het koken dit desnoods dat... raaar bij V" shag alléén Paije VOETBAL, DUIVENSPORT. HET HUIS ZONDER SLEUTELS. J DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 AUGUSTUS 1951 ...het blauwe pakje dat 9 van de 10 rollers eisen! »p7J iC 8aa,1 het Dan?- Ze wacht te tot de golven terugliepen, ging lr\r2 '3™" Peer 10> 15> 18; cours in alle opzichten te doen slagen. Hieronder volgen dan de uitslagen. Wisselbcker. St. Blasius. Heusden: G. v. Hemert 4 schoten 2 punten, S. van Eeuwijk 44, J. v. d. Donk 41, M. van Ooijen 41, A. de Kort Czn. 44, M. v. Leeuwen 43, totaal 24 schoten 15 punten. St. Jan, Kaatsheuvel: C. Elshout 44, C. v. d. Ven 4—3, W. Mikkers 4—2, 13. v. Kuijk 44, B. v. Balkom 44, M. Kops 43, totaal 24 schoten 20 punten. Juliana, Vlijmen: W. Venis 4—3, M. Luijben 42, J. Verboord 44, G. van Engelen 4—3, Fr. Luijben 4—2, totaal 20 schoten 14 punten. St. Ainbrosius, Baardwijk: G. Bijnen 4—2, A. van Buul 42, Th. Pullens 42, G. van Heesch 41, W. Pullens 4—4, W. v. d. Broek 43, totaal 24 schoten 14 punten. St. Catharina, Herpt: G. de Kort 44, W. de Kort 44, G. v. d. Eijnde 44, A. Verhoeven 4—2, A. de Kort Nzn. 44, C. de Kort Czn. 44, totaal 24 schoten 22 punten. O.L.V. Schuts, Elshout: P. v. Dom melen 4—1, M. Tausch 4—4, J. v. d. Wiel 4—2, Th. v. d. Wiel 4—3, B. v. d. Lee 44, G. v. Keulen 43, totaal 24 schoten 17 punten. Bondsconcours. St. Blasius, Heusden: G. v. Hemert 4—3, S. van Efeuwijk 4—4, J. v. d. Donk 44, W. v. Kasteren 42, A. de Kort Czn. 44, M. v. Leeuwen 44, totaal 24 schoten 21 punten. Personeel: J. v. Berge 4—2, A. van Sprang 4—2, A. v. Bladel Sr. 4—1, A. v. Bladel Jr. 43, J. Brouwers 40, H. Brouwers 4—1, M. v. Ooijen 4—2, W. v. Wijk 4—2, A. v. d. Oever 4—3, totaal 36 schoten 16 punten. St. Crispijn, Besoijen: W. de Louw 42, J. Klerks 41, H. v. Engelen 43, J. v. d. Meijs 43, J. v. Engelen 44, P. Berkelmans 4—3, totaal 24 schoten 1 punten. Personeel: H. de Louw 40, totaal 4 schoten, 0 punten. St. Joris, Nieuwkuijk: Th. Pulles 40, J. v. d. Lee 4—2, W. Pulles 4—1, R. Pulles 4—1, A. v. Dommelen 4—1, W. Elshout 43, totaal 24 sch. 8 punten. M 56 M Personeel: Th. v. d. Wiel 4—3, G. v. Keulen 44, M. Tausch 43, Fr. v. d. Wiel 42, Joh. Klerks 43, totaal 20 schoten 15 punten. St. Jan, Kaatsheuvel: C. Elshout 44, C. v. d. Ven 40, W. Mikkers 43; B. v. Kuik 42, H. v. Balkom 42, M. Kops 44, totaal 24 schoten 15 punten. Personeel: G. v. Hest 4—0, v. Gulick 4—4, totaal 8 schoten 4 punten. St. Catharina, Herpt: G. de Kort 44, W. de Kort 44, A. Verhoeven 44, G. v. d. Eijnde 44, A. de Kort Nzn. 44, C. de Kort Czn. 44, totaal 24 schoten 24 punten. Personeel: C. de Kort Sr. 44, G. de Wild 43, A. v. d. Wens 41, H. Banierink 44, M. Wolfs 43, Th. Buijs 42, totaal 24 schoten 17 punten. St. Ambrosius, Baardwijk: G. Bijnen 42, A. van Buul 43, Th. Pullens 4 2, G. van Heesch 42, W. Pullens 44, W. v. d. Broek 4—1, totaal 24 schoten 14 punten. Personeel: L. v. Huiten 4—2, J. Baaij- ens 4—2, J. v. Huiten 41, J. v. Bijnen 41, totaal 16 schoten 6 punten. Koningskruis. A. de Kort Nzn. 44, G. v. Hemert 4—3, Fr. v. d. Wiel 4—2, L. v. Huiten 