DE L2LNGSTB22Ï ALI BABA'S REIS Waalwijkse en Langstraatse Courant Binnen en buiten onze grenzen. FESTIVAL TE DRUNEN ELSHOUT BINNENLAND. BUITENLAND. Als het kalf verdronken is Verbetering rijwielpad Kaatsheuvel- Loon op Zand-Tilburg, WAAR NAAR TOE MET ONZE GROENTEN? ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Gemenge Zangver. „Zang en Vriendschap" Festival met vele hoogtepunten en groot Tuinfeest MORGIANE LASTIG GEVALLEN Speciaal restaurant RECEPTIE Ali Baba's PROGRAMMA VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1951 Uitgever Waalwijksclie Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO WH HET ZUIDEN '•N 74e JAARGANG No. 64 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties soeciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11. KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" PARLEMENTAIR NIEUWS. Hieronder geven wij U een kleine samenvatting van het voornaamste parlementaire nieuws, dat momen teel de aandacht verdient; overi gens heeft men ook in parlement- kringen op 't ogenblik vacantie, zo dat de activiteit, behoudens enkele uitzonderingen, beperkt blijft. Voorstellen tot grondwetsherzie ning: Indertijd verscheen een in terim-rapport van de commissie voor grondwetsherziening; na de bestudering van dit rapport heeft de ministerraad in beginsel beslo ten dat wetsontwerpen en memoi res zullen worden voorbereid ten aanzien van: 1. Instelling van een Kamer voor de Grondwetsherziening. 2. Overgang naar een nieuwe rechtsorde. 3. Uitbreiding van het aantal le den der beide Kamers. 4. Verlaging minimum-leeftijd voor verkiesbaarheid. 5. Buitenlandse betrekkingen. Niet worden overgenomen de voorstellen die betrekking hebben op: a. vervallenverklaring van net lidmaatschap van revolutionaire volksvertegenwoordigers; b. verbod van bepaalde uitgaven. En toch waren dit de voorstellen die, zoals uit de reactie tot nog toe blijkt, met de meeste instemming waren begroet. De nota over het onderwijs, die minister Rutten vorige week in diende, is door de leden van de Eer. ste Kamer met veel waardering ont vangen, zoals enkele woordvoerders in de vergadering van Dinsdag j.l. verklaarden-. De heer van Walsum (K.V.P.) meende dat de houding, van de mi nister inzake de Tweede Techni sche Hogeschool niet juist was in verband met de toestand van de financiën. Maar daarvoor is de ge achte afgevaardigde ook burge meester van Delft. Het gebruik van dienstauto's door opperofficieren en leden van de legerraad voor het afleggen van de afstand tussen woonhuis en bu reau heeft niet de instemming van de commissie voor de Rijksuitga- benoemd uit de Tweede Ka- De staatssecretaris was van mening dat het decorum van deze heren gevaar liep, wanneer zij met tram of fiets zouden moeten gaan. Maar voor de oorlog, aldus de com missie, liep het decorum toch ook geen gevaar en 's avonds wanneer de heren opperofficieren in uniform uitgaan, dan wordt toch zeker ook geen gebruik gemaakt van dienst auto's. Nu weten wij niet of deze vraag sarcastisch is bedoeld, want dat er erg royaal en gemakkelijk met dienstauto's en dienstreizen wordt omgesprongen, is al meer dan eens een onderwerp van gesprek geweest. TEKENEN VAN ONRUST. Zoals bekend, heeft het afgelopen week-end .weer blijk gegeven van enige onrust onder Ambonese en Nederlandse militairen. In Middelburg is de rust thans weer hersteld; een groot aantal Ambonezen die als de ergste on tevredenen bekend waren, zijn naar andere kampen overgebracht en de bewaking