HMÏSHEUVEL L00N-0F-ZAND SÏ.JOACHIMSMOER SPRANG AUTO-RIT OUDEN* VAN DAGEN 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 SEPTEMBER 1951. 2 nijverheidsschool voor EEN GEWELDIG SUCCES gcmeester, die tot zijn spijt ver hinderd was. Nog lang heeft de harmonie in de Putstraat op diverse plaatsen voor de juiste feeststemming ge zorgd Om half twee 's middags waren alle kinderen al naar de Luxor- bioscoop getrokken, waar een mooie film werd gedraaid en waar hun ook tractatics werden aange boden. Ook de zieken waren niet ver geten, allen, 19 in getal, kregen 'n fraaie fruitmand. Om 8 uur 's avonds vond in ca fé Frans v. Helvoirt het hoogte punt van de feestelijkheden plaats Toen werd n.l. de revue „Het is Feest" voor het voetlicht gebracht. Iedereen vond het geweldig en het was ook de moeite waard wat de dames en heren uit de Put straat onder leiding van de heer v. d. Meijdenberg ten beste ga ven in alle opzichten was het 'n feest voor oog en oor en speciaal do balletten vielen zeer in de smaak. Het was dan ook zeer op ziin plaats dat de heer Lei. it en na afloop van de revue de schrijver- regisseur een fruitmand aanbood, als dank en waardering voor de moeite die hij er aan had besteed om dit het gouden paar en de ge hele Putstraat aan te bieden. Ook Broeder André, een zoon van het feestvierende echtpaar sprak wel gekozen woorden van dank tot al le mensen uit de Putstraat, die zijn ouders zo'n onvergetelijke dag haoèrien bereid Het was erg gezellig die avond, toen men nog enige tijd bij elkaar bleef en een dansje maakte. Zondagavond werd de revue op voert! voor de jongelui uit de Put straat, Zo hoeft de Putstraat duidelijk laten zien, hoe men in eensgezinde samenwerking een prachtig stijl vol feest kan vieren. Wij voegen gaarne onze geluk wensen bij de ontelbare anderen en spreken gaarne ook de hoop uit dot het gouden paar nog menig jaar in liefde en goede gezond heid met elkaar moge leven. Voorts kunnen wij nog meedelen dat de plannen voor uitbreiding goede vordering maken en ook de totstandkoming van een voorberei dende cursus M.T.S. vermoedelijk in het a.s. jaar tot stand komt, waar mee grote belangen zullen zijn ge diend. BENOEMING. Z. H. Exc. .Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenboscli, heeft benoemd tot lid der Com missie van Toezicht op de Kerk muziek voor de dekenaten Heus- den en Waalwijk, de HoogEcrw. heer L. Pooyackers, deken en pastoor te Drunen. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenoot dhr. B. Buddingh, onderwijzer te Schie dam, werd benoemd tot Hoofd ener school met de Bijbel te Pernis. GEMEENTERAAD WAALWIJK. INDUSTRIE WONINGBOUW TE WAALWIJK. Het gemeentebestuur van Waal wijk is van plan over te gaah tot de bouw van minstens 30 eenvou dige woningen, die alle of groten deels komen te liggen in aanslui- ting op de laatste nieuwbouw aan de Oostzijde van de Putstraat. De ze woningen zullen hele of gedu pliceerde woningen zijn, waarbij het de bedoeling is, dat voor ge zinnen met meerdere kinderen gehele en voor b.v. jonggehuwden een boven- of benedenwoning wordt beschikbaar gesteld De in houd van een gehele woning zal 275 M3. bedragen. De bouw van deze woningen is momenteel in Waalwijk niet mogelijk zonder dat van de zijde van de gewoonlijk het meest belanghebbenden, n.l. Ie industrieën en grotere handels kantoren een bijdrage a fonds per- du wordt gegeven, zoals dit in di verse andere gemeenten ook reeds is geschied. Deze bijdrage wordt momenteel gesteld op 700. (maximum 800.—) per gehele woning, terwijl dit bedrag ook voor een gedupliceerde woning kan worden aangehouden. Het de finitieve bedrag kan eerst met juistheid worden vastgesteld op 'l ogenblik van het aangaan van de geldlening door de gemeente. Wanneer een industrie of han delsonderneming voor een of meerdere woningen zou willen medewerken, krijgt zij gedurende 10 jaren na het tot stand komen van de betreffende woningen, de gelegenheid om iemand van het bij haar in dienst zijnd personeel met zijn gezin hierin te laten wo nen tegen de gebruikelijke huur voorwaarden, die voor een gehele woning pl.m, fi.en voor een duplex beneden- of bovenwoning pl.m. 4.50 zal bedragen. Behou dens zeer bijzondere omstandig heden zal op iedere 3 woningen een woning ter beschikking moe ten worden gesteld van de in Waalwijk woonachtige werkne mers. die dan door het betrekken van deze woningen beschikbare woonruimte vrij maken. Gegadigden kunnen voor 23 September a.s. bij het gemeente bestuur opgeven of zij aan dit plan willen meewerken. Aangezien het te verwachten is, dat er meer vraag zal zijn dan het aantal wo ningen dat door de gemeente mag worden gebouwd, zal mogelijk niet aan iedere aanvraag geheel kun nen worden voldaan. WAALWIJK EN OMSTREKEN. Dat de belangstelling in en voor .onze Nijverheidsschool steeds groeit moge blijken uit het volgende feit, dat zij op het ogenblik 588 leerlin gen telt, d.w.z. 331 leerlingen in de Dagschool en 257 in de Avond school. Zij zijn verdeeld als volgt: Dagschool: 331 leerlingen; schilders_ 26; timmeren 89; elec- triciens 25; smeden-bankwerken 118; schoenmakers 73. (Het nieuwe schooljaar telt 117 nieuwe aangiften, waaronder 23 schoenmakers, een verblijdend ge tal). Avondschool: 257 leerlingen; schilders 34; schoenmakers 71; smeden-bankwerken 73; timmeren 54; electriciens 13; metselaars 12. (Het nieuwe schooljaar bracht 144 aangiften, waaronder 41 schoenma kers). Openbare vergadering op Don derdag 20 September 1951, te 19J^ uur, ten gemcentehuize. Punten van behandeling Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel inzake verlenging van de buur van lokalen der open bare lagere school aan de Chris- tcl ijler hogere burgerschool. 4. Voorstel tot liet aanvragen en aanvaarden uit 's rijks kas van definitieve voorschotten en bij dragen voor de in 1946 gebouwde 16 arbei d erswö n i ngcn 5. Voorstel inzake toekenning van een premie ingevolge de pre mieregeling woningverbetering en -splitsing, 6. Voorstel tot uitgifte in erf pacht van een terrein aan de Oos I erhavenkade aan H. v. Mil. 7. Voorstel tot wijziging der verordening op de beffing van sfraatbe'asting. 8. Benoeming van leden der commissie van advies inzake vor dering van woonruimte. 9. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan de afde ling Baardwijk van de Katholieke Arbeiders Jeugd (prac-advies nr 462). 10. Voorstel inzake kasgeldvoor zieningen. 11. Wijziging der begroting 1951. Nr. 462. Onderwerp Verst rekkinn geldlening Op 2 Februari 1950 besloot Uw College, een bedrag van J 1000. uit !e lenen aan de Katholieke Ar beidersbeweging. afdeling Waal wijk, zulks ten behoeve van de bouw van een clubhuis door de afdeling St. Clemens te Baardwijk van de Katholieke Arbeidersjeugd. Tegen dit raadsbesluit hebben de Ged. Staten bezwaar gemaakt, omdat zij van oordeel waren, dat de gekozen vorm van hulpverle ning niet voldoende zekerheid voor de gemeente bood. De genoemde afdeling van de Katholieke Arbeidersjeugd wendt zich thans andermaal tot de ge meente met het verzoek, hulp te verlenen hij de financiering van bet gestichte clubgebouw. Zij vraagt thans een renteloos voor schot van 500.