MALWYH Spa*t GEERTRUIDENBERG TENNIS. SCHUTTERSBOND DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JULI 1951 LANGSTRAATSE Scherer, Th. Heesters, A. Martens, H. v. d. Plas, A. Quirijnen, H. Raaijmakers, A. Sandbergen te Geertruidenberg; C. v. Geloof, W. Smits en V. v. Osta te La ge Zwaluwe; G. v. Engelen te Hoge Zwaluwe; W. Norbart en N. Simonis te Made en J. Haiders te den Hout. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adrianus H M zv Johannes C Marcelissen. en Johanna C Smits Hubert us A zv Adam A Mureau en Bertha C A Rekkers Adrianus P A zv Petrus J Luybrechts en Anna P Tim mermans. Ingekomen: Johannes G v Amelsvoort en echtg van Helvoirt. PROCESSIE MEESELDREEF. De jaarlijkse processie naar Meesel- drecf zal worden gehouden op 15 Au gustus a.s. Opgave en inlichtingen bij j. v. d. Pluijm, Grote Kerkstraat. GESLAAGD. Voor het examen aan de R.K. Naai school te Geertruidenberg slaagden voor het lingerie-diploma, alsmede het diplo ma costumièrc le plas. de dames E. Bou- wens, N. Joore en R. Weterings. CONCERT. De Kon. Harmonie De Eendracht zal op Donderdag 2 Aug. 's avonds te 8 uur een concert geven op de kiosk te Raamsdonksdorp. Hier valt o.m. te be luisteren de Florentinermars, Roses du Midi, Lichte Cavallerie, Suite Romanti- que, Doornroosjes Bruidsvaart, Vrolijke vrouwtjes van Windsor en Alte Kame raden. Geslaagd. Voor het examen R.K. Naaischool voor het lingerie-diploma slaagden Mej. A. Heijblom en Cl. Rekkers. Voor het diploma Costumiere: Johanna Roovers. Voor het lingerie-diploma (e;nd 7e klas) de dames: J. Broeders, T. Bouwens, R. Dirven, R. van Erp, R. Gulick, N. Heesters, T. Heesters, N. Joosten, G. Michielsen, T. de Vries, C. Hendriks, J. Martens, N. Nelis, B. Pols, T. v. Rooij, D. Rouw horst, T. Staal, R. Vermeeren en B. Zimmermans. Voor het getuigschrift koken, wasbehandeling en huishoudkunde (eind 8e klas): E. Bouwens, L. van Groezen, T. Hendrikx, N. Joore, F. Pruijsten, R. Reijpert, C. Vermeren, R. Waalwijk, R. Weterings, T. de Wit en J. Zijlmans. Voor het diploma Costumière (8e klas): R. v. Beek, E. Bouwens, T Hendrikx, N. Joore, F. Pruijsten, R Waalwijk, R. Weterings, T. de Wit J. Zijlmans en L. v. Groezen. Zaterdag en Zondag wordt bij de Eerw. Zusters een tentoonstelling gehouden van Fröbelschool, L.O., V.G.L.O. en Naaischool van 3—6 uur en van 7—9 uur, waarbij tevens ge legenheid bestaat nieuwe leerlingen op te geven. BENOEMD. Tot geestelijk Adviseur van de Afdeling Kring Langstraat van de Nederlandse Katholieke Bond van Handelaren in Brandstoffen „Sint Theobald" is benoemd de Zeereerw. Heer A. v. d. Brekel, Pastoor te v.m. Eaardwijk. VOORZITTER BIOSCOOP-COMMISSIE. Tot voorzitter van de plaatse lijke bioscoopcommissie is in plaats van de afgetreden wethouder M. J. P van Loon, benoemd de nieuwe wethouder J. J. M. v. Hees wijk. R.K. HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL WAALWIJK. Bij de sluiting van 't schooljaar werden op de R.K. Huishoud- en Industrieschool te V/aalwijk de di ploma's, getuigschriften en raPPor' ten uitgereikt. Dit gebeurde dooi de voorzitter van de school, Pastooi R2S Allereerst heette hij de aanwezi ge bestuursleden, commissieleden en de aanwezige ouders welkom en feliciteerde de ouders en geslaag den. De meisjes ontvingen met een extra