IMGSTHMT Waalwijkse en Langsiraatse Courant Jtijd/.oMe. vitKing. K.A.B.- W.TIMMERMANS ZONEN DRUNEN NIEUWKUIJK ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG SPRANG-CAPELLE WASPIK Assurantiën op elk gebied. HOOFDPIJ NI >|- Waardevolle feestrede van Piet Vriens. W A A L W IJ K MAANDAG 22 OCTOBER 1951. Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week. DC ECHO VM HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 85 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Het stijlvolle programma dat vastgesteld was voor de viering van 't Gouden Jubileum van de Waalwijkse K.A.B. is Zondag op over eenkomstige wijze uitgevoerd. De eigenlijke feestdag werd vo orafgegaan door een triduum, waar aan een behoorlijk aantal leden deelnam en dat door de Eerw. pa ter Fabianus op eminente wijze werd geleid. De Plechtige Hoog mis Zondagmorgen werd opgedragen door de geestelijke Advi seur, kapelaan Wassenberg, terwijl rector Bekkers een gloedvolle predicatie hield. Hierin stelde hij op de voorgrond, dat er werke lijk reden was tot dankbaarheid bij dit jubileum. Jammer was het dat zowel 's morgens in de Hoogmis als bij de plechtige herden kingsbijeenkomst 's avonds in de Gildenbond de belangstelling der leden aanzienlijk te wensen overliet. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE. Tegen de tijd dat de receptie zou beginnen marcheerde de drumband van de K.A.J. voor het K.A.B.-ge- bouw en sloeg bij wijze van aubade enkele fikse marsen. Ter receptie, die dan volgde, kwa men zeer velen het bestuur van de K.A.B. hun gelukwensen aanbie den. Velen hadden reeds, zoals bleek, door middel van prachtige bloemstukken hun gelukwensen aangeboden. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op: De Hoogeerw. Heer Deken van den Brekel, de Zeer Eerw. Heren Pastoor Ras en Pastoor Verbiezen, de Zeer Eerw. Heer Bekkers, ad viseur van de K.A.B., de Weleerw. Kapelaans van St. Jan, St. Clemens en St. Antonius en de Weleerw. heer Stevens. GELUKWENS VAN HET GEMEENTEBESTUUR. Namens het gemeentebestuur kwamen loco-burgemeester Smol ders, wethouder van Hees wijk en de plaatsvervangend secretaris, de heer J. Thijssen hun wensen aan bieden. Loco-burgemeester Smol ders sprak hierbij een korte rede uit, waaraan wij het volgende ont lenen: „Het gemeentebestuur wil bij de ze gaarne van zijne belangstelling doen blijken bij de viering van Uw gouden jubileum. Wij beseffen wat het betekent als de R.K. Arbeiders van Waalwijk 50 jaren in hun standsorganisatie verenigd zijn. Er moeten omstreeks 1900 wel moe dige en vastberaden pioniers zijn opgestaan, bezield met idealisme en doorzettingsvermogen om de op richting in die dagen tot stand te hebben kunnen brengen niet al leen, maar ook om het voortbestaan te verzekeren en hun idealisme op de jongeren over te dragen. Hun past de grootste hulde." Sprekend over de vruchten die de jongere generatie als het ware in de schoot geworpen worden, zegt de loco-burgemeester: „Dat dit besef en het daarnaar handelen bij vele jongeren nog on voldoende aanwezig zijn en toege past worden, is onze mening. De organisatie der jeugd zal in de toe komst bijzondere problemen baren. Het is niet onze bedoeling om pes simistisch te zijn, zeker niet op een jubileumdag als deze. Als wij ons veroorloofden iets van het jeugd probleem te zeggen, was het alleen omdat van de jeugd de toekomst afhangt". Hij besluit zijn rede met een har telijk woord van gelukwens en de beste wensen voor de toekomst. OOK DE OUDEN VAN DAGEN. De gelukwensen van de Ouden van Dagen werden in een schoon vers vertolkt door Hein Schouten, terwijl