VLIJMEN HEUSDEN SPRANG WASPIK WAALWIJK DUIVENSPORT. PUROL in huis! 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 OCTOBER 1951 6 OVERDRACHT VAANDEL HARMONIE „MARIJKE". P92 FINS VOETBALTEAM VOOR ROTTERDAM. BQ hel eerste kuchen DAH PO-PASTILLES Wvoorkomen erger beslag weten te leggen op alle eerste prijzen op één na, nu ook weer wist zij de eerste prijs in de wacht te slepen met 67 van de 72 te behalen punten. Wat kan de hoofdman van St. Catharina, die zelf ondanks zijn hoge leeftijd nog een gaaf goed schutter is, trots zijn op zijn mannen en hun werk. Het tweede zestal behaalde ook de eerste korpsprijs met 43 van de 72 pun ten. Heusdens eerste zestal behaalde 53 punten en het tweede zestal 42 punten Het eerste zestal kan toch stukken beter Des avonds kwam men in café Siegers bijeen om de verschoten prijzen in ont vangst te nemen. Voorzitter van Blade! prees de goede verstandhouding en de prettige sfeer die s middags hadden ge heerst, waarna de heer de Wilt de prij zen uitreikt. Déze waren als volgt van 4 t.m. 25: C. de Kort Czn., M. Buijs, W. de Kort, M. Wolfs, M. v. Leeuwen, Jos van Sprang, S. van Eeuwijk, V/. van Kasteren, A. Verhoeven, A. v. Bladel, J. van Berge, J. v. d. Donk, M. van Ooijen, Th. Siegers, A. v. Bladel Sr., G van Hemert, G. de Wilt, A. v. d. Wens, H. Banierink, Jo Brouwers, C. de Kort Sr., A. v. d. Oever. Schoorsteenbrandje, Woensdagavond om half 7 brak er een schoorsteenbrandje uit in t St. Norbertusgesticht, waar de K.N.I.L.-gezinnen gehuisvest zijn. De bewoners slaagden er in het zelf te blussen, zodat de brandweer er niet eens aan te pas hoefde te ko men. K.A.B. AFD. VLIJMEN. Maandagavond werd in de zaal van café Den Braai, de eerste ontwikkelings avond in dit seizoen gehouden. De voor zitter van de K.A.B. de heer Wijkinans, riep allen een hartelijk welkom toe en sprak de hoop uit dat allen ook de ko mende ontwikkelingsavonden trouw zou den bezoeken. Hierna ging men over tot de culturele omlijsting, bestaande uit een keurige collectie ontwikkelingsfilms. Het hoogtepunt van deze bijeenkomst was wel de spreker van de avond. Pa ter Norbertus van Mariënkroon had als onderwerp „Geloof en surrogaat", waar in hij de boosheid van het communisme aan de dag legde. Tot slot werden nog enkele culturele films gedraaid. Het was een leerzame avond. HARMONIE CONCORDIA. Ten bate van het instrumenten fonds zal de Harmonie Concordia op Zaterdag en Zondag 20 en 21 October dansavon den organiseren in de zaal van café Den Braai. De bekende plaatselijke Bieteen- bouwers zullen hun medewerking weer verlenen, zodat dit voor de dansliefheb bers enige genoeglijke avonden kunnen worden. WIELRENNEN. De amateur Meesters alhier nam deel aan de wielerwedstrijden te Den Bosch van de club Schuiten. Drie Zondagen werden wedstrijden gehouden, wie zich het best classeerde was kampioen. Dit kampioenschap werd op overtuigende wijze door Meestérs behaald. Een mooi succes. INBRAAK TE VLIJMEN. Dezer dagen is ingebroken bij Ovito alhier. Door het stuk snijden van een ruit werd toegang verschaft naar de leeropslagplaats, waar een partij leer werd meegenomen. De politie werd gewaarschuwd en stel de een uitgebreid onderzoek in. Van de dadër(s) tot heden geen spoor. GEMEENTERAAD. Openbaré vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 23 October 1951, des avonds acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergadering 17 Augustus 1951. 