Wijde Wereld DE LANGSTRAAT Waalwijkse en Langstraatse Courant VLIJMEN W.TIMMERMANS ZONEN DRUNEN ELSHOÜT HAARSTEEG SPRANG CAPELLE WASPIK UIT DE Incasso's. Informaties. Giroverkeer. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 66 VROOMSHOOP. Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K I M HOOFDPIJN? w MAANDAG 16 JULI 1951. Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 57 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties sneeiaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK. TEL. 38. TEL.-ADRES „ECIIO' ERNSTIGE ONLUSTEN IN- CENTRUM VAN TEHERAN. Enkele uren nadat de speciale af gezant van president Truman, Ave- rell Harximan, op het vliegveld van Teheran was aangekomen, is tussen Perzische communisten en Nationa le Fronters in de hoofdstad 'n bloe dige vechtpartij ontstaan. Van bei de kanten werd met stenen gegooid en met knuppels geslagen. Plotse ling klonken schoten vanuit de me nigte. In allerijl werden troepen ge alarmeerd, die met traangas en tanks de vechtende massa te lijf gingen en schoten over de hoofden losten. Toen de orde was hersteld, lagen het plein voor het parlement en de aangrenzende straten bezaaid met doden de eerste in het olie conflict en gewonden. Volgens niet-officiële berichten zou het aan tal doden twintig en dat der gewon den 150 zijn. Eerder op de dag hebben 200 fa natieke Mohammedanen van de or ganisatie Fedayan Islam onder de leiding van 30 moellah's (Moham medaanse priesters) het ministerie van justitie bestormd onder het uit roepen van de strijdkreet „Allah akbar" (God is groot). Een aantal rechters nam haastig de vlucht, doch anderen slaagden er na enkele uren in de demonstranten met een zoet lijntje naar buiten te loodsen. De betoging was bedoeld om de vrijla ting te verkrijgen van Safavi, leider van de Fedayan Islam. CONFERENTIE IN KAESONG HERVAT. Na een stagnatie van drie dagen zijn de wapenstilstandsbesprekingen gisteren hervat. Op de eis van Ridg- way om Kaesong en omgeving van gewapende militairen te zuiveren, hebben de communisten met ver rassende snelheid gereageerd. Za terdagavond zonden de radio-stati ons van Peking en Pjongjang een boodschap van de communistische opperbevelhebber uit, waarin deze de Vrijdag door generaal Ridgway gedane voorstellen aanvaardde. Na middernacht kwam een officiële mededeling uit het communistische hoofdkwartier de radioboodschap pen bevestigen. Tegen de dageraad arriveerden twee Nooi'd-Koreaanse officieren op Zuid-Koreaans gebied met een uitnodiging van hun opper bevelhebber om de conferentie om twee uur gistermiddag te herope nen. Slechts één incident deed zich voor, toen de auto's der U.N.O.- delegatie zich naar Kaesong bega ven. Twee jeeps met admiraal Joy en zijn naaste medewerkers waren vóór de colonne uitgereden om op tijd de conferentieplaats te berei ken. Twee mannen van de commu nistische militaire politie hielden deze jeeps tegen, totdat de rest van het convooi, waarin zich ook twin tig geallieerde correspondenten be vonden, was aangekomen. Daarop leidden twee ongewapende Noorde lijke officieren het convooi naar Kaesong. Het gevolg was dat admiraal Joy met zijn delegatie negen minuten te laat in de conferentiezaal aankwam. Admiraal Joy beklaagde zich over het optreden der politiemannen en verklaarde te verwachten dat zich geen herhaling van een dergelijk optreden zou voordoen. Na de opening van de vergade ring gingen de delegaties over tot de formele regeling van de neutra lisering van Kaesong. Admiraal Joy stelde voor, dat de toegangsweg naar de plaats van sa menkomst in Kaesong open zal zijn voor onbeperkt gebruik door voer tuigen van de U.N.O.