I Wijde Wereld I WftALWYR DE LH1TCSSTBA2LT Waalwijkse en Langstraatse Courant CAPELLE WASPIK GEERTRUIDENBERG DRUNEN SPRANG UIT DE De krisis ïn 't Midden-Oosten LAATSTE DAG BEVORDERD TOT ADJUDANT. Zaterdag 4 Augustus VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1951 Uitgever Waalwijksclie Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO W HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 62 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties sneciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECIIO" Begin vorige week verklaarde de Amerikaanse bemiddelaar in 't Engels-Perzische Olie-conflict, Harriman, zeer ontmoe digd te zijn in het begin van deze week, na een bczoe aan Londen, was hij optimistisch gestemd. Daar was aan leiding toe omdat de Engelse regering besloten had een nieuwe missie naar Perzië te sturen om opnieuw bespre kingen te voeren met de Perzische regering. In het Lager huis heeft Winston Churchill in breder verband over de krisis in het Midden-Oosten gesproken. het eind van zei de Britse ise zal dat Gedurende het weekeinde heeft Harriman te Londen overleg ge- nleesïd met de Blitse regering, na d!d tevoren de Perzische regering tegen de verwachting in ei in had toegestemd om nieuwe on derhandelingen met de Engelsen aan te knopen, up Harriman's bezoek minister van buitenlandse zaken, Morrison, in het ^gerlnus Fnceland, zo gauw bepaalde pun ten zouden zijn geregeld, een nieu- we missie naar Teheran zou stm- ren om besprekingen te voeren paT°aanehitghooriChvan deze d^ 1Cl)eze' berichten geven de indruk dat de missie van Harriman me tevergeefs is geweest. Hij naa ut delicate taak te bemiddelen tussen twee partijen, die elkaar heel wei- n\a wensten toe te geven, bn dat niet alleen, de Perzische 'egerin beschouwde de kwestie van de olie- nationalisering als een zutver in terne zaak en beschuldigde deLn- aelse regering van inmenging binnenlandse "aangelegenheden van een buitenlandse mogendheid, eei beschuldiging waarmee men in de ze tijd dat de landsgrenzen meei en meer vervagen vhiggeris dan ooit. Dat ze niet altijd terecht ge uit wordt, spreekt wel vanzelf. In ieder geval meende de Perzische regering dat de Britse regering met de hele8 kwestie niets te maken had op de eerste plaats omdat d nationalisatie alleen Perzie aanging en op de tweede plaats omdat de trouwens nooit heeft ontbroken. De feiten nemend zoals ze er lig gen, ziet hij geen andere oplossing dan in een nauwe samenwerking tussen de landen, die min of meer rechtstreeks belangen hebben in en rond de Middellandse Zee. Van deze zijn staten als Egypte, 1 ur- kije, Griekenland en Spanje na de oorlog sterk in belang gestegen, terwijl Italië zijn plaats herneemt als een waardevol partner in het Atlantisch Pact. Egypte is een nog al lastige klant voor Engeland, daar de belangen van beide landen elkaar nogal doorkruisen. De tijd is echter voorbij dat Engeland zo maar zijn wil kon opleggen. lur- kije is zeer Westers georiënteerd en heeft een flink en krachtig le ger, zodat het een volwaardig lid van het Atlantisch Pact of van een eventueel Middellandse Zee-pact dient te zijn. Griekenland heeft, dank zij grote offers en uitgebrei de buitenlandse steun, de commu nistische bedreiging van zich kun nen afschudden en kan ongetwij feld bij een krachtiger beleid van een constanter regering een aan zienlijke bijdrage leveren in de verdediging van het Westen. Over de onmisbaarheid van Spanje in het Westerse verdedigingssysteem en de kortzichtigheid van vooral de Engelse regering, hebben we nog onlangs geschreven en het is slechts te hopen dat er spoedig een kentering komt in dit opzicht. Zo