VlffiAIWYK 1 DE LUBÏIUT Waalwijkse en Langstraaise Courant Belangrijke berichten Schoenenwereld. WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER DRUNEN NIEUWKUIJK SPRANG-CAPELLE GEERTRUIDENBERG Berichten Binnenland voor en uit de m$Sk iür MAANDAG 16 JULI 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 57 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK. TEL. 38. OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 66 TEL.-ADRES „ECHO' Met ingang van Zaterdag j.l.: PRIJSREGELING VOOR SCHOENEN OPGEHEVEN. Geen algehele vrijheid. De minister van Economische Zaken heeft met ingang van Zater dag j.l. de veel omstreden„Prijzen beschikking Kleinhandels-marges Schoenen 1951", welke in April j.l. werd uitgevaardigd, ingetrok ken. De schoenhandel blijft echter gebonden aan de algemene han- delsmairgebescjhikking, die in de zelfde maand is verschenen. Met deze maatregel werd tege moet gekomen aan de ernstige be zwaren, die handel en industrie te gen de marge-regeling hadden ont wikkeld. Deze waren van mening, dat de toegestane winst van 18 voor heren- en 22% voor dames- en luxeschoenen te laag was om eefi redelijk ondernemersloon mo gelijk te maken. De bewindsman heft echtey gemeend, niet zonder meer door intrekking of verzachting van de beschikking aan deze bezwa ren tgemoet te kunnen komen. Een speciale commissie werd half Mei met de bestudering van de moeilijkheden in de schoenindus trie belast. Deze commissie, be staande uit professor dr B. Pruyt van de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam, de heer G. S. Scheltema, directeur van het Economisch Instituut voor de Mid denstand, en de heer Rudolf Rei- mer van het departement van Eco nomische Zaken heeft op 7 Juli j.l. rapport uitgebracht. Niet alleen< het hierin uitgebrachte advies, maar vooral ook het feit dat dé marktverhoudingen in de schoen- handel zich sinds April sterk heb ben gewijzigd, heeft thans geleid tot het besluit de speciale prijsre geling voor schoenen in te trekken. Niet direct prijsverhoging. Naar we van bevoegde zijde nog vernemen, behoeft als gevolg van deze ministriële beschikking nog' niet aanstonds een drastische prijs verhoging van de schoenen over de gehele linie te worden verwacht. Op de eerste plaats bestaat nog de algemene margebeschikking en ver volgens blijft de koopkracht van 't publiek nog even zwak als vóór de intrekking van de speciale beschik king het geval was. De handel krijgt echter meer vrijheid om op bepaalde soorten een iets hogere winst en daarmee een compenstie te vinden voor de te geringe marge, welke de verkoop van andere gen res toelaat. Zodoende is na de aan gekondigde legerorders nog een nieuwe injectie voor de schoenin dustrie mogelijk. V. bepaalde bedrijfstakken heeft be sloten het tijdstip voor het plaatsen van een aantal militaire orders te vervroegen. De betrokken bedrij ven kunnen op deze wijze in de gelegenheid worden gesteld de leemte in de bezetting van het pro ductie-apparaat, voorzover de om standigheden dat mogelijk maken, op te vullen. Einnen enkele dagen zullen be langrijke orders worden onderge bracht bij de schoenenindustrie, terwijl voorbereidingen worden ge troffen om zo spoedig als in ver band met de technische omstandig heden mogelijk is eveneens vrij aanzienlijke bestellingen bij de textielindustrie te plaatsen, met name in de confectie-industrie, voor overjassen en uniformen, onder goederen, uitrustingsstukken, bed- degoed, sportkleding, gevechtskle- ding, regenkleding, hospitaal- en nachtkleding, bedrijfskleding en overhemden. Daarnaast zullen or ders worden geplaatst voor over- hemdenstof en voeringstoffen. MILITAIRE ORDERS VOOR SCHOEN- EN CONFECTIE-INDUSTRIE. De ministers van Economische Zaken en van Oorlog en Marine delen mede, dat de regering