2, W. de Louw 42, B. v. d. Hoven J. v. d. Lee 4—2, W. Venis 4—2. Vrije kampioenen. C. de Kort Czn. 44, M. v. Leeuwen 4—4, J. v. d. Wiel 4—3, P. Berkelmans 43, M. Kops 44, W. Elshout 43, Fr. Luijben 40. Prijskampioen. W. de Kort 44, G. de Kort 44, Gelder en Corstanje in een 32 over winning omgezet. St. Ambrosius, Haarsteeg: J. de Gouw I vEijnde 44, A. 4—1, W. v. Bijnen 4—1, A. v. Bijnen 4 1, E. v. Beurden 40, W. Beekmans 4—2, J. Verhoeven 4—1, totaal 24 scho ten 6 punten. J. Vugts 4 schoten 1 punt. Juliana, Vlijmen: W. Venis 4—2, M. Luijben 4—2, J. Verboord 4—3, G. van Engelen 4—2, Fr. Luijben 4—0, totaal 20 schoten 9 punten. O.L.V.S., Elshout: A. Fitters 44, Chr. Klerks 4—4, A. van Logten 4—3, J. v. d. Wiel 4—3, B. v. d. Lee 4—3, P. v. Dommelen 4—4, totaal 24 schoten 21 punten. de Kort Nzn. 44, C. de Kort Czn. 4 4, A. Verhoeven 44, Th. Buijs 42, A. Fitters 44, G. v. Keulen 44, P. v. Dommelen 4—4, W. Pullens 4—4, W. v. d. Broek 4—1, G. v. Hemert 4—3, S. van Eeuwijk 4—4, A. de Kort Czn. 4—4, Jos van Sprang 42, M. v. Leeuwen 44, W. v. Kasteren 42, B. v. d. Hoven 0—0, W. Mikkers 4—3, B. v. Kuijk 4—2, J. v. Gulick 4—4, C. v. d. Ven 4—0, M. Kops 4—4, B. v. Balkom 4 2, H. Engelen 43, C. v. Muilekom P. Berkelmans 4—3, C. Diepstraten Jan Verboord 43. DE ZILVEREN SCHOEN. Baardwijk—R.K.T.V.V. In een matige wedstrijd wist Baardwijk zich te plaatsen in de finale van het Zilveren Schoentournooi, door met 32 te winnen van de 2e klasser R.K.T.V.V. Tilburg zette met een felle wind in de rug een gevaarlijk offensief in, waar de verdediging van Baardwijk zich echtfer goed doorheen sloeg. De voorhoede van Baardwijk liet het er echter niet bij zit ten en zette direct hierna enkele snelle aanvallen op, het resultaat was fechter een doelpunt aan de andere zijde, waar de Tilburgse midvoor met een verrassend schot de keeper passeerde. De geel-zwarten bleven aanvallen en het was van Gelder die uit een goede aanval mfet een rustig tikje de stand op 11 wist te brengen, waarmee de rust inging. Na de thee blijft het spel op en neer gaan, maar het wil Baardwijk door het goede opstellen van de R.K.T.V.V. voor hoede voor de goal niet lukken. Na on geveer 30 minuten spelen is het de links binnen van Tilburg die uit een corner via het lichaam van de rechtsback de stand op 21 brengt. Dan zet Baardwijk alles op alles en in de laatstfe minuten wordt de 21 ach terstand door prachtige schoten van v. R.K.C.D.E.S.K. Het leek erop dat R.K.C. dit jaar de zilveren schoen in eigen huis wilde hou den, want na een snelle aanval wist mid voor Leijten reeds onhoudbaar te scoren, terwijl Verdonk een prachtig schot van links gaf dat jammer genoeg via de lat achter ging. Toen nam Desk echter het heft in handen en met de wind in de rug ont ketenden zij een zwaar offensief. Rfeeds na 10 minuten wist keeper Rit- meijer een hard schot van Soeterboek tot corner te verwerken. Dit gaf echter geen opluchting. Desk loste schot na schot, de R.K.C.