Wijde Wereld L Coft{feh.e.ntie. Cu J.a»t faancUco. HMTSHEUVEL mALWYK Waalwijkse en Langstraaise Courant LÖON-OP-ZAND UIT DE INZEGËNINGMARIA-SüHOüL SVOROL: de beste garantie tegen tandbederf c. VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1951. Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 72 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties soeciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" De eerste belangrijke internationale politieke conferentie na 't diplomatieke vacantieseizoen is die te San Francisco over het Japanse vredesverdrag, die j.l. Dinsdag door president Truman persoonlijk is geopend. Het verdrag zou volgens het oorspron kelijke plan Zaterdag ondertekend moeten worden, maar of het zo vlot zal gaan, is nog de v: aag. Er zijn namelijk ook Russen in San Francisco. In een vorige beschouwing heb ben wij al het een en ander opge merkt over geest en inhoud van 't verdrag. Dit is bevestigd door het geen president Truman heeft ge zegd in zijn openingsrede. Hij be toogde o.m. dat het een goed ver drag is, billijk ten opzichte van overwinnaars en overwonnenne. Dit is in ieder geval iets wat in het verleden lang niet van ieder vredes verdrag, of liever van haast geen enkel beweerd kon worden. Ge woonlijk was het zo dat, wij willen niet zeggen de overwinnaar alles kreeg, maar toch wel de overwon nene niets, terwijl hij dikwijls krankzinnige lasten te dragen kreeg. Het haast klassieke voorbeeld, met de rampzalige gevolgen, is het Ver drag van Versailles na de vorige wereldoorlog. Nu is het echter zo dat de overwonnenne wel niets krijgt, maar toch ook niet veel hoeft te geven en dat de overwinnaars niet veel krijgen. Of dit helemaal juist is? Hierdoor krijgt het verdrag wel het karakter waarop president Tru man bijzonder de nadruk legde, dat het uitvoerbaar is. „Het draagt niet het zaad van een nieuwe oorlog in zich. Het is een verdrag van ver zoening, dat het oog gericht houdt op de toekomst en niet op het ver leden. Het verdrag erkent het be ginsel, dat Japan herstelbetalingen dient te doen aan landen die onder zijn agressie hebben geleden, maar het legt het Japanse volk geen ho peloze last van herstelbetalingen op de schouders, die in de komende ja ren zijn economie zou verpletteren". Dit is ongetwijfeld een zeer ge zond standpunt. Men kan zich af vragen wat een vredesverdrag is, een straf voor wat de overwonnen ne heeft misdreven of een waarborg dat hij in de toekomst niet meer tot de aanval zal overgaan. Vaak ont aardt het in een wraakneming, die men als straf en als waarborg kan zien, maar de uitkomst is dan meestal averechts. De overwinnaars kunnen gemakkelijk onmogelijke voorwaarden opleggen, die een volk moreel en economisch voor lange tijd kapot maken, doch de daardoor opgewekte wrok is veel gevaarlij ker dan de tijdelijke winst voorde lig. Er is inderdaad heel wat zelf- beheering voor nodig om aan de neiging tot wraakneming niet toe te geven en de Amerikanen hebben van die zelfbeherring blijk gegeven. Als men de motieven daarvan gaat onderzoeken, komt men misschien tot de ontdekking dat het meer een blijk is van een realistische kijk op de zaken dan van idealisme, maar dit blijft voor de practijk op het tweede plan. Hoofdzaak is dat men het Japan niet onmogelijk heeft willen maken zijn plaats onder de naties te hernemen door zijn econo mie te vernielen. Rechtstreeks tot Rusland wendde ruman zich toen hij zei„Het ver drag dat thans voor ons ligt, biedt meer dan genoeg gelegenheid tot onderhandelen over de vrede. Het biedt ons de kans tot vredesdaden. Deze conferentie zal degenen aan wijzen die de vrede willen en de genen die de vrede wensen te voor komen". Het is niet waarschijnlijk dat Gromyko, die zijn orders uit Moskou heeft meegekregen, hiervan onder de indruk is geraakt, want, zoals wij vroeger al eens hebben opgemerkt, de Sovjets hebben zo hun eigen opvatting over vrede. Maar de Amerikanen hebben al op andere manieren te kennen ge geven dat ze geen prijs stellen op Russische obstructie. In hoeverre ze er in zullen slagen die definitief tegen te gaan in uiterste konse- kwentie, zal nog blijken. Merkwaardig is wel hoezeer er van verschillende zijden verband wordt gelegd tussen de houding van Rusland ten opzichte van het Japanse Vredesverdrag en de situa tie in Korea en in Berlijn. Men is vrij algemeen geneigd verband aan te nemen tussen het afbreken van de wapenstilstands-onderhandelin- gen in Kaesong en de nieuwe maat regelen van de Russen ten aanzien van het verkeer naar Berlijn ener zijds en de conferentie in San Fran cisco anderzijds. Beide zouden dan door de Russen gedecreteerd zijn om de Sovjetdelegatie iets in han den te geven, waarmee gezv/aaid kan worden als dreigend wapen of als palmtak al naar gelang het te pas komt. Men hoeft er in ieder ge val niet aan te twijfelen of de Rus sische houding heeft een diepere bedoeling, die zeker vandaag of morgen aan het licht komen. De troeven die de heren achter de hand houden zijn altijd gevaarlijk, en daarom is het optimisme van de Amerikanen over de conferentie te San Francisco waarschijnlijk wel wat overdreven geweest, want ze hebben een tegenstander tegenover zich die nooit of te nimmer onder schat mag worden, zowel vanwege zijn macht als vanwege zijn gesle penheid. Nederland heeft zich van tevoren met 10 andere landen al bij de pro cedure neergelegd zoals die door Amerika voor de conferentie was vastgesteld, nadat minister Stikker van tevoren met zijn Amerikaanse collega Acheson had geluncht. Daarbij heeft hij gesproken over de punten die voor Nederland ten aanzien van he Japanse vredesver drag van belang zijn. Of dat resul taat heeft gehad? Tekenend voor de stemming die er in ons land op het ogenblik in veel kringen heerst over de positie van Nederland te genover het buitenland, is het ar tikel „Bittere pil" in het „Brabants Nieuwsblad" van 4 September. Het „Brabants Nieuwsblad" schrijft: „Het bijwonen van de conferentie te San Fransisco, die vandaag wordt geopend, is voor Nederland geen prettige geschiedenis. Natuurlijk moeten wij het toe juichen dat er met Japan vrede wordt gesloten. Er is de facto al zes jaar lang met dit land geen oorlog meer, en intussen is in het zo sterk veranderde wereldbeeld de vroegere vijand ook voor ons een bondgenoot geworden. Daarvan uitgaande, moet Neder land een punt weten te zetten ach ter wat gebeurd is en kan het ook maar beter zijn verbazing, om niet te zeggen ergernis, onderdrukken wanneer het ziet dat aan Japan een verdrag wordt voorgelegd, zoals nog nooit een verliezer te tekenen heeft gekregen. Een verdrag met uiterst soepel geregelde herstelbetalingen, met te ruggave van volledige souvereiniteit en met niet eens de vermelding van het feit, dat het de verantwoorde lijkheid draagt voor het uitbreken van de oorlog in het Verre Oosten en voor al het leed dat deze aan millioenen mensen heeft berokkend. Een bittere pil is het verdrag, j zoals de Amerikanen het hebben opgesteld, voor Nederland er toch evengoed om. Japan, zo wordt o.a. in het ver drag gestipuleerd, zal gratis bepaal de diensten moeten verrichten voor landen die zulks wensen. Maar dan mag het geen buitenlandse valuta kosten. En de ongeveer 100.000 Ne derlandse burgers, die door de Ja panners geïnterneerd zijn geweest, krijgen geen cent. Al even bekaaid komt de Neder landse staat er af, want het geven van oorlogsschadevergoeding wordt de vroegere vijand volkomen