in ver band met de bestaande slapte in SLAPTE IN SCHOEN- EN TEXTIELINDUSTRIE. Vijfdiuzend wachtgelders in vier gewesten. Van de 4926 wachtgelders die per 30 Juni in de gewesten Apeldoorn, Rotterdam, Eindhoven en Tilburg van het Rijksarbeidsbureau stonden geregistreerd, zijn 3793 mannelijke en vrouwelijke arbeidskrachten uit het gebied van het gewestelijke ar beidsbureau in Tilburg afkomstig. Uit deze cijfers die aan een recente enquête van het Rijksarbeidsbureau over de aantallen wachtgelders in deze vier gewesten zijn ontleend, blijktduidelijk de grote bedrijfs- slapte in de schoen-, leder en tex tielfabrieken (vooral confectie-in- ïndustrie) in midden-Brabant. In totaal hebben 108 schoenfa brieken voor I99T arbeidei*s een wachtgeldregeling lopen. De nor male bezetting van deze schoenfa brieken is 5036 arbeidskrachten. In 6 leerlooierijen zijn 707 van de 970 arbeiders op wachtgeld gezet. In dc confectiefabrieken, zowel voor he ren- als damesbovenkleding zijn vooral de vrouwelijke arbeidskrach ten door de bedrijfsslapte getroffen. In tien confectiebedrijven is voor 755 van de 798 man sterke bezetting een wachtgeldregeling ingevoerd. Hieronder vallen 650 arbeidsters, veelal ateliermeisjes. Ook in de lederwaren-, wolweve rijen, spinnerijen en dekenfabrieken staan grote aantallen wachtgelders genoteerd. Op een totaal van 200.422 minder gewerkte uren als gevolg van wachtgeld, komen liefst 182.499 uren voor rekening van het gewest Tilburg, dat bovendien 826 werk lozen telt. Per 30 Juni vorig jaar bedroeg dit aantal slechts 538. Het aantal aanvragen om arbeiders in het Tilburgse gewest is, vergeleken met het vorig jaar, tot de helft te ruggelopen. Onder de werklozen bevindt zich een grote groep onge schoolden die moeilijk te plaatsen zijn. (Volkskrant).' TEKORT BETALINGSBALANS MET ƒ78 MILLIOEN TOEGE NOMEN. Reden tot ernstige bezorgdheid. Door de ministers van Financiën, van Economische Zaken, van Bui tenlandse Zaken en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening is een nota opgesteld naar aanleiding van de deviezenpositie. Het oordeel, dat de deviezenpo sitie ernstige reden tot bezorgdheid geeft, kunnen de ministers in zo verre beamen, dat de ontwikkeling van die positie tijdens de thans ver streken maanden van 1951 inder daad ongunstig is geweest en dat in verband daarmee grote waakzaam heid met betrekking tot het verde re verloop is geboden. Wat de ontwikkeling van de de viezenpositie sedert het begin van dit jaar betreft valt op te merken, dat bij nadere beschouwing de op getreden daling der deviezenreser ves in mindere mate is veroorzaakt door een verslechtering van de lo pende rekening van de betalings balans, dan wel door het feit dat 't tekort in tegenstelling tot vooraf gaande perioden niet meer volledig gedekt wordt door E.C.A.-hulp, op brengst van geliquideerde activa en ontvangen credieten van 't buiten-' •land. Het bovenstaande, voor zover het betreft het verloop van de lopende rekening van de betalingsbalans, komt tot uiting in een bijlage, waar in deze rekening over de eerste vier maanden van 1951 wordt vergele ken met die over dezelfde periode ting. Een aantal Kamerleden en mi nister Lieftinck hebben binnenska mers over deze kwestie gepraat. Dit was het derde besloten overleg tij dens dit debat en het leidde tot een overeenstemming tussen de minis- j ter en de meerderheid van de volks- I vertegenwoordiging. Een voorstel van de heer Schouten om het bij 't oorspronkelijke wetsontwerp van de minister te laten en de schatkist de 16 millioen gulden aan compen satie niet te geven, werd verworpen met 66 tegen 27 stemmen. De KVP, P.v.d.A. en C.P.N. stemden tegen. De C.H.