-—. af te lossen in ten hoogste 5 jaren, onder per soonlijke garantie voor tijdelijke aflossing door 2 bestuursleden der afdeling, ieder voor bet gehele bedrag der lening Ons vergewist hebbende, dat tegen geld verstrek king ónder zo danige garantie van de zijde der (icd. Stalen geen bezwaar bestaal, stellen wij U voor, aan de aan vraagster per 16 October 1951 een geldlening van 500.te ver strekken, af te lossen in 5 jaren <*rste aflossing per 16 October 1952. Echter hebben wy, teneinde in dit opzicht geen ongewenste pre cedenten te scheppen, geen vrij heid kunnen vinden U voor te stellen het geld bij wijze van ren teloos voorschot beschikbaar te stellen, doch tegen betaling van een rente van 4 DE KUNSTKRING OPENT HET SEIZOEN MET i.DE INGEBEELDE ZIEKE". Aanstaande Dinsdagavond zal de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap haar nieuwe seizoen openen met hel bekende blijspel van Molière ,,De ingebeelde zieke", welk spel ten tonele gebracht zal' worden door lipt Amsterdams To neelgezelschap. dat dit keer on der regie staat van Kees van Ier- sel. Ondanks een afstand van 300 jaar is de grote Molière nog steeds in staat de moderne mensen te boeien, hen te doen lachen om de farce van de eeuwig menselijke tekortkomingen. In ,,De Ingebeel de zieke" krijgen we Argan te zien, bet bekende type met de honderd en een kwaaltjes en de duizend en een flesjes en potjes een man die zichzelf het meest beklagenswaardige schepsel vindt tor wereld. Deze man wenst voor zijn dochter een geneesheer als man. om zo de bron bij de hand te hebben die hem de hulp en de geneesmiddelen verschaft voor zijn vermeende kwalen. En in de intrigue die ontstaat wanneer zyn huisgenoten de dochter te hulp komen en ook de vader willen helpen, krijgt Molière dan de ge legenheid de draak te steken met geheel de medische wetenschap Het Amsterdams Toneel-Gezel schap is volgens de recensies die we tot nu toe lazen, door zijn re gisseur Kees van Icrsel in de rich ting van het komische gestuurd dit aspect, als het meest spreken de ongetwijfeld, heeft inen ten volle willen benadrukken en wij geloven zeker dat men hierin ten volle slaagt, wanneer men Louis Saalborn in de hoofdrol heeft. De ze is met zijn fonkelend comisch talent zeer zeker in staat, een ge stalte op het toneel te zetten, waar van alle mogelijkheden zijn uitge buit, en wij twijfelen er geen mo ment aan of de Kunstkring begint haar seizoen zeer vrolijk. POLEN IN LIEFDESGESTICHT TE v.in. BAARDWIJK. Door de Regering werd kortge leden besloten 200 ouden van da gen, die van have en goed uit Po len werden verdreven en de laatste tijd als „D.P.'s" (verplaatste perso nen) in Duitse kampen verbleven, in Nederland toe te laten. De verschillende kerkgenoot schappen hebben daartoe het initia tief genomen en zich voor onder houd en huisvesting dezer „verdre venen" garant gesteld. Een daad van naastenliefde, welke de initia tiefnemers tot ere strekt. Dezer dagen arriveerde in de Langstraat een groep van deze per sonen, die in deze omgeving in ver schillende inrichtingen werden on dergebracht. Naar wij vernemen werden twee hunner opgenomen in het Liefdes- sesticht St. Antonius der Zusters J. M. J. te v.m. Baardwijk. Wij nemen aan. dat de oudjes hier spoedig op verhaal zullen komen en hopen dat zij een tijd van rust tegemoet gaan. HARMONIE „ST. JAN". In de j.l. Donderdagavond gehou den druk bezochte algemene verga dering van de Harmonie „St. Jan", werd o.m. de bestuursvacature aan gevuld. Met algem. stemmen werd de heer