KAATSHEUVEL Öak $.2,h.kdij.k BILJARTEN, ATHLETIEK. WIELRENNEN. bouwt en verbetert. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 OCTOBER 1951 K AAA wedstrijd. Als de wedstrijd 10 min. oud is, lost de stopper een schot en geeft SDO hiermee de leiding; 10. Als een kwartier daarna de midvoor, die naar buiten gezwenkt was met de bal, een prachtige voor zet geeft, is het de liryksbuiten die 2—0 maakt. Met deze stand komt het einde van de eerste helft. In de tweede helft is het tempo iets lager. Hoewel er nog verschil lende kansen geweest zijn, wordt er niet meer gedoelpunt. De leiding van deze wedstrijd was in handen van de heer Geertse, die goed vol deed. CAPELLE. Wit-Zwart 3O.N.Ï. 2 33. Gelijk spel was de juiste verhouding. J.l. Zaterdagmiddag speelde Wit- Zwart 3 haar eerste competitiewed strijd op het nieuwe fraai gelegen sportterrein aan de Zandschel, en wel tegen ONI 2 uit 's-Gravemoer. Voor de rust was het een vlotte, aardige wedstrijd van twee gelijk waardige ploegen, die om beurten in het offensief waren. Linksbuiten De Haan opende voor Wit-Zwart met een fraai schot de score, terwijl dezelfde speler nog geen 3 minuten later een fout van de ONI-doelman op resolute wijze afstrafte; 2 0. Wit-Zwart deed er nog een schepje boven op en had voor de derde maal succes toen Dick Rijken, na een fel le rush, onhoudbaar inkogelde; 3-0. Na de thee kregen we wederom een wisselende strijd te zien, met aan weerskanten aardige staaltjes voetbal. In de 7e minuut v/as het rechtsbinnen v. Beek die uit een schermutseling voor het ONI-doel plotseling kans zag het vierde doel punt te scoren, maar de arbiter an nuleerde ten onrechte dit doelpunt wegens buitenspel. Hierna was het met de voorhoede der thuisclub echter gedaan. De productiviteit en de nodige stootkracht ontbraken. Daarentegen wisten de ONI-jongens, mede door gebrek aan uithoudingsvermogen van enkele Wit-Zwarters, de balans in de laatste phase van de strijd met drie goede doelpunten nog in evenwicht te brengen; 33. Een stand, waarmee beide elftallen, ge zien het vertoonde spel, alleszins tevreden kunnen zijn. De nieuwe indeling, die vermoe delijk nog wel een kleine wijziging zal ondergaan, ziet er als volgt uit: PTT 2 (Breda); ONI 2; ONI 3; Good-Luck 3; Zwaluwse Boys 3; Wit-Zwart 3 en NEO 3. De Wit-Zwart-junioren kwamen Zaterdag j.l. ook weer voor 't eerst tussen de lijnen. Zij deden al met een geducht van zich spreken, want met een fikse 5—0 nederlaag stuur den zij de RKC-ers naar hun woon plaats terug. De doelpunten kwa men van Theo v. Beek (3), Henk lc Sage (1) en Joop le Sage (1). Jongens, zo moet het gaan! WASPIK. WaspikVeerse Boys 01. Het is Waspik, niettegenstaande de gewijzigde opstelling, niet mogen gelukken ook maar één van de puntjes thuis te houden. Toch heb ben we genoten van deze wedstrijd, al was het spel dan nog niet óf; we zagen bij deze ontmoeting team geest en enthousiasme. Ais dat zo blijft, komen er overwinningen. Reeds vanaf de aanvang wordt van beide kanten flink aangepakt, er wordt fors gespeeld, echter niet ruw. Technisch zijn de Boys wel iets beter, evenals hun positiespel. Waspik weet echter door de buiten- spelval open te zetten elke Boys- aanval te niet te doen. Men kon al direct zien dat het geen doelpunten- rijke wedstrijd zou worden. De bei de achterhoeden waren beter dan de voorhoedes. Na op-en-neergaand spel komt de rust met 00. In de tweede helft komen de Boys er wat beter in. Mooie aanvallen worden opgebouwd en doelman Smits wordt zwaar op de proef ge steld. Deze is echter in goede con ditie en retourneert alles. Eindelijk, ongeveer 20 