PLUIMVEE MIDDENSTANDS DIPLOMA. DOKIE DURF in Boris Baal duikt op: HOE VREEMD 'T KAN LOPEN IN DE WERELD. Kinderledikantjes £"""""0^0?" Leger- en Sportkleding met Spar-waarborgmerk Een extra fijne melange. De thee, die een verrassing is, zó fijn en zó apart! En natuurlijk 1 10% voordeel! OPLEIDING Aanvang der cursus 1e week September. Aanmelden C. VAN HERPT Leeraar M. O. Boekhouden Laageinde 10 WAALWIJK Het Modelleren Het Modetekenen van Schoenmodellen. „Canadian and American Stocks" Schoenerstraat 5 TELBURG (Piushaven) i m m m m 6 DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1951 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN Thee „Land v. Belofte" p. pakje 80 ct. met 10% voordeel Achtjes 'n heerlijk koekje P- 100 gr. 23 ct. met 10 voordeel Gev. Wieners p. 100 gr. 30 ct. met 10% voordeel ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Naar het Engels. - Ze lieefl Clam lief en de laal- sle tijd heb ik ook wel de indruk gekregen, dat hij dit weet. Eigen lijk moest ik er blij om zijn, maar dit is toch niet zo. Die goede Clam. Soms krijg ik '11 gevoel dat ik zijn vriendschap niet waard ben. HOOFDSTUK XXVIII. Op verzoek van Mrs. Hopeniere trad Ethel aan de piano en zou zingen. Denis zou de bladen om slaan. Forde zat naast Alicia en beiden boorden ze Miss Bartle zeg gen Ik herinner my de tijd niet meer dat ik gedanst heb. Ik geloof niet dat er iets tegen zou zijn om vanavond eens te dan sen. Jij wel, Ruth? En u, moeder? We zullen alles netjes aan kant zetten. Toen Ethel haar lied uit had, hielp ze de jongelui en handje mee en een ogenblik later was de salon in een danszaal herschapen. Mrs Hopeniere zat aan de piano en prins. Hamaioon opende het bal met truth. Forde kon de verzoeking niet weerstaan om Alicia te vragen en zijn genot ging alle beschrijving te boven. - Als je niet te moe bent, Ali cia, zei Mrs. Hopeniere 11a een uurtje,, zing jij dan voor ons, ter wijl wij wat rusten. Alicia liet zich niet bidden. Ze koos echter niet een van de laatste nummers van haar repertoire, maar het lied dat zij niet meer had' gezongen sinds die verschrikkelij ke dag op de pastorie in Wyvi- bridge „Gij trots hart, ge hebt 't zó gewild 1" Iiuth keek eens even naar Forde en ze tas in diens blik zijn liefde voor de vertolkster van het lied een gevoelen dat zij al lang ver moed had. Laten we nog wat omlopen, zei de prins tegen Forde, nadat ze afscheid hadden genomen van hun vriendelijke gastvrouw. Zo wandelden ze eindelijk weer op de avenue, die evenwydig liep met die, waar de Hopemere's 1111 woonden. Ineens stond de prins stil en snoof de lucht op. Wat is er vroeg Forde. Er is ergens brand, dat ruik ik duidelijk. Alicia meende dat ze al urenlang geslapen bad, maar in waarheid was ze slechts een paar uur in bed toen ze wakker werd. V at was dat 1111 De kamer was vol rook. Ze sprong uit bed, liep ijlings naar de deur en zag dat de rook op de gang nog dichter was. Vlug trad ze aan het venster schoof dit open en deed als bij in geving de robijnen armband aan die op de toilettafel lag. Ze wierp een lange mantel over baar nacht gewaad, trok haar zachte pantof fels aan en ging nar beneden. Mrs. Hopeniere riep haar toe dat ze gauw komen zou. Ineens schoot Ruth op haar af en naam haar beide handen Alicia, er is geen gevaar. De nis heeft de brandweer gewaar schuwd; een petroleumlamp in de salon was blijven branden. Ruth, Ruth, riep Mrs. Hope- mere, kom toch gauw met Alicia. Ik weet niet hoe ik aan moet met Eb tol Bartle. Die is zo van streek dat ik er