DOKIE DURF in Boris Baal duikt op HOE VREEMD 'T KAN LOPEN IN DE WERELD, 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JULI 1951 6 NOTARIS. ADVOCAAT EN VROUW VERMOORD. BOM OP DE PLAATS WAAR DE PIET HEIN ZOU MEREN. i de uitwerking hebben en dat moet worden voorkomen. De Perzische Oliekwestie. Volgens de bladen in Teheran zou de Perzische regering bereid zijn op bepaalde voorwaarden met de En gelse regering samen te werken. Deze voorwaarden zouden omvat ten een directe betaling van 500 millioen pond, een maandelijkse be taling van 5 millioen pond, de vor ming van twee oliemaatschappijen een Iraanse voor de winning en binnenlandse verkoop van de olie, de andere onder bestuur van twee Perzen, twee Amerikanen en een Engelsman en een contract voor 10 jaar voor deze laatste maatschap- PÜ- Het is wel zeer twijfelachtig of de Engelse regering zowel als de Amerikaanse op dergelijke voor stellen zouden ingaan. Van Ameri kaanse zijde zou die tweede olie maatschappij min of meer een in de wielen rijden van hun Engelse bondgenoten zijn, terwijl de Engel sen er maar erg schraal zouden af komen met een bestuurder in een raad van vijf, terwijl ze daarnaast een aanzienlijke som gelds zouden moeten storten. Misschien heeft de Perzische regering 't wel heel link bekeken om op een dergelijke ma nier zich te verzekeren van de steun der Amerikanen, doch 't lijkt er wel een beetje dik op te liggen. Winst voor de K.L.M. De K.L.M. heeft over het eerste half jaar 1951 voor het eerst weer winst gemaakt. Deze zal ongeveer een half millioen bedragen. Volgens het jaarverslag over '50, waarin dit wordt meegedeeld, steeg de omzet gedurende dat jaar tot 188 millioen gulden en zowel passagiers vervoer als vrachtvervoer breidden zich uit; 1950 was dan ook gunsti ger dan 1949, want in 1949 lag de luchtlijn naar Djakarta voor een groot gedeelte stil. Nog over de eer ste helft van 1950 bedroeg het ex ploitatieverlies ruim 2 millioen, maar dit kon worden gedekt door nagekomen baten uit vorige jaren, terwijl de eindrekening sloot met een batig saldo van 56 duizend gul den. Het passagiersvervoer, met name het emigrantenvervoer, nam gesta dig toe en het vrachtvervoer lag zelfs 70% hoger dan in 1949. Nieuwe lijnen werden geopend en nieuwe toestellen werden aangeschaft. Op 31 December beschikte de K.L.M. over 67 vliegtuigen. Naar het zich laat aanzien zal de luchtvloot ter nauwernood toereikend zijn om aan de vraag naar vervoer te voldoen. Het gaat dus goed met onze K.L.M. en we kunnen niet anders dan hopen dat het goed blijft gaan, want Nederland kan zo'n bedrijf voor zijn welvaart best gebruiken. Socialisten en Franco. Professor Onsnor begon dadelijk mfet het construeren van een „octode-straal-detector" een machine waarmede men de aanwezigheid van Octodestralen zou kunnen aantonen en hun bron opsporen. Terwijl de geleerde aan het werk was, woei een koude luchtstroom de kamfer binnen en deed de gordijnen opwaaien. „De balkondeuren staan open" mom pelde de professor. „Hoe is dat mogfelijk? Ik heb ze zeker niet opengedaan". Hij was namelijk geen verstrooide pro fessor. De geleerde begaf zich naar de deuren om ze te slui ten. Op dat ogenblik glipte een vrfeselijk mens naar binnen. „Nou speel je me in de kaart, prefester", siste Mergel tus sen zijn tanden. Men herinnert zich het gerucht dat de socialisten indertijd gemaakt hebben toen de Nederlandse rege ring, in overeenstemming met de resolutie van de Algemene Verga dering der Verenigde