kwijt gescholden. Daarnaast en voor ons heeft dit misschien nog het meest van al betekenis ligt in de teruggave aan Japan zijn vrijheid ook op het gebied van de economische, han dels- en monetaire politiek het ge vaar, dat de Europese landen straks opnieuw te maken zullen krijgen met de onfaire praktijken waarmee het deze landen vóór de oorlog zo zeer heeft gedupeerd. Minister Stikker is dan ook naar San Francisco gezonden met de op dracht voorbehoud te maken en be paalde voorstellen te doen. Meer konden wij als klein land, afhankelijk tot en met van Amerika als we zijn, niet doen. En omdat we zo klein, zo afhan kelijk en zo berooid uit de oorlog te voorschijn zijn gekomen, behoe ven we ons ook niet te verbeelden dat we iets anders zouden kunnen doen dan maar tekenen wat ter ta fel ligt. Met ons te verzetten, zouden we het voor ons zelf alleen maar erger kunnen maken, om van 't kwalijk effect van zulk een houding ten op zichte van de Westerse samenwer king nog niet te spreken. Maar al kan het dan alleen maar sentimentele en onzakelijke critiek zijn welke we ons op een dag als heden kunnen veroorloven, 't moet er toch uit dat het een bittere pil is voor een land als Nederland, te ervaren hoe het als mede-„over- winnaar" achtereenvolgens zijn luchtmacht, zijn vloot en zijn over zeese bezittingen heeft geofferd ter- wille van de gemeenschappelijke zaak, tefwijl de verliezer thans een behandeling ondergaat waarop het overwinnende Nederland met reden jadoers kan zijn'. Een bittere pil is dit alles in ze kere zin inderdaad, vooral voor een land dat altijd, dank zij zijn over zeese gebiedsdelen, nog wel mee geteld heeft. Maar klein en berooid als we zijn, moeten we 't wel aan vaarden. Anderzijds echter moet 't een stimulans zijn om ons met an deren aaneen te sluiten, omdat de na-oorlogse practijk heeft geleerd dat de kleintjes op zichzelf niet meer zo meetellen, maar vele klein tjes maken één groot. Dat we daar heen moeten, kan de conferentie in San Francisco ook leren, zoals uit het bovenstaande blijkt. De Parochie St. Joseph heeft dan na jaren wachten eindelijk ook zijn eigen school voor de vrouwelijke jeugd. We hebben het gebouw, een ontwerp van architect Nijsten uit Den Bosch, tussen het kreupelhout aan de Tramlaan zien verschijnen en mochten we ons eerst niet geheel kunnen verenigen met wat daas verrees tussen het houtgewas, allengs ging het ons ook bevredigen en nu de omgeving is vrij gemaakt, is er kleur en lijn gekomen in wat we eerst klein en onooglijk dachten. En als we dan daags voor de inzegening in het afgewerkte gebouw een kijkje konden nemen onder leiding van de opgetogen pastoor de Klijn, stonden we versteld van wat hier verricht is. Een ruime entree leidt in in een frisse imponerende hal, waar met de bouwruimte niet bekrompen is om gesprongen. Langs een intieme gang krij gen we toegang tot de vijf klaslokalen met grote ramen op het zonnige Zuiden. Aan het einde van de gang zijn in een aparte lokaliteit de W.C.'s ingericht, fris en luchtig en voorzien van waterspoe ling met nog een 3-tal keurige lavabo s. zou zijn. Na de koffie gebruikt te heb- hen in de spreekkamer verenigden zich de genodigden in de gulle pastorie, als gasten van de joviale pastoor voor een gezellige nakout. OM DE EUPHONIA WISSELBEKER. Hevig wordt er gestreden door de le den van de biljartclub D.E.S. om de beker voor het onderlinge kampioen schap door hospes H. v. Dun beschik baar gesteld. Aan een voorspelling dur ven we ons nog niet wagen, daar de meeste leden nog 5 of zes partijen te spelen hebben. Momenteel noteren we als verliespunten voor Jan v. d. Houdt 3: H. Soeterboek 4; G. v. d. Velden 4; Th. v. d. Hout 4 en de rest 6 of meer. Het gaat er in