DIPLOMA-UITREIKING miWYR PMJZEH OORLOG AFBRAAK PRIJZEN VACANTIEREIZEN L00N-0P-IANQ LANDBOUW „MUSA EXPRESS A. MULDERS-SARS PALTHE-kwaliteit MIDDELBARE VAKSCHOOL ZIE OOK A.S. SPECIALE 1 2,90 I 1,95 f 3,75 ZONDAG DE KOOPJES MAGAZIJN „DE ZON SPOEDDIENST Waalwp Markt1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 JULI 1951 WJ Eerste Eind-examens Vul nu de linnenkasi aan Grote slopen 1 1,98 per 3 stuks f 5,50 Dagelijks nieuwe koopjes in DAMES- en KINDERKLEDING DAMES BLOUSE slechts MEISJES BLOUSE DAMES ROKJES 19 Fa. JAN FREDERIKS KAATSHEUVEL 6.- 8.- Stationsstraat 95, WAALWIJK. T el ef. 2051 Wij kunnen in onderstaande plaats op zeer korte termijn reinigingsgoederen binnen 1 week in de bekende afleveren I niets Ons agentschap is gevestigd te Firma Bargmans—Smits Euphonia. De inschrijvingen staan »en tot Zaterdag 21 Juli te 19 uur. Er ,n ingeschreven worden voor Dames- Jcel, Heren-enkel, Dames dubbel, Héren bbel en Gemengd dubbel. DUIVENSPORT. De K.P.V. hield Maandag j.l. een edvlucht voor oude duiven vanuit ourdan, 402 km. Los 5.55 u. Eerste iif 11.58.35, laatste prijswinnaar 12.30. u. Wind N.O. Uitslag: 1 J. Zëebregts; 11 C. v. Boxtel; 3, 18, 27 L. v. Geel; 19 A. Schrauwers; 5, 8 J. v. Dongen; J. v. Heeswijk; 9, 40 G. v. d. Linden; R. Timmers; 13, 21, 35 G. v. Wan tij; 14, 25 Fr. v. d. Assem; 15, 22, 23, Jac. Vloemans; 16 L. Hamers; 17 P. okkermans; 20 Fr. Damen; 24 Jac. lerkx; 26 Ant. Snoeren; 28, 37 M. van ijk; 29 M. J. v. Wanrooij; 30 M. van oxtel; 31 W. v. d. Ven: 33. 39 H. de ort; 38 J. v. d. Linden. Overduiven: A. an Boxtel, J. v. Kuijk, C. Moreval, J. an Riel, A. chrauwers. Het DESK ^oefenprogramma. Indien de onderhandelingen ver open zoals het bestuur van DESK ich dat voorstelt, zal het oefen- rogramma voor DESK I er als olgt uitzien 5 Augustus Uno Animo I-DESK I huldigingswedstrijd) 12 Augustus Holland-België-dag, E.G. Isegem, aanvoerder R. Isem- >orgh). 19 Augustus De Zeeuwen I (Vlis- 5ingen)DESK I. 26 Augustus Fluks IDESK I. De komende competitie. Tot heden (19 Juli) is de compe- litieindeling voor DESK I en II nog niet bekend. Wij mogen echter niet grond te mogen veronderstel en dat DESK wel hoofdzakelijk op Jost-Brabant zal moeten rekenen. De competitie vangt in ieder geval voor deze twee elftallen op 9 Sep tember aan en voor 5 Augustus moet volgens de Bond de indeling bekend zijn. 't Zal dus in geen ge val nog lang wachten zijn. Apollo-thealer. Zaterdag en Zondag a.s. draait in iet Apollo-theater een film, die 'n beeld geeft van de grote moeilijk heden, die de invasie voorafgingen in Algiers, het broeinest van spi onnen, doch tevens de schuilplaats van zeer velen, die de voorberei dende werkzaamheden voor de in vasie met het grootste gevaar van hun leven trotseerden. „De grote samenzwering" aldus is de titel en de film is toegankelijk voor 14 jaar en ouder. Woensdag wordt „Opium" ge draaid, een sensationele thriller, spannend en avontuurlijk en daar bij realistisch in de behandeling van het belangrijk probleem. Ook deze rolprent is toegankelijk voor 14-jarigen. Agenda. Zaterdag 8 uur n.m. en Zondag G uur en 8.30 uur n.m. Apollo-the ater „De grote samenzwering", toe gang 14 jaar. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harmonie Apollo. Zaterdag 21 Juli inmanden jon ge duiven voor wedvlucht Weert van 79.30 uur in De Sportwe reld. Prachtig succes. Op het dezer dagen te Den Haag gehouden examen „Staatsdiploma voor piano en orgel" slaagde onze dorpsgenoot, de heer Harry van der Sanden. Voor de nog jonge musicus voorwaar een prachtig succes. Twee ongevallen in 8 dagen tijd. Aan de Noordzijde van de Gast huisstraat zijn gemeentearbeiders bezig riolen te leggen. Dat dit werk de bijzondere belangstelling geniet van de jeugd, spreekt van zelf. Het spelen op de aldaar lig gende riolen is echter gevaarlijk. Was het enige dagen geleden een kind van de familie H. v. d. V. dat een arm brak, Zondagmiddag trof hetzelfde lot het 13-jarig dochtertje van de heer M. K. Het kind moest naar het ziekenhuis te Tilburg wor- l den vervoerd ter behandeling. den 28 j en A Steenbergen 23 j beiden te Waalwijk. Ingekomen D Buijtendorp van Loonopzand W N van de Wiel van Maastricht JA Brok van Loonopzand W F M Ter meer van Haaren J P Vermeer van Loonopzand H J Houtdijk van Gouda. Vertrokken C E van Zeist naar Sprang-Capelle I A den Bieman naar Oosterhout Th den Bieman en echtg naar Oostérhout R v d Heijden naar Heusden H C Stijnis naar Den Helder L G v Kuik naar Breda G M van Mil naar Box tel D K de Graaf naar Dussen C J Broeders naar Den Bommel P G v Eeten naar Oosterhout C W Süoss naar Afrika M A M v d Sanden naar Loonopzand H J L Beltjens en echtg naar Indonesië J Wijnands naar Arn- hëm D Wijnands naar Dordrecht F L J Hoppenbrouwers en gezin naar Nijmegen W H Kleijsen naar Breda. Het is werkelijk een zeer goed resultaat wanneer er van de eerste 22 leerlingen, die een Middelbare School aflevert, 20 slagen. Dit resultaat bereikte de Middelbare Vakschool voor Schoen- en Lederindustrie, die gisteren haar eerste volledige cursus beëindigde. De voorzitter van het bestuur, burgemees ter Lambooy, kon dan ook terecht vele woorden van lof zeg gen aan het adres van de directeur en de leerlingen. Als nu nog de materiële belangen van de school door de re geling op de juiste noodzakelijke manier behandeld worden, is de toekomst allerminst somber. e HANDELSWETENSCHAPPEN M. O. Onze plaatsgenoot de heer Kees van Herpt Czn. slaagde Woensdag .1. te Amsterdam voor de ac- Handelswetenschappen M.O. A (Boekhouden M.O. a). Onze. gelukwensen met dit mooie succes. „PUILOOG" JUBILEERT. De visclub „Puiloog" gaat jubi leren, n.l. zijn 25-jarig bestaan her denken. Dit zal zij doen door een tweedaagse trip door de Biesbosch. Een mooier plan is zeker niet denk baar en aan gezelligheid zal 't niet ontbreken. DE MELODY-BAND BRENGT VREUGDE IN ST. HENRICUS. Al was 15 Juli dit jaar de laatste dag van de Waalwijkse kermis, toch gingen de jongens van de The Me- lody-Band vol goede moed naar Grave om daar traditiegetrouw een uitvoering te verzorgen voor de blinden. 15 Juli is immers de pa troondag van het Instituut en dat wil zeggen dat er dan feest gevierd wordt. Het is The Melody-Band ten volle gelukt de feestvreugde te ver bogen. Het geheel stond nog in het teken van het zilveren muzikanten-jubilé van band-leider P. v. d. Hoven en nu moest er toch iets bijzonders ge beuren. En dat bijzondere kwam. Fr. directeur en het hoofd van de opleiding, Fr. Fidelus, werden op 't podium geroepen en er ontspon zich een zeer humoristische spraakwa terval. Daarna ging Piet v. d. Ho ven over tot het uitreiken van de prijzen. De hoofdprijs was een gro te krentenmik van liefst 30 pond. Frater directeur oordeelde het 't beste de aanwezigen in de zaal van dit Waalwijkse