JpoAt Nederland-België De Showboat BERKDIJK i j HOCKEY. TAFELTENNIS. BILJARTEN, KORTE BERICHTEN. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 NOVEMBER 1951 f fi i HANDBAL. 8 Keatsheuvelse Revue een geweldig succes „DE SHOWBOAT*' Vriendelijk verzoek, besproken plaatsen daags voor de uitvoering af te halen, zo niet, dan worden ze verkocht. WIT EMAILLE GASSTEL i I 11' I I i Burgerlijke Stand. Geboren: Waltherus M., zv. M. Gorisse-Maton; Adrana J. A. dv P. H. Schipperen-v. Vugt; Adriana P. A., dv. G. J. de Meyer-Broeders; Cornells A., zv. A. J. de Wit-Blan- kers; Jannie, dv. W. B. de Graaf- Nederveen; Petronella, dv. J. Donks-v. d. Ley. Gehuwd: A. van den Hoven 22 j. en P. A. H. van den Elzen 23 j. Ingekomen: P. J. Pruyssers van Hilversum; E. Avontuur van Made; M. W. v. Deursen van C.B.R.; P. J. Broeders van Dongen; H. H. Hoog land van Mijdrecht. Vertrokken: J. de Wijs naar Don gen; J. S. Vermeren en gezin naar Rotterdam; J. Kouwenberg naar Schijndel; Ph. Sonderman naar Eindhoven; M. M. de Wit naar Was pik; A. G. v. Aalst naar Breda; J. A. Bouwens naar Dussen. Zondagmiddag zullen dan in 't Fcüenoordstadion te Rotterdam de Oranjehemden weer aantreden voor een van DE wedstrijden van liet seizoen die tegen de Rode Duivels Deze wedstrijden zijn er beroemd om dat het zeer moeilijk is er een prognose over te maken. En als dat ooit is geweest, dan wel nu, om verschillende redenen. We hoeven niet alle na-oorlogse wedstrijden na te gaan om te zien hoe wisselvallig de fortuin is. We brengen alleen maar even in her innering de debacle van Antwer pen het vorig jaar en tie klinkende overwinning in Amsterdam in 't begin van dit jaar. Een ommekeer, heeft men een ogenblik gedacht, maar dat is het niet geweest, ge tuige b.v. de wedstrijd tegen de Finnen enkele weken geleden. De uiteindelijke conclusie uit die goede wedstrijd in Amsterdam kan slechts zijn, dat er mogelijkheden in staken. En zo kunnen wij dus ook tegen die van Zondug aankij ken. Het Nederlands elftal verkeert op het ogenblik in een experimen teel stadium. Er staan enkele be proefde krachten in, zoals Kraak, Schijvenaar. Terlouw. Lenstra, van wie men echter gezien heeft dat ze ook hun off-dav kunnen hebben. Daarnaast anderen, die in enkele wedstrijden getoond hebben hun plaats dubbel en dwars waard te zijn Biesbrouck, Van Melis en tot op zekere hoogte ook Clrivan. Ten slotte zijn er enkele jonge krach ten in opgenomen Odenthal, Wiertz, Bennaers, Van den Bogert, die in hun club bizonder uitblin ken en waarvan men slechts kan hopen dat ze hun beloften in het internationaal milieu verwezen- ken. Op elk elftal is kritiek moge lijk, maar iedereen zal moeten toe geven, dat dit elftal niet verloren is voor het verloren heeft. Wat stellen de Belgen daartegen over Bijna compleet het elftal dat nog niet zo lang geleden met 81 door Oostenrijk in de pan is gehakt. Al zegt het niet zo heel veel, te verliezen van hogeschool voetballers, waarvoor zelfs de En gelsen hun hart vasthouden, één ding zegt het ondubbelzinnig, dat dit elftal niet onoverwinnelijk is, als de onzen de gaatjes maar we ten te vinden. Het zou onzin zijn te beweren, dat de weg naar een eventuele overwinning van Oranje over ro zen zou gaan. Maar beschouwt men de kunsen, dan hoeft men de mo gelijkheid van een overwinning geenszins a priori uit te sluiten. Dan