HET BRABANTS ORKEST WAALWYK KING DOKIE DURF in Boris Baal duikt op SPOEDEISENDE" Raadsvergadering in VLIJMEN De natuur in pepermunt v HOE VREEMD 'T KAN LOPEN IN DE WERELD, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 JULI 1951 60.000 personen hoorden KING is hygiënisch TONNEMA -sneek Het Brabants Orkest dat in onze omgeving en speciaal in Waal wijk sinds het laatste volksconcert geen onbekende meer is, is aan het uitgroeien tot een volwaardig orkest, dat in zijn korte bestaan overduidelijk heeft bewezen recht te hebben op dit be staan en hiermee in een grote behoefte te voorzien. ze provincie trad het Orkest op. Vanzelfsprekend mochten de gro tere steden het orkest meerdere ma len binnen hun muren zien: zo wa ren er in Eindhoven in totaal 19 concerten, in Tilburg 21, in 's-Bosch 19 en in Breda 15. i Ook in Waalwijk trad het orkest 3 maal op, n.l. in een gewoon con cert, een volksconcert en 'n jeugd- concert. Voorts kwam het ensemble in Raamsdonksveer, in Nieuwkuijk, in Udenhout en Kaatsheuvel. Dat het Brabants Orkest, dat ook numeriek het afgelopen jaar een verbetering heeft ondergaan, over uitstekende krachten beschikt, wordt bewezen door het feit dat men allerwege deze krachten weet te waarderen. Zo hebben de blazers tijdens het Holland festival 't Concertgebouw orkest versterkt; de dirigent Hein Jordans wist met het Concertge bouworkest in Antwerpen zo een enthousiasme los te slaan, dat hij uitgenodigd is voor een concert met het orkest van de Koninkl. Vlaam se Opera. De jeugdige le hoboïst van het orkest, de veelbelovend© Evert van Tricht, is uitgenodigd om als hout blazer Nederland te vertegenwoor digen op een internationaal muziek feest in München, waar hij een ho bo-recital zal geven en mee zal spe len in de wereldpremière van het Triple-concert van Regner. Hij zal nog spelen voor Radio Salzburg en in Zwitserland. Zo gaat het orkest, dat nu de steun geniet van de vier grote Bra bantse steden en om subsidie ge-, vraagd heeft aan alle Brabantse ge meenten, vol goede moed en met gerechtvaardigde verwachtingen de toekomst tegemoet, om zo mee te werken aan de culturele groei van ENIGE CIJFERS. Voor ons ligt een gestencild vel met „Enige cijfers over de werk zaamheden van Het Brabants Or kest gedurende het seizoen 1950/ 1951". Wij menen goed te doen met U enige van deze cijfers onder ogen te brengen en aldus de belangstel ling voor dit kostbare Brabantse be zit- levendig te houden en zo nodig te verlevendigen.- Het wós het eerste seizoen dat 't Brabants. Orkest als zodanig en on der deze naam op het podium kwam en wanneer we dan zien dat het Or kest' 123 maal optrad, dan kunnen \ye niet anders doen dan constate ren dat men ongelooflijk actief is geweest, want naast deze 123 con certen heeft men nog veel aandacht móeten besteden aan de vorming van het ensemble en het verwerven van een repertoire. De 123 concerten zijn als volgt te specificeren: 52 gewone concerten, al dan niet met solist, 17 volkscon certen met solist, 22 jeugdconcerten en 32 begeleidingen. De kamermuziekgroep gaf 32 con certen; in totaal gaf dus het Bra bants Orkest of een van zijn en- sembles, 165 concerten. Over het bezoek heeft het Bra bants Orkest niet te klagen, zeker niet wanneer men andere uitvoe ringen hiermee vergelijkt en dan in aanmerking neemt bovendien, dat j de meeste Brabantse plaatsen nog niet erg muziek-minded waren. 55.000 Personen bezochten tot en met 15 April de concerten, (gemid deld dus pl.m. 660 per concert), ter wijl de kamermuziekuitvoeringen 5000 luisteraars hadden (pl.m. 180 per concert). 