Dorus van Eggelen de eer had de jubilerende K.A.B. een ge schenk onder couvert aan te bie den, als bewijs van waardering voor wat de K.A.B. voor de Ouden van Dagen heeft gedaan. Het woord werd ook nog gevoerd door de heer J. van Heesbeen, spe ciaal als voorzitter van de Kamer van Koophandel. Hij had de groei van de K.A.B. van dichtbij meegemaakt en hij wees op de moeilijke tijd, die „de vak" in de beginperiode, toen men de organisatoren aanzag voor „rooien" en „revolutionairen", had doorgemaakt. Hij feliciteerde de ju bilerende organisatie in het bijzon der met de wijze waarop men steeds had gewerkt, zonder strijd ;er was sprake geweest van een evolutie in- plaats van een revolutie. Onder de aanwezigen, die blijk gaven van hun belangstelling merk ten wij verder nog op: De voorzitter en secretaris van Waalwijks Belang, de directeur van de Gemeentewerken in Waalwijk, de voorzitter van de K.A.B. Diocees den Bosch, afgevaardigden van de K.A.B. van Tilburg, Kaatsheuvel en Drunen, de doktoren Langemeijer en Kolster, de directeur van de R.K. H.B.S. dr ir van Laarhoven, de directeur van de Nijverheids school de heer van Steenderen, de heer Buykx, hoofdbestuurslid van de Fabrieksarbeidersbond, en echt genote, Mej. Stokwielder, hoofdbe stuurslid van de K.A.V.,de Eerw. Broeder Overste en enkele andere broeders, de heer Schoormans, dis trictsbestuurder van de Fabrieks arbeidersbond en het bestuur van de R.K. Bond van Lederfabrikan ten; voorts waren er afvaardigin- en van de K.A.J., van de Drum band, van D.V.S.V., van de Zieken kas, van de Werkmeesters en Over heidspersoneel, van het Comité Ou den van Dagen, van de V.K.A.J., van de K.A.V.-afdelingen Waalwijk en Baardwijk, van de H.K.W., van de Loodgietersver. De Langstraat, van de Kleermakers, van de N.C.B. afd. Waalwijk, van de Midden standsvereniging, van de R.K. Houtbewerkersbond, van de Coöp. „Broederhulp", van Credo Pugno, van de Bouwvakarbeiders uit Be- soijen, van de Metaalbewerkerrs, van Herwonnen Levenskracht, van de Kolencoöperatie Baardwijk, van de Sociale School en voorts zagen wij meerdere werkgevers onder de aanwezigen en vele leden van de K.A.B., die hun bestuur kwamen complimenteren. Hebben wij iemand vergeten te noemen, men neme het ons niet kwalijk, want het was er op som mige momenten erg druk, waaruit wel bleek de grote belangstelling die er van alle zijden voor de KAB en haar werk bestaat. DE HERDENKINGS BIJEENKOMST. Om 8 uur werd in de grote, fees telijk versierde zaal van de Gilden bond de herdenkingsbijeenkomst gehouden. Deze werd bijgewoond door de Zeereerw. heer pastoor Ras, de Zeereerw. heer pastoor Verbie- sen en kapelaans van de diverse parochies, de loco-burgemeester en ere-voorzitter van de afdeling, de heer F. Smolders; leden van het Ere-comité, leden van de afdeling, onder wie een aantal jongeren, ter wijl nog met name genoemd mag worden de enige vijftigjarige jubi laris, de heer Adr. Stokwielder. De zaal was echter lang niet vol. Nadat de voorzitter, de heer Jos van Well, de bijeenkomst had ge opend, heette hij de aanwezigen welkom. Als jongere kon hij niet meespreken over de tijd van vijftig jaar geleden, maar toch bracht hij dank aan de oude strijders, die een voorbeeld waren geweest en zich mannen van de daad hadden ge toond. Tegenwerking was hun niet bespaard gebleven, ook niet van ge loofsgenoten, maar hun idealen wa ren eerlijk en oprecht. De kleine bond, begonnen als Leo-bond, was uitgegroeid tot een machtig orgaan en het was nu zover dat de arbei ders de strijdbijl konden begraven. De heer van Well vond het moeilijk namen te noemen, maar hij