zien we nog af van de typi sche HollandBelgië-sfeer, van 't voordeel van eigen grond en eigen plubliek (als het zich tenminste een beetje vriendelijk wil gedra gen en tal van onberekenbare factoren, zoals de uitschieters van geestdrift die een Oranjeploeg soms kan hebben. Al met al zien we de wedstrijd van a.s. Zondag met vertrouwen tegemoet. Het zij verre van ons te rekenen op een overwinning, maar in een neder laag geloven we evenmin voor het laatste fluitsignaal heeft geklon ken. NEDERLAND Kraak (Stormvogels) Odenthal Schijvenaar (Haarlem) (EDO) Wiertz Terlouw Biesbrouck (D.W.S.) (Sparta) (R.C.H.) J. v. d. Bogert Lenstra v. Melis Bennaars Clavan (D.O.S.) (H.veen) (Eindhoven) (Dosko) (A.D.O.) Scheidsrechter E Harzic (Frankrijk) Moes (Luik) Anoul Mermans Verbruggen v. Steen (Luik) (Anderlecht) (Antwerpen) (Anderlecht) Mees Carré v. d. Auwera (Antwerpen) (Luik) (Mechelen) Valllant Matthys (Anderlecht) (Anderlecht) Boogaerts (Standaard) BELGIË SPRANG. N.E.O.S.D.O. A.s. Zaterdag zullen op het NEO- terrein de twee ongeslagen leiders elkander de eer betwisten wie zich zonder verliespunten aan hel hoofd van de ranglijst zal plaatsen. Ongetwijfeld heeft NEO het zwaar ste programma te verwerken ge had. Doch, dat SDO ook tegen de sterkere tegenstanders geducht van leer zal trekken, staat bij voor- haat vast. Het belooft dan ook een spannende wedstrijd te worden en naar wij hopen zal hij sportief ge streden worden, met de sterkste als winnaar. Voor sportliefhebbers is dit zeker een gang naar het NEO-terrein waard. De wedstrijd vangt aan om 3 uur. CAPELLE. Seolto—Sparta 2—5. In een over het geheel genomen aardige wedstrijd heeft Sparta Za terdag met 52 te Zevenbergen van Seoltc verloren. Hoewel de thuisclub sterker is geweest, is de Uitslag wat geflateenl. Na 20 mi nuten ontstond de eerste Seolto- goal door een goed schot van de middenvoor, enkele ogenblikken later gevolgd door een tweede doelpunt van de rechtsbuiten. Met deze stand ging de rust in. Na de rust wist Sparta de stand tot 21 te verkleinen. Daarna voerde Seolto de stand met korte tussenpozen op tot 41. Daarna kwam Sparta nog eenmaal aan bod en met een keurig doelpunt van de middenvoor werd de stand op 42 gebracht. Kort voor het ein de kogt'lde de linksbuiten van wel 30 meter afstand fraai in, waar mee de stand op 52 werd ge bracht. Met deze stand kwam het einde van een prettig gespeelde wedstrijd. Het tweede elftal leed een sma delijke nederlaag thuis tegen S.D.O. 2 en verloor met 72. Zaterdag speelt Sparta thuis te gen de plaatselijke vereniging H.N.C., waarbij het geducht kan spannen. Aanvang van de wedstrijd 3 uur. Het tweede elftal speelt even eens tegen H.N.C. 2 op het terrein van H.N.C. Wit-ZwartHaarsteeg 20. In deze wedstrijd, waar beide partijen elkaar weinig toegaven, heeft Wit-Zwart kans gezien om Haarsteeg voor de tweede maal te overwinnen. Reeds na 10 minu ten spelen kon de Wit-Zwart aan hang juichen toen de midvoor en kele spelers omspeelde en de bal doorgaf naar Vcrheijen, die het eerste doelpunt voor zijn rekening nam. 10. Even daarna, toen de doelman van Haarsteeg iets te ver uit zijn doel liep om een gevaar lijke aanval van Wit-Zwart af te slaan en de bal weer in het veld werkte, was het P. v. Raamsdonk die de bal opving en op keurige wijze scoorde voordat de doelver- dediger weer onder de lat stond. 20. Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft verkregen de gasten een klein veldovcrwicht, doch de achterhoede der thuisclub geraakte weer in prima vorm en er was dan ook geen doorkomen aan. De laatste 20 min. waren weer voor Wit-Zwart, doch de verdedi ging van Haarsteeg sloeg iedere aanval af. Het tweede elftal verloor eervol met 20 van de reserves van W.V.O. 2. Verdere uitslagen W.S.V.V.—Wit-Zwart 3 7—0 Junioren Wit-ZwartH.N.C 7 BERKDIJK. RielBerkdijk 12. Zondag j.l. is het Berkdijk in een mooie wedstrijd gelukt om van hun gevaarlijkste tegenstanders de beide punten af te snoepen. Riel startte met een hoog tempo, doch de Berkdijk achterhoede gaf geen krimp. In die fase van de strijd kreeg A. Snoeren een bal aange speeld, die hen vrijspeelde. Hij loste een kogel, die rakelings lnags ging. Dit was voor Berkdijk het sein om aan te vallen. De achter hoede wist van geen wijken en zette met forse trappen hun voor hoede aan het werk. Uit een van deze aanvallen belandde de bal bij A. Emmers, die van veraf 'n schot lost dat de keeper nog juist zag. In het uiterste bovenhoekje ver dween de hal achter hem in het doel. Na de rust ging het er nog feller naar toe en steeg de span ning ten top. Riel vocht voor de gelijkmaker en uit een scrimmage voor het Berkdijk-doel wisten zij te doelpunten. Berkdijk trok nu nog fanatieker ten aanval. Diverse kansen werden geschapen, maai de schoten gingen allen over of naast. Resultaat kon dan ook niet uitblijven. En als P. Groot- swagers alleen voor de keeper komt te staan weet hij deze te omspelen en de onzen leidden met 21. Hoe Riel ook alles in 't werk stelde om de gelijkmaker te for ceren, Berkdijk gaf deze voor sprong niet meer prijs en als de scheidsrechter na een spannende slot-fase het einde fluit, verlaten elf Berkdijkers juichend het veld, na deze uiterst spannende en mooie wedstrijd. WAALWIJK. Uitslagen van Zondag 18 Nov. Heren 1Push 3, 32 Dames 2—M.E.P, 2 8 Were Di 3Heren 2 61 Heren 1. In de 5e min. kreeg Waalwijk al 'n strafcorner te ne men. die Dupont keurig aangeeft en v. Rückevorscl stopt om Dek kers de score te laten openen. 2 min. later doet dit drietal het nog eens over met hetzelfde succes. Waalwijk blijft meer in de aanval, maar kan in deze le helft geen verandering meer in de stand brengen. Er zijn in de 2e helft 9 min. ver lopen als Hoffmans niet voldoende wegwerkt en Trommels moet vis sen, 21. Verheg wist direct hier na door goed samenspel met de voorhoede de voorsprong te ver hogen, 31. Bij 'n aanval van Push wordt keeper Trommels ge passeerd en het doelpunt wordt reeds gerekend, maar Hoffmans weet op de doellijn nog keurig te redden. Een corner brengt de einduitslag. Waalwijk wacht af en Push plaatst de bal hoog in doel, na 'n mislukte poging van Verheg om nog te redden. 32. De spil van Push had het onge luk om op hardhandige wijze met de stick van een onzer spelers in aanraking te komen, waardoor hij z'n neusbeentje brak. Daar er geen reserves waren, werd door Waal wijk op sportieve manier ook hun spil uil de strijd genomen. Dames 2—M.E.P. kwam er niet aan te pas. Ruststand 20. Bos nam er een voor haar rekening en Pullens de andere 7. Proficiat met dit succes. Heren 2. 