DE LEIJOSTHMT Waalwijkse en Langsiraatse Courant De heer Mallens c.s. in de oppositie. DRUNEN ELSHOUT Kindje verkouden? De gemeenteraad van LODNOPZAND steunde de „hondencommissie en nam mat de kleinst mogelijke meerderheid een voorstel tot aankoop van grond en een voorstel tot afwijzing van een bezwaar schrift tegen woningverbetering aan. 9Jw SANAPIRIN doet wonderen Accountantskantoor J. VAN DIJK VRIJDAG 19 OCTOBER 1951. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE mm HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 84 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO' Het college van B. en W. ondervond in de vergadering die de raad van Loon op Zand Woensdagavond hield, nogal tegenstand. Vooral de heer Mallens kwam voortdurend in de oppositie; hij boekte slechts betreffende een voorstel succes, n.l. dat betref fende de hondenbelasting, toen de raad tegen het advies van B. en W. in met flinke meerderheid de raad van de commissie opvolgde. Ook het voorstel van B, en W. om afwijzend te be schikken op een beroep van de heer Van Baar tegen een aan hem gericht verzoek zijn woning te verbeteren, deed de stem men der heren raadsleden danig loskomen. Maar laten we het verloop van de vergadering op de voet volgen. Men trad niet weer in een juridische bespreking. Na het vaststellen van de notulen met een kleine wijziging, gewenst door de heer de Cock, en het aan nemen van de ingekomen stukken, ging men over tot het behandelen van het voorstel van B. en W. dat de ingediende reclames hondenbe lasting afgewezen wilde zien. In één van onze vorige nummers pu bliceerden wij het volledige prae- advies hierover. De heer Beerens, die zei, het over het algemeen met de zienswijze van de commissie eens te zijn, stelde voor om deze kwestie ineens te re gelen en heel het kohier van de hondenbelasting na te laten lopen door de commissie. De heer van Noyen gaf zijn vol doening te kennen dat het grote verschil tussen de beide tarieven, die eerst 10.en 2.50 waren, nu was teruggebracht op een bedrag van 2.50, doordat het hoogste ta rief was verlaagd tot 5.Hij kon er in komen dat B. en W. het niet met de zienswijze van de com missie eens waren; hij echter was het niet eens met het prae-advies. Volgens de heer van Noyen diende de commissie al de gevallen van de hondenbelasting na te lopen, ook zij die reeds 10.hadden betaald zonder te reclameren, konden best ten onrechte betaald hebben. De heer van Kuik wees er op dat de commissie en B. en W. ei genlijk volgens dezelfde maatstaven handelden. De heer Mallens begon met te zeggen dat hij het natuurlijk niet eens was met de zienswijze van B. en W. De vorige vergadering had hij reeds betoogd dat de aanslagen niet door de beugel konden; de twee gevallen die hij had genoemd waren niet de enige gevallen, hij had wel degelijk „onder andere" gezegd. Ook had hij de vorige keer niet verteld dat betrokkenen uit maakten of zij al dan niet een waakhond hielden, maar dat men er van moest uitgaan hoe betrokke ne zijn aangifte deed. Deed hij het foutief, dan kon dit gebeuren uit onwetendheid of met opzet. Men mocht echter niet zonder meer hem voor 10.aanslaan; men moest volgens de verordening handelen, desnoods de betrokkene vervolgen en hem vier maal zoveel laten be talen. Hij was van mening dat het advies van de commissie moest op gevolgd worden. De heer Grootswagers was het er volkomen mee eens; echter merkte hij op dat eenzelfde soort voorstel als wat men nu deed, betreffende de verlaging van de tarieven, vroe ger eens door hogere instanties was afgewezen. Zou het nu wel worden goedgekeurd? Betreffende het herzien van de aanslagen antwoordde de voorzitter dat dit niet mogelijk was, aangezien het in strijd was met de wet. De heer Grootswagers antwoord de hij dat men geconstateerd had dat de meeste gemeenten ook de tarieven hadden van 2.50 en 5. waarom in Loon op Zand dan ook niet? Toen de gemeente noodlijdend was moest men 10.heffen, maar dat was nu niet meer nodig. Verder wilde hij niet weer treden in juridische besprekingen aangaan de de hondenbelasting. Toen