vatte allen samen onder de betiteling „prachtkerels", die er alles voor over hadden gehad. Ook de vrou wen vergat hij niet, want zij vooral hadden in velerlei opzicht offers gebracht, terwijl de verschillende adviseurs steeds de nodige leiding hadden gegeven. Tot de jongeren sprak de voor zitter een apart aansporend woord om te zorgen dat de offers van de ouderen niet tevergeefs waren ge weest. Er was nog veel te verwe zenlijken en met name noemde hij de P.B.O. Zoek geen wetenschap, zo zei hij, in bioscoop, danszaal, enz., ofschoon ontspanning natuur lijk van harte gegund is, maar laat de kansen niet voorbijgaan. Hij be sloot met de verzekering tegenover de werkgevers, de middenstand en de boeren, dat de K.A.B. graag met hen wilde samenwerken. TWEEDUIZEND GULDEN Nadat het koor St. Cecilia onder leiding van de heer Duyvelaar en met begeleiding van de heer Jo Verhoeven het Viljalied van Fr. Léhar had gezongen, bood de heer Roestenberg als voorzitter van het feestcomité 't geschenk aan, waar van de aanwezigen ondertussen al ruimschoots zaten te genieten: een gasverwarming. Hij kon daarvoor nu vast een bedrag aanbieden van 2000, dat door de leden en zelfs een gedeelte van de werkgevers was bijeengebracht. Hij deed dit echter niet zelf, maar nodigde daar toe uit de heer Stokwielder, het enige vijftigarige lid. Deze deed dit met kennelijk genoegen en deze daad werd uiteraard door luid ap plaus onderstreept. De voorzitter dankte er hartelijk voor. FELICITATIES. De Zeereerw. Heer Pastoor Ras sprak een gelukwens namens de geestelijkheid van Waalwijk. Hij onderstreepte de woorden van de voorzitter dat de K.A.B. geen strijdorganisatie meer is, maar an derzijds getuigde hij dat de K.A.B. steeds en overal op de bres heeft gestaan voor haar leden, waarvan het grote aantal instellingen ge tuigde. Een van deze bracht pastoor Ras met bijzondere nadruk naar vo ren: de sociale school. Hij sprak de hoop uit dat de leden haar zouden waarderen en hij sprak de wens uit dat de afdeling kwalitatief en kwantitatief zich in een gestadige bloei zou mogen verheugen. De heer Smolders sprak nogmaals namens het gemeentebestuur. Hij richtte met bijzonder genoegen een gelukwens tot de vele oude vrien den. De afdeling mocht trots zijn op dit feest, dat getuigde dat de voorgangers niet tevergeefs hadden getobd en gezwoegd voor een mens waardig bestaan voor de arbeiders. Hij wenste ze Gods rijkste zegen toe. DE FEESTREDE. De voorzitter van de Diocesane Bond der K.A.B., de heer Vriens, begon zijn feestrede: Het is vandaag feest in Waal wijk. Vijftig jaar geleden is men begonnen aan de eerste basis om voor de arbeidersstand een gods- dienstig-zedelijk en cultureel leven mogelijk te maken. Dit was het eer ste doel van de arbeidersbeweging. De eerste zorgen moesten uitgaan naar de stoffelijke noden waarin de arbeiders 50 jaar geleden verkeer den, onmenswaardige toestanden waarin verandering moest komen. De arbeider had geen rechten, hij had alleen te doen wat hem werd voorgeschreven door enkele ande ren, die het menswaardige bestaan niet inzagen en er dan ook geen aandacht aan besteedden. Mede op gezag van Paus Leo XIII waren jonge priesters meer be kwaam dan de arbeiders, en begon nen mee te organiseren in de lijn van de Paus: tegen de macht van het kapitaal de macht der vereni ging in te zetten. Gelukkig achtte de heer Vriens het dat in Waalwijk jonge kerels het aangedurfd hadden tegenover de patroons samen te spannen om een menswaardig bestaan te gaan verwerven. In Stokwielder bracht hij alle pioniers, alle priesters die meegeholpen hadden, hulde en dank, waarmee de vergadering door hartelijk applaus instemde. Vijftig jaar katholieke arbeiders beweging, aldus de heer Vriens; ondanks schommelingen, ondanks eenheidsroep was de afd. Waalwijk principiëel katholiek gebleven, jhoewel geen kerkelijke organisatie, zoals sommigen meenden. Zij had gewerkt voor het geluk van de mensen die tot de arbeidersstand behoren. Ze had gewerkt aan de verbetering van de woningtoestan den en andere misstanden, voor een rechtvaardig loon, aan instellingen op sociaal gebied en de vakbonden hadden geploeterd om een stoffe lijke basis te leggen. De K.A.B. had er zelf voor gewerkt en zich opge werkt tot een apparaat dat er zijn mag, zodat ze niet meer ten onder ste boven kan worden gelopen. De Kajotters en Kajotsters maakten het mogelijk nieuwe krachten aan te kweken om het werk voort te zetten volgens moderne methoden, die nu nodig zijn omdat vroeger 't bedje niet gespreid lag en nu voor velen wel. De jonger.en moesten begrijpen wat het betekent 50 jaar gezwoegd te hebben om dit te be reiken. Het was broodnodig dat de leden voortwerkten om zich te ont wikkelen. De organisatie bestaat niet uit het bestuur, of de feestcom missie van vandaag, maar dat zijt gij, zei de spreker met nadruk. Hij drong er op aan actief te blijven om met begrip van eikaars moei lijkheden de moeilijkheden op te lossen. Het moest een arbeidersbe weging zijn, die niet bestaat uit pa pieren leden, die thuis blijven zit ten en hoogstens hun blad lezen. Dhr. Vriens verheelde niet dat het een moeilijke tijd is. De arbei ders moesten de P.B.O. zelf mee ter hand nemen. Van de werkge vers bleek er een groot aantal vóór te zijn en een aantal tegen, wat be tekende dat de tegenstroming over wonnen moest worden. Het zou niet onmogelijk zijn bij elkaar te ko men als er gepraat werd. De leden moesten zich vertrouwd maken met deze gedachten, ter vergadering ko men, deelnemen aan de sociale school en dan volhouden. Het was toch niet teveel gevraagd om voor de eigen zaak op de bres te staan. Ook bemoedigende punten noem de de spreker: de voorzitter van de katholieke werkgeversvereniging had gepleit voor bezitsspreiding, maar anderzijds waarschuwde dhr. Vriens voor de gevaren van 't ma terialisme. Ook de arbeiders moes ten een mea culpa slaan, als ze daar teveel voor liepen, het hoogste doel, het godsdienstig-zedelijke en cul turele leven te bevorderen, moest op de voorgrond blijven staan. De K.A.B. moest met andere standsor ganisaties proberen de christelijke maatschappij terug te brengen. Waar een wil is, is een weg, zo zei de redenaar en men moest niet trachten met lapmiddelen te wer ken. Gezamenlijk moest getracht worden tot een oplossing te gera ken. Er was sprake geweest van machtsmisbruik door de K.A.B., maar in de Bossche Diocesane Bond was altijd een vruchtbare samen werking geweest met de zusteror ganisaties. Hij noemde de zorg voor het lager technisch onderwijs, de beroepskeuzevoorlichting, die niet zonder offers tot stand kwam, maar ook niet als de afdelingen niet mee werkten; voorts de emigratiedienst, waarvoor open oor en oog werd ge vonden; verschillende gemeentebe sturen gaven subsidie voor de so ciale scholen. Vijfentwintig jaar ge leden hadden dergelijke resultaten niet bereikt kunnen worden, zelfs vóór de oorlog in verschillende op zichten niet. De heer Vriens spoorde er toe aan ook wat anderen doen te blijven respecteren en vroeg van de an dere kant waardering voor het sociale werk van de K.A.B., waar van heel het maatschappelijk leven profiteert. Hij hoopte dat de leden van de dag af het voornemen zou den maken en uitvoeren