WAALWYK WACHTGELDREGELING KMÏSHEUVEL Nominatieve Staten en Tekenlijsten WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANfOON TIELEN WAALWIJK PLUIMVEE WIELRENNEN, 3 3 De voorgeschreven zijn verkrijgbaar bij U V Smit 2, 6 L. de Bondt 3, 23, 27 A. v. d. Hoven 4, 16 A. Voer- mans 5 C. v. Wanrooy 7, 11, 32, 35, 33, 42 A. Schrauwers 8, 37 P. v. d. Velden 9 Gebrs. Kuijs; 10, 36 A. Couwenberg 12 Fr. v. d. Linden 13, 17 B. Remmeren 14, 19 Jan Pooters 15 L. v. Geel; 18 H. de Kort 20, 33 A. Pijnen burg 21, 44 C. Labee 22 C. tie Bondt 24 P. Zijlmans 25, 39 G. v. d. Linden H. 28 L. v. d Ven 29 J. P. Brouwers 30 A. Meeuw- sen 31, 47 Jan Vesters 34 Fr v. d. Assem 40 J. v. Riel 42 M. J. v. Wanrooij 43 M. de Vries 45 A. v. Boxtel; 46 M. v. Boxtel; 49 Jac. Hoevenaars; 50 C. v. Wan rooij. Vrijdagavond van 79.30 in- manden voor de oefenvlucht van uit Vlissingen voor de wedvlucht Parkestone op 9 September a.s. ij,- t Harris opnieuw wereldkampioen sprint Geen Nederlandse successen. De wereld-kampioenschappen wielrennen in Milaan hebben tot nog toe niet veel Nederlandse suc cessen opgeleverd. De wedstrijden om de sprinttitel werden helemaal een teleurstelling, daar noch Van Vliet en Derksen bij de profs, noch Ilijzelendoorn bij de amateurs de finale wisten te halen. De titel van de profs kwam terecht bij de gene bij wie hij thuishoorde de Engelsman Reg Harris en de titel van de amateurs bij de Italiaan Sacchi. Zaterdag plaatsten zowel Van Vliet als Hyzelendoorn zich voor de halve finale, doch Derksen was toen al uitgeschakeld, terwijl de amateurs Schotman en Van Gel der al in de series werden uitge schakeld. In de halve finale werd Van Vliet eerst geklopt door de Ita liaan Bergomi en de Fransman Bellenger en ook via de herkan sing kon hij de finale niet berei ken. In de finale kwam de En gelsman Harris uit tegen Bellenger en de Australiër Patterson. Op TAFELTENNISSPORT. Op Zondag 2 September houdt de ta feltennisvereniging N.V.R. haar jaarver gadering in café L. v. Berkel. In ver band met de komende competitie en de indeling der teams is deze vergadering voor de leden van groot belang, waarom een algehele opkomst verwacht wordt. ZIEKENTRIDUUM. Zoals bekend mag worden geacht wordt op 4, 5 en 6 September a.s. een ziekentriduum gehouden. Het doel van 't Triduum is de zifeken en ouden van dagen die zelf niet meer in de kerk kunnen ko men, gedurende drie dagen de gelegen heid te bieden om non eens de kerkelijke plechtigheden van de H. Mis, Lof en plechtige Ziekenzegeningen mee te ma ken. Er wordt een beroep gedaan op de bezitters van auto's om door het beschik baar stellen van de auto deze mensen mogelijkheid te bieden het triduum mee te maken door hen ',s morgens om pl.m. 9 uur en 's avonds om pl.m. 4 uur te Vervoeren. Alleen die zieken en ouden van dagen nemen deel, die zonder enig bezwaar kunnen vervoerd worden. Waar nodig is hulp en verplegend personeel ter beschikking. Voor de autobezitters een mooie taak en een werk van christelijke barmhartigheid, waarvoor zich ongetwij feld meerderen ter beschikking zullen stellen. CIRCUS BEVER. Op zijn jubileumtocht van Bever viert dit jaar zijn 75-jarig bestaan was Circus Bever natuurlijk de gast van Kaatsheuvel, dat het zeer op prijs stelde dit bij uitstek Hollandse bedrijf met spe cifiek prima paardendressuur weer in zijn midden te zien. Dat de bevolking dit bezoek ten volle waardeerde bleek ten duidelijkste uit het drukke bezoek, dat de vier gegeven voorstellingen te beurt viel. Van Bever kwam uit met een geheel nieuw programma, dat in het grootste circus niet beter gepresenteerd kan wor den en dat een afwerking kreeg in een tempo, waaruit vakmanschap en organi satie spreekt. Robert Bros presenteerde zijn vier leeuwen met groot bravour en zeer ge waagde durf; de paardendressuur door Mevr. v. Bfever, de beer Karoly, was als steeds een hoogtepunt en blijft voor de massabezoeker de grote attractie van het bedrijf; adembenemend was het feilloze trapezewerk van „Thé flying meteor"; oerkomisch de leuke hondenrevue van Rosa en de voetballende boxers van Mevr. Katja die de tent deden daveren van de gulle lach; Will Ernst bracht sensatie met zijn zeker werk op het slap pe koord; de Ben to clowns, de wervel wind gelijkende Marschany's, de Siberi sche kamelen gehoorzamend als het best gedresseerde paard, 't was alles verzorgd en voor de vólle 100 beschaafd. t Was een waar jubileum programma, dat de kroon zet qp een gédegen werk van 75 jaren. PRACHTIG SUCCES VAN DE HARMONIE ST. JAN. 't Getuigt van durf, van doorzettings vermogen en taaie volharding, dat de harmonie St. Jan, die op 17 Juni j.l. te Berg aan de Maas in de Eerste Afdeling van de R.K. Federatie met een kleine derde prijs uit de bus kwam, zonder ook maar een ogenblik bij de pakken te gaan meesterlijke wyze sloeg hij ze al lebei en noteerde daarbij over de J laatste 200 m. een tijd van 11.4 sec. Ilijzelendoorn moesthet in de halve finale opnemen tegen de Italiaan Morettini en de Austra liër Mockridge. Beiden waren hem te sterk. De wereldkampioen Sac chi, die in de eindstrijd ook uit kwam tegen Morettini en Moc kridge, zag er kans toe over de laatste 200 m een zelfde tijd te doen noteren als Harris 11.4 sec. Beier dan onze sprinters deed Pronk het, die bij de stayers wel de finale bereikte, die morgen wordt verreden. In de eerste man che werd onze landgenoot twee de achter de Duitse overwinnaar Lohman. De nummers een en twee komen in de finale. Dat waren uit de tweede manche de Fransman Lesueur en de Belg Leliaert. In de achtervolging heeft Ne derland nog twee troeven voor de kwartfinales Schulte, die tegen de Zwitser Koblet uitkomt en Jan Derksen, die de Deen Nielsen tot tegenstander heeft. Onze amateurs Visser en Wïllekes werden bij dit nummer in de kwartfinale uitge schakeld. Alles bijeen moeten de spreken de successen voor de Nederlan ders nog komen. SPORTBERICHTEN. PAARDENSPORT. De Ned. Equipe onder leiding van Prins Bernhard won op het internationaal concours-hyppique te de Zoute (B.) „de landenwed- stryd". Voetbal. Eindhoven en Sparta zijn de finalisten in het tournooi om de Zilveren Bal. Deze finale wordt a.s. Zaterdag op het terrein van Sparta gespeeld. NAC is door een 10 zege op D.W.S. winnaar geworden van de Spaarne-wisselbeker. Wielrennen. De Bredase renner Jos Suykerbuyk is prof geworden. Hij reed zijn eerste wedstrijd als zo danig in Middelburg, doch had daar veel pech. neerzitten zich opmaakte om opnieuw voor het forum te trfeden en thans in Soesterberg, voor een geheel andere jury met slechts een punt te weinig voor een eerste prijs, beslag wist te leggen op een dikke tweede prijs mét het hoogste aan tal punten n.I. 49. t Was even een sensationeel ogenblik, toen de eminente St. Jan-voorzitter de heer Meert, die met onverzettelijke door tastendheid het corps groot gemaakt heeft, na afloop de uitslag wist te be machtigen nog voor deze werd bekend gemaakt. Toen hij de rapporten in han den kreeg, waarop een totaaltelling van 311 punten wees op een dikke eerste prijs, was de vreugde begrijpelijk enorm groot, t Was een kleine teleurstelling, dat directeur Kuijten bij natelling tot de ontdekking kwam, dat abusievelijk 20 punten teveel geteld waren en het defi nitieve resultaat was 291 punten, of als eindcijfer 49. Desondanks een succes dat wijst op 'n stage groei en op het feit, door de jury in het rapport neergelegd: een harmonie met veel perspectief om iets te bereiken. Per rubriek op 17 Juni nauwelijks een 5, na twee maanden van