HEUSDEN KAATSHEUVEL ORUNEN VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER TENNIS. !N UW LEVER OP WIELRENNEN. Ronde van Kaatsheuvel 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 JULI 1951 gedrukt. De vooruitzichten op lange termijn waren voor de middenstand niet ongunstig, op het ogenblik maakte zij echter een moeilijke tijd door. De middenstand heeft zich be voorraad, omdat het publiek een jaar geleden onder dreiging van de prijsstijgingen veel inkocht; thans echter ziet men een sterke terug gang van de kooplust van het pu bliek. Uiteraard ging bij de mid denstand de onderlinge concurren tie sterker meespreken. Op zich zelf is dat gezond, maar concurrentie mag niet overspannen worden en nog minder deloyale vormen aan nemen. Met gezamenlijke inkopen, reclame en vestiging, en door het opvoeren van de vakbekwaamheid, kan de middenstand nog veel be reiken. De overheid is er op bedacht de economische ontwikkeling in deze sector van het bedrijfsleven nauw lettend te volgen en in haar beleid binnen de mogelijkheden, die de algemene economische toestand van het land openlaat het streven van de middenstand naar behoud en versterking van zijn positie steun bieden. Met de wens dat de Publiekrech telijke bedrijfsorganisatie reeds in het komende jaar werkelijkheid mocht worden, besloot de minister zijn feestrede. Met een receptie werd de viering van het 7e lustrum besloten. [1 s de LawGsimr Onderscheiding. Bij K.B. is toegekend de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau aan J. Ni- cols, meesterknecht op de afdeling mandenfabrick van v. Wagenberg- Pesten C.V. alhier. Bede vaart Ileasden - K e vei aar. Op 14 en 15 Aug. a.s. zal de be devaart HeusdenKevelaar plaats vinden. De bedevaart zal gemaakt worden per autobus. Gegadigden kunnen zich opgeven bij de broe- dermeester de heer Fr. Elshout, Torenstraat alhier. Ongeluk. De melkrijder Th. van IJrunen kreeg Maandagmorgen, toen hij melk naar de zuivelfabriek aan liet rijden was, al spoedig een ongeluk dat voor hem zelf gelukkig goed afliep. Met zijn wagen vol melk bussen moest hij op de Klcinestr. een vrachtwagen passeren. Het paard schijnt geschrokken te zijn .van deze wagen. liet dier ging ten minste zo te keer dat de hele wa gen met melkbussen kantelde en de kostbare lading op straat terecht kwam. Van Drunen zelf, die op de wagen zat, kreeg geen letsel. Openluchtspel. Naar wij vernemen zal het open luchtspel „Koren met aren van goud", geschreven door rector Bex, dit jaar in Drunen worden opgevoerd. Dit werd Maandag avond besloten op een bijeenkomst van spelers die het vorig jaar aan het openluchtspel hebben medege werkt. Plannen bestaan om de op voering te doen plaats vinden op de laatste Zondag van Augustus. VOETBAL. Zondag spelen de Vlijmense Boys te St. Michels Gestel op het tournooi tegen Sportver. 1930 uit Den Bosch. Wanneer de Boys spelen zoals j.l. Zondag kan gfewonnen worden. Supporters, Zondag allen present en moedigt de Boys flink aan. Vlijmen II zal deelnemen aan de grote seriewedstrijden te Herpt en kan daar ook succes boeken. KON. ONDERSCHEIDING. l>» De heer J. Nicols herdacht Dinsdag 17 Juli de dag dat hij 40 jaar geleden in dienst kwam bij Wagenbterg-Festen, manden fabriek alhier. Des morgens werd dc jubilaris door directie en kantoorper soneel en leidend personeel gehuldigd en werden prachtige cadeaux aangeboden. Namens het gemeentebestuur kwam ook Burgemeester van Hout zijn geluk wensen aanbieden en overhandigde de heer Nicols als Koninklijke onderschei ding de zilveren medaille van Oranje Nassau. De heer Nicols dankte allen voor deze grootse huldiging. POSTDUIVENVER. DE ZWALUW. Wedvlucht Dourdan; los Maandag 16 Juli; eerste duif 12.16.45, snelheid 1102.13 m., laatste duif 12.42.05, snelheid 1033.55 m. Prijzen als volgt: P. v. d. Loo 1. 