haar niet toe bewegen kan 0111 zich aan te kleden en toch moeten we het huis zo gauw mo gelijk verlaten. Maar waar was Elizabeth Hew lett Die hadden ze vergeten en Elizabeth sliep altijd heel vast. Haar kamertje was aan het einde van de gang, waar Alicia's kamer ook lag en zou 1111 zeker vol rook staan Misschien was Elizabeth daardoor bedwelmd. Alicia baande zich een weg dooi de verstikkende rook, schoof het venster hoog op en schudde de be wusteloze gedaante op het bed bii de arm. Elizabeth! Elizabeth! Gauw laat ik je helpen. Ik zal je de grote mantel omslaan en je je schoenen aantrekken. Wees maar niet bang. Als we de trap eenmaal af zijn is het ergste geleden. Maar Elizabeth werd weer be wusteloos. Alicia deed zich geweld aan haar zelfbeheersing te bewa ren en overlegde: uit het raam springen konden ze niet, daarvoor was 't te hoog en er was niemand beneden die haar kon opvangen Gelukkig was Elizabeth niet zo zwaar. Allereerst besprenkelde zy haar eigen gelaat en handen met 't vocht uit de robijnen, en terwijl ze toen een plooi van de mantel over Elisabeth's gelaat sloeg, wilde ze haar naar beneden dragen Nadat Denis brandalarm had ge- slagen, keerde hij zo snel mogelijk terug, maar aan het begin van de avenue liep hij in volle vaart tegen iemand aan. O, pardon, prins Himaioon. Tony Er is brand bij ons. Ik heb zojuist de brandweer gealarmeerd Kom je beiden me helpen? Ik ge loof niet dat er gevaar is, maar moeder en de meisjes zijn natuur- üjkerg zenuwachtig. Geen gevaarherhaalde Forde. De Holway's wonen bene den en die hebben een motor voor hun pers. De Holway's zijn op het ogen blik weg. De pers staat onder de trap. Maar ze zullen 1111 al beneden zijn bij de concierge. Daar klonk een luide knal en do delijk verschrikt ijlden de jongelui 1111 naar de brandende woning. Alicia maakte zich gereed om met haar last de trap af te gaan. Ze hield Elizabeth tegen de schou der geklemd en zette haar voet op de eerste trede. Ineens deinsde zij achteruit, verblind en half ver stikt. De trap onder haar viel weg en inplaats daarvan zag zij nu een vlammende afgrond. Alleen de ijze ren balustrade hing boven de vuur zee. - Ik zal zien dat ik naar boven kom, zei Tony, deed een verband om zijn handen en wilde zich langs de leuning optrekken. Ik zal trachten haar naar een raam te brengen. Spreid daar be neden uit al wat je hebt aan ma trassen en kussens. 't Signaal van de brandweerwagen weerklonk. Denis ging de order van de grondbedekking uitvoeren en prins Hamaioon greep Forde bij de arm en riep gebiedend Je mag niet naar boven gaan Wie dan Je hebt er het recht niet toe. Ik ga. Ze heeft erkend dat ze hem liefheeft, flitste het Forde door het hoofd. Dus hij ook het recht 0111 haar te redden of met haar te sterven. Dat mag ik niet. Overstelpt door wanhoop trok hij zich terug en maakte plaats voor zijn vriend. Ierwijl de prins ook zijn handen in verband wikkelde, zei hij aarwei, Tony. Het kan zijn dat ik niet weer kom Vaartvel, Clam En daarmee nam Forde afscheid van al wat voor hem waarde gaf aan het leven. Zij is ongedeerd, zei de dok ter, terwijl hij zich over de bewus teloze gedaante van Elizabeth Hewlett heenboog Daar verscheenHimaioon, met Alicia in de armen, op de venster bank. Hij hield haar zo vast tegen het hart gedrukt, of hij haar nooit zou loslaten. Miss Corrigall, fluisterde hij, bet kan zijn dat wij beiden het le ven er bij inschieten en 't kan ook zijn dat een van ons beiden be waard blijft. Laat ik u, nog eens zeggen, dat ik u liefheb met heel