felicitatie of opwekking hun papieren. Daarna werd het woord pegeven aan de voorzitter van de .Opleiding tot schoenstikster de heer C. Pullens/ Deze gaf een uit eenzetting van 't beginnen en- wer ken van deze opleiding, waarbij ge bleken was dat er zeer hard ge werkt moet worden om in een jaar diploma A, dat is in de grondbegin selen en het eenvoudig schoenstik- ken, te kunnen halen. Aan de elf geslaagden reikte hij de diploma s met puntenlijst uit. Mej. van Slobbe, directrice van de school, feliciteerde mede namens de leraressen de geslaagden en hun ouders. Zij wekte de meisjes op tot deelname aan de verdere opleidin- gen. Tot de geslaagden van ae schoen- stiksters-opleiding sprak zij extra gelukwensen. Zij vroeg hun te la ten zien hoe een goede schoenstik ster met een degelijke vakkennis in haar werk is, of zij een voorbeeld willen zijn door hun houding en hun verantwoordelijkheidszin, willen to nen wat zij voor hun vak en als mens waard zijn. Jullie moeten dit uitdragen en kunnen trots zijn op het werk van schoenstikster. Nadat op de waarde van de pun- tenlijsten gewezen was, werden aan alle 'meisjes de beste wensen mee gegeven. Daarna werd een kopje koffie gepresenteerd en waren al len gezellig bijeen met declamatie, Voordracht en zang van de leerlin gen. Diploma Costuumnaaister: Bella Thomas, Waalwijk; Dirkje Branderhorst, Genderen; Jana Ha- verhals, Jo Sterrenburg en Annie Vissers uit Sprang-Capelle. Diploma Huisnaaister: Lia van Rooij en Joke van Rooij, Waalwijk; Hennie van Dongen, Raamsdonksveer; Riekic Haverhals, Corrie de Jong, Mettie Plugers, Co- ba van der Schans, Jennie Wittebol en Annie Zwijgers uit Sprang-Ca pelle. Diploma Hulp in de Huishouding: Margriet Lambooy „met lof", Magda Verwiel, Nelly v. Dongen en Joke v. Mierlo, allen uit Waalwijk. Diploma A, Eenvoudig schoen- stikken: G. Gouda en Betsy Mahieu uit Waalwijk; Coba v. d. Putten „met lof" en Nel Smits uit Drunen; Jana Dingemans, Riet Oerlemans en Nel ly van Es uit Kaatsheuvel; Annie Krol, Tony Leermakers, Tiny Leer- raakers en Corrie v. d. Velden uit Loon op Zand. Getuigschriften Voorbereidende opleiding: Joke Struik uit Genderen „met lof"; Ria v. Baardwijk, Ria v. d. Hoven, Corrie v. Meeuwen, Annie Molengraaf, Diny Sulsters, Ria Am- mersdorfer, Lena v. Baardwijk, Ti- j ny Dumoulin, Trees Klerks, Toos Verschuren en Ria Wanten uit Waalwijk; Coby Coesmans, Nel Kuijsters en Francientje Verduijn uit Waspik; Zus Groeneveld uit Heesbeen; Nel Peijnenborg, Dora Biekens, Netje Heeffer, Jeanne Kee tels en Mientje v. Rooij uit Drunen; Corrie Thur uit Genderen, Jo v. d. Besselaar, Jeanne v. d. Bésselaar, Netje v. d. Geld en Fried Vugts uit Elshout. Bevorderd naar de 2e klas Huis naaister: Annie Schoones, Waalwijk; An nie Verschuren, Waspik. Bevorderd naar de 2e klas Voor bereidende Opleiding: Coba Bakker, Rietje Blom, Ria v. Daelen, Thea v. Delft, Dinie de Haan, Johanna v. d. Heijden, Toke Kleijberg, Doortje Mulders, Corrie Rekkers, Dina Rekkers, Ria Slaats, Corrie v. Steen, Lena Treffers, Rina Houben, Ria Wijkmans, Tony van Nooy, Nel v. Engelen. Jet v. Hilst, Willy Kampman, Ria v. d. Lee en Annie v. Vught, allen uit Waalwijk. Toos Langerwerf „met lof" en Mien Bergmans, Waspik; Ria van Berkel, Annie Oerlemans en Joke Pulles, Kaatsheuvel; Jo