VtëALWYK bij Uw shag. djt Pakje VOETBAL. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 OCTOBER 1951 2 JAARMARKT te Waalwijk op Don derdag 11 Oct. a s. "Bevonden en verloren. .'.„met Mascotte gaat-ie goed! 3-tal woordvoerders aan, waarbij t licht het onderwerp was. De heren Verschuren, Rodenburg en Kie- vroegen de aandacht van resp. de Poldersteeg, waar het nog al tame lijk donker was 's avonds. De heer Rodenburg wilde de Bo- tersteeg van licht laten voorzien en de heer Kieboom had nog een Knib- belsteeg in het donker. Wat die twee steegjes betreft zal worden nagegaan of verlichting mogelijk is, doch de Boterdijk ver lichten komt te kostbaar uit voor de enkele huizen die er staan. Om er een lichtpunt te plaatsen, zal na der worden bekeken. Tegen kwart over 8 sloot burge meester Prinssen de vergadering. VERREGAANDE BALDADIGHEID. Zondagmiddag hebben onbevoeg den zich toegang verschaft tot de meelfabriek van de Gebrs. Teur- lings aan de Haven, door het in drukken van een ruit. Het gehele kantoor werd overhoop gehaald, inktpotten werden over de grond gesmeten, er werd met veekoekjea door de fabriek gegooid, de lampen werden vernield enz. enz. Er werd echter in het geheel niets vermist. De politie, die de zaak in onder soek heeft, meent met jeugdige in brekers te doen te hebben, wier baldadigheid echter wel erg ver ging. Verloren: zilveren broche; kalf (pink); twee baretten; motorduo; jachthond; gouden damesarmband horloge, zilveren damesarmband; Welpendas; zwarte damesjurk; zil veren kettinkje; georgette shawl; dubbele rijwieltas; sleutels; porte- monnaie; bril. Gevonden: jongensjasje; hond; actetas; step; rozenkrans; zadeldek; baby-schoentje; twee armbandjes. AGENDA. Woensdag 10 Oct. 8 uur: repetitie Dameskoor „Oefening en Ver maak" bij Hotel Verwiel. Zondag 14 Oct. 12 uur: repetitie Mannenkoor „Oefening en Ver maak" in De Twee Kolommen. OPERA „DER FREISCHÜTZ. Agenda: Dinsdag 9 Oct. 8 uur: toneelrepeti tie solisten, koor en orkest. Donderdag 11 Oct. 8 uur: orkest repetitie op de Kegelbaan. 9 uur: solistenrepetitie op de Ke gelbaan. Vrijdag 12 Oct. 8 uur: solisten repetitie Studio van Boort. conditie. De meerderheid van WSC vóór de rust resulteerde in geen enkel doelpunt. Na de rust zou dan de slag ge slagen worden. WSC trapte af, doch de Waalwij kers waren nog niet op de helft van de Reusel-zijde door gedrongen, of de bal was weer voor de WSC-doelmond, waar v. Adel- berg met een machtige zweefduik een bonk van een schot onschade lijk maakte: corner. Deze goed voor doel gebracht, gekopt, doch half ge raakt, deed de bal bij één der Reu- sel-voorwaartsen op zijn reeds in beweging zijnde voet belanden. Oerhard en onhoudbaar was het 20 geworden. Vanaf dit moment was WSC een geslagen ploeg. Open aanvallen van Reusel. te kort spel van WSC. Toen dan ook Piet Blij levens nog uitviel, waardoor v. Heijst op de ï'echts- backplaats kwam, Pulles r.binnen, Couwenberg r.buiten en Jos Blij- levens middenvoor werd, kwam er even schot in. Succes aan de andere kant, waar een voorzet van rechts ineens werd ingeknald door de linksbuiten, 30, ogenblikkelijk ge volgd door een prima aanval van WSC, waaruit Couwenberg prach tig scoorde; 31. Dit kon het keer punt zijn. Een volgende aanval bracht de bal in het doel (achter de doellijn), doch de scheidsrechter had dit niet kunnen constateren. Even boog de Reusel-verdediging door, doch ze had genoeg kracht om zich weer te herstellen. De laatste fase van de strijd bracht wel kan sen, doch geen doelpunten meer. De scheidsrechter leidde naar ie ders tevredenheid. R.K.C.