de komende avonden beslist spannen om de race naar de be slissing. APOLLO-THEATER. Het Apollo-Theater draait Zaterdag en Zondag „Montana" met Errol Flynn, Alexis Smith en Szoke Szakall in de hoofdrollen, 't Is een der nieuwste pro ducten van Erroll Flynn, met als ach tergrond de Montana, het land van de OPENING WINTERSEIZOEN. De Koninklijke Harmonie Sophia's Ve.reniging zal a.s. Zondagavond 9 Sep tember het winterseizoen openen met een Bal te verzorgen door Sophia's Klein Orkest. VERENIGING „LOONOPZANDSE OUD MIL. IND1Ë-GANGERS. Genoemde vereniging hield Dinsdag avond een vergadering in café v. Haren alhier. Besloten werd om met goedkeu ring van R.K. Thuisfront ter plaatse de feestelijke bijeenkomst, bij welke gelegen heid aan de O. Vr. de diploma's zullen worden uitgereikt tc doen plaats hebben te Loonopzand in de zaal van Wijtvliet. Verder gaven zich op voor de verzor ging van toneel een 8-tal leden. Burgerlijke Stand. Van 16 t.m. 31 Aug. '51. Geboren: Petrus J. T'n. M., zv. J. M. v. Esch-Heeffer; Martina A. M., dv. L. Koenen-Fijneman; Johannes AAA ZIEKENTRIDUUM. Als dit nummer onder de ogen van onze lezers komt is het eerste Eucharis tische Ziekentriduum van Kaatsheuvel reeds beëindigd, en we durven nu reeds zeggen met groot succes beëindigd. Ber gen werk zijn vooraf verzet en bergen werk zijn geleverd door allen, die zich ingezet hebben om dit mooie apostelaat werk tot een goed einde te brengen. Mee kapelaan v. Oort, de grote stuwer, dife reeds jaren in Valkenswaard zich voor dit doel inspande, aan het hoofd, maakte een comité, bestaande uit deze actieve priester, de heer J. v. Woensel en Mevr. Hendriks-Vloemans het voorbereidend werk klaar, om dan geassisteerd door meerdere dames, waaronder Mevr. v. d. Heijden uit de St. Joseph-parochie en Mevr. Nouwens-Verboven uit de Paro chie Berkdijk de verdere organisatie ter hand te nemen. Mevrouw Schalken-v. d. Schaaf moest om gezondheidsrenden de eerst opgenomen taak onderbreken. Na tuurlijk was voor de drie dagen nog meer hulp geëngageerd, als zusters en zieken verpleegsters, waaronder vier Rod'e- Kruis-Zusters uit Tilburg, helpsters en diensters, brancardiers en om vooral niet te vergeten, de particuliere autobezitters, die elke dag tweemaal klaar stonden om de deelneemsters en deelnemers gratis ter kerk te brengen en weer huiswaarts te voeren. Het parochieel zangkoor en speciaal het knapenkoor had een groot deel in de verzorging van de kerkelijke plechtigheden, zowel 's morgens als 's middags en 's avonds. Onder de smaakvolle leiding van Bloemist Snoeren was het Hoogaltaar een bloementuin en de mooie patronaatszaal een bloemrijk tehuis, waar de oudjes en zieken, gezel ligheid met goede verzorging genoten. De heer Harry v. Dun had hier de zwa re taak op zich genomen, te zorgen, dat naast de geestelijke verzorging ook de lichamelijke in alle opzichten kon ge roemd worden. Dinsdagmorgen om 9 uur werd het hoogfeest ingezet met een plechtige So lemnele H. Mis opgedragen door de Hoogeerw. Heer Deken A. J. v. d. Bre- kel, geassisteerd door de Weleerw. Ka pelaan v. Oort en de Weleerw. Pater Peters, Passionist, die de geestelijke oefe' ningen leidde. Voor en rond de kerk zorgde de Rijkspolitie voor keurige af zetting. Het zangkoor zong bij de ope ning de 3-stemmige Mis voor Gemengd koor van Aug. Wiltberger. Ook de tweede dag werd een Solemnele H. Mis opgedragen, nu door de Zeereerw. Pas toor Rietra uit de Berkdijk en Donder dag door de Zeereerw. Heer Pastoor de Klijn van de St. Josephparochie. De middagoefening, waarbij de hand oplegging der priesters, had in het pa tronaat plaats opgeluisterd door zang van het knapenkoor. Vooral de Woensdag oefening met H. Hart-hulde was een treffende