WÜALWÏK DOKIE DURF in Boris Baal duikt op VAL DA yizj&M WAALWIJKS BELANG in Najaarsvergadering bijeen. En waar de Ster bleef stille staan HET HUIS ZONDER SLEUTELS. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 NOVEMBER 1951 2 U presteert méér onder het qenot van de geionde en verfrissende RAT noch MUIS Neem een doos echte PASt ILLES UW HOEST PLANNEN VOOR FEEST VAN KUNST EN SPORT. Maandagavond hield de vereniging Waalwijks Belang haar najaars vergadering, die als gewoonlijk bij de kring van trouwe leden goede belangstelling vond. Tot deze richtte zich dan ook de voorzitter de heer J. Timmermans, met een hartelijk woord van welkom. Nadat de secretaris, de heer J. Tielen, de notulen voorgelezen had en deze on veranderd waren vastgesteld, bracht hij de leden in kennis met een schrijven van oudburgemeester Lambooy, die de ver eniging bedankte voor de hulp die hij bij het vervullen van zijn taak van haar had ontvangen. Op zijn beurt dankte de voor zitter de burgemeester voor zijn mede werking en steun aan de vereniging. De penningmeester die hierna zijn kas- verslag uitbracht kon de leden op de hoogte stellen van een batig saldo van 201.85. Het kapitaaltje dat langzamer hand gevormd was voor bijzondere be stedingen, had een gevoelige aderlating ondergaan, door de uitgave van de Waalwijkse Gids, waarvan de uitgaven 3412.24 bedroegen en de inkomsten 1643.35, zodat het de vereniging 1768.89 had gekost. Dte kasbescheiden werden in orde be vonden en de penningmeester kon bijge volg gedechargeerd worden. De voorzitter riep hierna even in de herinnering van de leden de activiteiten van het afgelopen jaar terug, zoals dus de Gids, de dodenherdenking en de na tionale feestdag, de prachtige concerten, de medewerking aan de sportweek, met zon groot succes georganiseerd door Ons Huis. Jammer was het dat het volks feest moest vervallen vanwege het 40- jarig bestaan van St. Crispijn en het 90-jarig bestaan van de Liedertafel, wel ke beide herdenkingen ter elfder ure echter niet doorgingen. Hij memoreerde de actie die gevoerd werd voor de verbetering van het fiets pad langs de provinciale weg Waalwijk Tilburg en deelde mede, dat Waal wijks Belang bij de installatie van een nieuwe burgemeester de feestelijkheden zou organiseren. Het 45 jarig bestaan. In Maart 52 za 1de vereniging Waal- wijks Belang 45 jaren bestaan. Het bestuur was van mening dat het jubileum geen aanleiding gaf tot een feest met grote luister, maar meende toch dat het niet helemaal zonder meer voorbij mocht gaan. Die dag, was men van plan, zou er 'n algemene ledenvergadering worden ge houden, terwijl er naar aanleiding hier van op een latere datum een culturele- en sportweek georganiseerd zou kunnen worden. Het culturele gedeelte zou bestaan in een tentoonstelling van Waalwijks Kunstbezit, waartoe reeds een commissie was gevormd, waarin zitting hadden de heren J. Bergmans, Th. van Delft en Mr. Fl. Timmermans. Deze heren had den reeds een onderzoek ingesteld en overal bleek de sympathie voor dit doel, zodat het vrijwel vaststond, aldus de voorzitter, dat men een mooie collectie bijeen zou krijgen. Men wilde een beroep doen op het ge meentebestuur om een van de zalen van het gemeentehuis hiervoor te krijgen. Voorts dacht men aan een muziektour- nooi of i.d. Betreffende de sportweek wilde men graag een beroep doen op enkele leden van Ons Huis, die dit jaar getoond had den op dit gebied iets te kunnen pres teren. De feestelijkheden zou men niet ver der uit moeten breiden, geen receptie e.d.; wel zou het aangenaam zijn, wanneer de vereniging eens extra gesteund werd, door nieuwe leden, of een aanvulling van de kas. Nadat de voorzitter zo het een en an der had uiteengezet, kwamen diverse he ren uit de vergadering met ideteën naar voren. De heer v. Oostrum o.a. wees op de mogelijkheid hier het Diocesaan Bondsfeest te doen organiseren; de plaat selijke gymnastiekverenigingen hadden dit in hun macht. Men kon zich ook ver staan met de heren van de andere sport verenigingen, de mogelijkheden op het gebied van sport waren hier zeer groot en ook bij de leden van Ons Huis kon men weer terecht. De heer v. Oostrum kreeg ook nog het idee, om misschien de turnwedstrijden die de wisseloeker, die het volgend jaar op Februari in de Gildenbond gehouden zouden worden, op te schuiven en te doen samenvallen met de sportgebeurte nissen. De heer de Visser opperde de mo gelijkheid deze gebeurtenis (sen) te doen samenvallen met de Middenstandsmarkt, waarvoor plannen