i DOKIE DURFin Boris Baal duikt op d WASPIK NIE U W K U IJ K V L IJ M E M WEK DE GAL HET HUIS ZONDER S L E U T E l S, DE E€HO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 16 NOVEMBER 1951 De Havens van Sprang-Capelle. De Raad wordt voor de keus gesteld EEN OF TWEE HAVENS. Uk de Langstraat Een mooie aanwinst voor 't onderwijs De nieuwe R.K. Si. Michael ULO een voo beelrlige school. RAT noch MUIS B k Bovendien hebben gemaakte be rekeningen aangetoond dat de ex ploitatie van dergelijke woningen alleen mogelijk is, indien in ver houding tot het algemeen plaatse lijk huurpeil zeer hoge huren zou den worden vastgesteld. In de vergadering die de ge meenteraad van Sprang-Capelle hedenavond zal houden, zal o.m. de kwestie van de havens bespro ken worden. In de vorige verga dering zijn diverse suggesties ge daan, o m. het gezamenlijk met de gemeenten Waalwijk en Was pik exploiteren van een kleine baggermolen en het bouwen van spui-sluizcn in de beide havens. Diverse personen en instanties zijn door het gemeentebestuur geraadpleegd, wat in de gegeven omstandigheden de beste oplos sing zou zijn. De burgemeester had verschillen de besprekingen met diverse inge nieurs, met ïr. A. VeiTioeven, ge pensioneerd hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat, en met de verte genwoordigers van de directie van de Rijkswaterstaat „Beneden de ri vieren" te Breda, uit welke bespre king tenslotte is komen vast te staan: 1. geen sluizen aanbrengen; 2. niet in eigen beheer baggeren, dus geen baggermachientje kopen, 3. bij de uitvoering van het Bies- boschplan moet een haven verdwijnen, nl. de Labbegatse haven, als de meest slechte haven; 4. de Capelse haven blijft, terwijl deze op peil zal moeten wor den gebracht, waarvoor de mo gelijkheid bestaat, dat 't Rijk een vergoeding zal geven in de kosten daarvan. Het college van B. W. heeft zich in verbinding gesteld met de ia. Oerlemans om overeenstemming te bereiken, waarbij de burgemees ter toezegde te willen bevorderen, dat een subsidie in de hogere ver voerskosten, welke genoemde firma zou hebben bij opheffing van de Labbegatse haven, zou worden toe gekend. De fa. Oerlemans*- heeft hierop bericht dat zij de meerdere kosten, die uit het verdwijnen van de ha- i ven zouden voortvloeien, schatte j op 35.000.per jaar, verder zou een eis tot schadevergoeding van 9000.woi'den ingediend voor de betonnen havenbeschoeiing, die eind 1950 door haar werd ver nieuwd. De firma deelde voorts me de, dat een onverhoopte afsluiting van ue Labbegatse haven, haar zou npodzaken het bedrijf in zijn ge- .ï.ei over te brengen naar een an- dere gemeente, aan groot vaai*- wuter. De gemeente noemde in een ant- woord-schrijven het bedrag van 35.000.onaanvaardbaar; een on derzoek had uitgewezen dat de ho gere vervoei'skosten 2750.zou den bedragen, vermeerderd met enige kosten van extra arbeidsloon. Om tot 'n oplossing te komen deden B. W. de firma een compromis voorstel, onder voorbehoud van goedkeuring door de gemeenteraad, dat de gemeente jaarlijks naar schatting 1500.zou bijdragen in vu hogere kosten. Met dit voorstel heeft de fa. Oerlemans zich echter niet kunnen verenigen. Betreffende de schadevergoeding voor de beschoeiing, die het college van B. en W. niet gerechtvaardigd acht, is juridisch advies gevraagd i.an de Ver. van Ned. Gemeenten, welk advies nog niet is gegeven. Alvorens thans met betrekking tot de onderhavige kwestie nadere stappen te doen, stelt het college van B. en W. er prijs op de mening van de raad te vernemen. De raad wordt hierbij voor de keus gesteld: 1. Om aan de Labbegatse Haven voortaan geen kosten van uitbag geren meer te besteden, door aldaar tcnover ook geen havengelden meer te innen en derhalve alleen de Capelse haven in stand te hou- c en, waarmee dan een bedrag van 1590.per jaar zal zijn gemoeid. 