-fractieleider Tilanus en twee van zijn partijgenoten bleven de regering ook trouw. Op het ogenblik bedraagt de ven nootschapsbelasting nog 40 percent van de winst. Door het eerste voor stel van de Regering zou het tarief 42^ percent geworden zijn voor winsten beneden de 50.000 gulden en dan verder oplopend tot een ma ximum van 50 percent voor winsten boven de 300.000 gulden. Het nieu-- we voorstel, dat nu is goedgekeurd, brengt een verdere verzwaring aan de voet en aan de top. Voor alle winsten beneden de 50.000 gulden wordt de belasting nu 45 percent. Voor winsten tussen de 50 en hon derdduizend gulden wordt het 46 percent; tussen de 100 en 150.000: 47 percent en zo verder tot een ma ximum wordt bereikt van 52 per cent voor winsten van 350.000 gul den en meer. LATERE WINKELSLUITING OP DONDERDAGAVOND? Het overleg tussen de commissie voor de Middenstand uit de Tweede Kamer en minister Albregts heeft er toe geleid, dat in het ontwerp- winkelsluitingswet de mogelijkheid voor de gemeentebesturen zal wor den opengelaten om de Donderdag avond als koopavond te bestemmen. Voorts zal in het ontwerp 't slui tingsuur voor sigarenwinkels op 7 uur worden gesteld. Aan Joodse winkeliers en aan an deren, die op Zaterdag hun zaak ge sloten hebben, kan worden toege staan des Zondags van 8 tot 2 uur geopend te zijn. van 1950. Daaruit blijkt n.l. dat het totaaltekort over de eerste 4 maan den van 1951 ten bedrage van ƒ501 min., slechts 78 min., groter is dan dat over dezelfde periode van 1950, waarbij echter dient te worden op gemerkt dat de desbetreffende pe riode van 1950, als gevolg van een samenstel van omstandigheden, een minder gunstig beeld vertoonde. Vooral de positie van de Indone sische valuta is zeer verslechterd en wel met f 166 millioen. De ministers zijn van mening dat de moeilijkheden, waarvoor Neder land zich na de oorlog zag geplaatst, bij een achterwege blijven van het Koreaanse conflict en van de daar door teweeg gebrachte politieke en economische spanningen, uiteinde lijk zouden zijn overwonnen zonder dractische beperkingen der natio nale bestedingen. DE BELASTINGWETTEN AANVAARD De belasting op winsten van ven nootschappen wordt verhoogd tot 45 a 52 percent. De Tweede Kamer heeft zich daarmee accoord ver klaard. Volgens het oorspronkelijke voorstel van minister Lieftinck zou deze belasting niet hoger komen dan 50%. De verdere verzwaring geldt vooral de zeer grote winsten. De opbrengst van de andere be- lastingontwerpen was, door tegen stand van de Kamer, met ettelijke millioenen verminderd (met 16 mil lioen gulden, schat de minister). Dit bedrag moest worden terugge vonden in de vennootschapsbelas- SEMI-ARTS-EX AMEN. Aan de Stichting Klinisch hoger onderwijs te Rotterdam slaagden voor het semi-arts-examen de heren J. M. de Vet te Gilze en J. J. van Oldenbeek te Waalwijk. PASTOOR VERWIEL. De Zeereerw. Heer A. Ver wiel is tengevolge van een verkeersongeval bij Vug'ht opgenomen in het Zie kenhuis St. Joan de Deo te 's-Her- hogenbosch. Zijn toestand is inmid dels goed vooruitgaande. BLOEDTRANSFUSIE. Deze week zullen wederom kaar ten aan huis bezorgd worden in Waalwijk, Waspik, Drunen en Sprang-Capelle. Wij vertrouwen dat een groot aantal inwoners zich zal opgeven om deze bij uitstek prach tige daad van naastenliefde te stel len. U ondervindt er niet het uiter ste nadeel van en smaakt het zalig genoegen mee te helpen een men senleven te redden. De deelname is overal zeer groot: 510% der in woners. Laat Waalwijk ook hierin niet ten achter blijven. Ned. Rode Kruis, Grotestraat 148, Waalwijk. WILLEM VAN DER LEE t Voorafgegaan door bestuur en le den der harmonie,, St. Crispijn" en onder trommelgeroffel van de Drumband der K.A.J., werd Vrijdag 1.1. ten grave gedragen dhr. Willem van der Lee, ongeveer 40 jaren de trouwe en begaafde trommelslager van bovengenoemde harmonie, waarvan hij steeds een ijverig