van het Kamp aan de Seisweg heeft zich teruggetrokken. Men is allerwege vol lof over de houding van de Middelburgse poli tie, die zeer tactisch was en daar door erger heeft voorkomen. In het legerkamp Oirschot heeft men enkele raddraaiers in arrest gesteld; deze waren de oorzaak van ernstige ongeregeldheden Zondag avond in Eindhoven. De chef van de Generale Staf heeft zich tot de Nederlandse militairen gericht met de mededeling dat de Nederlandse burgers geen belasting betalen voor zich misdragende soldaten. Hij kon digt zeer strenge maatregelen aan tegen een eventuele herhaling van dergelijke voorvallen. Zeer teleur stellend is de houding van 'n groot aantal burgers zowel in Eindhoven als in Middelburg. Deze hadden meer verstand moeten tonen en ook moeten laten zien dat zij het gezag weten te eerbiedigen. Nu mengden zich velen in de relletjes en kozen zij partij voor de raddraaiers. Dit was zeer onwaardig. ven, nier. o.m. tot gevolg had, dat Maandag j.l. van Nederlandse zijde beperkingen op de export naar Duitsland wer den gelegd. Zonder enig nader bericht en zon der enig commentaar heeft de regering in Bonn de grens voor Ne derlandse groenten gesloten. Besprekingen met de autoriteiten te Bonn hebben er gisteren echter toe geleid dat de invoer van Neder landse groenten in Duitsland weer kan worden hervat. Er is voor dit doel een bedrag van 2.9 millioen beschikbaar ge steld. COMMUNISME IN INDONESIË. Zondagavond werd er, zoals be kend, een overval gepleegd door een bende van ongeveer 150 bewa penden op de politie-kazerne in Priok. Deze overval schijnt een communistische machtsgreep te zijn geweest. De aanvallers droegen ro de linten om het hoofd met het hamer-en-sikkel-embleem. Acht en dertig bendeleden zouden gearres teerd zijn; onder de burgerbevol king vielen twee doden, terwijl vijf personen gewond werden. Inmiddels verklaarde de minister van Financiën: Indien de ongere geldheden, die zich hebben voorge daan in Priok, Bogor en Oost-Java, inderdaad acties zijn van rode ele menten, is thans de tijd aangebro ken dat de regering krachtige maat regelen neemt tegen dergelijke des tructieve elementen. De schade die het land heeft ondervonden door deze ongeregeldheden, is zeer groot. De regering heeft financiële en eco nomische klappen moeten incasse ren. Alleen reeds door georganiseer de stakingen zijn de moeilijkheden enorm groot. Ook de prijsstijgingen zijn gevolgen van acties van onver antwoordelijke arbeiders. GEEN ROOIE CENT De heer Lubin, de Amerikaanse afgevaardigde bij de Unesco, heeft een overzicht gegeven van de Sov jet-bijdragen van het sociale werk der V.N. De Sovjet-afgevaardigde, Arka- diev, heeft in de raad beweerd dat door de Westelijke bewapening geld onttrokken werd aan het program ma om de minder ontwikkelde lan den te helpen. „Laten wij eens kijken hoe zeer zij zich bezorgd maken over het lot van deze mensen", zo begon Lubin zijn negatieve opsomming van de Sovjet-bijdragen. Het internationale noodfonds der V.N. voor kinderen: "„niets, maar dan ook niets". Palestijnse vluchtelingenorganisa tie: „dito". Internationale vluchtelingenorga nisatie: „geen bijdrage van de Sov jet-Unie". Het technische hulpprogramma voor minder ontwikkelde gebieden: „geen enkele rode roebel". Wereldgezondheidsorganisatie: „de Sovjet-Unie is in gebreke ge bleven haar aandeel tc betalen". Internationale bank voor de we deropbouw en de ontwikkeling „geen rooie cent". Onnodig te zeggen, zo besloot Lu blin zijn opsomming