KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant BERKDIJK BIOSCOGP-PROGRAMMA. M\i BERICHTEN. Last van venuwenf MA VRIJDAG 16 NOVEMBER 1951. Uitgever YVaalwijksc Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. ECHO \M HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 92 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2821 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO' maiwïK VEDEHOVA. Op Woensdag 21 Nov. a.s. zal Ir. Hough uit Engeland voor Vedehova een lezing houden over „Syntheti sche Looistoffen". Door bemidde ling van de firma Gersons is het be stuur in staat deze lezing aan te bieden. UITNODIGING. Onze Waalwijkse alt-zangeres, Mej. Antoinette Blom, ontving de vererende uitnodiging op Donder dag 22 Nov. a.s. als soliste op te treden bij de Chr. Oratoriumvcr- eniging te 's Gravendeel, in het ..Weinachts-Oratorium" van J. S. Bach. Zeer zeker een grote eer om reeds als jong soliste dit werk te mogen uitvoeren. Wij wensen haar dan ook veel succes. WAALWIJKS MEISJESKOOR. Naar wij vernemen zal het Waal- wijks Meisjeskoor o.l.v. Antoinette Blom, binnenkort voor het voetlicht brengen de kinder-operette „Repel steeltje" van Joh. de Veth. De regie is in handen gegeven van de heer Jan van den Hoven al hier. Wij hopen hierop binnenkort terug te komen. CROSS-COUNTRY OM DE W.B.-BEKER. De jaarlijkse Cross-Country om de beker van „Waalwijks Belang" zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 1 December a.s. S.I.K, VIERDE 20-JARIG BESTAAN. In Hotel „De Twee Kolommen" stond Dinsdagavond een geit in 't middelpunt van de belangstelling; dit dier vrolijkte met zijn aanwezig heid het feest op dat gegeven werd bij gelegenheid van het 20-jarig be staan van de spaarkas: Sparen is Kunst (S.I.K.Ook Piet was ge tooid met een eerbiedwaardige sik, toen hij de feestende leden bedien de. Er was een goede stemming en tijdens deze avond zal men wel niet zo zuinig geweest zijn( zoals anders het doel van de vereniging toch is. WATERFONTEIN. Toen dezer dagen in de Grote straat, in de buurt van de Markt, iemand het ongeluk had een ge deelte van de inhoud van zijn verf- bus te verliezen, moest de brand weer er aan te pas komen om de verfstof van de straat té spoelen. Een automobilist echter reed met zijn wagen tegen de brandkraan, tengevolge waarvan een sierlijke waterfontein vanuit het wegdek omhoog spoot. De hoofdkraan moest worden dichtgedraaid voor het schouwspel ten einde was. SPAARVERENIGING „R.W.B." Maandag j.l. hield de Spaarver- eniging R.^.B. „De Gezellige Spaarders,, in haar clublokaal haar 3-maandelijkse vergadering met de daaraan verbonden gezellige avond. De opkomst van de leden overtrof ieders verwachting. Zo kon de voor zitter, de heer Snels, voor een ei volle tent de vergadering openen. De vergadering zelf had een vlot en prettig verloop en de diverse te bespreken punten werden vlot af gewerkt, zodat men spoedig aan de rondvraag en sluiting toe was. Direct daarna heette de voorzit ter het muziekgezelschap, dat het verdere gedeelte van de avond op prima wijze de muzikale noot ver zorgde, een hartelijk welkom toe, waarbij hij meedeelde dat 't Bandje, bestaande uit 6 jeugdige R.W.B.-ers en een niet-lid, zich spontaan had bereid verklaard de avond met muziek op te luisteren. Vervolgens deelde hij mee het eventueel batig saldo, dat door enkele attracties bij elkaar gebracht zou worden, aan de jeugd-commissie af te staan voor het zo langzamerhand traditie ge trouwe St. Nicolaasfeest voor de jeugd van R.W.B. Zo kon het geburen dat, dank zij deze jongelui, aan de jeugdcom missie 't mooie bedrag van f 30.