I KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND Jopie de Leur was werkzaam in Waalwijk. VOETBAL. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 SEPTEMBER 1951 g 2 BARAKCONCOURS. U V u een berucht ladelichter, AUTO-RIT OUDEN VAN DAGEN. 1 x, te brengen aan de zustervereniging „N^tuurzanger" te Tilburg. De verloting van een paartje Par kieten viel zeer in de smaak. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt. Meegedeeld werd nog dat op de volgende vergadering een kooi met vogel zou worden ver loot, gratis beschikbaar gesteld door twee leden. BENOEMD. De maatschappelijke werkster van de gemeente Waalwijk, Mej. J. C. Bramlage, is benoemd tot maat-t schappelijk werkster bij het Rijks- Gevangeniswezen te Rotterdam. HEIN SCHOUTEN VOORZITTER OUDEN VAN DAGEN. Zaterdagmiddag vond fn de Gildenbond de eerste vergadering plaats van de Waalwykse afdeling van de Bossche Diocesane Bond van Ouden van Dagen en Gepen- sionneerden. De vergadering werd geleid door de voorzitter van de plaatselijke K.A.B., van Well De ze heette de aanwezigen welkom en hesprak in het kort de belang rijkste artikels van statuten en reglementen van de hond. Vervol gens ging men over tot bestuurs verkiezing. De heren van Eggelen. Schouten, van Mier en Kooien werden in het bestuur gekozen. Met overweldigende meerderheid werd de heer Hein Schouten tot voorzitter benoemd, die met z n bekende welsprekendheid de ver gadering op geestige wijze dank bracht. „Met heel mijn hart hen ik voor de Ouden van Dagen", zei de nieuwe voorzitter. Na een rondje werden nog enige huishoudelijke zaken besproken. FABRIEKSHAL. De mooie ruime fabriekshal, die voor de stalen veren-fabriek dei fa. van Gent Co. nabij de haven wordt gebouwd, nadert hare vol tooiing. Zover wij 't van buiten konden beoordelen, ziet er alles prima en practisch uit en zal ze binnenkort in gebruik kunnen worden genomen en tot heel wat expansiemogelijkheden leiden. Toen we daar zo stonden, slaak ten we de verzuchting „hadden we maar tijdig enige van deze hal len gebouwd". Wat zouden we een industrie hebben kunnen aan trekken enbehouden. NOG ZO GEK NIET. Grappenmakers hebben aan de bomen langs de weg nabij de Van Brederodelaan bordjes aange bracht met „Nordjeslaan", „Loo ierslaan" e.a. Indertijd hebben we al eens opgeworpen de naam uit de volksmond „Laan van Gragt- mans'' officieel te laten voort leven. Thans lijkt ons voor de weg vanaf de ronding achter het pand Gragtmans naar liet park de naam van „Looiersweg" of „Looierslaan" nog -/,o gek ui,et. Als men de historie van Waal wijk nagaat, hebben zich in de loop der tijden heel wat looie rijen juist in deze omgeving in Waalwijk geconcentreerd. We noemen uit onze tijd Karei v. d. Heijden, L. Mombers, Jacq. Gragt mans, C. Witlox, Gebr. Zecken- dorf, Timmermans van Turen- hout, Gebr. Quiryns, enz. enz. BELGISCHE LEGER ORDER. Naar wij vernemen zou een Bel gische legerorder van niet minder dan 00.000 paar militaire schoe nen toegewezen zijn aan de „Swift"-Schoenfabrieken te Nij megen. !l)e schoenen zouden worden vervaardigd van chroom vetleer en gemaakt volgens 't Goodyear Welt-systeem. Een mooie opdracht voor de N ij meegse schoeni ndustrie. KAMPIOENSWEDSTRIJD. Georganiseerd door de Onderling Samenwerkende Politiehonden- en Dresseurs-Verenigingen Kring „Kaatsheuvel-Waalwijk", werd Zon dag op het terrein van de P.H.V. „Waalwijk en Omgeving" de wed strijd gehouden om het kampioen schap van de Kring. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden was er toch nog veel belangstelling van de zijde van het publiek. Aanwezig was ook de heer v. Aggel uit Eindhoven, af delingsbestuurslid van Noord-Bra bant. Door omstandigheden moesten twee geleiders met hun honden ver stek laten gaan, zodat er totaal maar 4 gecertificeerde honden aan de kampioenswedstrijd deelnamen. Na een kort openingswoord werd om pl.m. 10 uur aangevangen en bond een 4-tal dresseurs met hun gecertificeerde honden de strijd aan. Keurmeesters waren de heren Ph. Somers en F. v. Helsland uit Waalwijk. Het pak werk werd ver richt door de heer Duister. Na af loop van de wedstrijd werd in café v. Eeuwijk de uitslag bij monde van de heer v. Helsland bekend ge maakt. Deze luidde als volgt: 1. J. v. d. Kaa, Kaatsheuvel, kam pioen van de Kring 1951. 2. J. Timmers, Kaatsheuvel. 3. Q. v. Son, Waalwijk. 4. H. Hellings, Waalwijk. De extra prijs, aangeboden door de heer v. Eeuwijk, werd gewonnen door de heer v. d. Kaa. Zowel bestuur als leden van de Kring mogen dan ook met voldoe ning op deze geslaagde dag terug zien. ATIILETIEK-VERENIGING JULIANA. Op de 1.1. Zondag gehouden At letiekwedstrijden te St. Oedenro- de, wisten de Juliana-athleten de volgende prestaties te leveren C. v. d. Wiel, 2e prijs D-klasse (3000 m. hardlopen). A. Timmermans, 2e prijs C-klasse (3000 m. hardlopen). AUTO-ONGELUK DOOR SLIPPEN. Toen de heer Z. uit Waalwijk gis teravond met een personenauto door de „Kuijkse Laan" reed, moest hij op een gegeven moment een groepje fietsers passeren. Toen hij weer aan de rechtse kant van de weg probeerde te komen slipte hij door de gladheid van de natte weg, met het gevolg dat een tegenligger, een wagen uit Den Haag, die ook begon te slippen, tegen hem opreed. De schade aan de wagen die de heer Z. bereed, viel mee, maar de andere auto was zodanig vernield dat hij naar Den Bosch moest worden ge sleept. Vanaf Donderdagavond 6 Sept. a.s. wordt in het Juliana-clubhuis op het Sportpark een barakconcours gehouden, waaraan diverse mooie prijzen zijn verbonden. Het batig saldo van dit concours zal worden afgedragen aan het Sportpark-ver lichtingsfonds. DRIE GEVALLEN VAN DIEFSTAL IN ENKELE DAGEN TIJD. Bij de lederfabriek Holland, fa. Vermeer en Beerens, zijn vorige week een tweetal personen gearres teerd die zich schuldig gemaakt hadden aan de diefstal van leder; het zijn een zekere K. en een zekere van B. Gedurende enige tijd namen zij kleine hoeveelheden leder mee, maar toen zij eens een flinkere par tij zich toeëigenden, liepen zij te gen de lamp en bleken zij voor on geveer 600.leder gestolen te hebben. Volgens de bekentenis van v. B. is dit leer verkocht aan een derde, tegen wie eveneens proces-verbaal is opgemaakt wegens heling c.q. schuld-heling. Bij de fa. Jos van de Ven, in 't atelier dat in de wachtkamer van het Stationsgebouw is gevestigd, is in de nacht van Woensdag op Don derdag een aantal broeken ont vreemd. Een nader onderzoek wees uit dat men aan de Zuidzijde van het gebouw een ruit heeft uitge sneden, die men eerst met zeep be smeerd had. Het blijkt dat er on geveer een 60-tal broeken zijn ont vreemd ter waarde van pl.m. 