10 ,15; B. Oremans 2; K. Kivit 3, 4; J. v. d. Dungen 5: Esch- Libregts 6, 14; P. v. Gestel 7; P. Pulles 8; Th. Herman 9; M. van Overdijk 11 J. Oosterwaal 12; L. Nicols 13. T.B.C.-VLUCHT. Zondag zal de grote T.B.C.-vlucht worden gehouden vanuit Weert, waar aan deelnemen De Vredesduif, Drunen; De Gevleugelde Vrienden, Nieuwkuijk en De Zwaluw, Vlijmen. Vele prachtige prijzen zijn voor deze vlucht binnenge komen van de ingezetenen van de drie plaatsen. De ringen-verkoop is een groot succes geworden; Zondag zullen de dui ven beslissen wie van het publiek het gelukkigste is. De duiven worden Zaterdagmiddag ingemand van 2 tot uiterlijk 4 uur. Dus allen op tijd BOUW- EN WONINGTOEZICHT. In zijn openbare vergadering van 17 Juli 1951 heeft de Raad der gemeente Vlijmen nog het volgende besluit geno men Met algemene stemmen wordt besloten met de omliggende gemeenten aan te gaan een intercommunale regeling wat betreft bouw- en woningtoezicht en ge meentewerken (z.g. technische dienst) ingang 1 October 1951, op welke datum de eigen technische dienst wordt opge heven. Indien op deze datum bovenge noemde regeling haar beslag niet heeft gekregen, dan zal aansluiting worden gezocht bij de Provinciale Dienst van Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht „Oost-Brabant" te Den Bosch. RODE KRUIS-WEDSTRIJDEN. Bij de Rode Kruis wtedstrijden welke te Eindhoven zijn gehouden, boektte de afdeling Heusden weer een mooi succes. Ze wist met 407 punten beslag te leg gen op de tweede plaats, terwijl de com mandant met 92 punten nummer 1 werd geplaatst. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. De ploeg bestond uit M. v. Beijnen, commandant, G. Jonker, secondant, J. Klaren, A. Timmermans en Chr. v. Bal- kom, helpers. GESLAAGD. Op het te Den Bosch gehouden over gangsexamen slaagde onze stadgenoot dhr. A. A. M. J. van Bergen voor de 2e klas M.T.S. werktuigkunde. Eveneens slaagde te Den Bosch onze stadgenoot dhr. A. Laros voor het ge- zellendiploma herenkapper. Voor leerling-monteur slaagde aan de Ambachtschool te Den Bosch onze stad- gnoot dhr. G. Garstman. CONCOURS. Aan het muziek- en zangconcours dat te Hierden (bij Harderwijk) zal worden gehouden, zal op Donderdag 26 Juli a.s. worden deelgenomen door de Chr. Gtem. Zangver. Sursum Corda alhier, onder leiding van de directeur dhr. H. Nieuw koop uit Heesbeen. MOTOR-ONGELUK. Maandagmorgen kwam de heer Koe vering uit Ammerzoden op de hoek Ster restraatOudheusdenseind met z'n mo tor in botsing met een auto van de Shell. De motorrijder kwam te vallen, waar door hij zijn linkerbeen brak. Na eerste hulp verlening door Dr. Vermeer en eni ge E.H.B.O.-ers is dhr. Koevering naar het ziekenhuis te Den Bosch overge bracht. Omtrent de oorzaak van het on geluk wordt een nader onderzoek inge steld. Viering derde lustrum E.H.B.O. In verband met de viering van het derde lustrum komt bovenge noemde vereniging Zondag na de Hoogmis in een algemene vergade ring bijeen. Gezien de voorberei dende werkzaamheden en de acti viteit die door docent, bestuur en leden aan de dag wordt gelegd, lijdt het geen twijfel of dit feest zal alle gestelde verwachtingen over treffen. Vast staat eveneens dat zo wel I)r Karthaus uit Den Bosch als Dr Creijton uit Heerlen aanwezig zullen zijn om een spreekbeurt te houden. Het officiële programma is als' volgt samengesteld Donderdag 2 Aug. zal op enigs zins feestelijke wijze de uitreiking