C. v. Dongen tot nieuw be stuurslid gekozen, die deze benoe ming inmiddels heeft aangenomen. De verkiezing van een nieuwe voorzitter werd tot een volgende vergadering aangehouden. Er werden voorts op deze zeer geanimeerde vergadering diverse huishoudelijke aangelegenheden be handeld, speciaal om een trouw re petitie-bezoek te bevorderen. De laatste tijd valt er gelukkig weer een grote activiteit bij de leden te constateren en is het repetitie-be zoek zeer bevredigend. Laten we hopen dat de getroffen regelingen er toe zullen bijdragen deze op leving te bestendigen en de harmo nie weer spoedig op hoger peil te brengen. LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Naar men ons meedeelt heeft de h°er M. P. v. Loon zich genood zaakt gezien, in verband met ziio werkzaamheden elders, het voorzit terschap der Liedertafel neer te leggen. De heer v. Loon hepft deze func tie vanaf 1946 vervuld en in deze vijf jaar ongetwijfeld grote verdien sten voor de vereniging gehad. AGENDA. Maandag 17 Sent.: Serenade dames en heren „Oefening en Vermaak" kwart over zeven. Woensdag 19 Sept.: Repetitie da meskoor „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 23 Sept.: Repetitie Mannen koor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". ATHLETIEK. Door leden van de atletiekver eniging „Juliana" alhier werden gisteren de volgende successen ge boekt: Op de wedstrijden voor de Bos sche kampioenschappen was mej. A. Didden bij de 100 M. dames No. 4 in 14 sec., bij het verspringen No. 3 met 4.79 M. en bij het hoogspringen No. 3 met 1.40 m. C. v. d. Wiel werd bij de 1500 M. heren No. 9 in 42.6 sec., A. v. Ra- vestijn werd op dit nummer 15e, terwijl hij bij de 100 M. 5e werd in 13 sec. A. Timmermans werd 5e in het nummer 3000 M. in 9 min. 41 sec. en daarmee le van de deelnemende C-klassers. A. v. Ravestijn werd in dit nummer 12e in 10 min. 58 sec. Op de clubkampioenschappen in Den Haag werd N. Tolsma 6e op de 3000 M. in 9 min. 41 sec. AANRIJDING. Zondagavond kwamen de wiel- rijdster A. N. alhier en de wielrij der A. v. K. uit Dongen op 't fiets pad langs de Noorder Parallelweg op tot nog toe onbekende wijze met elkaar in botsing. Deze botsing was zo hevig dat v. K. bleef liggen. Dr. Langemeijer, die spoedig ter plaat se was, constateerde lichte hersen schudding. v. K. werd per brancard naar het ziekenhuis gebracht waar hij behandeld werd. Hierna kon hij per ziekenauto naar Dongen wor den vervoerd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: herenrijwiel, hand schoen, bril, hoofddoek, schroeven draaier, binnenband, portemonnaie, zilveren broche, dameshandschoen. Verloren: gouden broche, bruine vulpen, portemonnaie, actetas met inhoud, polshorloge, twee steps, zwarte handschoen, halsketting met medailles, portemonnaie, capychon. CIRCUS STRASSBURGER GEARRIVEERD. (De komst van een groot circus is altijd weer voor elke stad, klein of groot, een evenement, dat als een magneet werkt op .oud en jong. En zo was er dan op het Vredesplein na de aankomst van de lange extra-trein van hét cir cus Strassburger te Waalwijk een drukte van je welste. Want een ieder wilde de opbouw zien of wilde zich om lien uur van kaar ten voorzien, zodat er zich een zeer lange rij voor de cassa be vond, Circus Strassburger heeft in de loop der jaren in ons land een voortreffelijke reputatie opge bouwd en ook in Waalwijk kent men dit circus sedert het vorige Nazoek. En omdat de belangstel ling toen zo groot was en een ver blijf van twee dagen eigenlijk te kort bleek, speelt men thans drie dagen in