en actief lid is geweest. De heer v. d. Lee, algemeen be kend onder de naam „Willem den Dekker", was ook zeer getapt om z'n rake zetten en humoristische ga ven. ,,'t Pastoor van Schaerbeek" was o.m. één van z'n beste num mers en de oud-militairen van '14 '18 zullen zich nog gaarne herinne ren hoe hij hen met z'n voordrach ten en grappen opvrolijkte in Box tel en bij de langdurige mobilisatie langs de Belgische grens. Hij ruste in vrede. RUITERDAG. Op Zaterdag 28 Juli a.s. organi seert de Waalwijkse Rij- en Jacht- vereniging „Rossinant" nabij café ,,'t Hoekske", met medewerking van de heer Vermeulen, eigenaar van manege „Border King", een ruiter- dag, waaraan door de beste ruiters en paarden uit Tilburg, Den Bosch en Breda wordt deelgenomen. Om 10.30 uur wordt begonnen met de dressuur, waarna om 1.30 uur 't meer spectaculaire deel van dit con cours aan de beurt komt. Springconcoursen, concours ele gantste rijpaarden, barrière sprin gen en een steeple-chase over 750 meter staan o.a. op het programma, zodat de paardenliefhebbers hun hart kunnen ophalen. In een volgende uitgave van dit blad kunt U lezen over de bedoeling en de regels van de verschillende onderdelen van deze ruiterdag, zo dat eenieder de wedstrijden mak-, kelijk en vol interesse kan volgen. UITSTAPJE K.A.V. Nadat de K.A.V. op Donderdag 28 Juni 1.1. met een klein aantal leden een ééndags-retraite in het Cenakel te Tilburg had meegemaakt waar de conferenties gehouden werden door Pater Nathanaël Capucijn, werd op Dinsdag 10 Juli 1.1. met een groot aantal leden een uitstapje gemaakt naar Avifauna. 's Morgens om 8 uur werd met een grote bus van Mulders-Sars met prima chauffeur gestart. De Eerw. Adviseur, Kapelaan Wassenberg, had een zware opgaaf om met 37 vrouwen zo'n reis te maken. Buiten Waalwijk werd eerst gebeden voor een goede reis, waarna een ware aubade werd gebracht $411 onze Eerwaarde Adviseur, die daags te voren jarig was geweest. In Hazerwoude werd halt gehou den om in Hotel „De Posthoorn" een kop koffie te drinken. Bij een heerlijk bakske en fijne muziek kwamen al gauw de bennen van de vloer om een walsje te maken. Na dit vrolijk oponthoud ging 't verder naar Avifauna. Het was daar een ware lusthof om rond te dolen en de prachtigste vogels en planten te bewonderen. Na een rondgang van twee uur werd de bus weer opgezocht om de reis te vervolgen langs heiden, waar we weer even gepauzeerd hebben voor een warm hapje. Verder ging hel vervolgens naar Amsterdam, waar ieder een paar uur tijd kreeg om op eigen gelegenheid te winke len. De Kalverstraat had voor allen de grootste aantrekkingskracht. Midden in de drukte werd door velen even tijd genomen om een kerk binnen te wippen om O. L. Heer te groeten. Volgens afspraak waren allen weer goed op tijd op het „Rokin", waarna de reis ver volgd werd naar Schiphol. Hier smaakten we het genoegen vanaf 't terras vele vliegtuigen te zien lan den en opstijgen. De tijd ging veei te vlug om, maar we moesten de bus weer op gaan zoeken om de richting huiswaarts te nemen. On der het zingen van vrolijke liederen en het genieten van prachtig na tuurschoon, ging het langs Utrecht door de Betuwe, waar in Vreeswijk gelegenheid werd gegeven om in een weiland Betuwse kersen te ko pen. Hedel was de laatste aanlegplaats, waar nog een poosje gezellig werd doorgebracht. Bij 't instappen voor onze laatste etappe naar Waalwijk werd door Kapelaan Wassenberg getracteerd op een lekker stuk cho colade. Dit vond natuurlijk gewel dige bijval. Zo ging het in vrolijke stemming huiswaarts, waar we om half twaalf arriveerden. Alle leden waren zeer voldaan. Aan de chauffeur „Harrie" werd dank gebracht voor z'n goede zor gen en uitleg van de verschillende bezienswaardigheden. Een woord van dank is hier ook op z'n plaats