RONDE VAN KAATSHEUVEL KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND WIELRENNEN. M. SONNEMANS, Geld rop winnaar 1951 bij de AMATEURS J. VAN OSTA, Fijnaart winnaar bij de NIEUWELINGEN A P, VAN ZON, Tilburg Winnaar bij de NIEUWELINGEN B VOETBAL. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JULI 1951 3 H. van Ree, J. Koenen, J. Damen, v. Gennep, M. v. d. Linden en Jan v. d. Ven rijden een uitstekende course V V U Vrije drietallen. F. v. Lierapt, G. v. Rooij, H. de Koning van L'Union, Boxtel 60 p. G. v. Hout, P Heesters, F. v. d. Meyden v. Eendracht, Gestel 5!) p. C. v. Thiel, J. v. ThieT, J. v. Ro- zendaal v. Amicitia Schijndel 58 p. Na afloop werden onder 'n toe passelijk woord door de secretaris van de Bond de prijzen uitgereikt. TOUR DE FRANCE lingo Koblet onweerstaanbare winnaar. Zoals iedereen verwachtte, is gisteren de Zwitser Koblet als win naar van de Tour de France 19al de Franse hoofdstad binnengere den Na de laatste tijdrit, waarin het Zwitserse wielerfenomeen in derdaad zijn naam gestand deed en hij zich van een 22 minuten voor sprong verzekerde, twijfelde nage noeg niemand hieraan. „Mooie Hu- go" heeft zich onbetwistbaar de sterkste getoond. Zo is deze Tour weer verreden, die voor de Nederlanders zeer on fortuinlijk is geweest, maar van de andere kant ook zeer veel winst heeft gebracht. Nederland heeft zich ondanks de tegenslag toch een naam verworven in de tourwereld en volgend jaar zullen we waar schijnlijk met een ploeg van 12 man vertegenwoordigd worden. Eind-, en ploegenklassement. Het eindklassement luidt 1 Koblet (Zw.) 142.20.14; 2 Ge- miniani (Fr.) 142.42.14 op 22min.; 3 Lucien Lazaridès (Fr.) 142.44.30 op 24.16; 4 Rartali II.) 142.49.23 op 29.09; 5 Ockers (B.) 142.53.07 op 32.53; 6 Barbotin (Fr.) 142.56.54 op 36.40; 7 Magni (It.) 142.59.28 op 39.14; 8 Bauvin (O.Z.O.) 143.06.07 o p45.53; 9 Bernardo Ruiz (Sp.) 134.06.09 op 45.55; 10 Coppi (It.) 143.07.05 op 46.51; 11 Lauredi (Fr) 143.17.33; 12 Dicdericli (Lu xemburg) 143.19.43: 13 De Mulder (B.) 43.24.32; 14 Van Ende (B.) 143 27 32; 15 Riagiioni Tt. 143.29.06; 16 Meunier (W.Z.W.) 143.33.50; 17 Decock (B.) 143.34.15; 18 Cogan (W.Z.W.) 143.35.44; 19 Verschuren (B.j 143.35.50; 20 Bohet (Frankr.) 14*3.44.23. Het eindklassement voor de ploe gen prijs luidt 1 Frankrijk 426.47.36; 2 België 427 32 13; 3 Italië 428.09.49; 4 O. Z O* 428.35.36; 5 W.Z.W. 429.03.14; 6 Zwitserland 429.37.31; 7 Spanje 431.32.55; 8 He de Fr. 432.18.15; 9 Parijs 432.53.09. Bcrgklassement1 Geminiani (Fr.) 60 pnt.; 2 Bartali (It.) 59 pnt. 3 Coppi (It.) en Koblet (Zw.) 42 pnt.; 5 Ruiz (Sp.) 41 pnt.; 6 Lucien Lazaridès (Fr.) 37 pnt.; 7 Robic (Parijs) 23 pnt. MOTORSPORT IN ETALAGE BIJ CUNEN. De INDIANA-FABRIEK voor lederen kleding is een effectieve reclame aan het voeren, die het stempel draagt van de T.T.-races in Assen. Genoemde fabriek stelde een wis selbeker beschikbaar die, ontwor pen door Fred. Julsing en uitge voerd door de Gebr. Tugers in Den Haag, een unicum is onder de wis selbekers die wij tot nu toe zagen. Er is in verwerkt: 2,5 kg. zilver, 19,6 gram goud, 5 prachtige robij nen, gevat in het INDIANA-em- bleem, het voetstuk is van massief coromande-hout. De beker weegt met voetstuk 7,5 kg., is een halve meter hoog en de breedte bedraagt 29 cm. Deze schitterende beker wordt verreden op de T.T.