DE LM Waalwijkse en Langsiraaise Courani Uit Binnen- en Buitenland HEUSDEN W.TIMMERMANS ZONEN Alle Bankzaken. Alle Assurantiën VLIJMEN SPRANG RAAMSDONKSVEER CAPELLE SPRANG-GAPELLE WASPIK fi» Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K I MAANDAG 30 JULI 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO \M HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 61 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11. KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO' KONINGIN BEZOCHT ALBLASSERWAARD. H. M. de Koningin en Prins Bern- hard hebben vorige week een offi cieel bezoek gebracht aan de Al- blassèrwaard en Vijfherenlanden. Dit bezoek werd begunstigd door prachtig weer. Overal was de be volking uitgelopen om een glimp van dit hoge gezelschap op te van gen. In Meerkerk zag men een al leraardigst tafereeltje. Hier werd op het stadhuis H. M. een geitje aangeboden. Dit beestje stapte naast de Koningin de trappen van 't gemeentehuis af tot grote vreug de van de Meerkerkers. liet was een mooie en enthou siaste tocht. KL.M. WORSTELDE ER WEER BOVENOP. Boekjaar 1951 bracht bescheiden minst. „Het jaar 1950 was worstelen en nog eens worstelen om de K.LïM. er bovenop te krijgen. In 1951 heb ben wij hel bedrijf bijna weer op de schouders gekregen, maar nog niet helemaal", aldus de heer Ples- inan, toen hij commentaar gaf op zijn zojuist verschenen jaarverslag. Er is flinke winst gemaakt, die be stemd wordt oTii de schuld aan de Ned. regering mee af te betalen. CARNAVALSPROTEST BIJ LIEFTINCK. De carnavalsvereniging De Ma rotten in Sitlard is in opstand ge komen tegen een aanslag van 600 gulden aan omzetbelasting, voort vloeiende uit de baten van de door haar georganiseerde feestvergade- ringen in het afgelopen seizoen. Nadat tegen deze fiscale maatre gel reeds schriftelijk protest is aan getekend, zullen (ie Marotten niet hun Prins Sjaak IJ, de Raad van Elf. de Prinsengarde en de Prin senkapel binnenkort in vol ornaat naar Amsterdam lijgen om daar door de Raad van Beroep te wor den gehoord. Zij weten zich daarbij gesteund door tientallen andere carnavals verenigingen. die de belastingaan slag op De Marotten in Sitturd als een fiscale aanslag op de Limburg se carnaval beschouwen en daar om het komend proefproces met spanning tegemoet zien. SPOORWEGEN VERHOGEN GOEDERENTARIEVEN. Op 15 Augustus zullen de Spoor wegen hun goederentarieven ver hogen. Deze prijsverhoging is on langs door minister Wemmers in de Tweede Kamer al aangekon digd. ERNSTIGE BOTSING IN VELP. Twee personenauto's zijn giste renavond op een wegkruising in Velp met grote vaart tegen elkaar gebotst. Alle negen inzittenden van (ie wagens werden gewond, waar van één zo ernstig, dal hij korte tijd later in het ziekenhuis te Velp overleed. Onder de slachtoffers waren ock drie kinderen. Gisteren avond laat was de herkomst van de auto's nog niet bekend. Alleen stond vast dat de ene wagen, een Skoda, uit Gelderland afkomstig was. de andere, een Volkswagen, uit Limburg. GEEN NIEUWE TROEPEN VOOR VER. NATIES. De Nederlandse Regering over weegt niet om naast het Neder landse vrijwilligers-detachement in Korea nog verdere troepeneenhe den op te leidén, welke bestemd zouden zijn om dienst te doen bij de Verenigde Naties. De Neder landse Regering is van mening, dat de bijzondere verplichtingen uit hoofde van de gemeenschappe lijke defensieve maatregelen reeds een volledige nationale inspanning vergen. Bekend is, dat Engeland, Frank rijk en andere landen overeenkom stig hebben geantwoord op een vraag, welke namens de secretaris generaal der Verenigde Naties is gesteld. VERLIEZEN IN KOREA. - De Amerikaanse verliezen in Korea hebben Woensdag het cyfer 79.724 