van de diploma's aan dc nieuwe leden plaats vinden. Deze uitrei king zal geschieden door de Edel achtbare heer J. ,J. v. Hout, burge meester. Op deze avond, waarvoor vele vooraanstaande personen zul len worden uitgenodigd, zal door Dr Karthaus een lezing worden ge houden. Zaterdag 4 Augustus zal geheel in bet teken staan van de propa ganda voor bet werk van de vere niging. Om half negen zal er in het verenigingslokaal een grote propa- ganda-avond worden gehouden, die voor iedereen vrij toegankelijk is en waarbij Dr Creijton, hoofd- mijnarts in Limburg, een lezing met lichtbeelden zal houden over de burgerlijke verdediging. Zondag 5 Augustus, de dag die in geheel Nederland als de E.H.B.O.- Zondag wordt aangewezen, zal de dag worden begonnen met een H. Mis met algemene H. Communie voor de leden, waarna aan de le den een koffietafel wordt aange boden. Van 12 tot 13 uur receptie met aubade door de harmonie; om half drie zal er een wedstrijd plaats hebben tussen ploegen uit Holland en Brabant, waarvoor naast een wisselbeker nog vele fraaie prijzen zullen beschikbaar worden gesteld. De jury zal bestaan uit zes do centen uit de omgeving, die de prestaties zullen beoordelen. Nadat om 8 uur de trekking plaats heeft van de loterij, die ter bestrijding van de onkosten wordt gehouden, zal een onderlinge feestavond het goliecl besluiten. REISJE OlIDEN VAN DAGEN. Door de Oranjevereniging Juliana al hier zal weer, evenals vorige jaren, een uitstapje voor de Ouden van Dagen worden georganiseerd. Reeds is daar toe door het bestuur de medewerking der ingezetenen gevraagd. Het bestuur der Oranjevereniging zal zeker allfes in het werk stellen om de oudjes weer een aangename dag te be zorgen. Kaartleesrit. De plaatselijke motor- en auto- sportclub „Marijke" organiseert op Zaterdag 28 dezer voor de eerste maal een kaartleesrit. Een derge lijke rit is uiterst interessant. Be langrijke sportevenementen zoals de Brabant Grensrit of de Zuid. Nederlandrit worden ook als zo danig verreden. De deelnemers kunnen zich voor Donderdag 26 Juli c.k. opgeven bij dhr. L. Stein, die deze rit heeft uitgezet. De kaarten voor de rit worden een uur voor dc start, welke Zater dagnamiddags 4 uur bij het club lokaal aan de Nieuwevaart plaats beeft, uitgereikt. Verwacht mag worden dat er voor dit sportge beuren veel belangstelling zal be staan, vooral ook, omdat de beste prestaties met aantrekkelijke prij zen worden beloond. Zij, die zich voor deze rit inte resseren, kunnen het reglement aanvragen bij de secretaris van „Marijke", de heer J. Muis, Capel- le-Nieuwevaart. Naar het concours. De Gem. Zangver. 't Rozcknopje zal na weken van ernstige voorbe reiding a.s. Zaterdagmiddag deel nemen aan een zangconcours te Nijmegen, waar in de ereafdeling zal worden uitgekomen. Wij wen sen directeur Louis Sars met zijn zangeressen en zangers die middag veel succes. Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het di ploma vakbekwaamheid slagcrsbe- drijf onze plaatsgenoot de lieer B. van Onzenoort. Geslaagd. Onze plaatsgenoot Kees Bink slaagde te Huybergen voor het Mu lo-diploma. BURGERLIJKE STAND RAAMSDONK. Geboren; Pieter A zv Hubertus J v Leeuwen en Anna A Broeders Maria dv Marinus J Verduijn en Johanna W C van Dongen. Overleden Dymphna Maria Kerck- hof echtg van Cornelis A v Seters 75 j. Huwelijken Machiel Koenen 31 j en Geertruida P Molewijk 38 jaar. BENOEMD. De heter Plaatsman, onderwijzer aan de Ned. Herv. School alhier is benoemd als zodanig te Hillegom. BEGRAFENISVERENIGING. De Begrafenisvereniging Raamsdonk c.a. hield dezer dagen een vergadering waarin de heer