v. d. Brand, Betsy Brok en Ria Pullens, Nieuw- kuijk; Tineke Deurlo en Joke Nieu- wenhuis, Heusden; Huibertje Maas en Joke van Wijk, Heesbeen; Annie Koks, Annie v. Stiphout en Jeanne Verhoeven, Drunen; Corrie Kome- jan, Rina Storchart en Stina Stor- chart, Eethen; Francien Lommers, Elshout. Middag-opleiding: Francine Bergmans, Willy Trim- bach, Jo v. d. Ven, Netty v. Rijcke- vorsel, Teuntje de Roon, Waalwijk; Cisca Verschuren, Waspik; Bets v. d. Besselaar, Elshout; Lena v. Ooster hout en Annie v. Ooijen, Haarsteeg. GESLAAGD. Op 23 Juli slaagden voor het Lin gerie-diploma de dames R. Nijsen, B. Volman, G. Verhoeven, R. IJpe- laar, R. Wagemakers, M. Nijsen, R. de Rooy, W. Leijtens, A. v. d. Broek, C. Lammers, T. de Louw, N. IJpe- laar, N. Dalmayer, I. Pullens, G. v. Engelen, A. de Rooy, H. v. Woen- sel en T. v. d. Houdt. Op 24 Juli slaagden voor het di ploma costumière de dames A. van Heesbeen, A. v. d. Houdt, B. van Raak, N. Rijswijk, T. Klerks, T. Wijtvliet, I. Leenheers en N. Pul lens. Alle geslaagden kregen hun op leiding aan de Naaischool in de St. Antoniusparochie. Te 's-Hertogenbosch slaagden voor het diploma Mulo A de jonge dames: M. Eergmans, T. Duquesnoy, R. Evers-Zuidweg, R. Hornes, R. Quik. R. Slaats en B. Slaats, allen uit Waalwijk. B. Brok, B. Cales, C. v. Lieshout en J. v. d. Putten uit Drunen. T. v. d. Hout uit Vlijmen en T. Kemmeren uit Waspik, allen leer lingen van de St. Teresiaschool al hier. Onze plaatsgenoot Fr. J. Schuurmans Ant. Zn. slaagde voor het practijk-diploma boekhouden van de Ned. Associatie. Hij genoot zijn opleiding bij de heer F. A. van Tienhoven, accountant en leraar boekhouden M.O. alhier. Voor het in Juni j.l. gehouden examen voor het practijk-diploma boekhouden van de Ned. Associatie, slaagden o.m. de heren Chr. Thijs- sen Mzn. en C. Klerx Nzn. te v.m. Baardwijk en P. Brekelmans, Loons Hoekje, alsmede de dames A. Gom- mers te Vught en J. v. d. Heuvel te 's-Bosch. Voor het practijkdiploma moder ne bedrijfsadministratie, afgenomen door de Vereniging van Leraren, slaagde o.m. de heer F. Seegers te Vught. Al deze geslaagden genoten hun opleiding bij het Instituut voor Eco nomisch Onderwijs onder leiding van J. de Waal, leraar boekhouden M.O. en A. W. v. Delft, leraar M.O. Handelswetenschappen A. Aan de school voor Grafische Vakken te Utrecht slaagde op 27 Juli j.l. H. L. Kouters voor pa troonsdiploma particulier en kan toorboekbinden (3-jarige cursus). R.K. MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL WAALWIJK. Van de leerlingen der R.K. Mid delbare Handelsavondschool te Waalwijk slaagden voor practijk diploma Boekhouden: F. v. d. Broek A. Rijken en J. Schoondermark te Waalwijk; C. Willems te Elshout en A. Krols te Geertruidenberg. Voor het diploma M.B.A. (Mo derne Bedrijfsadministratie) slaag de J. Nannes te Kaatsheuvel. WAALWIJKSE ZWEMVERENIGING. In het „Hoefsven" werden Zater dag de examens afgenomen voor het le en 2e diploma van de K.N.Z.B. Voor diploma I slaagden 26 meis jes en 14 jongens. Voor diploma II 14 meisjes en 7 jongens. MEJ. VAN DELFT 25 JAAR ONDERWIJZERES. Vandaag viert Mej. v. Delft, on derwijzeres aan de St. Teresia school alhier, haar 25-jarig jubileum als onderwijzeres. Vanmorgen om half negen was er een H. Mis in de kerk van St. Jan, waarbij