Langstraatse Schuttersbond ean natte Werkster Leerling Kapster. Electrisch Kookcomfoor Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op DE ECHO" noodzakelijk maar ook voldoende. Het kost slechts 17 cent per week. DUIVENSPORT. WIELRENNEN. DUIVENSPORT. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 SEPTEMBER 1951 3 te koop II. 27.50. F. WILMONT Kaatsheuvel voor Baardwijk het eerste doelpunt scoren. DESK liet het er echter niet bij zitten en zaaide met haar flitsende aanval len al gauw onrust in de verde diging van de Geelzwarten, waar uit na ongeveer 10 minuten spe len door een mooi schot van Soe- terbock resultaat geoogst werd. Baardwijk kwam echter terug, maar de voorhoede bracht kans op kans om zeep. De DESK-aanvallen bleven ge vaarlijk en eenmaal moest de paal redding brengen toen Socterboek een vrije trap genomen door v. d. Ven op doel kogelde. Geheel on verwacht kon dan de linksbuiten van DESK voor zijn club de lei ding nemen, waarmee de rust in gaat. In de tweede helft is het DESK die de toon aangeeft en na 15 min. toen de keeper reeds geslagen was, sloeg de linksback van Baardwijk "in een wanhoopspoging de hal uit doel en Socterboek maakte door '11 goed gerichte pe nalty een einde aan de illusies van de Baardwijk supporters. Ondanks goede kansen voor bei de elftallen komt het niet meer tot scoren en als de rechtsbuiten op een meter afstand van het doel over de bal heenstapt, is hun laat ste kans verkeken en fluit de scheidsrechter die goed leidde, 't einde. Met enige toepasselijke woorden overhandigt de voorzitter van RKC de Zilveren Schoen aan de aanvoerder van DESK, waarna de vice-voorzitter van DESK en de voorzitter van Baardwijk hun dank uitspreken voor dit goed geslaagde tournooi. COMPETITIE. RKC—VIRTUS. Met een 61 overwinning op een technisch volkomen mindere tegenstander behaalde RKC haar eerste punten in de nieuwe com petitie. Direct toen RKC aftrapte leek het er op, dat Virtus er niet aan te pas zou komen en het was Verdonk die dan ook al gauw uit een voorzet van C. de Cloe kon scoren. Maar Virtus bleef niet toekijken, de achterhoede ruimde snel op en al kon de voorhoede ook niet in het doelgebied van RKC doordringen, de verdediging van RKC had werk genoeg om haar geTïied schoon te houden. RKC dringt ook verscheidene malen tot voor het doel van de tegenstander door, maar door slecht begrip en te weinig geest drift worden vele goede kansen gemist Aan de andere kant komt Virtus er steeds beter in en 10 min. voor de rust weten zij met een rustig doelpunt gelijk te ma ken, terwijl direct hierop links back de Cloe op het nippertje redt als de keeper reeds is gepas seerd. Na de rust zien we een herhoren RKC op het veld komen, bezield met de gedachte een overwinning uit het vuur te slepen. Het resul taat is dan ook een doelpunt van Verdonk, die' na een prachtige voorzet van de Cloe met een kort tikje inschiet. Virtus komt weer opzetten, maar als na 20 min. van de Gouw met een boogballetje de keeper passeert, is de moed eruit. Achtereenvolgens scoren dan nog v. d. Gouw, Verdonk en Mahieu en als de scheidsrechter het einde fluit heeft RKC haar eerste kost bare punten verdiend. R.W.B. R.W.B. besloot gisteren hun oefenprogram met een wedstrijd tegen Zaltbommel, welke ontmoe ting met 3—^2 werd gewonnen. De reserves wonnen de voor wedstrijd tegen de dito's van Bommel met 91, zodat de dag van gisteren voor de RWBers weer succesvol was. A.s. Zondag begint de competi tie met een uitwedstrijd tegen Right-öh in Geertruidenberg, waarop we a.s. Vrijdag nog even terug zullen komen. Hedenavond om half acht alge mene ledenvergadering, waar na tuurlijk geen enkel lid ontbreekt SPRANG. N.E.O.S.D.O. 3—1. In een harde, doch faire wedstrijd heeft NEO ook voor de tweede maal beslag gelegd op de fraaie wissel beker van de Oranje-vereniging. Vanaf het begin hebben zij direct het beste van het spel gehad en drongen hun tegenstanders op eigen speelhelft terug. Met snelle combi naties werd de SDO-achterhoede uit elkaar gespeeld en konden doel punten dan ook niet uitblijven. Een fout van de SDO-doelman die een tam schot niet goed onder controle had, werd met een doelpunt afge straft. Direct daarop moest genoem de doelman voor de tweede maal de bal uit de touwen halen en zag het er naar uit dat NEO hun tegenstan ders onder de voet zou gaan lopen, doch had in deze periode SDO het geluk niet aan haar zijde gehad, het zou dan niet bij 2—0 zijn geble ven. Zelfs wist SDO nog bij één van hun weinige aanvallen de achter stand te verkleinen en toen er voor rust geblazen werd mocht SDO zich gelukkig prijzen geen grotere ach terstand te hebben opgelopen. Na de hervatting heeft NEO zich weer overwegend sterker getoond. Uit een goed genomen corner werd met een fraaie kopstoot de stand op 31 gebracht. SDO wist door goed yerdedigen, met hun rechtsback als uitblinker, verdere doelpunten te voorkomen en eindigde deze wed strijd met 31 in het voordeel van NEO. Scheidsrechter Dalmeijer leid- op correcte wijze. ae A.s. Dinsdagavond houdt NEO haar jaarlijkse ledenvergadering, direct voor de competitie. Hier zul len voor de leden belangrijke be sprekingen worden gehouden en o.a. bestuurs- en elftalcommissies verkiezingen plaats hebben. Deze vergadering wordt gehouden in het clublokaal J. Trompen. Aanvang half acht. VLIJMEN. VLIJMENSE BOYS—O.J.C. ROSMALEN 6—4. Zondag speelde Vlijmense Boys een oefenwedstrijd tegen O.J.C. Rosmalen. Vlijmen had op de mid voor-plaats een nieuwe speler op- besteld, J. v. d. Heijden, die zeer goed voldeed. Zijn plaats verwis selen hij de aanval bracht ver warring in de verdediging - van Rosmalen. Vanaf de aftrap een spannende strijd. Om beurten kwamen heide doelen in gevaar en Vlijmen heeft het eerst succes. Een boogschot van Heesbeen gaat over de doelman in het net, 1- 0. Rosmalen komt dan even opzetten maar de achterhoede van de Boys is op haar post en keert enkele gevaarlijke aanvallen. V an neer Vlijmen daarna op de verdediging van Rosmalen strandt, neemt OJC het spel even in handen en na 30 min. spelen komt de verdiende gelijkmaker door de midvoor en 3 min, later neemt OJC de leiding door de rechtsbinnen, een pracht doelpunt, 12 en met deze stand komt de rust. Na de rust pakken de Boys wat- beter aan en spoedig wordt gelijk gemaakt, 22. Lang heeft Vlijmen daar geen pleizier van, want de linksbuiten, die naar binnen is verplaatst, geeft OJC opnieuw de leiding 23. Vlijmen zet alles op alles en met 'n prach