1600 gulden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Op de derde plaats werd door zekere H. H. alhier aangifte gedaan dat een zekere G. Y. uit Gecrtrui- denberg bij hem een portemonnaie met inhoud had ontvreemd. Veel plezier heeft Y. van dit geld niet gehad, want terstond werd de poli tie in Geertruiden berg gewaar schuwd, die.zo vrij was een huis zoeking in te stellen bij Y, waar zij inderdaad de betreffende porte monnaie vond. Het duurde niet lang of Y. zat onder het gemeentehuis in Waal wijk. JONGELUI, NIET IN ETALAGE- RAMEN GAAN ZITTEN. Het komt de laatste tijd herhaal delijk voor dat jongelui, vooral op Zaterdag- en Zondagavonden heel genoeglijk plaats nemen voor etala ges. Diverse malen heeft de politie reeds personen bekeurd en zij zal hiertegen streng blijven optreden. Dit is immers hoogst ontoelaatbaar; het is niet alleen hinderlijk voor voorbijgangers, maar bovendien zijn er op deze avonden zeer veel mensen die eens de etalages willen bekijken en daar komt in de regel zo niet veel van terecht. Dus jon gelui, houd hier rekening mee! RECTIFICATIE. In ons no. van 23 Aug. werd een bericht opgenomen, dat de heer A. C. den Dunnen, leerling- vlieger, Besoyensestraat fia, was geslaagd voor 't eind-examen Rijksluchtvaartschool. Achteraf blijkt ons dat dit be richt, waarvan de mededeler ons natuurlijk bekend was, geheel on juist is en door bedoelde persoon meer als een grap bedoeld was. 't Mag wel even openlijk ge brandmerkt worden als een zeer ongepaste grap, waarvan wij en de heer d. D. aldus de dupe zijn geworden en wy bieden hem daar voor onze excuses. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: licht-groen kinder fietsje; schakelarmband; broche, een paar pedalen, rode ball-pen; hoofddoek „Korps Mariniers"; ge looide kalfsvacht; twee gulden; zil veren kettinkje plus kruisje; bril in etui. Verloren en weggelopen: bruine portemonnaie met inhoud; blauw grijs jongensjasje; paarlen hals snoer; blauw gabardine regenjas; bruine portemonnaie met inhoud; zwart bonte hokkeling; blauw lede ren etui met vulpen en vulpotlood; enveloppe plus rekening; kilometer teller; halskettinkje met blauwe medaille; bruin zwarte hond met witte borst; stropdas. IIET BRABANTS ORKEST. Einde September 1951 begint Het Brabants Orkest zijn nieuwe sei zoen. In dit nieuwe seizoen zal Het Brabants Orkest in abonnemonts- verband concerten geven in Bergen op Zoom, Breda, Tilburg, 's-Bosch en Eindhoven. Alle concerten staan onder leiding van Hein Jordans. Naast Nederlandse solisten van naam, zoals Erna Spoorenberg, so praan, Gérard van den Blerk, pia no, Jan Bresser en Herman Kreb- bers, viool, zullen ook de Russisch- Amerikaanse celliste Mila Weller- son en de Zwitserse pianist Paul Baumgartner met het Orkest op treden. Bovendien zal Johan Schmitz als declamator medewerken aan de uit voering van Peter en de Wolf van Prokokieff en Hendrik Andries- sens' Ballade van de Merel. Behalve voor werken van klas sieke en prae-klassieke meesters, is ook weer ruimschoot plaats inge ruimd voor werken van hedendaag se Nederlandse en buitenlandse componisten. AAA Donderdag verscheen de heer H. op 't politiebureau die kwam ver tellen dat uit de lade van zijn win kel, hij is rijwielhandelaar, 300. verdwenen waren. Hij kon hierbij het volgende mee delen. Een onbekende