dat de „Sovjet- Unie het niet dienstig heeft gevon den een stuiver bij te dragen voor Korea". Onder dit opschrift verscheen er in „de Stem" van 2 Augustus een artikel over het befaamde rijwielpad, dat geen rijwielpad door diverse kranten, meer is. Hoe vaak is er nu reeds op gewezen door Waalwijks Belang, dat voor enige tijd een tweede schrijven over deze kwestie aan Prov. Staten zond; hoe vaak ook hebben wij er niet op gewezen. „De Stem" schrijft EEN URGENTE LEGENHEID. AANGE- Eén dezer dagen eiste de Provin ciale weg tussen Waalwijk en Til burg zijn zoveelste verkeersslacht offer. Gelukkig is het weer meege vallen, maar men gaat toch lang zamerhand heel sterk denken aan het spreekwoord: als het kalf ver dronken is, dempt men de put. Het is een vreemde geschiedenis met het provinciale rijwielpad langs deze provinciale weg. Waarom? zijn niet uitgebleven en, zoals ge zegd, één dezer dagen konden wij het zoveelste ongeval noteren, xdat niet was voorgevallen indien de wielrijder gebruik zou kunnen ma ken van het rijwielpad, dat zich langs de verkeersweg bevindt. Reeds bij herhaling is er in de vergadering van de Provinciale Sta ten over dit rijwielpad gesproken en werden er van de zijde van Ge deputeerden toezeggingen gedaan. Zijn we goed ingelicht, dan staat de verbetering op de provinciale Be groting 1951. Ook andere instanties, o.m. Waalwijks Belang, hebben Wel, nog niet zo lang geleden dach- meermalen aangedrongen bij het ten de Langstraters dat er eindelijk iets van ging komen, want het ge deelte van het rijwielpad Waalwijk- Kaatsheuvel werd zowaar in orde gebracht. Dit stuk was echter nu juist het slechtste niet en we zou den het daarmee nog best een jaar of wat hebben kunnen stellen. Ern stiger is het gesteld met het gedeel te KaatsheuvelLoon op Zand Tilburg. Deze stukken zijn uiter mate slecht en voor geen wielrijder te berijden. Het gevolg is dan ook dat de wielrijders gebruik maken van de rijweg voor het grote ver keer, dat op deze weg zeer frequent genoemd mag worden. Dat het gebruik maken door wiel rijders van de verkeersweg zonder meer gevaarlijk genoemd moet wor den, heeft het verleden reeds meer dan duidelijk bewezen. Ongelukken Provinciaal bestuur om verbete- ring. Helaas, er is nog niets gebeurd en er gebeurt nog steeds niets. Al leen het- gedeelte dat het niet zo nodig had, werd opgeknapt. Voor ons een vrij onbegrijpelijke geschie denis. Het is dan ook niet .te ver wonderen dat er steeds meer cri- tiek in de Langstraat los komt over deze gang van zaken. Het is daar om ook dat wij nog eens ernstig aandringen op een spoedige verbe tering van dit Provinciaal rijwiel pad. Tot zover „De Stem". Ja, wij betalen het; met de ver keersproblemen over de lijn, de weg en 't water, in de Langstraat en omgeving wordt weinig, te wei nig rekening gehouden. De West-Duitse regering te Bonn heeft Dinsdag de invoer van Ne derlandse groenten stop gezet, zo dat de Nederlandse export naar Duitsland in een volkomen impasse is geraakt. Tot nog toe is er steeds overleg gepleegd tussen Nederlandse en Duitse instanties en toen bekend werd dat de Nederlandse import het beschikbare bedrag overschreed is er intensief overleg gepleegd, dat Amper zijn de klanken van een ge slaagd muziekfeest in Elshout verstomd, of Drunen mfeldt zich met een festival dat op 11, 12 en 15 Aug. gehouden zal worden, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Gemengde Zangvereniging Zang en Vriendschap. Op deze datums zal Drunen weer een groot aantal muziekvrienden uit de ver re omgeving mogen ontvangen, een taak die Drunen, dat zelf 2 Harmonieën, 1 FanfarC en drie Zangverenigingen be zit, zich als een eer aanrekend. 