min. na rust, maakt de Boys-linksbinnen van een dek- kingsfout in de Waspik-achterhoe de gebruik en kansloos voor keeper Smits verdwijnt het leder in de tou wen. Waspik zet nu alles op alles en weet een overwicht te forceren, maar tot doelpunten komt het van beide kanten niet meer. Jammer, jongens, de Boys speel den iets beter, maar jullie enthou siasme had zeker een gelijk spel verdiend. Volgende week weer zo aangepakt en we gaan winnen. Veerse Boys 2—White Boys 1—0. In een zeer slecht gespeelde wed strijd hebben de White Boys hun eerste nederlaag geleden. In 't be gin wogen beide partijen goed te gen elkaar op, met Veerse Boys iets meer in de aanval. De verdediging van White Boys was echter in goe de vorm, zodat de Veerse Boys niet tot doelpunten konden komen. De voorhoede van White Boys kwam er echter zo goed als niet aan te pas. Iedere bal die de hardwerken de achterhoede naar voren speelde, werd een prooi voor de Veerse Boys, die alles resoluut opruimden. Toen er ongeveer 20 minuten waren gespeeld, lanceerden de Veerse Boys een goede aanval, waaruit de midhalf op grote afstand met een hard schot de keeper van White Boys het nakijken gaf; 10. Even kwamen de White Boys nu opzet ten, maar het spel van hun voor hoede wilde niet vlotten. Na de rust ongeveer hetzelfde spelbeeld met Veerse Boys in de meerderheid. Nadat het spel onge veer 15 min. oud was, had Brou wers bepaald pech toen hij een harde kopbal via de handen van de doelman tegen de lat zag belanden en wegwerken. Nu kreeg de wed strijd een zeer fors karakter, waar tegen de scheidsrechter zeer zwak optrad en soms de vreemdste be slissingen nam, waarvan beide par tijen wel eens de dupe werden. Zo wel Veerse Boys als White Boys waren blij dat eindelijk aan deze strijd een einde kwam. Veerse Boys 3—White Boys 2 2—0. Ook deze wedstrijd werd door de mannen van Waspik-Boven ver loren, echter met dit verschil dat ze verloren hebben door werkelijk veel pecht. Ofschoon hun spel beter was als dat van hun tegenstanders, moesten ze toch de rust ingaan met 10 in hun nadeel. Na de rust wilde, ondanks 'n groot veldoverwicht van de White Boys, geen enkele aanval lukken. En toen keeper v. Etten. die m deze wed strijd geen steike indruk maakte, voor de tweede maal werd gepas seerd, hadden de White Boys de moed verloren, hoewel helemaal ten onrechte. Tien minuten voor t einde maakte genoemde keeper nog een grote blunder, waardoor de stand op 30 voor Veerse Boys 3 werd gebracht. Deze ontmoeting had een sportief verloop. Mannen van White Boys, geen moed verloren. De competitie is pas aan de gang; er kan nog van alles gebeuren. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.—Dc Spechten, 0—3. Aan de overwinningsroes van DESK wreed einde gemaakt. Door mankemen- wreer einde gemaakt. Door mankemen- ten, opgelopen in de wedstrijd tegen R.K.T.V.V. vorige week in Tilburg, moest Desk noodgedwongen met een ge wijzigde opstelling de strijd aanbinden tegen de ook al uit het harde hout ge- sneden Spechten-ploeg. C. Soeterboek en A. Vrinten ontbraken op het appèl. De Nijs had zijn kooi weer verlaten om de midvoor-plaats in te nemen. De reeds uitgediende André van Es, had zich deze middag weer in de Desk- kleuren gestoken, om zijn oude plaats weer in te nemen, waardoor Pijnenburg verhuisde naar de voorhoede. Tot over maat van ramp moest vrij kort na het begin de stopper-aanvoerder Jo van der Ven het veld verlaten, aangezien na een botsing zijn schouderblessure verder mee spelen verhinderde. Opnieuw werd de opstelling gewijzigd. A. v. Es nam de stopperplaats in, terwijl v. d. Velden de voorhoede