BelDisch-nederlandse culluureenheid Waalwijkse en Langstraatse Courant GEERTRUIDENBERG Binnen en buiten onze grenzen WEK DE GAL UW LEVER OP nu Juist iets om in huis te nemen Binnenland. BUITENLAND Prinses Irene wordt twaalf jaar. wacht op een J Waar de grondslag wordt gelegd voor een „Kempenland, aan de Dietse kroon „Wonderfrisse Perel" Accountantskantoor).VAN DDK VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1951 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 62 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. P- Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. - TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO' K.V.P. VERLIEST ZETEL IN EERSTE KAMER. Dinsdag i.l. hebben de Provinci ale Staten van Zuid-Holland, Gel derland, Overijsel, Drente en Gro ningen de helft van de Eerste Ka merleden opnieuw gekozen; van de 25 aftredende leden werden herkozen. Deze nieuwe verkiezingen neb ben verlies opgeleverd voor de KVP en C.P.N., terwijl de C.H.U. en V.V.D. hiervan hebben geproti- te<Uit de stemmenverhoudingen blijkt, dat de K.V.P. haar zetel ver- loden heeft door het streven van de andere partijen om prol. retson senator te maken, sehijnlyk is dit laatste gelukt, om dat de heer Welter, die lid van de Prov Staten van Zuid-Holland is, on het laatste ogenblik besloot zijn stem niet aan de K.V.P. te ©even, maar aan de C.H.U. De zetelverdeling is momenteel in de Eerste Kamer als volgt Zetels in Zetels 1948 1951 17 16 14 7 Ger- Waar- word, pun, voor pun, a,s doodgo- Mnkerken^An.oon Coolen, dan blijft ge Partijen in K.V.P. P.v.d.A. A.R C.H.U. V.V.D. C.P.N. 14 7 6 4' 3 GROTE GEZINNEN NOG NIET NAAR AUSTRALIë. In de loop van April is men in Australië gaan werken met een nieuw immigratieschema, waarin de bepaling is opgenomen, dat ge zinnen met meer dan vier kinde ren beneden de 16 jaar zich nog niet in Australië kunnen vestigen. De chef van het immigratiebu reau te Melbourne is dezer dagen naar Nederland gekomen, waar hij -de betrokken ambtenaren walweg- wijs zal maken. Volgens hem zijn de bepalingen van het immigratie! /lp mannen in huis kunnen U op dorstige dagen soms verrassen met de vraag of er niets te drin ken is. Dan is het een hele voldoening voor een huis vrouw om dadelijk met een paar flesjes koel hier voor de dag te kunnen komen. Ook aan tafel kan juist no een glas hier zo hijzonder welkom zijn. Denk er dus om straks een paar flesjes van De Gruyter mee te nemen. De Gruyter heeft heerlijk licht en donker hierin han dige pullen. Hen pul kost maar 40 cent met cassabon. Er gaan twee reuze glazen uit' Niet vergelen dus, hier in huis te nemen. ding kan zijn tot onrust en wan trouwen in verschillende kringen in Europa. De tot dusverre ontvan gen berichten, die alleen wijzen op een bilateraal verdrag tussen de V.S. en Spanje, geven de minister echter geen reden aan te nemen dat de collectieve verdediging van West-Europa daarmee eerder zou worden geschaad dan bevorderd De Nederlandse regering ziet nog geen aanleiding zich tegenover de V.S. over deze aangelegenheid in een bepaalde zin uit te spheken. ZELFMOORD-MOORD IN VIETNAM. De Franse generaal Charles Chanson en de gouverneur van Zuid-Vietnam zijn op een inspec tie-reis door een terrorist van de opstandige Vietminh vermoord. De 25-jarige dader was een lid van de z.g. zelfmoordgroep, een elite- afdeling van de communistische Vietminh-partij. De jongeman liep door een poli ticcordon heen, nonchalant, met zijn handen in zijn zakken; hij wist lót vlak hij de gouverneur te wrin gen, die met 4 Franse officieren in de auto zat. Tn een van de broek zakken hield hij een plastic hand granaat vast; op hel ogenblik dat de gouverneur uit