de heer Mallens dan ook op merkte dat hij op zijn aanmerkin gen nog geen antwoord had, zei de voorzitter dat dit reeds in de vorige vergadering voldoende besproken was, Het advies van de commissie werd vervolgens in stemming ge bracht en met 12 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heren Snaphaan, Grootswagers en v. Remmeren. Een begrotingswijziging werd hierna zonder meer aangenomen, waarna aan de orde werd gesteld het voorstel_tot aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Onderlinge Oorlogsschade Ver zekering Maatschappij te Den Haag tot een bedrag van 100.000.te gen een rente van 3%%. Geen volledig vertrouwen in B. en W. De heer Mallens had in het con tract gelezen dat voor opname van gelden de handtekening nodig was van de burgemeester, maar dat ook de handtekening van een lid van het college van B. en W. voldoende was. „Het vertrouwen van deze zij de in dit college, zei de heer Mal lens, is niet zo volledig dat ik hier mee accoord kan gaan". Hij wilde de beperking dat er, wanneer één van de wethouders zijn handteke ning zette, hierbij zou aangetekend worden dat hij op dat ogenblik op trad als vervanger van de burge meester. „Ik heb bezwaar tegen Uw op merking, antwoordde de voorz., om dat ze voortkomt uit wantrouwen jegens het college; in een ander ge val zou ik dat bezwaar niet hebben gehad. Ik accepteer deze beperking niet". Dan rug. keel of borstje inwrijven met De heer Mallens repliceerde: „Ik blijf ernstig bezwaar koesteren te gen het feit dat één van de leden van het college zou ondertekenen. Ik ben zo fatsoenlijk geen namen te noemen". Hierna ging men met het voor stel accoord. pij het voorstel tot verhoging van de bestaande rekening-courant overeenkomst met 400.000.bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, merkte de heer Mal lens. op dat men hier 4%% rente vroeg en bij de bank, genoemd in het vorige voorstel, slechts 2>Vz%. Hij adviseerde B. en W. er bij de Bank voor Ned. Gemeenten op aan te dringen de rente te verlagen, of anders zo min mogelijk geld bij deze Bank op te nemen. De voorz. antwoordde hierop dat de eerste instelling slechts een be legging zocht voor haar geld, ter wijl de Bank voor Ned. Gemeenten van bankzaken haar bedrijf maak te, hoewel hiér de rente nog lager was dan bij de andere banken. Op een desbetreffende vraag van de heer Mallens antwoordde hij, dat men ook overleg had gepleegd met hier ter plaatse gevestigde banken, maar dat men hier niets had bereikt, omdat er geen ambitie voor bestond. Hierna ging men zonder stem ming met het voorstel accoord. Het verzoek van de R.K. Meisjes school aan de Dongensestraat om medewerking ex art. 72, werd toe gestaan. De heer Mallens niet eens met bepalingen van geldlening. Nu werd aan de orde gesteld het voorstel tot aankoop van grond van de N.V. Noord-Braband te WaaL wijk voor de bouw van een café door de Wed. v. Berkel en aanslui tend hierop een voorstel tot lening van het bedrag, nodig voor de aan koop bij dezelfde N.V. Het had dhr. Mallens gefrappeerd dat er bij de stukken een schrijven lag van het prij zen-bureau, dat het accoord ging met de prijs van 7716.voor het perceel, terwijl nu voorgesteld werd het perceel te kopen voor 10.867. Naar aanleiding van het tweede voorstel merkte de heer Mallens op dat er een clausule in het contract voorkwam waarin stond dat alle belastingen op de rente van de som ten laste van de gemeente zouden komen; hij adviseerde het college dit te veranderen in „alle belastin gen die de gemeente heft", want vroeger was een dergelijke bepa ling eens zeer nadelig geweest voor de gemeente. De heer Grootswagers uitte zijn genoegdoening met het feit. dat de zaak met de Wed. v. Berkel nu ge regeld was. De voorz. antwoordde de heer Mallens naar aanleiding van het verschil in prijzen, dat men nu eerst tot een accoord moest zien te komen met de verkoper en dan de prijs voorleggen aan het prijzen- bureau. Dit was hier ook gebeurd, men was overeengekomen de grond te kopen tegen een prijs van 2. per M2, dus voor een totaal-bedrag van 10.867.