completeerde. Wat de wed strijd betreft, wat het een verschrikke lijke saaie vertoning, gespeend van alle fantasie. Ook het Spechtenspel had wei nig aanlokkelijks. Dat zij toch nog kans zagen drie doel punten te fabriceren, hebben zij eigen lijk te danken aan de medewerking van de Desk-achterhoede, die ondanks de goede wil en het harde werken ook wel een beetje geleden had door het uitval len van hun aanvoerder. Ook keeper Klijssen, die pas goed en wel van een operatie genezen is, hebben^wij wel eens in een betere vorm gezien. Hij ging dan ook niet vrij uit bij minstens twee van de drie doelpunten. De voorhoede ook sterk gewijzigd, was weer helemaal de kluts kwijt en ze zagen met geen mogelijkheid kans doelman-aanvoerder Graper te ver ontrusten. Iedere aanval smoorde in de kiem door gebrek aan snelheid, opstel ling of doorzettingsvermogen. Er lag een algehele onmacht over de ploeg, die tenslotte moest leiden tot de eerste nederlaag van het seizoen. Het was reeds vijf minuten na de aanvang, dat uit een schermutseling voor het Desk-doel middenvoor Houtman de ge legenheid werd geboden het eerste doel punt te fabriceren. Hoewel Desk met man en macht werkte om de bakens te verzetten, gebeurde dit op zo'n omslach tige manier, dat er weinig hoop bestond voor de thee nog een tegenpunt te kun nen aantekenen. Een kwartiertje werden De Spechten in de verdediging terugge drongen en was de voorhoede meer door tastend geweest dan was de rust niet met een 10 stand ingegaan. Na de thee kwamen de Eindhovena- ren reeds direct met groot geweld op zetten en het was weer na vijf minuten dat bij een misverstand in de DESK- achterhoede Th. v. d. Linden gelegenheid kreeg de bal naast doelman Klijsen te plaatsen, 20. Het spelbeeld werd er hierna niet frisser op en zeker niet toen na vijftien minuten J. v. d. Linden na een doorbraak op behoorlijke afstand een schot loste waarnaar Klijsen tever geefs greep, 30. Toen hierna de DESK-voorwaartsen enige kansen niet wisten te benutten, werd het een vertoning om bij in slaap te vallen en was het een opluchting toen de goed leidende scheidsrechter Hibender uit Rotterdam het einde floot van deze vijfde wedstrijd van het seizoen en te vens de eerste nederlaag. We zullen hopen dat de mankemen ten Zondag allemaal verdwenen zijn en D.E.S.K. wfeer in zijn gewone opstel ling naar Woensel kan trekken om te trachten het verloren spoor terug te vin den. HAARSTEEG. HAARSTEEG—R.W.B. 1—1. Met de felste wapens die er in de sport toelaatbaar zijn hebben beide bovengenoemde ploegen elkaar op het Haarsteeg-terrein op de meest sportieve wijze bekampt. Het was een wedstrijd die van het begin tot 't einde zeer spannend is verlopen. Enerzijds zette de thuisclub alles op alles om door het behalen van de overwinning de bovenste plaats te kunnen bezetten, anderzijds gaven de RWB-ers. die over een goed slui tend elftal beschikken, geen duim breed grond toe, om zodoende de bovenste plaats te behouden en hun ongeslagen record te kunnen hand haven, waarin zij ook inderdaad zijn geslaagd. Dat de thuisclub het niet tot een overwinning heeft kun nen brengen ligt voornamelijk in 't feit dat het vleugelprobleem nog steeds niet is opgelost. De ballen worden daarom steeds maar weer in de diepte gespeeld, maar mid voor v. d. Heijden, hoe agressief die cok is, kan alleen de kracht niet opbrengen om de wedstrijd in hot Haarsteeg-voordeel te doen beslis sen. Na een minuut stilte in acht ge nomen te hebben voor een ontsla pen bestuurslid van de KNVB, ver richte de midvoor van RWB de af trap. Al spoedig was het te zien dat de gasten wel wat in