Wijde Wereld v. DE LfiNGSTEMT DIN IEILMI0UT Waalwijkse en Langstraatse Courant EEN WONING, DRUNEN VLIJMEN CIR0OÏÏ IPIRIIBTIEIRflEIEM HAARSTEEG HEUSDEN de eerste sociale eis. UIT DE WEK DE GAL IN UW LEVER OP A Accountantskantoor J. VAN DIJK DRIE NEDERLANDERS BIJ BERN VERONGELUKT. Een waardige spontane huldiging VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1951 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO Wi HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 66 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO' Door dr R. Velen vragen zich af. met angst in het hart, waar het financieel en economisch met Nederland naar toe moet. Wij komen langzamer hand geheel aan de grond en wij worden door het buitenland ge prest tot hogere uitgaven voor de defensie dan wij ons eigenlijk kun nen veroorloven. De nieuwe plannen tot belasting verhoging zijn hij de Eerste Kamer in behandeling. Het handelt hier, zoals men weet, over nieuwe extra uitgaven van 50o millioen ten be hoeve van de militaire verdedi ging. De financiële vooruitzichten zijn aanmerkelijk ongunstiger dan bij de kabinetsformatie werd aan genomen. Ieder, zelfs de regering ziet liet in, dat de belastingdruk het uiter ste heeft bereikt. Men gaat nu de extra uitgaven voor de defensie dekken voor de helft uit de belas tingen en voor de helft uit lenin gen. Maar terecht werd uitgeroe pen of er enige verwachting kan bestaan dat men zich deze gelden door middel van leningen kan ver schaffen. De laatste staatslening is door de markt slecht opgenomen. Men draait in een cirkel rond en komt terug op verzwaarde belas tingheffing, teneinde de inflatie niet in volle gang te zetten. De financiële crisis, waarin wij verkeren, somberheid over de toe komst, waarin wij gedompeld zijn, is voor een deel veroorzaakt door objectieve omstandigheden, maar voor een even groot deel door hel gemis aan een reëel bezuinigings plan by de opeenvolgende regerin gen, die na de bevrijding de ver antwoordelijkheid hebben gedra gen. Zelfs nu missen wij, bij de bezui nigingen, die ons worden voort gezet, een vastomlijnd en duidelijk plan. Nog altijd is de gehele in richting van het staatsapparaat veel te duur en veel te ingewik keld. Moet de ondergang zich heb ben voltooid, eer wij tot bezinning komen Het is een bekend verschijnsel, dat iedere kring van het sociale le ven begint te piepen wanneer men aan zijn belangen komt. Die beho ren altijd tot de objecten, welke aan de versobering moeten wor den onttrokken Maar als een ver sobering niet heel het maatschap pelijk leven doordringt, dan kan zij nimmer doelmatig zijn. Het is langzamerhand een volksovertui ging geworden, dat men alles ver langen mag van de staat. Maar als de staat zijn functies niet inperkt, dan gaat hij failliet. Wanneer onze regeringsperso nen er dc natie op wijzen, dat zij nog ontzaglijke offers heeft te brengen, wil het land worden be houden, dan zijn dat juiste woor den. Maar de natie, aan haar kant wacht op juiste daden. Zij vraagt naar leiding en die leiding is nog onvoldoende. Dat dc jeugd minder ijsjes eet, zoals de minister president aan ried, is goed voor haar magen en voor haar zelfdiscipline, maar de staat is er nog niet mee gered als de ijscomannen hun belletjes te vergeefs laten klingelen door de straten. o Wat is het eerste principe, dat men moet volgen, wanneer men de staatsuitgaven versobert De gel den, die men beschikbaar kan stellen, moeten aangewend wor den tot leniging van de nijpendste nood. Daarvoor moeten alle ver langens, ook die van cultuurwaar den wijken, bij een toestand als die waarin ons vaderland thans ver keert En nu waren wij onthutst dooi de mededeling van de minister van Wederopbouw en Volksbuis- vesting, dat de wederopbouw in langzamer tempo zal geschieden dan tot dusver. Waarom wordt 'n zo nypend belang als dat der volks huisvesting in de vuurlinie ge plaatst van de bezuiniging Een aanzienlijk deel van ons volk wordt gedoemd in woningen te leven, welke die naam niet verdie nen. Het euvel der samenwoning, ondragelijk voor de Nederlandse aard, bron van ellende en van mo rele inzinking, moet voortknagen aan het geluk van ons volk. Het allereerste wat wij nodig hebben, een woning, waarin wij ons zelf zijn, waarin wij de rust en dc vreugde vinden, zonder welke wij de arbeid niet kunnen verrichten, die, de opvoering der productie vereist, wordt door deze ver schrikkelijke vertraging aan dui zenden Nederlanders onthouden. Ons volk vindt zijn waarde in het gezin zo wordt er bij plechtige gelegenheden gezegd. Maar het ge zinsleven laat men verkommeren door aan dit gezin de plaats te ont houden, waar het zijn rust en zijn vrede vindt. Daarom, weg alle subsidies, weg alle bijzondere voorzieningen. Zij mogen eerst dan in overweging worden genomen, wanneer iedere Nederlander een behoorlijke wo ning heeft DE „RAADSELACHTIGE" SCHIPBREUK OP STRAND TE SCHEVENINGEN. De portefeuille, inhoudende en kele duizenden guldens en toebe horende aan mr. J. A. Burger, is door een Scheveningse visser ge vonden, die hem deponeerde op het Haagse politiebureau. Scheveningse kinderen hebben 't grootste gedeelte van de losse wrakstukken van het jacht „Caro" naar huis gesleept. De oorzaak van het ongeluk wordt door de slachtoffers geweten aan de weersomstandigheden. Toen men uit Cadzand vertrok, waren de weerbe richten gunstig, maar toen men een maal op zee was, brak de hel los. Men had geen tijd om, toen de duisternis was ingevallen, de boord- lichten aan te steken en 't is waar schijnlijk aan de gedienstige auto mobilist, die de koplichten van zijn auto ontstak, te danken dat de schipbreukelingen zich tegen de ha- venpier konden optrekken. Ze zijn toen zonder iemand te waarschuwen of wat ook per auto naar Dordrecht vertrokken en in Scheveningen vond men het kapot te bootje in zee en vandaar alle mo gelijke gissingen. Aanvankelijk lag het in de be doeling dat ook mevrouw Burger en een kind de tocht mee zouden maken, maar gelukkig is dit niet gebeurd. SCHEEPSRAMP. Zes lijken opgevist, 23 vermisten. Het Noorse stoomschip „Bless" is in de nabijheid van Doggersbank vergaan. De bemanning had het schip verlaten, dat slagzij maakte. Lang heeft men in onzekerheid ver keerd over het lot van het schip, maar tenslotte is komen vast te staan dat het inderdaad vergaan is. Door een schip, dat assistentie verleende, zijn negen leden der op varenden opgepikt. Zes lijken zijn J reeds geborgen; over het lot van de 23 overige leden der bemanning is niets bekend. Door talrijke schepen en vlieg tuigen is nog gezocht naar schip en overlevenden, maar weinig meer gevonden. Een ander Noors schip, de „Care- ne", waarvan men eveneens vrees de dat het in gevaar verkeerde, heeft echter zijn reis op eigen kracht kunnen voortzetten. KINDJE DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. In het Schuttevaartje te Bruns- sum is Zaterdag het 2-jarig zoontje van de familie v. d. W. onder een rijdende vrachtauto geraakt. De kleine was op de treeplank gaan zitten toen de auto stilstond en sprong er, zodra het voertuig be gon te rijden, af. Hierbij kwam het kind te vallen. Een wiel reed over zijn hoofdje, waardoor het op slag gedood werd. Administraties Belastingen onder leiding van oud-controleur der belastingen. Grotestraat 180. Tel. 332 WAALWIJK (in gebouw Nederl. Handelmaatschappij.) Zondagmiddag is een auto met 5 personen te Soubey (gemeente Fruntrut in het kanton Bern) in de rivier de Doubs gereden. De be stuurder van de auto, de te Bazel wonende Nederlander v. d. Wolk, en een der passagiers konden de wal zwemmend bereiken. De echt genote van de bestuurder en haar beide kinderen van 6 en 2Vz jaar verdronken. Het stoffelijk over schot van de vrouw kon geborgen worden, die van de kinderen zijn nog niet gevonden. FRANKRIJK WORDT „MILITAIR ACHTERLAND". Uit militaire bron werd Woensdag vernomen, dat het Amerikaanse leger in Europa alle eenheden, die geen gevechtsgroepen zijn, naar Frankrijk terugtrekt. Dit betekent dat alle grote hospitaals, depots en andere installaties, die zich nu in Duitsland bevinden, naar Frankrijk overgebracht zullen worden. In Duitsland blijven slechts veldhos- pitaals en gemakkelijk te verplaat sen reparatiewerkplaatsen en de pots. Met de uitvoering van dit plan, dat van Frankrijk militair achterland maakt, is reeds een be gin gemaakt. Voorts is Woensdag bekend ge maakt dat generaal Eisenhower zijn gehele persoonlijkheid zal inzetten om het plan-Pleven voor de vor ming van een Europees leger te verwezenlijken. Eisenhower is van oordeel dat langer talmen niet ver antwoord is. De onenigheid tussen Frankrijk en Duitsland over de sterkte en de plaats van de Duitse bijdrage mag de vorming van een Europees leger niet langer in de weg staan. In de Amerikaanse Senaat heeft de republikeinse senator Lodge Woensdag verklaard, dat de herbe wapening van Duitsland een hoek steen vormt van Eisenhower's pro gram voor de verdediging van West-Europa tegen het communis me. Tevreden over Nederland. De Amerikaanse senator Lodge, die de noodzakelijkheid van Duits- lands deelneming aan de Europese defensie bepleitte, maakte hierbij gebruik van uitspraken van gene raal Alfred Gruenther, Eisenho- wer's chef-staf. Deze gaf een over zicht van de prestaties der bij het Atlantisch Pact aangesloten landen. Nederland gaat op methodische wij ze voort met zijn militaire opbouw, waarbij het reeds de beschikking heeft over belangrijke staande en onmiddellijk te mobiliseren strijd groepen, zo zegt de generaal. Ne derland is van plan nog meer di visies te vormen om aan de defen sie-behoeften te voldoen. Reeds vóór de Koreaanse oorlog werd de militaire begroting aanzienlijk ver hoogd, ook de militaire productie is verhoogd en verdere verhogingen schijnen mogelijk te zijn. Het Ne derlandse programma is zeer syste matisch opgesteld, aldus generaal Gruenther, die er aan toevoegt dat het levenpeil in Nederland, geme ten naar de productie, per hoofd van dé bevolking een vierde van dat in de Verenigde Staten is. AARDBEVING IN TURKIJE. 56 doden, 200 gewonden. Een zware aardbeving heeft het Noordwestelijk deel van Turkije ge teisterd en grote verwoestingen aangericht. Tot nu toe zijn reeds 56 doden en 200 gewonden geborgen. Het juiste aantal slachtoffers zal pas over enkele dagen bekend wor den gemaakt. De hoofdstad, Anka ra, heeft bijna een minuut lang op haar grondvesten getrild. Onder de bevolking brak een paniek uit. Zij heeft de nacht buitenshuis doorge bracht uit vrees voor nieuwe schok ken. Talrijke dorpen zijn van ieder contact met de buitenwereld afge sneden als gevolg van beschadigde spoorlijnen en telefoon- en tele graafverbindingen. V zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. ITALIAANSE MOTORWERELD ZWAAR GETROFFEN. De bekende Italiaanse motorren ners Gianni Leoni en Santé Gemi- niani zijn Woensdag tijdens de trai ning voor de Grote Prijs van Ulster om het leven gekomen. Hun land genoot Enrico Lorenzetti werd licht gewond. Het ongeluk gebeurde toen Leoni, die enige meters voor Geminiani en Lorenzetti reed, plotseling omkeer de. Leoni en Geminiani botsten met grote snelheid tegen elkaar en ook Lorenzetti kon een botsing niet meer voorkomen. Leoni was op slag dood, Geminiani overleed bij aan komst in het ziekenhuis, waarin ook Lore vzetti, die onmiddellijk na het ongeluk zijn makkers te hulp was gekomen, werd opgenomen. GESLAAGD. Bij het op 9, 10 en 11 Aug. te Den Bosch gehouden examen voor diploma A (Onder Rijkstoezicht Gediplomeerd Schoenhersteller) slaagden: F. Assman, s Bosch: H. Broerin, St. M.