'n Slechte wedstrijd. Als je de promotiekansen van het jaar niet grijpt, krijg je ze nooit meer. Het was alles Were Di wat de klok sloeg. Programma voor Zondag 25 Nov. a.s. HopbelDames 1 Heren 1Tempo 1, 1 uu,r. Hoco 2Dames 2. Were Di 2Heren 2. Dames 1 kunnen de puntjes mee brengen. Heren 1 die spelen hel thuis legen Tempo wel klaar. Da mes 2 moeten winnen om te pro moveren. Heren 2 zullen de punt jes wel aan Were Di moeten laten. KAATSHEUVEL. Zowel de dames- als beide heren elftallen hebben Zondag genoegen moe ten nemen met een nederlaag. De dames speelden uit tegen Oirschot en ondanks de sterkste opstelling kon den zij het tegen de lijstaanvoerders niet verder brengen dan een 41 neder laag. Het eerste herenelftal speelde thuis tegen Forward 2. Na een kwartier werd DES na een strafcorner een strafbully toegewezen, die door de midvoor werd benut. Twee minuten later was het ech ter Forward, dat uit een strafcorner ge lijk maakte. In deze stand kwam voor rust geen verandering meer. Na de her vatting was de thuisclub aanvankelijk in de meerderheid, maar de geschapen kansen werden deels niet voldoende be nut, terwijl voor de rest de paal redding moest brengen. Het was Forward dat midden in de tweede helft de leiding nam. De aanvallen van DES, die telkens weer werden opge zet, misten echter het juiste verband en konden het Forward dan ook niet bijster moeilijk maken. Toen Forward de voorsprong tot 31 vergroottie was het pleit beslecht en de gasten wonnen verdiend. Heren 2 deed het tegen Were Di 4 al niet veel beter en verloor met 50. WAALWIJK. WERE DI—W.S.C. 0—1. Zondag jl. speelde WSC de uitwed strijd tegen het sterke Were Di uit Til burg, doch ondanks het gevreesde hoge spelpeil van Wert Di is WSC er in geslaagd de puntjes mee naar Waalwijk te brengen. Ruststand 00. Eindstand 01. Na de wederzijdse begroeting, die bij het begin van een handbalwedstrijd ge bruikelijk is, werd met het spel begon nen. De toss werd gewonnen door WSC Voor de rust wind tegen, dus niet erg veel kans op doelpunten. Vooral in het begin was Were Di sterk in de aanval en kreeg onze keeper verschillende moeilijke ballen te verwer ken, die op een vlotte manier werden weggewerkt. Wat 't spel betrof wogen beide clubs tegen elkaar op. De bal ging dan ook snel op en neer, doch van beide kanten konden geen doelpunten gemaakt wor den. De rust ging dan ook in met 00. Na de rust werd er steviger aangepakt, het spel was forser en het samenspel was bter dan in de eerste helft. Toen dan ook onze spil de bal in handen kreeg, was de eer voor WSC gered. Het eerste eerste en enige doelpunt was gmaakt. Toch kwam er nog een gevaarlijk mo ment, toen door een fout van een WSC- speelster Were Dl een penalty te nemen kreeg, die uitstekend door onze keepster gehouden werd. Ondanks onze uiterste pogingen om een tweede doelpunt te scoren, bleef de stand 01. Niettemin zijn we reg blij met deze overwinning, temeer omdat we er niet op haden gerekend. 