de kinderen natuurlijk te genwoordig waren. In de middaguren was er een druk bezochte receptie, waarvan velen gebruik maakten om de jubi- laresse hun gelukwensen aan te bieden. Om half drie had in het gebouw van de R.K. Gildenbond de huldi ging door de schoolkinderen plaats, een stijlvolle huldiging, waaraan de kinderen in spel en lied" zich met veel enthousiasme gaven. Op een en_ander hopen we in ons volgend nummer nog wat uitvoeri ger terug te komen. Wij bieden haar gaarne onze ge lukwensen. EERSTE STEENLEGGING. Zaterdag heeft de eerste steen legging plaats gehad voor de nieu we Ulo-school „St. Michael" in dc St. Antoniusparochie alhier. We gens ziekte van de. ZeerEerw. Hr. Pastoor had de zegening van de steen plaats in de pastorie, waar na deze door kapelaan Ras namens de pastoor werd ingemetseld. Een aantal Eerw. broeder-onder wijzers en de architect, de heer A. v. Stokkum, waren bij deze plech tigheid aanwezig. ZIEKENTRIDUUM. Morgen, Dinsdag, begint het z'e- kentriduum in de parochie van St. Jan. De zieken, voor zover zij niet op eigen gelegenheid kunnen ko men, worden met de auto gehaald en naar het St. Teresiagesticht ge bracht, waar zij de gehele dag, tot omstreeks 4 uur, zullen verblijven. Het triduum, dat wordt gegeven door Pater Adam, zal drie da^en duren. BLOEDTRANSFUSIEDIENST NED. RODE KRUIS. Zou 't mogelijk zijn dat Waalwijk thans een slechte beurt zou maken? Dat doet Waalwijk nooit en dat mag zeer zeker niet gebeuren nu er een actie plaats vindt als deze! U kunt zich nog opgeven tot uiterlijk 15 Augustus. Indien Uw kaart ver loren is gegaan of U hebt er wel licht geen ontvangen, kunt U deze altijd nog afhalen op Grotestraat 148 Waalwijk, tussen zeven en acht uur iedere avond. Ik geef hier enige opgaven uit diverse plaatsen die meestal veel kleiner zijn dan Waalwijk. Boxtel leverde 651 flessen; Oir- schot 615 flessen (ruim 7000 inwo ners); Heusden 125 flessen. Dan moet Waalwijk toch minstens 500 flessen kunnen afleveren en is dit toch zeker een minimum dat verlangd kan worden. Ieder Waalwijks burger van wel ke stand ook, kenne zijn plicht. Want dat is het. Schoner daad kunt gij niet stellen. Gij zelf kunt ook voor het geval komen te staan dat Uw leven gered wordt door het ge geven bloed van een ander. Verder commentaar overbodig. Het moet kaarten stromen! Mijn brievenbus is groot genoeg. C. WITLOX. 50 JAAR „FORTUNA". Op 2 Augustus 1901 werd in café „Toontje van der Pluijm" een lo terijclub opgericht. De vereniging kreeg de toepasselijke naam „For- tuna". De vereniging bestaat nu nog en is nog steeds in café v. d. Pluijm gevestigd. In die halve eeuw hebben de leden natuurlijk heel wat geloot, met min of meer geluk. En dit nu gaan ze a.s. Zaterdag vieren. Het zal geen spectaculair feest worden, maar wel een gezel lig feest van een vriendenkring, waar de keuken van het clubhuis borg voor staat. Een klein feestcomité uit de ver eniging heeft er voor gezorgd dat het feest tot in de puntjes in orde zal zijn. De gouden jubilarissen zullen 'n rikconcours houden, uiteraard met een bescheiden dosis geestrijk vocht en 's avonds zullen ze van 'n feestdiner genieten, waarbij één van de oprichters zal aanzitten. Fortuna gaat een gezellig feest tegemoet. ONZE MOEDERS OP REIS, Zondag 22 Juli 1.1. ging