de auto stapte, stond de terrorist vlak naast hem. Hij trok de ontstekingspen uit de handgranaat en liet het projectiel in zijn zak ontploffen. De gouver neur, de Franse generaal en de terrorist werden gedood. MORRISON DEBATTEERT MET DE „PRAWDA" Woensdag werden in de Russi sche „Prawda" (De Waarheid) een tweetal artikelen gepubliceerd; een van de hand van de Britse minis ter Morrison en het antwoord van de Prawda hierop. Morrison's artikel is gericht tot het Russische volk; hun worden veel feiten onthouden, zo betoogt de minister, en ze mogen niet naar buitenlandse zenders luisteren of kranten van achter het ijzeren gor dijn lezen. „Wat heeft Uw regering te vrezen 1" vraagt Morrison. Hij hekelt de arrestatie-bevoegdheden van de Russische politie. Waarom herbewapent Engeland zich Om eerlijk te zijn, aldus Morrison, wij bewapenen ons als het gevolg van de door Rusland na de oorlog gevolgde politiek. Rus land houdt enorme militaire reser ves op de been. De Prawda negeert in haar ant woord de opmerkingen over de vrijheid van drukpers en de arres tatiebevoegdheden der Russische politie; de rest van het artikel wone leugens betitelt. De Engelse conservatieven zijn van mening dat door deze uitwis seling van artikels de Westelijke mogendheden aan prestige hebben ingeboet. Rusland gebruikt het ar tikel van Morrison voor binnen landse propaganda. DE AMERIKAANSE LEGERBEGROTING. De begroting 1952 voor het Ame rikaanse leger is voorlopig vastge steld op 20.762.000.000 dollars. In dien de oorlog op Korea niet werd beëindigd, zou dit nog moeten worden verhoogd met 7 milliard dollars. Doch zelfs al komt deze oorlog tot een einde, dan nog moe ten er vele millioenen dollars wor den aangevraagd. van Hemeldonck droegen voor uit hun eigen werk en hoe vertrouwd was dit en hoe wel dadig, wanneer ge vaak de overgro te rest leest van wat er in het Ne derlandse taalgebied wordt gepu bliceerd. De critiek zal deze dichters en prozaschrijvers ver schuiven op het tweede of derde plan, maar hun werk is de gestalte van de Brabant se goedheid en openheid, van de gulle Brabantse vrolijkheid met haar ondergrond van diepe, ernsti ge weemoed. Het Brabantse Orkest, één van onze schoonste en rijkste bezittin gen speelde Zondagmiddag overtui- de volksdansen, en niet stilzitten, dan blijft niemand stil zitten, ook de geleerde profes sor niet en ook de grote schrijver niet, nee, dan danst alles op den duur mee, ge bent uitbundig en dan is het goed te leven Het Trapistenbier smaakt zo ver rukkelijk als ge zo hebt gedanst Reinaert kwam terug. Hoogtepunten? Misschien dat prachtige spel van Jan Naaykens over de vos Reinaert met zijn lozé en listige streken, die terug komt en sluw intrigeert tussen de men- gend schoon De vertolkte werken, d eRn Een spèfvol van MmnvnnJpr Vipt mann-rrïnrprt van sen tu uc U zult 's moreens „kiplekker nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER S LEVER PILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. De thans voor het leger uitge trokken gelden zijn toereikend voor het onder de wapenen hou den van 1.500.000 militairen. De huidige sterkte bedraagt 1.200.000 man. 45.G procent van de begro- ting wordt besteed voor de ver vaardiging en aanschaffing van oorlogsmateriaal. De grootste post is die voor het aanschaffen van gevechtswagens. Generaal Collins deelde de Se naatscommissie voor militaire toe wijzingen mede, dat de hoge kwa liteit der Amerikaanse wapens o. m. blijkt uit de nieuwe Patton- middelzware, 'ïftet kanonnen be wapende gevechtswagens in Ko rea. In gevechten met de Russische T-34 tanks wist de nieuwe tank deze Russische in een verhouding van een tot achttien buiten gevecht te