JpoM HEUSDEN RUITERDAG Voor eea ""1 dit pakje. soms dat... *a£r 'Hag altijd VOETBAL. WIELRENNEN. KORTE BERICHTEN. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 O.4Si920 erdag °f ZOnd"g RWB™ WERD EEN GROOT SUCCES VOOR „BORDER KING" en „ROSSINANT" ..het blauwe pakje dat 9 van de 10 rollers eisen! len nog een zak met lekkernijen. Deze voortreffelijk verzorgde reis zal de kinderen nog lang heugen en Pfaff heeft met deze opzet, die on tegenzeggelijk een grote reclame- waarde had, weer alle eer ingelegd. AMSTERDAMSE KERKZANGERS OP BEZOEK. iJMi" r Gisteren waren de kerkzangers van „de Krijtberg"-kerk uit Am sterdam op bezoek bij het kerkkoor der St. Clemensparochie alhier. In de Hoogmis van 10 uur, die ge heel door de Amsterdammers ge zongen werd, voerden zij de 3-stem- mige mis „Sint Eduardis" van Re- fice uit. Zowel deze mis als de Gregori aanse gezangen werden voortreffe lijk uitgevoerd. Dit koor bleek over prima materiaal te beschikken in alle partijen. Het Gregoriaans werd fijn genuanceerd gezongen. In het meerstemmige koor dat aan 't slot van de Mis werd uitgevoerd, kwa men de capaciteiten van dit koor wel bijzonder tot uiting. In café v. Cromvoirt had na af loop een gezellig samenzijn plaats van de Amsterdamse en Baardwijk- se kerkzangers en de leden van het Gemengd Koor. Daar ging het er al spoedig buitengewoon gezellig naar toe, zodat veel te vroeg 't uur van vertrek aanbrak, maar niet dan nadat afspraken voor een tegenbe zoek in Amsterdam waren ge maakt. Om half 3 werd in café ,,'t Stoep- ke" een prima verzorgde Brabantse koffietafel gebruikt, waarna het ge zelschap naar „Bosch en Duin" ver trok waar het 3 dagen gaat logeren, om van daaruit diverse tochten door Brabant te maken. Vanmorgen stond o.m. een bezoek aan de Tim- tur-schoenfabriek alhier op 't pro gram. AANRIJDING. Vrijdag reed Mevr. M. alhier op het rijwielpad langs de Noorder- Parallelweg, toen zij twee jongens passeerde. Een derde jongen, die achter haar reed, passeerde ook de twee jongens en wilde toen weer tussen Mevr. M. en de jongens door aan de rechterkant komen. Deze manoeuvre werd Mevr. M. noodlot tig; zij kwam te vallen en verwond de daarbij haar onderbeen dermate aan het prikkeldraad, dat Dr. Lan- gemeijer ter plaatse eerste hulp moest verlenen en zij in het zieken huis ter verdere verpleging moest worden opgenomen. GEVONDEN en VERLOREN. 1 Verloren: trouwring met initia len; Delfts-blauwe broche; blauwe alpino; damesportemonnaie met in houd; sigarenaansteker; kilometer teller; herenregenjas. Gevonden: kinderportemonnaie; zilveren kinderarmbandje; gabardi ne damesregenjas; zilveren dames armband; portemonnaie m. inhoud; gouden kinderringetje; armbandje; biezen, kleppen, hieltjes en andere onderdelen van schoenen; zwem pak. Geslaagd. Bij het dezer dagen gehouden examen voor het diploma Eenvou- die Huishoudelijke Opleiding, slaag den de volgende candidaten: P. F. J. v. Bladel en A. M. Timmermans uit Heusden; A. v. d. Wens en A. de Gouw uit Herpt; P. Bouwman en M. v. Tilborg uit Wijk. Hun opleiding genoten zij aan de R.K. Meisjesschool voor V.G.L.O. te Heusden. Voor het diploma Costuumnaaien slaagden de dames Th. v. d. Pol uit Heusden; B. de Wilt en Cl. Buys uit Herpt en A. Vos uit Genderen. Tevens behaalde mej. Cl. Buys