product te laten proeven. Begrijpelijkerwijs ver hoogde dit nog de feeststemming, maar er kwam nog meer. Piet v. d. Hoven die ditmaal veel weg had van een vroege St. Nicolaas, ver zorgde het hoogtepunt van 't pro gramma. Zoals bekend, wilde hij indertijd op zijn feestdag geen ca deau voor zichzelf, maar hij heeft toen met de jongens een avond ver zorgd waarvan de opbrengst geheel ten goede zou komen aan het Blin deninstituut. In welgekozen woorden bood hij nu een mooi bedrag onder couvert aan. Dit deed de vreugde ten top stijgen, temeer toen Frater direc teur de verzekering kreeg dat men zou trachten ieder jaar iets derge lijks te organiseren. Zo heeft de feestdag van St. Henricus geheel in het teken gestaan van de Waalwijk se Melody-Band. Het was een waardig besluit van oe Waalwijkse kermis en het mid dernachtelijk uur was reeds ver streken toen Frater directeur de jongens een oprecht hartelijk tot weerziens toewenste. ALI BABA. In Waalwijk kwam een telegram binnen van Ali Baba „Hoofdkwar tier moet naar mijn stand worden ingericht stop Ali Baba". Aan dit verzoek van de Oosterse edelman zal naturlijk gevolg gege ven worden. Wanneer Ali Baba Za terdagmiddag 11 Augustus in Waal wijk aankomt, zal een Oosters pa leis op hem staan te wachten. Voor het huis zal een nieuwe gevel wor den gebouwd, geheel in Oosterse stijl, 's Avonds zal die gevel worden verlicht. Trouwens, de intocht van Ali Ba ba zal al iets zeer bijzonders wor den. Om ongeveer half drie zal hij arriveren. De edelman zal gezeten zijn op een staatsiewagen. Hij zal vergezeld worden doer een groet aantal slaven en slavinnen, die zijn schatten zullen dragen. Verder zal zijn harem aanwezig zijn. In het hoofdkwartier zal een bar worden ingericht, waar de meest exquise dranken verkrijgbaar zul len zijn. Een ijsbuffet zal worden ingericht en boven komt een In disch restaurant met zeer exclusieve menu's. Echte djongossen zullen U daar bedienen. In de tuin, die feeë riek zal worden verlicht, kan men genieten in een Oosterse sfeer. Het belooft iets groots te wor den. BIJEENKOMST P.T.T. Dinsdagavond was er in Hotel „De Twee Kolommen" een gezellige bijeenkomst van het bedienend en technisch personeel van de sector Waalwijk, van kantoorhouders in de sector e.a. De directeur van het telefoondis trict sprak zijn dank en waardering uit over de prestaties die waren verricht om de automatisering tot stand te brengen. Hij memoreerde dat de telefonis ten vermoedelijk in September a.s. de dienst zullen verlaten. De chef van de technische dienst, de heer Brouwer, sprak eveneens zijn dank uit. Na een tractatie bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag om half één beginnen weer de jaarlijkse tenniskampioenschappen om de .Waalwijks Belang" wisselbeker op de banen van Hotël Verwiel. Onder de ongeveer 100 inschrijvingen van dit B en C-tournooi zijn verschei dene zeer sterke spelers, zodat er inte ressante wedstrijden zullen plaats vinden. Er zijn inschrijvingen van zeer goede spelers uit Tilburg, Den Bosch en vele andere plaatsen. Dé huidige houder van de beker, de heer Burbidge, zal zijn bezit op dit toer nooi moeten verdedigen. De wedstrijden zijn Zaterdag van 12.30 tot 20.30 uur en Zondag van 9.30 even eens tot 20.30 uur. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren Margaretha W T dv M C Schapen donk-Leij tens Jacobus M zv A A Vermeer-van der Linden te Loonopzand Gertruda J T dv M P G de Ruijter- van Riel Henricus W J zv J G van Hulten-Teurlings Francina G J M dv C P Hessëlberth-Vermeulen. Overleden Cornelia M Marechal 38 j echtg J v Veldhoven. Huwelijksaangiften Gene. Huwelijken M A Rombouts 25 j en A A G Hooij- maijers 22 j beiden te Waalwijk C J de Rooij 23 j en A van Rooij 21 j bei den te Waalwijk C W van der Vel- Bij de uitreiking van de einddi- 1 ploma's waren o.m. aanwezig bur gemeester Lambooy, voorzitter, en enkele leden van het schoolbestuur, de oud-directeur de heer ir van der Waerden, een van de gecommit teerden, de heer van der Heijden, en de directeur, leraren en leerlin gen van de school. De directeur sprak vervolgens een speech uit, die we hier in het kort weergeven: Mijne Heren, Het verheugt mij U allen hier te kunnen verwelkomen op deze jaar lijkse bijeenkomst en ik wend mij daarbij allereerst tot de voorzitter en de aanwezige leden van het be stuur, die ondanks hun drukke werkkring aan deze bijeenkomst hebben willen deelnemen om van hun belangstelling in de weder waardigheden voor de school te doen blijken. Niet minder acht ik 't een voorrecht hier de leden van de Commissie aanwezig te zien, die namens de Minister toezicht op het afgenomen eindexamen heeft uit geoefend. Zij hebben in de dagen van het mondeling veel werk ten bate van de school moeten verrich ten; wij hebben op buitengewoon prettige wijze met hen kunnen sa menwerken. Bovendien werden zij in deze functie benoemd op voorstel van de betrokken organisaties van de industrie, zodat zij als het ware de personificatie vormen van het belang, dat de industrie heeft bij 't goed verlopen van het op deze school te geven onderwijs en 't feit, dat dit onderwijs door de industrie belangrijk geacht wordt, vormt voor de school een grote steun. Ik heb dus alle reden ook hen hier even speciaal te verwelkomen. Niet min der belangrijk voor de school is ze ker de aanwezigheid van de verte genwoordigers van de vak- en streekpers, want ieder bedrijf en zo ook een speciale school als deze heeft het nodig dat zoveel mogelijk bekendheid gegeven wordt van het geen, waartoe zij in staat is en dat kan alleen door middel van de pers gebeuren. ZEER GOEDE RESULTATEN. In de aanhef van hetgeen ik te zeggen heb, heb ik gesproken over „deze jaarlijkse bijeenkomst", maar dat was eigenlijk niet juist, want wel werd ook in vorige jaren een dergelijke bijeenkomst bij het slui ten van de cursussen gehouden maar er is nu toch wel een groot verschil: immers op deze bijeen komst zullen voor de eerste keer getuigschriften uitgereikt worden door de M.V.L.S., dus aan leerlingen die geheel volgens het nieuwe leer plan zijn opgeleid. De leerlingen die dus zo dadelijk dat getuigschrift zullen ontvangen, zijn dus geduren de de twee jaren, welke nu achter ons liggen, als het ware de proef konijnen geweest, aan wie dit nieu we leerplan werd getoetst. Nu het examen achter de rug is, kan ge zegd worden dat wij over het resul taat daarvan tevreden zijn. Immers, van de 22 leerlingen die daaraan deelnamen zijn er 20 geslaagd en dat is een goed resultaat, vooral wanneer de heren gecommitteerden er daarbij uiting aan geven dat zij bewondering hebben voor hetgeen door de leraren in deze twee jaar is bereikt. Deze gunstige uitslag be tekent echter zeker niet dat wij nu het gevoel hebben dat wij er zijn en dat wij dus in