3. Mededeling van ingekomen stuk ken. 4. Brief van Gedeputeerde Staten betreffende uitbreidingsplan, met voor stel van Burgemeester en Wethouders om te bepalen, dat de herziening van het plan van uitbreiding, omvattende het plan in onderdelen voor de kommen Herpt, Hedikhuizen en Oudheusden, in voorbereiding is. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hernieuwde vaststelling verordening tot heffing van rechten voor het gebruik van aanlegplaatsen en van de haven. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hernieuwde vaststelling verordening, regelende het toekennen van een tijdelijke tegemoetkoming in de kosten wegens verzekering tegen de kos ten van ziekte of ongeval aan een deel van het gemeentepersoneel. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ge meentebegroting 1951. 8. Wijziging begroting Burgerlijk Armbestuur Herpt 1950-1951. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ver ordening op de keuringsdienst van vee en vlees. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van een te gemoetkoming ex art. 13 der L.O. wet 1920. 11. Gemeenterekening met bedrijfs- rekening, rekening Godshuizen Heusden en Burgerlijk Armbestuur Herpt over 1950. 12. Benoeming leden en plaatsver vangende leden van de Commissie i.z. de woonruimtewet. 13. Vaststelling gemeente- en be- drijfsbegrotingen 1952. 14. Reclames belastingen. 15. Sluiting. Naar wij van bevoegde zijde verne men zal de overdracht van het door de burgerij te schenken vaandel aan de i Chr. Harmonie „Marijke" op Dinsdag 30 October a.s., des avonds 8 uur, in het gebouw van de Chr. Volksbond plaats vinden. CHR. BESTURENBOND. De Chr. Besturenbond Sprang-Capelle komt a.s. Maandag 22 October, des avonds half acht, in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier, in algemene ver gadering bijeen, ter bespreking van de November-propaganda voor het C.N.V. De. districtsbestuurder van het C.N.V. de heer W. v. d. Hof uit Utrecht hoopt op deze vergadering aanwezig te zijn. PROPAGANDA-AVOND „BARTIMEUS". Velen van ons weten, dat Bartimeüs de blinde bedelaar was, die aan de weg zat, een beroep deed op Jezus, en door de Heiland toen werd genezen van zijn blindheid, en ziende gemaakt een volge ling werd van Jezus. Velen van ons zullen ook nog wel weten, dat „Bartimeüs" de naam is van het Christelijk Blindeninstituut te Zeist, waar blinde kinderen en jongelui een op leiding ontvangen om straks, indien mo gelijk, een plaats in te nemen in ae maat schappij. Velen van ons echter zullen niet we ten, welk onderwijs de blinden ontvan gen, en hoe het leven is op een blin deninstituut. U ontvangt nu de gelegen heid daar iets over te horen en te zien door middel van film en demonstratie, te geven door enige leerlingen van dit instituut. Bij brand- en snijwonden, Pijn lijke kloven, Ruwe handen en I' Schrale huid. Donderdagavond 25 October a.s. komt de heer Baane, jeugdleider aan boven genoemd instituut, met enige leerlingen naar Sprang, om belangstellenden bekend te maken met dit mooie werk. De leer lingen zullen demonstreren met de leer middelen, die gebruikt worden bij het onderwijs aan blinden; tevens zullen zij de aanwezigen laten genieten van zang en muziek. De heer Baane zal de fraaie film over dit werk vertonen. Het belooft dus een interessante avond te worden. Deze propaganda-avond wordt gehou den in de zaal