in de pen waren. Men voerde vervolgens bij de rond vraag nog besprekingen over de Cross Country om de Wisselbeker van W.B., die 1 December verreden zou worden. Men sprak over Brabants Centrum, de centrale Brabantse V.V.V., waarvan onze ex-plaatsgenoot Harry Verwiel tot directeur was benoemd. Deze vereniging zou zo gauw mogelijk met een uitge werkt fietspadenplan voor midden-Bra bant komen; ook zou de heer Verwiel, in het voorjaar, misschien op de alge mene feestvergadering, een lezing komen houden met films over het wezen van de V.V.V. Er werd gesproken over het zwembod, waaraan men zal beginnen zo gauw de gemeente toestemming van G.S. heeft bekomen; over de verbetering van de B.B.A.-verbinding van Waalwijk met Dongen en Rijen, en over de aansluiting van de treinen op de bussen in Tilburg; suggesties werden er gedaan om op het Hoekeinde in v.m. Baardwijk een par keerverbod te krijgen, althans werd er gevraagd of W.B. hiervoor geen actie kon voeren. Natuurlijk kwam bij de rondvraag ook de kwestie spoorlijn aan de orde, waar omtrent de secretaris kon mededelen, dat alle Kamers van Koophandel in Noord- Brabant en alle gemeentebesturen van de Langstraat een request aan Ged. Staten hadden gezonden betreffende het herstel van het personenvervoer op de lijn Den BoschLagt Zwaluwe; gesproken werd over het erbarmelijke fietspad naar Til burg, en over de officiële winkelsluiting, in welke kwesties W.B. natuurlijk geen stelling kon nemen. Kortom vele problemen die op het ter rein van Waalwijks Belang liggen en in het belang van Waalwijk waren, wer den onder ogen gezien en het bestuur zou, waar mogelijk, zijn best doen ver betering te krijgen waar dit gfewenst was. Het was ruim tien uur toen de voor zitter deze geanimeerde en vruchtbare vergadering sloot. 49 De man die .professor Onsnor in zijn eigen huis had beslopen en hem met een zandzak zo'n gevoe lige klap had toegebracht, stond vrolijk fluitend op het dek, bezig met het nakijken van het machine geweer waarmee Baal's aanhan gers zich zouden verdedigen. „Ar me politie, waar moet dat heen", floot hij op de wijze van „Torea dor". Daardoor ontging hem dat Dokie Durf, die al enige tijd had geloerd, op zijn tenen naderbij kwam. De vrolijke fluiter voelde het stugge staal van een revolver in zijn rug. „Geen malle manne tjes, vrind", zei Dokie Durf rus tig. „Heb ik wat van je an" vroeg de man, verontwaardigd omdat hij werd lastig gevallen. „Nee, dat niet", antwoordde Dokie. „Maar ik heb ook weinig aan jou zolang je op vrije voeten bent". Even la ter ging het mannetje, met een ge zicht als de vermoorde onschuld, en omwikkeld als een mummie, onder de hoede van prof. Onsnor in „de kluis". Adventsuitvocringen door O. O. G. Van al de Kerstspelen, welke de Ne derlandse toneelliteratuur kent, is er geen enkel, dat zó stterk spreekt tot hart en verbeelding van Brabanders en Belgen, als het schone werk van Felix Timmer mans: „En waar de ster bleef stille staan. En dat is begrijpelijk! Want „dn Fé", zoals hij door zijn talloze vrienden en kennissen werd genoemd, was een man, die leefde temidden van het volk. ,In al zijn romans tekent hij „de gewone man met al zijn doodge wone menselijke eigenschappen, goede en slechte; z n blijheid en wrok, z n op standigheid en nederigheid, z n geloof en oppervlakkigheid enz. Met zijn vlotte pen en zijn warme hart heeft hij ze beschreven, vol kleur en verve, waardoor elk van zijn vele wer ken brandt van leven, leder van ons vindt er een stukje van zichzelf in terug, dat men ontmoet als een goede bekende. Het lag zuiver in de loop der dingen dat de Fé het prachtige gtegeven van Kerstmis met beide handen aan moest grijpen; want wanneer iets in staat is om ons, Zuiderlingen, in het hart te grijpen, dan is het zeker het feest van Christus' geboorte. Timmermans deed, wat talrijke beel dende kunstenaars hebben gedaan, hij verplaatste het wonder van Kerstmis van Palestina naar Vlaanderen, zijn eigen land. Hij liet het gebeuren te mid den van het gewone volk in deze tijd. Kamelen en ruime gewaden en de rijke offergaven van het Oosten, goud, wie rook en myrrhe, zij spreken zo weinig tot de nuchtere werkelijkheidszin van de gewone man, die al deze zaken hoog stens kent van horen zeggen of van een plaatje. Inplaats van drie Oosterse wijsgeren, omgeven door een Byzantijnse weelde, plaatst Timmermans zijn schamele drie koningen, Pitje Vogel, de palingvisser, buskewiet, der herder en Schrobberbeek. de bedelaar. Maar de harten der echte drie koningen