-Gestel; H. Meijs, Vught en P. Donders, Kaatsheu vel. Allen genoten hun opleiding aan de Gem. Vakschool voor Schoenmakers te Drunen. BENOEMD. Tot dirigent van het Kerkkoor alhier is naar wij vernemen benoemd de heer Jo Verhoeven uit Waalwijk. OPENLUCHTSPEL. In Drunen is men momenteel met groot enthousiasme en koortsachtige ijver be zig aan de Voorbereiding van een open luchtspel, dat op toneelgebied voor Dru nen en de verre omgeving een evenement belooft 'te worden. De jonge schrij ver, Rector Beex, die reeds verschillen de tonefel- en openluchtspelen op zijn naam heeft staan, heeft weer een nieuw werk het licht doen zien, waarvan Dru nen de première kreeg. „Koren met aren van goud", een sprookjesspel in de oogsttijd, is een werk je, waarmede de schrijver al zijn voor gaande stukken verre schijnt te over treffen. De muziek voor dit spel werd geschreven door prof. L. v. d. Putt en de decors werden ontworpen door Lucas van Hoek. In Drunen is men met groot enthousiasme aan het werk getogen om het spel dit jaar nog te kunnen opvoe ren. Onder regie van Jo van Erp is men met de repetities reéds geruimen tijd bezig. Onder leiding van de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers zijn diverse co- mité's gevormd om het vele voorberei dende werk te verrichten. De uitgebreide verzameling van costuums die voor de opvoering nodig zijn, worden alle door Drunense naaisters vervaardigd; iedere naaister nam twee costuums voor haar rekening. Komende week zal onder leiding van een speciale terreincommissie de tuin achter het huis van de heer Lips (pas nog bewoond door mévr. v. Seters)naar ontwerp van Lucas v. Hoek, moeten worden omgeschapen tot een sprookjes- tuin. De commissie voor pers en propagan da beraamt alle middelen om niet alleen Drunen, maar ook de verre omgeving kond te doen van het groots gebeuren dat Drunen te wachten staat. In Drunen zelf lééft een enthousiasme dat bergen werk verzet. Iedereen die in aanraking komt met de leiders, spelers of medewer kers, krijgt daar iets van mee en voélt dat er iets bijzonders te gebeuren staat. Dit bijzonders gaat het grote publiek beleven op Zondag 26 Aug. en Zater dag 1 Sept. en Zondag 2 Sept., als de opvoering een feit zal worden. Voor het zover is hopen wij ovér dit nieuwe werk van Rector Beex nog een en ander te schrijven. FESTIVAL. Het driedaagse muziekfeest dat alhier ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Zangver. Zang en Vriendschap wérd gehouden is Woensdagavond be sloten met een prachtig concert door het Harmoniegezelschap Ons Genoegen uit Tilburg en het Loonopzands Gemengd Koor. Door omstandigheden kon de mars van het prachtige showcorps Ons Genoe gen niet doorgaan. Het concert trok veel belangstelling en velen hébben een genot volle avond beleefd. Dit concert was een waardig slot van een geslaagd muziek feest. JEUGDZWEMDAG. Evenals in 1950 zal ook dit jaar alhier een jeugdzwemdag worden gehouden in het gemeentelijk natuurbad De Pleune Wiel en wel op 1 Sept. a.s. Zoals be kend heeft deze jéugdzwemdag tot doel de zwemvaardigheid der jeugd te testen en te bevorderen. Degenen die aan deze jeugdzwemdag willen deelnemen moeten zich voor 25 Aug. a.s. opgeven bij de Badméester dhr. H. Portier. Om het jeugdzwemvaardigheidsinsigne te beha len zullen de volgende eisen worden ge steld: Groep I, 10 t.m. 12 jaar, 50 m schoolslag, 25 m rugslag, ]/i min. water trappen; Groep II, 13 t.m. 14 jaar: 75 m schoolslag, 50 m rugslag, 1 min. water trappen. Op deze middag zullen door de jeugd ook nog enkele zwemdemonstraties worden gégeven, o.a. estafette, gekleed zwemmen, onder water zwemmen, dren keling zwemmen. REGENERATIE. Zoals bekend bestaan er bij de firma M. Lips N.V. plannen om een nieuwe fabriekshal te bouwen, welke uitsluitend bestemd zal zijn voor de regeneratie der oude metalen. Déze regenerators ont wikkelen een geweldige rook, waarvoor de