—; deze prijs had men aan het bureau voorgelegd, maar dit bureau stond echter na schatting slechts een prijs van ƒ7716.toe. Hiermee ging de N.V. Noord-Bra- band niet accoord en trad daarop in verbinding met het bureau met de mededeling dat op genoemd per ceel vroeger huizen hadden gestaan, zodat hier sprake was van een be bouwd perceel, waarna na een hernieuwde schatting het bureau wel accoord ging met de overeen gekomen prijs. Ten aanzien van het tweede punt dat door de heer Mallens was aan geroerd, antwoordde hij dat men rekening had gehouden met de ver langens van de geldschieters. Deze voorwaarde werd tegenwoordig door iedereen gesteld, zei de voor zitter. De heer Mallens bleef echter een ernstig bezwaar koesteren tegen deze bepaling dat alle belasting ten laste van de gemeente zou komen en hij verduidelijkte zijn standpunt met een voorbeeld, maar de voorz. wees er op dat hij een verkeerde voorstelling van de bepaling had; het betrof hier niet de belasting op het verhoogde inkomen, maar op de rente. De heer Mallens hield hardnek kig vast dat de gemeente van deze bepaling, zoals die er nu stond, de dupe zou worden, dit kon de ge meente kapitaal gaan kosten. De voorz. echter stelde voor het voorstel aan te nemen en dan de mening van de geldschieter te vra gen. Maar de heer de'Cock vroeg of de voorzitter er wel volkomen ge rust op was. „Ik ben bijna 20 jaar burgemees ter, en nog nooit heb ik hier moeite mee gehad", antwoordde de voor zitter. De heer Mallens wilde een amen dement indienen op het voorstel van B. en W. en dat moest volgens het reglement van orde eerst behandeld worden. De heer van Noyen stelde voor 't punt te verdagen tot een volgende vergadering. Maar de voorzitter achtte het niet nodig. De heer Beerens vond dat dit toch wel wenselijk kon zijn, maar de voorzitter zag er het nut niet van in. Al ging de geldschieter er niet mee accoord de betreffende bepa ling te wijzigen, toch moest men besluiten zoals B. en W. het voor stelden. Intussen had de voorzitter het reglement van orde opgezocht en bevonden dat amendementen op voorstellen schriftelijk ingediend moesten worden. Hij bracht het voorstel ongewij zigd in stemming en met 8 tegen 7 stemmen nam de raad het voorstel van B. én W. aan. Vóór stemden de heren Snaphaan, v. Roy, Remme ren, Broeders, v. Tilburg, de Cock, Sins en v. d. Lee. Men besloot vervolgens de huur overeenkomst met het rijk t.a.v. de marechaussé-kazerne te verlengen en nam vervolgens in behandeling het voorstel tot vaststelling van een verordening als bedoeld in art. 4 van de Bioscoopwet, waarbij de ge meente zich aan zou sluiten bij de katholieke filmkeuring. In eerste 10 jaar geen bioscoop bij De heer Mallens merkte op dat deze zaak al lang hangende was. In 1947 had men zich van deze kwes tie gedistanciëerd omdat er reeds een bioscoop was, en daarop was de bepaling betreffende de Katholieke Filmkeuring niet van toepassing. Hij was van mening dat er in de eerste 10 jaar wel geen bioscoop bij zou komen in de gemeente. En bo vendien zou de tegenwoordige ex ploitant nooit films draaien die niet nagekeurd waren. Hij "had geen be zwaar tegen het lidmaatschap, maar de motivering en de manier van voordragen vond hij niet juist. Het was echter de overtuiging van de voorzitter dat er zeker bin nen 10 jaar een bioscoop bij zou komen; hij beschikte dienaangaan de over positieve gegevens. En al vond de heer Mallens al dat dit dwaas zou zijn, niettemin werd het voorstel aangenomen. Men besloot vervolgens tot het aangaan van een kasgeldlening van ƒ300.000 met de Rijkspostspaar bank tegen 2% en verklaarde zich garant voor de lening van de Wa- terleidingmij. tot een bedrag van 192.055.