zien we enerzijds een teruggang van de traditionele machten, an derzijds een opkomst van de lan den die eertijds zwak waren. Door een nauwe samenwerking tussen oude en nieuwe machten zal het juiste evenwicht gevestigd moeten worden en het ligt wel voor de hand dat de Verenigde Staten in deze de aangewezen leider zijn. Immers, ij alleen hebben prak tisch nog voldoende overwicht om deze positie in te nemen en er schiet dus niets anders over dan hiervan gebruik te maken om alle j krachten samen te bundelen. Misschien lijkt het dat dit alles maar in zeer ver verwijderd ver band met de Perzische oliekwestie staat. Men moet echter niet verge ten dat alles tegenwoordig Jzeer- nauw samenhangt en dat een sterk Middellandse Zee-gebied een dege lijke bescherming vormt tegen drei ging uit het Oosten. Naar aanleiding van Churchill's opmerking dat de conservatieyen zich zouden verzetten tegen een algehele ontruiming van Abadan, verklaarde minister-president Att- lee dat het niet de bedoeling van de Engelse regering is zich geheel uit Perzië terug te trekken. De op lossing van het oliegeschil zag bij in een deelgenootschap tussen En geland en Perzië. Het principe van de nationalisatie wordt aanvaard (hoe is het mogelijk voor deze als maar nationaliserende Labourre- gering-), maar onderdelen moeten nog uitgewerkt worden. Ondertussen heeft de olieraffi naderij te Abadan, die de grootste ter wereld is, het werk helemaal moeten staken. Dinsdagmorgen is de laatste kraan dichtgedraaid. De voorraadtanks zijn vol en er is al enige tijd geen afvoer geweest. GEEN BUFFERZONE LANGS 38STE BREEDTEGRAAD. Op het ogenblik dat de bespre kingen tussen de communisten en de geallieerden in Kaesong over een wapenstilstand in Korea dreigen dood te lopen op het agenda-punt van de gedemilitariseerde buffer zone, heeft de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Dean Acheson, verklaard dat het commu nistische voorstel voor een neutrale zone langs de 38ste breedtegraad „volkomen onaanvaardbaar" is. „De communisten willen terug naar de linie van waaruit zij hun onuitge lokte aanval zijn begonnen. Dat kunnen wij niet dulden" aldus Acheson. riaal verloren gingen of waterschade op liepen. De brandweer wist de brand tot de fabriek te beperken en het woonhuis, dat voor aan de fabriek gebouwd is, dat intussen reeds voor een groot deel was ontruimd, kon door krachtig optreden worden behouden. De oorzaak van de brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Overgangsexamen. Aan de Chr. Kweekschool voor onder wijzer (es) te Gorinchem werd onze dorpsgenoot D. P. Elsman be vorderd van de 3e naar de 4e klasse. Voor het Reclasseringswerk. De opbrengst van het drie-cents fonds voor het Reclasserings- en opvoedingswerk bedroeg volgens de laatste verantwoording in onze ge meente f 98.95. Collecte. Een dezer dagen zal in onze ge meente een collecte gehouden wor den gehouden voor het Prins Bernhardfonds. Bij deze gelegen heid zal de harmonie een rond gang maken door de gemeente. Wij bevelen deze collecte voor het cul turele werk in onze provincie graag aan. Eindelijk verbetering bestrating voor station Geertruidenberg. Het drukke verkeer van de Moer dijk naar het industrie-gebied van de Langstraat, passeert het station te Geertruidenberg. Juist vóór dit station is de bestrating uitermate slecht. De Nederlandse Spoorwegen hebben dit weggedeelte in eigen dom, doch zullen het overdragen aan de Provincie Noord-Brabant, waarna deze de bestrating^ kan ver nieuwen. De Toeristenbond A.N.W.B. heeft, in verband met de trage behande ling van deze overdracht, aange drongen op bespoediging hiervan in het belang van het