de toekomst niets anders te doen hebben als de nu ge geven twee-jarige cursus onveran derd te herhalen. Integendeel, wij zijn er zeker van overtuigd dat er daarin nog vele verbeteringen kun nen worden aangebracht, verbete ringen die aan de ene kant ten doel hebben een nog betere aansluiting te geven op hetgeen in de practijk van de gediplomeerden verlangd wordt en aan de andere kant be ogen dat de bij de verschillende vakken behandelde onderwerpen nog beter op elkaar zijn afgestemd. Wij zijn dus nog steeds aan de op bouw bezig, ook al zijn we nu wel in sommige opzichten in het sta dium van de afwerking van het ge-, bouw getreden. Gebrek aan ruimte. Het is nu eenmaal zo, dat 't wer kelijk goed verlopen van de cursus voor een groot gedeelte afhankelijk is van de uitbreiding van de be schikbare ruimte en voor deze uit breiding hebben Wij de instemming van het Rijk nodig. Het zal U be kend zijn, o.a. ook uit hetgeen ik bij de uitreiking van de getuig schriften in vorige jaren heb ge zegd, dat er het vorige jaar een be trekkelijk kleine uitbreiding aan de voorkant van het gebouw heeft plaats gehad. Deze uitbreiding met een leslokaal en enkele magazijnen was zeker noodzakelijk, maar min stens zo urgent is toch de reeds lang op stapel staande vergroting van de praktijkruimten. Het Rijk heeft echter zoveel tijd voor zijn beslis singen nodig, dat aan de in 1949 bij de instelling van de M.V.L.S. in principe reeds goedgekeurde plan nen nog steeds geen uitvoering is gegeven. Dat betekent o.a. dat de afdeling Lederbereiding het ook ge durende een groot deel van de vol gende cursus met de tegenwoordi ge kleine ruimte zal moeten doen en de daardoor onstane moeilijkheden maken het vrijwel onmogelijk om het onderwijs van deze afdeling ge heel op het gewenste peil te bren gen. Dit is echter slechts een spre kend voorbeeld van de moeilijkhe den, welke uit het gebrek aan ruim te voortkomen en ik zal hier bij deze gelegenheid geen andere meer noemen, maar volstaan met hier de hoop uit te spreken dat het Rijk zijn beloften, dat nu spoedig de beslis sing over dit gedeelte van de uit breiding zal vallen, gestand zal doen. Wanneer het bestuur er dan daarna nog in slaagt de zo gewens te vergroting en verbetering van de praktijkruimten aan de Machinale Schoenfabricage tot stand te bren gen, dan zal de M.V.L.S. eindelijk kunnen beschikken over een inrich ting. welke een M.N.O.-school be hoeft. Daarnaast bestaat er nog een an dere moeilijkheid welke de school zelf niet kan opheffen, maar toch invloed uitoefent op het peil van 't onderwijs. Op deze moeilijkheid heb ik de laatste jaren bij het sluiten van de cursus steeds gewezen, maar de zaak is belangrijk genoeg om deze ook nu weer te vermelden. Het komt n.l. nog steeds voor dat zich leerlingen aanmelden, die niet ge heel aan de door de M.V.L.S. te stellen toelatingseisen voldoen. De ze moeten dan hun vooropleiding bijwerken en ondervinden, ondanks dat, tijdens de cursus nog de moei lijkheden van deze gang van zaken. Ik wil dus weer van de gelegenheid gebruik maken om deze eisen hier nog eens te noemen. Deze toela tingseisen zijn: de overgang van de 3e naar de 4e klas van een H.B.S. met 5-jarige cursus of het Diploma MuloB. Bij voldoende kennis van de praktijk, verkregen op een Nij verheidsschool of in het bedrijf, kan met een toelatingsexamen worden volstaan. DE GESLAAGDEN. Hierna