Naties, be sloot een fout te herstellen en nor male diplomatieke betrekkingen met Spanje aan te knopen, 't Heeft hun niet gebaat. Daarna is de storm weer een beetje geluwd. Nu hebben de Amerikanen de conclusie getrokken uit hun rede nering dat Spanje onmisbaar is voor de verdediging van 't Westen en ze zijn van plan een bondgenoot schap met dat land te sluiten, twee zijdig omdat Frankrijk en Engeland weigeren mee te doen. Franco blijft voor deze landen blijkbaar een ver schrikkelijk gevaarlijke boeman, speciaal voor Engeland, maar daar zijn dan ook de socialisten aan het bewind die het zo goed kunnen vin den met de communistische dictator Tito. Echter ook de Nederlandse socia listen voelen zich verplicht hun steentje bij te dragen om de „fas cistische" staat van Franco te ver hinderen deel te hebben aan de Eu ropese gemeenschap. De socialisti sche fractieleider in de Tweede Ka mer, mr. Burger, heeft aan de re gering vragen gesteld over deze ma terie. Hij is van mening dat de mi litaire samenwerking met Franco en de daardoor in brede kring in Europa gewekte onrust en wantrou wen niet bevorderlijk zijn voor de collectieve verdediging van West- Europa en hij vraagt de regering van de ter zake ook in Nederland bestaande verontrusting te bestem der plaatse in Amerika te doen blijken. Heeft de P.v.d.A. nu werkelijk niets anders te doen dan zich met' dergelijke kinderachtigheden bezig te houden? Werkelijk, er zijn wel andere zaken die de collectieve ver dediging van West-Europa minder bevorderen dan de samenwerking met Franco. Integendeel, die samen werking is noodzakelijk om West en Zuid-Europa effectief te kunnen verdedigen. De Amerikanen zien dit in en willen daarom Spanje in hun verdedigingssysteem betrek-- ken. De verontrusting ter zake in Nederland valt nogal mee, behalve dan in P.v.d.A.-kringen, die daar door van een ontstellende kortzich tigheid blijk geven. En afgezien van de practische overwegingen dat Spanjes medewerking onontbeerlijk is, kunnen we voor de zoveelste maal de vraag stellen: waarom wel Rusland, waarom wel China, waar om wel Joego-Slavië? Meent de P.v.d.A. werkelijk dat het gevaar dat Franco dan volgens haar zou betekenen minder groot is wanneer het afzijdig wordt gelaten en ge wantrouwd, dan wanneer het in de West-Europese gemeenschap wordt opgenomen? Nee, al die vrees lijkt ons een beetje belachelijk en ver ontrusting te suggereren of zelfs te creëren waar die niet is, lijkt ons in deze tijd wel zeer overbodig. Einde staat van oorlog met Duitsland. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt dat met ingang van 26 Juli 12 uur de staat van oorlog tussen Nederland en Duitsland is beëindigd. Een desbetreffend Koninklijk Besl)üt, waaraan het karakter van een pro' clamatie is gegeven, is op dezelfde dag in het Staatsblad gepubliceerd. De beëindiging van de staat van oorlog betekent een formele beves tiging van het herstel van normale betrekkingen tussen Nederland en Duitsland. Hiermee zyn echter niet alle moeilijkheden opgelost die de oorlog heeft doen ontstaan. Hier toe zullen van weerszijden geduld, een juist begrip voor hetgeen in 't verleden is geschied en vertrouwen in de toekomst nodig zijn. Op de ze wijze zal aan de staat van oor log tussen beide landen inhoud dienen te worden gegeven. De beëindiging van de staat van oorlog valt in dit geval niet samen met het sluiten van een vredesver drag, omdat niet is te voorzien dat een dergelijk \'erdrag binnen af- zienvare tijd