G. Kferstens tot voorzit ter werd gekozen. Tot waarnemend uit voerder is gekozen de heer K. v. Don gen. De scheidende voorzitter de heer Voordendag werd dank gebracht voor zijn vele diensten door de hteren Kleijn, van Wageningen en Kramer. Laatstge noemde bood namens de vereniging een boekwerk aan. MS* l J I De organisatie van de derde Ronde van Kaatsheuvel loopt ten einde en op enkele kwesties na mag de ronde „dicht" genoemd worden. Wat de inschrijving der deelnemers betreft, belooft het een zo groot succes te worden als we in de voorgaande jaren nog nim mer gehad hebben. De massale in schrijving, waaronder alle beste renners van Zuid-Nederland met nog enkele kopstukken uit 't Wes ten, getuigt reeds van een ronde die bij de renners bijzonder in trek is. Ook dit jaar stelt de W.C. „Kaatsheuvel" voor deze Ronde een aantal prijzen beschikbaar, die door geen enkele andere organisatie geëvenaard kan wor den. Hierbij zij echter meegedeeld dat zij hierin de volle medewer king heeft van Kaatsheuvels handel en middenstand, die alle royaal 'n prijs beschikbaar stelden en daar door een Ronde van Kaatsheuvel opbouwden, die als een der beste van Nederland mag genoemd wor den. Alleen één kwestie blijft nog even aanhangig, n.l. de luidspre kerskwestie. Evenals vorig jaar ziet het Rondecomité zich genood zaakt de bewoners langs het par cours aan te spreken om gezamen lijk de kosten te bestrijden van de aanbrenging van de luidsprekers. Dezer dagen krijgen nog enkele buurten een bezoek voor een col lecte en iedereen geve wat hij mis sen kan, doch niemand blijve ach ter, opdat iedereen op 29 Juli de gehele dag kan meeleven met deze ronde en tussen de bedrijven door een pittig stukje muziek gegeven kan worden. Drie bedrijven. Evenals vorig jaar wordt in drie categorieën gestart, n.l. de nieuwe lingen B, de nieuwelingen A en de amateurs. Om 12 uur start de eer ste categorie en het zal weer goed half zeven zijn als de laatste ren ner de finish passeert In de nieu welingen A categorie starten alle beste nieuwelingen van Zuid-Ne derland. De renners die geregeld de prijzen wegslepen voor de 10e, schreven allen in. Naast de besten uit de omtrek, zoals P. de Jong uit Made. Kuis uit 's-Bosch, Tini Wolfs uit Vlijmen, A. Steynen, Geertrui- denberg, Verhoeven en Marchant uit Tilburg en nog tal van anderen treffen we nog zeldzame krachten aan uit de verdere omtrek, zoals W. Heeren uit Willebrord, v. Est uit Fijnaart en alle nieuwelingen van de W.C. Willebrord Wil Voor uit, Raaymakers uit Veldhoven, Schwubben uit Gouda, v. d. Brink uit Utrecht Blankensteyn uit Coe- vorden; zelfs een Zweed schreef in n.l. Jhagerlüf, die momenteel in Rotterdam vertoeft. En naast deze groten, die con currentie krijgen van ongeveer 100 andere A's, komt het nicuwelin- gencorps van de W.C. Kaatsheuvel waarover echter volgende week. De strijd in deze categorie belooft veel spannender te worden als zelfs bij de amateurs, omdat hier meer concurrenten elkaar te be strijden krijgen op kortere afstand. A.s. Donderdag 26 Juli wordt de slotvergadering belegd van het ge hele ronde-comité, in café Th. v. Boxtel, ook voor eventuele contro leurs enz. TOUR DE FRANCE. Koblet in gele truiNederlanders naar huis. Op het moment dat wij ons vo rig bericht over de tour schreven (zie pag. 3) was nog niet bekend boe de houding zou zijn van de Nederlandse renners, die na de val van v. Est nog waren overgebleven. Thans weten we dat helaas ook dé anderen hebben opgegeven. De morele klap die bet kleine groepje heeft gehad door de val van v. Est is te groot gebleken. Hans Dekkers zei zelf dat bij bang was