aan de heer Mulders-Sars voor de allerbeste service die wij van hem mochten ontvangen. POETS WEDEROM POETS? Je moet met de kermis op alles bedacht zijn, ook dat je _eens een keer voor de gek wordt gehouden. Dat waern zekere A. H. uit Waal wijk en M. de R. uit Vlijmen Dins dagavond kenneljjk niet. Ze maak ten namelijk een afspraak met ie- unand hij noemde zich Louis dat ze 's avonds of 's nachts mee naar Vlijmen zouden rijden in die en die auto, hij wees hem nauwkeu rig aan. Dus lieten de heren rustig de laatste bus vertrekken en nodig den ook anderen uit met Louis mee te rijden. Helaas, het afgesproken uur kwam en verliep verder en ver der, maar Louis was en bleef weg. Dat lieten de bedrogen kermisvier- ders er niet bij zitten: Wij niet weg, dan hij ook niet weg. Dus besloten ze met zijn tweeën de wagen on klaar te maken. Evenwel, ze hiel-, den er geen rekening mee dat twee politieagenten het besluit hadden horen nemen. Ze voerden hun plan uit en Louis zou niet wegrijden. Dat gebeurde dan ook niet, want die had helemaal geen wagen. Toen echter een van de kermis-exploitan- ten op het politiebureau kwam kla gen dat zijn auto vernield was, werd de zaak gauw opgehelderd. H. en De R. werden er bij gehaald, kregen een proces-verbaal wegens opzette lijke vernieling.... en geen gratis ritje naar Vlijmen! DIEFSTALLEN. Van S. uit Kaatsheuvel deed bij de politie aangifte dat zijn motor was gestolen, maar de volgende dag werd die in een sloot teruggevon den. De dief was er blijkbaar niet ver mee kunnen komen. Ook werd er maar weer eens aan gifte gedaan van diefstal van een fiets. AGENDA. Woensdag 18 Juli Geen repetitie voor Dameskoor „Oefening en Vermaak". Zondag 22 Juli 12 uur repetitie Mannenkoor „Oefening en Ver maak" in De Twee Kolommen. 1:1 Bestrijding coloradokever. De Commissie Stichting van de Landbouw, in overleg met de amb- tenaar van de Plantenziekte-kundi ge dienst, doet een beroep op alle verbouwex*s van aardappelen om onverwijld de bestrijding van colo radokever en larven ter hand te nemen. Ook opslag van aardappelen tus sen andere gewassen dienen behan deld te worden. Bij nalatigheid kan proces-ver baal, plus een geldboete volgen, waarna nog de bestrijding moet worden uitgevoerd. Werkt allen mee om moeilijkheden voor U zelf en ten aanzien van onze aardappe len-export te voorkomen. Laagste inschrijfster. Bij de gehouden aanbesteding te 's-Hertogenbosch was de firma Els- hout en de Bont- alhier de laagste inschrijfster voor het opbreken van verhardingen, het aanbrengen van gewalste funderingen met een slijt laag van wagenteer en afdek-mate- riaal en het uitvoeren van bestra tingen met bijkomende werken na- bü de kom Beers op de provinciale weg GraveBoxmeer voor de som van 95.900. Geslaagd. Te Geertruidenberg slaagde voor diploma Middenstand onze plaats genoot de heer B. Godefroy. Cantabilé. De gemengde Zangvereniging „Cantabilé" bracht Zondag j.l. haar tweede seizoen-concert voor haar donateurs, ditmaal met medewer king van de mezzo-sopraan Mevr. v. Oldenbeek. Het concert stond we derom op een hoog peil, zoals wij dit van „Cantabilé" gewend zijn. Vooral het optreden van de gast- soliste Mevr. v. Oldenbeek was een groot succes. Zeer verdienstelijk zong zij enkele werken van Handel en Schubert. Zij werd op de vleugel begeleid door de heer J. Verhoeven, directeur van „Cantabilé". Ook het koor gaf een verdienstelijke uitvoe ring. Ondanks het vergevorderde seizoen was de belangstelling zeer groot. Tot slot van de avond dankte de voorzitter Mevr. v. Oldenbeek voor haar belangeloze medewerking en bood haar een bouquet bloemen aan. „Cantabilé" kan met voldoening op deze goed geslaagde avond terug zien. Collecte Gezinszorg. Ten bate van de Kath. Gezinszorg afd. Drunen, is voor de komende week de