parigi o cara" uit „Tra- viata" G. Verdi (Mej. Nel Dupont, de heer P. Dingelhoff). 10. Koor der zigeunerinnen en stierenvechters uit „Traviata" G. Verdi (Gemengd Koor). Hoewel liet 90-jarig bestaan onzer Liedertafcl .„Oefening en Vermaak" (het vorig jaar uitgesteld) tot onzer en veler verwondering en spijt, niet feestelijk zal worden herdacht, achten wij het toch wel interessant op de 91e herinnerings dag der oprichting (le Zondag in de kermisweek) een reproductie te plaatsen van een oude foto, voorstellende 'een nummer uit de gloricuse optocht, die ge houden werd op 13 Juli 1885, ter gele genheid van het 25-jarig bestaan dezer roemruchte vereniging. De foto (natuurlijk wat verbleekt) is genomen op de plaats, waar thans het Raadhuisplein is. Links van de huizen stond het oude raadhuis, ihet terzijde de marechausseekazerne. Het dubbel woon huis op de foto werd bewoond links door de dames van Son en rechts door de heer Willem Coppens, 't volgende door de familie Rubbens-Kievits en nog even ziet men de oude Korenbeurs. Misschien dat er onder onze lezers zijn, die nog bekenden onder de toe schouwers kunnen ontdekken of per soonlijke herinneringen hebben aan praalwagen of i d.; wij althans wel In 't nummer van „De Echo" van 9 Juli 1885 staat een uitvoerig programma der tweedaagse feestelijkheden, o.m. Festival van Harmonieën, Optocht van 25 nummers, Concerten, bals, Matinee met medewerking van Willem Deckers, muzikale reünie., ontvangst en prijsuit reiking ten raadhuizc, enz. enz., met extra trams naar Sprang, Kaatsheuvel, Loonopzand en Tilburg. Vorig jaar heeft de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" gebro ken met de traditie en in plaats van het gebruikelijke kermismali- nce een avondconcert gegeven. Dit bleek een succes te zijn en aan gemoedigd door dit succes zal men ook dit jaar weer een concert ge ven. waaraan medewerken het mannenkoor, het gemengd koor en eigen solisten. Dit concert heeft plaats op Dins dag in de kermisweek in het café van de Wed. P. v. Cromvoirt. Wij twijfelen er niet aan of de liedertafel zal haar donateurs en leden een prettige avond weten aan te bieden. ZILVEREN HUMORIST OP DE PLANKEN. De bekende Waalwijkse karakter humorist, Jan v. d. Griendt, hoopt in October van dit jaar zijn zilveren jubileum te vieren als humorist. Als een voorproefje van dit heugelijke feit hoopt hij op Zondag 8 Juli des voormiddags van half twaalf tot twee een voorstelling te geven in de zaal van de heer Jac. Passier, Antoniusstraat alhier. Naast enkele succesnummers uit de voorbije pe riode, brengt hij ook nog enige no viteiten, speciaal voor de kermis samengesteld. Er is nog meer te be leven op dit matinée, maar daarover spreken wij nu niet. Wij willen er alleen dit nog van zeggen dat het de moeite werkelijk loont een be zoek te brengen aan de zaak van de heer Passier. Wat U daar gebo den wordt zal een waardige en vreugdevolle inzet zijn van de ker mis. U zult er beslist geen spijt van hebben. KUNSTKRING. Het bestuur van de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap zal eeni circulaire verspreiden, waarin weer de aandacht wordt gevraagd voor deze instelling, die nu gedurende 6 jaren haar be staansrecht ten volle heeft bewe zen en die de aandacht en de steun van iedereen verdient. Er wordt herinnerd aan wat de Kunstkring voor de bevordering van het culturele leven heeft ge daan en de gelegenheid om zich op te geven als lid wordt zeer ge makkelijk gemaakt men behoeft de aangehechte kaart maar in te vullen en op te zenden naar het secretariaat. Onnodig te zeggen hoe graag wij voor deze goede vereniging even de aandacht vroegen. K. A. B. Naar wij vernemen heeft de heer Fr. Smolders het hem aangeboden ere_voorzitterschap der K.A.B. afd. Waalwjjk aangenomen. Voorts vernemen wjj nog dat de heer C. Didden ontslag heeft ge nomen als bestuurslid en penning meester der K.A.B. afd. Waalwijk. De heer Didden was gedurende bijna 34 jaren bestuurslid, waar van 19 jaren secretaris en ruim 12 jaren penningmeester. FUSIE ZIEKENFONDSEN. De voorzitter van de ziekenfonds raad heeft bekend gemaakt dat in gevolge een besluit van de commis sie van gedelegeerden uit de zieken fondsraad met ingang van 1 Juli 1951 de algemene ziekenfondsen, het centraal ziekenfonds in het dio cees Den Bosch te Tilburg en het R.K. Doktersfonds „Waalwijk" te Waalwijk zullen worden samenge voegd met dien verstande dat laatst genoemd ziekenfonds met ingang