geworden van de afdalingen. Het gaat zo hard dat het kleinste ongelukje oorzaak kan zijn van een dodelijke val. Wim v. Est is gisterenavond in St. Willibrord aangekomen. Een tweede onderzoek heeft uitgewe zen dat v. Est inderdaad niets ge broken heeft, hetgeen onbegrijpe lijk maar waar is. Ook de verwon dingen aan armen en voeten val len veel mee. Dc 14e etappe, de derde in de bergen, is gewonnen door de Zwit ser Koblet, na een gigantische race en overwinning op de andere berg- specialisten Coppi, Bartali, Laza- rides, Ockers, Boibet e.a. Coppi, de vroegere wereldkam pioen, bleek meester te zijn op de bergtoppen. Met verbetenheid be klom hij de topen van de Pyre neeën en op elke top was hij het eerste. Op de gevreesde Tourmalet kwam bij boven met bijna een hal ve minuut voorsprong. Op het mo ment dat onze krant wordt afge drukt, is het klassement na de 15e etappe nog niet binnen; wij geven onderstaand de klassementen na de 14e etappe. 1. Koblet (Zw.) 79.16.14. Op 21 sec.: 2. Bauvin (O.Z.O.) Op 32 sec.: 3. Geminiani (Fr.) Op 5 min. 9 sec.: 4. Coppi (It.) Op 7 m. 31 s.: 5. Lazarides (Fr.) Op 12 m. 15 s.: 6. Meunier (W.Z.W.) Op 12 m. 53 s.: 7. Ruiz (Spanje) 8. Bartali. Op 13 m. 44 s.: 9. Lauredi (Fr.) Op 16 m. 37 s.: 10. Biagioni (It.) Op 38 m. 32 s.: 22. Voorting. Op 2 uur 6 m. 26 s.: 81. Dekktrs. Ploegenklassemenl. 1. Frankrijk 237.09.34; 2. België 237.19.08; 3. Italië 237.53.12; 4 W. Z.W. 237.53.12; 5. O.Z.O. 238.21.49; 6. Zwitserland 238.37.04; 7 Luxem burg 239.33.518. Ile de France 239.34.56; 9. Spanje 239.39.25; 10 Pary's 239.47.02 Tennistournooi R.K.H.B.S, M.M.S. Waalwijk Onder niet al te gunstige weers omstandigheden werden in de ker- misweek de schooltenniskampioen- schappen gehouden 'van de RK H.B.S. en M.M.S. Er werd met vuur en enthousi asme gespeeld en verschillende speelsters en spelers waren aan elkaar gewaagd, getuige de ver schillende partijen die in 3 sets beslist moesten worden. Finales Meisjes. Enkel: P. de Greeff— M. Ta u sc li 62, 62. Dubbel: B. Maas-P.' de Greeff— M. v. Oldenbeek-M. Tausch 6-3, 6-2 Jongens. Enkel: J. Verschuren— M Macklenberg 60, 64. Dubbel: W. Wiesman-J. Spie- ringsJ. Verschuren-G dé Jong 2—6, 6—1, 0—6. Gemengd: P. de Greeff-J. Spie- ringsM. Tausch-Th. van Well 6—1, 2—6, 6—0. Tijdens de prijsuitreiking werd nog een woord van dank gebracht aan de lieer F. Italiaander, door wiens medewerking dit tournooi op zulke wijze gehouden is kunnen worden. Naast het ter be schikking stellen van de banen van Hotel Verwiel werd door de heer Italiaander nog een bijdrage gele verd in de prijzen. Ook verleenden de Waalwijkse tennisclubs nog hun medewerking door de tennisballen van het Waalwijks tournooi voor dit schooltournooi ter beschikking te stellen. Tennistournooi Carolus Borro- meus Lvceum (Helmond)R K H B.S. M.M.S. Waalwijk. Woensdag 18 Juli hebben de fi nalisten de strijd aangebonden te gen 't Carolus Borromcus Lyseum te Helmond, terwijl enkele leraren speelden tegen collega's van bo vengenoemd Lyceum. MIJNHARDTJES: sterke JL bestrijders van pijnen, jy Doordat Carolus Borromeus over eigen tennisbanen beschikt en er dus meer getraind kon worden, verloren onze meisjes en jongens alle partyen. De leraren daarente gen wisten de eer te redden door al bun partijen te winnen. De einduitslag was 106 voor bet Carolus Borromeus Lyceum. AAA GESLAAGD. Voor het op 12 Juli j.l. te Utrecht gehouden mondelinge examen archief verzorging B. slaagde de heer J. R. C. Hauwé te Sprang-Capelle, ambtenaar ter Secretarie te Kaatsheuvel. APOLLO-THEATER. Zaterdag en Zondag a.s. draait in het Apollo-Theater een film, die een beeld