van de Volksbond en be gint om 8 uur. Wij wekken eenieder op deze avond bij te wonen. U zult er geen spijt van hebben. Het werk van „Bartimeüs" moet meer bekendheid krijgen; juist in deze tijd vol zorgen moet dit mooie werk voort gezet worden. LEDENVERGADERING A.R. KIESVERENIGING. Onder leiding van haar voorzitter de heer C. H. van Caem, kwam de Anti- Revolutionaire Kiesvereniging alhier j.l. Maandagavond in de zaal van de Chr. Volksbond in vergadering bijeen. De op komst was bevredigend. In zijn openingswoord wees de voor zitter op de werkzaamheden die wachten in verband met de Tweede Kamer-ver kiezingen in 1952 en op de taak der le den om de A.R. beginselen naar de eis van Gods Woord uit te dragen, vooral in deze ernstige tijden. Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van Burg. Schakel van Noordeloos, waarin deze zich bereid ver klaarde op 16 Nov. voor de vereniging een spreekbeurt te komen houden. Naar de jaarvergadering van de ver eniging Chr. Volksbond wordt de secre taris afgevaardigd en naar de vergade ring van de Kamerkieskring voorzitter en secretaris. Het concept-verkiezingsprogram van het C.C. der A.R. Partij wordt behandeld waarbij o.m. besproken worden: proces sieverbod, kleuteronderwijs en Zondags rust en Zondagsheiliging. Na een woord van dank en opwek king door de voorzitter en dankgebed door Ds. Mulder, wordt de geanimeerde vergadering gesloten. GOUDEN BRUILOFT. Woensdag 17 "October j.l. vierde het echtpaar W. de Jong-Hopstaken zijn gouden bruiloft. De buurt had zich bij deze gelegenheid niet onbetuigd gelaten. Des morgens was de woning van het gouden paar schitte rend versierd. Begeleid door een schare van bruidjes werd het paar in 'n ver sierde auto om 9 uur naar de kerk ge bracht, alwaar voor deze gelegenheid 'n plechtige H. Mis werd opgedragen. Na de Mis werd het feest voortgezet in café Roovers. Des avonds bracht de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak een serena de. De heer Tabbers, vice-voorzitter van de harmonie sprak het krasse paar toe, dat in blakende gezondheid de ovaties in ontvangst nam. TONEELUITVOERING. De toneelvereniging O.B.K. van de Kath. Arbeidersbeweging afd. Waspik, zal op Zaterdag 20 en Zondag 21 Oct. a.s. haar eerste winteruitvoering geven in het parochiehuis. Aanvang half acht. Opgevoerd zal worden het toneelspel In de Branding, een stuk in 3 bedrijven, door Jan Tromp. De medewerkenden zijn H. Smits Hzn., A. v. d. Wassenberg, C. Donks, W. Roos, Chr. Donks, J. v. d. Velden, H. Smits Pzn., W. Donks, W. Smits. Regie P. Verharen, Dongen. Grime Ch. van den Heuvel, Dongen. Donateurs, leden èn moeders of vrou wen der leden hebben op vertoon van hun contributiekaart vrije toegang. Kin deren beneden de 16 jaar hebben zonder geleide geen toegang. VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL WON MET 4—1. Het voorlopig Nederlands elftal heeft Woensdag als oefening voor de match op 27 October tegen Fin land een wedstrijd gespeeld tegen de Engelse club Middlesex Wan derers en heeft die met 41 ge wonnen. De uitslag zou doen ver moeden dat er nogal gevoetbald is, maar dat was in de eerste helft zeker niet het geval. Het hele elf tal vocht met onzekerheid inplaats van met de bal en met de rust stand 11 was het ruimschoots beloond. De score was geopend door Van der Tuyn, die na 5 mi nuten met een goed schot Neder land de leiding gaf. Even later