kunnen niet voller van liefde zijn geweest, dan die van hun Vlaamse broeders, toen zij voor het wonder van Kerstmis stonden. Het is allés van een zo grote eenvoud, maar juist daarom van een zo ontroerende schoonheid. t Was dan ook geen wonder, dat de korte novelle: „Driekoningen triptiek' bij haar verschijnen een groot succes had. Tezamen met de Nederlandse toneel speler-schrijver Eduard Veterman, be werkte Timmermans haar voor het to neel, onder de tittel: „En waar de ster bleef stille staan...' een naam die sinds 1925, toen het voor het eerst werd op gevoerd in de Koninklijke Schouwburg te s Gravenhage door het Rotterdams Hofstadtoneel onder lteiding van Cor v. d. Lugt-Melsert, rond Kerstmis steeds weer verschijnt op de toneelaffiches en in de radiogidsen, want dit spel heeft juist die telementen in zich, welke het stempelen tot een werk, dat nooit zijn bekoring kan verliezen en dat schoon blijft, hoe dikwijls men het ook ziet, juist zoals het Kerstevangelie door alle eeu wen heen schoon zal blijven en ontroe ring zal wtekken. Deze romantische Kerstlegende is als een wonderlijk prenteboek en ademt een geest van Godsvertrouwen en geloof, die verkwikkend aandoet, zeker in dezte tij den. De meer dan kostelijke, echt Vlaam se humor, welke er zo sprankelend in verwerkt zit. behotedt er het werk voor zwaarwichtig of sentimenteel te worden. We mogen het O.O.G. dan ook als een verdienste aanrekenen, dat zij het, slechts drie jaar na haar zo uitermate geslaagde jubileumuitvoeringen van dit werk, wteer aandurft om in de komende Advent „de Ster te brertgen. Daar is inderdaad meer moed voor nodig als menigeen denkt, temeer omdat O.O.G. er naar streeft een uitvoering te geven, die minstens evenwaardig is aan haar jubileumopvoering, maar dite, als het kan nog beter moet worden. Decors, belichting, grime, costumering, kortom de hele enscenering wordt be trokken van of uitgevoerd door de bes te firma's die Nederland op dit gebied telt. Het is in de geschiedenis van het Waalwijkse dilettantentoneel zelden of nooit voorgekomen, dat men, na verloop van een paar jaren een reprise aandurf de, en zeker niet een zo kostbare. Het getuigt dan ook van een groot vertrouwen in de toneelliefhebbers in en rondom Waalwijk om zo'n stap te doen! Maar zolang wij, mensen, ieder jaar opnieuw weer de verwarmende invloed kunnen ondergaan van het grootse ge beuren van Kerstmis, zo lang ook zullen de toneelliefhebbers optrekken naar deze prachtige Kerstlegende, omdat ze hun juist datgene geeft, waar we in andere tijden zo weinig aan denken; geloof in de uiteindelijke goedheid van welhaast ieder mens en hoop en vertrouwen in de blij de boodschap van Kerstmis. VERENIGING VOOR HEEMKUNDE VOOR LANGSTRAAT EN LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA. Deze vereniging houdt een alge mene ledenvergadering op Vrijdag a.s. des avonds om 8 uur in Holel Verwiel te Waalwijk. O)) de agenda staat o.m. Overzicht van de financiële mid delen der vereniging. Voorziening in de vacature van secretaris en penningmeester. (Be- stuurscandidaten de heren Too- rians en Vugts). Programma winter 1951-1952. Bestuursvoorstel inzake regeling contributie 1951. Door meerdere oorzaken, onder meer door onvoldoende tijd van het bestuur, is de activiteit van de vereniging in het afgelopen jaar beperkt gebleven tot het lopende beheer. Toch konden nog enkele lezingen gegeven worden en kon den door middel van circulaires /de leden op tal van gebeurtenissen op liet terrein der heemkunde at tent gemaakt worden. 't Bestuur heeft echter gemeend, gezien de weinige voordelen die de leden dit jaar aan het lidmaat schap der vereniging gehad heb ben, niet meer in rekening te mo gen brengen dan de gemaakte kos- hen met opslag van een gering voorschot op de uitgaven van het 'nog lopende jaar. Waarschijnlijk nog in November wordt er een lezing gehouden door FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Door EARL DERU DIGGERS. VERTALING VAN P. OREILLE. 20) Mevrouw Compton? vroeg hij. Ja. Wyt wilt u'? 't Speet John Quincy, dat zij gesproken had. Want zij was blijkbaar een van die schoonheden, die door hun uit spraak verraden worden. Haar stem deed denken aan een schrille kreet van een vogel. Mijn naam is John Quincy Winterslip. Hij zag haar opschrik ken. Kan ik u een ogenblik spre ken - Zeker. Kom binnen. Zij ging hem voor door een smal le gang naar een kleine zitkamer. Een jonge man met bleek gezicht en gebogen schouders stond bij de tafel cocktail te maken. