DE LMGSTHMÏ Waalwijkse en Langsiraatse Courant DRUNEN VLIJMEN Binnen en buiten onze grenzen. BINNENLAND. BUITENLAND. Langsiraatse Schultersbond Koren met aren van Goud' DE „PRESIDENT ROBERT" IN LE HAVRE. De première van gaat a.s. Zondagavond Grote verwachtingen van dit nieuwe werk van Rector Beex. Een sprookje in oogsttijd. DONDERDAG 23 AUGUSTUS '51. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad ]1 verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 68 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Het onder Liberiaanse vlag va rende luxe-jacht President Robert dat in de tweede week van deze maand van zich deed spreken, doordat de plotseling uit Maas tricht verdwenen notaris Q. zich te Ostcnde aan boord van 't jacht had ingescheept, ligt op het ogen blik in Le Havre. Na op 2 Augus tus Londen verlaten te hebben, is het jacht op 5 Augustus Le Havre binnengelopen. Toen het jacht Le Havre aandeed bad het behalve het gezelschap dat zich te Ostende had ingescheept, ook een aantal Engelsen aan boord. Alle passagiers, onder wie nota ris Q., hebben zich van Le Havre naar Parijs begeven. Het is waar schijnlijk dat de notaris van Parijs naar Brussel is doorgereisd, waar bij dezer dagen is gesignaleerd. WAARDERING VOOR NEDERLANDSE MILITAIRE MISSIE IN INDONESIË. Dè chef van de Nederlandse Ge nerale Staf gaat op het ogenblik na of liet mogelijk is te voldoen aan een verzoek van de Indonesische regering om een kleine honderd Indonesische reserve-officieren 'n voortgezette opleiding in Neder land te geven Dit verzoek zal waar schijnlijk voor een belangrijk deel kunnen worden ingewilligd, aldus deelde generaal-majoor A. J. A. Pereira op een persconferentie in Den Haag mede. De generaal is hoofd van de Nederlandse mili taire missie in Indonesië. Generaal Pereira zette uiteen dat het werk van de Nederlandse mi litaire missie in Indonesië zeer ge waardeerd wordt. De militairen van beide landen kunnen goed met elkaar opschieten. „Men heeft mij nog nooit gezegd dat men de missie uit Indonesië wil zien ver dwijnen." De Nederlandse militai ren helpen de Unie-partner bij het opbouwen van zijn strijdmacht. HUURVERHOGING VOOR WONINGWETWONINGEN. De huren voor de woningwet woningen zullen mogen worden verhoogd met een bedrag dat ligt tussen 75 cent en 1.05 per week. Voor de financiering van deze wo ningwetwoningen mogen de 'ge meenten sinds 11 Juli j.l. langlo pende leningen aangaan tegen een rente van 4 percent. Vóór deze da tum mocht zij niet verder gaan dan 3.5 percent. Aangezien de Rijksbij drage niet kan worden verhoogd, is de stijging van de huurprijzen een onvermijdelijk gevolg van deze hogere rentelasten. Aldus minister Lieftinck bij de beantwoording van een aantal schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer, mrTen Hagen (P.v.d.A.) In zekere mate zal deze stijging van de rentevoet ook gevolgen kun nen hebben voor de particuliere woningbouw. De minister van We deropbouw en Volkshuisvesting is daarom bereid voor particuliere woningen eenzelfde huurverho ging toe te staan, zodra ook hier de rentevoet zich zou wijzigen. Voor de lierbouwgevallen zal ech ter met'een dergelijke maatregel worden gewacht, totdat de oor logsschadecommissie hierover ad vies heeft uitgebracht. VANAF 12 NOVEMBER PIEKUREN. Zoals reeds in het vorige winter seizoen werd aangekondigd, zullen ook in de komende winter nog be perkende maatregelen ten aanzien van het electriciteitsverbruik tij dens piekuren nodig zijn. Thans is vastgesteld dat deze maatregelen zullen gelden van 12 November '51 tot 2 Februari 1952. BESPREKINGEN MET PROF. SOEPOMO UITGESTELD- De besprekingen tussen prof. Soe- pomo en de Nederlandse regering, waarvan verwacht werd dat zij Dinsdag j.l. geopend zouden wor