-achter- hofede stond echter haar mannetje, ter wijl ook de keeper prachtige safes ver richtte; goals leverde het echter niet op, zodat de rust met 10 voor RKC in ging. Ook na de rust wist Desk echtfer de meerdere te blijven en reeds na 5 minu ten wist Soeterboek uit een voorzet van rechts gelijk te maken. Het spel bleef op en neer gaan, maar bfeide voorhoedes hadden geen doorzettingsvermogen ge noeg om hun aanvallen in doelpunten om te zetten; 10 minuten voor het einde bracht Desk zijn midhalf v. d. Ven naar voren, hetgeen aanstonds een verbete ring bleek, toen uit enkfele goede com binaties Soeterbofek 2 maal wist te sco ren, waardoor Desk zich zeker wist van zijn plaats in de finale. Met RKC in de aanval eindigde deze matige wedstrijd mfet 31 voor Desk. WAALWIJK. W.S.C. Hedenavond zal in Hotel De Twee Kolommen te 8 uur voor de leden en supporters van W.S.C. doior de heer A. W. Verlegh, Voor zitter van de Keuze-Commissie van de K.N.V.B. een causerie over het voetbal worden gehouden. De jarenlange ervaring als oud voetballer met als kroonstuk zijn benoeming als voorzitter van onze nationale keuze-commissie, zal wel een zeer rijke bron zijn om deze avond buitengewoon leer zaam en tevens interessant te doen verlopen. Alle leden en supporters zullen wellicht de uitnodiging ontvangen hebben. Mochten deze eventueel zijn mislegd of niet onder het oog ziin gekomen, thans kan eenieder hiermede op de hoogte zijn en er kan dus een prima opkomst ver wacht worden. Nederlaay-tournooi R.W.B. R.W.B.—W.S.C. 5—3. Gisteren werd met bovenstaan de wedstrijd, die door de thuis club op een zeer fraaie en alles zins verdiende wijze met 53 werd gewonnen, het R.W.B.-ne- derlaag-tournooi besloten en het Tilburgse Gudok is hiermede win naar geworden van de le prijs. Vanaf het begin van deze plaat selijke ontmoeting werd door bei de elftallen met veel elan gespeeld en de beide verdedigingen moes ten reeds spoedig handelend op treden. Na 19 min. was het de W.S.C. rechtsbuiten die, na een drietal vlak achtereen gelanceer de gevaarlijke R.W.B.-aanvallen te hebben afgeslagen, de bal kreeg toegespeeld en na een snelle rush doelman Knippels kon passeren. De gastheren lieten het er ech ter niet hij zitten en na 33 min. was het Meulfan die uit moeilijke positie Adelberg wist te verras sen, 11. Nadat aan weerszijden pogingen werden aangewend om de leiding te nemen, die echter zonder suc ces bleven, brak met de stand 11 de rust aan. De thee scheen de R.W.B.ers wel heel goed te hebben gedaan, want direct na de hervatting leg den zij zo'n vaart in hun spel, dat de Oranje-Zwarte verdediging een tijdlang de kluts kwijt was ge raakt, wat reeds na 5 min. voor Besoijen succes opleverde. Een door Vv. d. Anker mooi geno men corner werd door v. Gooi op fraaie wijze buiten bereik van hun doelman keihard in de WSC- touwen gekopt, 21. De druik van R.W.B. bleef aan houden en met was na 11 min. dat W. v. d. Anker het leer mooi kreeg aangespeeld, op puike wij ze de verdediging passeerde en met een strak schot voor de 3e maal het vijandelijk net deed tril len. 31. Dit vond W.S.C. te bar en, kans te hebben gezien het spel naar de thuisclub-helft te ver plaatsen, wisten zij na 19 min. de achterstand tot 3—2 