-delegatie. In een neutraal gebied met een straal van acht kilometer rond Kaesong zouden zich geen gewapende man schappen mogen bevinden, uitge zonderd enkele politiemannen, die kleine wapens mogen dragen. Accoord. Na de onderbreking verklaarde hij zich in beginsel met de voorstel len van Joy accoord. Bepaald werd, dat verbindingsofficieren van beide delegaties de vaststelling van het neutrale gebied in bijzonderheden zouden regelen. Daarna hervatten de delegaties de geschorste bespreking der agenda punten voor de komende bestands conferentie. Na bijna vier uur ver gaderen werden de beraadslagingen geschorst tot hedenochtend. In het communiqué der U.N.O.- delegatie, dat na de besprekingen werd gepubliceerd, werd gewezen op de harmonische sfeer, die de be raadslagingen van Zondag ken merkte. De volledige afwezigheid van onenigheid over de neutralise ring van Kaesong werd als een gun stig teken beschouwd. WATER, VUUR EN EXPLOSIES TEISTEREN KANSAS CITY. Tientallen plaatsen in 't stroom gebied van Kansas en Missouri staan onder water. Na Topeka, Law rence, Manhattan, Iowa, Ottawa, Burlington en vele kleinere plaat sen in Kansas werden gedurende 't weekeinde de tweelingsteden Kan sas City, Kansas, en Kansas City, Missouri, waar beide rivieren sa menkomen, door het op hol gesla gen water en grote branden geteis terd. Zondagavond begon het water iets te zakken, maar reeds staat vast dat dit de grootste overstro mingsramp uit de geschiedenis van het getroffen gebied is. De schade is ontzettend groot. Zij wordt nu al geschat op twee milliard gulden. Zeventien mensen zijn verdronken en velen worden er vermist. Zeven tigduizend mensen zijn dakloos. De ramp bereikte haar hoogte punt toen Zaterdagavond de indus triewijk Fairfax in Kansas City, Kansas, tengevolge van een nieuwe dijkdoorbraak overstroomd werd en Zondagochtend drie nieuwe ont ploffingen zich voegden bij het do zijn, dat al eerder tien enorme tanks met benzine, dieselolie en naftiline de lucht in gejaagd had. Reeds drie wijken van Kansas Ci ty stonden onder water, maar Fair fax met fabrieken ter waarde van een milliard dollar en de waterto ren en electrische centrale is veruit de belangrijkste. LUIT.-GEN. CRAMER b.d. BIJ ONGELUK GEDOOD. De heer A. H. Cramer, gepension- neerd luitenant-generaal van het K.N.I.L. is Zaterdagmiddag rond 4 uur in Vlissingen door een autobus aangereden en vrijwel onmiddellijk overleden. ZEVEN TSJECHEN VEROOR DEELD. In Praag zijn zeven Tsjechen, on der wie twee priesters, ter dood ver oordeeld. De aanklacht luidde, dat zij zich hadden schuldig gemaakt aan „hoogverraad", sabotage, dief stal en misdaden tegen de arbeiden de klasse. ERNSTIG ONGELUK IN VICTORIA. Zondag 29 Juli zal de Handboogschut tersvereniging Victoria deelnemen aan de districtsconcoursen te Haarsteeg en/ of Herpt. Aan allen veel succes. Mevrouw K. M. is Zaterdagmid dag in Vroomshoop bij Almelo het slachtoffer geworden van een bot sing, waarbij een auto tegen een brugleuning reed en haar in 't wa ter slingerde. Zwaar gewond werd zij in het ziekenhuis opgenomen, waar haar beide benen geamputeerd moesten worden. AMBROSINI VERONGELUKT. Tijdens de trainingsritten op het circuit te Albi, voor de Grote Prijs van Frankrijk, is de wereldkampi oen in de 250 cc-klasse, Dario Am- brosini verongelukt. Met zijn 250 cc Benelli maakte de Italiaan een zware val, waarbij hij ernstig werd gewond. Ambrosini werd naar het ziekenhuis in Albi vervoerd, waar hij aan zijn verwondingen is be zweken. BENELUX-CONFERENTIE. Zaterdag hielden een aantal mi nisters uit Nederland, België en Frankrijk te Goes een conferentie, waarop besloten werd in het ver volg een geheel andere wijze van ovei'leg te volgen. Kleine ministe riële werkcomité's zullen op korte termijn de hangende Benelux- vraagstukken gaan bespreken. Ten aanzien van het probleem „Moer dijkkanaal" kwam Nederland tot de erkenning van deze kwestie fei telijk, psychologisch, politiek en materieel met het Benelux-pro- bleem is verbonden. Voorts werd besloten dat men zich zal houden aan de datum van 1 Jan. 1952, waar het betreft de vrij-ma- king van het handelsverkeer van visserij-px'oducten; het is echter duidelijk geworden dat de eerder genoemde data waarop de Benelux verwezenlijkt diende te zijn, niet zijn te handhaven. Openluchtspel. Naar wij vernemen bestaan er ernstige plannen om dit jaar weer te komen tot de opvoering van.een openluchtspel. De spelers, die de vorige maal hun nxedewerking verleenden en verdere belangstel lenden zullen dezer dagen voor 'n bespreking bijeenkomen. Plannen bestaan om in studie te nemen een spel geschreven door Rector Beex, getiteld „Koren nxet gouden aren". Autozegening. Op Zondag 29 Juli a.s. zal na de Hoogmis op het Raadhuisplein een auto- en motorrijtuigenzegening plaats vinden, dit ter gelegenheid van het feest van de H. Christoffel op 25 Juli. Kamer van Koophandel. De ledem van de Kamer van Koophandel voor Waalwijk en Om streken kwamen Donderdagmid dag in vergadering bijeen ten ge- meentebuize alhier. Na afloop maakte het gezelschap nog een ex cursie naar de fa. Lips, waar het door de directie werd ontvangen.. Eervol ontslag. Aan de heer J. v. Wolven, adj.- commies 2e klasse ter secretarie alhier is op zijn verzoek per 1 Sep tember a.s. eervol ontslag verleend in verband met zijn vertrek naar elders. Sportdag. Ter gelegenheid van liet 40-jarig bestaan der gymnastiekvereniging S.H.J. zal a.s. Zondag alhier een grote jubileum-sportdag worden gehouden, waaraan pl.m. 1500 tur ners en turnsters zullen deelnemen alle uit het Bossche diocees. Wij komen hierop nog uitvoerig terug. H. COMMUNIE. Zondag 29 Juli a.s. zullen de jongens en mteisjes die daarvoor in aanmerking komen, hun plechtige H. Eindcommunie doen. Deze plechtige H. Communie zal worden voorafgegaan en voorbereid door een driedaagse oefening waaraan de jongens en meisjes zullen deelnemen. PLECHTIGE PROCESSIE. Op Zondag 22 Juli a.s. zal een plech tige processie plaats vinden in de pa rochie van St. Joannes te Elshout. Dit ter gelegenheid der viering van 't feest van de H.H. Martelaren van Gorcum. Die dag zal een plechtige H. Mis wor den opgedragen met vertering der relikwie. Om drie uur 's middags processie, die zal trekken over Schanswijk, Heusdenseweg. Op het pleintje zal een rustaltaar ge plaatst worden. Er wordt op gerekend dat alle vterenigingen zullen deelnemen, zoals die op „Onze Dag'' deelnamen, in groot tenu. Ö.L.V.S. O.L.V.S. zal Zondag 29 Juli a.s. deel nemen aan het Bondsconcours dat te Baardwijk zal worden gehouden en wordt georganiseerd door het St. Ambrosius- gilde. Middenstand. Donderdagavond hield de R.K. Middenstand haar vergadering in de zaal van de heer Peynenborgh. De voorzitter opende om 9 uur de veigadering en na de leden wel kom geheten te hebben en de op merking gemaakt te hebben dat hij meer leden verwacht had, werd overgegaan tot bespreking van de agenda. Hij besprak het voorstel tol deel name aan de emigratiedag voor middenstanders, welke gehouden zal worden op 23 Juli te 's-Rosch. Door de leden zal hieraan worden deelgenomen en zij die nog wen sen deel te nemen kunnen zich op geven bij de penningmeester dhr. A..Spanjers. In 'n vlot tempo werd verder de grote Middenslands-ju- bileum-loterij van bet diocees af gewerkt. Elk lid zal hieraan deel nemen en dames uit de midden stand zullen worden aangezocht om de loten te verkopen. De mooie prijzen welke in het vooruitzicht zijn gesteld, zullen de verkoop zeer zeker stimuleren. Middenstan ders kunnen hiermede hun orga nisatie steunen. Punt 3 gaf meer uitvoeiige be sprekingen waar het betrof het Middenstands Zomerfeest, te hou den te Heeswijk op 5 Augustus. Hieraan moeten alle middenstand- •ders zeker deelnemen, omdat het luin feest zal zijn en het tevens een openluchtmeeting betreft van de eerste rang. De raambiljetten ach ter in de kerk en in de winkels geven alle bizonderheden. Het be stuur rekent op alle middenstan ders. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de penningmeester A. Spanjers. Bij de rondvraag werd druk ge sproken over de winkelkwestie ter plaatse en op verzoek van de heer Pullens werd de vraag betreffende de Roos volledig beantwoord. De voorzitter en het bestuur toonde aan dat het verwijt, de midden stand aangedaan, van alle grond ontbloot is. Er is door de midden stand hard gewerkt om een en an der te voorkomen, doch andere oorzaken hebben medegewerkt om het werk van de middenstand te niet te doen. De voorzitter sprak de hoop uit dat de middenstanders door dit geval de samenwerking weer ter hand zouden nemen. Dit kan beter en dit werd door de le den ter vergadering ten volle be aamd. Jammer blijft het altijd dat de middenstand hier de schuld te incasseren krijgt voor feiten, die haar beter bekend zijn dan het pu bliek, dat meent dat de organisatie niets dienaangaande doet. Doch de vergadering worden dermate slecht bezocht dat de leden niet op de hootgte kunnen zijn en deze dan hun conclusie zelf trekken, welke conclusie ixieestal juist anders is dan besproken of geadviseerd werd. Een hard maar waar woord. Leden, komt dus beter naar uw vergaderingen toe. Processie. Op 14 en 15 Aug. gaat de proces sie van Heusden naar Kevelaar. Zij die aan deze bedevaart willeni deelnemen, kunnen zich opgeven tot 26 Juli bij de Broedermeester L. v. d. Griendt die ook nadere in lichtingen zal verschaffen. Tentoonstelling. Zondag zal bij de Eerw. Zusters een tentoonstelling worden gehou den van handwerken van de leer lingen en van de kleuterschool. Openluchtspel. Op Zondagen 15 en 22 Juli tel kens des namiddags half drie geeft Vlijmens Gemengd Toneel 'n open luchtuitvoering van „Verdeeld kamp" op de Konijnenberg (ingang Kapuinesteeg). Dit is een prachtig gecostumeerd zigeunerspel door A. v. d. Lugt. Grime F. v. d. Zande 's-Bosch, reglie W. Rozen, eigen muziek. Dit stuk nog verder aan te bevelen lijkt ons overbodig, want de belangstelling is reeds zeer groot en uil alle omliggende plaat sen komen aanvragen binnen Een bezoek is ten zeerste aan te beve len, want ieder weet wat V.G.T. steeds presenteert. In verband met het slechte weer is de uitvoering van 15 Juli niet doorgegaan en zal deze nu plaats hebben op 22 Juli. Geslaagd. Voor het diploma lingerie slaag de onze dorpsgenote mej. Jo van Baardwijk. Handboogschutterij Claudius Civilus. Dit jaar herdenkt de handboog schutterij Claudius Civilus haar 70-jarig bestaan, welk belangrijk en zcldzanin feit niet onopgemerkt zal voorbijgaan. Zij werd in 1881 door enkele ijverige beoefenaars van deze edele sport opgericht, en nadat door de diverse instanties de gebruikelijke vergunningen waren verstrekt kon met de opbouw van de banen en het aanschaffen van het materiaal worden begonnen. Zij koos haar zetel in café H. Vugts en onder de bekwame leiding van het toenma lige bestuur ging het al spoedig met deze vereniging crescendo. Zij bleek op vele concoursen een ge duchte tegenstander en de vitrines gevuld met een groot aantal bekers kransen en lauwertakken zijn daar van het beste bewijs. Dat de vereniging recht van be. staan kreeg, bleek wel duidelijk uit het feit, dat zij in 1891 de ko ninklijke goedkeuring op haar sta tuten en huishoudelijk reglement mocht ontvangen, welk besluit na ondertekening door II. M. Konin gin Emma in de Staatscourant ge publiceerd werd. In 1918 werd wegens opheffing van het café de vereniging over geplaatst naar café Ant. Vugts, die reeds vanaf 1908 het secretariaat waarnam. Onder zijn actieve lei ding heeft de handboogschutterij een bloeiperiode meegemaakt en was zij vele jaren een der voor naamste verenigingen uil 't dorp. Lange tijd verzorgde zij voor haar donateurs met eigen krachten de winteruitvoeringen, die zich altijd in een grote belangstelling moch ten verheugen. De oorlogsjaren hebben ook op deze vereniging hun stempel ge drukt en mede doordat de jeugd zich meer op andere sporten ging toeleggen, geraakte zij enigszins in verval. Nu evenwel enige lijd gele den dit café in andere handen is overgegaan, is ook de belangstel ling voor deze mooie sport weder om herleefd. Ter gelegenheid van dit belangrijk gebeuren zal op 29 Juli een groot concours worden gehouden, dat naast de korps wedstrijden zal bestaan uit perso nele wedstrijden. Vele prachtige prijzen zijn in middels voor dit concours be schikbaar gesteld en zeer veel ver enigingen hebben hun medewer king toegezegd. volgens een tot in de puntjes verzorgd, op rijm gesteld verslag uit over de op 4 Juli gemaakte excursie naar Walcheren. Nadat nog enigte huishoudelijke aangele genheden de revue waren gepasseerd werd de goedgeslaagde vergadering ge sloten. en werd een film over Zwitserland vertoond. •'ii V»*,2 GESLAAGD. De schilder J. M. Rietvteld Jaczn. al hier slaagde bij het te Den Haag ge houden examen voor het vakdiploma be hanger. Voor het einddiploma B slaagde te Waalwijk aan de R.K. Hogere Burger school onze dorpsgnoot dhr. G. M. Kerst Ant.zn. PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam 1.1. Donderdagavond in de zaal van dhr. Ant. van Dijk te Vrij hoe ve-Capelle in ledenvergadering bijeen. In haar ope ningswoord heette de presidente Mej. P. J. Rijken de aanwezigen en in 't bijzon der enkele nieuwe leden hartelijk wel kom en sprak zij er haar vreugde over uit ,dat de vergadering zo goed bezocht was. Na de notulen werd een voorstel om het bestuur uit te breiden tot 7 leden en hiervoor een tweetal leden uit Vrij hoeve of Sprang te benoemen aangeno men. Gekozen werden Mevr. J. v. Dijk- Verhagen te Vrijh.-Capelle en Mej. W. Haverhals te Sprang, die beiden onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun benoeming aannamen. Mevr. Minnaard-Lokerse bracht ver- Mijnharde Hoofdpijnpoeders. 45 ct, MijnhaidtHoofdpijntablettcn. 75ct VERKEERSONGELUK. Op het kruispunt van wegen Provin ciale wegOosteinde-Kerkeinde alhier had j.l. Woensdagmiddag omstreeks half vier een ernstig verkeersongeluk plaats, dat wonder boven wonder toch nog zon der persoonlijke ongelukken is afgelopen. Een personenauto, komende van het Oosteinde, was gelijktijdig op de Prov. weg met een kleine bestelauto, komende uit de richting Waalwijk. De bestuurders van de auto's konden een aanrijding niet voorkomen, mtet het gevolg dat de be stelauto tegen de rechterkant van de luxe auto opbotste. De zijkant van de luxe wagen werd totaal ingedrukt en de ruiten werden verbrijzeld. Tengevolge van de botsing sloeg de luxe auto tot twteemaal om en kwam met de wielen omhoog terecht op het terrein voor de in aanbouw zijnde café van v. Zwiete- ring. De inzittenden moesten door de ramen uit de wagen worden gehaald, maar kwamen er met enkele schrammen af. De bestelwagen werd aan de voor zijde ernstig beschadigd. Ook de chauf feur van de bestelwagen liep geen ernsti ge verwondingen op. Geen der auto's kon na het ongeval op eigen krachten weg rijden, maar moesten per takelwagen worden vervoterd. De bestelwagen werd bestuurd door een reiziger uit Eindhoven. De luxe auto door dhr. Vermaat uit Poortugaal, ter wijl in deze auto drie passagiters waren gezeten. LOOFT DEN HEER. Op het Zaterdagmiddag te Dongen gehouden concours behaalde de Christe lijke Gemengde Zangvereniging „Looft den Heer' alhier, onder leiding van haar directteur de heer P. Christ, een eerste prijs in de Afdeling Uitmuntendheid, met 356 punten. Wij feliciteren de vereniging en haar directeur van harte met dit tweede suc ces in enkele weken. OPENLllCHTSAMENKOMST. .