stellen. De Amerikaanse legerleiding neemt een berekend risico door meer de nadruk te leggen op aan schaffing van oorlogsmateriaal dan op de uitbreiding van de ge talssterkte van het leger. TOESTAND IN KOREA. Tot nog toe zijn er in Kaesong met de wapenstilstandsbesprekin gen nog weinig of geen vorderin gen gemaakt. Zowel de geallieerde als de communistische delegaties houden vast aan hun standpunt in zake een gedemilitariseerde buf ferzone. „Er kan geen vooruitgang worden gemeld", heette het in een communiqué. Intussen gelooft men in Washington niet dat de bespre kingen vast zullen lopen. waaronder het piano-concert van Strategier die later met de solist de Tilburgenaar Gerard van Blerk enthousiast werd toegejuicht, en de serenade en cinq mouvements van de Belg Absil, kregen een volheid van klank en een relief, dat wij een persoonlijk gevoel van trots niet konden onderdrukken, zo'n orkest! Er was een tentoonstelling van schilders van de kring „De Kem pen" in het mooie, nieuwe raadhuis. Waren dit hoogtepunten van dit grote feest? Ik weet het niet, ik weet niet of ge op zulke feestdagen als deze waren van hoogtepunten kunt spreken. Waarschijnlijk heeft iedere deelnemer zo zijn eigen gro te herinneringen aan dit festijn. Dit was in elk geval het meer of ficiële gedeelte, maar ook hierover lag de blije hartelijkheid van het Kempische land. „Het is goed te leven" „Waar komde gij vandaan", vroeg ik aan het lieve blozende boeren- meiske, waarmee ik „de zeven sprong" danste en „de grote ronde"; van Berkel-Enschot kwam ze, ze zei 't tussen twee passen door en dan was ze weer druk doende mij „de grote ronde" te leren. Ze waren uit heel de omtrek ge komen de boerenmeiskes en -jon gens en ze dansten „d'ren eigen boerendans". Eerst hadden we aan de lange witte tafels op het marktveld de ge neugten gesmaakt van de goede Beekse krentenmik mee ham, en onderwijl werd er schone muziek gemaakt door de Beekse harmonie die kolder die U onbezorgd doet zijn en U doet lachen om Uw eigen menselijke tekortkomingen. Een spel ook dat grandioos en meesle pend werd gespeeld door de Beekse mensen, dat in inhoud en uitbeel- 1 ding het stempel draagt van het volk; dit was het echte amateurto- 1 neel, hier was de echte primitieve vreugde van toneel te spelen, i En stil en groots speelde de toren mee in dit plezierige spel, hij zag neer, wijs en verheven, op t bonte bewegen aan zijn voet en van tijd tot tijd beierde één van zijn klok ken ernstig of blij in de schone avond. De goede mensen van café „De Zwaan". Wij hebben veel schone herinne ringen aan dit tweedaagse feest; maar het meest trof ons de harte lijkheid en de gulheid waarmee we werden ontvangen. We troffen het, wij, een aantal jonge mensen, zou den onze maaltijden nuttigen in café „De Zwaan" en daar heeft men ons zo verwend, daar was men zo gul, daar was geen enkele moeite teveel; die hartelijkheid heeft ons erg goed gedaan. In deze mensen mogen wij alle goede Beekenaren danken, die ons deden ervaren „dat het nog altijd goed is te leven", die deze Brabants-Vlaamse verbroede ring mogelijk maakten en zo, op •hun eigen gulle manier, meewerk ten aan het grote belangrijke werk dat hier in alle ernst wordt ver richt; maar gelukkig sluit de ernst geenszins de vreugde uit. uieiHiimi schema ruim .giesteld ten aanzien van de Nederlandse immigranten. Er wordt goede financiële hulp geboden, er is een deugdelijk, lij delijk onderdak voor de nieuwko mer; er is direct te werken en men profiteert aanstonds van de om vangrijke sociale voorzieningen. Er zijn 200.000 vacatures, de mees te in de bouwvakken, de metaalin dustrie en op het platteland. Uiteraard gaat de voorkeur uit naar vaklieden, maar