jte verkleinen en het was Muskens, die in de 25e min., geheel vrij staande, zelfs kans zag met een ferm schot de gelijkmaker te scoren, 3—3. Op werkelijk kranige manier wist R.W.B. hierna wederom in de meerderheid te komen, wat hun na 31 min. de zoveelste cor ner opleverde, die van links goed werd genomen en door P. Mole- graaf mooi werd benut, 4—3 De gastheren behielden het'ini tiatief en het was na 38 min. dat de bal vanuit een corner, weder om van links, bij v. Gooi terecht kwam, deze gaf het leer afgeme ten terug aan de ver opgedrongen Molegraaf. die met een Dracht- schot v. Adelberg voor de 5e maal het vissen. 5—3, met welke stand het einde kwam van deze door de R.W.B.ers keung gespeelde wed strijd, die alhoewel hard, in de beste verstandhouding werd ge speeld. Proficiat, jongens Wij maken de spelers van het le elftal en de anderen die hier voor destijds zijn uitgenodigd, er op aftent. dat de training onder leiding van de heer Knier a.s. Woensdag wederom wordt hervat. Denk er om. geen enkele speler mag ontbreken Aanvang 7 uur precies. Dfe uitslag van het tournooi is als volgtNo. 1 RKDVC; no. 2 Haarsteeg; no. 3 Nieuwkuijk; no. 4 Desk II. De voorzitter van RKDVC sprak na dit tournooi nog een kort woord, waarin hij de vriendschappelijke verhouding prees, waarin dit tournooi was gespeeld. Op 9 Sept. a.s. bfegint de competitie weer. De eerste wedstrijd voor RKDVC J gaat tegen de Veerse Boys die in Dru- nen op 9 Sept. te gast zijn. LOONOPZAND. R.K.V.V. lino Animo. Zaterdag 15 Aug. werd de wedstrijd Uno AnimoOisterwijk op het Velo- citasterrein gespeeld om de Vabo-beker. Oisterwijk loopt hard van stapel en door ver opdringen van de Uno achter hoede krijgt Oisterwijk een kans en het 's 10. Dan trekt Uno ten aanval dife wordt afgeslagen. Steeds beter worden de aanvallen opgebouwd en van man tot man gaat de bal naar het Oisterwijk- doel, een goed schot en de stand is gelijk. Na een goed opgezette aanval maakt Oisterwijk 21. Dat is Uno te machtig en met prachtig samenspfel wordt de stand gelijk 22. Nu zijn de Uno-jongens niet meer te houden en Oisterwijk komt er bijna niet meer aan te pas. Geleide lijk wordt de stand opgevoerd tot 26. De in beste verhouding gespfeelde gespeelde wedstrijd werd door scheids rechter v. Assouw, goed gfesteund door de beide grensrechters, correct geleid. Zondag 26 Aug. werd de wedstrijd ge speeld voor de finale GudokUno Ani mo. Eferst wat verkennen, dan volgt een Gudok-aanval die succes oplevert, 10. Dan probeert Uno een aanval, maar de Gudokkeeper is in goede vorm en keert elk gevaar. Gudok weet door een mooi opgezette aanval zijn voorsprong te vfer- groten en de stand is 20. Na de rust pakt Uno fanatiek aan, maar niets lukt. Ondanks de veldmeerderheid weten ze het Gudok-doel te doorboren, 21. Di rect na de aanval maakt Gudok 31. Nog zwoegen de Uno luidjes van je welstfe en eindelijk met succes, 32. Dan maakt Gudok in buitenspelpositie het 4e doelpunt 42. Tenslotte maakt Gudok er 52 van; een geflatt'eerde uitslag. De zware wedstrijd van de vorige dag zat de Uno-jongens nog in de benen en zodoende