bereikt. In de afgelopen week is het cijfer met 584 geste gen. In totaal zijn thans in Korea 11.878 soldaten gesneuveld en 55.597 gewond. Er worden lot dus ver 12.249 personen vermist. GEEN VORDERINGEN BIJ OVERLEG IN KAESONG. Twee dagen lang hebben de on derhandelaars in Kaesong punt 2 van de agenda behandeld het vaststellen van de demarcatielijn en de gedemilitariseerde zones, maar zij hebben practisch geen vorderingen gemaakt. De gealli eerden blijven by hun standpunt, dat de demarcatielijn moet liggen in de buurt van de huidige front- iijn. De communisten willen de militaire demarcatielijn doen sa menvallen met de 38ste breedte graad. De besprekingen waren „koel militair formeel". Radio Pjongjang heeft een felle aanval gedaan op de houding van de Amerikanen bfj de onderhande lingen. De radio beschuldigde de Amerikanen er van agressie tegen belangrijke gebieden van Korea voor te bereiden. Deze uitzending kan een aanwijzing zijn, dat de communisten rekening houden rnet een mislukken van de onderhan delingen. SOVJET-DOEL BLIJFT WERELDVEROVERING. „Wat er ook in Korea gebeurt zo betoogde president Truman in Detroit, „we moeten niet de fout maken tot de conclusie te komen, dat de Sovjet-heersers hun ideeën omtrent wereldverovering hebben laten varen". De president ver klaarde, dat de gewapende strijd krachten van de Russische satel lieten snel naar de top van mili taire paraatheid worden gebracht. De Russen zelf hebben meer dan vier millioen man onder de wape nen in Europa en het Verre Oos ten. De president beschuldigde Rus land er van dat het grote hoeveel heden modern militair materiaal aan de satellieten levert. Hij haal de de volgende voorbeelden aan van voorbereiding tot agressie 1. De strijdkrachten in Bulgarije. Roemenië en Hongarije zijn veel groter dan die welke toegestaan zijn bij de vredesverdsagen van 1947. 2. Onlangs is in Roemenië bevel gegeven dat de bevolking een ge- biedsstrook van 45 kilometer langs de Zuidslavische grens moet ont ruimen. Bulgarije en Hongarije heb ben hetzelfde gedaan. In deze zo nes worden langs de grens mili taire voorbereidingen getroffen.' 3. Nieuw materiaaj wordt uit Rusland naar de Noorkoreanen en de Chinese communisten aange voerd. 4. Zware concentraties van Rus sische lucht-, land- en zeestrijd krachten in de Russische provin cies langs de Mandsjoerijse grens tegenover Japan en tegenover Alaska. DE DIVISIES VAN EUROPA. Het hoofdkwartier van generaal Eisenhower heeft verklaard, dat er geen grens gesteld is aan het aantal divisies, die nodig zullen zijn voor de verdediging van Europa. Het doel voor 1951 is echter 25 divisies. Voorts wordt verklaard dat het hoofdkwartier, zolang de noodzake lijke strijdkrachten nog niet be schikbaar zijn, in geval van nood voorrang zal geven aan de lucht macht. Diplonift-uilre i k i n g. Vrijdagavond werden in de Ge meentelijke Vakschool v. Schoen makers de diploma's uitgereikt aan die leerlingen die met goed gevolg de 3-jarige cursus hadden gevolgd. De belangstelling voor deze plechtigheid was in het algemeen zeer groot. Aanwezig waren de ou ders der leerlingen, de HoogEerw. Heer Deken Rooijackers, de E.A. Heer Burgemeester Snels, wethou der v. Sprang, de gemeentesecre taris P. Elshout, het onderwijzend personeel der Vakschool, de Com missie van Toezicht en vele fabri kanten en belangstellenden. Nadat de aanwezigen de gelegen heid hadden gehad de gemaakte werkstukken te bezichtigen van 't afgelopen jaar, werd begonnen met de uitreiking der diploma's. De directeur der school, de heer C. Richters, riep in zijn openings woord allen een hartelijk welkom toe. Spr. wees tevens ook op het grote nut en de betekenis van het goede vakonderwijs en dankte de ouders