de onge schoolde Nederlandse j arbeids krachten zijn even welkom. Men was in Australië buitengewoon enthousiast over de Nederlanders. PLENTY BLIKSEMINSLAGEN. De bliksem is nog al eens een keer kwaadaardig ingeslagen tij dens de diverse onweersbuien, die in het begin van deze week ons land enigszins onveilig maakten. Op Walcheren werd een persoon gedood, in Nulands-Vinkel brand de een boerderij met heel de hooi oogst totaal af; in Bentelo (O.) zei- te de bliksem een boerderij en twee schuren in lichte laaie. En dan zijn er nog een aantal hooibergen enz. afgjebrand. NEDERLAND ZWIJGT IN SPAANSE KWESTIE. Op vragen van het Tweede Ka merlid, de heer Burger (P.v.d.A.) betreffende militaire samenwer king tussen de Verenigde Staten en Spanje, heeft de Minister van Bui tenlandse Zaken o.m. geantwoord, dat zulk een samenwerking aanlei- Als een goedmoedige reus staat de zes eeuwen oude toren van Hilvarenbeek hoog in het Kempenland, en staat ge op de hoogste balustrade, vlak onder zijn sierlijke kroon, dan overziet ge de rust van dit schone land. Ginds, ergens tussen de reusachtige groene dennebossen, loopt de grens en daar verder nog ligt Poppel; daar is België, en geziet niets dat er op wijst dat daar een ander land begint, gelijk ge ook geen verschil weet tussen de mensen van hier en die aan gene zijde de grens. (Van de speciale verslaggever van „Persbelangen". „Het is een klap voor de hele streek" zegt burgemeester Bianclii, die toch al 25 jaar de teugels van Geertruidenberg in handen heeft en gedurende deze periode heel wat moei lijkheden moest overwinnen. „Wij hadden hier vóór 1940 een redelijke spoorverbinding, maar na de oorlog hebben de N.S. ons in de steek gelaten. Aanvankelijk kwam er geen herstel en toen eindelijk de lijn heropend werd, gebeurde dit zo ongelukkig dat van pas sagiersvervoer haast geen sprake was". Ons tweede prinsesje, Irene, viert Zondag 5 Aug. a.s. haar twaalfde verjaardag. De hartelijke geluk wensen van onze lezers en ons aan dit lieve prinsesje, dat de harten van het Nederlandse volk gestolen heeft. riteiten die het nut van de niet ren derende spoorlijn inzagen. Die rails kon men niet zomaar wegbreken. Die lagen er immers. Stel U voor dat Nederland in oorlog kwam en er zou niet eens een militaire trein meer kunnen passeren. De spoorlijn was hier uit defensief oogpunt van groot belang Andere plannen. De mannen versaagden niet. Naast de spoorlijn bezitten de spoorwegen nog een strook grond, waarop even eens een weg zou kunnen worden aangelegd, zij het met meer kosten omdat het tracé er niet reeds ligt. De provincie heeft dit plan niet aan vaard. Nog gaven de mannen de moed niet op. .Tussen Maas en Langstraat ligt nog land. Daar zou men mis schien zo'n weg kunnen maken. Maar die landen behoren helaas nog aan de oude waterloop van de Beer- se, de Bokhovense en de Baardwijk- se Overlaat. Het terrein is te dras sig. Men moet wachten op de droog legging van de Biesbosch en dat duurt een jaar of acht a tien. Nog zijn de mannen niet uit het veld geslagen. Men kan een be staande weg verbeteren en recht trekken. Maar dat is geen oplossing voor deze plaatsen. Het zou slechts een locale verbetering zijn. Ver breden kan men de weg niet meer. Een laatste poging Een laatste poging wagen de man nen. Tezamen met alle Kamers van Koophandel in Brabant is een laat ste aanval geopend op het wanbe grip van Den Haag en Utrecht. In een nieuw adres aan N.S. vraagt heel Brabant de trein terug. Dat wil zeggen een goede trein. Bijvoorbeeld een Dieselstel dat de bevolking dient op nuttige tijden. Veilig, vlug en voordelig. Aan de voet van de grijze, stille toren is het feest, en als kleurige bewegende