-races in Assen in de 350 en 500 cc klasse. Ieder jaar ontvangt de eerst aankomende Nederlander in deze klasse een In- diana-embleem; degene die in het 5e jaar het meeste emblemen bezit, wordt de eigenaar van deze beker. In de prachtige etalage van de fa. Cunen, afdeling herenkleding, is deze beker te bezichtigen, geflan keerd door de eerste motor, een wanderer-motor uit het jaar 1904 en een gloednieuwe Eysinck, die de fa. Zijlmans ter beschikking stelde. Tot 8 Augustus zal deze motor sport-etalage te bezichtigen blijven. RONDE VAN DUITSLAND. De negende étappe van de Ronde van Duitsland, van Augsburg naar Bad Reichenhall, een afstand van 206 km., werd gewonnen door de Duitser Müller in 6 uur en 12 min. In het algemeen klassement heeft de Belg Impanis nog steeds de lei ding vóór de Italiaan De Santis en de Zwitser Schaer. Deze 3e Ronde van Kaatsheuvel was wederom een ongekend succes; met voornaamste feiten s Burgemeester v. d. Heijden lost start schot. Ongeveer 30.000 toeschouwers langs het V/2 km parcours. Een uitermate spannend verloop in alle categorieën. Een waar bombardement van lokken de premies in de amateurscoursc, waar door de strijd sensationeel en interes sant werd. Een zwaar parcours waar vechters van fiijers wonnen. Ben goede en perfecte organisatie. Een prominente en vastberaden jury. En dit alles nog begunstigd door het beste wielerweer. Dit alles kenmerkte deze 3e Ronde van Kaatsheuvel, met daarenboven een verzekering voor de au'torit van de Ou den van Dagen. Het organisatie-comité, bestaande uit de heren A. v. d. Ven, voorzitter, L. v. Meeuwen, secretaris, F. v. d. Linden, penningmeester, bijgestaan door de com missarissen J. v. Wezenbeek, G.. v. d. Linden en W. Soeterboek, dat reeds lange tijd de vele moeilijke problemen in deze „wachtgeldtijd voor de 3e Ronde van Kaatsheuvel trachtte op te lossen, kan met alle recht en met trots terug zien op een waarlijk ongekend succes. Burgemeester Mr. R. J. Th. van der Heijden bekrachtigde dit dan ook in zijn openingswoord vóór de amateurscourse. Vooral het vele werk dat tot dit succes leidde, van de heren A. v. d. Ven en L. v. Meeuwen verdient een extra pluim. Ook aan de zijde van de werkcom- missie een bijzonder woord van hulde en tevens van dank, voor de schitterende en correcte uitvoering van de hen opgeleg de taak. De luidspreker-accomodatie werd op uitstekende wijze verzorgd door Pivado uit Tilburg, terwijl de wedstrijd reportage in handen was van een K. W. C. bestuurslid. Verder een goede en gewaardeerde politionele hulp, zowel van de wakende als rijdende agenten en eveneens een perfecte E.H.B.O.-hulp, tot in de puntjes kloppend, geheel o.l.v. mej. Boerman uit Schijndel, die een bij zonder woord van hulde toekomt; voorts dank aan de verkoopsters van steun- speldjes voor de autorit van ouden van dagen, programma-verkoopsters enz. OVER DE WEDSTRIJDEN. Bij de Nieuwelingen. Even na half twaalf vertrok dan deze eerste groep voor de nodige 10 ronden, een afstand van 35 km. Meer dan 100 renners bonden de strijd aan en eenieder wist dat in de Nieuwelingen-course van ware uitlopingen geen sprake kon zijn. Maar na de eerste ronde wist men al dat hier felle strijd gelevferd zou worden. Vooral nabij de finish wordt fel om premies gesprint. Alles blijft bij elkaar en in de le ronde passeert H. v. d. Oetelaar uit Oisterwijk als leider van het peleton. Zo gaat het ronde na ronde; steeds weer nieuwe leiders bij het passeren van de finish. H. v. Ree, de