voor de offers die zij zich getroost hebben om hun jongens het vak goed te laten leren en feli citeerde hen. nu hun jongens met de diploma's in de hand thuis kwa men. Hij wees er ook op dat de belangstelling van het onderwij zend personeel steeds uitgaat en zal blijven uitgaan naar de oud leerlingen en sprak daarbij de hoop uit dat deze belangstelling weder kerig mag zijn. Mochten, aldus spr. de jongens straks de hulp en de steun van de onderwijzers nodig hebben, dan zal deze steeds gaarne worden gegeven. Hij deed ook een beroep op de fabrikanten om de eeschoolde krachten een goede kans te geven. De diploma's werden uitgereikt door de E.A. Heer Burgemeester Snels, maar niet dan nadat deze eerst nog 'n kort algemeen woord had gezegd. Burgem. Snels begin met de woorden van de directeur ten volle te onderstrepen. Vol lof was hij over de gemaakte werk stukken, vooral van die van 't eer ste en laatste leerjaar. Spr. kon da' zelf niet zozeer beoordelen, maar meende te hebben geconstateerd en de vakmensen hadden dat ook beaamd dat het geleverde werk aanmerkelijk beter was dan de voorgaande jaren. Een woord van gelukwens richtte hij zowel tot de ouders als tot de jongens, maar speciaal tot de laatste, voor wie, aldus spr. deze gebeurtenis 'n mijl paal was in hun leven. Hij wees er de jongens echter op dat dit diplo ma slechts het begin moest zijn. Dit moest men beschouwen als het goede fundament, waarop moest worden verder gebouwd. Hij wees in dit verband ook op de avond cursus, die in de toekomst gege ven zal worden. Tot slot sprak de burgemeester ook nog de hoop uit dat de grote belangstelling van de fabrikanten ter plaatse voor de school in de toekomst bestendigd zou mogen blijven, tot heil van de schoenindustrie ter plaatse. Met toepasselijke woorden wer den hierna de diploma's uitgereikt aan Rini v. d. Bosch, Berlicuni, 40 pt. zeer goed; Bertus v. d. Sanden, Drunen, 39 pt. zeer goed; Harry Smits, Drunen, 38 pt. zeer goed; Piet Brok, Elshout, 36 pt. goed; Kees Brok, Elshout, 34 pt. goed; Tini Bergmans, Waalwijk, 30 pt. vrij goed; Jos Verhoeven, Drunen 25 pt. voldoende; André Pulles, Drunen, 25 pt. voldoende. Concert. De R.K. Harmonie „Beatrix" gaf Zondagavond op de kiosk nabij de noodkerk, onder leiding van haar directeur de heer v. 's Gravenzande, een zomeravond-concert. De belang stelling van de zijde van het publiek voor dit concert was zeer groot. Verschillende nummers werden verdienstelijk uitgevoerd en de aan wezigen kregen een genotvolle avond. Auto-zegening. Ter gelegenheid van het feest van de H. Christoffel op 25 Juli j.l., had Zondag na de Hoogmis alhier een auto- en motorrijtuigen-zegening plaats. De zegening werd verricht door de Hoogeerw. Heer Deken Rooyackers vanaf de loggia van 't gemeentehuis. Van deze gelegen heid werd druk gebruik gemaakt; pl.m. 50 auto- en motorrijtuigen uit Drunen en omgeving werden voor gereden. Deelname Sport Jeugdontmoeting NederlandBelgië. Aan onze dorpsgenoot Fr. Kuijs (S.H.J.) is het verzoek gericht om op 19 Aug. a.s. te Tilburg in het ka der van de Sport Jeugdontmoeting NederlandBelgië mee uit te komen in het nummer 3000 m. hardlopen. De K.A.V. op reis. De Katholieke Arbeiders Vrou wen hielden dezer dagen hun jaar lijks uitstapje. De reis ging naar Zuid-Limburg, waar verschillende mooie plaatsen werden bezocht. Na eerst in Roermond halt te hebben gehouden bij'de kapel ,,'t Zand", ging het verder naar Valkenburg. Hier werden de gemeente-grotten bezichtigd, alsmede de Wilhelmina- toren en de Lourdes-Grot. Na vervolgens de inwendige mens te hebben versterkt, ging het naar het Drielandenpunt te Vaals en naar Maastricht, waar de St. Servaaskerk en een tentoonstelling „Europa" werd