gedegen studie on der bekwame leiding een zeven zegt voor ieder die het concourswezen met zijn zware eisen kent meer dan voldoende. Met een bemerking van de jury, die vol mondig schrijft dat de Suite voor Har monie en fanfare van Vlessing feitelijk voor elk corps te zware eisen stelt, zegt dit voor het jeugdige corps en voor de heer Kuijten, die twee maanden de lei ding genomen heeft nog meer. Berkdijk mag trots zijn op wat het heden bereikt heeft. In deze groei in slechts twee maan den bereikt zit een toekomst die alle be lofte inhoudt. Met de leiding onder de krachtige hand van voorzitter v. Meert en de diri geerstok in handen van de heer Kuijten gaat St. Jan een tijdperk van bloei te gemoet dat nog groter successen inhoudt. Een bewijs van goed oordeel leverde dirigent Kuijten door reeds voor het con cours het corps te waarderen juist op het aantal punten in deze wtdstrijd behaald. Aan St. Jan, zijn bestuur en dirigent on ze hartelijke gelukwensen. TREKKING LOTERIJ T.B.C.-VLUCHT. De trekking van de loterij verbonden aan de T.B.C. vlucht had tot resultaat: le prijs 1474 rijwiel; 2e 306 servies; 3e 478 electr. strijkijzer; 4e 1688 tafelkleed; 5e 728 gebakstel; 6e 3623 wandkleed; 7te 982^koffiekan; 8e 2704 courantenhanger; 9e 787 nest schalen; 10e 1695 groenten- schaal. Bij de heer G. v. d. Linden zijn de prijzen af te halen. In totaal was de recette dit jaar weer een goede 2000. AGENDA. Maandag 8 u. n.ra. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater Captain Joy. Toegang alle leeftijden. EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD IS DE MOTOR VOOR ELK BEDRIJF. GESLAAGD. Op het te 's-Bosch gehouden exa men slaagde voor het diploma „Herenkleermaker Gezel B" onze plaatsgenoot de heer J. Alessie. De heer Jozef Broos slaagde te Nijmegen voor het diploma Patroon Brood- en Banketbakkerij afdeling Gemengd Bedrijf. De heer Jac. v. Loon slaagde te Amsterdam voor het diploma Textielwarenkennis. BENOEMING. Tot schrijver ter secretarie alhier is benoemd de heer P. J. G. Steen hof uit Houtem (Utrecht). MGR. F. HENDRIKX. Mgr. F. Hendrikx, Vicaris-Gene raal van onze Bisschop, is op 14 Augustus j.l. in goede welstand ge arriveerd in Djakarta. Op 17 Au gustus heeft hij in gezelschap van Mgr. Drs. J. van Overbeek de laat ste etappe van de reis naar Wono- sobo per vliegtuig afgelegd. De Al gemene Overste van de Congrega- ie der Dochters van Maria en Jo seph en de andere Zusters zijn per trein verder gereisd. 55-JARIG HUWELIJKSFEEST. De heer en mevr. C. van Gelder- v. Sambeek, Laageinde alhier, vier den gisteren hun 55-jarig huwe lijksfeest. Hoewel op uitdrukkelijk verzoek Y.?,n ]?et jubilerend paar van uiter lijk feestvertoon werd afgezien is dit zeldzame feest ook buiten de'fa miliekring niet onopgemerkt voor bijgegaan. In de parochiekerk van St. Cle mens werd de plechtige Hoogmis met assistentie tot intentie van het jubilerend echtpaar opgedragen. De harmonie „St. Jan" bracht hen een serenade, waarbij de heer J. van Mierlo het paar toesprak en geluk wenste met dit zeldzame jubilé. Dat het slechts weinigen gegeven is hun 55-jarig huwelijksfeest te vieren bleek wel hieruit, dat het de eerste maal was in het 30-jarig bestaan der Harmonie dat zij voor een der gelijke gelegenheid een serenade bracht. De receptie ten huize van het ju bilerende echtpaar was buitenge woon druk bezocht. Behalve de eer waarde heren geestelijken, wethou der v. Hees wijk en tal van vooraan staande ingezetenen kwamen vele andere bekenden van dit krasse en algemeen geachte paar de jubilaris sen hun gelukwensen aanbieden. In de zaal van de heer W. Pullens werd aan familie en genodigden 's avonds een diner en een feest avond aangeboden, waarbij het er buitengewoon prettig toeging. Ook wij voegen gaarne onze har telijke gelukwensen bij de vele die de krasse jubilarissen bij dit zeld zame feest mochten ontvangen. FORDSHOW IN WAALWIJK. A.s. Zaterdag, Zondag en Maan dag, 1, 2 en 3 September komt de „Ford Show Creatie 1951" in Waal wijk bij het Automobielbedrijf „De Langstraat". Daar zullen de nieuw ste Fordmodellen tentoongesteld worden, zodat er voor de liefheb bers en de kenners heel wat te ge nieten zal zijn. Bovendien ontvangt iedere 25ste bezoeker een souvenir. Voor nadere gegevens verwijzen wij naar de advertenties in dit en het volgend nummer. W.B.C. 30 JAAR. Zondag vierde de Biljartclub W.B.C.gevestigd in café C. v. Ber kel. haar 30-jarig bestaan. In het clubhuis was er 's middags een re ceptie die zeer druk bezocht was. Namens de N.B.B. kwam de voor zitter van het district „De Lang straat", de heer A. Hamers, de ju bilerende vereniging feliciteren. Verder waren er afgevaardigden van de Biljartbond „Waalwijk en Omstreken", diverse zustervereni gingen uit Waalwijk en omstreken, plaatselijke voetbalclubs, „Vis- scherslust" en andere verenigingen. Vele bloemstukken en schrfitelijke felicitaties vertolkten het mede leven met dit jubileum. De leden wacht nog een feestavond. Nog vele jaren, W.B.C. WAALWIJKSE ZWEMPRESTATIES. Zondag j.l. namen tien leden van de Waalwijkse Zwemvereniging deel aan de 1 kilometer prestatie tocht te Geldermalsen. Na enige zeer aardige polo-wed strijden gezien te hebben, begonnen 80 deelnemers aan de prestatie tocht. De heer Bas de Bruijn was steeds in de voorste gelederen te vinden. Ook de andere Waalwijkers weerden zich geducht. Ze behaal den dan ook een zeer bevredigend resultaat. De uitslag was: No. 6 Bas de Bruijn. No. 7 en 8 Ada Goudberg en Gemma Bos. No. 10 en 11 Gerard v. Mil en Jan de Leijer. De rest zat nog bij de eerste 25, te weten: Luus Ma- hieu, J. Mahieu en Nettie Suoss en de heren L. v. Bladel en M. Bak kers. HONDENSPORT. De Onderling Samenwerkende Politiehond- en Dresseerverenigin- gen Kring „Kaatsheuvel-Waalwijk" houden met toestemming van het Afdelingsbestuur van Noord-Bra bant op Zondag 2 Sept. a.s. haar kampioenswedstrijd, waaraan 7 ge certificeerde honden uit de Kring zullen deelnemen. De wedstrijd, die staat onder de reglementen van de K.N.P.V., wordt gehouden op het terrein van de Pol. Hond. Vereni ging „Waalwijk en Omgeving", ge legen nabij de Roestelberg te Waal wijk en zal om pl.m. 11 uur voorm. aanvangen. De oefeningen stokstellen etc. zullen aanvangen om 3 uur n.m. ATHLETIEK. Op de athletiekwedstrijden die Zaterdag j.l. te Oirschot gehouden zijn, wisten onze Langstraatse ath- leten goede successen te boeken, namelijk: 1500 meter C-klasse: W. v. d. Lee, „St. Herman-Jozef" Drunen, 3e prijs. 3000 meter A-klasse: N. Talsma Waalwijk, no. 3 buiten mededinging. 3000 meter C-klasse: A. v. Ravensteijn, „Juliana" Waal wijk, 2e prijs. 3000 meter D-klasse: C. v. d. Wiel, „Juliana", Waalwijk le prijs. HARMONIE „ST. JAN". In de Donderdagavond j.l. gehou den, druk bezochte algemene ver gadering van de harmonie „St. Jan" werd mededeling gedaan van de ontslagname van de voorzitter, de heer Ger. Veltman. Aanleiding tot dit bedanken was de geringe am bitie die verschillende leden aan de dag legden. Een besluit dat zeer te betreuren valt, gezien de grote ver diensten die de heer Veltman voor „St. Jan" tijdens zijn president schap heeft gehad. Binnenkort zal een nieuwe alge mene vergadering worden gehou den om de vacature in het bestuur aan te vullen en een nieuwe voor zitter te kiezen. De leden werden nog eens krach tig aangespoord tot grotere activi teit. Algemeen was men van me ning dat er tegen slappe leden kras se maatregelen dienden te worden genomen. Op Vrijdag 31 Aug. a.s. zal de harmonie ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina een muzikale wandeling door de gemeente maken. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden parelsnoer en rozen krans haargetouw jongensfiets; leren aktentas etui met 2 kno pen; polshorloge kinderfietsje schakelarmband dubbele 1 iets tas. Verloren parelsnoer nationa- liteitsbewys van auto portemon- naic met inhoud zakmes vul pen brevier jachthond akten- tas met 8 tuben olie voor solex; herenhorlogc stropdas porte- monnaië gabardine jas. PROF. DR. J. DE QUAY 50 JAAR i Gisteren herdacht de Commissaris der Koningin in onze provincie, Prof. Dr. J. IE. de Quay zijn 50ste verjaardag. Een datum om even stil te staan bij de grote verdiensten die prof. de Quay in de loop der jaren heeft gehad voor ge west en vaderland. Hij werd op 26 Augustus 1901 in Den Bosch geboren en studeerde na het vol tooien" van zijn gymnasiale studies psy chologie en psychotechniek in Utrecht, waar hij in 1927 promoveerde tot doc tor in de Letteren en Wijsbegeerte. La- j ter werd dr. De Quay professor aan de Katholieke Economische Hogeschool in 1 Tilburg. Onder de oorlog maakte hij met de heren Linthorst Homan en Einthoven het driemanschap van de Nederlandse Unie uit, die later door de Duitsers werd ver boden. Daarna maakte prof. De Quay nog een periode van gijzéling en van onderduiken mee en na de bevrijding nam hij als minister van Oorlog zitting in het derde kabinet Gerbrandy. In 1946 werd hij benoemd tot commissaris der Koningin in de provincie Noordbrabant. Welke grote verdiensten prof. De Quay zich als zodanig al heeft gthad, kan ieder waarnemen die ogen en oren opendoet. Hij spant zich in voor de be volking van zijn gewest in alle sectoren van het maatschappelijk en culturele le ven en heeft met zijn grote talenten en door zijn volharding veel kunnen be reiken, waarvoor Brabant hém veel dank verschuldigd is. Daarnaast is hij een voortreffelijk spreker, die aan diverse ge- j legenheden luister bijzet, niet alleen j door zijn aanwezigheid, doch dikwijls I ook door een kernachtige toespraak die met weinig woorden veel inhoud heeft. Moge het prof. De Quay gegeven zijn nog vele jaren zijn krachten aan Brabant te wijden en moge Brabant nog lang van het bestuur van deze voortreffelijke ma gistraat profiteren. ANTI-BRITSE DEMONSTRATIES IN EGYPTE. In Egypte is de alarmtoestand af gekondigd in verband met demon straties tegen het Brits-Egyptisch verdrag van 1936. Zulks in verband met het feit, dat het gisteren de ver jaardag was der ondertekening van het verdrag. De gemoederen zijn in Egypte thans danig verhit. Zowel de Wafd- partij (regeringspartij) als de op positie demonstreerden te Caïro, Alexandrië, Port-Said en Suez te gen het verdrag. Een blauw geverfd jacht, ge naamd „Blue Jay", dat Zaterdag morgen om 7 uur uit Rye in Sussex naar Bourgogne is vertrokken, VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers VIS- EN (HONDEN )-Z\VEMSPORT Dagelijks, vooral in de avond uren, komt het veelvuldig voor dat eigenaars van honden deze laten zwemmen in de nabijheid van hen gelaars. Vooral vindt dit plaats bij de brug over het Kanaal in de weg Waal wijkDoeveren (Veldsteeg) en in de Wiel te v.m. Besoyen. Deze hondenbezitters beseffen misschien niet hoe nadelig de trillingen in 't water, ontstaan door de zwemmen de honden i.e. ook zwemmende mensen, voor het beoefenen van de vissport is en deze daardoor ver galt. Zelfs gaat ter plaatse een honden bezitter zover, om zijn hond telken male in het water te jagen in de onmiddellijke nabijheid van henge laars. Wij nemen aan, ondoordacht, maar nietemin bepaald hinderlijk. Wij gunnen zeer gaarne ook de hond zijn verfrissend bad, doch men duide ons niet ten kwade dat dit niet mag gaan ten koste van de ge