geeft van de grote moeilijkheden, die de invasite voorafgingen in Algiers, het broeinest van spionnen, doch tevens de schuilplaats van zeer velen, die de voor bereidende werkzaamheden voor de in vasie met het grootste gevaar van hun leven trotseerden. „De Grote Samenzwe ring" aldus is de tittel, is toegankelijk voor 14 jaar en ouder. Woensdag wordt „Opium", een sen sationele triller, spannend en avontuur lijk en daarbij realistisch in de behande ling van het belangrijk probleem, ge draaid. Ook deze rolprent is toeganke lijk voor 14-jarigen. OUDEN VAN DAGEN. Dinsdagavond vergaderde het comité voor Ouden van Dagen om met het Dag. Bestuur de ontworpen plannen te bespreken. Algemeen was het oordeel, dat gezien de grote tevredenheid, die er allerwege geweest is over de eerste gra tis autorit, die Kaatsheuvel aan zijn oudjes aanbood, dit jaar de deelname nog groter zal zijn. Als datum is 15 Sep tember vastgesteld en de leeftijdgrens blijft bepaald op 65 jaar. De juiste routte welk gereden zal worden moet nog na der worden bekeken. Unaniem was men het er over eens, dat een route groter dan het vorig jaar voor de ouderen en de minder krachtige veel btezwaren met zich brengt. Dezer dagen gingen de cir culaires per post in huis aan huis bezor ging. In deze circulaire wordt een be roep gedaan op de burgerij om dit sym- pathitek werk opnieuw royaal te steu nen. Het comité van de Wielerronde bood aan om tijdens de Ronde op 29 Juli speldjes te verkopen, waarvan de opbrengst voor 50 ten bate van de kas van het Comité voor Ouden van Da gen komt. Het comité roept vrijwilligers op om met de comité-leden deze verkoop op dite dag ter hand te nemen. Het par cours van de Ronde is vrij. De koop van een speldje is dus voor ieder een zeer lagte toegangsprijs. De heer J. Fre- deriks loofde een paar Nylons uit voor de dame verkoopster, die op die dag de hoogstte recette haalt. De bestuursleden wachten gaarne opgaven in van dames en heren die zich beschikbaar willen stel len voor dit werk. Voor dit sympathieke doel stromen zeker tientallen toe. Het comité vraagt verder de mede werking en stteun van de plaatselijke ver enigingen, die deze het vorig jaar ook zo spontaan verleenden. Evenals toen zijn voor het voorbereidend werk ook de R.K.M.V., de K.A.J.. de K.J.M.V. en de R.K.J.B. ingeschakeld. Het comité on dervindt reeds nü, dat de steun en het medeleven weer alzijdig is, waarom het met genoegen het grote wterk der organi satie weer op zich heeft genomen. VOLDOENDE AANDACHT In ons vorig nummer wezen we er nogmaals op, dat op 23 Juli in Casino in Den Bosch een Middenstandsvoor lichtingsdag gehouden wordt speciaal voor de R.K. Middenstanders. Het Dag. bestuur van de Kath. Middenstandsbond in het Bisdom Den Bosch komt in een schrijven van 17 Juli aan de besturen van de plaatselijke afdelingen van de Kath. Middenstandsbond opnieuw op deze Emigratievoorlichtingsdag terug met de bedoeling, dat deze dag zeer ze ker bezocht dient te worden door meer dere bestuurderen der afdelingen. Daarnaast komen de Middenstandszo merfeesten in de abdij van Hteeswijk, die eveneens zeker niet de aandacht mogen ontgaan van de Middenstanders die hun tijd en hun taak begrijpen. Voor beide gelegenheden zijn nog kaarten beschik baar bij de voorzitter van de afdeling Kaatsheuvtel, de heer J. v. d. Put, Hoofd straat 156, Kaatsheuvel. EEN BLOEMENBRUILOFT. Een dubbele bruiloft is tegenwoordig niets buitengewoons. We lezen en zien in de pers opnamen van driedubbele en viervoudige huwelijksfeesten, doch wat Kaatsheuvel Woensdag j.l. passteerde, mag wel een aparte vermelding verdie- nen, al