was zijn win kel komen binnenstappen en had hem gevraagd of hij tandems ver huurde, maar de heer H. verwees de onbekende toen naar Zijlmans. Hierop vertrok de onbekende, maar even later kwam hij weer terug met het „smoesje" dat hij Zijlmans niet kon vinden. De heer H. was natuur lijk zo bereidwillig hem nader te wijzen en wederom vertrok 't heer schap. Toen echter na een minuut of tien een klant kwam en de heer H. in zijn winkellade moest zijn om geld terug te geven, kwam hij tot de minder prettige ontdekking dat hieruit ongeveer een bedrag van 300 gulden was verdwenen. Diezelfde avond om ongeveer 7 uur kwam men van de heer v. D. te weten dat deze die dag in zijn taxi een persoon had vervoerd naar Til burg. wiens signalement wonder wel klopte met dat van de onbeken de van de heer H., die naar alle waarschijnlijkheid de 300 gulden had ontvreemd. Terstond vertrok 'n rechercheur van de Waalwijkse politie naar het adres in Tilburg waar de heer v. D. de onbekende had afgeleverd en daar kwam hij te weten dat 't hier betrof een zekere Jopie de Leur, oud 22 jaar, van beroep typograaf en wonende te Utrecht. Onmiddel lijk stelde de rechercheur zich in verbinding met de politie in Utrecht die hem al heel gauw kon zeggen dat men te doen had met de beruch te Jopie, een gehaaid individu dat al een keer of tien met de politie in aanraking was geweest en steeds voor hetzelfde feit: ladelichterij, dus een professional! Vrijdag j.l. werd vanuit Utrecht meegedeeld dat Jopie was gearres teerd en diezelfde dag nog arriveer de hij op het Waalwijkse politie bureau, waar men hem voor alle zekerheid maar achter slot en gren del zette. Maar nu komt het mooiste: Jopie de Leur, eigenlijk Johan van Leur, ontkent ten stelligste in Waalwijk te zijn geweest, laat staan in de win kel van H. Toen echter de heer H., die na tuurlijk niet zo gunstig gezind was jegens Jopie, met hem werd gecon- fronteerd, gaf de ax-restant toe dat hij inderdaad in de winkel was ge weest; maar even later toen de po litie hem hetzelfde vroeg, ontkende hij hartstochtelijk. Met de heer H. was Jopie alleen geweest in de cel, en nu waren er weer getuigen bij. Ook de heer v. D. kende hem ech ter direct terug en er bestaat geen twijfel aan of de recherche heeft de juiste man te pakken. De feiten en de antecedenten zijn te bezwaarlijk. Morgen zal Jopie op transport wor den gesteld naar Den Bosch, waar de Officier van Justitie hem moge-: lijk wel aan het spreken kan krij gen. BENELUXCONFERENTIE IN UL VENHOUT. Zaterdag is er op „Anneville" te lvenhout een bijeenkomst gehouden van ministers uit de Beneluxlan- den. Nederland was vertegenwoor digd door de ministers Van den Brink en Lieftinck. Deze besprekingen hebben tot de overeenkomst geleid dat er voor de vier komende maanden handelspla fonds vastgesteld zullen worden, met de bedoeling een verminderde invoer uit België en Luxemburg in Nederland en een verhoogde uit voer van Nederlandse goederen naar de Beneluxpartners te berei ken. Deze handelsplafonds zijn ge heim. Daardoor hoopt men tot een beter evenwicht binnen de Europe se betalings-unie te komen. Neder land heeft bij de E.B.U. momenteel een tekort van 52.9 millioen. België is van plan de invoer uit de dollar- landen te beperken ten gunste van de invoer uit Nederland. Het accoord waarbij dit alles werd besloten, is Zaterdagavond door de ministers getekend. £3 OPENING MARIA-SCHOOL. Na een plechtige H. Mis om de zegen van God over de nieuwe school af te smeken, zal Dinsdag om 10 uur de Ma- ria-school aan de Tramlaan, door de Zeereérw. Heer Pastoor F. de Klijn, in het bijzijn van de autoriteiten en geno digden plechtig worden ingezegend. ZIEKENTRIDUUM. Dinsdag, Woensdag en Donderdag zal dan in de St. Janskerk het Ziekentri- duum voor de zieken en ouden van da gen, die door het jaar de godsdienst oefeningen in de kerk niet meer kunnen bijwonen, worden gehouden. Door par ticulieren worden de zieken in de drie parochies afgehaald en ook na afloop van de laatste oefening weer thuisge bracht. Verplegend personeel van het Rode Kruis uit Tilburg, brancadiers en verdere hulp is aanwezig. De oefeningen worden gehouden 'om 9 uur (gezongen H. Mis), om 12 uur en om half vier. De kerk en ook het kérkplein zijn niet toe gankelijk voor hen, die niet bij de dienst betrokken zijn. Alleen de slotoefening, Donderdag om half vier, wordt openge steld ook voor andere belangstellenden. De oefeningen worden geléid door een Pater Assumptionist, terwijl de algehele leiding in handen is van een comité, waarvan de Weleerw. Heer van Oort, het voorzitterschap waarneemt. BEL CANTO. Na een vacantie van een viertal wé ken zullen de repetities van de Zangver eniging Bel Canto a.s. Donderdag weer worden hervat. Het ligt in de bedoeling nog dit seizoen een groot Verdi-concert te géven, waarvoor de voorbereidingen reeds voor de vacantie genomen waren. Zowel bij het dameskoor als bij het Mannenkoor traden weer verschillende nieuwe leden toe. Voor dames en heren met stem, goed gehoor en ambitié is er nog steeds plaats in de gelederen van Bel Canto. Het comité dat de autorit van de ouden van dagen voorberéidt is weer in volle actie. De médewerking van de autobezitters is weer spontaan en alge meen. Een zaak moet echter in het oog gehouden worden om een goede orga nisatie niet onmogelijk te maken. Niet de auto-bezitters, doch het comité moet kunnen bepalen wié in een bepaalde auto of in een autocar kan plaats ne men. Met gemotiveerde wensen wordt in deze gaarne rekening gehouden, als deze tijdig en dat is nu onverwijld ter kennis van het comité worden gebracht. Het adres hiervoor is Mevr. Schalken- v. d. Schaaf, Hoofdstraat, Kaatsheuvel. Dit jaar ligt de route: Kaatsheuvel Tilburg Hilvarenbeek Esbeek Lage Mierde Hulsel Bladel Ho- geloon Vessem Middelbeers Oosterbeers Oirschot Moergestel - Oisterwijk waar de koffietafel wacht Udenhout Loonopzand Kaats heuvel. Ter verhoging van de gezellig heid heeft het klein-Euphonia-ensemblé zich bereid verklaard in Groot Speijk aanwezig te zijn om stemmingsmuziek te maken, 't Wordt daar voor de oudjes beslist weer een gézellige boel en waar dit jaar slechts op een plaats wordt ge pauzeerd kan het oponthoud daar iets langer duren. Alles hangt verder af van de goede en vlotte medewerking, waarop gerekend wordt en dat is op de eerste plaats, dat iéder zich houdt aan de juiste tijd en aan de regelingen, die moeten ge troffen worden. Er worden weer pakket ten uitgereikt, met broodjes, koek en ver snaperingen. De versnaperingen worden ter plaatse gekocht en het comité hééft besloten deze aankoop te laten rouleren onder de plaatselijke neringdoenden, ook wat betreft de aankoop van fruit. CONCERT SOPHIAS VERENIGING. Er moet wel iets buitengewoon goeds geboden worden om in staag neerplas sende regen nog ongestoorde bélangstel- ling te trekken. De Kon. Harm. Sophia's Vereniging heeft dit echter Zondag avond weten te bereiken, toen dit bij uitstek verzorgde corps in het Natuur park ,,De Efteling" de lang niet onbe duidende belangstelling tot het einde rond de kiosk gebonden hield door een zo gedisciplineerde vertolking der con- certnummers, als we nog zelden hoorden. Het programma, dat zonder onderbre king werd afgewérkt ving aan met de concertmars Jubelklange van Uebel; dan volgde de zeer moeilijke ouverture van Lalo Le Roi d'Ys met direct daarop Bi zet's l'Arlesienne, een suite, die met Lalo wel de hoogste eisen stelde zowel wat techniek als nuancering betreft: Egmont's Ouverture van Beethoven met Khachatu- rian's Sabeldans en de Slavische Rhap- sodie van Friedemann, 't waren alle werken, die de gespannen bewondering nog telkens deden stijgen. Kapelmeester Kotter mét zijn corps hadden welver diend telkens een hartelijk applaus te in casseren, dat voor Sophia wel een be wijs mag zijn, dat Kaatsheuvel en omge ving gaarne een twee concért, hope lijk met minder tegenwérking van Plu- vius, tegemoet ziet. COLLECTE KANKERBESTRIJDING. Ook de gemeente LoonopzandKaats heuvel gaat zich inzetten om mede te werken voor de Kankerbestrijding, waar in nagenoeg geheel Nederland gemobili seerd is. Zondag 2 September a.s. is in Loonopzand en op Zondag 9 September wordt ook in Kaatsheuvel een collecte gehouden, na de kerkdiensten bij en rond de kérk, om gelden in te zamelen ter bestrijding van de ziekte, die mogelijk het meeste slachtoffers eist. Waar meerdere gemeenten voorgingen met een bijdrage, die in de duizenden béliep, zal ook onze gemeente ongetwijfeld in deze niet ten achter blijven. Naast de velen, die in eigen kring hebben moeten beleven, wel ke offers aan deze gevréesde ziekte ten beurt vallen, zullen ook zij, die gelukkig nog alleen maar hiervan kennis namen, het hunne willen bijdragen, om te hel pen medewerken aan de bestrijding, die nog een térrein bestrijkt, dat nog op vele punten onderzoek en verkenning eist. UITSLAG AANBESTEDING. Onder Architectuur van de Heer Hub. Prins vond op Maandag 27 Augustus 1.1. in café Euphonia de aanbesteding plaats voor de bouw van een bakkerij voor de Heer A. Dankers te Kaatsheuvel. Dé uitslag was als volgt H. v. Dongen, Udenhout 18.970 Fa. v. Luxemburg, Kaatsheuvel 19.098 Fa. v. d. Hoven, Kaatsheuvel 19.131 Gebr. Brekelmans, Kaatsh. 19.600 Fa. L. v. Geel, Kaatsheuvel 19.735 W. Dussee, Tilburg 20.100 Fa. Wagemakers, Capelle 20.545 Fa. Molengraaf, Capelle- 20.555 J. Rozenbrand, Capelle 20.757 Fa. Smolders, Tilburg 20.940 Fa. Kramer, Genderen 21.322 A. Hoefnagel, Capelle 21.386 J. de Kort, Kaatsheuvel 21.420 S. J. Pepping, Kaatsheuvel 21.500 Fa. van Hest, Loonopzand 22.073 Fa. A. Kleijngeld, Kaatsheuvél 22.900 Fa. den Teuling, Kaatsheuvel 23.180 Fa. Kolsteren, Kaatsheuvel 24.100 HOE VER DE BALLONNETJES VLOGEN. We zijn nog niet in staat om de eind uitslag te melden van de ballonvaart van de grote Sportdag van Zondag 12 Au gustus, daar nog tot 1 September de uit slagen konden binnen komen. Toch is het wel leuk eens kennis te nemen hoe ver zo n