WAALWYK Waalwijkse en Langstraatse Courant BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS EEN ZEGEN VOOR VELEN GROOT FEEST IN DE PUTSTRAAT Raamsdonk heeft de Primeur Raamsdonk wordt garnizoensplaats Mr. LAMBOOY gaat Waalwijk als Burgemeester verlaten MAANDAG 17 SEPTEMBER 1951. Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x .per week. DE ECHO m HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 75 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 Onopvallend maar belangrijk „Als een reus in een lies" Binnenkort zal de B.L.O.-school in Waalwijk 15 jaar bestaan. En hoewel dit nu niet zo'n schokkend jubileum is, was dit feit ons een aanleiding om tè bevoegder plaatse ons licht eens te gaan opsteken over deze belangrij ke tak van onderwijs hier ter plaat se, waarin zeer belangrijk werk wordt verricht waarvan de waarde echter toch te weinig wordt gekend en erkend. En het is goed dat wij dit gedaan hebben, want bij ons bezoek werden ons dingen duidelijk waarvan een buitenstaander geen weet heeft en die toch in veler belang zijn. TEL.-ADRES „ECHO' Misschien is het nog niet eens al gemeen bekend wat het betekent: Buitengew. Lager Onderwijs, ofwel B.L.O., ondanks dat het hier al ja ren lang gegeven wordt. In de Don Bosco-school echter krijgen jongens en meisjes onderwijs die het elders niet kunnen volgen. Er zijn veel van die categorieën, de scholen zijn in een vijftiental onderverdeeld, zoals voor blinden, voor doofstom men, voor epileptici enz., maar hier in Waalwijk is het beperkt tot kin deren die verstandelijk minder be gaafd zijn, de z.g. achterlijke kin deren. En men staat er verbaasd over welke resultaten dit onderwijs afwerpt. In totaal zijn er tot de dag van vandaag 297 leerlingen geweest, momenteel zitten er 120 op school (ja zeker, in het gebouw Grotestr. 242), zodat er 177 oud-leerlingen zijn. Al die honderdzevenenzeventig hebben een positie in de maatschap pij verworven, de een is gelukkiger terecht gekomen dan de ander, maar dat is normaal. Doch dat die 177 kinderen die geen gewoon lager onderwijs hebben kunnen volgen allen een plaats hebben gekregen, zegt toch wel iets. Bovendien verliest de school haar oud-leerlingen niet uit het oog. Men is bezig een vereniging tot nazorg op te richten, die valt onder de lan delijke vereniging tot nazorg, de z.g. Cupertino-stichting. Zo wordt er bemiddeling verleend om de oud leerlingen werk te bezorgen, terwijl zelfs verschillenden van hen avond onderwijs kunnen volgen. Hieruit volgt dat het voordeel en 't belang van de B.L.O.-school moeilijk vol komen naar waarde geschat kan worden. STREEKSCHOOL. Waalwijk is een onderwijscen trum, een bron waar de hele Lang straat met omgeving uit put. Het is logisch dat men het lager onder wijs daar niet in betrekt, want daar van is iedere gemeente gewoonlijk wel voldoende voorzien. In één on derdeel voorziet Waalwijk ook wat dat betreft de hele streek en dat is weer het B.L.O.: op de Don Bosco- school komen leerlingen uit Waal wijk, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Waspik, Raamsdonk, 's-Graven- moer, Drunen, Nieuwkuijk en Vlij men. Zonneklaar blijkt hieruit hoe zeer ze in een behoefte voorziet. De groei spreekt trouwens evengoed duidelijke taal: in 1936 begonnen met 3 klassen met in totaal ruim 20 leerlingen, telt ze nu 7 afdelin gen met 120 leerlingen, terwijl er nog 35 op de wachtlijst staan, maar dat is een hoofdstukje apart. Ook voor de B.L.O.-leerlingen bestaat de leerplicht van 7 tot 15 jaar, terwijl ze tot hun 18e jaar op school kun nen blijven. GOEDE RESULTATEN. Zegt het feit dat alle oud-leerlin gen tot nog toe hun plaats hebben gevonden natuurlijk al heel veel, eigen aanschouwing overtuigt U evenzeer van het aparte karakter en de doeltreffendheid van het bui tengew. lager onderwijs in deze dan speciaal aan de Don Bosco-school. Wij spreken er hier niet over hoe het moet gegeven worden, want zo als het moet, gebeurt het niet. Waarom, dat zal verderop duidelijk worden. Evenmin spreken we er over hoe het kan gegeven worden, want er gebeurt meer dan kan en dat is te danken aan de toewijding én de vindingrijkheid van 't hoofd van de school, de heer C. J. v. Roy, en zijn personeel. Met de heer Van Roy zijn wij zo eens de klassen doorgelopen en we hebben de kin deren met hun onderwijzer (es) in hun gewone doen bezig gezien. We hebben kunnen waarnemen met welke hulpmiddelen de leerlingen de eerste beginselen van lezen, schrijven en rekenen worden bijge bracht. Voor een groot deel zijn die eigen ontwerp van het personeel en uitvoering van leerlingen van de afdeling handenarbeid. Met veel animo werken de kinderen daarmee en dat ze doeltreffend zijn blijkt in de hogere afdelingen, waar geleide lijk wordt overgegaan op de norma le methoden. Overigens staat men soms ver baasd, niet alleen over de resul taten die op deze school worden bereikt, maar ook over sommige talenten. Zo lazen wij van een der meisjes in de hoogste afdeling een opstel dat men van de beste leer ling op een gewone lagere school niet durft te verwachten. Het was in alle onderdelen keurig verzorgd, in schrift en spelling, en verteld' in een logische en levendige trant. Dit is één voorbeeld, zo zouden er meer aan te halen zijn. De school heeft ook een aparte afdeling handenarbeid, waar de jongens leren timmeren, schilde ren, boekbinden, figuurzagen, zelfs weven en het is degelijk en keurig werk dat daar geleverd wordt. De meisjes leren diverse huishoude lijke bezigheden en dat ze het goed doen kunnen we uit eigen onder vinding bevestigen. We stipten slechts enkele dingen aan die ons bizonder troffen, maar we spraken nog niet van de moei te, de toewijding en het geduld die van onderwijzers en onderwij zeressen gevraagd worden om hun leerlingen zo ver te brengen, of soms ook zonder dat ze daarin slagen bij bizonder moeilijke leer lingen. Ze laten echter duidelijk merken dat ze bet er graag voor over hebben en evenmin steken ze hun voldoening over bereikte re sultaten onder stoelen of banken. EEN KLACHT: ONTSTELLEND TEKORT AAN RUIMTE. Daarstraks zeiden we dat er nog 35 leerlingen op de wachtlijst staan voor de B.L.O. school. Ook merkten we op dat het onderwijs er niet kan gegeven worden zoals het moet en dat er toch meer ge beurt dan eigenlijk mogelijk is. Dat alles heeft maar één oorzaak een ontstellend gebrek aan ruimte. Het is zoals de heer Van Roy zei „We zitten hier als een reus in een fles". We hebben het met ei gen ogen kunnen aanschouwen, maar voor de buitenstaander is er toch niet veel verbeeldingskracht nodig om zich voor te stellen dat het pand Grotestraat 242 geen school is voor 120 leerlingen. Wie een flirike kamer heeft, weet dat, als er 20 mensen zitten, er niet veel ruimte meer over is. Welnu, verschillende lokalen zijn niet veel groter dan een flinke kamer de Don Boscoschool is nu eenmaal niet als school gebouwd en daar zitten om en nabij de 20 leerlingen aan tafeltjes of in ban ken, daar moet de onderwijzeres of de onderwijzer dan nog bij en die moet overal maar tussendoor manoeuvreren óm elke leerling apart te helpen, want er wordt uitsluitend individueel onderwijs gegeven. In een andere klas valt veel te weinig licht binnen en moeten de leerlingen tegenover elkaar zitten, zodat een gedeelte absoluut onvoldoende licht krijgt en een ander gcdfcetle het licht van de verkeerde kant. In een an der lokaal moeten de meisjes over bun banken heen naar binnen kruipen, dan zitten ze op een ste nen vloer en als er geventileerd moet worden gaan de buitendeu ren open, maar dat kan in ons klimaat natuurlijk niet zo heel dikwijls. En als dan om 12 uur de school uitgaat, komen de jongens die overblijven daar hun boterham opeten) Ook toen Jieeft men ons 'n kijkje laten nemen. We wilden naar binnen stappen, maar bleven op de drempel steken. De onder wijzer die toezicht hield, zat zelf bijna buiten, want het lokaal zat mudvol. En in een andere klas, waar de meisjes hun boterham za ten op te eten, was er al niet veel meer ruimte. De jongens zijn bij hun handenarbeid in de ware zin van het woord onder de pannen, maar het moet niet regenen, want dan lekt het dak door. En hoe kan een klas meisjes behoorlijk uit de weg met hun huishoudelijk werk als de keuken niet groter is dan een normale huiskeuken Er is eigenlijk niet meer dan één lokaal waar voldoende licht en behoor lijk wat ruimte is en het was een verademing daar binnen te komen. Al met al geloven we niet dat we hard overdrijven als we van een noodtoestand spreken. Des te groter is de prestatie om dan nog zo'n prettige sfeer in de school te handhaven want die is er en dergelijke resultaten te berei ken als er bereikt zijn en worden. "Niettemin zou het zeer aan te be velen zijn als de Don Boscoschool, als de gelegenheid zioh voordoet, een andere, betere en ruimere be huizing krijgt Dit zal het onder wijs ten goedé komen, maar voor al de leerlingen, terwijl bovendien dan de leerlingen die dit onder wijs nodig hebben, het zullen kun nen volgen. Het is werkelijk niet minder belangrijk dan gewoon la ger onderwijs. De bevoegde auto riteiten doen daarom goed wan neer ze dit vraagstuk ernstig be kijken en er op zo kort mogelijke termijn een afdoende oplossing voor zoeken. Voor de Don Bosco school is het te hopen dat die ook gevonden wordt. Als eerste gemeente die dit jaar woningen kan bouwen De raad der gemeente Raamsdonk brak gymnastieklokaal, cantine- en filmzaal, met 'n traditie door ditmaal de vfergade- keukengebouw met eetzalen en badhuis, ring te beleggen op Vrijdag 14 Sept. in- instructiegebouw, garages en wferkplaat- plaats van op een Zaterdag; dit had dit voordeel dat met de aanbesteding van de huizen nu eerder begonnen kan wor den. Voorzitter Prinssen opende de voltal lige vergadering met het gebruikelijke ge bed. Staande herdacht de raad de oud opzichter der gemeente, de heer v. d. Heuvel, die dezer dagen, na een kort ziekbed, het tijdelijke met het eeuwige verwisselde. De voorzitter kenschetste de afgestor vene als een plichtsgetrouw en ijverig ambtenaar, die meer dan 30 jaar de ge meente Raamsdonk tot volle tevreden heid van eenieder heeft gediend. Onze gevoelens van medeleven, aldus de voorzitter, gaan allereerst uit naar zijn echtgenote en kinderen, voor wie 't verlies van een trouw echtgenoot en va der wel erg smartelijk moet zijn. Ook wij voelen dit verlies mede. In een ogenblik stilte herdacht ieder afzonderlijk de afge storvene. Na dit kort herdenken deed de Voorzitter, burgemeester Prinssen, de voor de gemeente Raamsdonk zowel in teressante als belangrijke mededeling, dat het Centraal Bouwbureau der Genie bij het gemeentebestuur een aanvrage hefeft ingediend om vergunning tot het bou wen van een kazerne voor de Ponton niers. Deze kazerne zal op het terrein ten Oosten van de Zuidelijke oprit van de brug bij Keiztrsveer worden gebouwd. De 2 hoofdgebouwen zullen logiesge bouwen zijn. resp. 212 M en 143 M lang, de breedte 18 M en 8.50 M hoog (be gane grond met verdieping, waarop een plat dak). De thans ingediende aanvrage bétreft nog alleen de beide logiesgebouwen. Ten' einde de bouwtijd zo kort mogelijk te doen zijn, zal een bepaalde elementbouw, het z.g. Raatsysteem worden toegepast. De fundering is paalfundfcring. Naast deze logiesruimten zullen er de navolgende gebouwen worden geplaatst: sen, magazijngebouw, wacht- en bureel gebouw, en een lokaal voor de genees kundige dienst. Al met al een zeer groot werk, dat meerdere millioenen guldens zal kosten. Aanvankelijk zullen in de nieuwe pon tonnierskazerne 800 man worden ge huisvest, dit aantal zal straks oplopen tot ruim 1000 man. De kazerne zal in het voorjaar van 1952 moeten worden betrokken en het ligt dan ook in de bedoeling reeds in de loop van de volgende week met het grond- en funderingswerk te beginnen. Hierop werd met de agenda begonnen. Bij de ingekomen stukken en medede lingen was o.a. de goedkeuring van het raadsbesluit van 11 Aug. aangaande re kening-courant-overeenkomst van 800.000 gulden, alsook de goedkeuring van raads besluiten van dezelfde datum betreffende de lening van 10.000 met het Maat schappelijk hulpbetoon. Ook de nieuwe verordening voor vee en vlees iwerd goedgekeurd. Voor Sept. en Oct. kan bij de Bank voor Nederl. Gemeenten beschikt wor den over een bedrag van 425.000. De R.K. Landbouwschool alhier vroeg om subsidie; dit zal komen op de begroting voor 1952. De leden der woningbouwcommissie werden bij acclamatie herkozen, aange zien er geen tegencandidaten gesteld wa ren. Deze zal blijven bestaan uit de he ren H. J. de Bruijn, G. S. Knaap, A. L. Rodenburg, W. van Seters en A. A. Verschuren. De voorzitter bracht zijn dank uit aan de heren voor het vruchtbaar werk door hen gedaan in zeer moeilijke omstandig heden. Voor het gemeente-personeel werd een nieuwe kindertoelageverordening in het leven geroepen, welke enkele verbe teringen inhoudt. De 2e nota van aanmerkingen van Ged. Staten op de begroting 1951 met Werkelijk, zoals men dat pleegt te zeggen, als een donderslag bij heldere hemel kwam 't bericht Za terdag-ochtend bij ons binnen dat onze burgemeester Mr. R. J. J. Lambooy was benoemd tot burge meester van Hengelo. En de reactie van het publiek was al dezelfde als bij ons, die van verbazing en niet minder van grote spijt. Niet dat wij Mr. Lambooy niet gaarne deze uitzonderlijke promotie gun nen, zeker niet, maar wij hadden hem gaarne nog enige jaren hier gehouden opdat hij de plannen, die nog op stapel staan, door z'n ener gie en stuwkracht tot werkelijk heid had kunnen brengen. Want een uitzonderlijke promotie is deze be noeming tot burgemeester van Hengelo, een stad van 51.000 zielen, één der grootste industriële ge meenten van Overijssel en van ons land, de sta<jl van Stork, Heemaf, Hazemijer enz.; we zien daarin een beloning en bekroning van hetgeen in de betrekkelijk korte periode van 5 jaar (vanaf Juli '46) die hij in ons midden doorbracht, heeft tot stand gebracht. Moeten wij nog wijzen op onze prachtige nieuwe woonwijken ten Westen en ten Oosten van de Put straat, op het nieuwe stratencom- plex rondom de Rurgem. Moonen- laan met het monument, het ge meente-park en de schitterende plantsoenen, moeten we wijzen op de prachtige verbinding langs Bur gemeester v. d. Klokkenlaan, de Pa rallelweg, aansluitende aan de Baard wij ksestraat met z'n smaak volle entourage, op de woningbouw overal, op het Badhuis, op de plan nen voor Kloosterweg, op de groot se havenplannen, op de aantrekking der nieuwe Zwitserse meet-appa- raten-fabriek, de bouw van een prachtige fabriekshal enz. enz. Moeten wij memoreren hoe hij steeds de industrie, het culturele en sportleven in onze gemeente steunde? Op z'n krachtige mede werking aan de Tentoonstelling 1948, op z'n onvermoeid werk voor het Internationaal Biljart-tournooi dat zo'n succes boekte, aan de tot standkoming der prachtige nieuwe sportterreinen, van de nieuwe zweminrichting enz. Wij belichten nog eens z'n steun aan de Vakschool voor schoenmakers en leerlooiers die onder z'n voorzitterschap tot middelbaar werd gepromoveerd, aan de Nijverheidsschool waarvan hij bestuurslid was en die mede onder z'n leiding een nieuw gebouw zag tot stand komen en zo'n grote vlucht nam dat nu reeds uitbreiding nodig is; wij wijzen op het Huis- houd-onderwijs met stiksters-cur- sus en Amabilisschool, terwijl ook de Chr. H.B.S. in Waalwijk onder zijn bestuur tot stand kwam. Zo zouden wij nog door kunnen gaan en toch niet volledig zijn, maar genoeg om te staven dat wij een werkzaam, voortvarend en energiek burgemeester verliezen, die wij no de zien gaan, al gunnen wij hem gaarne deze promotie, die