—HIERONYMUS. Zoals reeds eerder gebeurd is, was het weer Vrouwe Fortuna die een stokje moest steken voor een zeker schijnende overwinning van RKC, want 1 minuut voor 't einde, toen RKC met 32 vóór stond, kreeg M. de Bruine een bal ver keerd op zijn schoen waardoor die onbereikbaar voor de keeper in ei gen doel verdween. Het ging goed in het begin; hoe wel Tilburg in een snel tempo startte, namen de geel-blauwen toch gauw het heft in handen en reeds na 5 minuten tikte Mahieu uit een voorzet van De Cloe de bal over de keeper; 10. Iiieronymus zit echter niet bij de pakken neer en ze snijden met hun snelle passes herhaalde malen door de RKC-verdediging, maar er is i steeds een mannetje en in laatste 1 instantie de keeper die de v/eg ver spert. Aan beiden kanten wordt goed gespeeld en we zien dar. ook vele gevaarlijke momenten zoals de safe die keeper Ritmeier moest verrich ten om ten koste van een corner zijn doel zuiver te houden, terwijl uit diezelfde corner een schot op doel gelost wordt, dat J. de Bruine nog op het nippertje kan opruimen. Langzaam komt er echter een R.K.C.-overwicht, doch nadat on danks na pl.m. 40 min. de Tilburgse rechtsbuiten met een mooi schot gelijk maakt, is het L. v. d. Gouw die na prachtig doorzetten de ge lijke stand in een 21 voorsprong omzet. Hiermee gaat de rust in. Ook na de rust loopt RKC hard van stapel en na een reeks gevaar lijke aanvallen kan C. de Cloe met één van zijn befaamde rushes de Tilburgse achterhoede passeren en onhoudbaar voor de keeper inschie ten; 3—1. Het geluk is echter van korte duur; de snelle midvoor van Hie- ronymus krijgt een bal van rechts aangespeeld en als stopperspil ten Haaff dan struikelt, is het pleit be slist; 32. Aan beide zijden wordt dan het tempo verhoogd, ten koste echter van het spelpeil, dat zakt naarmate de wedstrijd ouder wordt. Het laat ste kwartier gooit Tilburg alles in de aanval, terwijl RKC zich veilig wanend zich terugtrekt in de ver dediging. Het lijkt er cp dat de wedstrijd dan gewonnen is voor Waalwijk, want het wil de Tilbur- gers niet meer lukken, maar zoals hierboven reeds gezegd, het geluk reikt ze de hand en zo worden de punten toch nog verdeeld tot grote vreugde van Hieronymus en haar aanhang. Al met al was dit een fai re en snelle wedstrijd, mede dank zij de strakke leiding van de arbi ter. Voor de reserves was het een zwarte dag vandaag; het 2e elftal moest door een 32 nederlaag de puntjes bij WSC 2 laten. Ruststand 21 voor RKC. Het derde kon het ook niet ver der brengen en verloren met 31 op eigen terrein van Baardwijk 3, evenals RKC 4 dat Hieronymus 4 op bezoek kreeg en prompt met 42 geklopt werd. •M 6J M KOMEN DE GLORIEDAGEN VAN BAARDWIJK TERUG Vier elftallen in het veld: 8 punten! Baardwijk 4—DVVC 2 7—1 RKC 4Baard wijk 3 13 Wilhelmina 3Baardwijk 2 25 BAARDWIJK—O.S.S. '20 3—0 Wat hebben we genoten op het Juliana-Sportpark. Eindelijk zagen we in Waalwijk weer echt fijn voet bal. Vóór de wedstrijd vroeg de uit stekende scheidsrechter B. A. de Vree uit Spijk om 1 minuut stilte voor een overleden Bondslid. Daar na kwam de aftrap. OSS zette met de zon en de wind in de rug direct fel op. Het leek wel of de Juliana-mensen er even uit waren. Het hart van vele Baard- wij kers klopte de eerste tien minu ten angstig. Deze angst bleek onno dig. De middenlinie die eindelijk een werkelijke middenlinie gewor den schijnt te zijn brak alle aan vallen. De Baardwijkse backs had den het daardoor niet al te lastig. Tot de rust wist OSS de stand gelijk te houden. Daarna was de Baardwijk-zege niet meer te keren. OSS achtte het van meer belang om op de man te letten dan op de bal. De snelle Juliana-buitens glipten echter langs de Ossers heen en de goals kwamen. De rust was nog geen vijf minuten verleden tijd, of zo'n geval deed zich voor. De Baardwijkse linksbuiten kreeg de bal toegespeeld, de rechtsbinnen van OSS probeerde de Juliana-man te raken, maar meesterlijk glipte die langs hem heen, passeerde een back die ook de man belangrijker vond dan de bal, komt vrij ander halve meter voor de goal, een schot10. Direct hierna valt wegens een beenblessure v. d. Water uit. De Haan, een back, neemt zijn plaats in de voorhoede over envoor waar niet slecht. Op een oortje na had hij enkele minuten na de in name van z'n plaats al een goaltje gemaakt. Baardwijk bleef in de aanval' en OSS vocht met „hand en tand". On ze back-voorhoedespeler schoot naar de linksbuiten, deze snel naar de midvoor, schot.... goal; 20. Hierna kwam een kleine Baard wijk-inzinking. OSS zette alles op alles. Hun midvoor speelde fel en snel. Het ontbreken van enig sys teem deed hen echter falen tegen het verfijnde technische Juliana- spel. Baard wij ks positie-spel gooi den de gasten uiteen, weer een schot op links, de linksbuiten speel de weer de Ossers voorbij: schot goal; 30. Was deze zelfverzekerde schutter, die twee goals voor Baardwijk maakte, nu de man die onder de rust zei niet meer te kunnen? Wij weten wel beter. Het publiek dat steeds maar talrijker wordt bij de wedstrijden op het Juliana-Sportpark heeft kunnen merken dat Juliana traint met terreinverlichting. Het was weer een krachtige, mooie en spec taculaire wedstrijd. DRUNEN. R.K.D.V.C.-nieuws. Het eerste elftal van RKDVC was in Raamsdonk te gast bij Raams- donk 1. DVC heeft de aftrap en gaat direct goed combinerend op de Raamsdonk-veste af. Al komt er dan ook nog geen succes, Drunen blijft toch het beste van het spel in handen houden en weet een stevige veldmeerderheid te verkrijgen. Technisch waren de DVC-ers een klasse beter dan hun tegenstanders, die slechts door hun enthousiasme en een weinig steun van Vrouwe Fortuna hun doel blank konden houden. Een kwartiertje vóór rust eerst lukte het aan DVC, na goed samenspel van een foutief ahyuoip samenspel van de gehele voorhoe de, een gat in het doel te boren, doch twee minuten later was de j stand al gelijk, toen Raamsdonk profiteerde van een foutief terug spelen op de Drunense keeper. Na de rust domineerde DVC nog meer dan voor de rust en de te genstander moest zich bepalen tot stug verdedigen, waaronder enkele uitvallen. Bij DVC vlotte het scoren nu echter beter. Na een minuut bracht de midvoor, na samenspel met linksbuiten en linksbinnen, de stand op 12, terwijl vijf minuten later dezelfde speler een bal ont ving van de linksbinnen, enkele te genstanders passeerde en opnieuw onhoudbaar inschoot; 13. Een kwartier na rust maakte Raams donk er bij een uitval 23 van, doch twee minuten later was het alweer 24 als de Drunense rechts binnen een aangespeelde bal van de rechtsbuiten in het net deponeert. Zes minuten voor het einde viel de Raamsdonk-doelman bij een red dingspoging over de bal heen en zo kwam het einde met 25. Het was een prettige wedstrijd onder goede leiding. RKDVC 2 moest met 03 op ei gen terrein het onderspit delven tegen Haarsteeg 2. Het derde elftal, op bezoek in Ammerzoden bij J. v. Arkel 2, bracht echter beide punt jes mee naar Drunen door een 16 overwinning. RKDVC 4 moest ech ter met 27 op eigen grond de meerdere erkennen in het tweede elftal van Nieuwkuijk. VLIJMEN. VLIJM. BOYS—WIT-ZWART, 7—1. Vlijmense Boys speelde Zondag een thuiswedstrijd tegen Wit Z,wart. riet was een vlugge aantrekkelijke wedstrijd, die door de ooys