het diploma Lingerie. Zij genoten hun opleiding aan de R.K. Naaischool bij de Eerw. Zus ters te Heusden. Onze stadgenoot de heer G. van Diesen slaagde te 's-Bosch voor het Middenstandsdiploma. Hij genoot zijn opleiding bij dhr. Barghoorn. Zilveren jubileum. Woensdag 1 Aug. j.l. was het 25 jaar geleden dat de heer K. Timmer in dienst trad bij de Melkfabriek V. Z. alhier. Door de directie werd de jubila ris een lunch aangeboden en een horloge, alsmede een enveloppe met inhoud. Van het personeel en de melkrijders ontving hij een fraai schrijfbureau. Vervolgens ontving hij nog van verschillende relaties talrijke bloemstukken als blijk van belangstelling. Jaarvergadering Het Groene K"uis. Vrijdagavond 27 Juli j.l. had in hotel „Concordia" de jaarvergade ring plaats van de vereniging Het Groene Kruis te Heusden. Door de secretaresse-penningmeesteresse, mej. de Haan, werd het jaarverslag uitgebracht, waarbij ook waarde rende woorden werden gericht aan het adres van de wijkverpleegster, Zuster van Bommel, voor het vele en goede werk door haar verricht in het belang van 't Groene Kruis en het Consultatiebureau. Het aftredende bestuurslid, dhr. J. v. Laarhoven Sr., werd met alge mene stemmen herkozen. Besloten werd tot meerdere uit zendingen van kinderen naar ge- zondheids-vacantieoorden. De voorzitter, de heer W. Knoop, sloot na de rondvraag de vergade ring, waarvoor de belangstelling deze keer maar matig was. Herstèl van Juliana BaardwijkHeusden 3 —1 Zaterdag j.l. om 7 uur ontmoette Baardwijk in haar sportpark haar Heusdeiise collega. Het weer was in de aanvang ideaal, de ploegen enthousiast. Het enthousiasme der Heusdenaren was zelfs zo groot dat, voor er een minuut verstreken was, door hen liet eerste doelpunt reeds gemaakt was. De Baardwijk- se reservekeeper met backs had den zich de verrassende aanval niet kunnen realiseren. Na een minuut of tien hadden de Juliana.lui zich echter reeds inge speeld. I)e kansen begonnen te ke ren. In de 20e minuut was de stand reeds gelijk, na 35 minuten 21 voor Baardwijk, nu 40 minuten 31. Met deze stand ging de rust in en kwam tevens het einde. Het beeld van de wedstrijd toon de ons dat Baardwijk de moeilijke tijd te boven schijnt te komen. Er werd goed samengespeeld. Uitslui tend door de goede kwaliteiten van 1 de Heusdense doelverdediger is 'n grotere nederlaag van Heusden voorkomen. Dit neemt echter niet weg dat de Juliana lui nu niet kun nen denken dat de komende com petitie even gemakkelijk zal verlo pen als deze match. Maar indien de samenwerking en de wil tot winnen gelijk blijven als in deze match, dan zal zeer zeker de kans on een uitstekende plaats groot zijn. Door gezamenlijk overleg van de beide elftallen werd gezien de invallende duisternis en de drei gend wordende lucht deze forse match voortijdig beëindigd. NEDER LA AG-TOURNOOI R.W.B. R.W.B.