Kaatsheuvelse fa voriet, blijft steeds mee vooraan in de kopgroep en iedereen hoopt dat hij een "ervolle plaats zal gaan innemen. P. v. d. Wouw en v. Halderen moeten op geven en v. Wijgerden ligt halverwege de course eveneens achter. In de 9e ron de passeert dan P. v. Zon uit Tilburg als no. 1 de eindstreep, een op 30-tal meters gevolgd door het grote peleton. De bel kondigt de laatste ronde aan en iedereen wacht popelend op de eind sprint van het peleton. De jury kreeg hierdoor een moeilijke taak. Tot ieders verbazing blijft P. v. Zon 30 meter voor het peleton uitrijden, ondanks verwoede pogingen van het grote peleton, dat in middels door pech en valpartijen gedund was tot een 50-tal renners. In een fu rieuze eindsprint kan P. van Zon zijn belagers op een afstand houden en pas seert met 20 m. voorsprong als over winnaar de eindstreep, waarbij hij de 35 km aflegde in 51 min. en 18 sec.. De Nieuwelingen A-course was al eni ge tijd aan de gang, toen na lang be- raad der jury de volgende uitslag be kend werd. 1 P. v. Zon, Tilburg, 35 km in 51 min. 18 sec. 2 A. Buisters, Terheijden. 3 W. Verkampen, Gemert. 4 F. Hendriks, Oss. 5 H. van Ree, Kaatsheuvel. 6 M. v. d. Smissen, St. Willibrord. 7 J. Verpoorten, 's-Bosch. 8 A. v. d. Linden, Tilburg. 9 Wiericks, Roosendaal. 10 J. Otten, Tilburg. 11 G. van Es, Waalwijk. 12 M. Sloots, Geldrop. 13 W. Slits, St. Oedenrode. 14 C. v. Geel, Zevenbergen. 15 K. Koch, de Rijm. 16 M. Struik, Gorkum. daardoor een te grote achterstand krijgt, i Klaas van Est onderscheidt zich. In deze eerste 10 ronden werden wel verschillende uitlooppogingen onderno men, waarvan er één door C. v. Est, de broer van de onfortuinlijke tourrenner Wim van Est. Nico, die in de eerste ronde als leider van het peleton door kwam, deed in de 5e ronde een geslaag de uitlooppoging en tot de 10e ronde weet hij een 50-tal meters voorsprong te behouden. Verwoed wordt gereden om hem in te halen en in de 11e ronde is het no. 1 W. Heeren uit St. Willibrord die hem achterhaald. Een uitlooppoging 6 ronden lang volgehouden, daarmee een grote premie in de wacht slepend, doch teveel van zijn krachten gevergd heb bend. Ettelijke mislukte uitlooppogingen werden nog ondernomen, doch steeds voor slechts 100 meter en de hele „ben de'' zat weer bij elkaar. Overigens aan merkelijk gedund door de vele uitvallers, waaronder ook M. v. Wanrooij en J. van Hoorn. J. Koenen zit nog steeds in het peleton en als dan de laatste ronde wordt aangekondigd, zit de jury weer met de handen in het haar, want ook nu weer zal het tot een massasprint uit lopen. Een massa-sprint, zo sensationeel echter, zoals nergens ooit meegemaakt. In de laatste 100 m ligt W. Heeren ruim 4 m voor zijn belagers. In volle ren stu wen 40 renners op de finish af en 25 m vóór de finish ligt Heeren nog steeds 2 m voor. Nog 10 m scheidt hem van de overwinning en juichend steekt hij de ar men omhoog en doet geen moeite meer; dit komt hem echter duur te staan, want in de laatste 25 m zetten v. Osta en Hermes alles op alles en juist in die on gelukkige periode, n.l. in de allerlaatste meter, passeren zij W. Heeren en win nen met banddikte, waarbij v. Osta's ex tra duwtje hem de overwinning bezorg de. J. Koenen eindigde in het peleton, doch werd niét geklasseerd. Echter een moedige race van deze 1-jarige nieuwe lingen, die de kleuren van de Wielerclub Kaatsheuvel op schitterende wijze verde digd heeft. Weer stond de jury voor een moei lijke taak, heftig protesterende, acticule- ren de renners omzoomden de jury tent en pas na 20 min. kon de volgende uitslag bekend gemaakt worden. 