de K.A.V afd. Baardwijk met haar adviseur kapelaan Kraanen naar België. Met stralende gezichten en onder een stralende zon vertrokken wij om 7 uur aan de kerk met „een goede reis" van alle toeschouwers. Over Eindhoven reden we in de rich ting van de grens waar alles nauw keurig werd nagezien en passen en geld in orde werden bevonden. „Karren maar" zeiden de moeders en het ging verder naar Zonhoven, waar de koffie bruin was en de magen werden versterkt. Verder ging de reis naar Tongeren, waar we een mooie kerk en standbeeld te zien kregen. Steeds hoger ging het naar Luik. De heer Mulders stelde ons van alles op de hoogte en van bovenaf konden we het mooie stadsbeeld in ogenschouw némen. Meters boven de stad had den wij een pracht panorama waai de moeders stil van werden. Wij daalden de trappen af, terwijl de bus wachtte en bij het standbeeld werd een foto gemaakt door onze eerw. adviseur. We daalden weer naar beneden, maar daar waar we uitkwamen, was .geen bus te be kennen. Onze adviseur ging op on derzoek uit en daar zagen wij in de verte de bus weer staan. Na ingestapt te zijn, ging het verder door het dal van de Ouette en Amblère naar de waterval van Co, waar we enigs tijd velbleven en waar foto's werden gemaakt. Vandaar ging het naar Spa, waar wij genoten van 'n prachtig stads beeld en waar ook water gedron ken werd aan de bron. maar lek ker was dit niet bepaald. Ook hier. werden wederom foto's gemaakt. De ijsco's lieten zich goed smaken en het was daar een hartelijk af scheid van de ijscoman en zijn vrouw. Daarna ging het weer ver der langs het meer van Werber. waar men kon waterfietsen, zwem men en* P" waar weer een prach tig stukje natuur te bezichtigen was. Vandaar gine] het naar de Gi- Imipc met ziin machtige stuwdam. Hier werd de bus weer verlaten en onze geleider vergastte ons op een afdaling van 340 trannen, waarin onkelen ambitie hadden, de rest bleef kalm hoven. Toen werd de terugreis aanvaard naar Maastricht, waar een hartig haoie werd gebruikt Om 8 uur was men weer aan de bus en on der stromende regen en onweer werd vertrokken. Niettegenstaande werd er gezongen ..Wij ?iin niet hang", maar ook werd er n'et min der gebeden Aangekomen in Maas hees. werd het laatste hapje geno men en voort ging het naar man een kroost, waar we behouden en wel aankwamen. Een hnrteüik woord van dank aan de heer Henk Mulders, die de_ ^e dag voor ons tot een onveri°tp- liike heeft weten te maken, is hier wel on '/'n plaats, evenals aan do boer Mnlders-Sars, die ons in alles beoff g|«bolnen Moeders, tot het volgende iaar P. L. UITSTAPJE R.K. WERKMEESTERSBOND. De leden van de R.K. Werkmees- tersbond met hun dames maakten gisteren een trip naar Amsterdam. Via Utrecht, waar men een goede koffietafel alle eer aandeed, Soest- diik. 't Gooi en Hilversum reed men naar Schiphol. Het einddoel van de reis was de stad Amsterdam, waar een rondvaart werd gemaakt, een diner was aangericht en waar men tenslotte de „Kleine Comedie'' bezocht. K.R.O.-TOURNÉE. Wij vernemen dat od 12 Decem ber a.s. in het jaarlijkse K.R.O.