maakte de Engelse rechtsbuiten gelijk. Voor de rest bleef het een gehaspel van zowel de gerouti neerde Kraak als van de twee de buterende backs Odenthal en Ba kers en van de voorhoede met een te trage Van Melis. Alleen Bies- brouck speelde een keurige partij. Na de rust echter kregen de 35.000 toeschouwers meer waar voor'hun geld. Het betere spel van de Nederlanders resulteerde in 3 gave goals van Van der Tuyn, Van Melis en Abe Lenstra. De Engelsen Jeden aan het gewone gebrek, aan schotvaardigheid en bleven dan ook met hun 1 zitten kijken. Over het algemeen opende de wedstrijd geen nieuwe perspectieven, ORANJETEAM TEGEN FINLAND Biesbrouck in voorhoede. Het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Finland op Zater dag 27 October is als volgt samen gesteld Doel Kraak (Stormvogels). Achter Bakers (PSV) en Oden thal (Haarlem). Midden Wiertz (DWS), Ter louw (Sparta) en Van Schijndol (SVV). Voor Van der Tuyn (Hermes DVS), Lenstra (Heerenveen), Van Melis (Eindhoven), Biesbrouck (RCH) en Groeneveld (Haarlem). Terlouw zal het team aanvoe ren. Reserves Saris (BW), Schijve- naar (EDO), Van der Weerd (Wa- geningen) en Ivuneman (HBS). Het Finse elftal dat Zaterdag 27 October in het Feijenoord-sta'dion te Rotterdam tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld O. Laaksonen K. Martin en S. G. Myntti V. Asikainen, T. Pyuk- koenen en E. Beijar J. Vaihela A. Rytkoenen, S. Pelkonen, K. Lelitovirta en O. Stolpe. Reserves J. Koivunen, Lind- man, H. Vainio, R. Suojanen, P. Yanhancn en M. Vanhanen. KAATSHEUVEL. VELOC—D.E.S.K. Nog steeds niet volledig zal Desk a.s. Zondag opnieuw naar Eindho ven trekken om in de zevende ron de van de voetbalcompetitie Veloc in eigen kooi te gaan bekampen. Opnieuw een zware ontmoeting, die, laten we eerlijk zijn bij hetzelfde spel van Zondag j.l. in Woensel, zonder meer twee verlies- punten zal opleveren. Maarer bestaan nog ande re mogelijkheden. Een gelijk spel en misschien een overwinning zou ook wel eens het resultaat kunnen zijn van deze Eindhovense reis, indien er maar weer eens gevoetbald werd. Kunnen we het nog, of kunnen we het niet meer? Aan jullie, Dessers, het antwoord a.s. Zondag! Laat nu nog eens zien dat je haar op je tanden hebt, net als enkele jaren geleden, daar in Valkens- waard. Laat zien, dat je nog be schikt oyer een dosis vechtlust. Wacht niets af. Wees agressief, maak fouten van je medespelers goed. Gooi er nog een extra schepje boven op. Juist dat extra schepje moet het doen bij een gehavend elftal. Dat extra schepje kan won deren verrichten. Laat je tegen stander geen minuut spelen. Belet hem het rustig opbouwen van de aanval. Let op het verband tussen de linies onderling. Denk aan de noodlottige opening die er vorige week van het begin tot het einde was op het Woensel- veld. Dat is toch te voorkomen. Jongens, speelt allen voor de volle honderd procent, dan alleen is het mogelijk dat je weer niet met lege handen naar Kaatsheuvel terug keert. Succes. DESK 2 ontvangt thuis GW 2. Na een week rust hopen we nog eens een overwinning van ons 2de te kunnen noteren. Dat wordt zo zoetjesaan tijd, lui. We zitten nog steeds te laag. Houd je clubkleuren hoog. BERKDIJK. BerkdijkAuducia. Zondag j.l. vond dan het belang rijke treffen plaats tussen twee bo vengenoemde verenigingen, beide tot dan toe nog ongeslagen. Een tal rijk aantal toeschouwers omzoom- den het veld