1 v. Osta, Fijnaart, 56 km in 1 u 21 min en 38 sec. 2 Hermes, Oud Gastel. 3 W. Heeren, St. Willibrord. 4 C. Raaymakers, Veldhoven. 5 Marchand, Tilburg. 6 P. de Beer, Tilburg. 7 J. v. Dijk, Rucphen. 8 Timmermans, Den Bosch. 9 L. d Weijs, Tilburg. 10 P. de Jongh, Made; 11 Fr. Vincks, Tilburg; 12 C. v. Est, St. Willibrord; 13 J. van Goch, Den Bosch; 14 J. Schellen, Rotterdam; 15 L. Magielsen, Standaard buiten; F6 G. Pauw, Utrecht. In de 20e ronde werd dan de wedstrijd beslist. Niemand kon echter vermoeden dat deze uitloping de overwinning als resultaat zou hebben. Maar mede dank zij een grote premie van de Hoofdstraat voor de renner die het eerst meer dan 200 m voor lag, werden nu uitlooppo gingen ondernomen. In de 20e ronde probeerden Sonnemans en v. d. Laar het en het lukte; met 50 m voorsprong passeerden zij de finish en i in de 21e ronde lagen zij al meer dan 200 m voor. Nu gingen echter enkele renners, o.a. v. Hugten, Hendriks, Cou- I wenberg, P. v. Gils, Bergmans, Driesse, een achtervolging inzetten. Eerst pro- j beerde van Gils het alleen, doch hij kreeg hulp van v. Hugten en Couwenberg en in de 24e ronde was de situatie als volgt; i Op kop Sonnemans en v. d. Laar. Op 300 m de groep v. Hugten, Hen driks, Couwenberg, v. Gils en Bergmans Op 500 m Driessen en Weterings en 550 m H v. d. Heuvel. Doch ondanks de verwoede pogingen en de grote priemie die er. voor uitgeloofd was, konden in de resterende ronden de uitlopers niet meer achterhaald worden. Fel werd nog gestreden, doch in deze stand kwam hoegenaamd geen verande ring. En juist in deze periode van de wedstrijd moest M. v. d. Linden afstap pen, wegens defecte hemmen. Dit ama teurtje had tot dan toe een uitstekende course gereden en iedereen betreurde het ten zeerste dat hij de cours nu niet meer kon uitrijden. Sonnemans bleek de meerdere van v. d. Laar, wat bleek door de vele premies die hij won. Het was te zien dat hij zou gaan winnen. Fris en monter, steeds vro lijk lachend, keek hij op naar de jury tent en toen de laatste ronde 1,5 km oud was liet hij v. d. Laar achter zich. Met ruime voorsprong won hij de 3e Ronde van Kaatsheuvel, de 105 km af leggend in 2 u. 47 min. 18 sec. Hierna volgde een ontzettend schitte rende spurt van de achtervolgers, die gewonnen werd door v. Hugten en bij het peleton zegevierde P. Emmen. in de sprint; van Gennep ging vlak voor J. Damen over de finish, terwijl v. d. Ven juist na het klassement, n.l. als 21e bin nen kwam. Niet de grote Suijkerbuik, Verstrae- ten, van Nijnatten en andere groten had den van zich doen spreken in deze 3e ronde en het lijkt er op dat zij in het voor-seizoen hun krachten te veel ver bruikt hebben. Van de Kaatsheuvelse renners was dus J. Damen de beste man, die zich n.l. als 17e plaatste. Na lang beraad werd hier dan de uit slag 1 M. Sonnemans, Geldrop, 105 km in 2 u. 47 min. en 18 sec. 2 v. d. Laar, Mierlo. 3 J. v. Hugten. Helmond. 4 Hendriks, Oss. 5 W. Couwenberg, Eindhoven. 6 P. van Gils, Goirle. 7 S. Bergmans, "Aalst. 8 J. Driessen, Terheijden. 9 Weterings, Raamsdonksveer. 10 H. v. d. Heuvel, Eindhoven. 11 P. Emmen, Raamsdonksveer. 12 A. v. Gennep, Dongen. 13 A. Stout, Rotterdam. 14 P. d. d. Bragt, Wagenberg. 15 L. Groffen, Tilburg. 