tige kopbal van Jo v. Engelen is de stand gelijk, 33. Dit geeft v. Engelen moed. Zijn spel wordt wat vuriger en wanneer Heeshecn de stand op 43 brengt, maakt v. Engelen 53 en even later dezelf de speler 63. Prachtige goals. OJC geeft zich nog niet gewonnen en de rechtsbinnen maakt 61 en met deze stand komt onder hoge spanning het einde van deze goe de wedstrijd, in de beste verstand houding gespeeld onder goede leiding. De Boys kunnen met ver trouwen de nieuwe competitie in. KAATSHEUVEL. De K.P.V. hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven van uit Arlon-J Ingemand 320 duiven. Eerste duif 12.57.59, laatste prijs winnende duif 2.1.16. De 50 eer ste prijswinnaars zijn 1 M. de Vries 2, 23, 40 Fr. v. d. Assem 3, 31, 45 D. J. Mateijsen 4, 50 Th. Ligtvoet 5, 16, 20, 46 J. v. Heeswijk 6 Fr. v. d. Linden 7 A. Meeusen 8 A. v. Kuijk 9 A. Voe'rmans 10 Ghr. Steenbergen 11, 27 H. de Kort 12, 25 G. Smit; 13, 44, 49 Jan v. Riel 14 A. Ver- duin 15, 18 Jac. Hoevenaars 17 L. v. Ree 19, 26 Jac. Vloc- mans 21 C. de Kort 22 A. W. v. Wanrooij 24 W. Kemmeren 28 P. Grootswagers 29 L. Ververs 30 A. Snoeren H 32 A. Couwen- berg 33 G. v. d. Linden H 34, 39 Jan Vesters 35, 48 A. v, d. Hoven 36 L. de Bondt 37 Th. Netten 38 P. Dirksen 41 Gebr. Hamers 42 C. Moreval 43 A. Vermeer 47 Th. v. d. Houdt. Vrijdag a.s. inmanden voor de vlucht van Parkestone en voor late jonge duiven. CAPELLE. De P.D.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij C. v. Tilborgh, Hogevaart, hield j.I. Zaterdag een wedvlucht vanuit Putten met oude en jonge duiven. De prijzen werden be haald door C. v Tilborgh 1 A. Stam 2, 28 29,'31, 38 G Snaphaan 3, 10; C. Broeks 4, 12, 26, 33 G. Ro- zenbrand 5 A. v. -Campen 6 A. Tactor 7 14, 30 Jos Rozenbrand 9, 20, 22 Gebr. v. Oosterhout 11, 17, 23; A. J. Ophorst 13, 21, 36; Jac. Koenen 15, 40 W. Nieuwen- huizen 16, 32 P. v. Rooy 18, 37 J. Pols 19, 25 Gebr. de Jong 24 P. Breedveld 27 G. Janson 34 A. Haverhals 35 L. Blom 39. A.s. Donderdag tussen 7 en 9 uur inkorven voor Vilvoorde. LOONOPZAND. De Postduivenvereniging ,,De Luchtbode", gevestigd bij de heer P. Coomans, hield j.I. Zondag een wedvlucht vanuit Arlon, Fr., met de volgende uitslag M. Maas 1 A. Spanes 2 P. v. d. Velden 3, 9 C. IJpelaar 4, 8 W. Huibregts 5 Ad Leermakers 6 C. v. Gompel 7 Ad Verschuren 10. De oefenvlucht vanuit Vlissin gen gaf de volgende uitslag A. Dannenberg 1 A. Verschu ren 2, 10 M. Abrahams 3, 9 G Nijkamp 4, C. IJpelaar 5 Hui bregts 6, 8 A. Spanes 7. VLIJMEN Postduivenvereniging De Zwa luw en Vredesduif te Drunen hiel den een wedvlucht vanuit Arlon afstand 230 km. Ix>s 9.45. Eerste duif 1.5.53. Snelheid 11.41.15 111 p. 111. Laatste prijswinnende duif 2.00.42. Aantal meters893.40. Prij zen als volgt (V is Vlijmen, I) is Drunen). H. v. Huiten D 1 39 L. de Laat V 2, 15 A. de Rade I) 3 Th. v. O verdijk V 4, 19, 38 N. van Es- donk V 5, 7, 42 J. Verschuuren V 6, 14 Jos Kuijs V 8, 17, 37 J. v. Son V 9, 31, 41 C. Diepstraten V 10, 13 Chr. Klerks D 11 Melis Maas I) 12, 21 C. v. Heivoort V 15, 34 J. Kivits EV 18 C. de Vaan V 20, 24, 47, 49 G. Sluij- mers V 22 II. Oosterwaal D 23 W. Peijnenborg I) 25, 33 M. v. Sluijsveld D 26 B. Klerks D 27 Tuij 1 Huiten I) 28 H. v. d. Heij den V 29, 48 L. v. Dommelen