78 Werken van 44 componisten werden dit seizoen uitgevoerd. Ook in onze omgeving. In een dertigtal plaatsen van on- onze provincie. En daarom verdient het Orkest de sympathie en de steun van al len! fl Het is niet moeilijk om le raden met welk doel Boris Baal naar Dokie Durfs vaderland is gereisd. De vreemde instal latie die wij hebben leren kennen als de octodestraal-machine werd in een kleine kunstmatige grot geplaatst die speciaal daartoe in het geheim was aangelegd in één der piermuren. Wanneer het toestel niet werkte, schoof men een steen voor de opfening en niemand zag iets verdachts. Baal was geko men om zelf het effect van zijn nieuwe aankoop te zien. U kunt zich voorstellen, lezer, welke kansen de schurk krijgt om nieuwe euveldaden te bedrijven. De uitvinder van het duivelse toestel had werkelijk niet te veel gezegd. De on zichtbare stralen doorsneden iedere scheepswand gemakkelij ker dan een lasbrander. De kapitein van het eerste schip dat aldus aan Baal ten prooi viel, had nog juist tijd om S.O.S. te séinen. Langzaam hoorde zijn schip zich met de neus naar beneden in de golven. Boris Baal keek een tijdlang onbewo gen naar het schouwspel. Daarop begon hij daverend te lachen. Vol goede moed tcigjcn wij Dins dagavond naar Vlijmens gemeente huis ter bijwoning van een spoed eisende raadsvergadering. Vol goe de moed omdat men op een spoed eisende vergadering altijd zeer be langrijke punten behandelt en Uw verslaggever dacht dat Vlijmen op deze góéde regel geen uitzondering zou maken. In gedachten zag hij al daverende „Headlines" in de krant van al de belangrijke besluiten die de raad spoedeisend zou nemen. Het is helaas anders uitgekomen. De voltallige raad was aanwezig toen burgemeester v. Hout de ver gadering met gebed opende. De ingekomen stukken, enkele goedgekeurde raadsbesluiten en brieven van Gedeputeerde Staten, werden voor kennisgeving aange nomen. De K.A.J. in Haarsteeg kreeg 100 gulden subsidie. De heer v. d. Meerendonk vroeg of ook andere verenigingen, sport clubs e.d. gemeentesubsidie kon den krijgen. De voorzitter zegde toe liet te bekijken. In verband met de nieuwe ver keerswet moest ook de plaatselijke politieverordening veranderd wor den. Er zullen borden „Kom der gemeente" worden geplaatst en er zal een artikel worden opgenomen waarbij niet-Nederlanders worden verplicht zich bij de politie te mel den wanneer zij één of meer nach ten in de gemeente verblijven. üok zal een artikel worden op genomen waarin een bepaalde ca tegorie personen wordt verboden oude materialen op te halen. De raad keurde het zonder hoof delijke stemming goed. Tijdens de rondvraag vroeg de heer v. d. Ven of de gemeente me dewerking zou verlenen aan de stichting van een koudwals-indus- trie de N.V. Mameti, in de gemeen te. De N.V. wilde graag een indus triehal in huurkoop van de ge meente. Een industriehal zou wel iswaar 30.000 kosten, maar een dergelijke industrie was voor Vlij men toch van het grootste belang. De voorzitter beloofde dat de N.V. de steun van de gemeente zou krijgen. Het plan voor een dergje- lijke industriehal zou van de ge meente uitgaan. Hoe hogere instan ties hier tegenover zouden staan, moest worden afgewacht. De heer Oremans vroeg aandacht i voor de ophaal van huisvuil. De regeling van nu had zeer veel be zwaren en in de praktijk kwam er weinig van ophalen terecht. De voorzitter Dit is ook ons zorgenkind. Wij zullen dit bestu deren en een volkomen beeld van het vraagstuk aan U voorleggen. Er volgde een korte discussie hierover. De voorzitter zegde nog maals toe dat het probleem beke ken zal worden. De heer v. d. Meerendonk infor meerde nog naar de financicrings- mogelijkheden van de bouw van scholen. De voorzitter moest verklaren dat het erg moeilijk was hiervoor f'l-dd te krygen. Hij had wel hoop dat de gemeente geld zou krijgen voor woningbouw, maar ten aan zien van de bouw van scholen was hij pessimistisch gestemd. De heer Wykmans merkte ten slotte op dat op de rijwielpaden, bij 't Ven wel gruis was gestort, maar dat de paden nog lang niet in orde waren, doordat er ook veel grote slakken tussen het gruis zaten. De voorzitter zou er n.aar laten kijken. En toen was er blijkbaar vol doende spoed geëist en kon de voorzitter de openbare vergade ring weer sluiten. Na een geheim debat nam de raad van Vlijmen nog het volgende