gold het dan maar het huwelijk van twee dochters van de heer P. Snoe- ren-Lombarts, met resp. de heren P. Borsten en F. Dankters. Kaatsheuvel en de vterre omgeving kent de vakmanskunst van de bloemist Snoeren. Begrijpelijk, dat de heer Snoeren zich aan deze ge legenheid verplicht voelde om zijn be gaafdheid en vakmanschap in zijn vak bot te vieren. Wat de kerk en de stoet in deze bood was wat Kaatsheuvel daarvan verwacht had: een sprookje, doch een sprookje getuigend van een kunst, die de belangstelling, die ver wacht werd dan ook alleszins bevredig de. Dat de belangstelling enorm groot was is verklaarbaar. SPELDJESDAG HERWONNEN LEVENSKRACHT. Zaterdag en Zondag a.s. organiseert Herwonnen Levenskracht z'n jaarlijkse speldj'esdag. Deze sympathieke vereni ging, die het meest moderne en grootste sanatorium van geheel Nederland ex ploiteert, (Berg en Bosch te Bilthoven), doet in het belang van de T.B.C.-be- strijding wederom een bteroep op Uw aller sympathie en milddadigheid. En t.b.c.-bestrijding is noodzakelijk. Naast het positieve bestrijdingswerk door het röntgonologisch borstonderzoek, is de meer negatieve bestrijding door steun verlening aan de t.b.c.-bestrijdingsvereni- gingen even noodzakelijk en bovendien, daar zijn schatten geld voor nodig. Een verplegingsdag van een t.b.c.-patiënt kost tegenwoordig ongeveer 8. Als men nu in aanmerking neemt dat H.L. doorlo pend minstens 8 a 900 patiënten in vter- pleging heeft en voor een groot aantal van hen de gehele verpleegprijs voor eigen rekening heeft, en anderzijds voor de vterplicht verzekerden een beduidend be drag moet bijpassen, dan kan men enig idee krijgen Van de ontzaglijke kosten en zorgen van deze vereniging. Daarenboven komen nog de kosten van de huisverpleging.vtergoeding van reiskosten voor bezoek aan onvermogen de patiënten etc.: kapitalen en nog eens kapitalen zijn nodig voor dit in het be lang van de volksgezondheid dringend noodzakelijk werk. Het plaatselijk comité doet dan ook een ernstig berotep op Uw aller medewer king. Koop een speldje, gij allen die met goed resultaat aan het röntg. borstonder zoek hebt deelgenomen, dankbaar voor Uw goede gezondheid, tot steun ook aan hen dite minder gelukkig waren dan gij. Mogen wij eens een speciaal beroep doen op de volwassen jeugd? Kom, jeug dige vrienden, help een handje mee en verlicht de grote zorgen van hen die de verantwoording dragen voor dit zo sym pathieke werk. Patiënten en comité dan ken U allen bij voorbaat van hartte voor Uw medewerking. KATH. VOLKSPARTIJ AFD. KAATSHEUVEL. Belangstellenden die aan de grote meeting te Tilburg willen deelnemen, worden verzocht Zaterdag a.s. om kwart vóór zes bij het Patronaat bijeen te ko men. Vertrek per fiets 6 uur n.m. naar de ijsbaan te Tilburg. Op deze grote kringmeeting zal Prof. Romme spreken. Busreizigers vertrekken met de bus van 6 uur; uitstappen Til burg aan het Station. De meeting begint om 7 uur. Na afloop gaat ieder op eigen gelegenheid huiswaarts. Wij sporen allen die btelang stellen in de actuele politieke vraagstukken nog eens aan zeker aan deze meeting detel te nemen. Vooral de jeugd is welkom. KAATSHEUVELSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Een wtedstrijdcomité uit de Tennisclub der Junioren heeft dit jaar de Kaatsheu- velse Tenniskampioenschappen in voor bereiding. Het bestaat uit de heren M. Kemmeren, J. Reijnen en C. Verschu ren. Dte wedstrijden worden gespeeld op de banen achter hotel Euphonia en van gen 28 Juli a.s. aan om op 5 Augustus gesloten te worden met een prijsuitdeling

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6