bezichtigd. Daarna ging het huiswaarts, waar men laat maar zeer voldaan arriveerde. De K.A.V. had een geslaagde reis. Tentoonstelling. Woensdag j.l. werd er in de Kleu terschool een tentoonstelling gehou den van werkjes die door de kleu ters zelf gemaakt zijn, en Zaterdag en Zondag j.l. werd er een hand- werktentoonstelling gehouden in de R.K. Meisjesschool. Beide tentoon stellingen werden druk bezocht. Vooral op de handwerktentoonstel- ling waren er mooie werkstukjes te bezichtigen. Festival. Zaterdag 4 Aug. a.s. zal de Heus- dense Fanfare deelnemen aan het festival te Elshout. Zondag 5 Aug. a.s. zal aan dit festival deelnemen de Gemengde Zangvereniging „Levenslust" uit Herpt. Schoolreisje. Dinsdag j.l. maakten de hoogste klassen van de Openbare Lagere School alhier een schoolreisje naar Zuid-Limburg. In Valkenburg wer den o.m. bezocht de Gemeentegrot ten en de imitatie steenkolenmijn. In Maastricht de oude Helpoort en in Margraten het grote militaire kerkhof. Op de terugreis werd Val- kenswaard aangedaan, waar de kin deren in een grote speeltuin volop konden genieten. Al met al is het voor de kinderen een prettige en leerzame dag geweest. Geslaagd. Voor het examen Machine-schrij ven slaagden de dames Riet v. Ho ren uit Herpt en T. Spitsers uit Nederhemert. Beide genoten hun ooleiding bij de Eerw. Zusters al hier. Op het te 's-Bosch gehouden exa men voor de acte K (nuttige hand werken) slaagde de Eerw. Zuster M. Caniso. Aan het Gymnasium te 's-Bosch werd bevorderd van de 4e naar de 5e klas onze stadgenote Joke Knoop. Einde dezer week zullen zij nog een maal in dit seizoen deelnemen aan het concours-hippiqué te Bodegraven en wij hopen dat deze vereniging, die in hoofd zaak bestaat uit jonge leden, ook daar succes zal mogen hebben en onze Rui tersport daar op een waardige wijze zal vertegenwoordigen. Mooi succes. Op Donderdag 26 Juli j.l. behaal de de Chr. Gem. Zangvereniging „Sursum Corda" alhier op het Na tionaal Concours te Vlierden een eerste prijs met 336 punten in de tweede afdeling, 't Verplichte num mer was „Avondlied" van M. van Rheenen en het eigen gekozen nummer Psalm 138 van J. P. Swee- linck. De dirigent van het koor, de heer Henk Nieuwkoop te Heesbeen, werd door de jury in de rapporten geroemd voor de boeiende en cor recte uitvoering der werken. „Sursum Corda" kan met voldoe ning terugzien op dit mooi succes. OUDEN VAN DAGEN. De op initiatief van de Oranjevereni ging Juliana alhier georganiseerde reis voor de Ouden van Dagen zal morgen, Dinsdag 31 Juli, plaats vinden. Om half acht zal het uit 80 oudjes bestaande ge zelschap, onder leiding van het bestuur der Oranjevereniging en enkele helpsters, vertrekken, met een achttal luxe auto's en 2 grote bussen. De reis gaat over Heusden, Zaltbommel en Tiel naar Amersfoort enz. Wanneer het weer mag medewerken zal het zeker voor de oud jes een gezellig dag worden. PLEZIERREISJE. De leden der Ned. Herv. Knapenver- eniging Samuël alhier maakten Zaterdag onder leiding van hun leiders een ple zierreisje per autobus naar Rotterdam. Na een voorspoedige reis in de Maas stad aangekomen, bezichtigden de jon gens aldaar de Maastunnel en bezochten daarna de Dierentuin Blijdorp, waar en kele uren aangenaam werden doorge bracht, om vervolgens per Spido-salon- boot een rondvaart door de havens te maken. Dat van een en ander bij mooi wee.r bijzonder werd genoten, laat zich begrijpen. Zeer voldaan keerde men dan ook des avonds van dit geslaagde uit stapje terug. jaren in deze wijk zeven jongens die uit Indië repatriëerden, op waardi ge wijze en met een prachtig cadeau zijn ontvangen. De voorzitter dankte zijn trouwe assistent voor het keurig verzorgd verslag en de prettige samenwer king. X