toen Berkdijk de af trap nam. Het spel bleef beneden haar peil. Alleen Audacia zat iets vinniger op de bal waardoor zij een lichte meerderheid kreeg, die zij in de 30e minuut in een doelpunt wist om te zetten door een fout van kee per de Beer, die wegens een bles sure niet snel genoeg kon reageren. Nog vóór rust dachten we Frans Hermans te zien scoren, toen hij na een vlotte en prachtige combinatie de bal vrij voor doel kreeg, maar zijn schot ging hoog over, zodat Audacia met een 10 voorsprong ging rusten. Na rust werd keeper de Beer door J. v. d. Hout vervangen en in de allereerste minuten werd de ge lijkmaker reeds gescoord door A. Emmers met een prachtig onhoud baar schot. Aud^acia ging nu robus- ter voetballen en maakte in de 14e minuut haar tweede doelpunt, zo dat het er voor Berkdijk benauwd uit ging zien. Zij trokken fel ten aanval, wat na tien minuten ander maal de gelijkmaker betekende, eveneens door A. Emmers. Nadien werd de strijd spannend en beide ploegen werkten als paarden om de winnende goal, waarbij Berkdijk iets meer in de aanval was dan Au dacia. In de 35e minuut kwam dan het lang verwachte doelpunt en wel aan de zijde van Berkdijk. Nico Netten kreeg de bal goed aange speeld, aarzelde geen moment en knalde de bal onhoudbaar in de bo venhoek; 32. De resterende tien minuten verliepen in topspanning en nog eenmaal dachten we Audacia te zien scoren, doch de bal ging iuist naast het doel, waarna even later de scheidsrechter, die goed leidde, het einde floot. Berkdijk 2 liet WSC 4 in het zand bijten en met 41 kwamen de twee punten uit Waalwijk naar Berkdijk toe. Berkdijk 3 moest bij WSC 5 de eer aan hun tegenstanders laten, zij het dan met een geflatteerde stand 4—2. De Berkdijk-junioren konden bij WSC 7 geen succes boeken en met 20 moesten zij de eer aan WSC laten. Berkdijk—R.K. S.S.S. As. Zondag vindt wederom een zeer belangrijk treffen plaats en wel tussen de twee tot nu toe nog steeds ongeslagen verenigingen Berkdijk en R.K. S.S.S.uit Uden- hout. Weet Berkdijk ook deze wed strijd te winnen, dan staat zij onge slagen aan de kop van haar afde ling. Dus, jongens, je weet wat je a.s. Zondag te doen staat. Het verdere programma luidt: Baardwijk 4Berkdijk 2 even eens twee ongeslagen elftallen. Berkdijk 3—RK SSS 2 Zaterdagmiddag: Berkdijk 4Baardwijk 7. SPRANG. N. E. O. Voor a.s. Zaterdag staat er voor Neo een zeer belangrijke wedstrijd op 't pro gramma; dan zullen zij n.l. de strijd moe ten aanbinden tegen de bekende NAC- veteranen. Deze beschikken op het ogen. blik over een zeer technische ploeg, sa mengesteld speciaal uit oud-spelers van hun eerste en tweede elftal, en dat die heel wat in hun mars hebben, bewijst hun overtuigende overwinning die zij j.l. Zaterdag in Zevenbergen behaalden. Daartegenover komt een N.E.O.-pIoeg die door de intense training van de laatste tijd, aan snelheid en enthousiasme niets tekort zal schieten en alles in het werk zal stellen om tegen deze techni sche ploeg een resultaat te behalen en zich niet te laten verdrijven van de bo venste plaats, welke zij thans bezetten. Voor sportliefhebbers is deze wed strijd a.s. Zaterdag een gang naar het N.E.O.-terrein zeker waard. Aanvang 4 uur. VRIJH.