—YV.V.O. 3—2. De door ons in de voorbeschou wing van Vrijdag j.l. aangaande deze wedstrijd geuite bewering dal RWB tegen WVO veel beter voor de dag zou komen, is dank zij de gewijzigde opstelling volkomen be waarheid. Immers, spelende in de opstelling van gisteren, is zowel de achter hoede, midden- en voorlinie der mate in kracht toegenomen, dat RWB, wanneer deze formatie ge handhaafd blijft, en dus de gele genheid wordt geboden dat de spe lers zich volledig op elkaar inspe len, in de aanstaande competitie goed voor de dag zal komen I)e wedstrijd tegen WVO is dan ook een volkomen verdiende 32 overwinning geworden. Vanaf het begin was Besoyen sterker, wat de cornerverhouding 11—4 dan ook duidelijk weergeeft. Ondanks deze meerderheid werd voor de rust niet gescoord, omdat ile stugge Oosterhoutse verdediging hiertoe weinig kansen liet. Met succes werd door hen de buiten spel val opgezet, waardoor de voor hoede der gastheren menige mooie en gevaarlijke aanval ontijdig zag afgebroken. WVO zat echter ook niet stil en lanceerde verschillen de aanvallen, waarvan enkele ge vaarlijk waren doch ook hier bleef de achterhoede van RWB hen de baas. zodat met blanco stand de rust in ging. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Na enkele aanvallen over en weer was het na een kwartier spelen dat linkshalf Snels bij een WVO aan val de bal ongelukkigerwijze in het beruchte gebied tegen zijn hand kreeg, waarvoor de scheidsrechter een strafschop liet nemen, die net jes werd benut, 0—1. Lang plezier mochten de gasten van deze voor sprong niet hebben, want reeds 3 minuten later was het midvoor Meulman, die achter een lange dieptepass aanstormde en het le der keurig langs de uitgelopen doelman in de touwen schoot, 1-1 RWB bleef aanvallen en toen na 25 minuten linksbuiten W. v. d. Anker het leder mooi had vrij ge maakt. gaf hij een lage voorzet, die Meulman zodanig van richting ver anderde, dat de bal in het net van V VO terecht kwam en zodoende de thuisclub met 2—1 de leiding had. Viif minuten voor het einde zag de Oosterhoutse midvoor kans om met een effectvol schot doel man Knippels voor de tweede maal te passeren. 22. Be tricolores gaven echter de moed niet on en zowaar twee mi nuten voor tiid was het rechtsbui ten Didden, die voor zijn club het derde en winnende doelpunt liet aantekenen, 3—2, waarmede het einde kwam van deze wedstrijd, die door scheidsrechter Dekkers goed werd geleid. De réserves speelden Zaterdag tegen NEO en deze laatste wist na 'n pittig partijtje voetbal verdiend met 32 te winnen. De junioren namen gisteren deel aan seriewedstrijden in Oisterwyk uitgeschreven door de club van die naam en wisten zich door een 4-0 overwinning op Nieuwkuijk in de volgende ronde te plaatsen. Keurig werk jongens. Leden van RWB denk er om, he denavond om 8 uur vergadering in 'het clublokaal. Allemaal present SPRANG. S. D. O. Zaterdag speelde SDO haar 11de wedstrijd voor het nederlaagtour- nooi tegen WSC uit Waalwijk We zagen twee gelijkwaardige tegen standers, die het tempo ondanks de warmte hoog opvoerden en dit volhielden lot het einde. De rust ging in met blanke stand. Velen dachten dat deze stand zo zou blij ven, maar in de laatste seconde maakte WSC een doelpunt, 01. Hierdoor zijn twee Waalwijkse verenigingen gelijk gekomen. Vrijdag a.s. speelt SDO 2 een uit wedstrijd tegen RWB 2. 