myn hart en dat u, als ik nu be zwijk, niet treuren moet om my. Houd wel in het oog dat ik met liefde het leven gaf voor u, of voor myn vriend. Hem heb ik gezegd dat hij 't recht niet had het leven te wagen, en hij maakte plaats voor mij, in de mening dat ik de door u erkende verloofde was. Als ik be zwijk, wilt u hem dan zeggen dat ik het zo opvatte, dat zijn leven u te dierbaar was en hy het daarom niet wagen mocht. Ik zal ihet hem zeggen, fluis terde zij terug. Sla uw armen 0111 mijn hals en houd my stevig vast. Dit zeggende, maakte hij zich gereed tot de sprong. Een paar minuten later stond de dokter op uit zijn geknielde hou,- ding en vlijde zacht 't deerlijk ge wonde gelaat van de prins op het kussen. Hij is dood sprak de dokter. Hij werd getroffen door een stuk metaal, dat van het bovenvenster neerviel. Maar de jongedame is ge red. Is u haar tante? Laten we haar binnen dragen, dan kan ik haar verder behandelen. Het was Forde die Alicia een na burig huis binnen droeg. Toen zy de ogen opsloeg, zag ze allen die ze liefhad, om zich heen, tante Fanny, Ruth, Denis, en toch keek ze vragend rond. Maar Anthony Forde was er niet. Hij was zijn hulp gaan verlenen bij het wegdragen van het lyk van z'n vriend, en toen hij terugkeerde, was Alicia in slaap. Forde ging bij de bank zitten en wachtte tot ze ontwaakte. Ze sprak niet, maar strekte enkel de armen naar hem uit en keek hem aan met een blik vol liefde De herinnering aan Prins Hi maioon bleef hun beiden heilig. EINDE. Even later was Dokie in de woning van de ont voerde professor. Wellicht hadden de ontvoerders enig spoor achtergelaten. Veel tijd gunde men Dokie blijkbaar niet, want een vreemd geritsel bij het ven ster trok zijn aandacht. Kennelijk klom een man langs de regenpijp. Dokie verborg zich snel achter 't gordijn. „Het geboefte wandelt hier af en aan" mom pelde hij. „En de politie zegt dat ik gek ben". Spoedig verscheen iemand in de werkkamer van professor Onsnor. Dokie herkende hem onmiddellijk. Het was de heer Anapoulos, de rechterhand van Bo ris Baal die voor alle zekerheid nog even persoonlijk een kijkje kwam nemen. Haastig snuffelde hij tussen de papieren op de tafel van de professor. „Die moet ik in zijn kladden grijpen", dacht Dokie. Heer Ana poulos kan mij een stuk wijzer maken. In ieder ge val weet ik wie de professor heeft ontvoerd. Als een tijger maakte de detective zich gereed voor de sprong. liet algemeen zeer correct gedra gen. In bet kamp schijnen zich echter ook enkele raddraaiers te bevinden, die contact onderhou den met Ambonezen uit andere kampen met dezelfde instelling. Tussen deze onvriendelijke elemen ten heeft een regelmatig contact plaats. Enige wrijvingen. Van de politie werd nog nader vernomen, dat er de laatste dagen enige wrijvingen in het kamp wa ren geweest. De kampraad had ech ter verzuimd 0111 de politie hier van op de hoogte te stellen, met 't gevolg dat de uitvallen van giste ren geheel onverwacht kwamen. Het schijnt echter wel vast te staan, dat raddraaiers uil verschil lende andere kampen regelmatig Vught bezoeken 0111 een beetje „po litiek te maken". Zo hadden deze raddraaiers in hel kamp te Vught een honderd zieltjes gewonnen. De meeste van deze beethoofden zijn reeds naar elders overgebracht. Fanatiek. Deze raddraaiers zijn zeer fana tiek. De hoofdman van de rad draaiers bad zich gisteren in hel kamp in een barak verschanst. Na door de politie te zijn gesommeerd gaf bij zich echter over. De man bleek evenals vele anderen met een verlofpas van