- kon worden ter hand gesteld. De avond werd verder doorge bracht met zang en voordracht. Alles bij elkaar was 't weer een oude, gezellige avond, de dubbel tjespot waardig. Vanaf deze plaats nogmaals har telijk dank aan het Bandje en ver der allen die er toe hebben bij gedragen deze avond gezellig te maken. Laten de leden (momenteel 60 st.) zo doorgaan; er staan nog gezelliger avonden op het programma. FLESSENTREKKER WEER OP VRIJE VOETEN. Wij vernemen dat de beruchte H. die vorige week door de politie in arrest was gesteld omdat hij de win keliers, die van zijn duistere prac- tijken de slachtoffers waren, 't ver schuldigde niet betaalde, Dinsdag, na in Den Bosch verhoord te zijn, weer is vrij gelaten. Men zal nu echter tot inbeslagname van 't wel gekochte, maar niet betaalde goed overgaan. JEUGDIGE MISDADIGERS. In het afgelopen week-end schij nen jeugdige personen zich op het pad der misdaad te hebben bege ven. In twee schoenfabrieken schij nen zij ingebroken te hebben, n.l. bij v. Sch. en v. BI.; in deze bedrij ven miste men kleinere voorwer pen zoals stempels, scharen en een ball-point, ofschoon er toch andere waardevolle dingen binnen het be-i reik van de inbrekers lagen. De re cherche acht uit vinger- en voet afdrukken de conclusie gerecht vaardigd dat men hier met jeugdige inbrekers te doen heeft. Bovendien zijn Zondag ook en kele ruiten ingeslagen van de in aanbouw zijnde huizen aan de Wil- helminastraat. De politie brengt een en ander met elkaar in ver band; de recherche heeft een on derzoek ingesteld. NOG STEEDS MOND- EN KLAUWZEER. Regelmatig wordt er aangifte ge daan van nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer. Hoewel het er niet naar uit ziet dat de ziekte ge vaarlijke vormen zal aannemen, blijft waakzaamheid geboden. VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Dr. MOLLERLAAN. In 't raatlsverslag in uw laatste nummer las ik dat B. W. en de gemeenteraad accoord zijn gegaan met de eis van Ged. Staten, dat de straat in de Dr. Mollerlaan wordt gebracht op 5 m. en het trottoir op 1.80 m. Geachte redactie, ik kan dat niet begrijpen, omdat men naar mijn mening zo'n prachtige laan in zulk een schitterende omgeving van meet af gaat bederven. M.i. ware het beter geweest te wachten tot betere tijden of provisorisch een goed sintelpad aan te leggen, dan een straatweg van 5 m., waar twee auto's ternauwernood kunnen pas seren, met een trottoir van nog geen 2 m. Ik geloof dat men van zo iets in de toekomst ernstig spijt zal heb ben, maar dan is het te laat. A. AANRIJDING. Dinsdag reed op het Hoogeinde een vrachauto met aanhangwagen, bestuurd door H. S. uit Vlijmen, richting centrum, toen hij achter een boerenkar moest remmen voor een tegenligger, een vrachtauto, be stuurd door A. W. uit Made. Door de druk van de aanhangwagen kwam de trekker dwars over de weg te staan, waarbij hij tegen de tweede vrachtwagen botste, die zeer zwaar beschadigd werd. De eerste vrachtauto kreeg geen schade. Per soonlijke ongelukken zijn er niet te melden. De politie maakte proces verbaal op. AANRIJDING II. Woensdag reed in de Grotestraat een vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door de B., tegen een vrachtauto die langs de weg door v. Z. geparkeerd was; de B. had deze wagen te laat opgemerkt. Een vernield spatbord en een afgerukt