onze bur gemeester en ook onze gemeente eert, de burgemeester die bij elke gelegenheid onze gemeente zo uit stekend wist te representeren en welker standing door hem nooit werd verwaarloosd, integendeel, die hij steeds wist op te houden en te verhogen. Voor dit alles brengen wij hem hartelijk dank en wensen hem in zijn nieuwe, mooie gemeente alle goeds en een even groot succes met z'n werk als in Waalwijk, dan kan hijzelf en Hengelo tevreden zijn. Wij willen tenslotte enige func ties noemen die burgemeester Lam booy vervulde: hij was o.m. voorzit ter der Middelbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie, be stuurslid der Nijverheidsschool, Ere-voorzitter van Waalwijks Be lang, beschermheer van Gilde „St. Crispijn", voorzitter van de Kring van Burgemeesters uit de Lang straat, voorzitter van de Stichting Maatschappelijk Werk, bestuurslid van de N. B. Federatieve Ver. van Vreemdelingenverkeer in N. Br., van 't Hoofdbestuur van O.M.O., van de Planologische dienst, van het Pro vinciaal Opbouw-orgaan, van de Prov. Raad voor Gezinszorg, van 't bestuur van Intercommunale Wo- ningruil-centrale, van de Vereni ging van Gemeenten enz. enz., ter wijl hij president-commissaris was van de Terneuzense Scheepsmaat schappij, de Meelfabriek Smeets te Roermond en commissaris bij Van Doorns Aanhangwagenfabriek te Eindhoven. De Twentse Courant, Katholiek Dagblad voor Twente, waarvan on ze plaatsgenoot en oud-medewerker de heer Jan van den Dungen als redacteur is verbonden, kwam reeds Zaterdagmiddag met een extra editie uit, waarin hooggestemde ar tikelen over de nieuwe burgemees ter. In een gelukwens wordt er op ge wezen dat Mr. Lambooy de eerste katholieke burgemeester van Hen gelo is, wat, gezien de verhouding, alleszins billijk en gerechtvaardigd wordt gacht; kortom, dit blad had Zaterdagmiddag reeds de meest uit voerige inlichtingen en beschrijvin gen, o.m. nog een telefonisch onder houd met de secretaris van W. B., de heer Jan Tielen. Een staaltje van bijzonder knap pe journalistieke activiteit. ontwerpbesluit tot wijziging der begro ting 1951 werd z.h.st. goedgekeurd. Op het verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool voor uitgebreid lager onderwijs te Raamsdonksveer werd goed gunstig beschikt om de nodige gelden tot een bedrag van 734.35 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe methodes voor bedrijfsrekenen, boekhou den en handelskennis. Ook hiermede ging de raad accoord. Een gedeelte van de Kerklaan vanaf de overweg tot de nieuwe weg zal op nieuw worden bestraat over een lengte van 200 m, Deze weg verkeert in een zeer slechte toestand, de waterstaat ad viseerde ztlfs een gehele reconstructie toe te passen. Een crediet van 12.000 is benodigd. De weg wordt 4,5 m. breed met aan weerszijden een rijwielpad van 85 cm. De sloten langs de weg zullen daarom worden gedempt. Een gedeelte van de Raadhuisstraat zal ook worden herbestraat. Mocht er materiaal voldoende zijn, dan zal ook de bocht bij Kuysters worden vergroot. 19 WONINGEN. Het meest belangrijke punt van de gehele agenda vormde het volgende voor stel, n.l. om een crediet goed te keuren van 212.250.voor de bouw van een 19-tal woningwetwoningen. Het is, aldus de voorzitter, zeer moeilijk om tegen woordig aan de centen te komen. De P.N.E.M. heeft die en dus hebben wij overleg gepleegd met dit bedrijf, dat een zeer gelukkig resultaat heeft opgeleverd. Het is de gemeente gelukt een anuï- teitslening los te krijgen tegen 4 en een looptijd van 50 jaren ter financiering van dit belangrijk bouwprogramma. Een 15-tal woningen zullen worden gebouwd in de nieuw aan te leggen Irenestraat en Margrietstraat en 4 in de Raadhuisstraat in Raamsdonk; 10 van de 19 huizen zul len op verzoek van de PNEM worden toegewezen aan personeel dezer maat schappij. De heer Lankhuijzen trad op als tolk van de raad en bracht in hartelijke be woordingen dank