D 30 J. Heesbeen V 32 H. Pelders V 35, 46 Frodijma D 36 C. v. Baardwijk D 40 A. de Veer D 43, 44 P. v. Gestel V 45 Gebr. Pel ders D 50 J. v. d. Pennen I) 51 G. v. d. Sanden D 52. Uitslag Junioren Vlijmen Merkx 1, 3 P. Stupers 2. KUBLER WERELDKAMPIOEN OP DE WEG. Goede course der Nederlanders. De Zwitser Ferdinand Kubler is Zon dag te Varese wereldkampioen op de weg geworden, na in de sprint de Itali aan Magni geslagen te hebben. Maar in zijn kielzog reden drie Nederlanders, die dan ook onder de eerste tien werden geklasseerd: Voorting, Wagtmans en Dekkers. Wim van Est werd zeven tiende. Ze waren strijdbaar, deze Zondag, Gerrit Voorting trok er al na 50 km. tussenuit, gesteund door Woutje Wagt mans. Maar een bandbreuk onderbrak zijn vlucht. Dit ontmoedigde echter de Nederlander niet, wat wel uit de eind uitslag blijkt. Halverwege gingen Bevilacqua, De Feyter, Wagtmans, Voorting en Schwar- zer er vandoor, even later gevolgd door een groepje geleid door Kubler, waarbij ook Henk Faanhof zat. De campionissi- mi bleven voorlopig nog in het peleton. Toen de vluchtelingen echter een voor sprong van 5 minuten hadden genomen, vond Fiorenzi Magni het welletjes en ging er achteraan. Achterblijvers voorbij' jakkerend, haalde hij de kopgroep in, waar Kubler de handschoen opnam en hem in de sprint versloeg. De amateurs. Op 30 meter voor de finish ontging Zaterdag de Eindhovenaar Jan Plantaz winnaar van het Vrëdespleincriterium de regenboogtrui voor de amateurs. Hij had zich 200 meter voor het einde losgemaakt uit een groep van twintig renners, maar toen hij even stokte, scho ten twee Italianen hem voorbij: Ghidini en Benedetti. Die ontnamen hem resp. de eerste en tweede plaats, maar de Neder lander behield de derde. Van Roon en Joris werden met een aantal anderen ex aequo als vijfde geklasseerd. De uitslagen: Profs: (295,2 km in 8.22.28): 1. Kubler (Zwits.). Op 2 lengten: 2 Magni (It.); 3 Be- villacqua (It.); 4 De Feijter (B.); Voorting (Ned.); 6 Schwarzer (Did.); 7 Wagtmans (Ned.); 8 Minardi (It.). Op 1 min. 5 sec.: 9 Bartali (It.) Op 1 min. 35 sec.: 10 Dekkers (Ned.). Op 1 min. 47 sec.: 11 Diederich (Lux.) Op 5 min.: 12 Van Kerckhoven (B.) Op 6 min. 17 sec.: 13 G. de Ruck (B.) 14 Bobet (Fr.); 15 G. Weilenmann (Zw.); 16 Pasotti (It.); 17 Van Est (Ned.); 18 Van Steenbergen (6.); 19 Kemp (Lux.); 20 Schotte (B.); 21 Schaar (Zwits.); 22 Kirchen (Lux.); 23 De Santi (It.); 24 Rossi (It.); 25 Schwamm (Oost.). Amateurs: (172.2 km in 4.44.22): 1. Ghidini (It.) Op één lengte: 2 Benedëtti (It.). Op anderhalve lengte: 3 Plantaz (Ned.); 4 Pianezzi (Zwit.); 5 ex aequo Van de Voorden (B.); Van Roon (Ned. Jöris (Ned.), Noyelle (B), Dacquay (Fr.), Bastianelli (Fr.); Zagers (B.); Ciancola (It.); Schellenberg (Zwits.); Winterberg (Zwits.); Schramer (Zwit.) Pedersen (Denemarken); Lundh (Zwe den); Rasmussen (Denemarken); Hut macher (Zwits.) en Martensson (Zwe den Op 35 sec.: 21 Nencini (It.). Op 3 min. 20 sec.: 22 Mouradian (Li banon); 23 Logiudice (Fr.); 24 Thomas (G.-B.); 25 Donker (Nëd.). WAALWIJK. P.V. „DE Postduif' Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit Arlon. Afstand 229 km. Deelname 182. Eerste prijsduif 1.2.5 uur, laatste 1.57.3 uur. Jos. van Dijk 1, 20 H. v. Ber- kel 2; v. Brunschot 3 Veltmeyer 4, 44 de Ronde 5 F. Brokken 6 G. v. Boxtel 7, 26, 37 v. Vucht 8 C. de Peffer 9 P. v .Esch 10 v. Baardwijk 11 Chr. Bakkers 12, 33; v. Bokhoven 13; W. de Peffer 14; v. Riel 15; H. Lombarts 16; Ge broeders v. Esch 17, 32; G. Schoen mans 18, 24, 41; P. Leijtens 19; Schaf er 21; Duyvekam 22, 40; Kra mer 23, 38; Knippels 25, 35; Jos v. Schaijk 27; Fr. v. Delft 28; Kooy- mans 29; Jac. Duquesnoy 30; v. d. Heuvel 31; P. v. Helvoirt 34; Stok- wielder 36, 39; Groeneveld 42, 43; M. Leijtens 45; v. Bokhoven 46. Vanuit Vlissingen werd als oe fenvlucht voor Parkestone gevlo gen; tevens prijsvlucht. Lossing 9.15 uur. Eerste duif 10.15.16, laatste prijsduif 10.30.49. Fr. Schoemans Jr. 1, 23; H. van Berkel 2, 18 H. Stryk 3 Groene veld 4 W. Klijn 5, 9, 10, 14H. Knippels 6 J. Lammers 7 van Eeten 8 Fr. v. Delft 11 W. de Peffer 12 Lombarts 13, 24, 28, 30 v. Vucht 15 J. Verhagen 16 Gebr. v. Esch 17 C. Schuwer 19 Velt meyer 20Strijk 21 Gebr. Tim mermans 22, 25, 29 Schafer 26 v. d. Meijdenberg 27 J. C. Pulles 31. SPORT IN HET KORT. Voetbal Volgens „Sport en Sport wereld zal de beroemde Londense club Arsenal op 14 November in Amsterdam een wedstrijd spelen tegen het Neder lands elftal. Dezë wedstrijd zou dan een oefenpartij zijn voor NederlandBelgië op 25 November. Boksen Luc van Dam heeft Zater dagavond in het Mauritsstadion te Ge leen de Britse middengewicht Billy Reed in de eerstfe ronde door een technische knock-out verslagen. Athletiek De Fin Veiko Karvonen heeft de Internationale Marathon En schede 1951 gewonnen in 2 uur 29 min. 2 sec. De eerste Nederlander was Over- dijk, die zevende werd in 2 uur 43 min. 42 sec., een Nederlands record. Paardensport De jaarlijkse landen- wedstrijd voor dravers tussen Nederland en België in Oostende is een klinkende overwinning voor de Belgen geworden. Met 27 tegen 38 bleven onze landgeno ten de minderen. Zwemmen In Zutphen heeft Ten Thije een zwemwedstrijd ovér 8 km ge wonnen in 1 uur 11 min. en 6 sec. Bij de dames won Willy Willemsen de wis selbeker in 1.15.47. Voetbal Tot opvolger van de on langs overleden voorzitter van de Ko ninklijke Belgische Voetbalbond, kanun nik Dessain, is de heer Georges Her- messe benoemd. LAKEMAN EERSTE IN TOLEN, De Amsterdammei' Henk Lake- man zegevierde vandaag in de Ronde vaïx Tolen, een wedstrijd voor beroepsrenners over 125 ki lometer. Hij legde de afstand af in 3 uur 13 minuten 51 seconden. FANNY VERLRENT MEDEWER KING AAN DE SPORTFANTASIE I 1951 TE 's-BOSCH. Fanny Blankers-Koen, de drie voudige Olympische kampioene, on- getwijfeld de grootste athlete van ons land en wellicht van geheel de wereld, zal Zaterdag 8 September naar Den Bosch komen. Zij zal dan haar medewerking verlenen aan de „Sportfantasie 1951", die bij de ope ning van het Sportpark „De Vliert" wordt uitgevoerd. Op Zondag 2 Sept. kwam de Langstraatse Schuttersbond in ca fé de Sport te Haarsteeg in verga dering bijeen. Kaatsheuvel, Be somen en Baardwijk schitterden door afwezigheid, eerstgenoemde echter met kennisgeving. De twee anderen zouden kunnen aanvoeren dat op de agenda niet vermeld was hoe laat de vergadering be gon. Te Ilcusden was echter de finitief besloten dat de vergade ring 0111 half drie zou