- tournée Waalwijk weer aan de beurt is. Zo is besloten in een bespreking, die het bestuur van de K.J.M.V. had met de heer Hermans, vertegen woordiger van de K.R.O. Het gezelschap zal bestaan uit 15 nersonen. waaronder het Orkest Zonder Naam, o.l.v. Ger de Roos. WAALWT.TKSF, DEELNAME AAN DE VIERDAAGSE. Voor zover wij na hebben kun nen gaan, hebben de volgende in woners van Waalwijk met goed succes aan de Vierdaagse deelge nomen, n.1. dc dames I. Bergmans, R, Bergmans en R. Klerks en de heer Wijkmans, die 40 k.m. liepen en de heer Telsma, die 55 km. liep. Ook enkele militairen uit Waalwijk namen aan de Vierdaagse deel. ATHLETIEK. Zondag j.l. had in Breda een at letiekwedstrijd plaats, die georga niseerd was door de athletiekver. ..Sprint'". A. Timmermans van Ju liana nam hieraan deel in de C klasse en wist zich als no. 2 te plaatsen op de 1500 m. SPAAR ONZE PARKEN. De wielrijders, speciaal de jeug dige, schijnen te menen dat zij in de Burgemeester Moonenlaan en Brederodelaan zonder meer gebruik mogen maken van de trottoirs, maar niets is minder waar, want die zijn bestemd voor de wandelaars. Maar de jeugd fietst en wed- strijdt er over dat het een lust is en gaat langs, door en over de per ken heen, zodat deze aardig worden beschadigd. Wij geloven dat hier een krachtig voorbeeld stellen noodzakelijk is, want 't is niet alleen gevaarlijk, maar dit mooie deel der gemeente heeft er van te lijden en dat moet niet, hoezeer we de jeugd haar pretje gunnen. BALDADIGHEID OF DIEFSTAL? Het komt de laatste tijd nog al eens voor dat er 's avonds uit de diverse parken geraniumplanten verdwijnen. Het betreft hier geen vernieling of het afplukken van de bloemen, neen, de hele planten worden uit de grond gehaald, zodat we hier waarschijnlijk met een vorm van diefstal hebben te doen. In elk geval, de politie heeft de zaak in onderzoek en heeft de no dige maatregelen genomen om erger te voorkomen en de daders op te sporen. Het gaat er op lijken dat Waal wijk nog niet rijp is voor het bezit van prachtige parken en plantsoe nen. EEN MOOIE BUIT. Het mocht de heer Bart v. Bladel uit v.m. Baardwijk op het land" goed Bouskosten, eigendom van de familie Essink, bü Oldenzaal ge lukken Vrijdagavond 27 Juli j.l. een pracht van een driejarige ree bok te schieten met een goed ont wikkeld gewei. GEVONDEN en VERLOREN. Verloren: badtas met inhoud, portefeuille, leren riem, zilveren broche Wit-Gele Kruis, damcspols- horloge, twee portemonnaies wol len vest, step, gouden trouwring met inscriptie. Gevonden: zilveren dameshor loge, doublé dameshorloge, bril, twee shawls, kinderportemonnaie, twee broches, vulpen ceintuur, armbandje. AGENDA. Woensdag 1 Aug.: 8 uur repetitie Dameskoor „Oefening en Ver maak" in Hotel Verwiel. Zondag 5 Aug.: 12 uur repetitie Mannenkoor „Oefening en Ver maak" in „De Twee Kolommen". A. J. KROPHOLLER. De bekende architect A. J. Krop holler, die ook ons gemeentehuis met omgeving bouwde, waarvan de schoonheid niemand ontgaat, is dezer dagen onder grote belang stelling 70 jaar geworden. „De Tijd" van 1.1. Zaterdag schrijft o.m.: De kerk van de H.H. Martelaren van Gorcum aan de Linnaeushof te Amsterdam, het St. Rosaklooster aldaar met zijn bijzonder fraaie spitsbooggang, het gebouw van de Noord-Hollandsche Levensverzeke- ringsmaatschappij te Alkmaar, de raadhuizen te Noord wij kerhout en te Waalwijk, om nu maar enkele van zijn meest bekende scheppingen te noemen, zijn ons in het stads beeld vertrouwd geworden. Zij geven daar een