vlakken zijn de vendels op het marktveld en feestelijk is t volksdansen. En dan zingt ineens die toren een stralend lied, dat de wind weg draagt, ver over de eenzaamheid van de Kempen, waarboven de zon weldadig is. Hilvarenbeek is rustig geaard, ge lijk het land daar is, maar somtijds kan er het leven gisten en dan brui send zich een uitweg zoeken; dan is er het feest van het zonnige lieü en de sierlijke dans, van het tinte lende bier, van de gulle hartelijk- ^Zaterdag en Zondag vierde men er het eerste lustrum van de Groot Kempische Cultuurdagen. Dagen, gegroeid tot een jaarlijkse traditie, waarop heel deftige en heel geleen de mensen en heel eenvoudige, heel gewone mensen uit Brabant en Vlaanderen, elkaar ontmoeten en elkaar vinden in de gemeenschap pelijke liefde voor dit oude gebied, waarvan de landengrens het wezen niet scheidt. Ge zaagt er monseig- r.ori, kamerleden, gouverneurs, mi nisters, professoren en burgemees ters, er waren de Belgische Ambas sadeur en de Commissaris der Ko ningin, er waren de grote Noord en Zuid-Brabantse schrijvers en vele anderen, die mee willen wer ken aan het culturele herstel van 't groot Kempisch gebied en tot hen allen zei de grijze Brabantse „doc tor", de priester P. C. de Brouwer: „Gij zijt, als waarachtige priesters, de mensen van de open handen"; bereidvaardig moesten ze 2ijp het lichtende spel van de geest te van gen en te verwezenlijken binnen de grenzen van de mogelijkheden. Prof. Geyl, de Utrechtse histori cus, zei ons, tegenover het scepti cisme van sommigen om het lange uitblijven van de Benelux (waarde vol, onmisbaar hulpmiddel ook voor de culturele eenwording) ons geloof en onze wil te stellen. Inderdaad, er waren veel belemmeringen en veel goede wil, die de cultureel eenheid wilde bevorderen, liep dood vaak in ambtenarij; maar men had nog nie mand horen zeggen er nu maar mee op te houden. En hoe schoon deed Mgr. Cruys-- berghs de cultuur ons zien, hoe diepzinnig betrok hij de cultuur in een verband van hoge orde, in zijn predicatie tijdens de feestelijke Hoogmis. Kempische schrijvers. Er waren zeer veel schrijvers uit de beide Brabanden. De meest voor aanstaande onder hen, Anton van Met zijn collega's van de Lang straat heeft deze burgemeester ge streden voor beter begrip in Utrecht en Den Haag. Het mocht niet baten en Geertruidenberg ondervindt fïïans al de nadelige gevolgen van deze isolatie. Welke nieuwe indus trie zal zich aan een ten dode op geschreven spoorlijn vestigen? Wel ke toerist of zakenman kiest nog de Langstraat uit voor zijn bezoeken' Zelfs het bevolkingsoverschot dreigt te verlopen naar andere gebieden, j waar meer toekomst gloort. Gelukkig is Geertruidenberg niet getroffen door de crisis in de schoe nenbranche. Hier in het uiterste Westen van de Langstraat legt men zich niet meer op de leerbewerking toe. Geertruidenberg produceert schepen, tanks voor zuivelindustrie e.d., harslijm, tegels, de bekende castorolie en nog vele andere za ken die hun afzet wel vinden. Heel de gemeente telt maar 5 boeren. Geertruidenberg heeft ook een uit breidingsplan en legt een woonwijk aan, groter dan de bebouwde kom van thans. Een groot aantal huizen hiervan is reeds gereserveerd voor de nieuwe electrische centrale, die Nederland mede van stroom zal voorzien. Maar als wij dit uitbreidingsplan bekijken, blijkt ook te zijn voorzien in een nieuwe ringspoorlijn. En dan trekken de rimpels van de heer J. Bianchi weer samen. Die spoorlijn Bus-patiënten. Wij hebben Geertruidenberg be reikt. U zult het niet geloven, maar het heeft wel enige moeite gekost. Dit plaatsje met 3400 inwoners ligt n.l. wel aan een spoorlijn, maar daarop rijdt alleen een