17 Gezelschappen zullen aan dit mu ziekfeest deelnemen, dat drie volle avon den in beslag neemt. Het organiserend comité onder leiding van dhr. Leenaarts, heeft bergen werk moeten verzetten en het is er ondanks vele tegenslagen toch in geslaagd een festival te organiseren Drunen en Zang en Vriendschap waardig. Het grote muziekfeest kent vele hoog tepunten, die de luister van het feest vergroten en het slagen reeds verzeke ren. Voor dat Zaterdagmiddag om 5 uur de poorten van het feestterrein, gfelegen nabij de noodkerk, zullen worden ge opend, zal het muziekcorps ider Tilburg- se politie een parademars maken door Drunen. Dit 60 man sterke corps onder leiding van de hefer A. A. Molenschot is in Drunen reeds bekend. Na de officiële opening door Burge meester Snels, zullen Zaterdag achter eenvolgens concerteren: Zang en Vriend schap Drunen, Tilburgs Politie Muziek corps, Cantabile Dubbelmannenkwartet Vlijmen, Harmonie De Eendracht Nieuw- kuijk en de Chr. Gemengde Zangvereni ging Hallelujah Waalwijk. Het tweede hoogtepunt van Zaterdag js wel de speciale Drunense avond, waaraan alle zang- en muziekgezelschap pen uit Drunen zullen deelnemen. Dit concert begint om 8 uur. Zondag 12 Aug. beginnen de concer ten om 6 uur. Optreden zullen: de Fan fare Tot Onderling Genoegen Engelen, Gemengde Zangver. Levenslust Herpt, Gemengd Koor Sempre Animato Nieuw kuijk, Gemengd Koor Oefening Baart Kunst Nieuwkuijk. Het hoogtepunt van Zondag is het avondconcert te geven door de Gemeng de Zangvereniging Oefening en Vermaak uit Waalwijk, onder leiding van de heer L. Sars. Dit alom bekende gezelschap met zijn vermaarde solisten, zal Drunen zeer zeker een onvergetelijke avond be zorgen. Dan volgt Woensdag 15 Aug. met een groot sluitingsconcert te geven door de harmonie van Huize Nazareth uit Tilburg Ons Genoegen en het Loonopzand's Ge mengd Koor, onder leiding van Fr. Wil- mont. Dit bekende grote show corps zal voor dit concert, dat om 8 uur begint, een mars maken door Drunen. Het organiserend comité heeft ook durven breken met de oude sleur van een kermesse d' été en daarvoor in de plaats organiseerde het een groot tuin feest in de tuin van Café v. d. Geld, die voor deze gelegenheid feëriek zal worden verlicht. Medewerking voor dit tuinfeest wordt verleend door drie or kesten en Jan van Ostade en diens radio gezelschap. Tenslotte nog, waarom dit festival? Wij tipten het boven reeds even aan Zang en Vriendschap bestaat 20 jaar. Eertijds opgericht door de heer Kitse- laar, als Mannenkoor, is het door de moeilijke tijden heen uitgegroeid tot een gemengde zangvereniging, die pas nog haar wederdoop onderging, waaruit zij tevoorschijn trad als R.K. Gemengde Ar beiderszangvereniging. Wij wensen Zang en Vriendschap nog een lang leven en spreken de hoop uit dat dit groots opgezette muziekfeest in alle opzichten zal mogen slagen. R. K. D. V. C. R.K.D.V.C. hield Maandagavond een algemene ledenvergadering in haar club lokaal. Uit het uitvoerig jaarverslag bleek dat RKDVC 154 leden telt, waar van 50 junioren. De aftredende bestuurs leden A. Brok en H. v. Delft werden béiden herkozen. A. Brok werd tevens herkozen als voorzitter. In de elftalcom missie werden benoemd M. van Delft, L. de Wit en J. van Loon. In de kas- commissie werden benoemd Fr. Klerkx en C. v. d. Wiel. De