het hartje van de Lang straat, mede door het feit, dat het circus dit seizoen Tilburg niet be zoekt en het bezoek aan 's-Her- togenbos'ch met Pinksteren samen ging met de pokkentijd, toen er weinig Langstraters naar Brabants hoofdstad togen. Men heeft dus thans gelegenheid de schade in te halen. De opbouw van de grote tent en het verdert circusdorp gaat bij Strassburger ordelijk en zonder geschreeuw. Een ieder weet, wat hem te doen staat, ondanks het feit, dat door de grote apparatuur voor de waterpantomime, er veel werk meer is, al heeft de directie voor de opbouw daarvan een apar te colonne gevorderd. Alsmaar meer wagens reden van de losplaats aan en weldra staken de vier grote masten de lucht in en korte tijd daarna werd het grote zeil opgehesen, waarna hel zwaar ste werk gedaan was. Zonder haast koipt men met de onbouw klaar en dit is des te verwonderljjkei omdat Zondagavond om 11 uur de slotmuzick der circusvoorstelling nog te Gouda klonk. Men moet voor een dergelijke organisatie wel een grote bewondering hebben. Til de loop van de middag, toen dc stallen opgebouwd en ingericht waren, betrokken Strassburgers beroemde paarden hun woning. Olifanten, kamelen, zebra's en nog vele andere dieren volgden, ter wijl in de hooiwagens leeuwen en tijgers hun middagslaapje deden En als deze courant in Uw bus valt, zal de laatste hand aan de opbouw gelegd worden en zullen de vlijtige circusmensen met aan bet hoofd Karei Strassburger, thans onze landgenoot, nog enige uren kunnen rusten tot om zeven uur de bel zal klinken om zich gereed te maken voor de openings voorstelling vanavond. En dat daarvoor grote belangstelling zal bestaan, daaraan twijfelen we niet. NOG EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. brigade uit Breda daverden voor en langs de stoet om de nodige verkeersproble men op alle punten tijdig op te lossen: de motor-ordonnancen Hamers en v. d. Put snorden langs de lange colonne om het verband te houden en de nodige in structies over te brengen. Voorop reeds het dagelijks bestuur van het comité, de heren Tuerlings, Rem meren, v. d. Linden, met de ijverige da mesleden Mevr. Schalken-v. d. Schaaf, Mevr. Wennekes-v. Campen en Mevr. Hendriks-Vloemans. terwijl de andere comitéleden in de auto-cars hun diensten deden, bijgestaan door een 25-tal voor komende dames, die niets teveel was, om het de deelnemers naar de zin te maken. Achteraan volgde de auto met dokter Wijtenburg, dokter Frederiks en Pater Wygers, de bestelauto's met verplegend materiaal, reparatie-materiaal met mon teur etc. Over de provinciale weg ging de rou te naar Loonopzand, Tilburg Ringbaan Oost, Broekhovenseweg. Hilvarenb'eek, Esbeek.Lage Mierde, Hulsel, Bladel, Ha. pert, Hogeloon, Ves«em, Middelbeers, Öirschot, Moergestel, Groot-Speijck, waar de kleine kapel van Euphonia de aankomenden met muziek verwelkomde. Heerlijk smaakte de koffietafel daar be reid en de lunchpakketten deden hier hun goede diensten, 't Zat er heerlijk in Gods vrije natuur onder het hoog. geboomte rond de restauratie, doch de Euphonia- kapel blies haar lustige deuntjes en voorwaar menig oud manneke en oud besje kreeg de"behoring nog een dansje te wagen cn de dienstvaardige hulpen waren niet ongenegen om ook op de dansvloer hun lieftallige diensten te be wijzen. Doch er is een tijd van komen en van gaan en het kostte het comité weinig moeite om de bereidwillige deel nemers weer om half zeven in hun au to's te krijgen om over Oisterwijk, Uden. hout, Loonopzand, Kaatsheuvel te berei ken, waar het zwart zag van het wach