locomotief met en kele goederenwagens naar Lage- Zwaluwe. Geen personentrein. En als men in Den Bosch aankomt is men aangewezen op een bus, die met een slakkengang van gemid deld 30 km. per uur over een nau we hobbelweg via ontelbare boch ten in de Langstraat doorzwoegt. Een bus, die een gepeperd tarief be. rekent voor zo'n „plezierritje". De Langstraat is dicht bevolkt. De huizen van de verschillende mensen zijn er vrijwel aaneenge- bouwd. Er moeten dus ook vele hal ten zijn. Treft men het nu dat aan elke halte één of enkele mensen wachten, dan kan men zijn tijdsche ma voor die dag beter wijzigen. Maar wij hebben Geertruidenberg bereikt. Wij hebben er het station gezien dat dood is, alhoewel er mensen snakken om er binnen te gaan. Wij zijn een spoorbrug gepas seerd over de Dieze, die nu altijd openstaat. Niet omdat er zovele schepen voorbijgaan, maar omdat men de man uitspaart die hier an ders het mechanisme bediende. En wij hebben de overwegen ge zien die nu stuk voor stuk dichtge draaid worden als de trein er al is, door de man die in die trein zit; een conducteur, die de bomen ook weer moet opendraaien als de trein voor bij is en dan wacht de machinist tot hij weer ingestapt is. Neen, opschieten kan men niet in de Langstraat. Militaire noodzaak. j Er zijn nuchtere Nederlanders ge komen die de tegenslag aanvaard den en redeneerden: als de trein niet rendeert, dan een verkeersweg. Maar in Den Haag houdt men niet van die nuchtere taal. Er is immers al een weg door de Langstraat. Een mooie slingerweg met dure keien en prachtige doorkijkjes tussen dicht opeen gebouwde huizen. Een vrachtauto kan er immers juist tus sendoor? Maar deze mannen wilden de rails* opbreken en op die vaste grond een echte autoweg aanleggen. Een auto weg waarop zelfs twee bussen el kaar kunnen passeren en als het kon een fietser er bij. Er waren ge lukkig autoriteiten die het nut van zo'n autoweg voor een belangrijk industriegebied inzagen. Maar er waren ongelukkig ook hogere auto- Administraties Belastingen onder leiding van oud-controleur der belastingen. Grotestraat 180. Tel. 332 WAALWIJK (ln gebouw Nederl. Handelmaatschappij.) En als dat helemaal niet gaat, dus als de spoorwegen (die in 1950 een winst van f 1.382.167.43 gulden boekten) zo'n verschrikkelijk ver lies lijden op deze spoorlijn dat het een nationaal belang zou zijn om dit industriegebied voorgoed te isole ren, dan wil men toch graag die weg aanleggen. De weg langs de spoorlijn op grond die reeds gereed ligt en dus niet onteigend behoeft te worden. Een goede verkeersweg voor zwa re vrachtwagens en vele bussen. Als die weg er kwam zou de Langstraat zich zelf verder kunnen helpen. Dan kon de industrie trucs en trailers af en aan laten rijden. Dan zou geen mens meer de Lang straat mijden. Dan leefde de Langstraat nog lang en gelukkig HET JAPANSE VREDESVERDRAG AVZeeland accoord, bezwaren van India. India heeft de UNO formeel ver zocht bepalingen, welke het stati onneren van Amerikaanse strijd krachten in en nabij Japan, na on dertekening van 'n vredesverdrag niet dat land, regelen, niet in dat verdrag op te nemen. Van betrouwbare zijde verneemt A.P., dat India voorts aan Amerika heeft voorgesteld de weg open te laten voor Rusland en China om zich aan te sluiten bij het Japanse vredesverdrag, zo gauw dé om standigheden zulks toelaten. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft onder tussen bekend gemaakt dat Nieuw- Zeeland officieel de uitnodiging, deel te nemen aan de conferentie in San Francisco, aangenomen heeft. Dit is het eerste land dat of ficiéél te kennen geeft aan de con ferentie deel te nemen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1