L00N-0P-ZAND KMÏSHEUVEL miWYR SPRANG GAPELLE WIELRENNEN, DUIVENSPORT. VOETRAL. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1951 2 Merrris uw mond en genist Man s de gezonde, verkwikkende AANWINST VOOR SPRANG. Blijken achterstaande adverten tie word Zaterdag a.s. het hotel café-restaurant van de heer J. van Zwietering te Sprang officieel ge opend. Lang heeft de heer v. Zwie tering moeten wachten tot hij zijn van ouds bekende zaak weer kon gaan drijven maar hij zal gedacht hebben als ik het doe, doe ik het goed en zo is er nu aan het kruis punt in Sprang een prachtige nieu we zaak verrezen, die een aanwinst genoemd kan worden voor de hele omgeving. De bouw en de inrichting van het nieuwe bedrijf zijn zeer mooi en zeer practisch, er zijn vol doende kamers met warm en koud water, waar vooral de vacantiegan- gers veel plezier van kunnen heb ben, er zijn ruime vergaderzalen, enz. De architect was de heer van Huiten uit Waalwijk en de aanne mers de Gebr. v. Willigenburg en G. den Teuling. De fa. Modern uit Vrij hoeve-Capelle vervaardigde 't prachtige buffet, de fa. Klerks-So- mers uit Waalwijk leverde de stoe len en tafels, de fa. van Schuppen verzorgde de bekleding, terwijl de vei'lichting werd aangelegd door fa. van Wijlen. Het schilderwerk nam J. v. d. Schans voor zijn x-ekening, terwijl een smaakvolle muui'schil- dering van de heer Gerritse het geheel completeert. Geslaagd. Onze oud-dox-psgenoot de heer M. de Rooij Jzn., hoofd der Chr. School te Rijswijk, slaagde voor het diplo ma Handenai'beid. Niet aangenomen. Ds. Cuperus te Doornspijk (Gld.), eertijds pi-edikant der Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Woudenberg niet aangenomen. Bedankt. De heer Joh. v. d. Schans heeft bedankt als ouderling der Nederl. Herv. Gemeente te dezer plaatse. Verloting. Ten behoeve van de bouw van een kleedlokaal organiseert de voetbalvereniging „Wit-Zwart" een grote verloting met tal van prach tige prijzen. B. en W. der gemeente Sprang-Capelle hebben voor deze verloting, waarvan de trekking op nader te bepalen datum zal plaats hebben, bei'eids hun toestemming verleend. Opbrengst collecte. De ten behoeve van de Herv. Ge reformeerde Evangeliesatie te Haas trecht in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk gehouden collecte, bx-acht ruim 115.op. Dan volgt dc uitreiking van de hon- derde prijzen, die volgens de reeds ge publiceerde lijsten gewonnen werden. Vele opgetogen gezichten en blijde harten. De trekking van de aan de vlucht verbonden lotérij heeft Maandag a.s. in het clublokaal van café „De Sportwe reld'' plaats. APOLLO-THEATER. Het Apollo-Theater presenteert ook de komende week weer twee program ma's. Zaterdag en Zondag loopt de oor logsfilm „Het verhaal van een soldaat", een verhaal van millioenen, die leefden en stierven in ellende, opdat andere mil lioenen gelukkig konden zijn. Toegang 18 jaar. Óp Woensdag a.s. loopt de „Stad on der dreiging" met Victor Mature en Ri chard Conté in de hoofdrollen. Wanhoop en dreiging weerklinken in het geluid der voetstappen op het plaveisel ener we reldstad, is een der slagzinnen van deze rolprent. Toegang eveneens 18 jaar. Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. |Doet de jeuk bedaren en I I doodt de ziektekiemen, zodat I de huid zich kan herstellen. I D.E.S.K. Op uitnodiging van de Vlissingse voetbalclub „De Zeeuwen" gaat DESK I Zondag a.s. een reis ondernemen naar Walcheren, om daar de Zeeuwsé club in eigen huis te gaan bevechten. Na af loop maakt Desk een rondtocht over het mooie eiland, 't Wordt een lange dag voor de Dessers, doch ook een mooie training voor de competitie van het ko mend seizoen. ONTSPANNINGSAVONDEN. JAARLIJKSE BEDETOCHT. Nadat Woensdagmiddag in de kerk alhier het Plechtige Lof met Processie had plaats gehad, werd om 5 uur de tra ditionele jaarlijkse bedetocht gehouden naar het Mariakapelletje langs de Til- bu,rgse weg. Onder het gelui der klok ken vertrok de stoet vanaf het H. Hart- monument. Zowel de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging, als de Kon. Erk. Harmonie Concordia trokken mee. De een opende, de ander sloot de stoet. Dan volgden de schoolkinderen zowel der Eer%v. Fraters als der Zusters, die een zee van vlaggen met zich droegen. Ge bed, zang en muziek wisselden elkaar af. De algemene intentie was dit jaar: om bij God sterkte te verkrijgen voor onze vervolgde geloofsgenoten in Oost Euro pa en uitkomst voor de missionarissen, wier missiewerk in China wordt onmo gelijk gtmaakt of met vernietiging wordt bedreigd. Aan de kapel hadden de ge bruikelijke gebeden plaats en werden en kele Marialiederen gezongen. Onze oud dorpsgenoot de Wfeleerw. Heer Fr. van Loosdrecht hield een korte toespraak. Na de godsdienstoefening ter plaatse ging de stoet weer in dezelfde orde huis waarts. Een en ander werd begunstigd door goed wéér. T.B.C.-VLUCHT. Woensdagmiddag had alhier in Con cordia de uitreiking van de prijzen plaats van de T.B.C.-wedvlucht. De voorzitter van „De Luchtbode" gaf zijn tevreden heid te kennen over het welslagen van dezé actie, die ongeveer 1150.op bracht. Voor ons dorp werkelijk een respectabel bedrag. Dr. Smals, de voorzitter van de T. B. C.-vereniging gaf eveneens zijn vol doening te kennen over het behaalde re sultaat en dankte het Loonse publiek voor de betoonde offervaardigheid, waar door wederom in de nood van verschil lenden kan worden voorzien. Pastoor Schoenmakers gaf blijk van medeleven door zijn tegenwoordigheid. De hoofdprijs van 100 in waarde bonnen werd gfewonnen door de heer P. Veldhuis-Wartenberg alhier, terwijl de 2e prijs 50 in waardebonnen ten deel viel aan onze oud-dorpsgenoot J. Wou ters te Nijmegen. In totaal werden on geveer 200 prijzen uitgereikt, waaronder zeer veel van huishoudelijke aard. POSTDUIVENBERICHT. „De Luchtbode" gevestigd bij de heer P. Coomans, hield een wedvlucht van uit Eijsden, afstand 98 km. Los 8.50 u. G. Vermeer 1, 13, 14; A. Spapens 2; L. v. d. Sanden 3; C. v. Gompel 4; G. v. d. Driés 5; H. Leermakers 6; M. Wou ters 7, 11; P. v. d. Velden 8; M. v. d. Ven 9; A. Verschuren 10; A. Dannen- berg 12; G. ljpelaar 15. Laatste duif 10.5.12. Serie 2 A. Spapens 7; Serie 3 M. Wouters 5. Oude duiven. Junioren: K. v. Iersel 1, 6; D. Da- men 2; P. v. d. Vélden 3; N. Damen 4; P. v. d. Velden 5. Jonge Duiven Eijsden; eerste duif 10.5. C. ljpelaar 1; J. Snoeren 2, 9; A. Ver schuren 3, 6, 7, 8; P. v. d. Velden 4, 14; L. v. d. Sanden 5; A. Leermakers 10; H. Leermakers 11; M. Maas 12, 13; G. Schoenmakers 15. Serié 2 G. v. d. Dries, Serie 3 A. Spapens. der Haarsteeg spelers wist na een half uur liet eerste tegenpunt te scoren. Aangemoedigd door dit on verwachte succes gelukte het hun om vijf minuten voor het einde door een fraai doelpunt van P. v. Gestel de stand te brengen op 3-2. Terwijl iedereen eigenlijk reeds genoegen nam met deze stand, was het v. d. Heijden, die in de aller laatste minuut de partijen op ge lijke voet bracht, waardoor verlen ging noodzakelijk werd. De span ning in de eerste 7J/£ minuten was vanzelfsprekend groot en het was de Haarsteeg speler W .Koks, die zijn club de leiding bezorgde. De vreugde onder de spelers was van zelfsprekend groot, niet alleen om het feit dat zij een 30 achter stand wisten om te zetten in een 43 overwinning, maar meer nog omdat zij zich door deze zege in dc demifinale hebben weien te plaatsen. DE NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN. Maandagavond hadden in het Olympisch Stadion te Amsterdam de* Nederlandse baankampioen- sohappen plaats; ongeveer 17.000 toeschouwers zagen de blonde Ger- rit Schultc in de achtervolging op meesterlijke geroutineerde wijze van zijn grote rivaal Wim van Est winnen met een voorsprong van ongeveer 60 meter en zodoende het kampioenschap achtervolging op zijn naam brengen. Schultc heeft nu besloten toch deel te nemen aan de wereldkam pioenschappen te Milaan. De jeugdige Haarlemmer de Vis ser onttroonde by de achtervolging voor amateurs de kampioen van 't vorig jaar Willekes; Visser noteer de een tijd die sinds jaren door amateurs op de Stadionbaan niet maakt. Jan Hijzelendoorn werd voor de vierde maal sprintkampioen bij de amateurs; op dit nummer staat hij in Nederland nog steeds op een eenzame hoogte. De kampioenschappen stayers was een kwestie tussen Pronk en Bakker van wie de eerste kampi oen werd. 'De sportcommissic van de NWU heeft nu definitief de ploeg samen gesteld, die Nederland in Milaan zal vertegenwoordigen op de baan. Door de NWU. worden uitgezon den Sprint amateurs: Hijzelendoorn. Sprint profs van Vliet en Derk- sen. Achtervolging profs: Schultc, re serve Derksen Achtervolging amateurs: Visser. Stayers: Pronk en Bakker. Voor eigen rekening gaan naar Milaan Sprint profs Bijster. Achtervolging amateurs: Wille kes. Sprint amateurs van Gelder en Schotman. VLIJMEN. Woensdag 15 Aug. namen de nieuwe lingen Wolfs, v. Baardwijk, Kivits en Kuijs deel aan de Ronde van Schijndel. Alle vier de renners reden een goede course. Wolfs werd zevende, van Baard wijk 10e, Kivits en Kuijs kregen op het laatst péch. De amateur Libregts stapte na 90 km te hebben gereden af. Steeds waagde hij een uitlooppoging en enkele ronden voor het einde lag hij nog alleen aan de kop, maar toch kon hij het niet tot een goed einde brengen. CAPELLE. „De Luchtvaart". Met jonge duiven hield de post duivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd aan de Nieuwevaart in café Cové-v. d. Haart, Zondag 1.1. vanuit Eijsden een vlucht met de volgende uitslag: St. v. Peer 1, 18, 27, 37, 40; H. v. Campen 2, 16, 19, 30; M. Mesch 3, 7, 21, 42; W. Haverhals 4, 22, 23, 33; J. Heijkant 5; C. de Cloe 6, 36, 39; Adr. Spierings 8, 10; M. de Jong 9, 28, 34; H. Treffers 11, 20; J. van Oosterhout 12, 44, 47; W. Versteeg 13; J. Emmers 14, 15; C. Smits 17, 41; Adr. Klootwijk 24, 25, 35, 38; Adr. Versteeg 26; Adr. de Jong 29; C. Groeneveld 31, 43, 46; C. Boer 32, 45, 48. Met de eerste en acht tiende geconstateerde duif werd een extra-prijs gewonnen door St. vari Peer. A.s. Zondag wox-dt met jonge dui ven gevlogen van Ciney uit, waar voor de duiven vanavond tussen 7 en 9 uur worden ingemand in het clublokaal aan de Nieuwevaart. ZONDAGSDIENST 19 Augustus 1951, Arts: Dr. Kolster. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 19 Augustus 1951. 10 uur: Ds. C. C. Addink, predikant te Wolsum. GESLAAGD. De dames Toos Wagemakers, Mien Kroot, Nel Leijtens en Riet de Werd slaagden voor het examen Coupeu se. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters in de St. Antonius- parochie. Onze plaatsgenoot de heer Theo Strikkers, behaalde dezer dagen 't diploma Engelse handelscorrespon dentie .en het Brevet Textiel, he ren-, jongens- en bedrijfskleding. GESLAAGD AVONDCONCERT. Woensdagavond gaf op uitnodi ging van Waalwijks Belang de be kende Harmonie „Aurora" uit Leerdam een geslaagd avondcon cert. Het mooie geüniformeerde korps maakte bij zijn korte mars door de plaats een uitstekende in druk op het vele publiek dat op deze mooie zomeravond op de been was. Ook op het Raadhuisplein was het publiek