wegverkeer. Thans kan de Bond meedelen dat de N.S. hebben toegezegd de ver koop met spoed af te doen, zodat binnen afzienbare tijd de gevaar lijke bestrating vóór het station van Geertruidenberg hersteld kan wor den. ADVERTEERT IN DIT BLAD. onenigheid die daarvan het gevolg was ging tussen de Anglo-Iraanse Oliemaatschappij en de regering. Ondertussen is toch ook zij van dit ietwat simplistische standpunt afgestapt. Winston Churchill gaf in het La gerhuis blijk deze zaak anders te bekijken Hij noemde het midden- Oosten een grotere bedreiging voor de wereldvrede dan Korea. Hij drong aan op een krachtigei op treden van Engeland aldaar en zei dat als de Verenigde Staten zich niet bereik toonden vrede en vei ligheid in dat gebied te ver7fke'^ er een derde wereldoorlog zou kunnen ontbranden. Is misschien het feit dat Truman zijn speciale adviseur naar Perzië heeft gezon den, een aanwijzing dat de Ameri kaanse regering in dezelfde rich ting redeneert In ieder geva heeft zij van het begin af aan haar best gedaan om de twee partijen in een zo vredig mogelijke sfeer dicli- ter bij elkaar te brengen. Het Mid den-Oosten heeft altijd de kiemen voor conflicten in zich gedragen en de ligging van Perzië maakt het gevaar in de tegenwoordige tijd niet minder. Churchill verklaarde alle lof te hebben voor de inspanningen, die de Verenigde Staten zich in Korea getroosten, maar volgens hem zou de strijd in Korea niet kunnen uit groeien tot een wereldoorlog, in tegenstelling tot de situatie in het belangrijke Perzië. De leider der conservatieven be trok het hele Middellandse Zee gebied in zijn betoog. Hij verklaar de zich er voor dat de Amerikanen de leiding zouden krijgen van de verdediging van de Middellandse Zee en drong er op aan dat er haast gemaakt zou worden met de opbouw van een verdedigingssy steem voor dit gebied om agressie onmogelijk te maken en het Wes ten in een gunstigje onderhande lingspositie tegenover de Russen te plaatsen. Ook is Churchill een sterk voorstander van steunverle ning aan Griekenland en Turkije. Dit alles grondde hij op de over weging dat het prestige van het Westen in het Midden-Oosten is verminderd. Zijn positie zou alleen kunnen worden hersteld door ge zamenlijk optreden van Amerika en Engeland en in het gebied van de Middellandse Zee door Frank rijk en Turkije. Dit betoog is Churchill zeker niet ingegeven door eng-nationa- listische overwegingen. Het moet een Engelsman ongetwijfeld moei te kosten te bekennen dat het pres tige van het Westen in een gebied als het Midden-Oosten inclusief de Middellandse Zee is gedaald. En geland heeft hier altijd het leeu wenaandeel van de macht gehad, maar Churchill acht het zelfs no dig dat Amerika de leiding gaat nemen. Dit getuigt evenzeer van 'n gepaste nederigheid als van een gezonde werkelijkheidszin, waar aan het de ervaren oorlogsleider GESLAAGD. Op het te Dongen gehouden examen voor diploma B (Maatschoenmaker) eerste deel, klaagden: J. Mferkx en P. Vermeulen, Drunen; B. van Delft, Vlij men; J. v. Daal en J. Delmee, Den Bosch. Allen ontvingen hun opleiding aan de Gemeentelijke Vakschool voor Schoenmakers alhifer. De heer Velthuizen slaagde Woensdag voor het Middenstands diploma. Hij genoot zijn opleiding bij de heer J. v. Drunen te Waal wijk. HARM. DE VOLHARDING. Ter gelegenheid van het feit dat dhr. M. Lips het beschermheerschap der Kon. Erk. Harm. De Volharding op zich heeft genomen, hééft de harmonie Maandag avond een concert aangeboden. Tijdens dit concert nam de heer Lips het be schermheerschap officieel op zich, waar bij wederzijds hartelijke woorden wer den gesproken. FESTIVAL. De organisatie van het muziekfestival dat op 11, 12 en 15 Aug. a.s., ter gele genheid van het 20-jarig bestaan der Ge mengde Zangvereniging Zang en Vriend schap zal worden gehouden, is in volle gang. Wij komen hierop nog nader te rug. Bekend is reeds dat de avondcon certen als volgt zullen worden verzorgd. 