geflatteerd is gewonnen, rvlvorens de wedstrijd begon werd een minuut stilte in acht genomen voor een bestuurslid van de bond. Vanat de attrap een levendig spel, beide partijen werpen zich met volle kracht in de strijd en Vlijmen heeit spoe dig succes, neesbeen lost een kalm schot dat de doelman van Wit Zwart ver rast: na 1U min. spelen was het de rechts buiten v. Helvoirt die de bal op het doel schiet, de doelman reageert verkeerd en Vlijmen leidt met 2U. Wit Zwart geeft geen moed verloren en gooit er nog een schepje op, zij on derneemt enkele goede aanvallen, maar zonder succes en wanneer Vlijmen nog enkele goede aanvallen onderneemt heeft rechtsbuiten v. Helvoirt weer succes en schiet fraai in, 30, met deze stand komt de rust. Na de rust even sensatie, in drie min. drie doelpunten. Het was weer v. Helvoirt die 4—0 maakte. Vanaf de aftrap is Wit Zwart weg, de midvoor krijgt een kans en schiet in, 41 en Vlijmen herhaalt hetzelfde kunstje, de linksbuiten J. v. Engelen krijgt vanaf de aftrap de bal, rent op het doel af en schiet onhoudbaar in, 51. Wit Zwart speelt moedig door, de linksbuiten laat enkele staaltjes voetbal zien, maar met zijn schot heeft hij geen succes; een pri ma speler, die ook toen hij in terugge trokken positie ging spelen, vele kansen schepte voor de voorhoede, die deze niet benutte. Bij Vlijmen vlotte alles, want midvoor Coensen werkte zich vrij en maakte 61. Vlijmen was nog niet te vreden, want de linksbuiten maakte er zelfs 71 van. Wit Zwart probeerde nog de achterstand te verkleinen, maar niets lukte en daarna kwam het einde van deze goede wedstrijd onder goede leiding. Vlijmen herstelt zich zeer goed, twee klinkende overwinningen, 71 en 6—1. Wilhelmina 3Vlijm. Boys 2, 11. Vlijm. Boys II kon het weer niet tot een overwinning brengen. Tot de laatste minuut van de wedstrijd was de stand nog 10 voor Vlijmen. De rechtshalf werkte de bal onvoldoende weg, een voorzet en Wilhelmina maakte op ge lukkige wijze gelijk. EngelenVlijm. Boys 3, 26. Het derde elftal heeft er weer zin in dit jaar. Met sprekende cijfers werd En gelen in eigen huis geklopt. Ga zo voort. Vlijm. Boys 4Empila 2, 34. Dit was een spannende wedstrijd, wel ke niet door de sterksten, maar door de grootsten is gewonnen. Stuk voor stuk staken de Empelse mannen boven de Vlijmense junioren uit en dat gaf de doorslag voor de overwinning. SPRANG. "J N.E.O.—GOOD LUCK, 2—1. In een wedstrijd welke niet op hoog peil stond heert N.E.O. j.l. Zaterdag ueide puntjes weten te behalen. Dat hier twee atdelingskampioenen tegenover el kaar stonden, was meer aan de zenuwen dan aan het spel der spelers te zien. Voor de rust konden de bezoekers hun kleine meerderheid niet in doelpunten uitdrukken, daar hun aanvallen te slordig werden afgewerkt. De aanvallen der thuisclub waren wel gevaarlijk, doch hun schoten waren te zwak om succes te hebben bij de goede keeper waar over de gasten beschikten. Dat hij toch de vlag moest strijken voor een fraaie kopbal, lag meer aan de wind dan aan hem zelf. Spoedig dachten wij hun cen tervoor te zien gelijkmaken, doch zijn keihard schot werd op fraaie wijze door doelman Ophorst gehouden en zo behield NEO haar 10 voorsprong tot na de rust. Toen wisten de gasten direct van een blunder in de achterhoede gebruik te maken en de stand gelijk te maken. Nu zagen wij even een wakkergeschud NEO, dat met man en macht voor de overwinning werkte. Reeds dachten We de linksbinnen te zien doelpunten, doch zijn meesterlijk schot werd nog meester- lijker door doelverdedigfer Blom gestopt. Direct hierop komt nog een snelle Neo- aanval, een afgemeten voorzet