talrijk, toen de harmonie het concert opende met een pittige mars. Er werd zeer goed gemusiceerd; speciaal noemen wij het blazen van de klarinetten in Fantasie no. 2 „Lang, Langst's her", dat was voortreffelijk. Na de pauze, toen men zich meer op marsen, taptoe's en walzen ging toeleggen, vonden wij de harmonie in zijn geheel nog beter dan voor de pauze. Ook de Grote Taptoe aan 't einde werd schitterend uitge voerd en had groot succes. In ieder geval was het een zeer goed geslaagd concert, dat door 't publiek zeer op prijs werd gesteld en waarop opmerkelijke prestaties werden geleverd. Wij brengen gaarne hulde aan 't Leerdamse corps voor dit mooie avondconcert, maar speciaal aan z'n 78-jarige dirigent, de heer Ger- rits, die men deze leeftijd in geen enkel opzicht zou geven en die nog liefst zes corjxsen onder z'n leiding heeft, waarvan 2 in de vaandel- en 4 in de superieure afdeling. Het corps roemde zeer de hou ding van het publiek en niet min der het toezicht der politie. Waalwijks Belang bereidde het publiek weer een mooie uitvoering dat mocht zich wel uiten in meer en blijvende steun der gemeente naren. ZELDZAAM JUBILEUM BIJ TIMTUR. Het zal inderdaad niet vaak voor komen dat een vrouwelijke kracht in een bedrijf een 35-jarig jubileum viert. Dit was dan ook de reden dat 't jubileum van Mevr. de Bont- v. d. Ven, die 35 jaren op het kan toor bij Timtur werkzaam was, j.l. Dinsdag zo feestelijk werd gevierd. Het kantoorpersoneel en al de leidende figuren uit het bedrijf wa ren in de ruime hal" van de Timtur- fabrieken verenigd, toen de heer Jos Klijberg, de directeur, in wel- VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers „STANK". Nu in Uw vorig nummer door een lezer wordt geschreven over de on welriekende „stank" op punten on zer gemeente, zou ik tegelijk de aandacht willen vestigen op de wal gelijke lucht die veelal hangt over de tuinen in 't achterste gedeelte der Mr. v. Coothstraat (Oostzijde). Ik hoop, en velen met mij, dat daarin op een of andere wijze ver- andex-ing gebracht kan worden; het is voor deze bewoners en ook ver schillende uit de Juliana-straat zo een onhoudbare toestand. X. JZZE9I gekozen woorden de jubilerende Mevr. de Bont (beter in 't bedrijf bekend als „Suus") van harte ge lukwenste. Hij noemde haar de vertegenwoordigster van het oude type, het type dat, zoals de heer Timmermans zelf, de Timtur groot gemaakt heeft. Daarom was dit ju bileum ook anders dan normaal. Meer dan wie ook immers was de jubilaresse de vertegenwooi'digster van de oude Timtur, aan wie men wist wat men had, die steeds de puntjes op de i zette, die altijd ge lijk had, maar die dan ook steeds haar werk prima in orde had. De heer J. Klijberg hoopte dan ook dat zij, die altijd een echt lid geweest was van de Timtur, minstens nog vijf jaar zou blijven tot zij haar 40- jarig jubileum zou vieren. Hij bood haar namens de directie een fraaie stoel aan en ovei'handigde haar een geschenk onder couvert, bovendien deed hij zijn gelukwensen vergezeld gaan van een mooi bloemstuk. De heer Baars complimenteerde haar namens het kantoox-personeel en deed zijn beste wensen vergezeld gaan met een Delfts-blauwe schaal en een bouquet bloemen. Als vex-tegenwoordiger sprak ook de heer Larsen enkele woor den; hij noemde het een unicum dat een vrouw in hun midden ge durende 35 jaar haar beste krach ten gaf en mee hielp de Timtur groot te maken. Hij complimenteer de niet alleen haar, maar ook de Timtur en hij sprak de hoop uit dat zij hier haar vijftigjarig jubileum zou mogen vieren. Hij deed haar een mooie vaas ten geschenke. Ook de heer P. Treffers, die vroe ger reeds met „Suze" samenwerk-* te, maakte van de gelegenheid