9i overwinning hersteld. De jongens komen er steeds beter in. Van beide zijden werd er goed spel geleverd. Ondanks dat bleek Sorry toch de meerdere van Never Des- pair. Het beste bewijs hiervoor is wel, dat Sorry sets won met 213 en 214. Er zijn nu 4 wedstrijden ge-- speeld en ze hebben 6 punten we ten te vergaren. Met het dubbelspel is Sorry tot nu toe nog steeds on geslagen gebleven. Zaterdag aanstaande wordt de zeer belangrijke wedstrijd Sorry De Kring 4 gespeeld. Sorry moet deze winnen om niet achterop te raken met de leiders. WAALWIJK. SorryNever Despair 7 92. Sorry beeft zich van de vori ge week geleden nederlaag tegen Ons Verzetje met een klinkende „Waalwijk en Omstreken". Het waren deze week in de hoofdklas weer 2 flinke overwin ningen voor de thuisclubs op hun tegenstanders, W.B.C. 1 had haar oude rivaal Het Bandspel 1 op be zoek en wist met 6—2 te winnen alleen F. v. Helvoirt van het Band- spel wist zijn partij tegen G. Roo mer te winnen,, de oude rot L. v. Engelen van W.B.C. was deze avond weer bijzonder op dreef en speelde maar liefst met een gemitl- delre van bijna 9, terwijl door de overige spelers ook met hoge nio- yennes werd gespeeld. Eendracht 1 had TOF 1 te gast en bevestigde haar overwinning van vorige week door ook nu weer TOP met een 6—2 nederlaag naar huis te sturen. Voorwaar geen kleinigheid voor de jongens van t Vosje. Het ranglijstje ziet er thans als volgt uit W.B.C. 1 17 7 5 14 Eendracht 1 8 6 2 12 T.O.P. 1 12 6 6 12 Amusement 18 3 14 7 Het Bandspel 18 2 6 4 In de eerste klas is niet gespeeld. A.s. Maandag spelen Marijke 1- H.B.S. 2. T.O.P. 2—Keesje 1. W.B.C. 2—W.B.C. 3. In de 2e klas heeft H.B.S. 3 door haar 8 0 overwinning op W.B.C. 4 zich naar de 3e plaats opge.- .werkt. De leider, K.N.A. 2, moest 16 11 1 4 23 16 11 0 5 22 16 10 0 6 20 16 2 6 18 16 8 1 7 17 16 8 1 7 17 16 7 1 8 15 16 5 1 10 11 16 5 1 10 11 16 3 0 13 (5 zich bij K.O.T. 2 met een gelijk spel tevreden stellen, terwijl Ma rijke 2 en Eendracht 2 elk met 62 wonnen van resp. T.O.P. 3 en O.O.G. 1, wat vooral van Een dracht 'n goede prestatie genoemd kan worden. Juliana 1 haalde het stoute stukje uit om Amusement 2 haar eerste nederlaag toe te bren gen en wel met 5--3. Voorwaar geen kleinigheid. De stand is thans K.N.A. 2 Marijke 2 H.B.S. 2 Juliana 1 Amusement Eendracht 2 O.O.G. 1 T.O.P. 3 K.O.T 2 W.B.C. 4 Voor a.s. Zaterdag staan weer spannende wedstrijden op 't pro gramma, n.l. W.B.C. 4Amusement 2. T O.P. 3Ecndracht2. O.O.G. 1—K.O.T 2 K.N.A. 2—H.B.S. 2 Juliana 1Marijke 2 in de 3e klas wist O.O.G. 2 zich steviger aan de kop te nestelen door 2 overwinningen te behalen op K.N.A. 4 met 80 en K.O.T. 3 met 6 2.' Ook Keesje 2 wist zich enkele plaatsen omhoog te werken en Juliana ging van de 5e naar de 3c plaats, terwijl K.N.A. 4 zicli wel zal moeten inspannen om van de onderste plaafs te komen. Hier is de stand als volgt O.O.G 2 K.N.A. 3 Juliana 2 H.B.S. 4 Keesje 2 W.B.C. 5 K.O.T. 3 K.N.A. 4 A.s. Zondag 24 November wor den gespeeld H.B.S. 4—K.N.A. 4 Keesje 2K.N.A. 3 K.O.T. 3W.B.C. 5 Voor II.B.S. 4 is hier wel enige winst te halen, terwijl Keesje 2 en K.O.T 3 vanwege liet „thuis" spe len wel een gelijk spel kunnen for ceren. 16 15 0 1 -30 16 10 0 (i 20 16 10 0 6 20 16 9 0 7 18 16 6 0 10 12 16 5 1 10 11 16 5 1 10 11 16 2 2 12 6 Na vier uitverkochte zalen en met nog twee volle zalen in het verschiet op a.s. Zaterdag en Zondag, is het geen groot- sprekerij, de Kaatsheuvelsfe Revue „De Showboat" te kwalificeren als een suc ces van de eerste rang, dat de naam van Kaatsheuvel waardig vertegenwoor digt. Wat hier door de Revue-ontwerper en algehele leider de heer Piet Borsten, voor het voetlicht wordt gebracht is beslist van grootste allure. Het doet ons groot genoegen de kun nen constateren, dat „De Showboat zich op een niveau beweegt, dat ver uitsteekt boven het