'T1 IJ MEN Missievoetbal wedstrijd. VlÜm. Ho ijs 1R.K.T.V.V. 1 G4. Alvorens de wedstrijd begon, sprak de Z.E. Heer Pastoor Hees- akkers enkele woorden van dank tot beide verenigingen voor de be- heidwilligheid tot het spelen van deze wedstrijd, waarvan de op brengst ten goede komt aan de Missie op Borneo van Mgr. v. Kes- sel Daarna trapte Z.E. de bal af. Vlijyien zat terstond voor 't doel van RKTVV. Van Overdijk werd in het strafschopgebied gehaakt en Jo v. Engelen scoorde daaruit het eerste doelpunt. Lang had Vlijmen hier geen pleizier van, want goed samenspelend kwam de midvoor vrij voor het doel en de stand was gelijk, 11. Even later weer een prachtige aanval van RKTVV en het was wederom de midvoor die er 12 van maakte. Vlijmen pakte hierna even flink aan en midvoor Coensen maakte gelij; 2—2. Toen aan de andere kant deelman van der Sterren een goed schot keerde was Vlijmen weer weg en Coensen bracht de stand op 3-^-2 in het voordeel van de Boys. RKTVV pro beerde gelijk te maken, maar de Boys verdediging onderbrak de vele aanvallen en doelpunten bic ven voor de rust uit, zodat deze inging met de stand 3—2 in het voordeel van de Boys Na de rust weer "hetzelfde vlug op en neer gaand spel en RKTVV had 't eerst succes, toen hun links buiten 3—3 maakte. De Boys pro beerden weer de leiding te nemen wat hen gelukte, doch vlak hierna was het weer gelijk, 4—4. De doel punten werden goedkoop voor Vlijmen. Coensen kwam voor hel doel. De rechtsachter en de doel man van de tegenpartij lieten de bal voor elkaar liggen en een rol- lertje was voldoend om weer de leiding te nemen. Even later gaf de scheidsrechter de Boys nog een doelpunt cadeau, dat in buiten spelpositie gescoord werd Coen sen verricht hierna de hattrick door het vierde doelpunt te sco ren, 04. Hierna kwam het einde van de ze mooie wedstrijd waarin de Boys technisch de meerdere waren, ter wijl hun hard werken met een mooie overwinning werd beloond. RKTVV kreeg in de wedstrijd nog een strafschop toegewezen die vriendschappelijk in de handen van de doelman werd geschoten. De leiding was zwak. Nederlandse Wielerkampioenschappen. Zaterdag en Zondag zijn in het Olym pisch Stadion in Amsterdam de Neder landse wielerkampioenschappen op de baan verreden. Bij de sprinters won de oude rot Arie van Vliet in een enerverend duel met Derksen. In de series waren achtereen volgens de rijders van het tweede plan uitgeschakeld. Na de halve finales wa ren Van Vliet en, Derksen nog over maar in de herkansingsrit won Bijster voor de finale a trois. Daarin speelde hij echter praktisch geen rol. Alles ging re gelmatig tot 275 meter voor het einde l'oen spurtte Derksen bij verrassing weg en nam een beduidende voorsprong. Van Vliet echter zette de achtervolging in; op 30 meter lag hij nog twee lengten ach ter, op 10 meter nog een, maar met een laatste geweldige krachtsexplosie wist hij met een banddikte de titel te behalen. Uitslag: 1. Van Vliet, 11,4 sec. over de laatste 200 meter; 2. Derksen; 3. Bijstter De achtervolging is tot en met de kwartfinales verreden. Hierin won Schul- te van Lakeman, Wim van Est van raanhof, Peters van Wagtmans en Van de Kamp van Voorting. De snelste tijd maakte tot nog toe_ Wim van Est. De finales worden a.s. Zondag gehouden. tenslotte de wedstrijd over 50 km De ze was voor Faanhof. die in de sprint Bijster en Meters versloeg. Zijn tijd was 1 u. 7 min. 3,4 sec; 2 Bijster; 3 Gerrit ünarSk nWL.im V3n Est' b Gerr't Voor- ung. 6 Derksen. Bij de amateurs werd ochotman winnaar op de lange afstand. WAALWIJK. Kon. Erk. Wielerclub Leonora. Zondag werd deelgenomen aan de Ronde van Gendringen