bouw van een hoge schoorsteen nood zakelijk is. Bij deze nieuwe fabriekshal is dan ook een schoorsteen ontworpen die 60 m hoog zal worden. Dezé kolos zal onder een doorsnee hebben van 5 m. Op Maria ten Hemelopneming 15 Augustus, vierde de herder van de parochie Elshout, de Zeereerwaar- de Heer G. Versteeg, zijn 40-jarig priesterjubileum. Na een week in retraite te zijn geweest, arriveerde de Zeereerw. Heer Pastoor Dinsdagavond om streeks 7 uur aan de grens van zijn parochie, waar hij werd opgewacht door het kerkbestuur, diverse heren Geestelijken, Ere- en Werkcomité en een grote schare lieve bruidjes om hem ter kerke te geleiden, waar een kort Lof door de jubilaris werd opgedragen. Na het Lof trok men, wederom in een plechtige stoet, naar 't nieuwe parochiehuis, dat door de jubilaris werd ingezegend. Zeer zeker ver meldenswaard is hier wat in de paar laatste dagen is gepresteerd door de vaklui ter plaatse, om dit parochiehuis op deze dag te kunnen inzegenen en in gebruik te kunnen stellen. Na deze plechtigheid sprak de ju bilaris enkele woorden. Zeer onder de indruk begon spreker zich af te vragen of dit alles voor hem was gedaan en waaraan hij dit had ver diend. Hij wees alles terug naar O. L. Heer, in wiens handen hij een onvolwaardig instrument was, want zonder God was het hem niet mo gelijk geweest iets tot stand te brengen. Hij bracht daarom op de allereerste plaats dank aan de Al lerhoogste voor alles wat hij in zijn 40-jarige priesterloopbaan voor het zielenheil heeft mogen en kunnen doen. Hij bracht dank aan de ar chitect de heer H. Baaijens uit Heusden, die zijn beste krachten heeft gegeven voor dit eenvoudige parochiehuis met zijn prachtige ac- comodatie in alle opzichten. Uit hetgeen hier is tot stand ge komen spreekt overduidelijk de ge meenschapszin der parochianen, wat ook tot uiting komt in de en thousiaste ontvangst die hem werd bereid. Hij hoopte tenslotte dat dit bestendigd zou blijven tot in lengte van dagen. De edelachtbare heer Snels, bur gemeester van Drunen, feliciteerde de jubilaris met zijn jubileum en met zijn nieuw parochiehuis. Ver volgens ging spreker in op het doel van dit parochiehuis en belichtte enkele punten, vooral met het oog op de industrialisatie die in de toe komst zal zijn te verwachten. Op Woensdag (Maria ten Hemel opneming), de eigenlijke feestdag, werd om tien uur door de jubilaris een solemnele Hoogmis opgedragen. Door een schare bruidjes, diverse H.H. Geestelijken en de Eerwaarde Zusters, werd de jubilaris naar het Godshuis gebracht om een H. Mis van dankbaarheid op te di*agen. Het zangkoor met knapenkoor zong op verdienstelijke wijze de twee-stemmige mis van A. Lotti. Onder de H. Mis hield de Zeer- eerwaarde Heer Muskens de feest- predicatie, waarin hij de jubilaris en zijn familie gelukwenste en hij de verhevenheid van het H. Pries terschap schilderde. Na de H. Mis werd door de R.K. Gem. Zangvereniging U.D.I., met medewerking van het Dameszang koor „Haec Dies" van Alf. Franken en „Die Himmel Erzahlen" van Kaydn gezongen. Ook dit werd zeer verdienstelijk uitgevoerd. Van 12 tot half twee werd de re ceptie gehouden in het nieuwe pa rochiehuis. Door verschillende spre kers werd het woord gevoerd, die allen hun gelukwensen kwamen aanbieden. Tot slot dankte de jubilaris elke spreker afzonderlijk en de paro chianen in het algemeen. Door de parochianen is een feest- gift bijeengebracht van ruim 1100 gulden, benevens prachtige kerkge waden. Op zeer smaakvolle, doch heel eenvoudige wijze was de weg, waarlangs de jubilaris bij zijn in- komste trok, en de parochiekerk versierd. 