aanvangen. Op de notulen maakte de heer v. Kasteren de opmerking dat hij daaruit meende te horen dat de drie prijzen, beschikbaar gesteld door de kastelein (drie flessen je never), voor de hoogste schutters van het concours beschikbaar zou den zijn. Dit berustte volgens hem op een misverstand. Volgens hem waren twee flessen beschikbaar gesteld voor dat korps dat de hoogste punten schoot, dus de le prijs won, met dien verstande dat de flessen onderling zouden wor den ontkurkt en gezamenlijk zou den worden leeg gemaakt. Proost, heren De gever, hierover ge hoord, beaamde dat dit zijn be doeling was geweest, toen hij die te Heusden beloofde beschikbaar te zullen stellen. De andere fles blijft een geheim hoe die verscho ten zal worden. Een aparte attractie is er nog voor de korpsschutters indivi dueel. Hiervoor zijn nog enkele prijzen beschikbaar. Na deze rec tificatie werden de notulen goed gekeurd. De opening van het concours zal beginnen om drie uur precies. De Zeereerw. heer Pastoor Ser- rarens te Haarsteeg en de Edel- aebtb. heer v. Hout, burgemeester van Groot-Vlijmen zullen hierbij tegenwoordig zijn Om drie uur precies worden alle verenigingen van de Langstr. Schuttersbond in café de Sport verwacht met één zestal schutters per vereniging. Meerdere schutters mogen gerust meekomen. Op Zaterdag 15 September zal alleen voor het korps worden ge schoten. Dus geen personele prij zen. Dit is op Zondag 16 Septem ber, aanvang half twee precies. Degenen die op Zaterdagmiddag schieten voor de korpsprijzen, krijgen hun punten niet toegewe zen voor de Zondag. Zij kunnen dan terugkomen 0111 ook evenals de andere voor de personele prij zen te schieten. Des Zondags zul len de korps- en personele prij zen worden uitgereikt. Naast de vaste boom zullen twee bomen worden bijgezet. Deze twee bomen zullen gebruikt worden zowel voor korps als personeel. De vaste boom wordt in gebruik genomen bij het kampen. Op iede re boom zullen twee schoten wor den gelost, evenals bij de perso neel. Ook zo met het kasteleins- concours. Besloten werd dat A de Kort Nzn. en A. Fitters de bomen zouden gaan keuren. Een schema werd voorgelezen van de schiet- beurten. Onnodig dit hier te ver melden, daar iedere vereniging Zaterdag 15 dezer toch om drie uur precies present moet zijn. De schietbeurten voor Zondag wor den dan daar wel bekend gemaakt. Hierna volgde opgave van de deelnemende schutters voor Zon dag 16 dezer. Over de aankoop van de perso nele prijzen werd nogal druk ge debatteerd. Men keerde tenslotte terug tot het 011de systeem om de twee naaste buren mede te nemen 0111 de prijzen te kopen. Men zal zoveel mogelijk ter plaatse de in kopen doen. Herpt en Vlijmen zul len Haarsteeg hierbij bijstaan. De Langstraatse bond zal de or ganisatie ter hand nemen, bijge staan door het bestuur van St. Ambrosius te Haarsteeg, alwaar 't concours wordt gehouden. Voor de korpsprijzen zullen de pen ningmeester en secretaris hun medewerking verlenen Het bestuur van de L.S.B. werd aangevuld met de heren Timmer mans en Verharen te Haarsteeg, eerstgenoemde als bestuurslid, de tweede als afgevaardigde. NEDERLANDSE EISEN IN SAN FRANSISCO. De opwinding over Japan is thans in Amerika even groot als in de dagen van Pearl