geestelijk adviseur Kap. Simons sprak nog een algemeen opwekkend woord, waarin hij de herbenoemde be stuursleden feliciteerde met hun herbe noeming. Tijdens de rondvraag werden nog verschillende huishoudelijke aange legenheden afgewerkt. TWEE KEER AARDBEIEN. Onze dorpsgenoot Frans Krol mocht dezer dagen het genoegen hebben voor de tweede maal aardbeien te plukken. Wel een zeldzame oogst. OPENLUCHTSPEL. Onlangs schreven wij dat er in Dru nen weer plannen bestonden om dit jaar te komen tot de opvoering van een open luchtspel. Deze plannen hebben inmid dels vaste vorm gekregen. Binnenkamers is reeds hard gewerkt. O.a. is in studie genomen een sprookjesspel geschreven door Rector Beex, de schrijver van het St. Lambertusspel, getiteld „Koren met aren van goud De regie is in handen van Jo van Erp. Het spel wordt uitslui tend gespeeld door Drunense spelers. Onder leiding van de Hoogeerw. heer Deken Rooijackers zijn reeds verschil lende comité s in het leven geroepen, om de vele voorbereidingen die getroffen moeten worden te treffen. De opvoering van het spel zal ge schieden in de tuin van het huis van wijlen Dr. van Seters, thans eigendom van de heer M. Lips, welke tuin, plus 't huis, welwillend door de heer Lips zijn afgestaan. De eerste datum van opvoering is be paald op Zondag 26 Aug. In verband met de noodzakelijke verlichtingen zal de opvoering voornamelijk geschieden in de avonduren. Op een en ander komen wij nog nader terug. NIEUWE POMP. Van gemeentewege is men thans op het gemeentelijk kampeerterrein bezig een pomp te slaan. Voorwaar een hele verbetering. EEN GOEDE PRESTATIE. De duiven van onze dorpsgenoot A. v. Halder leverden dezer dagen een ge weldige prestatie op de wedvlucht van Dax. Van Halder wist zijn eerste duif te klokken om 1.50 uur en zijn tweede om 1.58 uur. Deze twee duiven stonden nationaal getekend voor klasse II. De eerste geklokte duif behaalde op de vijf laatste nationale vluchten van St. Vin cent en Dax steeds een kopprijs. VOETBAL. A.s. Zondag begint in Drunen de strijd om de Henk Romijn wisselbeker. Hét programma voor a.s. Zondag is als volgt: 1 uur: Heusden IRKDVC I. 2.30 uur: Vlijm. Boys IDESK II. 4 uur: Haarsteeg IR.K.C. II. Nieuwkuijk is voor Zondag vrijgeloot. DRUNEN IN DE AETHER. De Gemengde Zangvereniging Canta bile heeft eertijds een verzoek ingediend bij de programmaleiding van de K.R.O. om te mogen optreden in de rubriek muciserende dilettanten. Nadat men hier voor onlangs een proef had afgelegd, heeft men thans de bevestiging gekregen dat men is goed bevonden om in dezfe Toen Ali Baba in Amsterdam was aangekomen, zyn wy onmid dellijk naar hem toegegaan om hem te interviewen. Hij vertelde zeer verheugd te zijn om Waalwijk te kunnen be zoeken en hij was vast besloten om zijn verblijf hier te lande voor zich en zijn bezoekers zo aange naam mogelijk te maken. Ali Baba vertelde een zeer merk waardig verhaal. Zijn schoonste slavin, Morgiane, liep op een goe de dag tijdens 't verblijf van het gezelschap in Parys, te wandelen, vergezeld van haar lijf.slagen. Zy had diverse inkopen gedaan en wilde zich via het Bois de Bou logne weer naar Ali Baba bege ven. In 't Bois evenwel werd zij door twee uitermate ongure indi viduen staande gehouden. Een van die kerels haalde een revolver uit z'n zak en hield die voor Morgin- ne's lieftallige gelaat. „Ton argent ou ta vie, je geld of je leven", zei het individu. „Geen van beiden", zei Morgia ne en ze gaf een bijna onzichtbaar teken aan de lijf