hun mars hadden, want binnen de drie mi nuten was het hun linksbuiten die met een fraai schot in de linkerbo venhoek keeper v. Dal het nakij ken gaf. Dit doelpunt bleek op bei de ploegen inspirerend te werken, want het tempo werd aanmerke lijk hoger. Steeds was het RWB dat gevaarlijk op kwam zetten en de achterhoede der thuisclub moest al le zeilen bijzetten om meerdere doelpunten te voorkomen. Maar naarmate de tijd verstreek, wist Haarsteeg- het initiatief over te ne men en vele gevaarlijke aanvallen op te zetten, maar tot doelpunten wist zij het niet te brengen. De strijd ging overwegend tegen el kaar op en van gevaarlijke door braken was dan ook vrijwel geen sprake. Toch was het de thuisclub die even voor de rust wist te doel punten en de stand op gelijke voet bracht. Bij een ongevaarlijke aan val miste rechtsbuiten Boelen een hem geboden kans door de bal langs de doellijn te deponeren, maar in uiterste nood trapte één der achter spelers van de gasten in eigen doel. De thee bleek de thuisclub goed te hebben gedaan, want zij begon de tweede helft met een zo donde rend offensief dat de RWB-ers met man en macht moesten verdedigen om onheil te voorkomen. Toch ver wachte iedereen Haarsteeg de lei ding te zien nemen toen v. d. Wa ter een keihard schot loste dat de RWB-doelman met een prachtige safe tot corner wist te werken. In deze periode trad wel duidelijk het gemis van goede vleugelspelers naar voren en succes bleef dan ook uit. Geleidelijk aan kwamen de gasten er weer beter in en werd het we derom als in de eerste helft een ge- lij kopgaande strijd, met wisselende kansen. Beide partijen' mogen derhalve met deze uitslag tevreden zijn. R. K. C. Op de door de Atletiekvereni ging „Prins Hendrik" georganiseer de Maurick-bosloop te Vught, op Zondag 7 Oct., wisten onze athleten zich als volgt te klasseren: In de C-klasse werd A. Timmer mans no. 3 in de tijd van 13 min. 27 seconden. In de E-klasse werd J. v. Gelder no. 17, gevolgd door J. Leijten no. 21, H. Blom no. 30 en H. Pullens no. 32. Dat de laatste vier afstandslopers zich deze plaatsen wisten te verove ren, pleit voor hen, aangezien zij startten in een sterk veld met pl.m. 60 deelnemers en dit tevens hun en- trée is geweest in de athletiekwe- reld. Al met al mooie successen. Zondag a.s. start A. Timmermans in Drunen en wij wensen hem van af deze plaats weer veel succes toe. JULIANA. Op de jaarlijkse Maurick-bosloop te Vught werd C. v. d. Wiel van Juliana 5e in de D-klasse, 4000 m., in een tijd van 14.15.2. A.s. DINSDAG GROTE PROPAGANDAVERGADERING. Zal de scheuring opgeheven worden Dinsdag 9 Oct. wordt om 8 uur in i \y. Soeterboek zaal „Thalia" te Waalwijk een gro- 2 J. v. d. Kaa te propaganda-vergadering belegd, 3 C. .Soeterboek waarbij zowel de leden van de 4 p. v- Huiten Waal wij kse Bond als de Kon. Ned. 5 k. Dekkers Biljartbond zijn uitgenodigd. Het 6 C. Verhagen doel van het bestuur van het Dis- 7 h. Snoeren trict ,.De Langstraat" is, een einde te maken aan de ontstane scheu ring en om meer verbroedering te brengen die zal leiden tot een groei en bloei in de biljartsport in de Langstraat. Het bestuur van het District „De Langstraat" heeft dan ook niet stil gezeten om deze pro paganda tot in de perfectie voor te bereiden en brengt die avond als sprekers naar voren de heren A. Üytendaal. voorzitter van het Ge- West Brabant-Zeeland en tevens Bondsbestuurslid, en K. Paulusma, ,.DE" man die de biljartsport in 't Zuiden meer aanzien heeft gegeven in de ogen van het Bondsbestuur 'en dit heeft opgevoerd op een wij ze die zelfs geen v. Haaren of Jhr. Mollerus kan evenaren. Beide