16 T. Verbeek, Geldrop. 17 J. Damen, Kaatsheuvel. 18 J. v. d. Loo, Moergestel. 19 v. Til, Rotterdam. 20 W. Lamers, Nijmegen. 21 v. d. Ven, Kaatsheuvel. Jammer dus dat v. d. Wouw, v. Wij gerden, v. Haldcren, Scheerders, Snoe ren, P. v. d. Ven, M. v. Wanrooij, Sper- ter en v. Hoorn moesten uitvallen, doch voor de overigen een des te kranigere prestatie om niet onder te doen voor de allerbesten, maar het eigen publiek, dat werkelijk genoten heeft met 100 te tonen wat zij waard zijn. Het is meer geworden dan verwacht is en Zondagavond zag men allen een glunderende v. d. Ven ,die zich alleen nog kopzorg maakt over de premies die telefonisch zijn doorgegeven. Deze week worden ze echter zo nodig afgehaald. De 3e Ronde van Kaatsheuvel behoort dus weer tot het verleden en wij mogen met gerust hart zeggen en mèt alle be zoekers, dat de Ronde van Kaatsheuvel iets groots en iets aparts aan het wor den is en dat M. v.d. Ven en zijn collega's nu de ruggesteun hebben, om van deze ronde de grootste te maken, doch dan zal Kaatsheuvels middenstand en handel weer moeten meewerken als in 1951. Het is dus een ongekend succes ge worden en bij voorbaat moge de ronde van 1952 nu reeds verzekerd genoemd worden. Nieuwelingen A. Jan Koenen onze beste man. Om kwart voor één gaan de Nieuwe lingen A van start en na de emotionele course van de Nieuwelingen B, ver wachtte men van de „groten" in deze categorie een nog sensationelere strijd. En zij die dit verwachtten, zijn hierin zeer zeker niet teleurgesteld. J. v. d. Ven kreeg echter in de eerste ronde reeds met pech te kampen en moest uitvallen. De strijd ging dus verder met als favo rieten J. v. Hoorn, M. v. Wanrooij en de uitstekend rijdende J. Koenen. In de eerste 34 ronden zijn reeds vele uit vallers te noteren en het zware wegge deelte in de Hilsestraat eist al menig slachtoffer op. De eerste 10 ronden blijft de kopgroep bij elkaar en hierachter volgt dan een tiental achterblijvers. Als eerste „grote'' moet Tini Wolfs de strijd staken, omdat hij in deze eerste ronden pech krijgt en DE AMATEURS. Onder hoogspanning ging het nu naar half vier. Duizenden bezoekers omzoom den nu het parcours en ruim 135 Ama teurs w.o. een 50 van de beste klasse, koersten over het parcours en verzamel den zich bij de startlijn. Deze course zou dan de clou van de dag worden. De verwachtingen bij de Amateurs waren nu eenmaal hoog gesteld, temeer daar diverse kampioenen hieraan deelnamen. Even na half vier richtte Burgemeester v. d. Heijden zich dan tot de voorzitter van de W.C. Kaatsheuvel, de bezieler van de Ronde van Kaatsheuvel. Hij feli citeerde hem met deze 3e Ronde en sprak zijn waardering uit voor het vele werk dat de heer A. v. d. Ven in de afgelo pen maanden heeft verricht. Hij wenste de renners veel succes toe en „belde" hen weg, waarop 135 amateurs het par cours op schoten, om zich over 30 ron den te verdedigen en zich ten volle te geven om de vele premies in de wacht te slepen die werden uitgeloofd. Reeds van de le ronde af werden steeds 2, 3 a vier premies tegelijk ver reden en ook nu weer scheen de premie voor de renner die het meest als no. 1 de finish passeert, bijzonder in trek. Steeds werden hierdoor nieuwe uit looppogingen ondernomen en weer nieu we jachten ingezet. De eerste 10 ronden was weer een strijd van het peleton, alles bleef steeds bij elkaar, allen bij de finish werd ver woed gespurt om de