van 1 Juli a.s. zal ophouden te be staan en dat alle rechten, welke derden aan dit fonds ontlenen, en alle verplichtingen, welke derden hebben, op 1 Juli 1951 zullen over gaan op het eerstgenoemde fonds. JAARVERGADERING B K.C. De heer M. van Ilöoff tot voorzitter gekozen. Dinsdagavond hield de voetbal vereniging R.K.C. haar jaarverga dering in de clubtent op 't lerrein. Na de opening door de voorzitter werden de verslagen van secreta ris, penningmeester en van de secretaris van het jcugdbestuur bij acclamatie goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. van Hooff gekozen tot voorzitter in de plaats van de heer J. van Heeswijk, die zich wegens te drukke werkzaamheden genoor- zaakt had gezien z'n functie ter beschikking te stellen. De heer v. Heeswijk blijft evenwél lid van t bestuur. In de plaats van de heer H. de Graaff werd vervolgens de heer G. Jansen gekozen. De heer van Heeswijk bracht dank aan het bestuur en de leden voor de grote medewerking die hij gedurende z'n 2-jarig praesidiaat had ondervonden. Het speet hem dat hij door te drukke werkzaam heden z'n voorzittersfunctie niet langer kon vervullen. De nieuw-benoemde voorzitter dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en zei dat het geen kleinigheid zou zijn om de vere niging in de huidige, moeilijke tijd te leiden. Maar met de steun van de vereniging en het bestuur durf' de hij 't wel aan. De vergadering bracht de beer van Hooff een hartelijk applaus. Staande de vergadering werd besloten om in het vervolg diege nen, die zonder geldige redenen niet op de trainingen verschijnen, niet meer in de eerste drie elftal len op te stellen. De kapelaan Lempens, die de adviseur van R.K.C., die niet aan wezig kon zijn, voor deze avond verving, sprak over de goede geest die in de vereniging moet heersen. HJj was verheugd dat hü zelf die goede geest in R.K.C.-,kring kon constateren. Hij was er zeker van dat R.K.C. al lang over z'n diep tepunt heen was. De elftalcommissie werd in z'n geheel bij algemene stemmen red- kozen. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt. AQUARIUMVERENIGING. Dinsdagavond vergaderde de on langs opgerichte aquariumvereni ging „Paramecium" in het café „De Korenbeurs". In deze vergadering werden de nieuwe leden geïnstal leerd en de contributie vastgesteld op 1.— per maand en op 0.60 voor jeugdleden, dit laatste vanaf 1 Augustus. De heer F. v. Oostrum, voorzitter van de jonge vereniging, hield een lezing met lichtbeelden over de zin tuigen en organismen der vissen. Er bestaan plannen om in Octo ber eer. paddestoelen-aquarium-ten- toonstelling te houden in samenwer king met de Brabantse Natuurvrien den. „Paramecium" geeft ook reeds 'n periodiek uit dat dezelfde naam draagt. uur te IN DIENST STELLING AUTOMATISCHE TELEFOONCENTRALES. Op 17 Juli 1951 te 13.00 worden in dienst gesteld de auto matische telefooncentrales t Waalwijk, Kaatsheuvel, Loonop zand, Capelle en Drunen. De abon- né's, die op deze centrales zijn aangesloten, kunnen voorlopig slechts de abonné's in bet eigen net en in de genoemde netten kie zen (sectorverkeer). Voor de ove rige gesprekken, zowel uitgaande als inkomende, is voorlopig nog de tussenkomst vereist van de te lefoniste te Waalwijk, die bereikt wordt door het kiezen van 001). Verwacht wordt, dat het uit gaande automatische verkeer, met de automatische netten, in de nieuwe gids van de Sector Waal wijk aangegeven, mogelijk zal zijn in September 1951 het inkomen de automatische verkeer volgt, naar het zich thans laat aanzien] op het eind van 1951. Op 17 Juli a.s. te 10.30 uur wor den de geno-digden verwacht in het Gemeentehuis Waalwijk In de ze bijeenkomst zal een nadere uit eenzetting worden gegeven, waar na te pl.m. 12.00 uur gelegenheid zal worden gegeven de centrale Waalwijk te bezichtigen. Te 13 uur volgt de indienst- stelling, welke zal geschieden dooi de Burgemeester van Waalwijk. MOOIE SUCCESSEN VOOR HET GILDE ST. CRISPIJN. Op het j.l. Zondag door het Gil de St. Barbara te Oisterwijk uit geschreven schuttersconcours haalde het gilde St. Crispijn v.m. Besoijen enkele prachtige successen. Van de 40 viertallen die aan de wedstrijden deelnamen, wist St. Crispijn de 2e kampioen-korps- prijs in de wacht te slepen en de 6e korpsprijs. De 2e kampioen-korpsprys was geschonken door de gemeenteraad van Oisterwijk. Onze waardering voor dit mooie resultaat. be te

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5