Harbour alhoewel zij thans van vreedza mer aard is. De Amerikanen wachten vol spanning af wat de Russen in San Francisco zullen doen, als Woensdag daar de con ferentie over het Japanse vredes verdrag begint. De Verenigde Staten willen Za terdag in ieder geval het verdrag ondertekend zien. Het wordt met elke nieuwe verklaring uitgaande van het ministerie van buiten landse zaken duidelijker, dat Ja pan door de Verenigde Staten be schouwd wordt als de nieuwe hoeksteen van de Amerikaanse strategie in de Stille Oceaan. De haast die de Amerikanen ma ken met het verdrag, deed een vastbeslot enminister Stikker bij zijn aankomst in New York op weg naar San Francisco vrezen, dat de kansen voor de verlangens van zijn delegatie met betrekking tot Japanse herstelbetalingen aan Nederlandse onderdanen, die in Japanse concentratiekampen heb ben gezeten, ernstig beperkt zou den worden. Minister Stikker ge loofde niet, dat de Amerikanen ooit in staat zouden zijn te begrij pen wat concentratiekampen zijn. De leider der Nederlandse delega tie vehklaarde zich echter vast- mesloten de Nederlandse eisen met nadruk naar voren te bren gen. Nederland als staat is bereid afstand te doen van zijn aanspra ken, maar ,,lioe kunnen wij op mettige wijze afstand doen van de aanspraken van onze onderda nen aldus minister Stikker. RUMOER IN PERZIË. In het Perzische parlement is de mi nister van P.T.T., Joesoef Mosjar, af geranseld door de provinciale afgevaar digde Azad, omdat hij had gezegd, dat er geen gled was om de telegrafische verbindingen met verschillende provin cies in stand te houden. Minister Mosjar hééft zijn toevjucht gezocht in het par lementsgebouw. Hoessein Makki, de voorzitter van de olieraad, heeft echter in tegenstelling tot hetgeen minister Mosjar opmerkte, ge zegd: „Financieel staan we er goed voor, en wij hopen geen moeilijkheden te krij gen, ook al zouden wij een jaar lang geen olie verkopen." Volgens hem wa ren de financiële reserves van Perzic groot genoeg om de lonen van de Per zen, werkzaam op de oliëvelden en in Abadan, te blijven betalen. Na enkele dagen door de douane-au toriteiten te zijn vastgehouden, heeft een door de Anglo Iraanse Oliemaatschappij gecharterd K.L.M.-vliegtuig eindelijk ver lof gekregen om te vërtrekken uit Aba dan. Hetzelfde toestel is in Juli ook al eens acht dagen in Abadan vastgehou den. Minister-president Mossadeq heeft in een radio-rede vanaf zijn ziekbed het Perzische volk opgëroepen hem te steu nen in een „heilige oorlog" voor de olie nationalisatie. GEVRAAGD: voor drie dagen In de week. Mevr. J. DB KORT—VAN ERP Mr. van Coothstraat 1, Waalwijk GEVRAAGD: KAPSALON TRUUS VAN DER AA Stationsstraat 47, Waalwijk Tela*. 2783 VERmISI in de polder te Waalwijk een zwartbonte Hokkeling Kenmerken: Geknipt met M op rechterzijde, Hoef gebrand M. D K. lulichtingen aan Wed. J Muskens- de Kort, Kapelstraat 28 Elshout of Bureau dezer courant. 2-plaats. merk Siemens, als nieuw, wegens omstardig- heden Raadhuisplein 7 WAALWIJK Tel. 2695. DE VACANTIE IS VOORBIJ! Wilt ge goed leren Pianospelen Haalt les bij bevoegde en gediplo meerde krachten. STUDEERT BIJ Staaatsgediplomeerd Engelsestraat 26 WAALWIJK 99

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3