noegens der hengelaars, die daar voor hun „penninkje" offeren, waarom wij dringend verzoeken honden elders te doen zwemmen. HET PLAATSEN VAN EEN KIPPENHOK. Het hok moet, als het enigszins kan, beschut staan tegen ruwe en koude winden. Een kip, die niet in beweging is, vat licht verkoud heid. Voor ijverig zoekende kippen kan dat nog al wat lyden, maar niet voor stilzittende. En deze moet men meest zoeken in de na bijheid van het hok. Op boerderij en met afzonderlijk staande schu ren, stallen, hooibergen, kan men gemakkelijk een bouwplekje uit zoeken, dat in dit opzicht voldoet. Ook hoge hagen aan de Noordkant keren de ruwste winden. Waar die ontbreken, kunnen ze worden aan geplant. Tot ze groot zijn, moeten echter schuttingen van riet of stro worden aangebracht. Voor 't hele terrein is dat niet nodig, maar wei voor de naaste omgeving van het hok, een kip houdt niet van wind, evenmin als van nat. Het hok moet zó staan dat vooral de voormiddag-zonnestralen volop in en rond het hok kunnen vallen. Hieruit volgt vanzelf, dat het voor front naar het Oosten of Zuid-Oos ten gericht moet zijn. In ooftstre- ken bouwt men bij voorkeur de hokken in de boomgaard. Men kie- ze dan echter een open plek. Wie- meer hokken in één boomgaard of weide- wil bouwen, zorge er voor dat zc niet te dicht bij elkaar ko men te staan. De kippen versprei den zich veel beter over het hele terrein. o Dunschalige eieren. Kippen die lange tijd goed gelegd hebben en daarmee nu nog door gaan, leggen om deze tijd af en toe windeieren. Die zijn te beschou wen als de voorboden van de rui. De kalkklieren schijnen bij som mige exemplaren, reeds vóór de productie geheel ophoudt, niet meer te werken als eerst. Zwak op de poten. Wanneer levertraan niet helpt bij zwakte op de poten, verstrekke men onder het ochtcndvoer eens een paar procent gedroogde bak- kersgist. Maar het euvel kan ook ontstaan tengevolge van de invloed van een natte ren. In dat geval kan men de poten tot aan de veren, niet verder, eens een paar maal penselen bet jodium-tinctuur. En zorgen voor een droge ren. KIPPENVRIEND. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Bouwvakken Grondwerkers voor de provincie Limburg. Schoen- en Leder. Mach.-zwikker Doornaaier Flex, aflapper. Stikmeester Jeugdige schoenfabrieksarbeiders Schoenstiksters-plaksters (fabr.) Thuisstiksters. Perforeerster. Voeding- en genotmiddelen. L.l. bakker. Handel. Een aankomend bezorger. BIEDEN ZICH AAN Bouwvakken. Timmerlieden L.l. Timmerman. Metselaars Grondwerkers Opperlieden Bouwvaksjouwers Kleding en reiniging. Kleermakers. Schoen- en Leder. Zoolleerstanzer Stikkers (lederwaren) Ass. stikmeester Hand-perforeerder Handzwikkcrs Randenkrammer Overhalers Doorzetters Aanklopper Zolengrocver Opzolers Gliitter Hak kenbouwers. Ilakbekleder Schrooiers Zolenschuurder Zolenbimser Hakkenschuurder I.eestensorteerder Uitpoetser Ophaler Controleur ophalery. Inpakker Werkmeester onderwerkafdeling Overleersnijders Modelmakers Hakkenzetter (houten en leren). Huidenspanner Strijker Sjouwers looierij (voor nathuis en droogzolder) Metaalnijverheid. Machinebankwerkers Constructie-bankwerkers Mctaaldraaier Stempelmaker Automonteurs Stoker Rijwielreparateur L.L. automonteur L.l, Machine-bankwerker met Ambachtsschool opl. L.l. electriciën Handel. Verkoopsters Vrije beroepen. Vrouwel. kantoorbedienden met Mulo-opleiding. Mannel. kantoorbedienden met Mulo- en H.B.S.-opleiding. Een boekhouder. Verkeer. Div. chauffeurs Bezorger Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur voormiddag op het Arbeids bureau te Waalwijk, Grotestr. 339. Tel. 2131. Deze bekendmaking is geldig t.m. .1 September 1951. Hout, Kurk, Stro Meubelstoffeerder

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3