in de Gelderse Achterhoek. De nieuwelingen deden 't bijzonder door in peleton exaequo de 9e, 10e, 12e en 14e plaats te bezetten, r'esp. L. v. d. Houdt, A. Dekkers, G. van Es en J. van Hooft. De amateur A. v. Es ondervond veel last van steenpuisten en moest 5 ronden voor het einde lossen. A. Dekkers uit Elshout zit er momenteel goed in, als mede G. van Es en vooral L. van den Houdt en J. v. Hooft. Een prachtresul- taat. Bravo lui VLIJMEN. Zondag namen de ameteurs Libregts en Meesters en de nieuwelingen Wolfs en Kivits deel aan de Ronde van Velt- hoven. De amateur Meesters boekte nog het meeste succes; hij werd twaalfde, een mooie prestatie na zo'n lange rustperiode. Libregts kon het niet tot een goed einde brengen, evenmin als de nieuwel. Wolfs die nog niet geheel fit is. Kivits reed nog het beste, waagde zelfs nog een poging om weg te komen, maar moest met stuk ken opgeven. Volgende keer beter. SPORTBERICHTEN. NATIONALE Z W EMKAMPIOENSCH APPEN In Sittard zijn Zaterdag en Zondag de zwemwedstrijden gehouden voor het na tionale kampioenschap. Bij de 100 meter vrije slag voor dames werd Irma Schuh- macher kampioene van Nederland in 1.07.3, tweede werd Wies Vaesen, der de Hannie Termeulen. De 100 meter rug slag was voor Geertje Wielema in 1, 15, 5; 2 Greetje Gaillard: 3 Joke de Korte. In de 200 meter schoolslag werd kampioene Rika Bruins in 2.59.2; twee de Lies Bonnier, 3 Jopie Spoor. In de 400 meter vrije slag werd Irma Schuh- macher kampioen in 5.27.1 voor Geertje Wielema. De 4 x 100 meter vrije slag estafette was in 4.50.4 voor H.D.Z., be staande uit Rie Vonk, Rie Brouwer, Willy Willemsen én Txannie Termeulen; de Robben werden tweede. Bij het schoonspringen werd Lenie Lanting-Kel- ler kampioene van Nederland. Bij de 100 meter vrije slag heren was de titel voor Joris Tjebbes in 59,6 sec., 2 Bijlsma. Kampioen bij de 100 meter rugslag werd Kees Kievit in 1.10.9, tweede werd Van der Veen. De 200 meter schoolslag werd gewonnen door Buyze in 2.42.4; 2 Kelder. Ook bij de 400 meter vrije slag werd Joris Tjebbes kampioen van Nederland en wel in 5.07.6, tweede werd Ten Theye. Kampioen bij de 4 x 200 meter vrije slag estafette werden de Robben I, bestaande uit Van Daatselaar, Van Vliet, De Wit en Luchs, in 9.42.4. Het schoonspringen werd gewonnen door van Moll. Athletick Nederland heeft Zondag de landen-athletiekwedstrijd tegen België met klein verschil verloren 204212. Honkbal Het oranje honkbalteam deed het beter en versloeg de Belgen met 14. Na twee innings stond Neder land al met 40 voor. Wielrennen De Italiaan Guido de Santi is winnaar geworden van de Ron de van Duitsland. Hij legde de 3131 km af in 9 u. 16 min. en 3 sec. N.O.C. Het Nederlands Olympisch Comité heeft in een buitengewone alge mene vergadering besloten zijn financiële basis te verbreden. In het najaar zal een algemene vergadering worden gehouden waarop het bestuur met concrete voor stellen zal komen. De Manége „Border King" in het Loons Hoekje organiseerde op 4 Augustus bij gelegenheid van de viering van haar eerste lustrum een Ruiterfeest waaraan medewer king werd verleend door de Rij en Jaclitvereniging De Rossinant uit Waalwijk, de manéges van Vughl, Tilburg, Breda, Udenhout en Dongen. Om 10.15 uur werd begonnen niet het nummer Dressuur, waarvoor 