portier waren de gevolgen van deze aanrijding, waarbij zich evenmin persoonlijke ongelukken voordeden. Ook hier maakte de politie proces verbaal op. MOTOR-ONGEVAL. De heer D. alhier had Dinsdag middag in Tilburg het ongeluk dat bij een draai z'n motor, waarop zijn vrouw als duo-pasasgier zat, slipte. Zij kwamen beide met motor op de straatstenen terecht, waarbij bleek dat mevr. D. een hersenschudding had opgelopen. Zij werd naar het ziekenhuis aldaar getransporteerd en later per zieken-auto naar het St. Nicolaas-ziekenhuis alhier over gebracht. Haar toestand is thans redelijk. De heer D. bekwam geen letsel en ook de motor bracht het er goed af. AGENDA. Zondag 18 Nov. 12 uur: repetitie Mannenkoor Liederta fel „Oefening en Vermaak". Maandag 19 Nov. 8 uur: repetitie Dameskoor „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Johanna M„ dv. C. Ber- revoets-v. Tuijl. Overleden: Petrus C. Trimbach 62 j., echtg. van H. M. Hamers; Ma ria E. Nicolasen 66 j., wed. van G. C. v. Heumen; Maria Vermeulen 81 j., wed. van J. B. Wagemakers; Gertrudis M. Remie 60 j., echtg. van G. de Jong. Huw.-aangiften: P. Pruymboom 19 j. en A. A. v. Boxtel 20 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: Geen. Ingekomen: F. M. Klerkx van St. Michiels-Gestel; P. J. Dirks van Gorinchem. Vertrokken: J. W. J. Veltman naar Oss; F. W. A. Welling naar Groesbeek; J. M. J. J. Franssen naar Noordwijkerhout; P. A. v. d. Lee naar Enschede. MUSIS SACRUM. „Voor wie de klok luidt" is de verfilming van de bekende roman DE HAVENS VAN SPRANG-CAPELLE. Een lezer schrijft ons: In de vorige raadsvergadering werd besloten dat door B. en W. verschillende mogelijkheden zou den worden bekeken, terzake de verbetering van onze havens, of lie ver gezegd om aan de onhoudbare toestanden, voor wat de havens zelf als de financiële lasten betreft, zq mogelijk een einde te maken. Nu zag ik dit punt weer op de agenda staan en ik vernam dat er op verschillende plaatsen inlich tingen zijn ingewonnen. Zijn er ook besprekingen gevoerd over een ge zamenlijke aanschaffing en onder houd van een baggermachine met Waalwijk en Waspik? Is daar een begroting van opgemaakt? Heeft men gesproken over de eventuele kosten-verdeling? want zonder een ernstig onderzoek en een begroting is men niet verantwoord; ik zou dit toch de beste oplosing vinden tot de Biesboswerken gereed zijn. Ik ben benieuwd of hedenavond de resultaten van de voorbereiden de besprekingen, <je begrotingen enz. van alle gezichtspunten aan wezig zijn, want aan een bloot ad vies, al is dat ook deskundig, heb ben wij m.i. niet veel; en als er be grotingen van verschillende moge lijkheden zijn, dan kan men ten slotte het beste, of 't minder slech te, kiezen. „Op dood spoor"het verhaal van een reporter die het lijk van een jonge vrouw ontdekt en dan de oorzaken waarom, en de omstan digheden waaronder zij vermoord werd, gaat opsporen. Al speurende weet hij bij stukjes en brokjes het raadsel rond de vrouw op te lossen, maar hij brengt zich zelf ook meer en meer in gevaar. Tenslotte weet hij het gehele geheim van 't leven van het meisje te ontsluieren, ont snapt op het kantje van de dood, en weet zich na alle doorgestane angst en bedreiging getroost door een lief meisje. Toegang 18 jaar. Maandag en Woensdag. LUXOR-THEATER. De film die Vrijdag, Zaterdag en Zondag in Luxor wordt vertoond, is de bekende film „Bastogne"; de geschiedenis van een klein Ameri kaans onderdeel dat in het plaatsje Bastogne