's Avonds werd de revue opge voerd „En gij geleuft dè". Hierop komen we nog terug in ons blad van Maandag a.s. Deze revue wordt Zaterdag- en Zondagavond om 7 uur her-opgevoerd. BRAND. Maandagavond 13 Aug. loeide de si rene; er was brand uitgebroken in de opslagplaats van de Mandenfabriek Ver boord, Marktplein. Daar Verboord zelf beschikt ovér materiaal van de Vlijmen- se brandweer, kon met behulp van het aanwezige personeel de brand spoedig worden geblust. Groot onheil kon daar door worden voorkomen, daar in de op slagplaats een grote partij hout en man den opgeslagen was en de omringende woningen met riet gedekt zijn. Toen de Vlijmensé motorspuit arriveerde was het gevaar geweken. De burgemeester en de politie waren ook spoedig ter plaatse. De schade was gering; wat manden gingen verloren; de waterschadé is nog het ergste. AFSCHEID MGR. VAN KESSEL. Woensdag 15 Aug. hield Mgr. van Kessel in alle H. Missen een afscheids- predikatie. 22 Sept. vertrékt hij weer naar de Missie van Borneo. Mgr. dankte alle verenigingen, Toneelver., Voetbal club, Missienaaikring, Schutse, Kath. Thuisfront, tot zelfs de jongens die met Driekoningen huis aan huis gingen zin gen en de jongens met Carnaval met de rommelpot, allés ten bate van Mgr. v. Kessel en verder allen die hebben mede gewerkt om gelden te verzamelen voor de Missie. Onder de H. Missen werd nog gecol- lecteérd. Alles bijeen is een flink bedrag bijeen gebracht en Mgr. v. Kessel kan op Borneo weer even vooruit. Met alle gelovigen aan te sporen veel voor de Missie te bidden, besloot Mgr. zijn pre- dicatie. Kruisboógsport. Zondag j.l. had op de banen van het Kruisbooggezelschap Onder linge Vriendschap het derde en laatste bondsconcours plaats van de Langstraatse Bond van kruis booggezelschappen D.E.S.V. De uitslagen waren Corps A. pt. l.Ondcrl. Vriendsch. Haarsteeg 86 2. Jonge Batavieren Nieuwkuijk 79 3. Na Arbeid Vermaak Rosmalen 79 4. Rozenknopje Vlymen 78 5. Rozen jacht Vlijmen 76 6. Al doende leert men, Herpt 68 Corps B. 1. Jonge Batavieren Nieuwkuijk 78 2. Al doende leert men, Herpt 74 3. Onderl Vriendsch. Haarsteeg 74 4. Rozenknopje Vlymen 74 5. Na Arbeid Vermaak Rosmalen 72 6. Rozenjacht Vlymen 68 Corps C. 1. Jonge Batavieren Nieuwkuijk 74 2. Rozenjacht Vlijmen 74 3. Rozenknopje Vlymen 72 4. Na Arbeid Vermaak Rosmalen 64 5. Onderl, Vriendsch, Haarsteeg 6y Personele A. 1.J. van Hooff, Rosmalen 2o 2. J. van Engelen, Nieuwkuijk 24 3.J. van Bijnen, Nieuwkuijk 24 4. B. v. d. Griendt, Vlijmen 23 5. J Verhoeven, Herpt 23 Personele B. 1.H. van Ravenstein, Haarsteeg 24 2. J. v. d. Akker, Rosmalen 24 3. W Koks, Haarsteeg 23 4. J. Kuis, Haarsteeg 23 5. C. de Gouw, Vlymen 22 Personele C. 1. H. Boom, Vlijmen 23 2. R. de Laat, Vlijmen 22 3. W. v d. Heuvel, Vlymen 22 4. J. v. Bijnen Jr., Nieuwkuijk 21 Hoogste schutter van bet gehele concours: J. van Bijnen, Nieuw kuijk met 64 pnt. Ereteken even eens J. van Bijnen. Koningsteken: M. v. d. Heuvel, Vlyn>en met 61 pt. Dc fraaie wisselbeker kwam met een totaal aantal punten van 488 voor goed in het bezit van het ge zelschap Onderlinge Vriendschap te Haarsteeg. Dit kranige viertal van liet A Corps heeft drie jaren achtereen de leiding gehad en wist zodoende beslag op de beker te leggen Na afloop werd dit viertal door de tweede voorzitter van de bond gecomplimenteerd, die ook de verdere prijzen uitreikte. SCHUTTERSGILDE. Op het schietterrein van het schutters gilde St. Blasius alhier zal Zondag 19 Aug. a.s. het Langstraatse Bondscon cours worden gehouden. Aan dit concours nemen deel de schuttersgilden uit Elshout, Baardwijk, Kaatsheuvel, Vlijmen, Herpt en Heusden. WIE IS DE GELUKKIGE? Bij de op j.l. Maandagavond in Hotel Central gehouden trekking van het lot, 't welk de winnaar aan moet wijzen van de prijs van de Zomervacantie-actié der Heusdense winkeliers, kwam als geluks nummer uit de bus nummer 10809. Dit nummér is geldig t.m. 25 Aug. a.s. en moet voor of op die datum op het secretariaat, Botermarkt O 84, worden Ingeleverd. Tot op heden is de gelukkige bezitter van dit nummer nog niet op komen da gen.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1