ge bruik haar van harte geluk te wen sen en vooral de samenwerking met haar te roemen. Tal van schriftelijke gelukwen sen waren binnengekomen, terwijl verscheidene aardige cadeaux en bloemen Mevr. de Bont deze dag nog lang zullen doen herinneren. Hartelijk en spontaan zongen alle aanwezigen 't „Lang zal zij leven", toen zij na het meer officiële ge deelte nog geruime tijd zeer ge noeglijk bij elkaar waren. Wij bieden gaarne Mevr. de Bont van der Ven onze hartelijke geluk wensen aan. ALI BABA NAM AFSCHEID, 't Sprookje is uit Woensdagavond omstreeks 8 uur heeft zijne hoogheid Alibaba zich voor de laatste maal in zijn edele gedaante den volke van Waalwijk vertoond. Gezeten in zijn staatsie karos, naast de steeds meer lief tallige Morgiane en voorafgegaan door het tamboerkorps van de K.A.J. reed bij door Waalwijk, Daarna nam hij in zijn lijdelyke residentie afscheid van al degenen die in zijn paleis dezer dagen zijn gast waren geweest; in warme woorden werd hij door Arnold Verwiel bedankt en omhangen met 'n zware krans; Morgiane kreeg bloemen, hun kleur was rood. Toen gingen zij en met hen ging de mooie droom. Het zijn feestelijke dagen geweest de dagen van zijn verblijf. Ruim schoots hebben talrijke gasten kun nen genieten van een wonderlijke sfeer en van talloze verrassingen. Op alle mogelijke manieren heeft zijne hoogheid liet hun aangenaam XXX GESLAAGD. Té Utrecht slaagde voor het examen „Meester in het Kleermakersbedrijf' van de vakgroep „Kleermakerij' de heer C. J. de Graaf alhier. CONCERT CONCORDIA. De Kon. Erk. Harmonie Concordia uit Loonopzand zal bij gunstig weer Zater dagavond om 8 uur een groot concert geven op de nieuwe kiosk in het Natuur park „De Efteling". Ongetwijfeld zal muzikaal Kaatsheuvel deze geste door een druk bezoek appreciëren. Het pro gramma luidt: 1. The voice of the gans man, mars, Alford. 2. Phèdre, ouverture, Massenet. 3. Legende de la föret, wals, Strauss. 4. Finlandia, symphonie, Sibelius. Pauze. 5. Sinfonia, J. Chr. Bach 6. Oberon, ouverture, C. M. v. Wéber 7. Badinage, polka pour 2 clarinet, E. Avon. 8. Colonel Bogey, mars, Alford. DE SPEELTUIN VAN ONS NATUURPARK. De roep over het in wording zijnde natuurpark „De Efteling" breidt zich langzaam maar zeker uit. Dagelijks kun nen we dat constatéren, als we de grote autocars van her en der geparkeerd zien voor de artistieke toegangspoort. Geen provincieletter, of we treffen ze vandaag of morgen op het ruime parkeerterréin aan. En is dan het gehele natuurpark op verre na niet klaar, de bezoekers krijgen toch een beeld van wat hier ver richt gaat worden. De grote grondver plaatsingen voor de ruimé voorvijver laten zien, dat het niet in de bedoeling ligt zich tevreden te stellen met een basin van geringe omvang. De werkzaamheden aan het zwembasin zijn ook reeds dezer dagen aangevangen. Marchéert alles zo als men hoopt, dan zal het niet lang meer duren of Kaatsheuvel zal op een zwemgelegenheid kunnen roemen, zoals in de verre omtrek niet te vinden is. De ze winter worden de terréinen rond de vijvers beplant en reeds voordien zal de pompinstallatie in werking worden ge steld om het water op peil te krijgen. Wat wel reeds zo goed als klaar is, dat is de gezellige speeltuin, waarin hon derden kinderen zien dagelijks naar har telust vermaken. Kosten noch moeiten zijn gespaard om hier een variatie van spelen te brengen, die het veranderlijke kinderhart maar verlangen kan: een jeepcarrousél en zweefmolen op electr. drijfkracht; een glijbaan van 8 meter, een van 3,5 meter en een van 2,5 meter, een 25 tal schommels in diverse variatie, vier wippen, een familieschommel, een En gelse wip, een draak oftewél familie schommel, een Flying