kan worden gesloten. Daarom ook worden een aantal voorbehouden gemaakt ten aan zien van Nederlandse rechten en aanspraken die geregeld moeten worden bij het sluiten van een vredesverdrag. ZUIVEL-EXPORT NAAR V.S. IN GEVAAR. De Nederlandse kaas- en andere zuivelexporteurs, tesamen met hun buitenlandse collega's uit Europa worden in hun afzetmogelijkheden ernstig bedreigd door een amende ment op de wet op economische controle, die thans bij de confe rentiecommissie van het Ameri kaanse Huis en Senaat in behan deling is. Door dit amendement zouden al le import van melkproducten, waaronder kaas, met ingang van 30 Juni 1953 worden verboden, in dien deze invoer invloed zou heb ben op de binnenlandse productie of verkoop, of de plannen voor het in stand houden der prijzen in de war zou sturen. Aangezien het amendement in de versie van het Huis en de Senaat hetzelfde is, zal de conferentie commissie nauwelijks in staat zijn er een wijziging in aan te brengen of dit amendement uit de wet te laten Een aantal landen, waaronder Nederland, hebben hun bezorgd heid uitgesproken, daarbij wyzend op het feit dat vermindering van hun verkopen in de Ver. Staten noodzakelijkerwijs de doller-tekor- ten verhoogd, daarmee de moge lijkheid in Amerika te kopen, zo dat het ogenblik van volledig her stel verder weg komt te liggen, en men aldus de mogelijkheid om het hoofd te bieden aan de machten der agressie, moeilijker wordt. Zijn amendement heeft ten doel, de Amerikaanse zuivelboeren aan te moedigen. In 1950 is in de V. S. rond 22.500.000 kilogram buitenlandse kaas ingevoerd. En dan roept men maar steeds: Nederland moet exporteren, nieu we wegen zoeken E.C.A. GAAT FABRIEKEN FINANCIEREN. De E.C.A. zal binnenkort tot be langrijke wijzigingen van haar fi nancieringsstelsel overgaan, waar van het doel zal zijn de betrokken landen niet meer te helpen via de regering, maar door rechtstreeks met fabrieken, vakverenigingen en technisch personeel te beraadsla gen. Voor dit doel zou een bedrag van 330 millioen dollars beschikbaar gesteld worden, waarvan 250 mil lioen dollars in de vorm van tegen- waardegelden, zo meldt het Agen- ce France Prcsse. De E.C.A. hoopt op deze wijze het jaarlijkse nationale inkomen van Europa met een aanzienlijk bedrag te verhogen, de Europese productie te vermeerderen, de prij zen te doen dalen en de lonen te verhogen. Er zullen bijzondere ge mengde productiecommissies in gesteld worden, in het bijzonder in Italië, Frankrijk en Duitsland. Dit plan zal aanstaande Zondag offici- ëel door de E.C.A. bekend gemaakt worden. Een nader bericht van de Volks krant zegt Ook na het invoeren van 't plan- Hoffman zal Nederland nog giften en leningen in dollars krijgen. Er zal tevens meer geld beschikbaar zijn voor de industrialisatie van Nederland. Volgens een woord voerder van de Marshall-adminis tratie is Nederland een der landen, die het meeste profijt uit het plan- Hoffman kunnen trekken. Dit hangt echter voornamelijk af in hoeverre de Nederlandse bedrijven zich aan het nieuwe programma zullen aan passen. Zal Karl Kiy worden uitgeleverd? Het Landesgericht te Ilannover heeft de 24-jarige Duitser Karl Heinz Kiy uit Hannover wegens 'n groot aantal diefstallen tot vier jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Kiy heeft tijdens de oorlog bij de weermacht in Nederland gediend. Tegen het einde van de bezetting heeft hij in Brabant een notaris, een advocaat en een vrouw van 't leven beroofd. De Duitse