den, zijn nog niet begonnen. Offi ciële Nederlandse- en Indonesische zegslieden weigeren mee te delen welke de oorzaken hiervan zijn. Het lijkt echter waarschijnlijk dat de uitlatingen van president Soe- karno over de Nederlands-Indone sische Unie en de kwestie Nieuw- Guinea moeilijkheden hebben ver oorzaakt, welke nog niet zijn weg genomen. Het is niet bekend wan neer de besprekingen nu zullen be ginnen. LICHTING 1950-II IN FEBRUARI NAAR HUIS. De lichting 1950-11 zwaait in Fe bruari van het komende jaar onvoorziene omstandigheden voor behouden af. Zij is dan 16 maan den onder dienst geweest. Voordat zij haar winterkampementen in Oir- schot en Stroe zal gaan betrekken, zal zij eerst nog deelnemen aan mi litaire manoeuvres in de Britse en in de Franse zone van West-Duits- land. De oefeningen zullen midden September beginnen. De Neder landse troepen, die er aan deelne men, zullen dan redelijk zijn uitge rust en behoorlijk geoefend. Aldus is van officiële zijde verklaard. Bui tenlandse waarnemers, die de lich ting 1950-11 aan het werk hebben gezien, zijn van mening dat zij bij de manoeuvres geen gek figuur zul len slaan. Het winterkwartier van deze troe pen heeft de legerleiding hoofdbre kens gekost. Linge, het plaatsje in West-Duitsland, dat zij op het oog had voor het oefenen en onderbren gen van de jaarlijkse lichtingen, is voor het laatste doel al afgeschre ven. Kazerneruimte zal in eigen land moeten worden gevonden. Vandaar dat op korte termijn begonnen zal worden met de bouw van vier kam pementen voor totaal 12.000 solda ten. CRISIS IN KAESONG. Een nieuwe crisis bedreigt de wapenstilstands- onderhandelingen in Korea. Een schietpartij, Zon dagochtend, in de neutrale zone bij Kaesong heeft de sfeer opnieuw bedorven. Bij deze schietpartij werd de commandant van een Chi nese patrouille gedood. Onmiddel lijk na het bekend worden hiervan eiste generaal Nam II van de UNO een „bevredigende verklaring" voor dit incident, dat veroorzaakt zou zijn door geallieerde troepen. Die verklaring kwam vandaag, maar zij was minder bevredigend dan Nam II bedoelde. Een onmid dellijk ter plaatse ingesteld onder zoek was voor de geallieerde leger leiding aanleiding tot een commu niqué, waarin verklaard werd dat het incident waarschijnlijk is ver oorzaakt door Koreaanse gucrilla- strijders, die het er op voorzien hebben de besprekingen in Kae song te doen mislukken. Leden van de Chinese patrouille die overvallen was, wisten niet meer te vertellen dan dat hun aan vallers burgerkleren droegen: wit te hemden en donkere broeken Van Amerikaanse helmen, die de aanvallers volgens de eerste berich ten van communistische zijde ge dragen zouden hebben, was geen sprake. Een Chinese pelotoncom- mandant zei, dat hij niet goed had kunnen kijken, omdat hij zich overhaast uit de voeten had moe ten maken. In de Oostelijke en centrale sec tor van het front zetten de gealli eerde troepen intussen het Zater dag geopende offensief voort. Er werd volgens een communiqué uit het UNO hoofdkwartier goede vooruitgang gemaakt ondanks hef tige communistische tegenstand op enkele punten. Verscheidene be langrijke hcuvelstellingcn werden veroverd. Gisteren echter zijn de commu nisten tot een hevig tegenoffensief overgegaan. Ook bij Kaesong schijnt weer een incident te hebben plaats gehad. IN EEN IMPASSE IN PERZIË. De Engelse minister Stokes en Truman's afgezant Harri- man hebben twee uur met de Perzische minister-president Mos- sadeq geconfereerd aan diens ziek bed in Teheran, om te proberen 'n uitweg te vinden uit de impasse, die is ontstaan nadat Perzië Sto kes' voorstellen iheeft verworpen. De Engelse Lord Zegelbewaarder verklaarde vandaag dat er min stens nog een conferentie op dit niveau dient te worden gehouden voordat de besprekingen over een olie-overeenkomst eventueel kun nen worden heropend. Stokes zou Woensdag of Donderdag uit Per zië willen vertrekken, tenzij de be sprekingen een gunstige wending nemen. Minister-president Mossadeq heeft gezegd, dat er nog steeds hoop op een vergelijk is. Harriman heeft hem in duidelijke bewoor dingen de situatie uiteengezet en gedreigd een openbare verklaring af te leggen, wanneer de Perzen blijven aandringen op publicatie van hun antwoord. Harriman heeft reeds eerder laten weten, dat de Britse voorstellen volkomen in overeenstemming zijn met de basis voor onderhandelingen, die hij had opgesteld, en dat er derhalve geen gegronde redenen zijn die te ver werpen. Hij dreigde zich als be middelaar te zullen terugtrekken, tenzij de Perzen te goeder trouw wilden onderhandelen. DE ORKAAN IN AMERIKA. Het aantal doden tengevolge van de orkaan, die Jamaica heeft ge teisterd. is opgelopen tot 109 per sonen. De schade wordt voorlopig geschat op 56 millioen dollar. De verbindingen met het binnenland zijn nog niet hersteld. Het is dus mogelijk, dat het verliescijfer nog groter zal worden. De orkaan, die al meer dan 1600 kilometer heeft afgelegd beweegt zich via 't schier eiland Yucatan naar de Golf van Mexico. Volgens de eerste berichten zijn in Yucatan een groot aantal perso nen gewond en zijn vele huizen vernield. Wel had de orkaan tij dens do tocht over Yucatan veel van zijn kracht verloren, maar bo ven de zee zal hij zijn vroegere macht herkrijgen. Onder een tropische zon en een wolkenloze hemel hebben de be woners van Jamaica de trooste loosheid en de schade op hun ei land in ogenschouw genomen. Kingston, de hoofdstad, is zo verwoest, dat bet verbazing wekt, dat er slechts 60 doden gevallen zijn. In deze stad van 200.000 in woners is op geen enkel huis of gebouw meer een dak. Op sommi ge plaatsen zijn hele huizenrijen weggevaagd. De gouverneur sir Hugh Foot, schrijft 't lage dodencijfer toe aan de nauwkeurige waarschuwingen over het ontwikkelen van en de richting die de orkaan nam en aan bet goede evacuatiewerk van het Roode Kruis en vrijwilligers. RUSSISCHE „VREDESRESOLUTIE" NAAR HET CONGRES. President Tru,man heeft de Sov jetRussische „vredesresolutie", waarin Amerika verzocht wordt zijn steun te geven aan het voor stel tot het sluiten van een vredes verdrag tussen de vijf grote mo gendheden, naar het congres ge zonden. In een begeleidende boodschap zegt de president, dat „indien de Sovjetregering vooruitgang wenst te maken naar vrede, zij kan op houden met liet gezag van de Ver enigde Naties te tarten''. De president zegt verder, dat d<' Sovjet-Unie eveneens kan ophou,- den „gewapende agressie" te steu nen. Bovendien kon zij „construc tieve bijdragen" leveren tot de vre desverdragen met Duitsland, Oos tenrijk en Japan. Bovendien kon zij nalaten „opstandige bewegin gen" in andere landen te helpen en regeringen in stand te houden, die de steun van 't volk niet hebben". DE OORLOG IN INDO-CIIINA. De Franse legers hebben in Indo- China toegeslagen: hard en raak. Het hoofdkwartier van de opstan delingen werd genomen en een enorme buit viel de Fransen in handen. De Vietminh-troepen trek ken af naar Cambodja, aangevoerd door generaal „Honger": ei is na melijk een groot tekort aan voed sel. Voedseltekort. Maandag werd bekend gemaakt, dat vier Franse bataljons het veld. hoofdkwarlier van generaal Ngoe- jen Binh, de bevelhebber van de Vietminh-troepen in Indo-China hadden verwoest. Diens kamp en dat van zijn plaatsvervanger, gene raal Tranvantra, werden met de grond gelijk gemaakt. De Fransen maakten een hospi taal buit met een complete chirur gische apparatuur, alsmede voor raden munitie, 1500 mijnen en een aantal levensmiddelen. Niet alleen de