besluit Met algemene stemmen werd be sloten een intercommunale rege ling aan te gaan met de omliggen de gemeenten wat betreft bouw en woningtoezicht der gemeente werken (zg. technische dienst) met ingang van 1 October, op welke datum de eigen technische dienst zal worden opgeheven. Indien op deze datum bovenge noemde regeling haar beslag niet heeft gekregen, dan zal aansluiting worden gezocht by de Provinciale Dienst van Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht „Oost-Brabant" te 's-Hertogenbosch. Met KING in de auto, Op 't meer, in de trein, Met KING op de tandem, Of fiets - dat is fijnl Op al onze tochten Naar hei, bos en zee, Gaat als verkwikking Steeds KING met ons meel En zuivert de mond. En daarbij, als hoofdzaak, Voor ieder gezondI En is soms het lichaam 0 Vermoeid in elk lid. Je neemt maar een KING. En dra ben /e fit! ONTBOEZEMING VAN EEN KiNG-VRiEND de natuurzuivere ZONDAGSDIENST 22 Juli 1951. Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 22 Juli 1951. 10 uur: Dienst. GESLAAGD. De heer G. P. F. Buddingh al hier slaagde te Rotterdam voor het examen hoofdacte L.O. Onze plaatsgenote Wilhelmien Schapendonk slaagde te Etten voor het toelatings-examen M.M.S. BOSSCHE MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Aan bovengenoemde school wer den o.m. de navolgende einddiplo ma's uitgereikt: Voor weg- en waterbouwkunde: W. M. v. d. Bosch, Vlijmen; C. F. M. Veltman, Waalwijk. Voor werktuigbouwkunde: J. F. Charpentier, Waalwijk; A. Merks, Drunen; H. C. Pelders, Dru- nen. Voor electro-techniek: H. L. G. Remer, Dongen; F. M. G. Verheijen, Dongen. OOST-PRIESTERHULP. De moderator van de R.K. H.B.S. en M.M.S. alhier, zal zijn vacantie zeer nuttig besteden. De Weleerw. Heer Stevens heeft zich namelijk beschikbaar gesteld om de actie „Oost-Priesterhulp" onder de D.P.'s en ontheemden in Duitsland met terdaad gedurende een maand te steunen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR NOORDELIJK NOORD-BRABANT TE WAALWIJK. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord- Brabant vergaderde op Donderdag 12 Juli 1951 in de Raadzaal van het gemeentehuis te Drunen. Het aan de Kamer voorgelegde concept van. een reglement voor het personeel van de Kamer werd goed gekeurd en het personeelsreglement dienovereenkomstig vastgesteld. Aan de door de accountants van de Kamer opgpstelde jaarrekening 1950 met balans en verlies- en winstrekening, hechtte de Kamer haar goedkeuring. De voorzitter deed mededeling van recente bemoeiingen van het mer had gezien toen zij daar einde lijk eens binnengekeken had. Mr. Legarde was van mening dat George zeker de nacht overgeble ven was bij de Caterhams, maar Ruth zei: Dat kan ik toch haast niet aannemen. Hij houdt niet van dan sen en zal wel vroeg weggegaan zijn. Ik geloof zowaar dat hij nog denkt aan Alicia Corrigall. Dood jammer is dat! viel Mrs. Legarde in, waarop de dominéé weer zei: Maar lieve, het is een aardig meisje en haar familie zijn oude kennissen van ons. Mijns inziens zou een huwelijk tussen die twee nog zo kwaad niet zijn. Ik vrees dat hun allen op Hol- lethorne iets dreigends boven het hoofd hangt, zei de dominéé. Die indruk kreeg ik ook en ik vrees dat Dennis' gedrag aanleiding' geeft tot grote bezorgdheid. Ruth kreeg een hoog-rode kleur, maar Mrs. Legarde sprak overtuigd: Neen, dat geloof ik niet dat 't is, Henry! Mr. Chesney zei juist dat er over het algemeen veel te erg gedacht wordt over de fouten van dat jongmens. Mr. Chesney en Mrs. Hopeme- re schijnen veel voor elkaar te voe len. Hoe romantisch voor twee al niet meer zo jonge mensen. Een ogenblik later, terwijl Ruth bij het venster zat, zag zij een scha duw daar langs glijden. Zij stond op en twee ogen ontmoetten die van George Idris. Zo aller-ongelukkigst keken die, dat Ruth geruisloos uit het vertrek sloop en George zelf open deed: niemand anders moest hem zo zien. Ze legde haar handen in de zijne, die koud waren. Zijn kleren en zijn