jaarlijkse enveloppen-actie op touw gezet. Ondanks het feit dat er reeds zoveel gecollecteerd wordt, twijfelen wij er niet aan of deze collecte voor dit bij uitstek sociaal werk zal de volle belangstelling hebben. In Drunen bestaat de afd. Kath. Gezinszorg reeds 5 jaar. In 1950 b.v. werden er 43 gezinnen verzorgd met 590 verzorgdagen. Drunen heeft 6 gezinsverzorgsters, terwijl nog twee meisjes in opleiding zijn. Dat dit mooie sociale werk veel geld kost, Geslaagd. behoeft geen betoog. In Drunen moet ongeveer elk jaar pl.m. 1300 worden bijgepast. De enveloppen- actie verdient daarom onze steun. Geslaagd. Onze dorpsgenote Mej. R. Grutjes slaagde dezer dagen voor Nijver- heidsacte lerares N.A. te Haarlem. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters van Mariënburg J.M.J. te 's-Bosch. Zij is de eerste in Drunen die deze N.A.-acte be haalde. Op het dezer dagen gehouden examen voor Dameskapster slaag"cTe onze dorpsgenote Henriëtte van der Krabben. R.K.D.V.C.-nieuws. R.K.D.V.C. heeft een nieuwe trai ner aangesteld, n.l. de heer P. van Veggel uit 's-Hertogenbosch, oud doelman van de voetbalvereniging Eindhoven. Geslaagd. Op het op 10 Juli alhier gehouden examen ter verkrijging van het di ploma Costuumnaaien, slaagden de dames Jo v. Bladel, Stien de Goey en Anny v. Schijndel. Het diploma Lingerie werd behaald door de da mes Corry van Baardwijk, Jo van Baardwijk, Riet v. d. Brand, Riek v. Drunen, Josien van Eethen, Jo Oerlemans, Jo v. Son en Zus v. Son. Benoeming Tot onderwijzeres aan de Chr. School aan de Heistraat is Mej. H. A. Phielix uit Gorkum benoemd. Op het te Utrecht gehouden exa men Vakbekwaamheid Kleinhandel in Tabaksartikelen slaagden de he ren M. Merkx en W. Montens al hier. Onze dorpsgenoot H. Rombouts, leerling aan het Pensionaat „St. Louis" te Weert, behaalde te Roer mond het diploma Mulo B. H.B.S.-examen. Aan de R.K. H.B.S. te Waalwijk slaagde onze plaatsgenoot W. P. de Rruyn. Benoemingen. De heer J. v. Raamsdonk, onder wijzer aan de Ned. Herv. School al hier, is als zodanig benoemd te Rot terdam. In de vacatures aan de Nederl. Herv. School, die ontstaan zijn door het vertrek van Mej. Krekel en de heren Plaatsman en J: v. Raams donk, zijn benoemd de héren P. Overweg uit Strijen, J. Soeters uit Nijmegen en H. v. Immerzeel uit Zetten. Onze plaatsgenoot Drs. J. de Jong is per 1 Sept. a.s. benoemd tot leraar aan het Gymnasium te Ol- denzaal en Hengelo. Opbrengst collecte. De opbrengst der Anjer-collecte, die dezer dagen gehouden werd. bracht 63.57 op. Processie. De processie HeusdenKevelaer zal dit jaar plaats vinden op 1415 Augustus a.s. Inlichtingen hierover kunnen verkregen worden bij de broedermeester G. v. Hal, Maasdijk 18, tot 22 Juli a.s. Damnieuws „D.G.V." De onderlinge Damcompetitie van „D.G.V." werd deze week weer voortgezet. De uitslagen waren als volgt: Th. J. v. d. Aardweg J. Boelaars 20 J. C. ScholtTh. Zwets 11 M. de RuyterJ. Steigenga 02 De uitslagen van de uitdagings wedstrijden tussen J. Steigenga en Th. J. v. d. Aardweg zijn alle ge ëindigd in een overwinning voor de clubkampioen dhr. J. Steigenga. De stand is nu 60 voor Steigenga. Deze week moeten er nog twee par tijen gespeeld worden. Geslaagd. Onze stadgenoot de heer J. v. d. Heijkant slaagde te Arnhem voor het examen Aspirant Electroteeh- nisch Opzichter. Voor het Mulo-examen slaag de te Eindhoven onze stadgenoot de heer W. Heidema. Onze stadgenoot de heer L. A. R. Sandbergen slaagde te Delft aan de Hoge School voor het propae- deutsch examen civiel ingenieur. De heer J. Reijpert slaagde te Arnhem voor bouwkundig uitvoer der. Onze stadgenoot M. Pruijsten slaagde te Breda aan de Ambachts school voor het V.E.V.-examen (as pirant monteur electrotechniek).

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5