-CAPELLE. Good LuckSparta 20. Sparta speelde Zaterdag j.l. haar tweede competitie-wedstrijd tegen Good-Luck (Raamsdonk) en leed een eervolle 20 nederlaag. Direct na de aftrap nam Good Luck het heft in handen en de eerste 45 min. speelden zich bijna geheel af op de Sparta-helft. Doch daar de achterhoede in topvorm was, geluk te het Good-Luck maar eenmaal te doelpunten. Na de rust kwam Sparta meer in de aanval, maar door onproductivi- teit van de voorhoede, ook al van wege het meespelen van een inval ler, kon Sparta het tot geen doel punten brengen. Hoewel zij de ge lijkmaker zeker verdiend had, kwam plotseling succes aan de an dere zijde en maakte de linksbuiten voor Good-Luck er 20 van, waar mee het einde kwam. Het tweede elftal speelde een thuiswedstrijd tegen HNC 2 en won verdiend met 32. Zaterdag a.s. speelt Sparta thuis tegen het sterke Seolto uit Zeven bergen, wat zeker het aankijken waard zal zijn. Dus, voetballiefheb bers, Zaterdag a.s. allen naar het Sparta-terrein te Vrijh.-Capelle. Aanvang half vier. CAPELLE. V.V. „H.N.C." L.l. Zaterdag vond de return- match tegen de Zwaluwse Boys I plaats. In een snelle en op hoog peil staande wedstrijd werd door de onzen met 40 revanche ge nomen. De eerste helft kenmerkte zich door een veldoverwicht van de onzen, hetgeen met een 20 voorsprong werd be loond. De eerste goal ontstond uit een voorzet van links, welke door de snel toegelopen rechts buiten laag en hard werd inge schoten. Ongeveer 12 min. voor half time werd de score tot 20 opgevoerd. Bij een duel in het doelgebied wist de linksbinnen de bal voor de voeten te schuiven van de linksbuiten, welke met een laag schot de keeper der gasten voor de tweede maal passeerde. Ook na de rust werd het snelle tempo gehandhaafd en door de gasten alles in 't werk gesteld de achterstand in te lopen. De goed in vorm zijnde achterhoede wist evenwel alle gevaar te bezweren en zette door goed opgebouwde aanvallen de voorhoede voortdu rend aan 't werk. Uit één daarvan werd de keeper der gasten door onze linksbuiten voor de derde maal gepasseerd, waarmede het met de illusies van onze gasten gedaan was. Ongeveer 10 minuten voor 't einde werd de nederlaag een voldongen feit, toen een in het midden geplaatste bal door de linksbinnen snel werd opgevangen en de ver opgedrongen en op één lijn staande achterhoede der te genpartij in één rush werd gepas seerd. ->cze faire en sportieve wed strijd werd door dhr. Pot op uit stekende wjjze geleid. De tweede wedstrijd van het tweede elftal werd ook nu weer een nederlaag. Met 32 werd de uitwedstrijd tegen Vrijhoevcnse Boys II verloren. Wij rekenen a.s. Zaterdag tegen Good-Luck II thuis in ieder geval op de eerste punten. Voor het eerste elftal is a.s. Za terdag vastgesteld de uitwedstrijd tegen P.C.P. te Breda. Speel de wedstrijd met hetzelfde enthou siasme als vorige week, dan kun nen wij deze met vertrouwen tege moet zien. Degenen welke de reis wensen mede te maken, gelieven zich zo •spoedig mogelijk bij dhr. H. Mesch op te geven. Wit-Zwart-nieuws. Wit-Zwart speelde j.l. Zondag een thuiswedstrijd tegen Raamsdonk en in deze wedstrijd is het de thuis club niet gelukt om 't tot een over winning te brengen. Beide partijen gingen goed tegen elkaar op. doch de gasten waren doortastender en bleken de thuisclub steeds iets te vlug af. Dit bracht hen dan ook de overwinning. Over de wedstrijd 't volgende: Na 15 min. spelen wist Raams donk door hun snelle linksbuiten de leiding te nemen; 01. De gasten, aangemoedigd door dit doelpunt, kwamen steeds weer terug en vijf minuten later