heren zijn ook van de si tuatie in de Langstraat volkomen op de hoogte. De heer A. Üytendaal zal op deze ovond spreken over „Dc Biljart- snort in 't Zuiden en de K.N.B B terwijl de heer K. Paulusma de nieuwe facetten die de K.N.B.B. dit aar aan haar wedstrijdwezen heeft aangebracht, zal belichten en uit leggen. Zoals gezegd is iedere biljarter uit de Langstraat op deze avond uitgenodigd en van harte welkom. Mochten er verenigingen per abuis vergeten zijn aangeschreven, dan worden die bij deze nog uitgeno digd. Wii verwachten dan ook dat zaal „Thalia" morgenavond te klein zal ziin en bevolkt zal zijn door ware biljartliefhebbers, die allen met een leus komen „Wij willen allen samenwerken en samen biljarten en een einde brengen aan de onge zonde toestand en rivaliteit en al len geschaard ziin onder het vaan del van de K.N.B.B. KAATSHEUVEL. Donderdagavond waren de uitslagen van de partijen verrassend te noemen. In de eerste partij zegevierde K. Dekkers over P. v. Huiten, maar moest in de 2e partij de eer aan W. Soeterboek laten. De uitslagen waren Car. siast gespeelde voorwedstrijden. Wim sloeg, zij het dan in 26 beurten, Snoeren met nagenoeg dubbele cijfers. Rest nog twee ontmoetingen, die geen afbreuk meer kunnen doen aan de zege van de jonge kracht van K.O.T. Wim Soeterboek. Zondagavond was de standenlijst 11 8 6 5 4 4 0 HANDBAL. WAALWIJK. W.S.C.—E.B.H.V. 2 3—1. Onder prachtige weersomstan digheden speelde Zondagmiddag het dameshandbalteam de 1ste com petitiewedstrijd van dit seizoen te gen EBHV uit Breda. Met goede moed en veel enthousiasme werd gestart. De toss werd gewonnen door de bezoekende partij. Enige welgemeende pogingen op het WSC-doel hadden geen resul taat. Meer succes had onze midvoor Trees Kools die, na een mooi op brengen van de middenlinie, de bal onhoudbaar inschoot; 10K EBHV liet zich echter niet onbe tuigd en zette een aanval op die zeer gevaarlijk was, doch wist de gelijkmaker niet te scoren. Hierna kreeg WSC de bal weer in handen die vrij vlot naar voren gespeeld werd en doorgegeven aan Ria van Engelen, die de stand op 20 wist te brengen. Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft had WSC de wind tegen en raakte de bal meer dan eens kwijt aan EBHV, die ken nelijk meer kwamen opzetten. Dit moest wel uitlopen op een doelpunt die de Bredase midvoor dan ook prompt voor haar rekening nam; 21. Hiermee was de eer voor Bre da gered. WSC, even beduusd van deze vrij snel opgewerkte aanval, herstelde zich, maar het spel ging toch nog op en neer, totdat 10 minuten voor het einde onze invalster Lies Kete laar er 31 van maakte. Met deze stand kwam het einde van deze zeer spannende en sportieve wed strijd en WSC kon de puntjes deze keer in Waalwijk houden. Laten we het zo meer doen, da mes, dan hoeven we de handbaltoe komst niet donker in te zien. In-% tegendeel, het overwicht dat we op EBHV hadden, moeten we ook in de andere wedstrijden van deze competitie zien te behouden, gelegenheid? Thuis had zij onge- Brt. H.S. Gem. 26 65 9.61 26 35 6.69 25 43 10.— 25 33 8.04 34 33 3.78 34 27 7.35 K. Dekkers 250 P. v. nulten 1/4 W. Soeterooek 250 K. Dekkers 201 H. Snoeren i25 C. Soeterboek 250 Vrijdagavond waren de partijen inte ressanter en werd de verrassing van de avond gebracht door de partij C. Soe terboekK van Huiten. Cor was deze avond weer op ouderwetse manier in vorm en scoorde in de derde beurt reeds een magistrale serie van 91, direct ge volgd door een serie van 50, waar de onvermurwbare P. v. Huiten toch murw van werd zodat hij de strijd in zijn na deel zag eindigen. W. Soeterboek zegevierde nog