Feldgendarmerie heeft hem destijds voor deze niet-poli- tieke moorden gearresteerd en naar Duitsland overgebracht, waar Kiy in de op de capitulatie volgen de chaos wist onder te duiken. In de daarop volgende jaren heeft hij met een bende de steden Ilanno ver, Hildesheim, Hameln en Goet- tingen onveilig gemaakt, zonder dat men hem heeft kunnen arreste ren. Dit is eerst onlangs gelukt. Na zijn arrestatie heeft de Duitse po litie de Nederlandse politie ge waarschuwd. Het is niet zeker, zo vernemen wy, of Kiy wegens de door hem in Nederland gepleegde moorden, aan ons land zal worden uitgeleverd. De mogelijkheid is groot dat hij deswege in Duitsland terecht zal staan, vooral omdat de Duitse justitie reeds tijdens de be zetting de moorden als niet-poli- tiek heeft aangemerkt. Een berech ting in Duitsland zou uitlevering aan ons land overbodig maken. ORDERS UIT PAKISTAN. Naar wij vernemen heeft de In dustriële Handelscombinalie Hol land in Den Haag, welke een ex port-combinatie is van een zestal Nederlandse scheepswerven, van de regering van Pakistan opdracht gekregen voor de levering van een tweetal baggerzuigers, tezamen ter waarde van omstreeks 11 milli oen. Hieronder is begrepen het bij te leveren drijvend materiaal. LAATSTE WAARSCHUWING AAN SPEELCLUBS. Namens de Officier van Justitie te Amsterdam is aan besturen van alle speelclubs te Amsterdam dus alle besloten clubs en de z.g. cercles privés een waarschu wing uitgereikt door de politie, waarin wordt gezegd, dat deze clubs hun activiteit op zeer korte termijn moeten staken, daar an ders zal worden ingegrepen. HAAGSE SPEELCLUBS OOK GEWAARSCHUWD. De Haagse officier van Justitie heeft, evenals zijn hoofdstedelijke collega, aan de politie opdracht ge geven de speelclubs en „cercles privés" van de Residentie te waar schuwen, dat zij hun activiteit op zeer korte termijn moeten beëindi gen. Wordt hieraan geen gevolg ge geven, dan zal worden ingegrepen. Deze maatregel moet worden gezien als een gevolg van de aankondiging van minister Mulderije in de Eerste Kamer, dat de strijd tegen de speel clubs krachtig zal worden aange pakt. KOLENPRIJZEN OMHOOG. Naar wij vernemen zullen de brandstoffen weer een flink stuk duurder worden. Met ingang van 1 Augustus a.s. zal deze prijsver hoging ingaan en zij bedraagt, zo verzekerde men ons, gemiddeld circa 14 procent. Deze maatregel'is een gevolg van het oplopen van de pryzen der in gevoerde kolen en hij geldt voor alle soorten. DEN HAAG HELPT HONGEREND INDIA. 10.000 bijeengebracht. Niet zonder trots reikte Donder dagmiddag ds. D. Veldkamp, de voorzitter van de Haagise Jeugd- Actie aan de Algemeen Secretaris van de Nederlandse Jeugdgemeen schap, Jan Peters, de tienduizend gulden over, die de Haagse bevol king ten bate van hongerend India bijeen heeft gebracht. De heer Peters, die voor het bij eengebrachte geld de eerste le vensmiddelen zal inkopen, die per schip naar India vervoerd zullen worden, toonde zich zeer verheugd over dit resultaat. „Het is hoog tijd dat er geholpen wordt", zo zei hij. „Het mislukken van de laatste oogst, het droogte seizoen, de hongersnood en de heersende epidemieën maken de situatie bijna onhoudbaar". Op de plaats waar Zaterdag het koninklijk jacht Piet Hein bij de ioswal in de Sliedrcchtse haven zal meren, werd bij het op diepte brengen van deze plaats een bom opgebaggerd. Het bleek een raket- bom te zijn van Engels maaksel, wegende ongeveer 30 kilo. Deze bom is daar vermoedelijk terecht gekomen