«ita Op een weiland in de Heistraat bij t wijkgebouw van Het Groente Kruis, door dhr. G. v. d. Hoeven welwillend beschik baar gesteld, wordt a.s. Zaterdag 21 de zer des nam. half drie de jaarlijkse land dag van de Ring 's-Capelle van Ned. Herv. Jongelingsverenigingen op Geref. grondslag gehouden. Als sprekers zullen optreden Ds. J. van Dijk uit Gameren. Ds. J. v. Sliedregt uit Ede en Ds. La- mens uit Elspeet. De leichr.g van de sa menkomst zal berusten bij de Ringvoor- zitter Ds. A. E. Kolkert uit s-Grave- moer, die het openings- en slotwoord zal Verzorgen. Ter afwisseling zal de Chr. gemengde zangver. Excelsior uit Sprang haar medewerking verlenen. Bij ongun stig weer wordt de samenkomst belegd in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonsedijk. NAAR DE ZENDINGSDAG. Voor hen uit deze gemeente en htet aangrenzende deel van Loonopzand, die plannen hebben de Woensdag 2 Aug. te Driebergen te houden Zendingssamen komst van de Geref. Zendingsbond, waar o.m. zal spreken het Tweede Kamerlid Ds. P. Zandt, oud-predikant van de Ned. Herv. gemteente aan de Loonsedijk. zal bij voldoende deelname een touring car lopen. Men kan zich hiervoor opge ven bij dhr. M. v. d. Hoeven, Heistraat. MOOIE SUCCESSEN. Op het te Dongen gehouden zangcon cours behaalde onze dorpsgenoot dhr. P. Christ, met een tweetal vterenigingen uit 's-Gravemoer, waarvan hij directeur is, prachtige successen. Het Chr. Dames koor Soli Deo Gloria behaalde in de Ere- afdeling een le prijs met 337}/$ p. en het Chr. Kinderkoor Looft den Heer in klas C met 350 p. een eterste prijs. FILM. Zaterdag 14 Juli draaide voor het be stuur van de Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak, de film, welke het vorig jaar ,op initiatief van deze vtereniging werd vervaardigd van het Waspikse ver enigingsleven enz. Het doet ons genoe gen dat wij hierover iets kunnen vertel len, daar ieder Waspikker de mening was toegedaan, dat de filmopnamen een mislukking waren geworden. Ter gerust stelling kan verteld worden dat de film goed is. Enkele kleine mislukte deeltjes zullen binnenkort overgenomen worden, zodat in de wintermaanden de film in Waspik gtedraaid zal worden en ieder Waspikker deze moet gaan zien. ZANGKOOR. Het Parochieel Zangkoor besloot in een gehouden vergadering ook dit jaar een uitstapje te maken. Ditmaal zou de reis gaan naar Nijmegen en omstreken. Tevens zou met het aangenamte het nut tige verenigd worden, zodat men besloot aan het concours te Nijmegen deel te nemen. Zo is dan het zangkoor, onder leiding van Harry van Iersel, die het Waspiks Mannenkoor op zo n hoog peil heteft we ten te brengen,, dat het met de beste koren kan wedijveren, Zondag naar Nij megen vertrokken. Omstreeks vier uur zou er gezongen worden. Het koor kwam uit in de Ere-Afdeling en moest als ver plicht nummter uitvoeren 't Hazengrauwt. Gelukkig zijn we in de gelegenheid ge weest dit prachtnummer enkele malen tij dens de repetitie te beluisteren en men kan gterust zeggen dat Harry met zijn mannen heel wat aandurft. Het eigen gekozen nummer was het Gloria uit de Mis van J. Kerle! Zoals te begrijpen was leefde geheel Waspik Zondagmiddag in grote spanning. We waren wel niet zo ongerust, daar ons koor met zo n stem- menmateriaal en onder zo'n leiding niet kan falen. Om vijf uur werd bekend dat het zangkoor de eerste prijs had be haald met 329 punten. Voorwaar een schitterend resultaat. Tevens was be kend. dat om acht uur gebeld zou worden hoe laat het zangkoor zou aankomen en men kan wtel begrijpen dat heel Waspik op informatie uit was. Helaas tot spijt van het Waspikse publiek bleef dit be richt maar uit. Het was jammer dat zij, niet eerder naar huis zijn gekomen, want de mensen werden het wachten moe. Om goed elf uur is het koor in een goede stemming aangekomen. Direct was er een boel volk op de been en werd het in Hotel van Iersel een gezellige boel. De eerstte die het gezelschap geluk wenste was de voorzitter van de Har monie de heer Brokx, die de zangers van harte geluk wenste met het behaalde suc ces. Dte tweede van de sprekers was de Kapelaan, die wegens ziekte van Pas-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1