sprak de Directeur de geslaagden toe en drukte hen op 't hart door hun prestaties in de praktijk de naam van de Vakschool hoog te houden. Bovendien liet hij de uitreiking van de getuigschrif ten vergezeld gaan van een per soonlijk woord tot ieder van hen. Bij deze uitreiking bleken de volgende leerlingen te zijn ge slaagd Afd. Lederbereiding. II. H. A. Pelckmans (met lof) H. M. Beerens; J. W. J. Boons; Th. A. M. Bos; Han Swie Khing; L. F, T. M. Mallens; J. W. G. A. J. Nien- huis; W. J. R. D. van Reusel; W. M. C. Roes; G. J. M. Termeer; J. J. Theeuwes. Afgewezen 1. Afd. Machinale Schoenfabricage. Liem Dhiam Hoen (met lof); A. J. Bergmans; W. C. Bink; J. A. M. v. Bladel; P. J. W. Eyzermans; G. G. A. van Iersel; C. A. Koenen; C. G. A. Roosen; H. J. A. Tabbers; J. P. F. Vermeer; P. M. Vermeulen. Afgewezen 1. Na de uitreiking van de diploma's sprak de burgemeester. Het bestuur van de school had deze twee jaren met grote belangstelling gevolgd. Met enige zorg vroeg men zich af Hoe gaan de leraren zich opwerken tot het M.O.-niveau en hoe zal de verhouding zijn tussen de directeur en de leraren, wier getal flink was vergroot. De voorzitter echter kon de di recteur en de leraren zijn Compli ment maken; het bereikte resultaat deed het bestuur een buitengewoon groot genoegen. Men had het be stuur een grote zorg ontnomen. Vervolgens feliciteerde de voor zitter de geslaagden. „U gaat als eersten met dit diploma de wereld in, aldus de voorzitter, men ver wacht van U iets anders dan vorige jaren. Deze opleiding heeft U be grip moeten brengen in de techni sche aangelegenheden, maar daar naast is beoogd U als een betere groep burgers aan de maatschappij af te leveren. In het bedrijf blijkt dat de man met alleen vakbe kwaamheid een ander type is dan degene die daarnaast nog een alge meen ontwikkelende opleiding ge had heeft. Als U niet bereid bent een inten se belangstelling te hebben voor wat er in de wereld gebeurt, dan hebt U niets aan heel Uw opleiding. U moet begrijpen, aldus besloot de voorzitter, dat U er wat betreft Uw toekomst niet komt wanneer U niet op alle gebied Uw uiterste best doet." De heer van der Heijden, gecom mitteerde bij de afgenomen eza- mens, zei dat de prestaties van de leerlingen zeer hoog zijn aan te slaan. Hij drukte de leerlingen op het hart de school te propageren; meerdere mensen moesten deze school bezoeken, want de toekomst had technisch onderlegde mensen nodig, die daarnaast ook op ander gebied de nodige kennis hadden op gedaan. Namens de twee afdelingen dank ten een Indonesiër en een Belg de directeur en de leraren voor het ge noten onderwijs, waarvoor beiden toonden zeer veel waardering te hebben. Hierna werden de tentoongestel de werkstukken van de leerlingen bezichtigd, waaruit weer eens te meer bleek, dat de prestaties van dit Middelbaar Vakonderwijs zich op een hoog niveau bewegen. AVij bieden bestuur, directie, le raren, geslaagden onze gclukwen sen bij deze eerste eindexamens der Middelbare Vakschool en ra den belangstellenden aan zeker de expositie van 't werk der leerlin gen te gaan bezichtigen. Deze ten toonstelling wordt gehouden van af Donderdag tot Zaterdag 5 uur. HOOIBROEI. De chemische samenstelling van het gras of van het hooi kan niet beschouwd worden als een nauw keurige waardemeter voor de kwa liteit. In de eerste plaats is wel van invloed op dc kwaliteit het