Hierna kwam het hoogtepunt van de agenda, n.l. benoeming van drie nieuwe bestuursleden. Bij herhaal de stemming, daar er enkele buurt genoten hun benoeming niet aan namen wegens drukke werkzaam heden, kwam 't volgende bestuur tot stand: Voorzitter, J. Akkerman; Secretaris, De Groot; Penningmees ter, H. Verschure; Lid, Nic. Smits. De heer Bouman wenste 't nieuwe bestuur geluk met de benoeming en hoopte dat de samenwerking even prettig moet zijn als bij de vorige. Tevens deelde hij nog mee dat zij altijd nog op zijn hulp kunnen re kenen. De heer Akkerman dankte na mens de buurt het vertrekkende bestuur voor de prettige samenwer king. Geslaagd. Mej Tonny Kemmere slaagde te 's-Bosch voor het eindexamen Mu lo. Zoals wij vernemen zijn er van de 24 candidaten maar 11 geslaagd, zodat zij wel onder de uitver korenen gerekend mag worden. Proficiat. Uienstrijd te Waspik. Zoals men weet worden er jaar lijks in Waspik voor de fabriek van Geertruidenberg veel uien schoon gemaakt. Nu is er een concurrentie in de uien-wereld losgebroken. Een andere firma brengt op een andere plaats ook uien om schoon te maken en deze geeft 4 ct. per kg. meer. Zo moet het komen. We zullen ho pen dat de grote heren de prijs van het schoonmaken opvoeren tot 25 cent per kg.; daar is Waspik mee gediend. Op stap. De Chr. Gemengde Zangvereni ging gaat op 15 Augustus een uit stapje maken. Examen. Op het in „Mariënburg" te Den Bosch gehouden examen voor Cos- tuumnaaien slaagden de dames Riet v. Bokhoven en Cisca v. d. Put al hier. Openluchtspel. Zondag 29 Juli werd de tweede openlucht-uitvoering gegeven door de Toneelvereniging „V.G.T.". Op gevoerd werd het Zigeunerspel in 3 bedrijven, dat wederom uitste kend werd gespeeld. De belangstel ling was bevredigend. V.G.T. heeft met dit stuk haar goede naam hoog gehouden, maar men zal toch moeten beamen dat 't een beetje riskant is om een derge lijke opvoering te geven. Men is te veel van het weer afhankelijk. Wat het spelers-materiaal betreft, kan V.G.T. gerust voor de dag ko men; stuk voor stuk waren de spe lers voor hun rollen bekwaam. De plaatsvervanger voor de heer Rozen was deze middag weer uit stekend; een speler om van te ge nieten. Alles bijeen een geslaagde opvoering. DE MARGR1ETRUITERS. Donderdag j.l. hébben „de Margriet- ruiters uit onze gemeente deelgenomen aan het grote concours-hippique te Dord recht, waar een 20-tal verenigingen in de ring traden. Onder de beproefde lei ding van hun instructeur, de heer J. v. Bruchem, hebben de jonge ruiters zich deze zomer danig geoefend en zij zagen hun moeite beloond met een 4-tal prij zen. Een welgemeende felicitatie is hier wel op zijn plaats. In de dressuurprofef voor acht tallen behaalden de Margrietruiters de 5e prijs. Vrijheidsdressuur le prijs Piet van der Schans. Individuele dressuur 5e prijs Nic. Pruijssers. Klavertje Drie, eervolle vermelding J. v. Bruchem, N. Pruijssers, C. van Zuilichem. Einddiploma Chr. Landbouwhuishoudschool. Bij het aan de Chr. Lagere Land bouwhuishoudschool voor Sprang- Capelle e.o. gehouden eindexamen, werd het getuigschrift Twee-jarige Dagcursus behaald door de volgen de leerlingen: C. de Bie, C. Brondijk, S. Hoef nagel, J. de Jong, A. Kruis, J. Nieu- wenhuizen, M. Nieuwenhuizen, J. Paans, A. Snijders, J. Snijders, A. M. Timmermans, A. Verhoeven, S. Vos en S. Zwart, allen te Sprang- Capelle. B. v. Eersel, A. de Geus, C. de Geus, G. Hoefnagel, G. Melsen en A. Rosenbrand, allen te 's Graven moer. B. v. Heijst en R. Nieuwenhuizen te Waalwijk; J. v. Pelt en T. van Drongelen te Kaatsheuvel; T. Rut- ters te Raamsdonk en J. v. Buuren te Meeuwen. Door ziekte moet één der leerlin gen na de vacantie, in September, haar eindexamen nog