Dutchman of acht personen schommel, een handzweefmo- len, een oceaangolf, de draaiende schijf, de roltonnen, twee kleine draaimolens, een klimrek, 'n paar apenkooien (schom mels) en dan de ponny's en het ezeltje, voor véle kinderen de attractie bij voor keur. Moe van het spelen en ravotten vinden de kleinen bij vader of moeder of bij de begeleiders in het riante thee huis een fijne gelegenheid éven uit te blazen en zich met een frisse dronk te verkoelen. Keurig gemeubileerd biedt het binnen plaats voor 150 personen, terwijl op het bevloerde terras kleurige stalen tuinstoelen onder schaduwbiedende schermen nog een honderd plaatsen bie den. Voor hen, die de kinderschoenen ont wassen zijn en houden van een gezellige wandeling biedt de artistiéke Engelse tuin en de bebossing hectaren groot een enige gelegenheid, die nergens mooier te vinden is. Wie nog geen kennis maakte met wat de natuur en een enérgiek gemeentebe stuur hier schiep, neme nog dit najaar het besluit „De Efteling" een bezoek te bren gen. Het houdt vanzelf het besluit in hier meermalen terug te komen. BILJARTSPORT. Bij de biljartvereniging D.E.S. in Eu- phonia is een compétitie gaande om het persoonlijk kampioenschap der club, waarvoor hospes v. Dun en de heer A. v. Boxtel mooie prijzen beschikbaar stel den. De stand der leiders is momenteel 1 G. v. d. Velden 82; 2 J. v. d. Hout 52; 3 Th. v. d. Hout 64; 4 J. v. d. Ven 64; 5 H. Soeterboek 44 en 6 P. v. Laarhoven 44. T.B.C.-VLUCHT. Woensdagmiddag was 't in de Markt straat het jaarlijks feest van de duiven- liefhebbers. Dé prijsuitdeling van de gro te T.B.C. vlucht j.l. Zondag gehouden, was vastgesteld op half vier namiddag. Rond het lokaal van café De Sportwe reld, het centrum van alles wat de dui vensport raakt, was het een drukte van je welste. Jammer, dat de geluidsinstal latie het niet deed, daardoor bleef het gesproken woord voor een te kleine kring toehoorders beperkt. De voorzitter van de K.P.V., de heer J. v. Heeswijk, opende met een kort wélkom en een dank voor wat de commissie weer voor elkaar gebracht had. Het bestuur van het W. G. Kruis vertegenwoordigd met zijn voorzitter, de heer Th. v. d. Linden en enige leden, drukte zijn grote dank uit voor wat door de duivenliéfhebbers weer opnieuw voor de goede zaak gedaan werd. Hij was gefrappeerd door de cir culaire, die dit jaar verspreid was en die in beeld bracht wat de duivenliefheb- bers mét hun T.B.C. vlucht voor elkaar brengen. Hij dankt het bestuur van de K.P.V., de commissie, die het grote werk deed, de vele helpers, die aan de inza meling en voorbereiding hun vrije tijd gaven en hij noemt de duif het symbool van de vréde, die de liefhebbers in de strijd tegen de T.B.C. met hun prachtig werk brengen. De K.A.B. luidde Woensdag de eerste van de drie ontspanningsavonden in mét een zaal, die, om het met Gezelle te zeg gen, uitpuilde van het eeuwige volk. Tot in de uiterste hoeken was de grote zaal met enthousiaste mensen bezet, dié be grepen, dat gezelligheid geschapen wordt, door zelf gezelligheid te brengen. Van uit de eigen kring kwam voordracht, zang en scènes en 't ging er in als koek, want het ging ongedwongen en vrij en frank mét de bedoeling vacantie te vie ren in eigen huis en met eigen kracht. De volgende avonden slagen gegarandeerd. CIRCIIS VAN BEVER KOMT NAAR KAATSHEUVEL. Het bekende Nederlandse circus van Bever, dat dit jaar zijn 75-jarig bestaan viert, komt met zijn jubileum-programma naar Kaatshéuvel en wel op 24, 25 en 26 Augustus a.s. en zal zijn standplaats hebben op de Markt. In ons volgend nummer komen we hierop uitvoeriger terug. AGENDA. Vrijdag 17 Aug. inmanden café De Sportwéreld, vlucht Ciney. Zaterdag 18 Aug. 8 u. n.m. Avond concert Natuurpark De Efteling, Harmo nie Concordia Loonopzand. Zaterdag 18 Aug. 8 u. n.m. en Zon dag 19 Aug. 6 u. n.m. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater: Het verhaal van 'n sol daat. Toegang 18 jaar. R.W.B.—SARTO. Het pas gepromoveerde Sarto komt a.s. Zondag naar Besoyen als 4e tegenstander van RWB, voor het nederlaagtournooi door deze ver eniging georganiseerd. Zeer benieuwd zijn velen naar wat RWB zal presteren tegen deze ontegenzeggelijk sterkere Tilbur- gers, die natuui'lijk alles in 't werk zullen stellen om de niet te ver smaden 11 shirts in hun bezit te krijgen, waarop zij de meeste kans hebben. Cadeau krijgen zullen zij ze ech ter niet; dat staat als een paal bo ven water. De thuisclub zal Zondag a.s. nog duurder haar huid verko pen dan in de voorgaande wedstrij den en Sarto zal daarom ondervin den wat dat zeggen wil. Het zal er dan ook kx-ullen bij de wedstrijd RWBSax-to die om half drie wordt gespeeld en onder leiding staat van scheidsrechter Ossenblok. SPRANG. S.D.O.-Nieuivs. Zaterdag j.l. speelde SDO haar 12e wedstrijd voor het nederlaag tournooi tegen Woudrichem. Het was een eenzijdige wedstrijd. Wou drichem speelde een klas beter en vooral het samenspel was uitste kend. SDO speelde voor rust tegen een sterke wind in en zag geen kans te doelpunten, terwijl Storm vogels de stand op 30 bracht. Na de rust weer hetzelfde spel- beeld en Stormvogels bracht dc stand op 60. Zaterdag a.s. speelt SDO haar laatste wedstrijd voor het tournooi tegen JPS uit Tilburg. Aanvang van deze wedstrijd half zes. N.E.O. N.E.O. I—R.K.C. I. De voetbalvereniging N.E.O. alhier zal a.s. Zaterdag haar geheel vernieuwd sporttérrein aan het Oosteinde weer in l gebruik nem.en. Voor deze gelegenheid j heeft N.E.O. 't eerste elftal van R.K.C. uit Waalwijk bereid gevonden een ope- i ningswedstrijd te komen spélen. Het zal voor N.E.O. niet meevallen om tegen een dergelijke tegenstander succes te be halen. Toch zal N.E.O. zich ook niet gemakkelijk gewonnen geven, daar Neo steeds tegen de sterksté tegenstanders haar beste wedstrijden speelt. Wij ver wachten voor deze ontmoeting veel be langstelling, temeer daar dit een wed strijd zal worden, waar men het spelpeil van het Zaterdagmiddag-voetbal zal kunnen beoordelen. Dat het aan span ning niet zal ontbreken, staat bij voor baat reeds vast. De wedstrijd vangt aan om 6 uur. DRUNEN. Voelbaltonrnooi. Het voetbaltournooi om de Henk Romijn wisselbeker werd Woens dagmiddag voortgezet niet twee wedstrijden. De ontmoeting gold Nieuwkuijk 1-DVC 1 en DESK 2- Haarsteeg 1 De uitslagen waren Nieuwkuijk 1—DVC 1 0—3 DESK 2Haarsteeg 1 02. A.s. Zondag worden de wedstrij den voortgezet. HAARSTEEG. Haarsteeg 1—R.K.C. II 4—3. In de strijd om dc Henk Romijn wisselbeker, welk tournooi telken jare door de voetbalvereniging RKDVC ter nagedachtenis van de ze in de oorlog gevallen sport vriend wordt gehouden, lieefi Haarsteeg, dat vorig jaar na een spannende strijd voor een jaar be slag wist te leggen op deze prach tige beker, zich door een overwin ning op RKC 2 in de demifinale weten te plaatsen. In de eerste helft zag het er ech ter niet naar uit dat Haarsteeg uit eindelijk nog met de volle buit naar huis zou terugkeren. De RKC- ers toonden zich technisch de meerderen en wisten dit voor rust dan ook in twee fraaie doelpunten uit te drukken. In het veld waren de Haarsteeg spelers steeds iets de meerdere, maar doordat zij tech nisch te kort schoten, kwam 't niet tot doelpunten. Na de hervatting vertoonde zich weer hetzelfde spelbeeld en weel was het RKC dat de stand op 30 wist te brengen. De midhalf v. Dal

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2