het Ardennen-offensief doorstaat. Wat al ontberingen en angsten de dappere mannen lijden en doorstaan, toont ons de film op sprekende wijze. Hun moed is niet te verslaan en wanneer de Duitsers hun overgave komen eisen, is het enige woord dat de commandant zegt: Nuts; en zij vechten door in sneeuw en mist, afgesloten van hun onderdeel, met hun laatste kogels en hun laatste rantsoenen, totdat tenslotte de mist optrekt, de R.A.F. haar werk kan doen en de mannen de overwinning ween te bevechten; maar niet allen beleven de vreugde van de overwinning. „Mijn Ileld-Generaal Skelton" (Maandag en Woensdag), het ge zellige verhaal van een hotelbe diende, die tegen wil en dank en zeer toevallig een waardevolle spion wordt voor de Noordelijke troepen in de Amerikaanse burger oorlog. Hij ontmoet een tegenstan der, een Zuidelijke spion met wie hij veel avonturen beleeft, met wie hij ook zal gaan trouwen. De ont dekking van zijn spionnage dreigt even een kink in de kabel te bren gen, maar gelukkig redt de capi tulatie de held en hij kan trouwen. Loon op Zand, 13 Nov. 1951. Geache Redactie. Met veel belangstelling las ik in uw blad het verslag van de gouden bruiloft van Zateradg 10 Novem ber van C. Spapens-Dekkers, waarvoor mijn hartelijke dank, doch ik moet verschillende opmer kingen maken over het verslag van het verloop in de namiddag. Ten eerste, dat M. Cools geen voorzitter is van het Feestcomité, maar de heer de Jong. Ten tweede, dat bij het cadeau- aanbieden de buurtmeisjes de er- ste waren die ons zo troffen door bun mooie zang en die volgens mij een pluim op de hoed waard zijn voor het vel werk, dat zij vooraf hebben gehad met liet repeteren; dit uur was voor ons 't mooiste van de middag. Dan komt zeker dank toe aan onze buurjongen de heer Harrie van der Sanden, die weken tevo ren is begonnen met het instude ren der zangnummers en zelf de nummers die gezongen fcijn gd- componeerd heeft. Ik kan niet begrijpen hoe een correspondent zo'n verslag kan schrijven daar, als hij zelf had ko men kijken of om inlichtingen had komen vragen, er heel iets anders zou hebben gestaan in Uw veelge lezen blad. Verslagen die kloppen, zullen Uw abonné's voldoening ge ven en daar moet toch een corres pondent voor zorgen. Uw Abonné. van Hemingway die een geschiede nis zich laat afspelen in de Spaanse burgeroorlog. De film verplaatst ons in een partisanenkamp, waar een dappere strijder aanwezig is, een verrader en een mooi meisje. De partisanen moeten een brug op blazen, de verrader, die leider is van het kamp, vlucht naar de troe pen van de opstandelingen, neemt dynamiet en lonten mee; de dappe re man, die vurig het mooie meisje bemint en wederkerig door haar wordt bemind, weet met zijn man nen toch het doel te bereiken; ech ter, hij blijft met een gebroken been vechtend achter, niet in staat met zijn makkers en zijn geliefde voor de overmacht der rode troe pen te vluchten. Een spannende film, die vrij veel opgang heeft ge maakt. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag. BOERENLEENBANK. In de jaarvergadering van de Boeren leenbank Kaatsheuvel werd als bestuurs lid herkozen de heer J. Verboven. Tot lid van de Raad van Toezicht werd in de vacature J. Smulders, dit om ouder- domsreden ontslag nam, gekozen de heer W. de Jong. Aan Smulders werd dank gebracht voor het vele voor de afdeling Kaatsheuvel gedaan. De heer B. IJpelaar Einde 1946 Crediteuren spaargelden 554.000 Debiteuren 7000 Aantal leden 117 Spaarrekeningen 495 De omztt steeg over 1950 wederom met 16 HERWONNEN LEVENSKRACHT IN 'T ZILVER. Het plaatselijk Comité Herwonnen Le venskracht gaat zijn zilveren bestaans- feest vieren. Het heeft daar recht op, want Kaatsheuvel heeft in die jaren door de ijver van een actief bestuur intensief medegewerkt aan de béstrijding van de grootste vijand van ons volksbestaan de l'.B.C. Om nog meer bekendheid te ge ven, wat de 'I .B.C. verwoest en welke offers de bestrijding vraagt is een folder verspreid mét mooie tekeningen verlucht, waarin we vermeld zien, dat tot 1 Oc tober 1950 vanaf de bevrijding reeds werd uitgegeven: voor verpleging in Sanatoria 1.213.601 voor verpleging in ziekenhuizen 160.099 voor verpleging thuis 456.835 totaal 1.830.535 Tot bovengenoemde datum werden al leen uit de kring van de Kath. Arbeiders beweging uitgezonden naar een sanato rium 3048 patiënten, naar een zieken huis 399 pati nten, terwijl pl.m. 3400 pa tiënten thuis een verpleging kregen mét versterkende middelen; 2U52 patiënten konden ontslagen worden als genezen. Op 1 October 1950 waren nog 902 pa tiënten in verpleging in Sanatoria en 151 in ziekenhuizen. Voor de moeders, die de na-weeën van de oorlog bij zich droegen verschaf te het unieke rusthuis Sonnehaert her stel van krachten. Van de 1369 aanvra gen in de eerste 27 maanden, konden 968 moeders uitgezonden worden, waarvan 118 met kind. Alleen Sonnehaert vraagt jaarlijks van H.L. een offer van 60.000 a 70.000. De vernieuwing, uitbreiding en verbouwing van Berg en Bosch vraagt een bedrag van 900.000. "t Geld, dat dus bij H.L. binnenkomt wordt goed besteed en is broodnodig. Ter gelegenheid van de viering van het zilveren bestaan der plaatselijke afdeling verwacht het comité dan ook, dat vélen zich als donateur zullen opgeven voor een bedrag van 25 ct., 50 ct. of 1 per maand. De viering van het feest vindt plaats op 25 en 26 November a.s. Op 25 November wordt ingezet met een H. Mis van dankbaarheid in de St. Janskerk om 10 uur, terwijl om 7 uur 's avonds een Feestavond in de Gilden bond wordt gehouden. Na een kort over zicht over de gepasseerde kwarteeuw en een toespraak van een der Hoofdbe stuursleden, zullen de jubilarissen worden gehuldigd, waarna tot slot de prachtfilm wordt vertoond „De Hemelse Magister de geschiedenis van de Eerbiedwaardige Pastoor van Ars. Om iedereen in de ge legenheid te stellen, deze prachtfilm te zien, zal hij opnieuw gedraaid worden op Maandagavond 26 November of half acht. t OP TIJD SPIJT Zaterdag j.l. de gemeente Secreta rie kent om de kolenbesparing momen teel een Zaterdag-sluiting had de ambtenaar van de Burgerlijke Stand zit ting, want er moest een huwelijk ge pleegd worden. De ambtenaar was op tijd aanwezig, zoals een ambtenaar gewoon is. Geduldig wachtte hij op het tweetal, dat de Zaterdag gekozen had voor het voltrekken van het wettelijk huwelijk, doch zijn wachten was vruchteloos. Een werd gehuldigd als directeur voor zijn 25-jarige ambtsvervulling en hem werd als blijk van waardering een souvenir aangeboden. De Balans over het dienst jaar 1950 werd de vergadering aangebo den. Dat de Boerenleenbank aan de behoef te van de aangesloten leden voldoet, mo ge blijken uit de vergelijkende gegevens sinds 1946: 1947 1948 613.000 629.000 21.000 47.000 124 137 523 540 1949 1950 703.000 762.000 91.000 137.000 157 170 551 604 WIJ JONGEREN. Verleden week Vrijdag hield deze ver eniging haar tweede bijeenkomst van het nieuwe