een ander kamp naar Vught te zijn gekomen. Naar wij nog nader vernemen, bestaan er tussen de Ambonezen en de ex-,bewoners van de Kei-ei landen verschillende wrijvings punten. De Ambonezen zijn zeer fanatiek en staan een zeer progres- i sieve politiek voor, terwijl de in hoofdzaak katholieke Kei-ezen minder gepassioneerd zijn en meer gematigd zijn in hun politieke eisen. PSYCHOPAAT!! EN PYROMAAN VAN 17 JAAR. Volgens officiële mededeling van de Officier van Justitie te Arnhem, mr. J. Baron Speyart van Woer den, heeft de 17-jarige bakkers knecht, die werd verdacht van de brandstichtingen in de Ooypolder bij Nijmegen, een bekentenis afge legd. Volgens de Officier is de jon gen een psychopaath en pyromaan die niet als volkomen toerekenings- baar beschouwd moet worden. De jongeihan heeft tot 't laatste toe alles ontkend. Tot hem werd bekend gemaakt, dat familie er prijs op zou stellen, dat hy de waarheid zou zeggen. Hij heeft be kend dat hij een lucifer in de hooi schuren wierp of een lucifer legde aan de voet van de hooischelven. Hij bad zelf met zeker genoegen naar de brand gekeken en ver klaarde telkens een onbedwingba re drang in zich te voelen 0111 brand te stichten. HET PLAATSEN VAN EEN KIPPENHOK. Wie veel ruimte disponibel heeft voor kippen, is te benijden. Hij is niet zo beperkt in de keuze van liet ras en kan het hok plaatsen waar hij dit het liefst heeft, m.a.w. waar hij denkt dat bet 't best staat. Dit is een voorname zaak, de plaats van het hok. Vóór men tot bet plaatsen van het hok overgaat, dient dit punt te worden overwo gen, want als hel hok er eenmaal staat, komt men er niet licht toe liet ergens anders neer te zetten. Men ziet op tegen de kosten en te gen de moeite terwijl 't verplaat sen bijna altijd tot gevolg heeft dat bet er door lijdt. De gebreken van de plaats vallen vaak later pas op en 0111 teleurstel ling te voorkomen, zal ik hier hel een en ander er over meedelen. Als eerste eis moet gesteld wor den dat het hök op een droge bo dem moet staan. De lage gedeelten van bet beschikbare terrein komen dus niet in aanmerking of moeten eerst goed opgehoogd worden. E11 niet alleen liet plekje waar het hok op komt te staan, maar ook de om geving. Want we weten maar al te goed dat kippen graag dicht bij liet hok blijven. Denk maar aan de ruitijd, aan wind, mist, regen enz. Dan nemen ze weinig beweging en daarom is een droge bodem in de naaste omgeving van 't bok nood zakelijk. Een kip die ijverig aan 't voedsel zoeken is, zal van vochtige grond direct nog geen nadeel on dervinden, maar wel als ze stil is. De dieren hebben wel eens da gen dat ze niet lekker zyn, zonder bepaald ziek te wezen. I11 dit geval gaan ze ook niet ver weg Ze ver kiezen dan liever vlak bij' het hok te blijven. Een natte rustbodem zou hen nog meer van streek brengen. (Slot volgt). KIPPENVRIEND. TE KOOP: twee, zo goed als nieuwe b.j D. PRUIJSSERS, No. A 409 SPRANG. Goede schr.fcelijke oplei ding voor MODELLEUR niet de cursussen Vraagt gratis nadere inlichtin gen over de cursus die U wenst te volgen bij de sectie 1 Onder richt van het MODELLENBUREAU VOOR DE SCHOENINDUSTRIE Burgemeester Meesstr&at23 LEERDAM. Alle soorten Amerikaanse voor Emigranten, Landbouwers, Verkenners, Kampeerders, Jagers, Vissers, Motorrijders, Chauffeurs, Solexrijders, Aannemers en Bedrijven. ■lEeflHKiBBBBHiP&BgEg] COPIEERINRICHTING LICHTDRUKKERIJ F OT O-COPIEERINRICHTING KANTOORDRUKKERIJ Laageinde 91 Telefoon 3118 WAALWIJK Giro 24589

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6