plechtigheid, waarbij veel oud jes moeite hadden hun tranen in te hou den. De slotoefening werd Donderdag om half vier gehouden, waarbij ook het publiek toegang tot de kferk had. Alles bijeen is het een plechtigheid geweest, die niet zal nalaten grote invloed ten goede uit te oefenen op het parochieel leven van geheel Kaatsheuvel. Tfer bestrijding van de grote kosten aan de organisatie verbonden, werd Zon dag in de drie parochies een openschaal collecte gehouden, die alleen in de pa rochie St. Jan 550.opbracht, een bewijs van intens medeleven van de pa rochianen. Waar momenteel het materi aal, als bedden lig- en leunstoelen, voor een groot gedeelte gratis ter beschik king is gesteld door de parochie uit Val kenswaard, waar kapelaan v. Oort werk zaam was voor hij in Kaatsheuvel kwam, ligt het in de bedoeling een fonds te stichten, om de benodigdheden voor het Ziekentriduum zelf te kunnen aanschaf fen. Gezien het succes van dit eerste triduum zijn we overtuigd, dat Kaats heuvel daarom spontaan zijn medewer king zal verlenen. Een woord van bewondering konden we niet onthouden voor de keurige meu bilering der klaslokalen. We geloofden onze ogen niet, dat dit materiaal voor t grootste gedeelte de oude meubilering is als overtollig door de 1 heresia-school afgestaan en door de firma Mess geheel gereviseerd als volmaakt nieuw, waar door de gemeente een kosten bespaard is van een vijf duizend gulden. Met de groei, die de St. Josephparo chie tegemoet gaat, geloven we echter, dat we het over een paar jaren zullen be jammeren, geen zevenklassige school te hebben gekregen, met een ruim gymnas tieklokaal, waarvan mogelijk ook de in de nabijheid gelegen St. Bernardusschool zou kunnen profiteren. Om 9 uur Dinsdagmorgen werd in de St. Joseph-parochie een plechtige H. Mis opgedragen om de bijstand van de 11. Geest at te smeken voor de arbeid, die in de Maria-school gaat aanvangen. Broeder Simon zong daarbij met zijn jongenskoor op zeer verdienstelijke wij ze de gregoriaanse gezangen. Na alloop de.r H. Mis verenigden zich de kinderen op de speelplaats der nieu we school, terwijl de autoriteiten en ge nodigden de hal betraden. Onder de aan wezigen troffen we aan, de Zeereerw. Rector v. Gerve, die de bisschoppelijke inspecteur Schoenmakers uit Loonopzand verving, die door ongesteldheid verhin derd was aanwezig te zijn. Verder bur gemeester Mr. v. d. Heijden en Wethou der v. Tilborg, inspecteur Ubachs, de gemeentesecretaris M. v. Nieuwstad, het schoolbestuur, bestaande uit de heren van Woensel, v. d. Boom, Vloemans en v. d. Velden, pastoor Rietra, architect Nijsten met zijne echtgenote, aannemer Leijtens, de gymnastiekconsulent Michels en het schoolpersoneel met aan het hoofd Mej. Pontenagel, en de eerw. Broeder Overste Jonathus en de twee school hoofden van de Eerw. Broeders van Liefde. Na de zegening der lokaliteiten en kruisbeelden, sprak Pastoor de Klijn een welkom tot de aanwezigen. Hij sprak zijn grote blijdschap uit over wat hier tot stand gebracht is. Hij en ook het schoolbestuur voelen zich heel klein in de wetenschap, dat ze zo weinig hebben behoeven te doen om dit tot stand te brengen. Hij richt zich dan tot inspec teur Ubachs, die de grote stoot gegeven heeft, die opgevangen werd door het ge meentebestuur mét zijn actieve burge meester, architect Nijsten, die t keurige ontwerp schiep, aannemer Leijtens, die dit in de finesses verzorgd uitvoerde en het hoofd der school mej. Pontenagel met haar staf van personeel die hij betitel de met de mooie naam der 5 wijze maag den die zich moeiten nog werk ont zagen om alles tot in de puntjes te ver zorgen. Hij wees er op, dat de bezetting door leken personeel iets nieuws is voor onze gemeente, doch is