11 Aug. de Kon. Erk. Harm. De Vol harding; 12 Aug. de Gemengde Zang vereniging Oefening en Vermaak uit Waalwijk en 15 Aug. het bekende Har monie Gezelschap Ons Genoegen uit Tilburg. GESLAAGD. Op het gehouden éxamen voor Cos- tumière slaagde Mej. Dina van Dron- gelen te Vrijhoeve-Capelle. Geslaagde genoot haar opleiding bij de Eerw. Zus ters Franciscanessen te Kaatsheuvel. GESLAAGD. J.l. Woensdag slaagde voor het Mid denstandsexamen te 's Hertogenbosch de heer J. H. Spierings te Vrijhoeve-Capel le. Hij genoot zijn opleiding aan de Sprangse Middenstandscursus. REIS OUDEN VAN DAGEN. Dinsdag 31 Juli j.l. hebben de Ouden van Dagen uit Sprang hun jaarlijks uit stapje gemaakt, dat evenals vorige jaren georganiseerd werd door de plaatselijke Oranjevereniging Juliana. Liet het weer zich 's morgens minder mooi aanzien, al spoedig klaarde het op en verder bleef het de hele dag prachtig zomerweer. Dank zij de medewerking dié het bestuur der Oranjevereniging van alle zijden mocht ondervinden, is het voor de oud jes een in alle opzichten uitstekend ge slaagde dag geworden, waaraan men nog lang zal terugdenken. Het uit 80 oudjes, het bestuur der Oranjevereniging en enigé dames-help sters bestaande gezelschap, vertrok om precies 7.45 uur vanaf het Westeinde, met een 8-tal luxe auto's, die door de eigenaren voor dit doel belangeloos be schikbaar waren gesteld, en twee grote autobussen. De reis ging over Heusden en Zaltbommel naar Tiel, waar een heerlijk kopje koffie werd gedronken. Om 10.15 uur werd de réis voortgezet, en ging het langs de in aanbouw zijnde sluizen door de. Betuwe, om via de gier- pont bij Eist, over Wageningen en Doorn in Austerlitz te arriveren, waar de koffiemaaltijd gebruikt werd. Het mooie weer maakte het mogélijk onder het lommer der bomen te zitten, waar het gezelschap zich de krentenbroodjes en belegde broodjes uitstekend liet sma ken. Vele oudjes moesten natuurlijk de pyramide beklimmen; het uitzicht was echtér minder goed, doch niettemin heb ben allen hier zeer genoten. Kwart over twee werd weer ingestapt en gestart, om over Amersfoort naar Bunschoten-Spakenburg te gaan. Even werd verkeerd gereden en plotseling stond men op het terrein van een grote houthandel te kijken. Spoedig waren de wagens echter gekeerd en na enige tijd arriveerde men in Spakenburg. De kleder dracht trok hier natuurlijk ieders belang stelling, terwijl de gerookte paling, die hier volop verkrijgbaar is, gretig aftrek vond. Het cafétje „In de Korporaal was hier spoedig docr het gezelschap bezet, alleen de vele hier aanwezige antiqui teiten zijn reeds een bezoek overwaard. Van hier ging het via Eembrugge en Baarn, langs het Paleis Soestdijk, naar Utrecht. Even voor Utrecht werd nog een uurtje verpoosd en thee gebruikt. Hier werden nog enkele kiekjes geno men, waarna de laatste trip aanving en het via Den Bosch op huis aan ging. Om goed 9 uur arriveerde men aan het Oosteinde, waar de harmonie Marijke gereed stond om de oudjes met muziek te verwelkomen. In optocht ging het on der een vrolijke mars naar het Bonds- gebouw, waar de stoet werd ontbonden. Iedereen was vol lof over de schitte rend geslaagde tocht; er is volop geno ten van het vele natuurschoon dat werd bezocht. Dank zij de steun en medewer king van de ingezetenen, is de tocht zo uitstekend verlopen. Een woord van dank aan het bestuur der Oranjevereni ging, de ingezetenen die hun auto voor de reis beschikbaar stelden, de chauffeurs van de bussen en de plaatsvervangende verpleegster van het Groent Kruis en verder aan de dames en heren helpsters en helpers voor hun gewaardeerde me dewerking is ztker op zijn plaats. ZONDAGSDIENST 5 Augustus 1951 Arts: Dr. Langemeijer. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 5 Augustus 1951 10 uur: Dienst. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de lieer A. Vis sers slaagde aan de Ambachts school te 's-Bosch voor het eind diploma Kleermaken. Mej. Henriëtte Klerkx slaagde Maandag j.l. te Amsterdam voor 't manufacturen-brevet groep 4 en 7. De heren H. Stassar en W. Vis sers uit Waalwijk slaagden Woens dag voor het middenstandsdiploma. Zij genoten hun opleiding bij dhr. J. van Drunen alhier. BENOEMD. Tot lid van de Studie-commissie ter behartiging van de Noord-Bra bantse belangen bij de tot-stand- koming van het Antwerpen—Rijn kanaal. is benoemd de heer J. van Heesbeen, voorzitter Kamer van Koophandel alhier. Met ingang van 1 Augustus is de heer A. H. Hellings, hoofdagent brigadier bij de gemeentepolitie al hier, bevorderd tot adjudant. Een mooie promotie voor de heer Hel lings, die zijn vorige functie juist 12V2 jaar bekleedde. Onze hartelijke gelukwensen. GESLAAGD VOOR BEROEPSOFFICIER. Onze plaatsgenoot de h?er A. Houben slaagde Dinsdag 31 Juli J.L aan de Kon. Militaire Academie te Breda als beroepsofficier bij ae Kon. Landmacht. Proficiat. VOORZITTER MATER AMABILISSCHOOL. In een Dinsdagmiddag gehouden vergadering werd de he®rvJo,SS; berg, directeur van de N.V. Timtui benoemd tot voorzitter van de te stichten Mater Amabilisschool. HULDIGING VAN MEJ. VAN DELFT. Mei v. Delft vierde, zoals we reeds schreven, j.l. Maandag haar 25-jarig jubileum als onderwijzeres aan de St. Teresia-school. Maandagmiddag had in het ge bouw van de ILK. Gildenbond een igrootse, stijlvolle huldiging plaats Een groot aantal kinderen stond op het toneel, toen de jubilaresse de zaal betrad en jubelend werd zij door de kinderen toegezongen. Twee meisjes boden haar bloemen f.-oni cphilHprii als £e- RONDRIT DOOR DE ZIEKEN. De zieken van de parochie St. Jan, die Dinsdag, Woensdag en Donderdag deelnamen aan 't Zie- kentriduum, dat Dinsdagmorgen door Pater Adam, Marist, werd ge opend, werden Dinsdagmiddag in particuliere auto's, die bereidwil lig voor dit doel beschikbaar wa ren gesteld, door Waalwijk rond gereden. Het behoeft geen betoog dat de zieken deze geste van orga nisatoren en autobezitters ten. zeer ste op prijs stelden. van de grote SEIZOENOP RUIMING bij VERWIEL's LEDERWARENHUIS Grotestraat 264. Let die dag epeclaal op de zeer bijzondere aanbiedingen in onze étalages BRAND. Woensdagavond even nadat het per soneel de fabriek had verlaten, brak brand uit in de schoenfabriek van de fa. C. v. d. Hoven en Zn. alhier. De brandweer was spoedig met de motor spuit aanwezig en bestréedt het snel om zich heen grijpende vuur met enkele stralen. Het vuur vond gretig voedsel en laaide geweldig op toen een vat ace- ton van de zolder naar beneden kwam. Men kon niet voorkomen dat de fabriék grotendeels uitbrandde en de machines en de verdere inventaris en veel mate- aan en een fraai schilderij als ge schenk van de jeugd. Op een zeer aardige wijze wer den bekende liedjes gezongen en uitgebeeld en hierna begon de kin deroperette „De Wonderbloem Smaakvol was het decor en de cos- tuums waren weelderig. De kinde ren zongen cfat liet een lust was en vooral de hoofdrolspeelstertjes kweten zich op voorbeeldige en ongekunstelde wijze van hun taak. Mej. v Delft zal hiervoor zeer dankbaar zijn geweest, ongetwij feld, maar toch wel 't