winterseizoen. Om 8 u. opende de vice-voorzitter de vergadering met de jeugdgroet. Hij heet te allen welkom, in het bijzonder de spreker van deze avond. Rector Drivers. Dat Rector Drivers overal een graag geziene gast is, blijkt wel uit het feit, dat hij in t vorige seizoen niet minder dan 98 lezingen gehouden heeft. Rector Drivers had vanavond tot onderwerp gekozen: „Drie kwartier ernst, drie kwartier luim. Hij complimenteerde echter eerst de drie aalmoezeniers der standsorganisa ties en het bestuur voor de perfecte or ganisatie van „Wij Jongeren In het eerste gedeelte van zijn lezing gaf Rector Drivers verschillende richt lijnen voor de jeugd van vandaag, met het voornaamste principe: Eerst plicht, dan plezier, hoe moeilijk dit soms ook kan zijn. In het tweede gedeelte werden de lachspieren van de aanwezigen me nigmaal op de proef gesteld door de zeer grappige en humoristische gebeur tenissen uit het studenten- en gezegende priesterleven van deze 73-jarige Pastoor. Om kwart voor tien sloot de voorzit ter deze zeer leerzame en gezellige avond met de jeugdgroet. AGENDA. Vrijdag 8.15 uur Televisie-uitzending Café J. van Dun. Vrijdag Generale repetitie Revue „De Showboat", zaal J. v. Dun. Vrijdag 8 u. n.m. en Zaterdag 7 uur en 9 u. n.m. Apollo Theater „Tea for Two". Alle leeftijden. Zaterdag 7.30 u. n.m. zaal J. v. Dun, 2de Kaatsheuvelse Revue „De Show boat". Zondag 7.30 u. n.m. zaal Jan v. Dun, 2de Kaatsheuvelse revue De Showboat. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Maandag 7.30 u. n.m. zaal J. v. Dun, „De Showboat". Dinsdag 7.30 u. n.m. zaal Jan v. Dun, Revue „De Showboat". Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Kerkkoor St. Jan in de school. Er werd 50 afgestaan aan het T. B. C.-fonds van de N.C.B. geduldig ambtenaar raakt niet uit z n humeur, als zijn cliënt juist geen man van de klok blijkt te zijn, want er kun nen omstandigheden zijn, bij het voltrek ken van zo n gewichtige daad, dat een kleine tijdoverschrijding verantwoord kan worden. Doch er verliep een kwar tier, een half uur en nog meer, doch er kwam geen bruidspaar opdagen. Eindelijk een bericht. De bruidegom lag nog in Morpheus armen en toen hij gewekt werd met de opmerking, dat een bruidje hem wachtte om naar de ambte naar van de Burgerlijke Stand te gaan, verklaarde hij liever te blijven liggen. RATTENBESTRIJDING. Tussen 14 en 20 December zal in onr ze gemeente een actie op touw gezet worden tot bestrijding van de gewone huisrat, die zo niet op geregelde tijden hiertegen wordt opgetreden, een schade berokkent, die in de millioenen loopt. In samenwerking tussen de gemeente en de Boerenbonden ter plaatse, zal in die pe riode een intensieve bestrijding tegen dit hoogst schadelijk ongedierte ter hand genomen worden. DE SHOWBOAT. Heden verscheen het programmaboek van de 2de Kaatsheuvelse Revue onder de naam „De Showboat die op Zater dag 17 November in de zaal van de heer Jan van Dun van wal steekt, t Wordt een opgewekte reis met aan bcord Show, Zang, Ballet, Muziek en Humor bij pracht decors en feeërieke belichting. Teksten en Montage van de heer Piet Borsten. De première is reeds overvol geboekt, zodat we de goede raad geven voor plaatsbespreking gebruik te maken van de opgegeven data en uren, daar anders teleurstellingen volgen. BERKDIJK IN ACTIE. Mochten we de vorige week een gift voor de Stoelcnactie van het Zieken- triduum melden uit de parochie Berkdijk door de Dongensestraat bij de Water toren, nu is