behaalden zij de tweede prijs, een fraaie bfeker. Scheidsrechter Verbeurs met zijn bei de grensrechters leidde de wedstrijd naar ieders genoegen. en in het bijzonder van de goed keuring der redactie. DRUNEN. R.K.D.V.C. Door EARL DERR BIGGER S VERTALING VAN P OREILLE I. KONA-WEER. Mejuffrouw Minerva Winterslip was een Bostonse dame van goede stand en ver boven de romantische leeftijd. Toch bracht schoonheid haar nog in verrukking, zelfs de half-barbaarse schoonheid van een eiland in de Stille Zuidzee. Terwijl ze langzaam over het strand wan delde, gevoelde zij een ontroering, i die ook mooie muziek haar soms wel gaf. Dit was het uur, waarop zij het meest hield va* NVaikiki, het uur da» juist voorafging aan etenstijd j en aan de snel invallende tropi- I sche duisternis. De schaduwen der hoge kokospalmen werden langer en dieper, het licht der dalende zon gloeide op de Diamantkop en deed de branding bij het koraalrif glanzen als goud. Hier en daar zwom nog iemand in de golven wier aanraking is als de liefkozing van een minnaar. Op de spring plank van het dichtstbijzijnde vlot stond eén verrukkelijk ogenblik een slank, bruin meisje, verhief zich en dook op volmaakte wyze Juffrouw Minerva, zelf al boven de .vijftig, voelde iets als afgunst jeugd, recht en zeker vliegend als een pijl. Juffrouw Minerva keek naar het gezicht van de man naast haar. Maar Anios Winterslip zag nergens schoonheid, dat had hy zich tot egel gesteld. Hij was op de Eilan den geboren en had van het Vaste land niet anders gezien dan San Francisco. Toch viel hel niet te betwijfelen dat hij het vleesgewor den geweten van Nieuw Engeland was in een wit linnen pak. Nu liever terugkeren, Amos, stelde juffrouw Minerva voor Je eten wacht. Dank je wel. Ik ga mee tot de afrastering, zei hij. Als je Dan moe bent, kom je maar weer bij ons. Wij zullen je graag logeren. Dat is aardig van je, ant woordde zij op haar flinke manier. Maar ik moet heus naar huis, Gra ve wordt ongerust. Zij kan het na tuurlijk niet begrijpen. En mijn ge drag is ergerlijk, dat geef ik toe. Ik ben voor zes weken naar Hono lulu gekomen en ik dwaal al tien maanden over de Eilanden rond. AI zo lang Zij knikte. Ik kan het niet verklaren. Elke dag leg ik de plech tige gelofte af, dat ik morgen mijn koffers ga pakken. En morgen komt nooit Je bent beetgenomen door de tropen, dat komt moer voor, zei Amos. Bij zwakkelingen bedoel je zeker, zei juffr. Minerva scherp. Nu, ik ben nooit zwak geweest* dat kun je iedereen vragen. Hij glimlachte flauw. Het is een eigenschap van de Winterslips. Men denkt dat het Puriteinen zyn, maar ze verlangen naar deze breedte, om er lui te wezen. Ik weet het, antwoordde juf frouw Minerva. Daarom gingen zo- velen van hen op avontuur uit. Zij die achter bleven, vonden dat de reizigers /dingen zagen, waarnaar een Winterslip niet behoorde te Kijken, maar toch benijdden ze hen misschien wel juist om die re- trek, Zo kwam je vader hier als walvisvaarder en werd jij hier ge boren. Je weet, dat je hier niet thuis hoort, Amos. Je moest eigen lijk dagelijks naar een kantoor in