tende volk. Drie harmoniecorpsen ston den bij de Broeders klaar om de thuis komenden een Welkom toe te spelen en langzaam trok dan de stoet door de straten. Alle wagens hadden hun lichten aan en dankbaar wuivend en lachend om te laten zien hoe blij ze waren, ging het naar de Markt, waar het gehele plein zich ^ulde met auto's en bussen, de dui zenden die gekomen waren om deze laat ste momenten bij te wonen, nauwelijks plaats overlatend. Door de goede zorgen van het radio- electrotechnisch bureau van de heer Sjcf de Brouwer, stond een duidelijke geluids installatie opgesteld, waarvoor Burge meester Mr. v. d. Heijden een woord richtte tot het publiek. Hij zeide, vandaag aan de stoet deelnemend, gezien te heb ben, dat wat hier geboden is een middel is, om zich niet oud te voelen. Hij heeft de blije gezichten gezien, meegemaakt hoe de oudjes zelfs tot een dansje in staat waren en moet getuigen, dat wat het comité hier gedaan heeft, een mooi werk is, dat waardering verdient. Hij brengt dan dank aan het comité, zich richtend tot diens voorzitter, de heer Tuerlings, brengt hulde voor het geno men initiatief en voor het grote goed georganiseerde werk hier in te waarderen samenwerking tot stand gebracht, de hoop uitsprekende, dat met eenzelfde werklust ook de komende jaren de or ganisatie zal blijven werken. Dan richt zich de voorzitter tot het publiek met een uitvoerige rede, die men in ons volgend nummer in extenso vindt. Vandaag viert het echtpaar C. Hendriks-Stokwielder zijn gouden huwelijksfeest. Vanmorgen was er o.m. een plechtige H. Mis. Van avond zal er een serenade zijn door „Oefening en Vermaak". We komen nog nader op dit feest terug, maar bieden het gouden paar reeds graag onze gelukwensen aan en wensen hen nog een gezellige dag toe. Een nieuw kampioenschap op de naam Kaatsheuvel We mogen het een nieuw record noe men, een nieuw kampioenschap op Kaatsheuvels!; naam, wat Zaterdag 15 September door onze plaats is gepres teerd. Volgens de geniiotoriseerde Rijks- verkeerspolitie, die op kéurige wijze de stoet van Ouden van Dagen op de tocht begeleidde is Kaatsheuvel de grootste colonne, waaraan zij tot heden hun diensten gaven. Ruirn 70 luxe wagens, diverse bestelwagens en vier grote auto cars van v. Dijk's Reisbureau uit den Bosch vormden een file, die zonder ab normale gapingen ruim 4 km. weglengte besloeg. Geen wonder, dat op alle plaatsen waar de oudjes passeerden allés uitliep om deze tocht gade te slaan. Reeds uren vooraf was Kautsheuvel in actie, en op alle gezichten stond de voldane lach van sympathie met wat .weer ging gébeuren. Opgepoetst en op gekleed stonden de oudjes reeds klaar als hun auto voorreed en moest er ook al even gewacht worden eer de stoet zich in beweging kon stellen, daar eerst na nauwkeurige controle afgéreden kon worden, geen nood, men zat al heerlijk in de auto of in de fijne bus en 't wach ten duurde in die stemming heus niet te lang. Kwart vozr 2 zette de stoet zich in beweging en onder 't voorbij rijden wer. den op de hoek Peperstraat de fijn vér- zorgde pakketten uitgereikt, die opnieuw blije gezichten ten gevolge hadden. Langs de gehele weg vanaf het Missiehuis tot aan de Vaart was het een filé van op dringende wuivende mensen, die hun oudjes een goede reis toewensten. Twee machtige figuren van de Motor-verkeers. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM. Zaterdag herdacht de heer J. v. Rijs wijk het feit dat hij 25 jaar geleden als chef van de afdeling Snijderij bij de fa. Martino in dienst trad. Om 12 uur werd de jubilaris met zijn echtgenote in Euphonia gehuldigd, waar hij door de directie, collega's en het per soneel van zijn afdeling hartelijk werd toegesproken. Verschillende prachtige cadeaux werden hem hier aangeboden, terwijl hij tevens flink in de bloemetjes werd gezet. Ook door de afdeling Stik- kerij werd hem nog een cadeau aange boden, daar., de Jubilaris hiervan ook ruim 20 jaar de leiding had. 's Avonds werden te zijnen huize de feestelijkheden voortgezet waar de gasten een hartelijke ontvangst ten deel viel en waar het er zeer gezellig naar toe ging. BEKRONINGEN. Op de tentoonstelling van de Kynolo- genclub De Baronie, welke- gehouden werd op Zondag 16 September in het gebouw van de Groenteveiling te Breda, behaalde Mevr. Wennekes-v. Campen met Retriever, Reu, Golden Cimarran v. Staverden in de Open Klasse 1ste prijs Uitmuntend, kampioensprijs en speciale prijs. Mej. Tonny Hooimayer met Keeshond, reu, Singilinski's Evert le pr. Goéd; in de jeugdklasse; de Eerw. Broeders met Singilinski's Caske, reu, in de open kl. 3e pr. Z.Z. eveneens Keeshond; en de heer H. Elshout in de Puppy-klasse met Singilinski's Frieda teef de le pr. Z.G. R.K. MUZIEKSCHOOL. Dezer dagen gingen circulaires uit van de R.K. Muziekschool in Kaatsheuvel, waar gelegenheid wordt geboden om zo wel groeplessen als privaatlessen te ne men. In de groepslessen, wélke gegeven worden door de heer C. Oremus te Zeist, wordt de algemene muzikale vorming verzorgd: het ontwikkelen van het ge hoor: het gevoel voor maat en rythme, de vorming van de stem, het leren lezen van het notenschrift. Deze klasse draagt de naam van solvége klasse. Hieraan wordt één uur les gegeven per week. Daarnaast kan men de volgende in strumenten leren bespelen: piano, viool, accordeon, guitaar, mandoline, banjo, enz. Ook wordt er nog een blokfluitcur sus aan de school verbonden. Naast de heer Oremus is Mej. L. Simons aan de school verbonden voor de piano-lessen. De lessen worden op Donderdag en Za terdag gegeven in de St. Jansschool. De directie wordt gevoerd door het Hoofd der St. Jansschool te Kaatsheuvel. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo zaal W. Smit. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 u. n.m. rep. Harm. Kon. Muz. Géz. Euphonia. Woensdag 6 u. n.m. Apollo Theater: Havenratten in San Diego. 18 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. rep. Dames koor Bel Canto. Donderdag 8.30 u. n.m. repetitie Ge- mengd_ koor Bel Canto, daarna repetitie Mannenkoor Bel Canto. BELANGRIJKE VERBETERINGEN. Door de bouw van een aan alle ver eisten voldoende muziekkiosk, gepaard aan de verbreding van een gedeelte der Kerkstraat, Kloosterstraat en Wetering straat annex vernieuwing der trottoirs in genoemde straten, is in een dringende behoefte voorzien. Ook de gemeentelijke dranagevelden hebben een intensieve verandering on dergaan door de bouw van een geheel nieuw aan de eisen des tijds aangepast pompstation, geheel geautomatiseerd. De aannemer, de heer van Arkel uit Gorinchem, hoopt z'n werk binnen en kele weken op te leveren. AANRIJDING. Met 'n flinke vaart naderde vanuit richting Loonopzand 'n auto, bestuurd door dhr. Sprangers uit Dongen, toen het zoontje van dhr. Oérlemans, alhier woonachtig, met zijn fiets de weg wilde oversteken. Door krachtig te remmen wist hij de wagen tot stilstand te bren gen, doch niet voordat deze eenmaal om sloeg en in een langs de weg gelegen sloot belandde. Een aanrijding kon hij echter niet méér verhinderen, doch erger was voorkomen. Dr. Smals was spoedig ter plaatse en achtte