—. De heer Mallens wil „persoonlijk" stemmen. Dan kwam aan de orde het voor stel tot benoeming van een com missie van advies als bedoeld in de Woonruimte wet 1947. De voorzitter stelde voor alle vijf leden ineens op een briefje te stem men. „Wij hebben tijd genoeg", vond de heer Mallens. „Ik zou het op prijs stellen dat deze kerels één voor één gestemd worden". De heer de Cock echter vond dit dwaas en zou wel eens willen we ten hoe de heer Mallens dit wenste te motiveren. „Wanneer de heer de Cock dat graag wil", zei de heer Mallens, „dan zal ik hem dat wel eens bui tenshuis, of bij mij thuis vertel len. Maar wij kunnen bezwaren hebben tegen een bepaald lid van de commissie en niet tegen de hele commissie". De heer Mallens stelde dus voor de leden één voor één te stemmen zoals de bepaling ooH, luidde, vol gens hem, dat de raad'de leden van een commissie „persoonlijk" kon stemmen. Het Voorstel van de heer Mallens werd echter verworpen met 10 te gen 5 stemmen. Tegen stemden de heren Beerens, Snaphaan, v. Roy, Remmeren, Broeders, v. Noyen, v. Tilburg, de Cock, Sins en v. d. Lee. Met 9 stemmen werden de leden lege had gewend, dan zouden deze moeilijkheden niet gerezen zijn. Er was volop gelegenheid zijn bezwa ren kenbaar te maken, maar men moest begrijpen dat B. en W. niet alle huurcontracten konden in gaan zien. Wanneer die man verstandig was geweest, was hij naar B. en W. gekomen. Nu richtte hij zich tot de raad zonder iets te motiveren, of zonder tegen bepaalde dingen be zwaar te maken. De vpprzitter stelde voor afwij zend op het beroep te beschikken. Maar de heer Mallens zei dat de heer v. Baar zijn bezwaren niet meer kenbaar zou kunnen maken wanneer deze zaak was afgedaan. Er bestond geen enkel bezwaar tegen afwijzen van dit beroep. Rwam de heer v. Baar met gemo tiveerde bezwaren, dan werd het schrijven van B. en W. eenvoudig weg ingetrokken.. B. en W. waren, wat dit betreft, zeer soepel. De heer Mallens wilde nog een opmerking maken, maar hij had twee keer het woord gehad en dat vond de voorzitter genoeg. Hij bracht hierna het voorstel tot af- Dubbel vlugge verdrijving van kou, koorts, 2iekteetwjiin^?rij^>eH<okei^^^t^eii4^^t. van de commissie, te weten de he ren de Cock, Broeders, v. Noye, Pooters en Vloemans herkozen; 6 stembriefjes waren blanco. Nadat het reglement van orde voor het Burgerlijk Armbestuur ge wijzigd was in de zin door B. en W. voorgesteld, bood het college van B. en W. de raad de gemeentereke ning met bijbehorende bedrijfsre- keningen over het dienstjaar 1950 aan. De gemeenterekening sloot met een nadelig saldo van 16.068.61; eigenlijk was dit saldo niet juist, hierin drukten nog vorderingen en lasten van vorige jaren; eigenlijk vertoonde de rekening een batig saldo van 27.000. De verschillende bedrijfsrekenin- gen sloten resp.: drainagevelden, nadelig slot van ƒ2001.21; gasbedrijf, nadelig saldo van 1678.06; woningbedrijf, nadelig saldo van ƒ24616.13, hiervan echter was 16.950.69 rijksbijdrage. In de commissie van onderzoek werden vervolgens benoemd de he ren Broeders met 12 stemmen, Bee rens 9 stemmen en v. Roy 8 stem men. De heer de Cock had 3 stem men, Grootswagers 2 en Mallens 1. Vier blanco stemmen waren uitge bracht. Woningverbetering in het geding. De heer v. Baar was bij de raad in beroep gegaan tegen een aan hem gericht schrijven, waarin hij werd gelast de nodige verbeterin gen aan te brengen aan zijn wo ning die hij verhuurd had. De heer de Cock was verwonderd over de reparatie die de eigenaar was voorgeschreven. Volgens het huurcontract was de huurder aan sprakelijk voor reparaties aan de binnenzijde van de woning. Afge zien van dit alles was hij echter 'n tegenstander van overheids-inmen- ging in particuliere zaken. Het hek zou van de dam zijn. meende dhr. de Cock wanneer B. en W. bij hun voorschrift bleven. De heer v. Kuik was ter ore ge komen dat de tegenwoordige huur der wilde bouwen en dat dan de eigenaar het huis zou betrekken. Dan zou hij misschien weer veran deringen moeten aanbrengen: kon men hier niet zo lang mee wachten? Hiermede verklaarde dhr. Groot swagers zich volkomen eens. Bo vendien drong hij er op aan dat B. en W. dezelfde activiteit aan de dag zouden leggen, wanneer er meer dere van dergelijke gevallen bin nenkwamen. Veel huurwoningen in de gemeente verkeerden in een slechte toestand. Ook de heer Mallens wees er op dat de eigenaar, die zelf het huis zou gaan bewonen, verplicht werd tot veranderingen