2. Om beide havens in stand te houden en de hieruit voortvloeien de financiële consequenties te aan vaarden, hetgeen betekent dat jaar lijks zeker ƒ4500 aan 't onderhoud van de havens zal dienen té wor den besteed. Zowel aan de keus sub 1 en 2 zouden B. en W. de restrictie wil len verbinden dat zij definitief zal fcijn. 48 Met een rust waarop velen jaloers kunnen zijn bond Dokie Durf de Iwee helpers van Baal tenslotte nog een doek voor de mond. „Jul lie nare stemmen gaan me door merg en been, zie je", verontschul digde hij zich. Daarna begaf hij zich naar de goede professor On snor die, zoals Dokie eerst nu be- Er zijn voorts enkele zeer practi- sche bei'gruimten voor boeken en andere leermiddelen, voor scheikun dige preparaten e.d., er is een vrien delijke spreekkamer, zindelijke toi letruimten enz. Buitengewoon smaakvol. „Wij moeten", zegt Broeder Eu- genio, het hoofd van de U.L.O., die ons met trots door het nieuwe ge bouw leidde, „toch ook de smaak van onze jongens trachten te ont wikkelen"; hij zei dit toen we meer merkte, zelf met een korte ketting aan zijn octodëstraalmachine was bevestigd. „Nu begrijp ik waarom u zichzelf niet kon bevrijden", zei Dokie. „Kan ik je ergens inee hel pen, Duff vroeg de professor, nadat Dokie hem had bevrijd. „Misschien wilt u de twee lieren die achter deze ruimte zijn opge sloten, bewaken', zei Dokie, ter wijl hij de professor twee revol vers overhandigde. Hij had name lijk ook Baals assistent van zijn wapen ontdaan. „Ik ga nu nog even verder snuffelen naar tegen standers", zei Dokie. Wanneer men tegen een overmacht vecht, moet men het voorzichtig aank - gen, één voor één". angrijk onderdeel ziet uitgebreid. Aan vele wensen is dus tegemoet gekomen door de bouw van deze school; ook voor het beeld van Et. M'.chaël, dat de voorgevel zal ver sieren, is de opdracht reeds ge geven, de smeedijzeren letters die boven de hoofdingang de naam van de school zullen vormen worden vervaardigd door de leerlingen van de Nijverheidsschool. Maar dan is er nog de gepi'ojecteerde tuin rond het gebouw, die erg groot is, en die dan ook wel veel zal kosten aan UITVOERING. De Gein. Zangvereniging „Semper Animato" gaf Zondag haar eerste win- tcruitvoering. Medewerking hieraan verleende de gem. toneelveren. „O.B.K. uit Goirle. Onder leiding van de directeur, de heer M. van Heivoort uit Eindhoven, werden de zangnummers keurig ten ge hore gebracht en hadden telkens luide bijval. O.B.K. bracht hierna voor 't voetlicht het prachtige toneelspel „Moeder". On der regie van de heer Frans van Steen- sol werd het stuk meesterlijk vertolkt. Lr was dan ook maar één uitroep on der het talrijke, dankbare publiek: „wat is het toch mooi". Semper Animato" heeft aan velen wederom een kunstige en genoegclijke ivond bezorgd. BENOEMD. In een gehouden vergadering heeft het parochieel zangkoor de heer J. v. d. Ver, tot penningmeester benoemd. Tussen bouwen en bouwen is maar al te vaak een groot ver schil; eigenlijk is bouwen alleen maar een kwestie van werken met ruimte, van het scheppen van ruimte en het verdelen hiervan. Dit is het wezenlijke van alle ar chitectuur en de rest is noodza kelijke bijkomstigheid. Wanneer men vanuit dit oogpunt de nieu we U.L.O.-school beziet, dan kan men niet anders dan grotelijks waardering hebben voor wat ar chitect v. Stokkum heeft weten te bereiken. Dc nieuwe R.K. U L.O.-school, die do H. Michaël tot patroon heeft, ligt bij de St. Aloysius-school. Wanneer ge vanaf het Antoniusplein naar de school gaat, dan bewondert ge de fraaie ligging van het gebouw, dat een rustige, evenwichtige indruk maakt; allerminst imposant, is het ••■-scheiden, niet hoog opgetrokken met 'n indrukwekkend front waar- acht::)- ge strenge en hoge klasloka- en vermoedt, maar een indruk ge vend van een lichte, heldere sfeer, waarin het prettig is te leren en te werken. Zo is de school inderdaad van binnen; door een klein halletje komt ge in de grote centrale hal. 't middelpunt van de school, waarom heen links en rechts de klaslokalen liggen. Hier geen lange min of meer duistere gang, maar een mooie lich te ruimte in heldere steen, van waaruit ge iedere klas kunt berei- en. De klassen krijgen het licht van grote ramen, ze hebben ieder een eigen lichte tint, ieder een ei gen meubilair; bijzondere aandacht is besteed aan het natuurkunde-lo- kaal, dat tevens als tekenlokaal dienst, doet; de inrichting, zowel als het instrumentarium is up to date. ontsnapt aan het onweerstaanbare speciaal onze aandacht besteedden aan de aankleding van het gebouw. Gelukkig hier geen „schittei'ende" platen van „in de dierenwereld" of van „Jezus" intocht in Jeruzalem" liefst met een Duits onderschrift, gelukkig hier geen „zoete" Lieve- Vrouwebeelden in hemeltei'gende polychromie, maar een verantwoor de repx'oductie van Rembrandt, van Vermeer, een sierlijk Max'ia-beeld en dan ook vooral de schilderijen van Broeder Eugenio zelf, een rus tig landschap in onze omgeving, een raak getekende kop van een Waal wij ks type, een beschaafd stilleven, 't Is werkelijk alles zo harmonisch in dit schoolgebouw, zo rustig en zo zeer beschaafd. In een behoefte voorzien. Drie jaren bestaat deze jongens- u.l.o. nu en in die drie jaar is het leerlingen-aantal uitgegroeid tot 71, waarvan ongeveer de helft uit Waalwijk komt en de andere helft uit de omgeving. Tot nog toe was rr.cn gehuisvest in de Lagere school van de Eerwaarde Zusters en in de St. Aloysiusschool, maar de uitbouw tot één drie-jarige U.L.O. stelde andei'e eisen; en zo kan men met recht zeggen dat de school in een bestaande behoefte voorziet, het leerlingen-aantal is hier wel 't ovei-duidelijke bewijs van. Zo kan men ook met recht zeggen dat a.s. Zondag, wanneer om half drie de nieuwe school ingezegend zal wor den, Waalwijk de mogelijkheden die het op het gebied van het on derwijs biedt, weer met een be- aanleg en onderhoud. In elk geval, het voornaamste is er; de architect, de heer A. v. Stok kum en de aannemers de Gebr. Broekhoven uit Oosterhout hebben eer van hun we'rk; en de Eerwaarde j Broeders, met name Broeder Eu genio, kunnen met recht trots zijn op deze prachtige school. O, DIE BROMFIETS! Het aantal bromfiets-ongevallen bedroeg in de eerste helft van 1951 in totaal 1598. Daarb werden 23 bromfietsers gedood, 373 zwaar ge wond en 281 licht gewond. (In het gehele jaar 1950 kwamen er 1727 bromfiets-ongevallen voor met 38 doden, 425 ernstig en 303 lichtge- wonden. Voor het eerste halfjaar van '51 komt men op 13 ongevallen per duizend bromfietsers, tegen slechts 2 ner duizend fietsers. In het eerste halfjaar van 1951 -)S 50 procent der gedode brom fietsers ouder dan 50 jaar V zult 's morgens „kiplekker' uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CAHTRFt'S LEV ER PILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te (i.oen stromen Eist Carter s Leverpilletjes GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de Raad der gemeente Vlijmen op Vrijdag 16 November 1951 des n.m. 7 uur (precies) ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Installatie en beëdiging als raads lid van de heer G. Mommersteeg alhier. 2. Vaststelling notulen der openbare vergadering van 12 October 1951. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding ontwerp-begrotingen van het Burgerlijk Armbestuur, Woning bedrijf en gemeente. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige vaststelling der gemeente-rekening 1950, en die van het woningbedrijf 1950 en tot goedkeu ring van het burgerlijk armbestuur over dat jaar. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het beschikbaarstellen van een crediet van 1320.tot door- t.ekking van het waterleidingbuizennet onder Nieuwkuijk, Kerkstraat, ter lengte van pl.m. 160 ni (vanaf brandkraan no. 185 tot woning A. v. d. Brandt). 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het nemen van een raadsbesluit tot het voeren van een rechtsgeding contra A. C. van Engelen, alhier. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling van de Regio nale Brandweer. 9. Voorstel van Burgemeester en j Wethouders tot toewijzing van grond, j overeenkomstig de nieuwe wederop- I bouwwet en de wet op de Materiële I Oorlogsschade aan: a. Mej. A. Suijs; b. Mevr. de Wed. Jansen; c. Mevr. de Wed. Merkx-Verhoeven te Heusden (pand Verbunt) en de heer Goossens te Dongen (pand van Hilst), allen ge legen op het „Plein" langs de Akker. I FEUILLETO N van )E ECHO VAN HET ZUIDEN". Door PARI. DD.lir, BKiRFUS vr.BT.M.'XD VAN I'. OÜKILLE 24) Het spijt me", ging de kapitein ooi i. maar ik moet weg. De dienst i: ten strenge meester. Mijn groe ten aan uw tante. Ik wens u het beste". Hij verdween door de brede deur, gcvo'ji door zijn bediende. John Quincy kwam juist bijtijds op straat om hem in een grote auto naar de haven te zien rijden. Hij zag dichtbij een telegraaf kantoor, ging er binnen en zond 2 telegrammen, één aan zijn moeder en één aan Agatha Parker. Hij adresseerde ze naar Boston, Mass. U.S.A. en kreeg een vernie tigende blik van de dienstdoende jonge dame, toen zij die laatste 3 letters wegschrapte. Er waren maar twee woorden in ieder telegram, maar hij ging de straat weer op met het behaaglijke gevoel, dat zijn cor- r pnondentie nu voorlopig afgehan deld was Even later kwam hij aan 't Ame rikaans Restaurant en toen hij er binnen ging, was hij daar de enige Amerikaan. Charlie Chan zat al- ieen aan een tafeltje en toen John i Quincy naderde, stond hij op en boog. „Een zeer grote eer", zei de Chi nees. „Is het mogelijk, dat ik U kan j overnaxen iets var. deze vreselijke levensmiddelen te gebruiken?" „Neen, dank U", antwoordde John Quincy. „Ik eet straks thuis. Als U het goed vindt, ga ik even bij U zitten". „Gans overweldigend", zei Chan tuigend. Hij ging weer zitten en at iLls van het bord voor hem. „Kell- ner", riep hij, „wees zo goed de eigenaar van de^e inrichting te roe pen". i^e eigenaar, een minzame kleine Jap kwam aanglijden. Hij maakte een diepe buiging. „Is het, dat U hier ongezond voedsel opdient?" vroeg Chan. „Verwaardig U om uw klacht te uiten", zei de Jap. „Dit stuk pastei zijn met vinger afdrukken bedekt", verweet Chan. „Het zijn een zeer afschuwelijk ge zicht. Wees zo vriendelijk het te verwijderen en mij een meer hy- gienisch stuk te brengen", De Jap nam het ergernis gevende stuk weg. „Japannezen", merkte Chan op, met de handen in welsprekend ge baar uitgespreid. „Past het mij af te leiden, dat u komt voor een zaak, met betrekking tot de moord?" John Quincy glimlachte. „Zo is het", zei hij, haalde de courant uit zijn zak en wees op de datum en de ontbrekende hoek. „Mijn tante meende, dat dit van gewicht kon zijn", legde hij uit. „De vrouw heeft hersenen", zei Chan. „Ik zal mij een onverminkt nummer aanschaffen en vergelij ken. Het kan van uitgestrekt ge wicht zijn". „Ziet U", zei John Quincy, „ik zou graag met u medewerken in deze zaak, als u het goed vindt". „Ik heb slechts verrukking", ant woordde Chan. ,,U komt uit Boston, hoogst beschaafde stad, waar veel meer woorden in gebruik zijn dan hier. Ik geniet als u spreekt. Groot ste voorrecht voor mij, zou ik wil len zeggen". „Heeft u een thorie over de mis daad gevormd?" vroeg John Quin cy. Chan schudde het hoofd. „Nog te vroeg." „U heeft geen vingerafdrukken om op af te gaan, zei u." Chan haalde schouders op. „Hin dert niet. Vingerafdrukken goed in boeken, in het werkelijke leven niet. Mijn ondervinding mij zeggen: diep denken over de mensheid. Menselijke