overtuigd, dat er tussen de verschillende scholen een ge zonde samenwerking en gepaste naijver zal bestaan, om tot steeds betere resul taten van het onderwijs ter plaatse te geraken. Hij besloot met een kort woord je tot de kinderen die hij vertelde, dat het hun school is, die hier gesticht is, hun school en die van hun vaders en moeders. Hij beloofde hun in de toe komst een fraai Maria-beeld in de hal en zond hen dan met een tractatie huis waarts, de ouders uitnodigend om in de namiddag een kijkje te komen nemen. Burgemeester Mr. v. d. Heijden bracht dank aan Pastoor de Klijn voor zijn goed initiatief en voor zijn vele werk in de tot standkoming van de nieuwe school. Hij prees architect Nijsten, dat hij voor zo weinig geld een zo prachtige school heeft Weten te ontwerpen. De Bisschoppelijke Hoofdinspecteur sprak de hoop uit dat vooral het werk in de school tot grote bloei zou komen. Hij prees de pastoor, dat hij het ld^aal van de kerk: een echte parochiale school heeft weten te verwezenlijken. Inspec teur Ubachs bracht eveneens hulde aan de pastoor en prees in het bijzonder de samenstelling van het schoolbestuur. Hij wenste het personeel veel succes in hun werk, waarbij hij speciaal de aandacht vestigde op de opvoedende taak. „Ue wijsheid moesten we maar aan de Voor zienigheid overlaten Tot slot bracht pastoor de Klijn dank aan de verschillende sprekers en wees de autoriteiten op de noodzakelijkheid van een flink gymnastieklokaal, waar mede tevens de Bernardusschool gebaat tienduizende runderen. De strijd tussen de veeboeren en de schaapherders. Een actie-film van het zuiverste gehalte met een uitstekend spel, met een kleuren pracht, die een weldaad voor het oog is. Zelfs in de meest romantische scène blijft de toeschouwer zich bewust van de spanning, die het verhaal oproept. Woensdag draait de Apollo „Key Largo de meest menselijke triller die ooit verfilmd werd, een film, die ineer is dan ontzaglijke spanning alleen. Het eërste programma is toegankelijk voor 14 jaar en ouder en het Woensdagprograni- ma voor 18 jaar en ouder. BILJARTEN. Zaterdag j.l. had de 2de ontmoeting plaats van de bekerwedstrijden tussen NAS, DES en het Centrum. De uitslag was: N.A.S. ICentrum I 44 Centrum IIN.A.S. II 35 ln de eerste klasse was het v. d. Heij den, die de toon aangaf door met een gemiddelde van 6.52 zijn tegenstander K. Jansen met 68 punten achter zich te laten. Jan de Nijs produceerde de hoogste serie 40 en een gemiddelde van 6, waar door hij gedecideerd won van J. de Kort. Emmers en G. v. d. Kaa speelden geen goede partij, doch v. d. Kaa wist na een spannende partij met 5 punten verschil te winnen. Jos v. d. Velden was de man van de avond in de 2de klasse. Hij speelde en won met een gemiddelde van 4.03. P. Balvers en Moonen speelden een matige partij van 3.37 tegen 3.05. A.s. Zaterdag wordt vervolgd mét Centrum IDES I en DES IICentrum II. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 en 8.30 u. n.m. Apollo-Theater „Montana", toegang 14 jaar. Zondag 2.30 u. n.m. Voetbalwedstrijd DESK I—Sarto I. Vrijdag 7—9.30 u. n.m. Inmanden wedvlucht Parkestone K.P.V. Zaterdag 8 Sept. inmanden navlucht Weert. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Overplaatsing. In verband met zijn verdere op leiding bij de buitenlandse dienst van het Ministerie van Buitenland se Zaken, zal onze oud-plaatsgenoot de heer J. W. van Son, tijdelijk bij bovengenoemd Ministerie, afdeling Politieke Zaken, worden gedeta cheerd. Internationale bekroning. Op de Internationale Rassehünde Ausstellung op 2 Sept. te Dortmund gehouden, won Frans Elshout alhier met zijn rode Dwergpincher, reu, Zampa von Hügelicht in kampi- oensklasse le prijs Uitmuntend, en met de rode teef