ballonnetje wel rei zen kan. Tot heden werden genoteerd Harry Zeebréchts, gevonden te Veld- hausen (Kreis Bentheim); Henkie Lug- ters, gevonden te Donnern (Kreis We- sermünde); Frits Schapendonk, gevonden te Wehd'el (Kreis Bremerhaven); Tonny Opperman, gevonden te Klein Berssen (Kreis Neppen Emsland); M. J. Kusten, gevonden te Groszholz (Kreis Eckern- forde, 40 km Nrd. Kiél); Ria v. Laarho ven, gevonden te Bremershaven-Wüls- dorff; N. Akkermans, gevonden te Mep pen Ems; Harry Vloemans, gevonden te Hollen iiber Bremen; Nelly v. d. Velden, gevonden te Grosz-Stavern (Kreis As- schendorf); Ivonneke v. d. Hoven, ge vonden te Sürwürden bei Rodenkirchen (Oldenburg); Jo Beerens, gevonden te Altenorthe (Oldenburg); Bertha Beerens, gevonden te Scheiflingen bei Neppen; Petie Emmers, gevonden te Enschede (Ovérijsel); Clazien Steenbergen, gevon den te Neuenbrock (Oldenburg); Peter de Jong, gevonden te Sellstelt (Kreis Wesermünde); Jo Hamers, gevonden te KI. Roascharden (Oldenburg); Jos Mos selveld, gevonden te Varrel, Bezirk Ham burg); Annie Lucas, gevonden te Lohe (Kreis Meppen); Frans Damen, gevon den te Moorausmoor (Kreis Land Ha- dein); Henkie Couwenberg, gevonden te Markelo (Overijsel); Tinie Verharen, gevonden te Loxstadt (Kleis Weser münde); Tini Hoffmann, gevonden te Brake (Oldenburg); Annie Klaassen, ge vonden te Bokhorst (Kreis Oldenburg); Wimke Kleijn, gevonden té Hilten; Ge rard van Wanrooij, gevonden te Mel- beck bei Itzenhoe; Marie Laros, gevon den te Embüren (Kreis Rendsberg- Schleswig Holstéin); Marie van Hoof, gevonden te Stotél (Kreis Wesermünde); Joke van Wesenbeek, gevonden te Heid- kampferfeld béi Oldenburg; Bode v. d. Wiel, gevonden te Oldenburg; Wim Vloemans, gevonden te Ressen, gem. Bemmel Gelderland; Liny v. Wanrooy, gevonden te Hees bij Nijmégen; Tiny v. Dijk, gevonden te Osterwald (Kreis Bentheim); Henny Hoevenaars, gevon den te Sellstedt (Kreis Wesermünde); D. Donders, gevonden te Bexmünde über Bremerhaven; Luuske Ligtvoet, gevonden te Blickstadt (Kreis Eckernförde Schles- wig Holstein). Er kwamen nog meerdere kaarten bin nen. Volgende week hopen we de prijs winnaars te kunnen melden. De span ning blijft intussen steeds stijgen en de medevliegers beleven inmiddels, ook al winnen ze geen prijs, de attractie, dat ze van honderden kilometers ver het be richt ontvingen, dat er ook in de versté streken nog mensen zitten, die zo spor tief zijn, de kaart te willen frankeren en posten en daardoor de medevliegers in de gelegenheid willen stellen een prijsjes te winnen. De, volgende keer hébben we aan 1000 ballonnetjes beslist te weinig! AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan, in de school. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo-Theater Noodlottige vriendschap. Toeg. 14 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitié Da meskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 u. n.m. repetitie Ge mengd Koor Bel Canto. GEGUND. De aanleg van de lichtinstallatie in 't nieuw gebouwde gedeelte van de school der Eerw. Fratérs, zowel als de vernieu wing der installatie in het oude gedeelte van die scholen, benevens de aanleg van de verlichting in de nieuwe muziekkiosk hier ter plaatse is opgedragen aan de Firma P. van Leest en Zonen alhier. OUDEN VAN DAGEN. AUTOTOCHT 't Was een schitterend idéé