hartstochten. Wat achter de moord, altijd? Haat, wraak, noodzaak om de verslagene tot z wij Pen te brengen. Geldzucht mis schien. Bestudeer de mensheid, te allen tijde." „Klinkt redelijk", gaf John Quin cy toe. ..Meestal wel", getuigde Chan „Tel met mij de punten, die wij overwegen moesten. Een gasten- bóekje, beroofd van één blaadje. Een handschoenknoopie. Een tele gram. Verhaal van Egan, gedeel telijk verteld.Stukje Corsican siga ret. De courant, gescheui'd in boos heid. Horloge aan levende pols, cij fer twee onduidelijk." „Een aardige verzameling" -vond John Quincy. Heel belangwekkend",, erkende de Chinees. ,.Eén voor één gaan wij ze na. Sommige lopen op niets uit. Eén, misschien twee, zijn niet zo onvriendelijk. De methode is: volg alleen voornaamste gegevens, maar hier moet ik ze allen volgen, ge heel." „Het vooi-naamste gegeven", her haalde John Quincy. „Zeker", Chan keek de kelner boos aan, want zijn meer hygiëni sche portie verscheen nog niet. „Te vroeg om hier te zeggen. Maar ik heb voorliefde voor gasten- boekje met uitgescheurd blaadje. Horloge vraagt ook mijn aandacht. Vreemd genoeg, toen wij vanmor gen gegevens optelden, slaan wij horloge over Dwaas. Zeer goed uit ziend gegeven. Eén grote fout, wij hebben het niet. Maar, mijn ogen zijn scherp om het te vinden." „Ik hoor, dat u nogal succes hebt als speurder", zei John Quincy. Chan's gezicht trok in een brede grijns. ..U is ontwikkeld, misschien weet u", zei hij, „dat Chinezen het meest psychische volk ter wereld zijn. Gevoelig als plaat in camera. Een blik, een lach, een gebaar mis schien. Iets zegt: klik." John Quincy merkte, dat er plot ting opschudding was aan de deur van het Amerikaanse Restau rant Bowker. de steward, glorieus dronken, kwam luidruchtig binnen gevolgd door een donker, bezorgd kijkend jongmens. Verlegen wend de John Quincy het hoofd af, maar te laat. Met zwaaiende armen kwam Bowker op hem af. „Wel, wel", schreeuwde hij. „Mijn oude studievriend. Zag je door het raam". Hij leunde zwaar op de tafel. „Hoe gaat het, kerel." „Best, dank je", zei John Quincy. Het donkere jongmens kwam na der. Naar zijn kleding te oordelen, was hij een walkennis van Bow ker. Kom Ted, je moet verder zei hij. „Even", riep Bowker. „Je moet kennismaken met meneer Quincy uit Boston. Eén van de beste kerels die God gemaakt heeft. Een vriend van Tim ik heb je wel eens over Tim gesproken." „Ja. kom nu mee" drong de don kere jonge man aan. „Nog niet. Deze jongen moet wat drinken. Quincy kerel, wat wil je?" „Niets", zei John Quincy. „Je hebt me zelf tegen drank op deze Eilanden gewaarschuwd." V/ie ik?" Bowker was ge kwetst. „Nu vergis je je, kerel. Ik wil je niet graag tetegenspreken, maar dat mmoet een ander ge weest zijn. Ik niet. Nooit een woord van gezegd." Het jongmens nam zijn arm. „Kom mee, je moet naar boord." Bowker wrong zich los. „Blijf van me af. Ben ik mijn eigen baas of niet? Mag ik niet praten tegen een oude vriend? Nu dan, Quincy, kerel, wat drink je?" „Het spijt me", zei John Quincy. „Op een andere keer." Bowker's metgezel greep zijn arm steviger. „Je kunt hier niets krij- 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van gronden etc. van het R.K. Kerkbestuur Joannes de Doper alhier; van de Eerw. Zusters J.M.J. te 's Hertogenbosch en van de St. Jutharinaschuts alhier, tot verwezenlij- k'Oj van de nieuwe weg (doorbraak) en liet bekomen van bouwterreinen langs vhe weg, binnen het kader van het door c; Minister goedgekeurd wederopbouw- plan, kern Vlijmen (weg vanaf het nieu we plein naar de Pastoriestraat). 