vele lokkende pre mies. Weterings uit Raamsdonksveer lag in de 2e ronde een 10-tal meters los, doch in de volgende ronde kwam A. Ver straten met ruim voorsprong voor. Hierop was het Weterings echter weer die enige meters los in de 5e ronde de finish passeerde en dan volgde en lange sliert van ruim 200 m, waarin Snoeren, v. Gennep en Damen voorin te bespeu ren waren. In de 9e ronde probeerde de Kampbal het weer, maar ook nu mislukte zijn po ging; in de 10e ronde lag v. Haaren uit Oss los, de renner die in de voorlaatste ronde zodanig kwam te vallen dat hij met hersenschudding naar het ziekenhuis in Den Bosch vervoerd moest worden. In de 11e ronde ging Kuijten uit Mier lo het proberen; 3 ronden lang hield hij zijn uitlooppoging stand, maar in de 14e rende was ook hij weer ingelopen. Inmiddels hadden een 25-tal renners de strijd moeten staken en achter het grote peleton probeerde v. Es, Pafort en Peters nog om, na opgelopen pech, het peleton in te halen, wat hen ondanks de hulp van enkele premie-schenkers niet gelukte, maar in de 16e ronde werden ze gedubbeld en moesten de strijd staken. Intussen noteerden we nog ettelijke uit looppogingen, zagen we een felle sprint tussen J. Damen en v. Gennep, die laatst genoemde won, en zo ging de 20e ronde in. Snoeren moest nu wegens pech op geven, de favoriet van Kaatsheuvel moest afstappen, met een goede wedstrijd achter zich. KRANIGE JONGE DAMES. Onder de bijna 9000 deelnemers aan de Vierdaagse van Nijmegen tippelden •took een tweetal jongedames uit Kaats heuvel mede, die het hele parcours uit liepen en wel wat verbrand, doch fris en monter weer thuis arriveerden. Het wa ren de dames Gon Dingemans uit de Verl. Hoofdstraat en Bep Nannes uit de Gasthuisstraat, die deze prestatie lever den. 't Is echter niet de eerste keer ge weest, dat deze twee wandelaarsters met goed gevolg aan een tippeltocht deelna men. Een paar weken terug fietsten ze samen naar Oss, maakten daar een wan deling- van 45 km mede en trapten toen op hun vehikel weer monter huiswaarts. Het fietsroutje van bijna 100 km werd maar niet meegeteld. We behoeven hier niet te spreken van het zwakke geslacht! GESLAAGD. Voor het gehouden examen Costumiè- re slaagden o.a. de jongedames Hermien Vermeer alhier en Tony van Zeist en Willy v. d. Schans te Sprang-Capelle. Voor Lingerie Coby Zwaans, Fien Hamers, Nelly Bergmans alhier, Miep van Drongelen te Besoijen, Rika Molen graaf, Besoijen, Jannie Nieuwenhuijzen, Sprang, Joke Verhagen, Capelle, die al len hun opleiding genoten bij de Eerw. Zusters Franciscanessen te Kaatsheuvel. Voor het eindexamen Mulo A slaagden o.m. de jongedames Ria Frederiks en M. de Cock alhier. TENNISTOURNOOI. Zaterdag vingen de wedstrijden aan om het Kaatsheuvelse Kampioenschap Tennissen op de banen bij Hotel Restau rant Euphonia, uitgeschreven door de Juniorenclub. Zondagavond waren de uitslagen: Heren enkel: E. Verschuren slaat Th. v. d. Hoven 63; 61; W. v. Nieuwstad slaat T. Kemmeren 119; 60; J. Jansen slaat Jos Verschuren 60; 61; J. Schellekens slaat Tonny v. Gestel 62; 6-^-1. Heren dubbel: RL v. Nieuwstad en A. Schalken slaan J. Stam en W. van Nieuwstadt 62; 6—2; Sj. van Nieuw stad en M. Kemmeren st|ian Th. v. d. Hoven en Jos Verschuren 61; 61; H. v. Nieuwstad en J. Jansen slaan C. Verschuren en Jan Reijnen 60; 63. Dames Enkel: Mevr. Hendriks slaat mevr. D. Brekelmans 62; 61; Mevr. Wijtenburg slaat Mej. Span 