van links komt bij de rechtsbinnen en onhoudbaar jaagt deze het leder in de touwen, 21. Dit schijnt de thuisclub weer genoeg te vinden en zij valt weer terug in haar tekort aan tempo. Maar met deze stand komt tevens het einde van een wedstrijd die men maar liefst gauw vergeet. S.D.O. Zaterdag j.l. speelde SDO haar eerste wedstrijd voor de competitie tegen NAC te Breda. Het talrijke publiek dat aanwezig was, heeft getuige kunnen zijn van een mooie HERBEGRAFENIS KEES VAN LOON. Naar wij vernemen heeft de fa milie N. van Loon-de Jong dank baar gebruik gemaakt van het aan bod der Nederlandse regering, om het stoffelijk overschot van hun zoon en broer Kees, die op 17 Dec. 1944 in 't concentratiekamp Neuen- gamme de dood vond, vanuit Duits land naar het vaderland over te brengen. De plechtige herbegrafenis zal plaats hebben op 't parochie-kerk hof van St. Jan alhier op Zaterdag 13 October a.s. om 10 uur, waarna door z'n heerbroer, kapelaan Tonny van Loon, een H. Mis zal worden opgedragen. DE SCHOENINDUSTRIE. De toestand van de schoenindus trie in de Langstraat e.o. wordt steeds slechter. Hier en in de om geving vallen steeds meer ontsla gen op de schoenfabrieken. OUDERAVOND. De R.K. H.B.S.—M.M.S. zal een ouderavond organiseren voor de ouders der leerlingen der beide scholen, om deze in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de nieuwe directeur en met hem en de leraren de belangen hunner kinde ren te bespreken. De avond wordt gehouden op Donderdag 25 October in „Musis" en wordt aangevuld met toneel en muziek. 36 DUPLEX-WONINGEN AANBESTEED. De uitslag van de 1.1. Vrijdag ten gemeentehuize door het gemeente bestuur van Waalwijk gehouden aanbesteding van 36 duplex-wonin- gen aan de Mgr. Luybenstraat al hier, is als volgt: Aannemers Combinatie, Oss ƒ440.000 Gebr. v. Berkel, Tilburg ƒ491.000 - C. v. Berkel, Tilburg ƒ478.000 N. de Bont, Oss 442.000 Fr. Couwenbergh, W'wijk ƒ449.480 A. v. Es, Udenhout ƒ480.000 Hazenberg Zn., Vught ƒ425.650 Fa. J. Heerkens, v. Bavel, Tilburg ƒ429.000 Fa. v. Heesch, K'heuvel 458.000 Fa. J. Hendriks Zn., Gemert 436.400 Fa. C. v. Hest Zn., Loon op Zand 459.333 Fa. v. d. Hoven, K'heuvel ƒ458.000 Kleijngeld, Kaatsheuvel 456.300 M. Kleijngeld, W'wijk ƒ455.000 Fa. P. A. Kramer, Genderen 468.882 Gebr. Lamers, Den Dungen 410.757 v. d. Linden Zn., St. Mich.-Gestel ƒ429.500 Fa. A. Lips Zn., Tilburg 396.035 Fa. Pepping, Kaatsheuvel ƒ456.000 Ploegmakers, Berchem 444.000 P. van der Schoot, Tilburg ƒ489.350 Schuurkens, Tilburg ƒ411.776 Fa. F. J. Schuurmans, Den Bosch 485.000 A. Smits, Heusden 480.000 C. Sprengers, Tilburg ƒ475.500 W. Strik, Rosmalen f 462.000 Fa. Gebr. Struycken, Tilburg ƒ463.500 Fa. Tilbouw, Tilburg ƒ467.280 Gebr. Vercammen, Udenhout ƒ486.000 Aanm. v. d. Voort, Heeswijk ƒ440.000 Joh. v. d. Ven, Tilburg ƒ442.200 Het uitbreiden der kantoorge bouwen der N.V. G. van Loans' Im port-Mij. is opgedragen aan de fa. H. Maas alhier. „TOT BLOEI DER TOONKUNST". In de gisteren gehouden algeme ne vergadering van de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" werd besloten om Zondag 21 Oct. a.s. een uitstapje te maken naar Amster dam. Het geldt hier een tegenbe zoek aan het zangkoor van de Krijtberg-kerk aan de Singel te Amsterdam, dat in Augustus j.l. op bezoek was bij het Baard wij ks koor. Op het programma staan o.m. een bezoek aan de Stadsschouwburg, waar de opvoering van de Opera's „Cavalleria Rusticana" en „Paljas" zullen worden bijgewoond, een rondvaart en een gezellig avondje met de Amsterdamse zangers met hunne dames. Tot secretaresse der Liedertafel is benoemd Mej. D. Lombarts en tot