die niet in zijn bedoeling lagen. Men had overleg moeten plegen met de eigenaar. Ook hij gaf toe dat het hek van de dam zou zijn wanneer men hiertoe overging. De voorzitter antwoordde de le den dat men sinds enige jaren ijve rig bezig was de huurwoningen in een behoorlijke staat te brengen. Vele. zeer vele huurwoningen ver keerden in een ellendige staat. Bouw- en Woningtoezicht onder zocht deze gevallen en men beperk te zich alleen tot het droog en tochtvrij maken van de woningen en tot het goed doen functioneren van de afvoer van goot en W.C. Een dergelijk geval als dit, deed zich niet één keer voor, maar men had er zo 2 a 3 per week. Als regel ondervond men geen moeilijkhe den; waren er wel bezwaren, dan kwam de eigenaar praten met de dienst Openbare Werken of met B. en W. Door nader overleg kwam men dan altijd wel tot een verge lijk, wanneer bleek dat bepaalde dingen door de huurder moesten geschieden. B. en W. vonden het een groot raadsel waarom v. Baar zich niet tot Woningtoezicht of het Col wijzing in stemming, dat met 8 tegen 7 stemmen werd aangenomen. Tegen stemden de heren Mallens, v. Laarhoven, Beerens, van Roy, Grootswagers, Broeders en v. Ruik. Een stem voor Juffrouw „Snap". Toen men hierna een onderwijze res in De Moer ging benoemen, waarvoor maar één candidate werd aanbevolen, n.l. Mej. Meijer, omdat B. en W., noch de inspecteur, de an dere twee sollicitanten konden aan bevelen, werd met 13 stemmen Mej. Meijer benoemd; één stem was er blanco en één stem was uitge bracht op Juffrouw „Snap". Men besloot tot verkoop van grond aan R. P. Schoenmakers en tot medewerking ex art. 72 aan de R.K. Jongensschool te Loonopzand. Bij dit laatste besluit echter wens te de heer v. Elshout geacht te wor den te hebben tegengestemd, omdat naar zijn mening de schoolbesturen te weinig rekening hielden met de tijdsomstandigheden. Een voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Algemene Hagelverzekering van ƒ200.000.tegen 3Vz% voor twee jaar, welk geld men dus even tueel aan kon wenden voor wo ningbouw of voor de bouw van het tehuis voor Ouden van Dagen, ont lokte aan de heer v. Kuik de op merking dat hij er nog wel een stuk of 9 van zulke voorstellen bij wilde hebben. Men ging er graag mee ac coord. Rondvraag. Bij de rondvraag, die hoofdzake lijk handelde over lichtpunten en slechte wegen e.d., informeerde de heer Grootswagers naar de aanne merskwestie betreffende de Gast huisstraat. De voorzitter kon hieromtrent meedelen, dat de eerste aannemer de gemeente had laten zitten, de tweede aannemer bleef net onder de begroting. Het aanvullend be drag dat nodig was geweest, (de eerste aannemer was lager dan de tweede) had men als vordering in gediend bij de curator van de eer ste aannemer die failliet was ge gaan. De heer v. Elshout vroeg of er nu bij de toewijzing van de nieuwe woningen aan de Julianastraat en het Julianaplein nog geen oplossing was gevonden voor het geval Mal lens. Wij zijn gaarne bereid hier aan mee te werken, aldus de voorzitter, maar dit is geen punt voor de raads vergadering. „Iemand wacht op Uw waarde ring", zei de heer v. Elshout. De heer Beerens vroeg tenslotte of de Gasthuisstraat niet vóór de winter begaanbaar kon worden ge maakt, nu was de toestand hope loos. Het plan was, aldus de voorzitter, om een volledige nieuwe bestrating aan te leggen, maar dit was finan- ciëel niet mogelijk; op de begroting van het volgend jaar zou men een post uittrekken voor vernieuwing van de Markt tot aan de School straat en zo successievelijk verder. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. WINKELACTIE. De Winkeliersvereniging Drunen Elshout voert momenteel besprekingen aangaande een te houden winkelactie of winkelweek omtrent het St. Nicolaas- feest. Wij komen hierop nog nader terug. PROPAGANDACLUB K.V.P. Donderdagavond zal de propaganda- club van de K.V.P. bijeenkomen voor een bespreking van de diverse acties welke zullen worden gevoerd in verband met de verkiezingen in 1952. COLLECTE. De collecte voor de Nationale Reclas sering bracht in Drunen pl.m. 40 op. De jaarlijkse collecte voor de Kath. Universiteit bracht in onze parochie ruim 800.op. Administraties Belastingen onder leiding van oud-controleur der belastingen. Grotestraat 180. Tel. 2475 WAALWIJK (in gebouw Nederl. Handelmaatschappij.) ONTWIKKELINGSAVOND. De K.A.B. afd. Drunen hield Maan dag j.l. haar eerste ontwikkelingsavond van dit seizoen. De zaal was goed bezet. Aanwezig was ook de nieuwe geestelijke adviseur Kap. Vogels. Spreker van deze avond was de dio cesane bondsvoorzitter dhr. P. Vriens, met als onderwerp: Geloof of surrogaat. De algemene titel van het ontwikkelings werk van dit seizoen is: Wij en het com munisme. Spr. hield eerst een korte inleiding over dit algemene onderwerp. Wij en het communisme, aldus spr., wil niet zeggen: de kerk en de communisten of de maat schappij en de communisten: ook niet het westen en het oosten, maar wij, wij zelf en het communisme. In een helder en gloedvol betoog schilderde spreker het communisme, niet het communisme van de concerttratie- kampen, van de geheime politie, maar 't communisme zoals het werd ontworpen als een beginsel, een dogma, een theorie. Om communist te zijn, moet men, al dus spr., evenzeer geloven als wij dat moeten doen. Men moet geloven in de heilstaat, in het dogma van de verede ling van de stof. Het gronddogma, aldus spr., van het communisme is verkeerd en daarom is alles verkeerd. Het is een openlijke strijd van het schepsel tegen zijn Schepper. Helder, duidelijk, boeiend en sugges tief was sprekers betoog tot het laatste ogenblik, en zij die deze avond verzuimd hebben, hebben veel gemist. BOND VAN OUD-STRIJDERS. De Bond van Oud-strijders, afd. Dru nen, hield Woensdagavond in de zaal van Th. Elshout haar algemene leden vergadering. De opkomst was matig, maar de verschillende agenda-punten werden vlot afgewerkt. Na de opening door de voorzitter en de notulen, kwam aan de orde: bespreking winterseizoen. In het kader hiervan zal zeer binnen kort een cabaretavond gegfeven worden. Besloten werd ook tot de oprichting van een eigen toneelclub. In de toekomst is men ook van plan schietoefeningen te houden, zodra alles is georganiseerd. Het landelijk orgaan van de bond zal over enkele weken worden verspreid. A.s. Zaterdag en Zondag zal een huis aan huis-collecte worden gehouden voor de Gezamenlijke 'Militaire Fondsen. De ze collecte wordt door Burgemeester Snels, die niet op de vergadering aan wezig kon zijn, zeer bijzonder aanbevo len. Burgemeester Snels noemde deze a.s. Zaterdag en Zondag te houden collecté in een schrijven aan de vergadering, een zeer goede. De collecte zal worden ge houden door oud-militairen. Na de rondvraag, waarvan niet druk gebruik werd gemaakt, sloot de voor zitter de vergadering. ONDERSCHEIDING. Aan Mej. C. H. van Tilburg alhier is gisteren bij monde van de heer C. Witlox door het Rode Kruis de Land- steiner Penning uitgereikt, als blijk van waardering van het feit dat zij vijf keer bloed heeft afgegeven voor de bloed transfusiedienst. BOSLOOP. Op de Zondag j.l. te Drunen gehou den Nationale Bosloop, behaalden onzt dorpsgenoot C. v. d. Wiel in de D- klasse de 2e prijs, in de tijd van 24 min. 28,6 sec. HOOFDKWARTIER. Door de verkenners van de St. Jans- groep is het voormalige parochiehuis in gebruik genomen als hoofdkwartier. Hier door is voor de Welpen de grote zaal van het Meisjespatronaat vrijgekomen. L. S. BOND (Geweer). Zondag j.l. 14 October zijn de laatste schoten van dit seizoen gelost. Een treffen tussen St. Blasius Hfcusden en St. Catharina Herpt. De heer van Bladel, hoofdman van St. Blasius te Heusden opende deze strijd met enige welgekozen woorden. Over het schieten zelf kunnen we heel kort zijn. Vermeld zij dat vier schutters van de 26 hun 12 punten hebben ver overt. Deze 12 schoten zijn in twee wedstrijden verschoten. Deze schutters zijn G. v. d. Eijde, G. de Kort, C. de Kort, J. en A. de Kort Nzn, alle leden van St. Catharina. Proficiat mannen met Uw resp. Ie, 2e, 3e en 4e prijs. Heeft St. Catharina heel dit seizoen

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5