aan het ijverige college van B. en W. Om dit klaar te krijgen is heel wat werk en moeite nodig ge weest, zoals ik me dat voorstel, aldus dhr. Lankhuijzen; daarom mogen we er trots op zijn dat we een burgemeester hebben, die bijna dag en nacht klaar staat voor de belangen van onze ge meente. De heer Rodenburg rekende het ook tot zijn plicht een woord van dank uit te spreken, ook mede namens de leden der woningbouwcommissie en prees eveneens de voortvarendheid van de voorzitter. De vuilnisauto van de gemeente zal twee namiddagen per week ter beschik king gesteld worden aan de gemeente Geertruidenberg tegen een bedrag van 7.50 per uur. Deze prijs is zeer voor delig, aangezien de gemeente zich niet moet toeleggen op het verhuren van een vuilnisauto. Hier wordt dit gedaan om een naburige gemeente te helpen; dit gaat in per 1 Oct. '51 en is opzegbaar met 1' maand. Op de uren dat de auto zijn functie vervuld in G'berg, moet onze ge meente zelf een andere vrachtauto huren voor het eigen werk. De raad stemde hierin toe. Ten behoeve van de doortrekking van de Beatrixstraatzal een gedeelte van het perceel grond worden gekocht voor een bedrag van 4.50 per m2 van de Franciscus Maria Stichting alhier. De heer Lankhuijzen opperde wel enig bezwaar dat het bedrag wel wat aan de hoge kant was; hij vond en met hem nog enige leden van de raad, dat het wel 'n schandalige prijs was, temeer nog, daar aangrenzende grond nu ook nog kwam te liggen aan de nieuwe straat en metter tijd ook hier weer voor bouwgrond kon worden verkocht. Het bleef echter bij deze opmerkingen en de raad keurde de ze transactie goed. Het raadsbesluit van 21 April, inhou dende verkoop van grond aan de Beatrix- laan aan W. Glas werd ingetrokken, aangezien deze persoon elders is gaan wonen en van bouwen heeft afgezien. De verordening op de heffing en in vordering van legesgelden (aanvrage rij bewijzen) werd gewijzigd. Ook de ge meente-begroting 1951 onderging enige wijziging. Een bezwaarschrift tegen straatbelasting, werd als niet-ontvangen verklaard, daar de tijd voor reclame hier van verstreken was. Bij de rondvraag zag de heer Vermeer graag dat de Smidsteeg van nog één lichtpunt zou voorzien worden, op welke vraag de voorzitter antwoordde, dat de PNEM reeds hiervan in kennis is gesteld, daar hier nog geen kabel is ge legd. De heer Kieboom stelde tot besluit nog 'n vraag omtrent de kinderbijslag, waar op de voorzitter even later de vergade ring sloof. Het Echtpaar W. v. d. VEN-v. d. LEUR vierde zijn Gouden Huwelijksfeest De Putstraat heeft het gouden paar W. v. d. Ven-v. d. Leur Za terdag j.l. een feest bereid, zoals dat in de Putstraat langzamerhand traditie wordt. Het was werkelijk een magnifiek feest, waaraan heel de buurt deelhad en dat door iedereen in de Putstraat werd meegevierd en meegeleefd. Keurig en stijlvol was de ver siering. 's Morgens om half tien werd 't gouden paar door zeer veel bruid jes van de woning afgehaald, waar eerst een toepasselijk lied werd gezongen en toen trok de lange stoet van 10 auto's naar de Kerk, waar een Plechtige H. Mis met drie Heren werd opgedragen uit dankbaarheid. Na de H. Mis, weer aan de woning aangekomen, droeg Dorine Leyten een mooi vers voor en weer zongen alle bruidjes een lied. Het geschenk van de buurt, een zeer mooie kroonlamp, waar het goud paar erg mee ingenomen was, werd door de voorzitter van het comité, de heer Harry Leijten, onder waarderende woorden over handigd. Op een druk bezochte receptie kwamen velen persoonlijk de gou den bruid en bruidegom geluk wensen, terwijl anderen in de vorm van bloemen en cadeaux en schriftelijke gelukwensen van hun belangstelling blijk gaven. Omstreeks vier ujur kwam de harmonie St. Crispijn haar op wachting maken, de voorzitter, de heer F. Smolders, complimenteer de het gouden paar namens de harmonie en ook namens de bur-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1