om de rijkdom van de K.A.B. te leren kennen en die te grijpen en noem de in dit verband de cursus over het communisme die deze winter wordt gegeven. Het voorbeeld vol gen van de pioners achtte hij een betere dank aan dezen en aan de Paus, dan pelgrimstochten naar Ro me en grootse demonstraties. Het kwam er op aan iedere dag apos tel te zyn. Een naam noemde de feestre denaar nog afzonderlijk, die van de heer Smolders, waarmee de aanwezigen weer luid instemden. Hij getuigde van zijn groot respect voor wat deze in Waalwijk voor de K.A.B. heeft gedaan. Tot de afdeling sprak hij ten slotte een gelukwens, de hoop uit sprekend dat bij de leden niet al leen dc feestdag in gedachten zou blijven, maar dat ook de K.A.B. zelf niet vergeten zou worden. ,,I)an kunt ge over 10 jaar gerust terugkeren om het diamanten feest te vieren 1" Gezamenlijk zongen vervolgens de leden het strijdlied met begelei ding van de harmonie ,,St. Cris- pijn'', die daarna nog enkele num mertjes ten beste gaf. Met een dankwoord van de voorzitter, waarin hij allen betrok die hadden meegewerkt aan de viering van dit jubileum, besloot de officiële viering van het vijftigjarig be staan. In de loop van deze week worden de feestelijkheden met uit voeringen voortgezet en daarvoor zal wel veel belangstelling bestaan. Hetgeen goed is. WINKELACTIE. Rond St. Nicolaas zal de winkeliers vereniging alhier een winkelactie gaan voeren. Dinsdagavond komt in café v. d. Geld de vereniging bijeen ter bespreking van deze actie. K. V. P. De propagandisten der K.V.P. afdeling Drunen kwamen Donderdagavond in vergadering bijeen ter bespreking van de werkzaamheden die verricht moeten wor den rond de verkiezingen in 1952. Deze week zullen de propagandisten ook beginnen met het innen der jaar lijkse contributie. ZANG EN VRIENDSCHAP. Na de viering van haar 20-jarig be staan heeft de gemengde zangver. Zang en Vriendschap een nieuwe bëstaans- periode ingeluid. Er werd onlangs een geheel nieuw bestuur gekozen en wel de Zeereerw. heer Drieven, pastoor te Eind hoven, met als onderwerp: Ernst en Luim. HANDBOOG TEERDAG. Op Zaterdag 3 November zal de Handboogschutterij Victoria haar jaar lijkse teerdag houden. De dag zal wor den begonnen met een H. Mis voor de overleden schutters. L. S. B. Zondag 28 Otober zal de toneelgroep van St. Jan Baptist uit Kaatsheuvel een toneeluitvoering geven te Herpt. Dit ter bestrijding van de kosten die gemaakt moeten worden voor de wederinvoering van de gecostumeerde folklore van St. Jan Baptist. Dit moet een aansporing zijn voor alle leden van St. Catharina met hunne dames om deze uitvoering bij te wonen. Een aansporing nog te meer om vele bezoekers die buiten het Gilde staan te trekken, om hen in kennis te brengen met hetgeen door goede samenwerking in een gilde bereikt kan wo,rden. Intussen heeft O.L.V.S. te Elshout r t \\t~ i intussen neert v.o. te c,isnout LAfl: zich bere.d verklaard hare medewerking te verlenen. Welk gilde in de Langstraat zal ook hiervoor haar medewerking niet verlenen indien dit gevraagd wordt? ner, secretaris en H. Fortuin, penning meester. Door het vertrek van Kap. Si mons is er ook een nieuwe censor ge- komen n.l. Kap. Vogel. Na een confe rentie met de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers is het nieuwe bestuur nu ook met nieuwe plannen gekomen. Rond Kerstmis zal een groot Kerstspel worden gegeven. Dit zal tevens het eerste op treden zijn van het op te richten Jon gens- en Meisjeskoor. Het jongens- en meisjeskoor zal gevestigd worden in een der lokaliteiten van de gymnastiekzaal. Nieuwe leden voor de gem. zangver. zowel