haren waren vochtig en met slijk bespat; zijn lippen waren blauw. Hij bewoog zich stijf. Zachtjes sprak ze tot hem: Ga zo gauw mogelijk naar bo ven, George. bestuur inzake het verkeerspro bleem in de Langstraat. De Kamer besloot terzake steeds diligent te blijven. Met de verzending van een drie tal adressen aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal inzake de ver hoging van de Motorrijtuigenbelas ting, inzake de wijziging Inkom stenbelasting, Loonbelasting en Vermogensbelasting, verhoging Vennootschapsbelasting, Fiscale Winstbepaling en inzake het wets ontwerp Toezicht op het Crediet- wezen, alsmede met de verzending van een adres inzake het vooront werp Vestigingswet 1951 aan de Minister van Economische Zaken, kon de Kamer haar volledige in stemming betuigen. Na de vergadering werd een be zoek gebracht aan het bedrijf van Lips' Scheepsschroevengieterij N.V. te Drunen. BLOEDTRANSFUSIE NED. RODE KRUIS. Wij vestigen met nadruk onze abonné's van Waalwijk op het inge sloten inschrijfbiljet tot deelname aan de bloedafname door het Ned. Rode Kruis. Ook de inwoners van Sprang-Capelle, Drunen en Waspik wijzen wij op de inschrijf bil jetten, die daar ter plaatse huis aan huis zullen worden bezorgd. Overbodig is het om nog eens extra de aan dacht te vestigen op het prachtwerk en aan te moedigen tot massale deelname. Wij geven hier nog extra de adressen op, waarnaar de kaar ten moeten, worden afgezonden en die ook op de kaarten vermeld staan. Voor Waalwijk: C. Witlox, Grotestraat 148. Voor Waspik: Mej. Brokx, Kerkstraat. Voor Drunen: H. Peters, Torenstraat. Voor Sprang-Capelle: M. Bos, gem. secr. VEDEHOVA. Voor de Vereniging der Middel bare Vakschoolstudenten voor de Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. Doet de jeuk bedaren en I doodt de ziektekiemen, zodat I de huid zich kan herstellen. Ze hielp hem de trap op naar zijn eigen kamer, waar hij neerviel in een stoel. Ruth sloeg een reisdeken over hem heen en ging naar beneden om koffie en warm water te halen. Ka rakteristiek was het van haar dat zij in het geheel geen vragen deed, of opmerkingen maakte. Hoor eens nichtje, zei Idris on geveer een uur later, 't spijt mij al tijd zo voor jou! Hij had een bad genomen, andere kleren aangetrokken en zat nu bij een knappend houtvuur in zijn stu deerkamer. Hij had aan Oom en Tante verteld dat hij vrij lang bij de Caterhams gebleven was en het toen in zijn hoofd had gekregen om nog een wandeling te maken naar Stoney Hill. Mr. en Mrs. Legarde waren van mening dat George het nieuwe jaar beter hadden kunnen beginnen. Waarom spijt het je voor mij? vroeg zij. Omdat je iemand bent voor wie de mensen altijd hun hart zul len uitstorten als ze in moeilijkhe den verkeren. Nu, me dunkt, dat is een heel prijzenswaardig lot. Dat ben ik niet met je eens, want iedereen heeft voor zichzelf al genoeg moeilijkheden, dat hij er zo waar nog niet die van anderen bij nodig heeft. Maar zou je mij willen helpen, kind, en zou je hèt ook kun nen? Je hebt toch wel eens gelezen van mensen die bezeten door de duivel naar een eenzame plaats gedreven werden? Iets dergelijks is met mij het geval. Ik was vanmor gen om drie uur alleen op Stoney Hill. Het was donker, Ruth, buiten, maar ook van binnen in mijn ge moed. O, daar is oom Harry! (Wordt vervolgd). Schoen- en Lederindustrie hielden gisteren enkele heren van de Bayer- fabrieken, Leverkussen, lezingen over droogmethoden van chroom leder en over synthetische looistof fen. De lezingen, die in het Duits gehouden werden en toegelicht werden met lichtbeelden, hadden een vrij talrijk en aandachtig ge hoor. PROT. CHR. H.B.S. TE WAALWIJK EXCURSIE NAAR PARIJS. In de week van 914 Juli maak ten de leerlingen van de drie hoog ste klassen van de Prot. Christelijke H.B.S. te Waalwijk een excursie naar Parijs. Dat hiernaar voor velen was dit de eerste buitenland se reis met ongeduld was uitge zien, laat zich begrijpen. Maandag 9 Juli 's morgens om ongeveer 7 uur was dan het tijdstip van vertrek aangebroken. Gepakt en gezakt en vol enthousiasme stap ten de jongelui in de bus die hen naar onbekende oorden zou bren gen. De Nederlands-Belgische grens werd weldra gepasseerd bij Strij- beek en toen ook de Belgisch F ranse grens achter de rug was deed zich al spoedig de gelegenheid voor de op school verworven ken nis van het Frans in practijk te brengen: bij een uitspanning in Pé- ronne waren ze al spoedig in druk ke gesprekken gewikkeld, waarbij zelfs armen en benen te pas moes ten komen. Twaalf uur na het vertrek stopte de bus in Parijs voor de Citéé Uni versitaire, waar allereerst een war me maaltijd gebruikt werd. Het bleek dat de Franse keuken niet bij iedereen dadelijk in de smaak viel; later wende het wel wat. Na de ver deling over de slaapzalen was spoe dig alles in diepe rust. De volgende dag was bestemd voor een oriënta- tietocht door Parijs, waarbij ver schillende historische punten be zocht werden als de „Place de la Bastille", met zijn herinneringen aan de revolutie van 1789, de door Napoleon op het toppunt van zijn macht gebouwde „Are de Triom- phe", de „Place de la Concorde", het „Palais Chaillot", de Eiffelto- ren en nog vele andere beziens waardigheden. Dat er Woensdag wat regen viel, deerde niemand ,want er stond een bezoek aan het Louvre op het pro gramma, het geweldige museum, waarvan slechts enkele afdelingen bezocht konden worden: de Griekse afdeling met de schone beeldhouw werken, o.a. de beroemde Venus van Milo, de Egyptische afdeling, waar vooral de mummies zich in 'n grote belangstelling mochten ver heugen. De middag stond geheel in het teken van Napoleon: eerst werd zijn graf bezocht, daarna een leger- tentoonstelling waar de jongelui met grote belangstelling kennis na men van de geschiedenis van de oorlogvoering vanaf de Middeleeu wen tot nu toe. Na deze interessan te en leerzame middag volgde een nieuwe sensatie: een rit in de Mé tro, de ondergrondse spoorweg van Parijs. Stond deze middag vooral in het teken van Napoleon, de volgende dag bracht de leerlingen in de sfeer van Lodewijk XIV: een bezoek aan zijn paleizen en tuinen in Versailles liet hen iets zien van de benauwen de weelde waarmee deze koning en zijn opvolgers zich omringden; ook de beroemde „Spiegelzaal" waar in 1919 de vrede van Versailles is ge sloten, werd bezichtigd. Zo brak de laatste dag in Parijs weer aan: de morgen werd besteed aan een wan deling door het hartje van oud-Pa rijs met bezoeken aan het Pantheon de Notre Dame, waarvan ook de to ren beklommen moest worden. In een groot warenhuis werden de francs die als zakgeld verstrekt wa ren, geruild voor souvenirs, en na dat de middag in een zwembad was doorgebracht en het standbeeld van Gaspar de Coligny voor de Franse Hervormde Kerk aan de geloofsver volging der Hugenoten herinnerd had, werd de excursie besloten met een avondwandeling door verlicht Parijs, dat er in verband met de festiviteiten ter gelegenheid van 't 2000-jarig bestaan der stad en de nationale feestdag op 14 Juli extra feestelijk uitzag. Nadat ook deze dag zoals ie dere avond gebeurde met Bijbel lezing en dankgebed besloten was, werden in een kleine plechtigheid aan de beide hoofdleiders, de heren v. Spanje en v. Bemmel, aan wie 't voornamelijk te danken was dat deze reis kon doorgaan, geschenken aangeboden. De volgende morgen stond het ge zelschap al vroeg reisvaardig en na een twaalf uur rijden reed de bus FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Naar het Engels. 