wisten zij de score te verhogen; 02. De thuisclub, het gevaar inziende, wist het SDel te verplaatsen, maar steeds was het de achterhoede van de gasten die op het juiste moment ingreep. Tien mi nuten voor rust wist de thuisclub de achterstand te verkleinen, toen de midvoor een strafschop wegens handsbal feilloos inschoot; 12. Na dien zagen we nog enkele gevaar lijke aanvallen van Wit-Zwart en kreeg de linksbuiten nog een opge legde kans om de gelijkmaker te scoren, doch zonder succes. Met een kleine achterstand ging de rust in. We dachten dat de thuisclub na de thee wel uit een ander vaatje zou gaan taopen, maar voordat de tweede helft 2 minuten oud was, kon keeper le Sage, die deze mid dag toch in goede vorm was, de bal uit het net halen; 13. Nog geen minuut later liet de achterhoede zich weer verschalken en in nog geen drie minuten SDelen hadden de gasten in de tweede helft 'n 14 voorsprong. De Wit-Zwarten gaven echter de moed niet op en nu werd de ver dediging van dé gasten op de proef gesteld, maar zij wist iedere aanval af te slaan. Toch gelukte het de midvoor van de thuisclub de ach terstand te verkleinen en het laat ste kwartier werden de gasten ge heel in de verdediging teruggedron gen: in de stand kwam geen veran dering meer. De junioren deden het beter en wonnen met 52 van White Boys. Goed zo, jongens, ga zo door. Voor a.s. Zondag is vastgesteld Veerse BoysWit-Zwart. Jongens, willen jullie in deze wedstrijd suc ces behalen, dan zal er gewerkt moeten worden van het begin tot het einde en niet zoals verleden Zondag tegen Raamsdonk. want dan is het te laat. Wit-Zwarten, probeer a.s. Zondag de overwinning mee naar huis te brengen. Dat kan, maar dan sneller en harder spelen, doch snortief en fair zoals je altijd doet. Het moet echter vlugger en doortastender gaan; probeer steeds iets eerder bij de bal te zijn dan je tegenstander en dan pas kan men met succes uit de strijd te voor schijn komen. Geef je voor de volle honderd procent en men kan deze wedstrijd met vertrouwen tegemoet zien. Het tweede elftal gaat bij Raams donk 3 op bezoek, terwijl het 3e elftal a.s. Zaterdag ONI 3 ontvangt. Jongens, allen veel succes. VLIJMEN. VLIJM. BOYS I—R.W.B. I. Zondag komen de leiders van de af deling bij Vlijmen op bezoek. Dit kan een spannende strijd worden. Vlijmen komt vermoedelijk compleet uit. En om niet achter te raken moet Vlijmen Zon dag winnen. R.W.B. zal trachten de lei ding te behouden. Daarom kan het Zon dag spannen achter café Boom. 35 JAAR FILIAALHOUDSTER. Woensdag vierde Mej. van Delft haar 35-jarig jubileum als filiaal houdster van de N.V. André van Hilst in de Antonius-parochie. Zij mocht zich in een grote belangstel ling allerwege verheugen. De direc tie bood haar de gelukwensen aan, vergezeld van een geschenk onder couvert, er was een cadeau van het personeel, er waren bloemen van personeel, vrienden en klanten, en het feest werd met gepaste luister in huiselijke kring gevierd. Proficiat met dit mooie jubileum. Boys denkt er aan wat er op het spel staat. Zondag verloren, alles verloren. Bij een overwinning is nog alles mogelijk voor het Kampioenschap. ZWALUW 3—VLIJM. BOYS 2. Vlijmen 2 gaat naar de Zwaluwen te Vught. Vlijmen 2 is nog ongeslagen. Boys, probeer dit stand te houden, met alle inspanning kunnen de puntjes mee naar Vlijmen. WAALWIJK. W.S.C.