jaargetijde, namelijk of het droog is of vochtig, verder of het hooi is van de eerste of van de tweede snede, terwijl ook de soorten van het gras en bemesting een grote rol spelen. Door inwerking van de zon verliest het gemaaide product aan vocht. Dit vocht is het z.g. vegeta tiewater. Jonge planten bevatten dit meer dan oudere. Weidegras bevat groen 52-58% water en als hooi 10-22% water. De groene plant verliest dit vegetatiewater, doordat het een scheikundige werking ondergaat, mede door de werking van micro- 1 organismen, welke aan de grassen kleven. Hoe sneller nu de planten dro gen, hoe minder deze chemische werking plaats vindt. Indien het veel regent, in een tijd dat het ge maaide product op het land ligt, is deze scheikundige werking veel ingrijpender. De werking van deze mipro-or- ganismen is zelfs gunstig te noe men op de verteerbaarheid, indien deze slechts in korte tijd geschiedt, zoals dit bij normaal goed-hooi- weer het geval is. Dus zelfs al te snel drogen is minder verkieslijk, evenzo is het nadelig, indien er veel reen valt op het gemaaide product, omdat door regen de gemakkelijk oplos bare bestanddelen als het ware uit geloogd worden, het hooi krijgt dan een bruine kleur en vermin dert sterk in waarde, omdat het gehalte aan eiwit, vet, koolhydra ten en mineralen minder wordt. Door veel regen kan het gebeu ren. dat de zaden in het hooi ont kiemen, waardoor vaak broei ont staat en schimmel optreedt en in dien zulk hooi wordt binnen ge haald, kan door broei zelfontbran ding ontstaan. Dit nu dient men te voorkomen, want broei is niet al leen zeer gevaarlijk, maar tevens wordt de kwaliteit van het hooi en daardoor ook de vocderwaarde veel minder. Jong, krachtig bemest land levert hooi, dat steeds een grote kans op hooibroei geeft, óók al is het behoorlijk droog. Men kan nu hooibroei mede voorkomen, wanneer men gebruik maakt van landbouwzout men strooie dan tussen het hooi per 1000 k.g. 510 k.g. van genoemd zout. Niet alleen kan dit van grote be tekenis zijn ter voorkoming van hooibroei, dus ook van het brand gevaar, maar tevens verbetert het de smaak en de kleur van het hooi, terwijl de toevoeging van het zout ook de minerale voeding van het dier ten goede zal komen. van WOENSDAG 25 JULI Avifauna, Den Haag 1 DONDERDAG 26 JULI Zuid-Limburg VRIJDAG 27 JULI Königswinttr ZATERDAG 28 JULI Luik, Spa, Coo MAANDAG 30 JULI Dinant, Brussel, Antwerpen met rondrit «f 11.50 f 9.— 9.— 11.50 DONDERDAG 2 AUG. Königswinter DONDERDAG 2 AUG. 3-Landenreis België, Luik en Vesdre-vallei, Duitsland, Monschau, Eiffelgebergte, Aken, Nederland, Z. Limburg 11.50 VRIJDAG 3 AUG. Avifauna, Schiphol, Amsterdam 6.75 ZATERDAG 4 AUG. Zuid Limburg 8.— Onze volgende reizen gaan naar Königswinter, 3 landenreis, Ke velaar, Wittem, bedevaartsreis en onze andere bekende réizen. Voor Duitsland moeten de reizigers minstens 3 dagen van te voren zijn opgegeven en is bewijs van Nederlanderschap vérplicht. Vraagt verder onze reizen: 3 dagen Duitsland 61.2 dagpen Duitsland 40.3 dagen Luxemburg 61.75, 2 dagen Luxem burg 41.alles inbegrepen. WAALWIJK. VOGELLUST. Algemene ledenvergadering van de vogelvereniging „Vogellust" op Zaterdag 21 Juli 1951 ten 3 uur in café v. d. Pluijm aan de Haven. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Rondvraag en sluiting. Rl SKEREN BEGEREN I Telef. 2216

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 7