van het bestuur van Loonopzand's Belang, om gelijk dat reeds in vele andere plaatsen het geval was, voor onze ouden van da gen een autotocht te organiseren. Zater dagmiddag omstreeks twee uur stond een lange filé van auto's klaar voor de start, geheel belangeloos disponibel ge steld door de ingezetenen van het dorp. De leiding bestond uit het bestuur van L.B., waarbij de plaatselijke politie mé dewerking verleende, zowel als een twee tal verpleegsters en een vertegenwoor diging van de plaatselijke E.H.B.O. De tocht zette koers in de richting Tilburg, nagewuift door de talrijke be langstellenden, en ging langs Breda, Ul- "venhout, Chaam, naar Baarle-Nassau, waar de koffie werd gébruikt, en door L.B. enkele glaasjes werden geoffreerd in „De Engel De Vice Voorzitter van Loonopzand's Belang sprak hier de oud- jés toe en schetste in het kort de acti viteit van de vereniging L.B., een acti viteit die altijd door de inwoners niet wordt opgemerkt en dientengevolge ook niet wordt gewaardeerd. Binnenkort hoopt de vereniging weer naar buiten te treden en te laten zien wat L. B. ver mag door eendrachtig samenwerken. Enkele deélnemers gaven, in weerwil van hun zeventigjarige leeftijd verschil lende zangnummers ten beste, die de aanwezigen aldaar versteld deden staan. Te ongevéer 7]/2 uur arriveerde de stoet weer in ons dorp en trok begrijpe lijkerwijs veel bekijks. Na een ritje door het dorp, keerden allen huiswaarts, over- voldaan over deze uiterst géslaagde tocht. NIEUW BUURTSCHAP. 'JF li 4 In navolging van andere wijken ter plaatse, heeft het noordelijk gedeelte der Gasthuisstraat, waar voor kort een 20- tal woningen werden bijgebouwd, op een daartoe belegde vergadering in café H. van Haaren, een buurtvereniging in het léven geroepen voor Gasthuisstraat-N. De medewerking werd ingeroepen van alle buurtbewoners, terwijl tot leden van het Buurtcomité werden benoemd de he ren H. van Breugel, C. Broeders, Jos v. Esch, J. van Onzenoord, A. v. d. Vél den, Jan v. d. Velden en Fr. Vera. IRjJ*" UITSLAGEN EERSTE KLAS Afdeling A. El ink wijkDe Volew. 10 't GooiHaarlem 34 TheoleEnsch. B. 14 EDOHeerenveen 13 Go AheadVeloc. 31 GVAVAGOVV 0—1 Frisia—DWS 2—2 Afdeling B. BI. WitLeeuwarden 12 Zwolse B.O.parkers 41 Be QuickWagéningen 01 VitesseSneek 31 EnschedeAchilles 20 RCH—VSV 4—2 AJAX—DOS 3—2 Afdeling C. Bleijerheide—DHC 2—1 FeijenoordWillem II 42 Quick—ADO 1—2 SVV—NAC 0—2 SittardiaRBC 43 Juliana—BW 0—1 Afdeling D. VVVChèvremont 40 BrabantiaMaurits 05 LongaHérmes DVS 17 LimburgiaXerxes 31 HBS—NEC PSVEmma ZUID I. Tweede klas A. RKTVV—Wilhelmina Zwal. VFCWoensel Tweede klas B. De BaronieTSC Derde klas. Tongelre—WVVZ Budelsch.T axandria VSV '34—Geldrop KorvelHeusden BSCBoeimeer RKC—Virtus VES '35Roosendaal Herpinia Udi '19 2—0 0—1 2—2 1—2 1—2 2—1 afgel. 4-0 afgél. 2—4 6—1 0—5 2—0 DE ZILVEREN SCHOEN. BAARDWIJK—DESK. Bijna traditiegetrouw wist DESK ook deze keer de finale van hel Zilveren Schoen-tonrnooi te win nen, waardoor het 'kostbare klei nood weer voor een jaar in Kaats heuvel belandde. Het liet zich aanzien dat Baard wijk een ernstige poging zou doen deze wedstrijd te winnen, want direct na de aftrap door DESK namen zij de aanval over en met een snelle rush kon Klerks door een foutje in de achterhoede van

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2