Boston gaan. Dat heb ik ook dikwijls ge dacht, gaf hij toe. En wie weet, misschien had ik dan wat van mijn leven kunnen maken. Zij waren nu aan een afrastering van prikkeldraad gekomen, iets ongewoons op deze vriendelijke kust. Juffrouw Minerva glimlachte. Nu, hier houdt Amos op en begint Dan, zei ze. Je zult je bagage vinden in je je kamer mij Dan, deelde Amos haar mee. Denk er aan wat ik zei over. Hij brak plotseling af. Een ge zette, in het wit geklede man was verschenen in de tuin achter de af rastering en kwam snel naar hen toe. Amos Winterslip stond een ogenblik onbeweeglijk, een boos licht vlamde in zijn gewoonlijk doffe ogen. Goedendag, zei hij en keerde zich om. Amos, riep juffrouw Minerva scherp. Hij liep voort en zij volgde hem. Amos, wat een onzin Hoe lang is het geleden, sedert je Dan gesproken hebt Hij stond stil. De tiende Augustus was het een en dertig jaar. Dat is lang genoeg, vond zij. Kom nu achter die malle afraste ring en steek hem je hand toe. Ik niet, zei Amos. Ik denk dal je Dan niet kent en het leven dal bij geleid heeft. Telkens weer heeft hij ons schande aangedaan. Wel, Dan is hier geacht, pro testeerde zij. De veteranen van RKDVC speelden Zaterdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen de veteranen van Heus den. Drunen moest het onderspit delven met 61. Het voetbaltournooi om de Henk Ro mein Wisselbeker is thans beëindigd. Haarsteeg, die bekerhouder was, moest deze afstaan aan R.K.D.V.C. en hiermee blijft de beker voorlopig weer in Drunen. het dikwijls in de wereld. Maar in het hiernamaals zal Dan zijn loon wel krijgen. Hoe flink zij ook was juffrouw Minerva schrikte van de uitdruk king van haat op zijn mager ge zicht Zij zag dat redeneren niets zou helpen. Goedendag, Amos, zei ze Hij gaf geen teken dat hij haar j hoorde, maar snelde voort over 't I witte zand. Toen juffrouw Minerva zich om keerde, glimlachte Dan Winterslip haar toe. 1 - Hallo! riep hij. Kom aan deze kant van de draad het leven genie ten. Je bent hartelijk welkom om de laatste paal heen en was bij lom Hij nam haar beide handen in de zyne. Blij je te zien, zei hij en ziin ogen herhaalde het. Ja, hy wS met vrouwen om te gaan. Het is tegenwoordig wat eenzaam in het oude huis. Er is een jong meisje nodig om alles op te vrolijken Juffrouw Minerva snoof. Ik heb veel winters mol CAPELLE. WIT-ZWART-NIEUWS. In onze editie van Vrijdag 29 Juni 1951 beloofden wy de lezers een foto te zullen afdrukken van 't pas gepromoveerde Jcampioens- clftal van Wit-Zwarl. Door aller lei onvoorziene omstandigheden is hier evenwel niets meer van ge komen. Intussen zyn een tweetal spelers, o.a. de Gebrs. Schoenma ker naar elders vertrokken, zodal een foto van het oorspronkelijke kampiocnselftal thans niet meer geplaatst kan worden. Verder is momenteel geen enkele opname aanwezig, waarvan het beeld zo danig is, dat deze voor publicatie geschikt is. Niettemin hopen wij de lezers in de loop of aan het einde van 't nieuwe seizoen alsnog een foto voor te leggen van het huidi ge eerste elftal. Uiteraard hangt de plaatsing van deze foto voorna