over Jan v. d. Kaa en C. Verhagen over H. Snoeren. De uitslagen waren Car. Brt. H.S. Gem. J. v. d. Kaa 148 22 26 6./2 W. Soeterboek 250 22 38 11.36 F. v. nulten 123 18 21 6.83 C. SoeterDoek 250 18 91 13.88 H. bnoeren 1/4 31 42 5.61 C. Verhagen 250 31 46 8.06 WAALWIJK. RONDE VOOR DE KLEUTERSCHOOL ST. ANTONIUSPAROCHIE. De Wielerclub „Leonora" heeft '1 aardige idee gehad om een wie lerronde voor Junioren A en B ie organisehen in het kader van de actie voor een Kleuterschool in de Antoniusparochie. Deze ronde werd Zondag rond het Vredesplein verreden. Er was flink wat belang- steling voor. Om 12 uud loste de voorzitter van liet Kleuterschoolcomité, de heer Beerens, het startschot voor de A- junioren, renners beneden 15 jaar, die 25 ronden moesten rijden. Deze wedstrijd had de volgende uitslag: 1 Joly, Rijen; 2 Paulusse, Tilburg; 3 Meulenbroek, Tilburg; 4 Gorter, Tilburg; 5 Voets, Tilburg. Deze ju nioren reden met een gemiddelde snelheid van 36y2 km per uud. Om 12.42 uur loste kapelaan Bas het startschot voor de B-junioren, die 5o ronden reden. Uitslag: 1 Rauwerda, Tilburg; 2 v. d. Lin den, Tilburg; 3 v. Loon, Ooster hout; 4 Hendriks, Goirle; 5 v. Zon, Tilburg; 6 P. v. Hoof, Tilburg; 7 G. v. Wens, Tilburg; 8 Havoort, Tilburg; 9 Stoop, Made; 10 Hof stee, Tilbudg; 11 Deggers, Elshout en 12 L. v. d. Houdt, Waalwijk. De premie can de mirma Bannet werd gewonen door Rauwerda uit Tilburg, die ook de fel omstreden precie van de WAMI in de wacht sleepte. Gem. snelheid 38x/2 km. Na afloop dankte de heer Bee rens dc Kon. Erk. Wielerclub „Leonora", waarvan de voorzitter, de heer Brouwer, op zijn beurt ge tuigde van de prettige samenwer king. De netto-opbrengst van deze wie lerronde bedraagt ruim 106. waarmee het comité wéér een eindje in de goede richting is ge vorderd ,ateraag was de eerste partij de ver rassing van ae uag n.l. v-or v ernagen versiaat i\. leekkers, die met steenpuis ten geplaagd werd, op overtuigende wij ze. weliswaar kon dhr. L/eKkers zijn spel niet op normale wijze ontplooien, maar de wijze waarop t^or deze over winning benaaide was zo prachtig en verdiend dat een aparte ieiicitaue nem georaent moet worden. H. Snoeren speelde vervolgens tegen P. van 1 luiten en had blijkbaar zijn oude vorm te pakken, want geen moment van de strijd wist hij va nwijken en na JU brt. had hij de stand 225 om 198 in zijn voordeel gebracht. Van nulten vond het toen genoeg en met een siotserie van b2 stelde hij de overwinning die lange tijd onzeker was geweest, toch nog veilig. j. v. d. Kaa zegevierde nog over C. Verhagen en in de laatste partij werden de punten broederlijk gedeeld door P. v. huiten en W. Soeterboek. Een partij die van begin tot eind tegen elkaar op ging en volkomen de juiste verhouding in haar uitslag zag weergegeven. De uitslagen waren KAATSHEUVEL. BILJARTSPORT. Nog steeds wordt er verwoed gestre den om het persoonlijk kampioenschap van de biljartclub DES in Euphonia, waarvoor de Euphonia-wisselbeker is uitgeloofd. Door de meeste leden moeten er nog 2 of 3 partijen gespeeld worden. H. Soeterboek heelt momenteel de lei ding met nog slechts 4 verliespunten, direct gevolgd door Jan v. d. Hout met 5 verliespunten. De overige spelers no teren allen 6 of meer verliespunten. Er blijft spanning in dc strijd tot het einde, dat snel nadert. WONINGBOUW. De woningbouw volledig gefinancierd door het Rijk dreigt vast te lopen. Evenals vele andere gemeenten, ziet ook onze gemeente naar middelen uit om dit meest noodzakelijk punt van sociale voorziening gaande te houden. Te dien einde gaat het gemeentebestuur trachten van particuliere zijde