—O.J.C. A.s. Zondag komt dus OJC naar Waalwijk, hetgeen wil zeggen dat de kat in het nauw zal trachten hier op beide punten beslag te leg gen, aangezien zij er tot heden nog niet in zijn geslaagd enig resultaat te behalen. Dit is weer één van die wedstrij den waarin de tegenstander onder schat kan worden, met het grote risico dat deze onderschatting leidt tot een nederlaag. En voor WSC is het toch zaak eveneens op te passen. Wanneer men eenmaal in het hoekje zit waar de slagen vallen, is het heus heel erg moeilijk om hier bovenuit te komen. Bovendien moet WSC er terdege rekening mee houden dat elk punt, behaald op lager geklas seerde ploegen, dubbel telt. Het is dus zaak om a.s. Zondag met alle ernst de strijd op te vatten en geen enkel ogenblik krimp te geven. Wat de samenstelling van 't elf tal betreft mogen wij er toch wel op vertrouwen dat "het goedé, wat in de laatste wedstrijden opgemerkt is, voor het vervolg gehandhaafd blijft. Het overige programma luidt: OJC 2—WSC 2 2.30 uur WSC 3Baardwijk 12 uur WSC 6—RKC 5 12 uur R. W. B. Het eerste élftal gaat a.s. Zondag op bezoek bij Vlijmense Boys. Dit is wederom geen gemakkelijke op gaaf, jongens, doch wanneer iedere speler zijn uiterste best doet, dan is de kans op succes niet uitgeslo ten. Bedenk dat de weg naar het succes lang en zwaar is; houdt hier mee Zondag a.s. vooral rekening. RWB 2 heeft heel wat goed te maken na de nederlaag van Zondag j.l.; de mogelijkheid bestaat echter dat zij zich tegen Jong Brabant zal herstellen. Gemakkelijk zal dit ze ker niet gaan, en daarom, reserves, eens extra aangepakt, zodat de pun ten in Besoyen blijven. Tenslotte wint RWB 3 in eigen huis van DWC 3, tenminste daar rekenen wij op na het succes van de afgelopen Zondag. RWB 4 beeft nog steeds vacan- tie, die natuurlijk in Vlijmen be steed wordt. WAALWIJK. „DE POSTDUIF". Bedenk welde tijd gaat snel. Nog zo pas (begin April) gaven wij onze duiven voor enkele oefen, vluchtjes mee naar Tilburg, Bre da enz. of via Brussel. Parijs, Or leans, zijn zij ook weer vanaf de Spaanse grens op onze hokken neergestreken, om er op de laat ste Zondag van September voor goed in dit seizoen een punt ach ter te zetten. Er zal tijdens het vliegen eens een enkele duif verongelukt zijn, een enkeling op de grote route van 700 tot 1000 km. verstek heb ben laten gaan, maar buiten de abnormale jonge-duivenvlucht van 15 Juli zal vrijwel elke POSTduif op zijn basis zijn teruggekeerd. Het gaat de laatste jaren bij onze vereniging zelfs zeer snel. Zien wij weinig of geen duiven van superklasse, er is een prima kern aanwezig, die elkaar weinig of niets toegeeft. Prijsvluchten die slechts 5 tot 8 minuten openstaan komen bij herhaling voor en als men zijn .luchtreizigers" niet in een bijzonder goede gezondheid heeft, grijpt men er elke Zondag naast. Laten wij daarom toch vooral bedenken dat voor de postduif gezondheid het sterke wapen is en dat verzorging ook speciaal in het najaar, iri de ruitijd en tijdens de winter van de hoogste zo niet de allerhoogste waarde is, om straks in het voorjaar te kunnen starten met een collectie in de allerbeste conditie. Men staat vaak verbaasd over 't sterk spelen van sommige liefheb bers tijens het seizoen, doch het wordt vergeten, dat prijzen in de zomer gewonnen, meestal in de winter reeds verdiend worden. Beschouw de ruitijd reeds als het begin van het nieuwe seizoen,

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6