terugtrekkende troepen hebben te kampen tegen de honger. In geheel Cochin-China hebben de Vietminh de strijd aan te binden tegen een geweldig voed seltekort. I)c rijstrantsoenen voor het leger zijn met 25 pet. en die voor de burgers met niet minder dan 50 pet. verminderd. AUSTRALIË WIJZIGT IMMIGRATIEPROGRAM. De Australische regering is van plan haar immigratiepolitiek te herzien. Dit is Dinsdag bekend ge maakt door de Australische minis ter-president Menzies. Hij deed een aantal mededelingen, waaruit kan worden opgemaakt dat de grote ge zinnen op het tweede plan zullen komen. Zondag 19 Augustus werd onder zeer slechte weersomstandigheden het vierde Bondsconcours verschoten te Heusden, op de banen van St. Blasius, en werd tevens de laatste wtedstrijd geschoten voor de wisselbeker, die in handen was van St. Catharina te Herpt. Dit jaar is St. Catharina wederom als overwinnaar uit de strijd gekomen en heeft zich hiermede definitief aan het hoofd gesteld van de bekercompetitie en de beker als eigendom in haar bezit ge nomen. Met 129 van de 144 te behalen punten gaat zij dit jaar fier aan het hoofd. Uit 6 wedstrijden is zij de eerste met 21,5 per wedstrijd. Een puntenaantal dat zeer goéd is. Mannen van St. Catha rina, van harte proficiat met deze prach tige sportieve overwinning. De eindstand voor dit seizoen van de wisselbeker isSt. Catharina Herpt 6 wedstr. 129 p.; St. Jan Baptist, Kaats heuvel 6 wedstr. 121 p.; St. Ambrosius, Baardwijk 6 wedstr. 103 p.; O.L.V.S. Elshout 6 wedstr. 101 p.; St. Blasius, Heusden 6 wedstr., 96 p.; Juliana, Vlij men 6 wedstr. 72 p. Koningskruis. In de vier wedstrijden die zijn gescho ten om het Koningskruis is eigenlijk niet veel spanning geweest. Alleen W. Ve- nis uit Vlijmen kon nog enig gevaar op leveren voor de heer de Kort. Voor het einde van deze laatste wedstrijd stond A. de Kort Nzn. met 12 en W. Venis met 11 punten uit 3 wedstrijden. De Kort echter schoot beter dan W. Venis en bfehaalde zijn 4 punten, waarmede hij zijn 16 punten vol schoot en beslag wist te leggen op het Koningskruis 1951. Pro ficiat met dit succes en de beste wensen voor 1952. Vrije Kampioenschappen. Hiervoor waren meerdere gegadigden. Hier stonden nog drie 12 punters, n.l. J. v. d. Wiel, M. Kops en C. de Kort Czn., terwijl nog 11 en 10 punten ach teraan stonden. Zij hadden ook nog een behoorlijke kans. Van der Wiel, die evenals vorig jaar zijn laatste schot miste, miste hiermede ook de kans om mee te kampen om de mooie lauwer krans die beschikbaar was voor de kampioen. Deze prachtige krans was beschikbaar gesteld door de Hoofdman van St. Blasius te Heusden, tevens voor zitter van de L.S.B. Alleen M. Kops en C. de Kort Czn. behaalden de volle buit. C. de Kort Czn. was iets gelukkiger met kampen en was winnaar en had de lau werkrans in ontvangst te nemen. Ook hier een van harte proficiat. Prijskampioenen. Hiervoor hadden 31 personen inge schreven. Enkele personen hadden niet aan alle wedstrijden deelgenomen en zo doende konden zij geen 16 punten halen. Van de rest waren er 6 die 16, 4 die 15, drie die 14, twee die 13 en drie die 12 punten wisten te verzamelen. De eferste 6 hadden de prijzen van 1 tot en met 6, vervolgens van 7 tot en met 10, dan van 11 tot en met 13, van 14 en 15 en ten slotte de 16e prijs, le prijs H. Kops te Kaatsheuvel. Korpsschieten. Zoals boven gezegd was het weer slecht om te schieten, zodat er veel min der punten zijn geschoten dan in Baard wijk op 29 Juli. Allereerst zij vermeld dat onze Gildebroeders uit Haarsteeg ditmaal ook aan de strijd deelnamen, voor het eerst. Daar zij echter nog niet over voldoende goed materiaal beschik ken, konden zij niet tot grote resultaten komen. Ondanks het slechte weer was St. Caharina toch in topvorm. Ook