62; 63. Dames DubbelMej. Schoenmakers en Mej. Leenaarts slaan Mevr. v. Nieuw- stad-Borsten en Mevr. Smit-Schalken 6—1; 6—2. i Mej. F. v. Hoorn en A. v. Hoorn slaan G. Kemmeren en J. v. Dongen 6—1; 9—7. Gemengd dubbelMej. v. d. Heijden enj. Jansen slaan Mej. Vloemans en J Lagarde 6—1; 6—3; Mej. F. v. Hoorn en E. Verschuren slaan Mej. v. Berkel en J. Schellekens 57; 64; 64; Mej C. Jansen en J. Stam slaan Mevr Hen driks en J. v. Nieuwstad 64; 75; Mej. Schoenmakers en M. Kemmeren slaan Mej. Span en Tonny v. Gastel 62 6-0. EEN MOOI BEGIN. Zaterdag namen de eerste leerlingen van de R.K. Handelsavondschool aan 't examen Machineschrijven te Tilburg deel. Ze waren opgeleid door de heer Klomp, van het instituut Klomp Vorse- laars uit Tilburg. Geslaagd waren: Ger. Brekelmans, Henk Kleijsen, Willy van Laarhoven; Jo Matthijs, Cor v. d. Ven en J. Valk te Kaatsheuvel, de dames Nelly Aquina en Ria Kemmeren alhier en Tini Beerens en Sjaan v. Noye uit Loonopzand. Een mooi succes voor een cursus, die in goed drie maanden werd afgewerkt. In September zal bij voldoende deel name door de R.K. Handelsavondschool opnieuw een cursus worden begonnen. HERWONNEN LEVENSKRACHT. De gehouden speldjesdag van Herwon nen Levenskracht bracht het mooie be drag op van 282. De afdeling Kaatsheuvel bestaat in het najaar 25 jaar. Het ligt in de bedoeling dit feit enigszins feestelijk te herdenken, waarop we nog nader terugkomen. Gegund. Aan de firma Jos de Brouwer werd bi.j onderhandse aanbeste ding de electrificatie opgedragen van de in aanbouw zijnde schoen fabriek van de Gebr. Beerens al hier. Nieuwe Maria-school Op 3 Sept. a.s. zal de nieuwe Mariaschool aan de Tramlaan bij de St. Joseph-kerk in gebruik ge nomen wordep. Momenteel is men reeds bezig met het overbrengen van de schoolbcnodigdheden naar het nieuwe gebouw. De school komt onder leiding staan van Mej. Pontenagel en wordt uitsluitend door lekenpersoncel bediend. I)e schoollokalen van de oude Maria school bij het klooster der Eerw. Zusters Franciscanessen krijgen een andere bestemming. Geslaagd. Voor het diploma Huishoudkun dige slaagde te Tilburg de jonge dame Maria Cappetti alhier. Crescendo-nieuws. Het is de bedoeling van de to neelvereniging „Crescendo" begin October het seizoen te openen met een stuk, waarvan het toneelmin- nende publiek weer voor de volle honderd procent zal kunnen ge nieten. Het in studie genomen stuk is het prachtige toneelwerk door Rosita Peters „En de bossen zin gen hun lied", een spel uit 'n bos rijke streek van Noorwegen. Dere petities zijn reeds in volle gang on der leiding van de heren v. Opstal en M. de Vries. Voor meer officiële gegevens ho pen wij later terug te komen. Agenda. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- theater, „Het laatste duel", toeg. 14 jaar. Donderdag 7.30 uur n.m. repe titie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur n.m. repe titie Gem. Koor Bel Canto. Uno-Animo in het zilver. De voetbalvereniging Uno Animo maakt zich op tot viering van haar zilveren bestaansfeest. Een volijve rig feestcomité onder voorzitter schap van de heer M. v. Esch, heeft de voorbereidende werkzaamheden zowat achter de rug en zo zal dit feest worden ingezet met een ker kelijke viering op Zondagmorgen. Om 8 uur wordt een H. Mis op gedragen tot intentie der vereni ging, waaronder alle leden de H. Communie zullen ontvangen. Een receptie zal plaats hebben in