tijdons 't bombardement op Nieuwjaarsdag 1945, toen geal lieerde vliegers boven en rond Sliedreclit zeer actief waren. DODELIJK BEDRIJFSONGELUK. Bij het uitvoeren van werkzaam heden op een stellage van ruim zes meter hoogte op het terrein van de P.N.E.M. langs de spoorlijn Eind hovenDen Bosch, is de 53-jarige monteur A. W. uit Den Bosch, ge vallen. De man was vrijwel op slag dood. INVALIDEN MOGEN BELASTINGVRIJ EEN PASSAGIER MEENEMEN. Het K. 11., waarbij onder bepaal de voorwaarden vrijstelling van Motorrijtuigenbelasting aan inva liden wordt verleend, wordt met ingang van 1 Augustus gewijzigd in die zin, dat de eis, dat een inva lide zijn motorrijtuig uitsluitend voor zijn persoonlijk vervoer moet gebruiken, is vervallen. MANOEUVRES IN OOST-DUITSLAND. Zaterdag zijn sterke eenheden van de Russische strijdkrachten in Oost-Duitsland in de driehoek tus sen Berlijn, de Baltische Zee en Mecklenburg grote manoeuvres be gonnen. De gezamenlijke divisies van 2 volledige rode legercorpsen fungeren als „aanvallers uit 't Wes ten". Zij hebben hun posities langs de grens met de Britse zone reeds ingenomen. De „verdedigers" be schikken over anderhalve divisie. De manoeuvres worden bijgewoond door een aantal leden van de gene rale staf van het Rode Leger uit Moskou. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". 13). Naar het Engels. HOOFDSTUK XVIII. Chesney was van plan die volgen de middag naar Hollthorpe te gaan waar Mrs. Hopemere op verzoek van de domineesvrouw een bazar hield ten bate van het Herstellings oord. Harold had zijn hulp beloofd bij het verloten. Onder het kleden overlegde hij 't een en ander. Die middagpartij was een uitstekende gelegenheid om on gemerkt weg te komen naar de ka mer waar hij wist dat Mrs. Hope mere de sleutels van de beide schat kisten bewaarde, die nu in de bank te Wyviton stonden. Hij zou daar heen rijden en er de juwelen halen op verzoek van Mrs. Hopemere, zo als hij de directeur verzekeren zou. Als hij de kistjes eenmaal op Green- lands had, dan zou hij op zijn ge mak de inhoud nakijken en er het bewuste halssnoer van parels en topazen uithalen. Hij wist dat dit opgeborgen was bij de andere juwe len, omdat Alicia er sinds die avond van het bal bij de Caterhams een afkeer van had gekregen. Die Indi sche Prins wist zeker van 't verhaal van het snoer af. Zou zij haar dit verteld hebben Wat zouden die twee toch praten, terwijl hij haar portret schilderde Nu, als 't snoer waarlijk vergiftigd was, dan zou 't niet lang duren. Chesney had heel wat nagedacht over de uitwerking, toen hij nog een ander slachtoffer op het oog had dan Mrs. Moss. Het ding was waarschijnlijk niet altijd gevaarlijk, maar hij had zeker toe vallig op een veertje gedrukt, ter wijl hij Alicia zo onstuimig omhels de. In de geest glimlachte hij als hij dacht dat hij Mrs. Moss ook zo om helzen zou. Maar daarom zou het niet onmogelijk zijn een ongeluk te veroorzaken. Onder weg naar Hollthorne was hij nog steeds vervuld van zijn boze plannen. Zodra hij het huis binnen trad, was hij een en al hoffelijkheid en voorkomendheid. Mrs. Hopemere keek op van het kraampje waar zij verkopen zou en groette hem. De hall was veranderd in 'n soort Japanse galerij en was rijkelijk veriserd met chrysanten. Op enige afstand zag hij Alicia in het conven tionele Japanse costuum met kleu rige kimono en fleurige bloemen in het ravenzwarte haar. Daar zij niet wist dat hij haar zag, droeg haar gelaat een weinig opgewekte uit drukking. Een