slaven, die haar volgden. Een schot weerklonk en de aan rander liet met een schreeuw de revolver vallen. De slaven namen de kerels gevangen en leverden die over aan de Franse politie, die er heel blij mee was. „Ja", zei Ali Baba lachend, „Morgiane laat zich zo maar niet beroven, ze is niet van gisteren". Hetgeen wij, gezien het avontuur in Parijs, moesten beamen. De verdere reis van de heer Baba gaat via Rotterdam. Gisteren heeft liij een bezoek gebracht aan Avifauna en vandaag zal hij in Botterdam aankomen. In deze stad zal hij zich onledig houden met het bezoeken van museums c. d. en met de voorbereidingen van z'n verblijf in Waalwijk. Morgen vertrekt hij weer uit Rotterdam met een escorte van het korps Mariniers in groot te nue. Tot aan de Moerdijk zal hij worden begeleid. Vandaar za! hy incognito verder reizen tot Waal wijk, waar hij om c.a. 2.30 uur zijn glorieuze intocht zal begin nen Om 4 uur is dan de ontvangst op 't Gemeentehuis en om 5.30 uur de opening van z'n tijdelijk hoofd kwartier. Ali Baba verzocht ons speciaal de aandacht te vestigen op 't res taurant in z'n tijdelijke residentie. Speciale koks zullen er uitgelezen spijzen verzorgen, die een wel daad zijn voor iedere fijnproever. Het is, in verband met de bij zondere zorg die aan de exotische schotels wordt besteed, zaak, tij dig plaatsen tc reserveren. In het restaurant speelt het ka mer-ensemble o.l.v. de heer A. v. Leeuwen. Zondag a.s. van 12 tot 1 uur zal Ali Baba recipiëren in zyn hoofd kwartier, waarna hij de neomist, de zeereerw. heer Trommels, zal bezoeken. Op Ali Baba's receptie zullen tal van vooraanstaande persoon lijkheden en verenigingen worden uitgenodigd. Dan zal Ali Baba ook verscheidene hoge ondersche din gen uitreiken, zoals de orde van de Gulden Tulband met krom zwaard en Halve Maan en de ord» van de Ongesluierde Morgiane. Zaterdag 11 Augustus: 2.3() uur. Officiële intocht van Ali Baba met groot gevolg, o.a. Morgiane, Choogia Hoe Sein, Ha rem, 40 rovers en begeleid dooi de harmonie en de drumband van de K.A.J. 4 uur. Officiële ontvangst op 't Raadhuis. 5.30 uur. Opening van de Resi dentie. De hele avond speelt 't originele Ambonese orkest „The Nusa Ina Swingers" met medewerking van het humoristische duo Nito dan Pojo Katawft. Zondag 12 Augustus 12-13 uur. Officiële receptie. Iedereen is welkom 13-13.30 uur. Huldigings-mati- née door de Liedertafel „Oefening en Vermaak". rubriek op te treden. Zo zal dan Can- tabele onder leiding van dhr. Jo^ Ver hoeven binnenkort voor de K.R.O. microfoon een concert mogen verzorgen, vermoedelijk op het einde van dit jaar of begin volgend jaar. We wensen Cantabile met deze on derscheiding van harte proficiat. De eer die Cantabile tc beurt valt gfeldt in deze mogen wij wel zeggen voor geheel Dru nen. BURGERLIJKE STAND. Over Juli 1951. Geboren Maria Ida dv J W de Gouw en I v Noort Jacobus P zv D P van Cadsand en J J Jurrij Cornelia A A J dv P H J Klerks en A J M Veltman Maria C A dv C J van Wezel en C J M Pullens Michiel A M zv W M Pij nenborg en M J A van Iersel Gijs- bertus A C M zv M N Spierings en J W van Oostrum Hendrikus P G zv G Q Klerkx en M G Rongen Eli sabeth J A dv H Leestermans en E J v Stiphout Antonius M J B zv M Mus- kens en Bertha W Biemans Johannes A J zv A J Maas en M E van Logten Hendrika M dv H W v d Hoek en Th v d Sanden Angelique W M dv A A de Wit en M D Smits Tadeusz zv T Frodyma en M Fr v d Plas. Huwelijken: Lambertus H v d Wiel 26 j en Helena A M Kruissen 25 j bei den