12 deelnemers hadden ingeschre ven, waaronder zeer bekende dres suurruiters; als de beste ruiter mogen wij noemen de bekende pi- queur Joop de Jong van Stal „van Loon". De eerste vier prijzen wer den behaald door paarden van de ze stal. Qm 1.30 uur had de officiële opening plaats door de Edelachtb. Heer Mr Th. van der Heijden, bur gemeester te Kaatsheuvel. Hij be schouwde dit als een voorrecht, temeer waar hij de organiserende vereniging, de Manége „Border King" kon feliciteren met haar eerste lustrum en hij wenste ze van harte geluk. Na zijn toespraak ging de bur gemeester over tol het uitreiken van de prijzen wat betreft de dres suur. De prijswinnaars voor indi viduele dressuur waren als volgt 1. J. cte Jong Tilburg op Pharon. 2. v. Loon Sr. Tilburg op Sara- ceen. 3. Freule Smits van Oven, Til burg o]) Limmerick. 4. A. Beukers, Tilburg, op Ne- rantsoula. 5. Mej. Pademaker te Velp op Voske. Na deze prijsuitreiking werd het ooncours-hippiijue voortgezet met vrnl. springnummers, waarvoor zeer veel en bovendien zeer bek'en- de ruiters hadden ingeschreven. Ondanks dit enorme aantal in schrijvingen verliep alles vlot en uitstekend. Dit was een gevolg van de perfecte organisatie, welke in handen was van de heren Jansen Jr. en Arie Beukers, deze laatste uit Tilburg, die op de bekende en vlotte wijze de microfoon bedien de. Verder mogen wij een extra woord van lof brengen aan de heer A. J. Pot uit Hilversum, die behal ve het jureren der dressuur', ook het parcoursen houwen, duo-klas- se jureren en wat men alzo niet denken kan voor het welslagen van zo'n concours, voor zijn rekening nam. Hij moest zelfs nog protesten aanhoren. Met Jansen Sr. en Jr. was hij de onmisbare man van de ze dag. Sprint/concours 11. Dit was een parcours van S hin dernissen met een maximum hoog te van 90 cm. Omdat er meerdere ruiters foutloos rond kwamen, werd er over een verhoogd par cours verder gesprongen. De prijs winnaars van dit concours zijn als vol git 1. W. van Casteren op Tov met 0 fouten in de tijd van 20 2/5 sec. 2. T. Ebben op Limmerick met 0 fouten in de tijd van 31 sec. 3. C. Pulles op Kaatje 0 fouten in de tijd van 33 3/5 sec. 4. A. Vogels op Dam iet te 4 fou ten in de tiid van 29 2/5 sec. 5. Mevr. Stibbe op Johan de Wit 7 fouten in de tijd van 41 sec. De lieer Pulles uit Drunen op Kaatje trok nopal veel aandacht van hel publiekdaar dit de be- kende landelijke ruiter is en bij als enipe meedeed met een boeren paard. Zoals wij zienbehaalde hij de 3e prijs, wat voor zo'n paard 'n geweldige prestatie is. De gehele morgen had 'I nog voor de wagen gestaan om het koren binnen te hc.>- len, en 's middags direct na 't par cours moest 't weer voor de maai- machine. Wij vinden 't toch maar kranig voor zo iemand, die het nog aandurft tegen die rijpaarden. Item komt olie tof toe. Duo-klasse of elegantste rijpaard, In deze klasse wordt zeer gelet op elegance, rijvaardigheid, char me, souplesse, kleurencombinatie en costumes; dit alles werd in dit nummer door de jury met een cri- tisch oog bekeken. Men zag hoe de amazone naast de ruiter streed om de eer de mooiste combinatie te vórmen. De prijswinnaars waren 1. Mej. Houben met Vollars. 2. hreule Smits van Oven met A. Beukers. 