de zaal van „Concordia" van 121 uur n.m., waarna om 6 uur een ju bileum-wedstrijd zal worden ge speeld tussen Uno Animo I en D.E.S.K. 1 uit Kaatsheuvel. Om 8 uur wordt een koffietafel aangeboden, waarna gezellig samen zijn. Tegelijk met deze viering zal plaats hebben de huldiging van de secretaris der vereniging, die de grote stuwkracht was van Uno, en de heren W. Beerens en M. Vera, die beiden vanaf de oprichting de vereniging trouw bleven. Een welverzorgd feestprogram is reeds uitgegeven, waarin bijdragen voorkomen van de hand van de Geest. Adviseur Kap. Vervoordel- donk, burgemeester v. d. Heijden, de secretaris van de Nederl. R.K. Sportbond, de.heer Dobbelsteen, de voorzitter van Uno Animo e.m.a., terwijl de secretaris, de heer W. Beerends, nog een zeer nauwkeurig verzorgd historisch verslag ten bes te gaf over de historie der vereni ging. Moge de feestelijke viering van dit mooie jubilé begunstigd worden door mooi zomerweer. Tragisch sterfgeval. Toen Zondagmorgen om 6.30 uur de landbouwer H. v. Loon alhier thuis kwam uit de weide waar hij zijn vee had verzorgd en verder wilde gaan met de verzorging van het pluimvee, bleef hij plotseling dood. De overledene is 46 jaar en laat een gezin met 6 minderjarige kinderen achter. Geslaagd. Voor het diploma Mulo A slaagde Vrijdag j.l. in Tilburg onze dorps- genote Mej. Corry v. d. Schoor, die haar opleiding genoot bij de Zusters van Liefde aan het Goirke te Til burg. Voor de Nederlandse Associatie voor Practijkexamens slaagde onze dorpsgenoot de heer Corn. Spapens voor de diploma's Associatie Boek houden en Nederlands. Op het desbetreffend examen te Amsterdam slaagde de Eerw. Frater RQdolfo van het Fraterhuis „St. Eligius" alhier, voor het exa men L.O. Engels. Sectie winkeliers van de R.K. Middenstand. Genoemde sectie hield een ver gadering in de zaal van de Wed. Wijtvliet ter bespreking van een actie bij gelegenheid van de feeste lijke opening en ingebruikname van de nieuwe kiosk. Er werd besloten cm deze plechtige opening, ook voor wat het gesproken woord betreft, op de filmband vast te leggen. Het ligt verder in de bedoeling het publiek een gratis filmavond aan te bieden waar deze film zal wor den vertoond en in aansluiting hier op een film af te draaien, die de aangesloten winkeliers laat zien, werkzaam in hun zaak of bedrijf. Verder werd besloten om in de toekomst geen bijdragen meer te geven in geld of natura voor plaat selijke loterijen en dergelijke, be houdens in gevallen waarvoor door het bestuur van de Middenstands vereniging toestemming wordt ver leend. Tenslotte werd in principe over eenstemming bereikt over het op richten van een plaatselijke spaar- zegelkas. Auto uitgebrand. Donderdagmiddag 1.1. omstreeks drie uur geraakte een auto, toebe horende aan de manufacturier B. Mooneri, welke auto achter de ou derlijke woning aan de Kerkstraat alhier geparkeerd stond, door on bekende oorzaak in brand. Met veel moeite kon een partij manufacturen in veiligheid worden gebracht. Voor de betrokkene een grote schadepost. EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD IS DE MOTOR VOOR ELK BEDRIJF. WAALWIJK. R.W.B.—GUDOK 1—2. Het is RWB gisteren niet gelukt de wedstrijd tegen Gudok, die ge speeld werd voor het nederlaag- tournooi, te winnen. In een van weerszijden matig gespeelde wed strijd wisten de Tilburgers met 2-1

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3