doen. Mooi succes. Te 's-Hertogenbosch slaagde met mooie cijfers en een eervolle ver melding als Instructeur Auto-Rij school de heer G. N. v. Achterberg te Vrijhoeve-Capelle. Bestuursmutatie. Tot penningmeesteresse van de afdeling Sprang-Capelle van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen is in de plaats van Mej. Oerlemans, die als zodanig bedankt heeft, benoemd Mej. Adr. Michael heeft, benoemd mejuffr. Adr. Mi chael Jd. Buurtvereniging „Het Dijkje". Deze vereniging hield de afgelo pen week een vergadering, omdat van het bestuur drie leden naar een andere wijk zijn vertrokken en zo doende aanvulling noodzakelijk is. Het is jammer dat deze vergadering niet beter bezocht is. De voorzitter opende de bijeen komst en wenste allen een hartelijk welkom toe. Hierna kreeg de secr.- penningmeester het woord en bracht verslag uit vanaf het bestaan tot op heden. Hieruit bleek dat er een klein tekort is, daar er de laatste K. J. M. V. De Jonge Middenstandsvereniging or ganiseerde een Oriënteringsrit met rij wielen voor hun leden en die der andere afd. Het ging over een afstand van 25 km. hiervoor waren aardige prijzen beschikbaar gestéld. le prijs R. van Run, 0 strafp. 2e prijs L. Schoonens, 5 strafp. 3e prijs Kavelaars, 10 strafp., allen uit Zevenbergse Hoek. 4e prijs Adriaanse, 10 strafp. Later moest het lot beslissen tussen W. Trom melen, J. Struijk en C. Strijbos. welke allen 15 strafpunten hidden. Aan de rit werd door ruim 30 personen deelgeno men. Het was wel jammer geen deelne mers te kunnen opmerken van de plaat selijke verenigingen, zoals Verkenners en K.A.J., die ook uitgenodigd waren. Niet temin was het succes groot. AFSCHEID. Vrijdagmiddag was er in gebouw Re- hoboth gelegenheid om van de heer Boschma, het scheidende hoofd van de Ned. Herv. school alhier, afscheid te ne men. Deze bijeenkomst werd geopend door de heer Raven, als oudste leer kracht, die in het kort de 5 jaar dat dhr. Boschma hoofd geweest is, schetste. Hierna werd achtereenvolgens het woord gevoerd door de heren G. Knaap, namens het schoolbestuur. Ds. Bakker, namens de S.C.O., dhr. Ros, hoofd der school te Raamsdonk als vriend en col lega. Namens bestuur, leerkrachten en leerlingen werd door Ad Knaap een boekenkast aangeboden. FIETSTOCHT. In de dezer dagen gehouden vergade ring van het wielercomité heeft men be sloten een ééndaagse fietstocht te orga niseren, welke op 15 Aug. a.s. gehou den zal worden. Hieraan kan worden i deelgenomen door dames en heren boven 12 jaar. Het ligt in de bedoeling deze tocht jaarlijks te houden en deze indien mogelijk tot 2 of 3 daagse trip te doen uitgroeien. Uiteraard zal worden gezocht naar wegen die rijk zijn aan natuur schoon. Ook rijwielen met hulpmotor kunnen hieraan deelnemen. DIEFSTAL. Alhier werden dezer dagen door de politie een 2-tal personen aangehouden die zich schuldig hadden gemaakt aan een looddiefstal van een woning aan de Wilhelminalaan; 45 kg lood lag gereed om mee te nemen. Tijdens hun werk vielen pannen van het dak, hetgeen door omwonende personen werd gehoord, die alarm maakten, waarop de dieven het hazenpad kozen. Nog dezelfde nacht werden zij van hun bed gelicht. De per soon die als tipgever fungeerde en het lood wilde opkopen, werd eveneens in arrest gesteld. BEROEPEN. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is be roepen tot predikant Candidaat J. v. d. Berg, hulpprediker te Kerkdriel. ZIJ DIE SLAAGDEN. Te Breda behaalden onderstaande can didaten van de Mulo-school der Eerw. Fraters te R'veer hun diploma Mulo A. P. Broeders, J. Oome en J. v. Seeters te R'veer: H. Vissers, A. de Bont en G. Rodenburg te R'dorp; Seb. Heesters, Th.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1