melijk af van de prestaties die de Capellenaren dan zullen leveren den. Het is een soort van Vunerl ter" bf En^k llTarmXzo gaat te veel winters met overschoenen aan door Boston gelopen om mij door zulk gepraat het hoofd ophol te Jaten brengen. Vergeet Boston, drong hij aan. Me zijn allen jong in Hawaii Zie my eens. Zij keek hem nieuwsgierig aan. Hij was drie en zestig, dat wist ze, maar alleen de golvende witte haardos verried zyn leeftijd. Zijn gezicht, verbrand tot het diepste brons door jarenlang zwerven on der de Polynesische zon was zon der lyn of rimpel. Breed van borst en gespierd, had hij op het Vaste land kunnen doorgaan voor een man van veertig. ,B< zie, dat mijn dierbare broe der je tot aan de dodenlijn heeft gebracht, merkte hij op, terwijl zij door de tuin liepen. Hij Iaat me ze ker hartelijk groeten? Ik heb geprobeerd hem hier te krijgen om je de hand te geven, zei juffrouk Minerva. Dan Winterslip lachte. Beroof die arme Amos niet van zijn haat tegen mij. Dat is on geveer het enige, waarvoor hij nu leeft. Elke avond komt hij daaron der die boom staan, rookt sigaret ten en staart naar mijn huis. Waar j hij op wacht? Dat de Heer mij neerslaat voor myn izonden Nu hij wacht geduldig, dat moet ik 'm nageven. Juffrouw Minerva antwoordde niet. Dan's grote huis met vele ka mers was omringd door schoon heid, die haar bijna pijnlijk ont roerde. Zy stond het alles in te drinken, de bloeiende bomen de heerlijke gouden gloed, de purpe ren schaduwen. Ze kwamen bij de deur, terzijde van het huis, die toegang gaf tot de woonkamer, en gingen naar bin nen. Zoals de meeste dergelijke vertrekken op de Eilanden, had ook dit muren aan drie zyden, ter wijl aan de vierde een groot scherm van traliewerk was. Zij gingen over de gewreven vloer naar "de grote, aangrenzende hal. Dicht bij de deur stond een inlandse vrouw van onzekere leeftijd langzaam op uit haar stoel. 1 Zo, Kamaikuj, ik ben terug- glimlachte juffrouw Minerva. Ik heet u welkom, zei de vrouw. Zij was slechts een dienst bode, maar sprak op de hoffelijke manier van gastvrouw. Zelfde kamer, die je had toen je voor het eerst kwam, Minerva, kondigde Dan Winterslip aan. Je bagage is er al, en wat vanmorgen de post bezorgd heeft. Ik heb maar niet de moeite genomen om 't naar het huis van Amos te zenden. Wij eten als je gereed bent. (Wordt vervolgd). WAALWIJK P.V. „DE POSTDUIF". Uitslag van de wedvlucht van uit Libremont op Zondag 26 Aug. Afstand 198 K.M. Deelname 348. Los 7 uur. Eerste duif 8.49.34 u., laatste prysduif 9.2.4 uur G. Kooynians 1, 4, 32,' 48 H. Pullens 2, (57; D. Kramer 3, 41, 43; C. Damen 5 H. Schafer 6 44 W de Peffer 7 Fr. v. Delft 8 Gebr v. Esch 9, 55; C. de Peffer 10, 19, 57 P. Leijtens 11, 13, 15 C Bonman 12, 73, 77 J. Verhagen 14, 22; Jac. Duquesnoy 16, 65; H. Knippels 17, 29, 30, 71, 79; W. de Graaf 18, 40 J. v. Bokho ven 20 M. Leijtens 21, 61 Groe ne veld 23, 70 Spapens 24 de Ronde 25 Jos Bakkers 26 D. Blok 27, 33, 74 G. v. Helvoirt 28, 59 M. Verhulst 31J. v. d Pennen 34 Chr. Bakkers 35, 56 B. v. Riel 36 C. de Man 37 C v. Bijnen 38 Duivekam 39 van Baardwijk 