alhier Adrianus F G Th Pulles 23 j te Waalwijk en Geerdina J M G v Drunen alhier. Huwelijksaangiften: Adrianus Fr G Th Pulles 23 j te Waalwijk en Geerdina J M G v Drunen 23 j alh. Johannes J Hosemans 43 j te Den Bosch en Wil- helmina L Kuijpers 32 j alhier Hu- bertus Chr Brok 33 j en Petronella C J van Huiten 29 j beiden alhier Mar- tinus J van Drunen 26 j en Johanna A Spee 25 j beiden alhier. LANGSTR. SCHUTTERSBOND. Belangrijke besprekingen. De L. Sch. Bond kwam onder voor zitterschap van dhr. A. v. Bladel, hoofd man van St. Blasius te Heusden, in ver- Programma 1. Wilhelmus. 2. Tvroliennc uit Ba 1 Mas Wilhelm Teil, Rossini. 3. Slavenkoor uit Nabucco, Verdi. 4. Rosen aus dem Süden, Strauss. 5. Landliedcnkoor uit Cavalleria Rusticana, Mascagni. Zondagmiddag Openingsconcert door Ali ba's hofkapel o.l.v. Raden Arab Djingf Djing. Vanaf 7.30 uur de Tirolcr Band van Sophia's Vereniging te Loon- oipzand. Maandagavond 13 Augustus Vanaf 6 uur Ali Baba's hofkapel en concert door solisten van de Scala te Bagdad met een uitgele zen programma. Woensdagmorgen 15 Augustus 12.15 uur. Matinée door de har monie St. Crispyn met een zeer bijzonder programma. Woensdagmiddag diverse attrac ties m.m.v. de Hofkapel. 's Avonds pl.m. 8 uur. Afscheids- rit van Ali Baba, met de drum band. Daarna Bonte Slotavond met daverende attracties. Behalve Dinsdag is 't restaurant, de bar en de Chinese theetuin elke avond geopend. De Zondagen de hele dag. gadering bijeen in Hotel „Gentral St. Jan en St. Crispijn waren met ken nisgeving afwezig. De voorzitter opende deze bijeenkomst met de Chr. Groet en heette allen wel kom, in het bijzonder de gildebroeders uit Haarsteeg, die hun eerste off. verga dering als lid van de L.S.B. na hun aan melding meemaakten. Het korpsgeld voor het concours op 19 Aug. a.s. te Heusden, dat zal aan vangen te half twee precies, «verd ge- ind. Gebleken is dat de toepassing van de schietbeurten der korpsen zoals te Baardwijk ingevoerd, vlot zijn verlopen en deze zullen dan ook gehandhaafd blijven. De besprekingen over het Bonds- concours verliepen vlot. Hierop werd gelegenheid geboden de deelnemers aan bovengenoemd concours op te geven, waaraan door allen werd voldaan. Op het concours te Heusden zal voor de Koning en de vrije kampioenen de eindstrijd worden gehouden. Het openingsconcours of bondscon- cours te Haarsteeg werd vastgesteld op 14 en 15 September. Zaterdag 14 Sept. zal dan niet anders geschoten worden dan voor korpsen (zestallen), die dan in optocht naar het schietterrein gaan mét muzikale begeleiding. Zondag 15 Sept. zal dan voor de personele prijzen worden geschoten, ook voor hen die des Zaterdags deelnemen aan het korps- schieten. Besloten werd om op Zondag 2 Sept. een vergadering te beleggen in café De Sport te Haarsteeg, om half 3. Voor het concours stelde de kastelein drie prijzen beschikbaar, twee voor de hoogste schutters en een nog nader te bepalen. Ook Ambrosius zelf zegde iets toe. De clou van de vergadering was wel de opening der inschrijvingsformulieren voor het kasteleinsconcours. Van de 9 kasteleins hadden er 8 ingeschreven en wel als volgt: Baardwijk 47.50; Elshout 26.05; Herpt 41.50; Heusden 23. Haarsteeg 55.60; Kaatsheuvel 26. Nieuwkuijk 18.50; Vlijmen 23, zodat Haarsteeg als hoogste inschrijver het kasteleinsconcours zal worden toegewe zen, dat werd bepaald op 30 Sept. Haarsteeg dankte bij de rondvraag voor de hulp van het bestuur van de L.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1