gelden op korte of langere termijn geleend te krijgen. Een circulaire ging hieromtrent uit, die we in haar geheel opnemen, (zie pag. 6). We vertrouwen, dat het resultaat zal zijn, dat deze lening alle verwachtingen val overtreffen, wat mogelijk is, als ook de kleine man zijn vertrouwen schenkt. Dit kan bevorderd worden, als er ver trouwelijk om inlichtingen gevraagd wordt aan het adres in de circulaire op gegeven. VOLHARDENDE WAAGHALZERIJ. De M.A.S.t., de Munition-Abwehr-stel- le van de Duitse Wehrmacht in de jaren •40'44 blijft een aantrekkingspunt voor de jeugd. Alles is er nagenoeg opgeruimd en nog steeds is men bezig met het ni velleren van de met kraters doorploeg de bodem. Bij voortduring is door de daarvoor bestemde dienst gezocht naar projectielen, granaten en ander oorlogs tuig, dat daar in grote massa s was op geslagen. Veel is onschadelijk gemaakt en geruimd, doch de grote uitgestrekt heid van de terreinen en daarbij de ont ploffingen met als gevolg grote zandver- plaatsingen hebben het mogelijk gemaakt, dat misschien nog wel na 10 jaren hier of daar iets bloot komt, dat zijn uitwer king nog niet gehad heeft. En al is er nu bij herhaling reeds ernstig gewaar schuwd, tegen het grote gevaar dat be staat in het aanraken, spelen met of ver voeren van wat daar gevonden wordt, nog steeds blijft bij sommigen de nieuws gierigheid groter dan de voorzichtigheid en wordt het spreekwoord bewaarheid eerst gedaan en dan gedacht, heeft menigeen in leed gebracht. Zo ook weer Zondag j.l. Vijf knapen uit de Marktstraat, waaronder de 15- jarige D. waren in de M.A.St op stap. Men vond weer zo iets dat de aandacht trok. D. zou een poging wagen het ding te laten ontploffen. Een hoopje droog gras Werd opgestapeld, het projectiel daarop gelegd en de boel in brand ge stoken. Het projectiel weerstond de hitte, doch toen D. het wilde wegschoppen ont plofte het en een scherf trof de knaap in de schouder. Wanneer zijn er voor de onvoorzichtige jeugd nu eens genoeg voorbeelden om voorzichtiger te worden? TEGEN EEN VRACHTWAGEN. Zaterdag op het middaguur kwam het 2J,2-jarig meisje van J. Sm. uit de Hoofd straat van achter een groentewagen de straat opgelopen, juist toen daar een 6- ton-vrachtwagen geladen met leem Po seerde. De kleine kwam, buiten de schuld van de chauffeur met de zware wagen in botsing, met het noodlottig gevolg dat het zijn linkerbeentje brak en aan het rechterbeentje ernstig inwendig ge kneusd werd. Het kind is naar het zie kenhuis te Tilburg vervoerd. VAN BRANDLADDER GEVALLEN. Het achtjarig zoontje van A. KI. uit de Gasthuisstraat was Zaterdag na de middag zonder dat zijn ouders het wis ten gaan spelen op het terrein waar de brandweerkazerne in aanbouw is. De kleine is daar tegen de hoge ijzeren brandladder tegen de toren van de ka zerne opgeklauterd en vermoedelijk van aanzienlijke hoogte naar beneden ge vallen, waarschijnlijk juist op de put daarnaast. Zwaar verminkt werd de jongen gevonden, het rechterhandje, de rechterschouder, het linkerdijbeen en alle linkerribben gebroken met daarenboven nog een shock. Naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht is bloedtransfusie toegepast en de shock overkomen. De toestand blijft echter zeer ernstig. C. Verhagen 250 K. Dekkers 226 P. v. Huiten 250 H. Snoeren 225 v. d. Kaa 250 C. Verhagen 218 W. Soeterboek 250 P. v. Huiten 250 Zondag, de slotavond C. Verhagen 249 C. Soeterboek 250 J. v. d. Kaa 250 P. v. Huiten 112 W. Soeterboek 250 H. Snoeren 126 Jammer, dat de finale door ziekte van de heer K. Dekkers niet kon beëindigd worden. De, ontmoeting VerhagenC. Soeterboek was tot het lange einde zeer spannend met tot slot de zege voor Cor. v. d. Kaa had weinig moeite met P. v. Huiten, die niet presteerde wat men van deze Waalwijkse onvermoeide spe ler verwachtte. Tot slot van de Zondag, die de eind beslissing geven moest, was de ontmoe ting van de winnaar tegen de sportieve minste geen slot voor deze zo enthou- 31 20 8.06 31 27 7.29 30 52 8.33 30 23 7.50 33 29 7.57 33 46 6.60 23 49 10.87 23 44 10.87 nd 31 35 8.03 31 29 8.06 22 65 11.36 22 22 5.09 26 50 9.61 26 15 4.84 „WIJ JONGEREN". Ook „Wij Jongeren" heeft zijn Win- terprogram gereed gekregen en gaat dit Donderdag a.s., 11 October, openen. Drs. Joep Nanninck, die voor de mees te jongeren geen onbekende meer is, komt a.s. Donderdag om 8 uur in het Patronaat om een spreekbeurt te hou den. Hij zal een algehele inleiding ge ven. Gezien de goede reputatie die deze spreker geniet in de verre omtrek, mo gen wij verwachten dat deze avond reeds bij voorbaat geslaagd is. MEE NAAR WOENSEL. A.s. Zondag gaat Desk naar Woen sel. Begrijpelijk staan honderden er op te springen om Desk te begeleiden op deze competitiewedstrijd, die weer een overwinning moet worden. De suppor tersclub die vorige jaren voor de reisge legenheid worgde, kan dat niet meer doen, doch er wordt een gelegenheid geschapen voor iedereen, die zich tijdig hiervoor opgeeft. Aan de bekende ad ressen kan men zich opgeven voor deel name aan de reis, doch wie wacht tot het laatste moment kan niet geholpen worden. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. Repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. 8 u. n.m. Apollo Theater: „Traviata", toegang 18 jaar. Woensdag 8 u. n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 u. n.m. Apollo Theater: Annie Get Your Gun, 14 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. Repetitie Da meskoor Bel Canto. 8.30 u. n.m. Rep. gem. Koor Bel Canto. K.A.J.-AGENDA. Maandag 19.30 u. Groep. 21 u. Vormingsronde. Dinsdag 20 u. Pioniersgroep. Woensdag 20 u. Ontspanning: Repeti tie revue. Donderdag 19.30 uur Groep. 21 u. Bestuurs- en leidersronde. Zaterdag 19.30 u. Ontspanning. Zondag 11.45 u. Studiekring. Hèt gesprek van de tegenwoordige tijd is het woningprobleem, maar daarnaast komt de laatste tijd nog als sociaal pro bleem, de zgn. gemeentewerken, b.v. als riolering- en wegenverbetering, enz. Ook van de „acties' is in Berkdijk sprake. De Dongenseweg en de hele omgeving nabij het „Rooipannen Huis verandert in aanzien. De pasgebouwde huizen, de nieuw aangelegde straat, be tekenen een vooruitgang in de moderni sering van Berkdijk. Het uitbreidingsplan voorziet echter in die omgeving in nog meer. Nofc lange tijd zal men daar de bouw van nieuwe huizen kunnen waar nemen. In de toekomst zal er een blok komen van DongensewegHilsëstraat t.a. Zwaans, zo strekkend tot de „Nieu we Berkrijksestraat", waar nog een weg komt te liggen evenwijdig aan de „Rij weg". Dit betekent vooral een aanmer kelijke wegverbetering voor fietsers en automobilisten. Daarbij komt dan nog dat de hele Dongenseweg van Watertoren tot aan Klaas Groenen wordt hersteld en een geheel nieuw wegdek zal krijgen. Ook dit euvel want de Dongenseweg was nog pas miserabel slecht zal verhol pen worden en dit gedeelte zal nog vóór de winter zijn voltooiing gereed zien. Het aanzien van Pastorie en Klooster wordt eveneens gcu moderniseerd. Nog verder gaat de modernisering van Berkdijk. De omgeving van de Pastorie en 't Klooster zal in dergelijke mate ver anderen, dat men, wanneer het geheel afgewerkt is, zich eerder in een stad

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3