Dida de Huis vriend in Open klasse le prijs Uit muntend en tevens ook nog twee prachtige speciale prijzen. J. M., zv. A. W. v. Laarhoven- Kroot; Maria C. P., dv. J. v. Woen- sel-v. Wezel; Roza A. M., dv. M. v. d. Pas-v. d. Mierden; Josephus A., zv. J. A. v. Roij-Swaans; Jaco bus J., zv. M. C. Damen-van Wan- rooij; Petrus J., zv. J. C. Hamers- v. Dongen; Jacoba J. M., dv. J. Go- vers-IJpelaar; Wilhelmina J. G., dv. J. Govers-IJpelaar; Marcel H. A., zv. A. de Beer-Dewaele; Gerar- da J. E. M., dv. M. C. Damen-van Riel; Wilhelmus A. M., zv. C. B. M. Ligtvoet-Vervoort; Margaretha A. M., dv. A. M. J. v. d. Velden-Vaes- sem; Maria C. J., dv. A. A. Morval- B alvers. Huw.-aangiften: H. M. v. Dijk 24 j. en W. J. v. d. Linden 23 j., beiden te Kaatsheuvel; A. F. J. Vor- stenbosch 32 j. te Vught en C. A. Kleijsen 35 j. te Kaatsheuvel; Chr. Snijders 31 j. en Chr. M. Rozen- brand 31 j., beiden te Kaatsheuvel; G. N. Verschure 30 j. en G. W. v. Bavel 24 j., beiden te Kaatsheuvel; A. Th. Hendriks 26 j. en J. C. Da- men 25 j., beiden te Kaatsheuvel. Gehuwd: A. H. J. Valk 30 j. en M. A. C. Brent 30 j., beiden te Kaatsheuvel; G. van de Luijtgaar- den 56 j. te Oudenbosch en M. Tim mermans 61 j. te Kaatsheuvel; J. F. Schuurmans 26 j. te Waalwijk en M. C. Hamers 23 j. te Kaatsheuvel; W. J. Ch. v. Gisbergen 22 j. te Hoge en Lage Mierde en J. A. M. Sperber 20 j. te Kaatsheuvel;M. J. Hamers 35 j. en A. M. v. d. Bruggen 35 j. beiden te Loon op Zand. Overleden: Petrus v. Esch 80 j.; A. M. Schijven, 79 j., wed. van C. Kroot; C. Laros 68 j., echtg. v. J. Kemmeren. Ingekomen: G. v. d. Luijtgaar- den van Oudenbosch; M. J. F. Schellekens van Rosmalen; W. H. M. de Cock van Aarle-Rixtel; A. M. de Cock van Aarle-Rixtel; R. M. Mieris van Waalwijk. Vertrokken: M. C. B. v. Kalmt- hout naar Rucphen (Zegge); A. J. F. G. v. d. Hoven naar Eindhoven; C. J. Kramer naar Oudorp; H. G. M. Leemereise naar Goirle; Th. J. G. Elstgeest naar Goirle; J. B. F. Gottschalk naar Goirle; F. J. G. Groothuis naar Goirle; A. P. de Haan naar Goirle; H. B. G. v. Hae- ien naar Goirle; Chr. P. J. Tiele- mans naar Goirle; E. M. D. v. d. Heuvel naar Helmond; H. J. A v. d. Krabben naar Goirle; J. D. v. Dijk naar Heer; D. C. M. Schalken naar Zwolle; Fr. M. Couwenberg naar Tilburg; J. M. Couwenberg naar Tilburg; A. J. Couwenberg naar Tilburg; J. de Rijck naar Oister- wijk; J. M. Peters naar Mill; F. .1. Janssen naar Apeldoorn; M. J. P. Schoenmakers naar St. Michiels- Gestel; J. Aarts naar Zwolle; W. J. P. Vesters naar St. Michiels-Gestel; A. W. M. Dankers naar Eindhoven; A. M. L. J. Stalpers naar Schiindel. P. E. Kruijdenberg naar Goirle. ZONDAGSDIENST 9 September 1951. Arts: Dr. Kolster. Apotheek: Geers. NED. HERV, KERK WAALWIJK. Zondag 9 September 1951. 10 uur: Ds. W. L. Jens. 6.30 uur: Ds. W. L. Jens. Catechismus-prediking. COLLECTE KONINGIN WILHELMINA-FONDS De collecte voor het Koningin Wilhelmina-fonds voor de kanker bestrijding heeft in de gemeente Waalwijk ƒ279.43 opgebracht. IIERFST-TENTOONSTELLING. De aquariumvereniging „Parame cium" organiseert, naar wij verne men, in samenwerking met de „Brabantse Natuurvrienden deels leerlingen van de R.K. H.B.S., in zaal „Thalia" op Zaterdag 13 en Zondag 14 Oct. a.s. een herfst-ten- toonstelling. Op de eerste plaats zullen op de tentoonstelling de aquaria van de leden te bezichtigen zijn, terwijl er verder stands worden ingericht van paddenstoelen, bloemen, fruit enz. Tevens komen er boekhandel „De Bieb"' met natuur-historische wer ken, een stand van opgezette vogels uit de prachtige collectie van dhr. C. van Dongen uit Waalwijk, een foto-stand van de bekende natuur fotograaf de heer J. van Eyck met

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1