het Postpad en de Dreefse weg voor de dag gekomen met een bij drage van niet minder dan 40.15. De parochie Berkdijk schijnt de zegeningen van een Ziekentriduum goed begrepen te hebben. v APOLLO-THEATER. Het Apollo-Theater heeft zijn eerste speeldagen op Vrijdag en Zaterdag, waarop zal gedraaid worden „Tea for Two" met Doris Day en Gordon McRae in de hoofdrollen. Tea for Two is een showfilm van het zuiverste water met oude bekende songs als „Tea for Two „Crazy Rhythm", „I want to be Happy' en „I know that you know^ De film is toegankelijk voor alle leef tijden. Woensdag 21 November draait „Mis daad achter het voetlicht met Jane Wyman en Mariene Dietrich, een ge schiedenis van geheime liefde, welke door een moord aan het licht kwam. Toegang 18 jaar. TAFELTENNIS N.V.R. Het tweede team van N.V.R. had een zware opgave tegen Never Down in Zaltbommel en het resultaat, een 73- nederlaag, behoeft niet als een bewijs van onmacht voor Kaatsheuvel be schouwd te worden. De komende week wordt weer een volledig programma gespeeld: Zaterdag Vitesse IN.V.R. I en N.V.R. 2Never Despair 2. Zondag N.V.R. I—Never Despair I. Winterprogramma ,De boog kan iet altijd gespannen zijn" zegt 't spreekwoord. Men kan niet altijd in zijn gedachte bezig zijn met de grote problemen en ge varen van deze tijd, met duurte en politieke toestand, met de zorg die dagelijks omringt. Het Berkdijk's Patronaat biedt U de gelegenheid tot ontspanning. Het winterprogram neemt 'eert aanvang. En welk een programma. Diverse prachtige toneelstukken met boeiende en aangrijpende tafe relen, naast kluchtige en koddige scènes, zullen U ook dit jaar in overvloed worden geboden. Zondag 18 Nov.: „In een andere wereld" A.s. Zondag wordt winterpro- program reeds ingezet door de op toneelgebied zeer bekende J. Gros- veld en zijn gezelschap. Opgevoerd zal worden het stuk „In een andere wereld". Een toneel stuk dat aangrijpend en boeiend is tot het laatste moment. Iedereen moet dit stuk dan ook gaan zien. Zaterdag 24 Nov. en Zondag 25 November. „Don Bosco". Op Zaterdag 24 Nov. en Zondag 25 Nov. treedt „Don Bosco" weer voor de eerste maal in dit seizoen voor het voetlicht. Dit jonge gezel schap heeft het aangedurfd 'n stuk in studie te nemen, dat alle waar dering verdient. Het stuk „In rode greep" is een prachtig drama, dat spanning van het begin tot het ein de geeft. Naast dit drama zal nog 'n klucht vertoond worden n.l. „Een dag huisknecht". U zult hierbij lachen van het begin tot 't eind. GEBOORTEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDF.IITROUWBRIEVEN EN -KAARTEN Waahvijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielcn Nederland In Amsterdam is j.l. Woensdagavond een bestelauto met grote snelheid ingerede'n op een perso nenauto. Van de bestelauto werden twee inzittenden gedood, een derde werd licht gewond, terwijl van de personen auto niemand ernstig letsel opliep. In Bennekoin is een landbouwkundig ingenieur, toen hij per fiets de weg over stak, door een auto gegrepen; later is hij in het ziekenhuis overleden. Volgens dc voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek werd de Nederlandse invoer in October voor 99 gedekt door de uitvoer. Het laagste cijfer dat ooit bereikt is. tekort bedroeg slechts 6 millioen, het Italië De Po is over een breedte van drie kilometer door haar dijken ge broken, waardoor Noord-Italië door gro te overstromingen bedreigd wordt.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 9