10) Laat zij nu naar boven en te bed gedragen worden, sprak hij ge biedend. Laat haar stil liggen tot de ochtend aanbreekt, dan zal zij mis schien nog leven. Alicia was naar boven gedragen en de grootste explosie van verras te vragen was achter de rug. De Prins was opeens zeer zwijg zaam geworden. Hij had Miss Cor rigall eenvoudig een middel toege diend om bij te komen. Een tegen gif? Neen, zeker niet. Tegengif fen waren voor degenen die vergif tigd zouden zijn, maar hij had im mers niet gezegd dat dit met Miss Corrigall het geval was. Over een uur zou hij nog eens naar haar gaan kijken. Neen, hij was geen dokter, maar hij had door zijn va der enige kennis van medicijnen opgedaan. Hoor eens, Clam, had Forde gezegd toen de meeste gasten ver trokken waren en beide jongelui nog wat napraatten, was het nu geen vergiftiging? Hoe kwam dat groene plekje op haar kin? Nu dan, ik kan immers van je discretie verzekerd zijn? Maar wat zie je bleek? Ja, ik schrok, zei Forde en wendde de blik af: hij had iets fon- kelends op het gras zien liggen. De Indiër ging het bordes af, bukte zich en kwam terug met het snoer. Het is vergiftigd, Tony, zei hij met ernstige nadruk. Maar er is al leen gevaar als op een bepaald veer tje gedrukt wordt. Hoe weet je dat? Heb je het dan al eens gezien? Neen. Ik heb pas gehoord van een dergelijk geval. Kijk, ik geloof dat ik het hier ook wel vinden kan. Voorzichtig werkte hij een grote bleke topaas los uit de zetting van filigrainwerk, drukte even op het goud achter de steen en trok toen ijlings de donkere vinger terug. Tot zijn verbazing zag Fordes iets, als de scherpe punt van een naald tussen het goud te voorschijn komen en een vreemde geur ver spreidde zich, terwijl tegelijkertijd een dun straaltje vocht nu heel onschadelijk op het grint spoot. Zie je, ik zal deze topaas er niet meer tussen voegen. Het zal mij benieuwen of ze 'm missen zul len. Het is maar beter om geen ruchtbaarheid te geven aan derge lijke dingen, daar jaag je de men sen slechts schrik mee aan. Ziezo, nu is het halssnoer van Miss Cor rigall onschadelijk. Maar wie zal ik het nu geven? Aan Denis Hopeme- re? Och, die is naar huis gegaan om zijn moeder gerust te stellen. Aan Mr. Chesney? O, daar is hij •juist. U vertrekt zeker niet vóór u •weet hoe het met Miss Corrigall gaat? vroeg Forde. Neen. Hopemere komt terug met zijn moeder. Ik achtte het on nodig haar die schrik te bezorgen omdat Mr. Caterham ons verzeker de dat Miss Corrigal rustig sliep. Ik zal eens bij haar gaan kij ken, sprak de Indiër. Wilt u in tussen het halssnoer bij u nemen? Chesney draalde. Niet dat hij bang was voor de juwelen in de zin zoals de Prins dit opvatte; een heel andere gedachte deed hem aarzelen. Een half uur later werd Alicia be ter verklaard door haar dokter. Mrs. Hopemere was gekomen met Denis en had haar plaats ingenomen aan het bed van de zieke. Toen Chesney het huis van de Caterhams verliet, stonden Anthony Porde en zijn vriend aan één van de bovenvensters en keken hem na. Chesney was boos op Alicia, op Denis en op Mrs. Hopemere en voelde zich niet op zijn gemak in tegenwoordigheid van de Indiër, die zoveel scheen te weten. Zou dat snoer waarlijk een do dend vermogen hebben? Terwijl hij het ding bekeek, bewoog zich iets tussen de struikenEen paar ogen sloegen hem gade; een paar donkere, vurige ogen, in een oud, gerimpeld gelaat; en ze bleven hem nastaren tot hij het hek uit was. Toen dook de gestalte op van een oude man in Europese klederdracht, maar met een kleurige tulband; met verwonderlijk lichte, vlugge tred liep hij het grasperk over. O, zei de Prins, het is mijn vader die een vroege wandeling maakt. Let wel, Tony, laat vader niets horen over het geval, zo min van het bezwijmen van Miss Corri gall, als van het halssnoer. Waarom niet? Vader heeft zijn eigenaardig heden! Miss Corrigall is mooi, hè? Ze is de grootste schoonheid die ik ooit gezien heb. Ik wilde wel dat jij haar por tret eens schilderde. Ik zou haar geen recht doen wedervaren. Ik evenmin, antwoordde de Prins lachende. HOOFDSTUK XV. Op de ochtend na het bal bjj de Caterhams, heerste er ontsteltenis op de pastorie: George Idris was niet teruggekeerd, zoals bleek, toen er na herhaald kloppen op zijn deur en luiden van de ontbijtbel geen teken van Jeven van hem gehoord was en Ruth ook niemand op de ka-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2