3. Mej. Jochim van Notedörp met Joos Timmermans. .4 merikaans springconcours. Dit was een parcours van elf sprongen, met een maximum hoog te van 1 meter. Dil werd gespron gen door een combinatie van twee ruiters. Als de eerste ruiter van de combinatie een fout maakte, ver volgde de tweede zijn parcours waar zijn partner bleef steken' Door deze combinatie konden dus 22 hindernissen gesprongen wor den, zodat als de eerste er 0 ge sprongen had, de tweede er 22 kon nemen. De prijzen werden als volgt behaald 1. v. Rijswijk met v. Geloven. 2. Kinassen met Hensen. 3. A. Uvtendaal m. B. Uytendaal 4. N. Uytendaal m. A. Uytendaal! 5. I). Uytendaal met A. Ebben. SWj L, parcours. Dit is een springconcours met 'n hoogte van maximum 1.20 in. De prijswinnaars waren 1. A. Ebben Tilburg op Saraceen. 2. W. Scheren Vuglit op Miss Ireland. 3. A. v. Geloven, Tilburg op Ga- lioth. 4. I). Klaassen Tilburg op Cliar- meuse. 5. A. Ebben Tilburg op Tora. Om 0.30 uur was het einde van hel zeer zware, maar ook mooiste en spannendste parcours, n.l. het Barrière springen. Dit werd na *n zeer spannend verloop gewonnen door de heer Joop Hensen op Pon tius Pilatus van de lieer v. Spaan- donck uit Tilburg. Dit was 'n par cours over 5 hindernissen, die op gesteld waren in een rechte lijn, met een onderlinge afstand van 7.50. Deze hindernissen liepen op van 70-1.10 cm. en werden voor de ruitrs die het parcours foutloos sprongen, verhoogd van 1—1.40 in. Dil is een fantastische hoogte, maar in België werd deze hoogte nog met 50 cm. overschreden door de heer Alphons Janssen uit Banr- le-Nassau, die helaas niet aan dit narcours deelnam. De prijzen werden gewonnen door: 1. J. Hensen, Tilburg, op Pon tius Pilatus. 2. T. Ebben, ex aequo, Tilburg op Tora. B. Uvtendaal, ex aequo, Breda on Edely. 4. Stevens, ex aequo, Tilburg op Balzan^ Scheren, ex aequo, Vuglit, op Miss Ireland. 0. I ytendaal, Breda, op Inca. I lissen de nummers door werd een Hogeschooli-demonstratie ge geven. niet zoals al eerder in ons blad bekend werd gemaakt, dooi de heer L. v. Loon uit Tilburg, maar door de leerling van Otto Schuman. de lieer H. Gilhuis uit Dordrecht. Dit nummer viel buitengewoon in de smaak, zowel bij leken als bij fijnproevers als v. Loon, Uvtendaal enz. De heer H. Gilhuis, in rok, vertoonde met de fraaie grauw- schimmel een mooi nummer cir- cusdressuur. Met zijn vierjarige in landse merrie, die pas een half jaar in africhting is, behaalde hij bijzonder veel succes, evenals niet de Duitse vos van de heer Leeu wenburg uit ALblasserdani, ver toonde hij mooie staaltjes van zwa re dressuur. Een bijzonder succes voor deze jeugdige enthousiaste hogeschoolruiter, die nog veel van zich zal laten horen. Om 7 uur vond de prijsuitreiking plaats in het café van de lieer A. Vermeulen door de heer A. Nieuw koop, waarnemend voorzitter van de W.R.J.V. Rossinant. Hij bracht vooral dank aan de heren Jansen Sr en Jr. en de heer Pot voor het slagen van deze dag. Vele en mooie prijzen, welke aangeboden waren door enthousi aste bewonderaars der paarden sport en door zakenlui uit Kaats heuvel en Waalwijk, werden aan de prijswinnaars uitgereikt. Een welgeslaagd concours waar bij over belangstelling niet viel te klagen en dat de paardenliefheb bers heeft laten genieten van prachtige staaltjes dressuur en rijkunst. Het gehele