meest, den ken wij, voor het gebed, dat haar de kinderen in hun huldigingslied beloofden. ZIEKENTRIDUUM. Gisteren eindigde het ziekentri- dum in de parochie St. Jan, dat we zeer goed geslaagd mogen noemen. Onder de algemene leiding van de Weleerw. Heer Kapelaan Lempens en onder de geestelijke leiding van de Weleerw. Pater Adams uit Den Bosch kregen een veertigtal zieken geestelijke versterking en troost Onder leiding van Zuster Wil mink verleenden de Eerw. Zusters van J.M.J. en de Eerw. Zusters van O.L. Vrouw van het H. Hart en de verpleegsters van het Rode Kruis de nodige hulp. De leiding van het transport der zieken, waarvoor particulieren vrij willig hun wagens beschikbaar had den gesteld, berustte bij enkele he ren uit Waalwijk, terwijl enige da mes zich verdienstelijk maakten bij de bediening der zieken. AGENDA. Zondag 5 Augustus 12 uur: repetitie voor dames en heren van „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". BAARDWIJK, OPGELET Ge krijgt bezoek van de Drumband. Zondag 5 Aug. a.s. is het de beurt aan v.m. Baardwijk zich van zijn goede kant te laten zien, want dan komt de Drumband van de K.A.J. een beroep doen op de Baardwijkse bevolking. De Band houdt dan de reeds lang aangekondigde collecte mars ten bate van het uniformen fonds. Dat Baardwijk niet achter blijft bij het overige deel van Waal wijk dat reeds zijn steun aan dit corps gaf, zullen de Baardwijkena ren a.s. Zondag bewijzen. Het is bekend dat Baardwijk goed gestemd is jegens de Drumband, en hoe kan het ook anders; bijna de helft van het corps bestaat uit Baardwijkse Kajotters. Dat het corps de steun der bevol king ten volle waard is, hebben zij enkele weken geleden in Nijmegen bewezen, toen zij daar op het Na tionaal Drumband-concours een eervolle tweede prijs behaalden, terwijl zij in de marswedstrijd de 3e prijs wisten te veroveren, waar bij zij corpsen als Tilburg, Boxtel en Vught achter zich lieten. Even noteren. Aan belanghebbenden wordt ver zocht eventuele aanvragen voor de K.A.J.-Drumband uitsluitend te richten aan de secretaris: Wim Rombouts, Antoniusstr. 67, Waal wijk. Dit om de goede gang van zaken te bevorderen. OEFENING NAT. RESERVE EN ROODE KRUIS. Op Zaterdag 4 Aug. a.s. is hel grote Roodc Kruisoefening in Waalwijk en Omgeving. Aan deze oefening zullen alle afdelingen van Midden-Brabant deelnemen in sa menwerking met de Nationale Re serve. Deze oefening bestaat uit een verdediger en een aanvaller, waarbij de gezamenlijke Roode Kruisafdelingen als Geneeskundige Dienst zullen optreden, welke dus de gewondenzorg zal behandelen, zowel te velde als bij de straatge- gevechten en in het in te richten noodziekenhuis. De organisatie van deze oefening zowel als de leiding van de geza menlijke Roode Kruisafdelingen is in handen van de Coll. Commdt. van Waalwijk, Dr. P. Lenglet; die van de Nat. Reserse in handen van Lt. Croonenburg. Dit zal de eerste grote oefening zijn, welke gezamenlijk in Noord- i Brabant zal worden gehouden en waarvoor grote belangstelling be- j staat, zowel van de zijde van de j Nat. Reserve als van het Roode j Kruis. Wij hopen daarom dat deze meester de heer de Folter aan de beurt van aftreden. De heer de Fol ter werd met algemene stemmen herkozen, maar als voorzitter werd gekozen de heer Adri de Rooy met 56 tegen 23 stemmen. De heren H. v. Mierlo, B. Klerks en Schifferlie hadden bedankt als bestuurslid en in hun plaats wer den gekozen de heren André van Hilst, Kees van Herpt en Max Slaats. In de elftal-commissie werd in de plaats van de heer Moonen de heer W. v. d. Steen gekozen. RUITERFEEST. Zoals we reeds eerder berichtten wordt er Zaterdag op een terrein naby de manege