ogenblik later trad Mrs. Le- garde op hem toe. Ze meende alle reden tot tevredenheid te hebben over de verkoop en zei De tijd vliegt letterlijk, of schoon u dit nu misschien niet zo voorkomt, Mr. Chesney, in uw ver langen naar eind Februari. Chesney glimlachte eens, waarop Mrs. Legarde meer zakelijk voort ging Nu, Ruth zal u wel op de hoog te brengen van de loten. Zij is bo ven in de salon. U kent de weg, nietwaar? Langzaam liep Chesney de trap op en even later trad Forde de sa lon binnen. Ik moet een lied zingen, ver klaarde hij zijn tegenwoordigheid. Mijns inziens was he tbeter als er een eenvoudige intekenlijst rond ging, dan dat er een dergelijke wel dadigheids-tentoonstelling plaats had. Maar op deze wijze verbeelden de mensen zich nog dat ze bezig zijn. Mijn hemel, sinds ik uit Parijs kwam, heb ik niets uitgevoerd. Wanneer gaat u terug? Over een veertien dagen. Mijn vriend wil eerst het portret Van Miss Corrigall af hebben. Doet hij dit goed, vindt u Wat doet Clam nu niet goed Bij intuïtie weet hij alles, waar wij stakkerds jarenlang over bezig zijn om het onder de knie te krij gen. 't Is een hele inspanning om zo iemand tot vriend te hebben, meen de Chesney. O, maar het is een genoegen om Clam te zien werken. Hij is een genie, in één woord. Hij schijnt ook een heel aange naam mens in de omgang te zijn. Voor dames althans heeft hij een grote aantrekkelijkheid. Dat heb ik nooit opgemerkt. Nu, ik hoop dat het portret een succes zal zijn. Maar ik moet gaan, zei Chesney opstaande. Ik heb Mrs. Legarde beloofd om met de verlo ting te helpen en zoveel tijd heb ik niet meer, want ik ben gebonden door een afspraak in Wyviton. Twee uur later stond Chesney in de roomkleurige auto van Lord Murch bij de deur van de Bank te Wyviton. Dank je wel, St. Clare, dat je zo vriendelijk bent geweest om mij hierheen te rijden, zei hij, uitstap pend. Daar stond nu de kist niet de ju welen in de bibliotheek op de grond. Een enkele blik in de in- houdslijst overtuigde Chesney er van dat het bewuste halssnoer er ook was. Hij was niet bang voor die ontdekking, want hij wist dat hij Mrs. Hopemere en haar zoon in zijn macht had. Zelfs al kwamen ze er achter dat hij juwelen uit de Bank had genomen, dan rekende hij nog op zijn eigen slagvaardigheid om het geschikte antwoord te geven Waarschijnlijk zou hij doodkalm zeggen, dat hij ze aan een vriend had willen laten zien. Nadat hij de deur gesloten had, knielde hij neer en deed de kist open. O, daar was het snoer al. Hij nam het tussen de andere juwelen uit en hield het tegen het licht. Hij schrikte, toen hij merkte dat een van de grote topazen, die het me daillon vormden, er één ontbrak. Zou de Indischman de topaas er af gerukt hebben? En met welke si nistere bedoelingen dan Chesney werd nu ook de eindjes filigrain- werk gewaar, 'waaraan de topaas bevestigd was geweest Het was hem geen geringe teleurstelling dat hij nu ineens zijn plan verijdeld zag. Terwijl hij zo nog even geknield bleef liggen, kreeg hij de onaange name gewaarwording dat hij gade geslagen werd. Zenuwachtig om zich heen kijkend, ontdekte hij een zijraampie laag in de buitenmuur van de bibliotheek. Een etagère met curiositeiten verborg het venstertje bijna voor het gezicht. Het was van matglas, maar een klein in lood ge vat ruitje er van stond open en in de pikzwarte duisternis keken een paar vurige, schitterende ogen in de zijne en verdwenen toen weer. Neen, dit was geen hallucinatie. Het was volle werkelijkheid. Hij stond op, sloot het ruitje en knielde toen andermaal bij de ju welen neer. Plotseling huiverde hij. Wat was dat Hij had een armband van vurige robijnen in de hand ge- romen en ineens liet tussen zijn vingers door 'n dun straaltje vocht op het papier, dat van de tafel ge vallen was. Hij stond op, legde de juwelen weer in de kist en sloot die. Zorg vuldig raapte hij het velletje op, dat flauw groen getint was door het vocht en stak dit in de enveloppe. Toen hoorde hij iets ritselen in 't vertrek. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Schoen, en Leder. Mach.-zwikker Schoenstiksters-plaksters (fabr.) Prima ophaler. Vrije beroepen. Jongste magazijnbediende. Jongste kantoorbediende met MULO opl. Assistent voor belasFingcons>alent Voeding, en genotmiddelen. L.l. bakker. BIEDEN ZICH AAN Bouwvakken Timmerlieden Metselaars Schilder Grondwerkers Opperlieden Bouwvaksjouwers HoutKurk, Stroo Wagenmaker Meubelstoffeerder Schoenen Leder. Zoolleerstanzer Stikkers (lederwaren) Stikmeester Ass. stikmeester Hand-perforeerder Handzwikkers Machinezwikker Randenkrammer Overhalers Doorzetters Aanklopper Zolengroever Opzolers Glatter Hakkenbouwers. Ilakkenzetter (houten en leren). Hakbekleder Schrooiers Zolenschuurder Zolenbimser Hakkenschuurder Leestensorteerder Uitpoetser Ophaler Controleur ophalerij. Inpakker Expeditieknecht Werkmeester onderwerkafdeling Overlcersnijders Modelmaker Huidenspanner Strijker Sjouwers looierij (voor nathuis en droogzolder) Metaal n ij ver hei d. Machinebankwerkers Constructie-bankwerkers Metaaldraaier Stempelmaker Automonteurs Stoker Rijwielreparateur L.L. automonteur Voeding- en genotmiddelen. Broodbakkers Vrije beroepen. rouweljjke kantoorbedienden Boekhouder Verkeer. Diverse chauffeurs Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, Te lefoon 63. Deze bekendmaking is geldig t.m. 4 Augustus 1951. HOOFDSTUK XIX. Mag ik een eindje met je op lopen, Alicia Onverschillig gaf zij haar toe stemming. Het was een stille, grauwe och tend, maar de vorst bleef aanhou den. Zij was Idris tegen gekomen op de eenzame weg naar Stoney Hill. Is je portret al af vroeg hij. Nog niet geheel. Ik moet nog tweemaal poseren. Zou je het graag eens zien, Idris Ofschoon ik niet geloof dat je vinden zult dat 't lijkt. Het is zoals ik er misschien een jaar geleden uitzag. Het ging hem aan het hart haar dit te horen zeggen. Wat moest haar een schrijnend leed zijn aangedaan, dat alle onbezorgde levensvreugde bij haar geweken was. Alicia, sprak hij overredend, terwijl ze verder liepen in de rich ting van het Eenzame Water. Nu moet je niet aan mij denken als aan George Idris, die een jaar geleden je verloofde wilde zijn. Beschouw mij als de man, wiens hart slechts vervuld is van je leed, die gretig 't oor zal lenen aan hetgeen je hem daarvan vertellen wilt en die zich beschikbaar stelt om wraak te ne men voor je. Ze zochten een plekje op de heu vel boven „Het Eenzame Water" en daar vertelde ze hem vol bit terheid het vernederende dat haar overkomen was. Idris luisterde zwijgend toe. En toen hij eindelijk sprak, leken zijn woorden haar in 't eerst heel wei nig samenhangend. Om de andere avond rijdt hij naar huis over „Het Eenzame Wa ter". 't Is hier dan stikdonker en hij yolgt altijd dezelfde weg. Zy keek op en de schrik sloeg haar om t hart, want in zijn ogen zag zij de schaduw van de gedach ten die haar eigen gemoed hadden vervuld. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6