concours werd een groot succes, zowel wat deel name als organisatie en materiaal betreft. NEDERLAND Bij Purmerend is Zondagmiddag een tragisch on geluk gebeurd. Een vader kwam zijn 12-jarige zoon, die hij familie logeerde, per motor opzoeken. Toen tiij achter de jongen, lie met een vriendje aan liet fietsen was, reed, week deze plotseling uit, zo dat bi} tegen de motor terecht kwam. Hij werd dodelijk gewond. t «atf* - Zaterdag hebben vertegen woordigers van de Koninklijke Ma rine namens de Nederlandse strijd krachten geschenken aangeboden aan de jarige Prinses Irene. He! waren een cassette tafelzilver, een verjaardagstaart en een smeedijze ren bijzettafeltje van het gardere giment „Prinses Irene". Zaterdag is in Kerkrade het gigantische internationale muziek concours begonnen, dat tot 19 Au gustus duurt. Dan zal het beste mu ziekcorps van de tientallen deel nemende harmonieën en fanfares uit de hele wereld bekend gemaakt worden. Bij Gouda is Zaterdagmorgen een nielkauto in een sloot gereden en omgeslagen. De twee inzitten den verdronken. In Overveen is Zondagavond een auto met zeven scholieren met een vaart van om de 100 k.m uit de bocht gevlogen en over de'kop geslagen. Niemand liep echter let sel van betekenis op. Aan het stuur van papa's wagen zat een 18-jarige jongen. OOSTENRIJK. De Nederland se verkenners hebben Zondag op de jamboree in Bad Ischl de ver jaardag van Prinses Irene gevierd. De vele buitenlandse gasten wer den oj) allerlei typisch Nederland se lekkernijen getracteerd. Ook Lady Baden Powell was aanwezig. DE TOESTAND IN KOREA. Zaterdag hebben de U.N.O.-on- derhandelaars in Kaesong de be sprekingen afgebroken, omdat een compagnie gewapende rode solda ten voorbij het gebouw marcheerde waarin de onderhandelingen gehou den worden. Radio Peking zeide dat dit op een vergissing berustte en dat het in het vervolg niet meer voor zou komen. De communistische bevelhebbers schijnen generaal ^Ridgway ge vraagd te hebben de onderhande lingen zo spoedig mogelijk te her vatten. Echter, er zijn ook berichten die andere dingen doen veronderstel len dan een verlangen van de com munisten zo gauw mogelijk tot een vergelijk te komen, de berichten namelijk, over zeer grote troepen concentraties en een uiterst doel treffende bewapening van de com munistische legers. Dagelijks ver liezen de UNO-troepen gemiddeld vijf straaljagers door een uitste kend afweervuur. NAAR EEN OPLOSSING IN PERZIË? De sfeer waarin de onderhande lingen betreffende de oliekwestie tussen Perzen en Engelsen zijn her vat, is een sfeer van een optimisme rechtvaardigende ontspanning. „Ik ben er zeker van dat wij dit maal de zaak «tot bevrediging van beide partijen zullen oplossen", verklaarde Mossadeq. Dinsdag zullen de onderhandelin gen tussen de voltallige delegaties beginnen. De voornaamste concessie die Mossadeq tegenover Engeland heeft gedaan, is het aanvaarden van de wet van 20 Maart inzake de natio nalisatie van de olievelden als basis voor de onderhandelingen. De Per zische minister-president maakt geen melding meer van de beruch te wet van 1 Mei, die betrekking had op de onteigening van de Brits- Perzische olie-maatschappij, 't Was deze wet die leidde tot het conflict met Londen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3