vice-voorzitter de heer J. v. d Ven-Verheijden. De repetities voor de Operette „Rose Marie" zijn reeds aangevan gen en gezien de grote animo die er heerst, vertrouwen wij dat di recteur Lombarts met zijn koor ook deze mooie operette tot een succes volle opvoering zullen brengen. „VISSCHERSLUST". Zaterdag j.l. hield „Visscherslust" haar derde algemene vergadering in dit jaar, die maar matig was bezt. Uit de voornaamste te behande len stukken bleek: dat 35 „snoekvergunningen" op de Maas worden verleend; dat alle medewerking wordt ver kregen de Wielen in v.m. Besoyen wederom her in te pachten; aat een lid, overleden en begra ven was, vooraleer het bestuur hiervan kennis droeg, waarom de leden uitdrukkelijk worden ver zocht van bijzondere, familie-om- sianaiglieden ook kennis te geven uan het bestuur; dat dit jaar weer 75 kg. 2-zome- rigc karpers in de Wiel zullen wor den uitgezet; ook 500 kg. „witvis", terwijl ZOO maatse snoeken in het Oude Maasje zuilen worden uitge zet; dat uit het verslag van de kas- contiöle-commissie blijkt dat boe ken, bescheiden en gelden, alsmede het beheer van de penningmeester in de juiste orde werden bevonden, alsmede de administratie van het secretariaat, waaruit de goede zorg 1 en vrije-tijdsbesteding dezer func tionarissen in het oog sprongen; dat voorgesteld werd de penning meester voor zijn beleid te dechar geren (buiten verantwoording ge steld), waartoe de algemene verga- dei ing besloot; dat tot lid van de Royements commissie bij acclamatie werd be noemd de heer J. de Graaff, Anto- niusstraat 21a. Het onderlinge concours werd verschoven tot het Voorjaar 1952, met dien verstande dat hieraan te vens een feest (bal) avond zal wor den verbonden. Gelden werden gevoteerd voor de kindei en van leden van 410 jaar voor een te houden St. Nicp- laasfeest, terwijl zal worden over wogen met kermis een jeugd-con- cours te houden. Vrijwillige bijdra gen, voor beiden, zullen het bestuur welkom zijn. Een interne aangelegenheid werd in goedgunstige zin afgedaan. Een uit Tilburg geballoteerd lid werd niet aangenomen wegens con tributie-schuld elders. In verbond met nieuwgekozen be stuursleden, wej'd het bestuur in onderling overleg als volgt vast gesteld: C. A. Blom. Putstraat 111, voor zitter; J. v. Es, Dr. Ringersstraat 27, 2e voorzitter; A. Rooze, Winterdijk 29, secretaris; J. L. Sperber, Dr. Ringersstraat 38, 2e secretaris; Th. Kelder, Poolsestraat 17, penning meester; J. A. v. Seist, Westeinde 36a, 2e penningmeester; H. Ver steeg, Stationsstraat 90 g, le com missaris; A. Mangels. A 399 Sprang, 2e commissaris/bibliothecaris; H. Stevens, Pater v. d. Elzenstraat 9, 3e commissaris. De vergadering had, ondanks ver schillen, een zeer prettig verloop, gekarakteriseerd in de uitspraak van twee nieuwe leden die voor 't eerst een vergadering bijwoonden: „wij komen hier meer". VOGELVERENIGING „VOGELLUST". Op Zaterdag 6 Oct. j.l. hield bo vengenoemde vereniging haar maandelijkse vergadering, die zeer druk bezocht was. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Na de gebruikelijke opening wer den de notulen vastgesteld. Een collecte werd gehouden voor een in valide sportvriend te Geleen (L.), die 8.75 opbracht. Vele ingekomen stukken werden behandeld. De volgende vergade ring is de jaarlijkse vergadering. Aftredend zijn de heren D. Tref fers, W. v. Liempde en J. van den Broek, die alle herkiesbaar zijn. Candidatenlijsten, ondertekend door 5 leden, worden ingewacht tot vóór de vergadering. Voor de boeken-contróle werden gekozen de heren de heren W. van Muilekom en J. Schapendonk. Vervolgens werd overgegaan tot het