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot I. Intrekking van het raadsbesluit van 30 September 1940, betreffende de ge meenschappelijke regeling voor het Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht Noord Brabant Oost; II. Met de raden en de colleges van Burg. en Weth. van andere gemeenten, gelegen in de streek Noord Brabant Oost (omschreven in het ontwerp gemeen schappelijke regeling Welstandstoezicht) de bijgevoegde gemeenschappelijke rege ling te treffen ter behartiging van het belang van de verzorging van welstands toezicht en van de hulpverlening voor bouw- en woningtoezicht en gemeente werken. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot a. opheffing van het (hans bestaande Burgerlijk Armbestuur met ingang van 1 Januari 1952; b. intrekking van het „Reglement op het Burgerlijk Armbestuur'' van 29 Oc tober 1931, goedgekeurd bij besluit van Ged. Staten van Noord Brabant van 25 November 1931 G nr. 86, zoals dat bij diverse raadsbesluiten is aangevuld en gewijzigd; c. oprichting van een „Gemeentelijke Instelling voor Sociale Zaken" en vast stelling van een verordening daarop; d. vaststelling van een verordening op de „Gemeentelijke Dienst voor So- ciale Zaken"; e. bestemming van de eigendommen van het Burgerlijk Armbestuur door overheveling naar de nieuwe instelling. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvragen en aanvaar den van Rijksvoorschotten (bouwvoor- schot 45.764.18 en grondvoorschot ad f 1726.23) voor de bouw van 4 wonin gen (bouwplan 1946). 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot de 9e wijziging van de begroting 1951. BURGERLIJKE STAND October 1951. Geboren Lucia Anna Maria dv C M J Snels en E J A van Dongen Marinus Adrianus zv L A Smits en J Verboven Maria Lucia Th'eresia dv F P A Roovers en M A Timmers Cornelia Johanna Ma ria dv M C van Brunschot en J G M de Wit Adrianus Gerardus Lauren- tius zv A M van der Ven en M A de Klijn. Overleden Maria M J v d Westen cchtg van W Zijlmans 59 j Maria A J Schuurmans wed van P J M de Win ter 88 j. Huwelijken: Martinus C Damen 26 j en Francijna P van Raamsdonk 29 j Wouter J de Kreek 25 j en Maria J Ok- kers 21 j. Ingekomen Johanna v Oers van Waalwijk Justina A M v Gorp van Tilburg Catharina P Sneijfers van Raamsdonk Johannes G Vierling van Den Haag Johannes A Kanters van Oosterhout. Vertrokken Theresia M J Verschu ren naar Amersfoort Hendrika A v d Linden naar Bergen op Zoom Johan nes F de Zeeuw naar Gëertruidenberg Petrus A van Donger, naar Oud en Nieuw Gastel Johannes C van Don gen naar Oud en Nieuw Gastel Pie- ternella Janssen naar Rotterdam Ma ria J Okkers naar 's Gravendeel Sara M C Esselaar naar Den Bosch. KC'J GEVAT... Bedek keel en borst met de -n.stillende Thermogène de .L L-digc warmte verjaagt ver- oudheid. gen", zei hij. „Dit is een restaurant. Kom nu mee ik weet ergens „Goed", gaf Bowker toe. „Dat is betere praat. Quincy, kerel, kom mee." „Een andere keer", herhaalde John Quincy. Bowker nam een houding aan van beledigde waardigheid. „Zoals je wilt. Een andere keer. In Boston dan. Bij Tim. Maar Tim is weg." Hij werd erg bedroefd. „Tim is weg of de aarde hem opgeslokt had". „Ja", zei het jongmens kalme rend, „het is erg. Kom nu mee". Eindelijk gaf Bowker toe en liet zich door zijn metgezel naar buiten loodsen. John Quincy keek naar Chan. „Mijn steward op de President Tyler", legde hij uit. „Wat versle ten, vindt u niet?" De kellner zette een nieuw stuk pastei neer voor de Chinees. „Ah", merkte Chan op, „dit heeft 'n volmaakter uiterlijk. „Hij proef de er van. „Uiterlijk", voegde hij er met een grimas bij, „zijn helse leu genaar. Als u gereed is om te gaan". Op straat stond Chan stil. „Excu seer dit overhaast vertrek", zei hij. „Zeer vereerd om met u te werken. De resultaten zullen zeker verruk kelijk zijn. Goeden avond". John Quincy was weer alleen in de vreemde stad. Een plotseling heimwee overviel hem. Voortlopend kwam hij bij een courantenverko per en vroeg naar het laatste num mer van de Atlantic. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2