goedkope revue-peil, waarop men meestal revue s ziet af draaien. De opbouwende taak van de ontwer per en zijn spelers in De Showboat, verdient daarom ieders bewondering. Dergelijke culturele uitingen, zijn meestal een waagstuk, maar ook hier blijkt weer eens, dat het publiek dat momenteel voort hoge eisen stelt zijn waardering niet onder onder stoelen of banken steekt. De Showboat de naam geeft het reeds aan is in de ware zin van het woord een show-revue, verzorgd tot in de kleinste onderdelen. De wondermooie decors, de hartver overende costuums en dit alles overgo ten met het meesterlijke feërieke licht van de heer Reichardt biedt een beko ring die niet onder woorden te brengen is. De balletgroepen wedijveren met el kaar in gracie en bevalligheid. De kunst zinnige smaak van mej. Elly de Jong en de volle intentie en overgave van de balletdames garanderen een feilloze uit voering en bieden hier in Kaatsheuvel iets, waar we in de stad dikwijls tever geefs naar zoeken. We spreken hier on ze hoogste waardering voor uit. Mevrouw Bakker in haar machtige soli en gesëcundeerd door de heer Jos Valk in de duetten, brengen in een ommezien de zaal in extase, die de applaus-graad- meter tot tien doet stijgen. Bij al deze fijnheid en beschaving, kon men geen beter këuze maken voor begeleidingsor kest, dan hetgeen hier zijn kunnen te horen brengt. Onder hoge muzikale leiding van de heer Kees van Gorp, biedt het orkest van het Tilburgs Gemengd Koor, een muzikaal programma, waar iedere mu ziekkenner van watertandt en dat de scherpste critiek kan doorstaan. Het Ti- rolerorkest onder leiding van de heer Aloys Sterk en de radio-accordeonist Ties van Wanrooij, weten de juistë stem ming te scheppen in Tirol en op het dek, terwijl de dilettanten van de Ge mengde Toneelvereniging Ons Genoe gen, de humor kostelijk verzorgen in de Echoput, crescenderen in de Bajes en hun hoogtepunt bëreiken' in de Behan- gerijscène natuurlijk met medewerking van de kunstzinnige grime van de Fa. Wijngaart uit Tilburg. Ontwerper, artisten en medewerkers van „De Showboat", onzé oprechte en hartelijke gelukwensen met deze revue. U bent op het juiste pad. Wij zien met verlangen uit naar een hernieuwd op treden. Het is in één woord af. ROSEGAERDE KOMT IN 'T ZICHT. Bevatten de gtruchten waarheid en we mogen met zekerheid geloven dat hiervoor alle grond is dan mogen we binnen korten tijd de aanbesteding van het complex gebouwen, dat ondër de naam „Rosegaerde" een tehuis wordt voor Ouden van Dagen, tegemoet zien. Het gemeentebestuur moet er in geslaagd zijn de beschikking te krijgen over de nodige gelden voor de uitvoering der grootse plannen. Zeker er moeten nog enkele formaliteiten vervuld en enkele goedkeuringen verkregen.worden en ook de gemeenteraad zal nog gehoord wor den, doch waar de belangen van de wo ningvoorziening momenteel het aller grootste woord spreken, kunnen we ver wachten, dat alles in de kortste tijden zijn beslag zal krijgen. KAATSHEU VELSE REVUE in de nabijheid van de riolering van bo vengenoemd pand op een lager niveau gelegen dan dit, die dus eërder als noodzakelijke uitloop kan dienst doen. Intussen zit de heer v. Dun met een lelijke schadepost. GESLAAGD. Voor het diploma Vakbekwaamheid voor de Detailhandel in Meubelen, ge houden 24 en 25 October en 15 No vember, slaagde de heer Theo