verloten van een man-kanarie met kooi. Hierna meldde een nieuw lid zich aan, waarna de rondvraag volgde en waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Daarna volgde sluiting. BOKSMATCH IN „MUSIS SACRUM". Donderdagavond wordt er in Mu sis Sacrum „de match van de eeuw" gebokst, op het witte doek, wel te verstaan. Om half 8, half 9 en half 10 kunnen de mensen die in de kranten de geweldige match tussen Sugar Ray Robinson en Randy Tur- pin gevolgd hebben, deze sensatio nele ontmoeting volledig mee ma ken in de enige volledige exclusieve filmreportage. Het geweldige ge vecht dat eerst in de tiende ronde werd beslist, wordt door de came ra nauwgezet gevolgd; van tijd tot tijd is een vertraagde opname in gelast om techniek en stijl van deze matadors in de bokssport ten volle te kunnen genieten. Robinson met zijn felle rechtse stoten en Turpin, wiens linkse Robinsin erg vreest en wiens incasseringsvermogen formi dabel is, vechten in deze match de strijd van hun leven, en zol fel is het gevecht dat in de 8e en 9e ron de beide boksers meermalen, ver moeid, de clinch moeten opzoeken. In de tiende ronde sneuvelt dan Turpin, bezweken voor het gewel dige slot-offensief van de Ameri kaanse negerbokser, die hiermee revanche nam voor zijn nederlaag van enkele maanden geleden. HOOIBRAND. Zaterdagmorgen om tien over 9 brak er brand uit in de schuur van de boerderij van v. Loon kan de 2e Zeine. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bestreed het vuur, maar het duurde zeer lang voordat het gevaar van het brandend en smeulend hooi geweken was. De brand moet ontstaan zijn tengevol ge van hooibi'oei; de nieuwe schuur waarin het hooi lag opgeslagen, werd gelukkig niet door het vuur aangetast. De schade aan het hooi is vanzelfsprekend nog al groot. DE UITSLAGEN, le Klas A VelocitasDe Volcwi.ic.kors 02 AGOVV—EDO 1—1 I)\VSEnschedese Boys 10 Frisia't Gooi 11 GVAVElinkwijk 11 Go AheadHaarlem 01 HeerenveenTheole G0 le Klas B AchillesLeeuwarden 03 VSV— Sncek 5— DOSWageningen 34 AjaxOosterparkers 20 RCH—Blauw Wit 4—1 EnschedeZwolse Boys 11 VitcseBe Quick 03 le Klas C NAC—DHC 0—1 RBCEindhoven 32 BW-AD O 2—2 JulianaWillem II 02 SittardiaBleyerheide 12 SVVFeijenoord 00 MVV—Quick (N) 2—0 le Klas D NECClirèvremont 40 EmmaXerxes 52 NOAD—Hermes DVS 0—2 SpartaMaurits 22 PSVWV 0—2 HBS—Brabantia 2—1 LimburgiaLONG A 31 2e Klas A TOP—Wocnsel 4—0 SET—Sarto 0—3 HelmondiaZwaluw VFC 30 De ValkWilhelmina 01 Veloc—RKTVV 1—0 DESKDe Spechten 03 3e Klas B Dongen—OJC 2—0 Reusel SportWSC 31 ODCGUDOK 0—3 IvorvelConcordia SVD 11 HeusdenBladella 21 BaardwijkOss '20 30 3e Klas C SCO—Virtus 1—1 WVO—RKFC 0—5 RKCHieronymus 33 SteenbergenBSC 33 4e Klas D Vlijmense BoysWit Zwart 71 WaspikVeerse Boys 01 HaarsteegRWB 11 RaamsdonkRKDVC 25 NieuwkuijkRight Oh 42 4e Klas E Uno AnimoOisterwijk 40 WSJBest Voruit 01 GSBWVOAB 1—0 NeveloOns Vios 00 VelocitasBroekhoven 44 REUSEL SPORT—W.S.C. 3—1. Twee doelpunten hebben de wed strijd Reusel SportWSC beslist. Onmiddellijk nadat de spelers één minuut stilte in acht hadden geno men in verband met het overlijden van bestuurslid Burgwal, waarna de arbiter Reusel Sport liet aftrappen, was de uitval van hen reeds doel treffend. De WSC-achterhoede had haar stellingen nog niet betrokken toen Reusel haar supporters deed juichen; 10. Toen trok WSC haar wapen: techniek. Daarmee konden ze voor half-time een regelmatig veldo ver wicht verkrijgen, doch de aanvallers speelden een te kort en te doorzichtig spelletje tegen de re soluut ruimende backs. Ze troffen daarbij de Reusel-doelman in goede

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2