Border King een groot Ruiterfeest georganiseerd. Aantrekkelijke nummers, zoals en kele springconcoursen en hoge school rijden zullen het program ma ongetwijfeld zeer aantrekkelijk maken. MILITAIRE COLONNE SCHOOF IN ELKAAR. Een colonne militaire trucks van de genietroepen uit Geertruiden berg trok Maandagmiddag door Waalwijk. Up enige afstand voor bij liet Raadhuisplein moest plot seling een der wagens afremmen, met het gevolg dat een drietal wa gens op elkaar reden. Ze werden alle enigszins beschadigd en een moest door een andere wagen op sleeptouw worden genomen. Do gemeentepolitie kon niet verhin deren dat het verkeer enige lijd moest stoppen, maar gelukkig was dit van korte duur. JAARVERGADERING „VISSCHERSLUST", Onder zeer bekwame leiding van voorzitter C. A. Blom, hield „Visscherslust" Maandagavond j.l. haar 32e jaarvergadering, die maar matig bezocht was. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedge keurd. Uit deze verslagen blijkt dat in hot laatste jaar het ledental van 188 is opgeklommen tot meer dan 300, ondanks het feit dat een 25-tal leden met achterlating van contri butie-schuld bedankte, zonder op gaaf van redenen. Wegens verhoging van inkomsten door toetreding van nieuwe leden, kon het bestuur voorstellen de jaar lijkse contributie niet te verhogen, ondanks een voorstel van een lid de contributie op te voeren, het geen niet .door de A.V. werd aan- VJDed periodiek aftredende le secre taris en 2e penningm., werden bij acclamatie herkozen en een vaca ture aangevuld met het lid H. Ste- Door bemiddeling van de direc teur van de afd. „Visserijen" te Den Haag en de Hoofd-Inspecteur der Domeinen te Dordrecht, werden aan V/aalwijk 35 z.g. „snoekvergunnin- gen" (hengel geaasd met levend aas) toegewezen om op de Maas te vissen. Drie leden der vereniging, n.l. Jan van Es, H. Versteeg en J. de Peffer (oud-vaandeldrager) werden gehuldigd en ontvingen een herin neringsmedaille wegens 2o-jai ig lidmaatschap. Een schriftelijk gedaan vooistel van een aantal leden om met de vereniging weer deel te nemen aan nationale concoursen (wedstrijdvis- sen) werd door het bestuur ontla den op grond van financiële over wegingen en omdat men het niet bevorderlijk achtte voor de kame raadschappelijke geest. De vergadering stond in t teken van kameraadschap en had een prettig verloop, mede dank zij de voortreffelijke leiding, hoewel ook een dissonant hier niet ontbrak, n.l. de klacht over het clandestien vis sen in de wielen te v.m. Besoyen. Verzocht zal worden aan Rijks- en Gemeentepolitie hierop nog eens extra toe te zien en eventueel ver baliserend op te treden. ZANGKOOR UIT AMSTERDAM OP BEZOEK. Zoals wij reeds eerder meldden -- j komt Zondag a.s. het zangkooi oefening een groot succes zal wor. a.M.D.G." van „de Krijhberg uit den. I Amsterdam op bezoek bij het kerk- Aanvang van deze grote oefening i koor der St. Clemensparochie al- is 14.45 uur. Verzamelen op het hier. Vredesplein, vandaar wordt het 1 In de Hoogmis van 10 uur, die bevel tot de actie gegeven en gaan 1 door het Amsterdams koor zal wor de diverse colonnes aan het werk. den gezongen, zal worden uitge- i voerd de Missa In Honorem St. Eduardis Regis van Lucinio Refice, 1 voor 3-stemmig mannenkoor. Op het program van het 3-daags uitstapje van dit koor, dat in „Bosch en Duin" logeert, staat o.m. ook een bezoek aan de Timtur- NIEUWE VOORZITTER VAN „JULIANA". In de algemene vergadering yan de voetbalvereniging „Juliana" te v.m. Eaardwijk, die j.l. Dinsdag ge houden werd, waren de voorzitter ook een bezo- de heer P. Klerks en de penning- schoenfabriek op a.s. Maandag.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5