Muskens alhier. DE K.A.B. EN ST. NICOLAAS. Ook dit jaar komt St. Nicolaas wfeer in de Gildenbond en wel op Zondag 2 December 's middags om 3 uur. Om de uitdeling ordelijk te doen verlopen kun nen alleen de kinderen verwacht wor den, die vooraf zijn opgegeven. De Ka- jotters houden voor dat doel zitting in de Gildenbond op Zaterdag 24 November van 35 uur n.m. en op Zondag 25 November van 11.301 uur. Alle kin deren van de leden van de K.A.B. die 4 jaar oud zijn en voor 1 Januari 1952 nog niet de leeftijd van 10 jaren bereikt hebben kunnen daar opgegeven worden. De leden worden verzocht hun trouw boekje en hun contributiekaart van de K.A.B. (Vak) mee te brengen. HERWONNEN LEVENSKRACHT IN 'T ZILVER. Het programpia verscheen van de fees telijke herdenking van het 25 jarig be staan van het plaatselijk Comité voor Herwonnen Levenskracht te Kaatsheu vel op Zondag en Maandag 24 en 25 November. Zondag 25 Nov. 10 u. v.m. plechtige H. Mis uit dankbaarheid in de Parochiekerk van St. Jan tot intentie van de Donateurs en de leden van H. L. 7 u. n.m. Feestvergadering in de R.K. Gildenbond. a. Opening. b. Kort overzicht werkzaamheden pl. Comité. c. Toespraak Hoofdbestuurslid H. L. en huldiging Jubilarissen. d. Vertoning film „De Hemelse Ma giër". e. Sluiting. Maandag 26 November 7.30 u. n.m. Filmvertoning „De Hemelse Magiër' Toegang alleen op vertoon van toe gangskaart. APOLLO-THEATER. Burt Lancaster en Virginia Mayo zijn de hoofdfiguren in de acrobati sche film „De Vlam en de Pijl",, waarin Lancaster zelf alle duize lingwekkende toeren persoonlijk verricht. Zaterdag en Zondag draait deze film voor leeftijden boven de 14 jaar. Een geheimzinnig spel van list en tegenlist, van corruptie enerzijds en moed der verdrukten anderzijds, vertoont u Faye Emerson, Raymond Massey en Peter Lorre in „Hotel Berlin", die voor 18 jaar en ouder op Woensdag a.s. in Apollo draait. AGENDA. Zaterdag 7.30 u. n.m. De Showboat- revue, zaal Jan van Dun. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater „De Vlam en de Pijl", toegang 14 jaar. Zondag 7.30 u. n.m. De Showboat- revue zaal Jan v. Dun. Zaterdag 35 uur en Zondag 11.30 1 uur zitting St. Nicolaas-ulldellog R.K. Gildenbond. Zondag 7 u. n.m. Feestvergadering H. L., zaal Gildenbond. Maandag 7.30 uur n.m. Filmvertoning De Hemelse Magiër, zaal Gildenbond. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. TAFELTENNIS N.V.R. N.V.R. I speelde Zondag een zeer in teressante wedstrijd tegen het sterke Ne ver Despair, dat eveneens in de boven ste regionen regeert. Het begin van de wedstrijd was een enigszins zenuwachtig tasten naar elkanders zwakste plekken. Beurtelings werd een partij gewonnen. Na de 2e partij kwam er de thuisclub beter in en het slot van de ontmoeting was een mooie 64 zege voor N.V.R. Ook het tweede taem kwam tegen een Never Despair team uit. Hier waren ech ter de gasten overwegend sterker. Met een 91 overwinning kon Never Des pair II naar Den Bosch terugkeren. N.V.R. 3 speelde uit tegen Vitësse uit Vught. Het schijnt dat de lagere elftal len nog heel wat te kort komen, wan letterlijk met de kous op de kop kwamen ze uit Vught terug. Een 10—0 neder laag spreekt genoeg. De komende wedstrijden zijn: Vrijdag 7.30 u. n.m. R.K.C. IN.V.R. 2. Zaterdag 7 u. n,m. N.V.R. 3Silvia 3. Zondag 8 u. n.m. N.V.R. INeder Down 4. EEN NABOOTSING UIT