overbrenging naar het ziekenhuis voor beiden noodzakelijk. De auto werd zwaar beschadigd. DE VERLICHTING. De straatlantaarn op het kruispunt bij de kerk is vorige winter bij 'n storm kapot gewaaid, doch tot op heden werd deze nog niet hersteld. Ons dorpje is 's avonds toch reeds zo schaars verlicht, dat deze ene werkelijk niet kan gemist worden en zekér niet op 'n kruispunt. Wij hopen dat hier speciale aandacht aan zal besteed worden en tot 'n spoe dig herstel aanleiding zal geven. GYMNASTIEKDEMONSTRATIE. Zondagmiddag was de R.K. Gymna stiekvereniging „Kunst en Kracht" uit baardwijk op bezoek in Elshout. Nadat de turners en turnsters in keu rige formatie een mars door Elshout had den gemaakt en daarbij veel bekijks had den van de ingezetenen, trokken zij naar een terrein achter de kerk voor het ge ven van een gymnastiekdemonstratie. Waar een dergelijke demonstratie in Elshout, waar geen gymnastiekvereniging is, wel een zeldzaamheid genoemd mag worden en de baten ten goede zouden komen aan het nieuwe parochiehuis, had. den we verwacht dat „Kunst en Kracht" niet over belangstelling te klagen zou hebben, doch de toeloop van het publiek was niet bijster groot. Na een openingswoord van de Zèer- eerw. heer Pastoor en een korte inlei ding van de voorzitter van „Kunst en Kracht", werd het zeer variërend en aantrekkelijk programma in een non stop-tempo afgewerkt. Speciaal mogen we hier vermélden de grond gymnastiek door de meisjes, de oefeningen op de evenwichtsbalk, de fantasie-oefening van de heren en het brugwerken van de heren. Ook de rhyth. mische oefeningen slaagden over het al gemeen zeer goed. Verschillende oefe ningen werden besloten met fraai opge bouwde groepen. De nummers werden aangekondigd en toegelicht door de voorzitter van K. en K., waarbij de geluidsinstallatie van van Engelen goede diensten bewees. Ook voor de muzikale begeleiding en opluiste ring kwam deze installatie uitstekend van pas. Deze demonstratie heeft ongetwijfeld het nut en de veelzijdigheid van de mooie turnsport aangetoond en de belangstel ling hiervoor in Elshout doen stijgen, getuige de waarderende woorden dié de Zeereerw. heer Pastoor aan het slot tot „Kunst en Kracht" richtte. Zijn Eerw. vond het een uitstekende propaganda voor deze gezonde sport, die ongetwij feld ook in Elshout spoedig béoefend zal gaan worden. BRAND IN BOERDERIJ. Brandweer kon erger voorkomen. Hedenmorgen omstreeks half vier brak brand uit op de hooizolder van de na genoeg nieuwe boerderij van de heer Geelen in de Kerkstraat alhiér. Het vuur greep snel om zich heen in het kurkdroge hooi. Ogenblikkelijk werd de brandweer ge alarmeerd, die gelukkig zeer gauw op de plaats des onhéils was en krachtdadig het vuur bestreed. Aan dit snelle optre den is het te danken, dat de brand be perkt bleef tot het achterhuis en dat er geen grotere schade werd aangericht. Het vee was in véiligheid, alleen een konijn met 7 jongen werd het slachtoffer van het vuur. Ook het dak van het vqjbr- huis liep enige schade op. Het materiaal kon ook tijdig naar buiten worden ge sleept. De waterschadé is echter nogal groot. Niettemin is het een geluk bij een on geluk dat de brandweer erger kon voor komen. GOUDEN BRUILOFT. Woensdag 3 October a.s. hoopt het echtpaar Adr. Pruijssers-Spierings alhier de dag te herdenken dat het vóór 50 jaar door de band des huwelijks werd verbonden. Het zal het gouden paar, dat zich nog in een goéde gezondheid mag verheugen, die dag zeker niet aan belangstelling ont breken.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2