ernstige noot, getuigen van rust en bezonkenheid. Zijn werk is altijd harmonisch aan gepast aan de omgeving en vooral wanneer hij een heel complex kan bouwen blijkt over welke vermo gens als ruimtekunstenaar hij be schikt. jpjJ BUITENKANSJE VOOR VIJF JONGENS. Lt. Dio Roxs bij de leiders. De vijf jongelui, die door de commissie, bestaande uit vertegen woordigers van de Koninklijke Nederlandse Ver. voor Luchtvaart en de Luchtmacht, zijn uitverko ren om gevolg te gieven aan de uit nodiging van de „Civil Air Patrol" der Amerikaanse luchtmacht voor een reis van drie weken door de Ver. Staten, zullen Zaterdag van Schiphol per Amerikaans leger vliegtuig naar de Ver. Staten ver trekken. De namen van de jongens zijn Kees Groothoff (Heerlen); Henk Heus (Ruurlo)Jan Hummel (Gro ningen); Max Sturhoofd (Laren) en Joost Jan Wentink (Zeist). Hun begeleiders zijn drs F". Ledeboer, lid van het hoofdbestuur der Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart en de luitenant-vlieger D. J. F. Roxs van de Luchtmacht. PANIEK IN EEN AUTOBUS. Donderdagavond is op een holle weg op de St. Pietersberg te Maas tricht een autobus met 36 vacan- tiegangers uit Wijk en Aalburg in brand geraakt. Fr ontstond een ja- niek toen men merkte dat de deu ren niet open gingen. De chauffeur wist echter met een schuimblusap- paraat het brandje te blussen. Even later heeft een passerende motorrijder het zeildoeken dak opengescheurd, zodat de reizigers het voertuig konden verlaten. De autobus is nogal beschadigd. Met een andere touringcar hebben de reizigers dezelfde avond de terug reis aanvaard. WAALWIJK. FINALE INVITATIE-TOURNOOI. Burbidge in 't bezit van cle beker. Gisteren werden de eindwed- strijden getennisd in het invitatie- tournooi, georganiseerd door de Waalwijkse Tennisclub. In uiterst sportieve en hoogstaande wedstrij den hebben de besten elkaar de overwinning betwist; sportiviteit heeft trouwens het hele lournooi gekenmerkt, waarvan alle wed strijden goed spel te zien gaven. De beker van Waalwijks Belang is thans definitief eigjendom van de heer Burbidge, een Engelsman, zodat dc beker niet in Waalwijk, zelfs niet in Nederland blijft. De beker en de overige prijzen werden uitgereikt door de heer Sjef de Kort namens Waalwijks Belang. De heer B. Weijers bedankte na mens het organiserend comité de deelnemers, Waalwijks Belang en allen die verder hebben medege werkt om dit tournooi zo'n uitste-, kend verloop te doen hebben. De uitslagen van de eindwed- strijden waren Dames enkel B: le pr. Mej. Mia Horsten; 2e pr. Mej. R. v. Berkel. Dames enkel C.: le pr. Mevr. L. Schaap; 2e pr. Mej. Vermeer. Dames dubbel B.: le prijs Mej. R. v. Berkel—Mej. Horsten; 2e pr. Mevr. MolenschotMej. N. de Kort. Dames dubbel C.: le pr. Mej. K. de VeerMej. A. de Veer; 2e prijs Mevr. SchaapMej Hoffmans. Gemengd dubbel B.: le pr. Mej. v. BerkelTacke; 2e pr. Mej. Hor stenHendriks. Gemengd dubbel C.: le pr. Mevr. SchaapEbben; 2e prijs Mej. de VeerLamers. Heren dubbel B.: le prijs Bur bidgeHendriks; 2e prijs Btoro- wiczv. Heijst. Heren dubbel C.: le prijs Blom- Trindler; 2e pr. Le JeuneGeer- kens. Heren enkel B.: le pr. Burbidge; 2e pr. Tacke. Heren enkel C.: le pr. Le Jeune; 2e pr. v. Eijck. Enorme resultaten. Zondag j.l. organiseerde de L.S.B. op de bomen van „St. Ambrosius te v.m. Baardwijk een Bondsconcours. Door prachtig zomerweer begun stigd, begon om half twee de grote kamp in tegenwoordigheid van de ere-voorzitter van de L.S.B., dhr. A. v. Huiten. Vooral door de korpsen (zestal len) zijn fraaie resultaten bereikt. Baardwijk, die de rij opende, schoot 21 punten, wat al een zeer goed be gin was, gevolgd door Kaatsheuvel, die een even zo goed resultaat boek te. Heusden dacht er echter anders over en deed er een puntje bij, zo dat zij met 22 punten eindigde, evenals Herpt dit deed. Besoyen bleef bij de 19 punten zitten, wat zeker niet slecht is Vlijmen en Nieuwkuijk deden echter minder goed werk en behaalden r esp. 14 en 7 punten. Elshout was hier de toon aangevende vereniging en schoot 24 punten, alhoewel vermeld zij dat maar 24 punten konden worden be haald. Ook voor de beker-competitie is ontzaglijk goed geschoten. Hier was het Herpt die de toon aangaf en 24 punten bijeen fabriceerde, gevolgd door Kaatsheuvel met 23, Elshout met 22, Heusden met 22, Baardwijk met 21 en Vlijmen met 18 punten van de 24. Standenlijst Beker Herpt 5 wedstr. 107 pnt. Kaatsheuvel 5 wedstr. 101 pnt. Baardwijk 5 wedstr. 90 pnt. Elshout 5 wedstr. 84 pnt. Heusden 5 wedstr. 81 pnt. Vlijmen 5 wedstr. 59 pnt. Voor uitgebreid verslag zie ons blad van Vrijdag 3 Aug. a.s. Vermeld zij dat er 32 schutters v/aren die vier, en 23 schutters die drie punten hadden geschoten. Te behalen 4 punten per schutter van de 79 aanwezige schutters. A.s. Zaterdag 4 Aug. 8 uur houdt de Langstraatse Schutters- bond een vergadering in hotel „Central" te Heusden. Aan de orde is o.m. kort verslag van het concours te Baardwijk, in ning korpsgeld voor 't concours op 19 Aug. te Heusden, opgave van deelnemende schutters voor een be spreking van dit concours, vaststel ling datum kasteleins-concours. Voor dit concours moeten de in schrijvingsformulieren op de verga dering van 4 Aug. binnen zijn. HAARSTEEG. Handboogsport. Tor gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de handboogschutterij Claudius Civilis organiseerde deze vereniging een groot nationaal concours, waarvoor grote deelna me bestond en dat begunstigd door fraai zomerweer ook schitterend is geslaagd. De uitslag is als volgt Ere-af deling. LTJnion, Boxtel 161 p.; Amicilia Schijndel 151 p.; Unie, Gestel 140 p.; St. Bastiaan, Liempde 140 p. Ereteken H. de Koning, Boxtel, 35 pnt. Afdeling A. De Wet's Zonen, Drunen 156 p.; Buiten Verwachting, Vught 138 p.; Wilhelmina, Gestel 134 p. Ereteken B. Bezeme, De Dage raad, Vught, 31 pnt. Afdeling B. Sonarus, Liempde 141 p.; St. Jo ris, Vught 135 p.; Constantia Driij- nen 133 p.; Union, Liempde 127 p.; Victoria Elshout 123 p. Ereteken A. Verharen van Union Liempde 29 p. Afdeling C. Eendracht 2. Gestel 128 p.; Clau dius Civilis, Haarsteeg 116 p.; Ons Genoegen 1, Herpt 111 p.; Vrolijke Schutters I Rosmalen 108 p.; Nim rod 2, Hintham, löl p.; Wilhelmi na 2, Gestel 88 p. Ereteken J. v. Vugt, Eendracht Gestel, 29 p. Afd. Personeel. H. de Koning. Boxtel, 25 p.; J. v. d. Hout. Gestel 24 p.; J. v. Drunen, De Wet's Zonen Drunen 24 p.; J. v. Dinther, Buiten Verwachting, Vught 24 p.; A. v. d. Eerde, Ami- citia. Schijndel 24 p.; G. Venrooij, St. Bastiaan, Gestel 23 p.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2