DE PO-VLAKTE. De stortregen van de nacht van Dins dag op Woensdag heeft ook in Kaats heuvel getoond, dat watersnood allerbe- nijdenswaardig is. Toen de heer P. van Dun Woensdagmorgen uit de slaapka mer naar beneden kwam, trof hij zijn café en keuken geheel blank staan van een vocht, dat in 't geheel niet op hel der water geleek. Dat onze nieuwe rio lering nog niet in alle opzichten feilloos functioneert, kon hij met ogen en neus constateren. De riolering van de hoger gelegen Marktstraat scheen geen vol doende afvloeiing in de nieuw aangeleg de riolering te hebben kunnen vinden en had een uitweg gevonden door de W.C. riolering van genoemde café, met het gevolg als boven omschreven. Reeds om zeven uur was het hoofd van de gemeentebedrijven present om de toestand te constateren. Later verscheen ook de opzichter van de fa. de Visser uit Drunen en de opzichter van het rio leringsbureau uit Den Haag. Er is heel de morgen druk geconfereerd en beraad slaagd met als gevolg, dat midden op de Markt een open put is aangelegd, waar de door het water saamgeperste lucht, dat de afvoer van het water zou hebben tegengehouden, een uitweg kan vinden. Daarbij is nog een tweede put gemetsfeld „IN RODE GREEP". De toneelvereniging Don Bosco gaat dit seizoen openen met de opvoering van het drama in drie bedrijven: In Rode Greep, door Arie van der Lugt. Dit is een stuk van heldenmoed en laffe intriges, dat zich afspeelt in het arme Hongarije van onze dagen, in het land waar de gesel der rode terreur woedt, waar priesters zich achter hef mom van bolsjewisme verbergen en waar verraders de rol van vrome lieden spe len. In dat land, waar men een kardi naal voor landverrader en staatsvijand durft schelden, waar men de herder slaat om de kudde te verstrooien, zal men eerst te laat beseffen dat deze kud de zich hechter aaneen sluit in verv/eer tegen bruut geweld, dat de kerk niet te vernietigen valt en op z'n schoonst zal opbloeien daar, waar zij het felst ver volgd werd. .Aan Kardinaal Mindzenty en alle slachtoffers der rode terrëur zij dit spel dan in eerbied opgedragen. Ook kunt U genieten, als comische inleiding, van „Een dag Huisknecht", een klucht in één bedrijf, door Joh. A. M. Smit. U weet dat Don Bosco steeds iets goéds biedt. Ook deze keer wordt U niet teleurgesteld, als U op 24 en 25 Nov. in het Patronaat de opvoering bij woont. De bezoekers wensen wij een genoeg lijke avond en de „Don Bosco" veel succes. Nederland. Woensdag zijn 1200 man Canadese troepen in Rotter dam aangekomen, de eerste die in het kader van het Atlantisch leger, onder het bevel van generaal Ei senhower komen. Ze werden door de Canadese minister van defensie overgedragen, waarna de troepen voor hun nieuwe bevelhebber defi leerden. Er waren vele hoge mili taire autoriteiten aanwezig. Het college van Rijksbemidde laars heeft besloten aan de werk gevers vergunning te verlenen om éénmaal 11 percent van het week loon of 2Vz percent van 't maand salaris aan hun werknemers uit te betalen. Als maximum is het bedrag van 3.50 vastgesteld. Dit als com pensatie voor wat de werknemers meer dan 5% op de consumptie hebben bespaard. TE KOOP wegens aanschaffing Butagas een nieuw 2-pits met zwarte deksels, merk „Index" voor (1.38. M J. IJPELAAR Grotestraat 51 DRUNEN ut Ml

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 10