42, 80, 86 C Verhulst 45, 50 P. v. Esch 46 M. v. d. Heuvel 47 G. Schoemans 49, 76 H. Lombarts 51 G. Bakkers 52 Jos. v. Dijk 53 Stokwielder 54 J. v. Bokhoven 58 Brokken 60 P. v. Helvoirt 62, 63, 75 Fr Schoemans 64 A. Bakkers 66 Jac. Verhoofstad 68 Jos Bakkers 69 v. Kessel 72 Jos v. Bladel 78 83 P. Snoeren 81 Sars 82 van Dalen 84 C. Schuwer 85 Ver- hoeven-Verwiel 87. A.s Zaterdag is het inkorven van 3—4 uur voor ocfenvlucht vanuit Vlissingen, tevens prijs- vlucht. CAPELLE „DE LUCHTVAART". De in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart gevestigde postduivenvereniging „De Lucht vaart hield Zondag met jonge duiven een vlucht van Libramont met de volgende uitslag Adr. Versteeg 1 H. v. Campen 2 M de Jong 3 C. Boer 4 C. de Cloe 5, 16, 32 C. Groenevelci \v b V2f i A- Versteeg 7, 14 V. Ha verhals 8. 19 M. Mesch 9 on 12' 23« 25' 26 J- v- Do°r- mk 20 J. Heykant 21 P Nieu- wenhuizen 27; G. Treffers 28 W. Versteeg 29, 34 Adr. Stam 30, do M. v. Campen 31 en H Ver- du yn 33. A.s. Vrijdagavond tussen 7 en 8 uur (niet later) heeft in het club lokaal de inmanding plaats voor de Zondag te houden vlucht van Arlon uit en voor een oefcnvlucht van Hoek van Holland af, terwijl Zaterdagavond late jonge duiven mgemand worden voor een Zon dagmorgen te houden ocfenvlucht Zaterdag 1 Sept. 's avonds 8 uur wordt in het verenigingslokaal aan de Nieuwevaart een belang rijke ledenvergadering gehouden waarop een bespreking zal plaats hebben over een te houden kas- vlucht en feestavond. Het bestuur rekent op aller aanwezigheid. De P.D.V. „Nooit Gedacht" gevestigd bij C. v. Tilborgh, Ho- gevaart, hield j.l. Zaterdag een wedvlucht vanaf Novon De' prij zen werden behaald 'door C Broeks 1. 5; G. Rozenhrand •- 8; ,4' ,9> 20 Gebr. de Jong 4, 7 11 C. v. Tilborgh 6, 12 A j' Ophorst 8, 16 A. Panne 9 Gebr' v. Oosterhout 10, 21 Jac. Rozen- brand 13 G. Janson 15, 17 A. Stam 18 Jos. Rozenhrand 22 Gebr. Rijken 23. A.s. Vrijdagavond tussen 7 en 9 uur innianden voor Putten Komt allen op tijd LOONOPZAND. Postdnivenver. „De Luchtbode Er werd gevlogen op Libramont De uitslag was als volgt 1 M y. d. Ven 2 A. Verschu ren; 3 A. Verschuren 4 IJ. Steer; o M v. d. Ven 6 G. I.Tpelaar 7 C. Compel 8 A. Bannenberg 4.7 Pe 43 A- Verschuren o Huibregis 12 A. Beerens 13 A. Bannenberg14 H. Steer; 1- P- v- d- Velden 16 A. Spapens; 17 M. Vera 18 M. Abrahams 19 G. Vermeer 20 J. Snoeren 21 G. TJpelaar 22 C. v. Gompel 23 C 1 Jpelaar 24 Jo v. d. Velden 2.) Jo v. d. Velden 26 A. Verschu ren 27 J. Snoeren 28 G. IJpe- laar 29 G. Vermeer 30 G. IJpe- laar 31 A. Verschuren 32 A Spapens 33 Ad Leermakers 34 T^?iPen t 85 G. Bruurmyn. Uitslag Junioren C. Maas 1 -Damen 2, 3 P. v. d. Velden De duiven werden gelost om 7 uur. Afstand 198 km. Wind ZW 8l7St47 ïifC48-47-31- Laatste duif 8.5/.47. A. Steer overduif. KAATSHEUVEL. De K.P.V. hield Zondag een wedvlucht vanuit Libremont, 184 «"L Lostyd 7 u. v.m. Eerste duif dn.-r' Q i d TSte prijswinnende J.l 8 u Tngemand ruim 500 vogels. ind Zuid. De vijftig eer ste prijswinnaars zyn 1, 26 G,

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2