als voor het jongens- en meisjes koor kunnen zich opgeven bij de secre taris dhr. H. Fortuin, Eindstraat, alhier. DRUNENS TONEEL. De toneelvereniging Drunens Toneel zal Zondag 28 October a.s. haar eerste winteruitvoering geven in de zaal van Th. Elshout. Zij zal voor het voetlicht komen met een zeer spannend toneel spel getiteld:- In de schaduw van de Guillotine. Wij komen hierop nog nader terug. FILMAVONDEN. In November zullen alhier twee film avonden worden gegeven. De eerste avond is op Zondag 4 November a.s. ten bate van het Blinden-instituut St. Anto nius te Grave. Vertoond zal worden de film: Het worde Licht. Zondag 18 November is er een film avond ten bate van Kath. Gezinszorg. Vertoond zal dan worden de bekende Hollandse film: De dijk is dicht. O. L. V. SCHUTS A.s. Zaterdag 27 October zal O. L. V. Schuts een ledenvergadering houden. ONTWIKKELINGSAVOND. Dinsdagavond 23 October zal in het nieuwe parochiehuis de eerste ontwikke lingsavond worden gehouden Daar het nieuwe parochiehuis over voldoende ac- comodatie beschikt wordt een grote op komst verwacht. Allen, zowel vrouwen als mannen, zijn welkom. Spréker is de CULTURELE VERENIGING. - Zondag 21 October a.s. begint de cul turele vereniging Onsenoort alhier weer haar werkzaamheden op het gebied der cultuur, betere ontspanning en ontwik keling. In de drie jaren van haar bestaan heeft de vereniging ongetwijfeld baan brekend werk voor onze streek verricht. Haar programma was steeds van hoog gehalte. Onsenoort gaat het vierde jaar van zijn bestaan in met onderstaand pro gramma, dat veel goeds zal brengen. Zondag 21 October Ernest Claes, de beroemde Vlaamse schrijver, spreekt en vertélt over het ontstaan van zijn wer ken, onder de titel: Hoe iemand schrijver kan worden: 18 November de heer de Koning, luit. kol. bij de Gen. Staf. be kend en bekwaam publicist en spreker over militaire onderwérpen: Het offensief van von Rundstedt in de Ardennen Dec. 1944; 16 December Jop Bickman, voor drachtkunstenaar, draagt voor uit wer ken van Vondel, Marie Koenen, Gabriël Smit e.a.; 29 Januari 1952 het Kamér ensemble van het Brabants Orkest; 19 Febr. Mr. Jan Derks, hoofdredacteur van De Tijd, geestig en slagvaardig spreker, verhaalt van zijn bevindingen in: Ont moetingen met grote pérsoonlijkhedeu. Mogen velen gebruik maken van de mogelijkheden die de vereniging Onsen oort hen biedt. INSTRUMENTENFONDS. Zaterdag en Zondag was het dansen in Café Den Braai, voor het Instrumen tenfonds. Vooral Zondagavond was het er een grote drukte. De Bietenbouwers gaven een aardig stukje muziek: er zat stemming in en het ging er vrolijk naar toe. De kas werd weer aardig versterkt en daar was het toch maar om te doen. ONGEVAL. Toen onze dorpsgenoot C. v. Bladel zich Donderdagmorgen per rijwiel naar zijn werk in Waalwijk wilde begeven, had hij het ongeluk door de vork van zijn fiets te vallen. Hij kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij in bewuste loze toestand en met verwondingen aan het gelaat, door paserende wielrijders werd gevonden. Nadat deze hem naar zijn woning hadden vervoerd, moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen. Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 47 ct. ZANGERSCURSUS. Uitgaande van het parochiëel zang koor zal er voor aspirantleden een zan gerscursus worden gegeven. De bedoe ling hiervan is, om het zangkoor te zij- nertijd met nieuwé krachten aan te vul len. Jongens die over de capaciteiten be schikken worden verzocht zich voor de ze cursus op te geven. CHR. FABRIEKSARBEIDERS. De Afdeling Sprang van de Chr. Be drijfsgroepen-Centrale komt a.s. Dins dagavond 8 uur, in het gebouw van dc Chr. Volksbond in ledenvergadering bij een. De voorzitter de heer C. Braspen ning, districtsbestuurder van de bond zal de ontslagregeling in verband met de toestand in de Schoenindustrie bespré ken. ONGEVAL. J.L Zaterdagavond werd dhr. C. v. H. alhier aan het Westeinde aangereden door een bromfietser. Hij werd tegen de grond gesmakt en bekwam daarbij zoda nige vérwondingen dat hij naar het zie kenhuis te Den Bosch moest worden vervoerd. Ook de fietser moest zich on der geneeskundige behandeling stellen. VER. CHR. VOLKSBOND. De Vereniging Chr. Volksbond alhier houdt a.s. Vrijdagavond 8 uur haar al gemene jaarvergadering in het gebouw. Agenda: Opening, Notulen, Jaarver slagen, Bestuursverkiezing, Rondvraag en Sluiting. Naast de leden der aangesloten ver enigingen hebben tot deze jaarvergade ring ook toegang de donateurs der ver eniging. PROP AG AN DA-VERG ADERING „BARTIMEUS". Zoals wij reeds médedeelden zal a.s. Donderdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een propaganda-bij- eenkomst gehouden worden voor het Chr. Blindeninstituut Bartimeus te Zeist. Onder meer zal een overzicht worden gegeven van het onderwijs aan blinden, terwijl ook een film over dit werk Ver toond zal worden. De avond zal verder worden opgeluisterd met zang, muziek en declamatie door leerlingen van Bartimeus, waaraan ook zal meewerken onze dorps genoot Jan Boér, die een uitstekend or ganist is en die voor enige tijd slaagde voor het examen organist van de Ned. Organisten vereniging. Verder zal nog n propagandistisch woord worden gespro ken door de jeugdleider van Bartimeus, de heer Baans. Wij wekken eeniëder op deze samen komst bij te wonen en alzo het werk on der dc blinden te steunen. KERKDIENST. Dinsdag 23 October hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente aan de Julianalaan op te treden de Weleerw. Heer Ds. de Grei van Lisse en Donderdag 25 Octo ber de Weleerw. Heer Ds. Malan van Bruinisse. Beide diensten vangen aan te 7.30 uur. GEMEENTERAAD. Op Donderdag 25 October a.s. om 20 uur zal de raad der gemeente Waspik vergaderen ten gemeentehuize. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel m.b.t. ingekomen subsi die-aanvragen. 4. Voorstel m.b.t. de Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1950. 5. Voorstel m.b.t. de Begroting van het Burgerlijk Armbestuur over 1952. 6. Voorstel tot benoeming c.q. her benoeming van de Commissie van Advies ex art. 8 der Woonruimtewet 1947. 7. Voorstel tot reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur met rapport van de Commissie ad hoe. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor bevolkingsonder zoek op t.b.c. 9. Voorstel tot aanbieding van de gémeente-rekening 1950. SCHIP TE WATER GELATEN. Zaterdagmorgën 20 October werd om ongeveer 9.15 uur bij de N.V. Scheeps werven v.h. P. en A. Ruijtenberg alhier met goed gevolg te water gelaten de nieuwe motorspits „Adrianto" groot pl.m. 325 ton, in aanbouw voor rekening van Mevr. G. Tëmpelaars-de Bot alhier. In het vaartuig wordt een 135 p.k. benzine motor geplaatst. BENOEMING. Mej. S. Ruijtenberg alhier, thans on derwijzeres te Someren, is benoemd als onderwijzeres aan de Chr. School te Waalwijk. E.H.B.O. In het bestuur van de onlangs opge richte plaatselijke E.H.B.O.-vereniging werden gekozen de heren: A. v. d. Was senberg, voorzitter: W. Smits. J. Ver- schure, Eijkenaar en N. v. d. Rijken en de dames Brokx en Schoenmakers. Geestelijk adviseur is Kapelaan Cor- sten. Dé EHBO Waspik telt 77 leden.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1