zij schoten, evenals op 29 Juli, het gat vol, zij het dan dat het toen de wisselbeker gold en nu de korpsprijzen. Heus den en Elshout deden voor elkaar niet onder en schoten ieder 21 punten. Htus- dens punten stonden beter genoteerd dan van Elshout, zodat Heusden 1 prijs ho ger kwam dan Elshout. Een zeer goed resultaat voor beiden. Besoijen nam 16 punten voor haar rekening. Kaatsheuvel was slechter dan we van haar gewoon zijn. Vijftien punten is voor haar veel te weinig. Zij miste wel enkele van haar beste schutters. Hetzelfde voor wat het schieten betreft geldt Baardwijk en dan nog 1 punt minder. Vlijmen behaalde 9 punten, Nieuwkuijk 8 en Haarsteeg 6. Tot hiertoe de korpsverhoudingen. De stand na vier wedstrijden is nu als volgt Herpt, St. Catharina 4 wedstr. 90 p. Elshout, O.L.V.S. 4 wedstr. 85 p. Heusden, St. Blasius 4 wedstr. 79 p. Kaatsheuvel, St. Jan 4 wedstr. 76 p. Baardwijk, St. Ambr. 4 wedstr. 73 p. Besoijen, St. Crispijn 4 wedstr. 68 p. Vlijmen, Juliana 4 wedstr. 49 p. Nieuwkuijk, St. Joris 4 wfedstr. 34 p. Haarsteeg, St. Ambr. 1 wedstr. 6 p. Stand Koningskruis A. de Kort Nzn., 4 wedstr. 16 p., Herpt, Koning. W. Venis, 4 wedstr. 13 p., Vlijmen. G. v. Hemert 4 wedstr. 12 p. Heusden. L. v. Huiten 4 wedstr. 12 p„ Baardwijk. .B. v. d. Hoven 3 wedstr. 10 p., Kaatsheuvfel. Fr. v. d. Wiel 3 wedstr. 8 p., Elshout. J. v.d. Lee, 4 wedstr. 7 p., Nieuwkuijk. W. de Louw, 4 wedstr., 6 p., Besoijen. Stand Kampioenen C. de Kort Czn, 4 wedstr. 16 p., Herpt, Kampioen. M. Kops, 4 wedstr. 16 p., Kaatsheuvel. J. v. d. Wiel 4 wfcdstr. 15 p., Elshout. P. Berkelmans 4 wedstr. 14 p., Besoijen. M. v. Leeuwen 3 wedstr. 11 p., Heusden. W. v. d. Broek 4 wedstr. 11 p.. Baardwijk. Fr. Luijben 4 wedstr. 10 p., Vlijmen. W. Elshout 4 wedstr. 8 p., Nieuwkuijk Na afloop van het schieten verzamel den zo goed als alle schutters zich in het clubhuis van St. Blasius te Heusden, waar de voorzitter van de L.S.B. allen hartelijk wfelkom heette. Vele hartelijke woorden zijn hier door hem gesproken. Ook de heer Kops liet zich in een har telijke speech uit. 1 i Allereerst werd de wisselbeker over handigd aan de hoofdman van St. Ca tharina. Hartelijk werd deze rasechte, oude schutter, die ruim 70 jaar en nog steeds actief schutter is, toegesproken. Hier suggereerde de hoofdman van St. Iff ff' Drunen beleeft a.s. Zondag weer een evenement op het gebied van toneel. Het succes van het open luchtspel van vorig jaar ligt nog vers in het geheugen en toen voor enige lijd weer een nieuw werk van Rector Beex verscheen, greep men in Drunen enthousiast de kans om hiervan de primeur te hebben. Omringd door een schaar van deskundigen is Deken Rooyackers aan het werk getogen om de op voering in Drunen dit jaar nog een feit te doen zijn. Deken Rooijackcrs. durfde hier aan, omdat hij wist dat Drunen een groot aantal en thousiaste spelers en medewerkers van het vorig jaar achter hem stond. Dit nieuwe werk van Rec tor Beex, getiteld „Koren met aren van Goud" is er een van een heel ander genre als zyn voorgaande. Het is niet vroom of langdradig, maar het onderscheidt zich van alle andere door de geestige, har telijke, sappige humor in zijn hel dere, rake en klare taal. „Koren met aren van Goud" is een sprook jesspel in oogsttijd en als zodanig is 't speels, licht en geestig. Het ligt niet op onze weg op dit spel en de opvoering vooruit te lopen, maar wij durven veronder stellen dat Rector Beex met dit werkje al zijn andere overtreft. Wij zouden dan ook iedereen die een genotvolle avond wenst, wil len aanraden de opvoering van dit spel te gaan zien. Toneelliefheb bers en spelers uit onze omgeving zullen veel missen als zij dit spel verzuimen. Schreven wjj hierboven dat een schaar van deskundigen aan de opvoering van dit spel meewerkt, dan hebben wjj niet overdreven. De regie is in handen van een zeer bekwaam regisseur uit ons gewest, Jo v. Erp, de decors en costuums zijn ontworpen door Luc. v. Hoek en de muziek voor dit sprookje werd geschreven door prof L. v. d. Putt. Het spel wordt gespeeld door uitsluitend Drunensc spelers en speelsters. Onder leiding van De ken Dooijackers wordt deze week in Drunen hard en gestaag gewerkt om voor Zondag alles gereed te krijgen. Kosten noch moeite wor den gespaard om deze opvoering te doen slagen. Het enthousiasme van spelers en medewerkers on der een deskundige leiding staat daar borg voor. Wij verwachten dan ook stellig diit ons a.s. Zondag op toneelge bied een gebeurtenis te wachten staat, die voor Drunen en omge ving een evenement belooft te wor den. Men verwacht dan ook dat de belangstelling niet beperkt zal blijven tot Drunen alleen. De B.B.A., die van een en ander op de boogte is gebracht, heeft reeds toe gezegd voor de aan- en afvoer op de opvoeringsavonden te zullen zorgdragen. De datums van opvoering zijn 26 Augustus en 1 en 2 September, telkens des avonds half acht. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij onze lezers naar de in ons blad voorkomende advertentie. Blasius, dat nu de beker in eigendom van Herpt overgaat, iets anders zal moeten worden gevonden. De korpsprijzen: le Herpt, 2e Hfeus- den, 3e Elshout, 4e Besoijen, 5e Kaats heuvel, 6e Baardwijk, 7e Vlijmen, 8e Nieuwkuijk, 9e Haarsteeg. Het Koningskruis A. de Kort Nzn., de kampioenskrans aan C. de Kort, de eer ste prijs kampioen aan M. Kops. Alle prijzen deed de voorzitter verge zeld gaan met hartelijke gelukwensen en een aansporing tot echte sportiviteit in het belang van onze geliefde L.S.B., zo als de heer Kops het later uitdrukte. We gaan in de goede richting, de verhou dingen zijn beter dan enkele jaren terug, laat dit zo blijven doorgaan. Rest nog de prijswinnaars te vermel den van hen die 4 punten schoten. In volgorde der namen liggen de prijzen van 1 tot en met 21: M. Kops, G. de Kort, A. de Kort Nzn., C. Elshout, G. van Keulen, C. de Kort Sr., C. de Kort Jr., W. de Kort, A. de Kort Czn., G. v. d. Eijnde, J. van Gulick, H. Banierink, I W. Pullens, J. v. Engelen, S. v. Eeuwijk, P. van Dommelen, Chr. Klerks, J. v. d. Donk, M. v. Leeuwen, A. Verhoeven en A. Fitters. De kastelijnsprijs, een krentenmik van enorme afmetingen en gewicht, geschon ken door de hospita van St. Blasius, werd gewonnen door Th. Buijs. Hiervoor werd dank gebracht. De voorzitter dankte allen voor de prettige samenwerking en de sportieve geest van deze middag, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. De aandacht werd nog gevestigd op de vergadering van Zondag 2 Septem ber te Haarsteeg in café de Sport van de heer J. de Gouw, aanvang te half 3 precies. 1 -"1 K.A.B.-toneel. De toneelclub der K.A.B heeft, naar wij vernemen, in studie geno men een toneelspel in drie bedrij ven van Ant. Coolcn, getiteld „De Klokkegieter". Geslaagd. Onze dorpsgenoot Frater Libe rator Luijpen slaagde te Eindho ven voor het diploma Handenar beid. Volksbank. De Centrale Volksbank, onderaf deling van de K.A.B., zal vanaf 1 Sept. a.s. zitting houden op het kantoor der Boerenleenbank des Zondags na de Hoogmis. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Donderdag 23 Aug. 1951 des n.ra. 7 uur pre cies ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een crediet voor uitbreiding van het waterlei dingnet in de Torenstraat. 3. Voorstel van B. en W. tot ont heffing van een aanslag op het kohier van het schoolgeld over het schooljaar 1949/1950. 4. Voorstel van B. en W. tot ont heffing van een drietal aansla gen op het kohier van de hon-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1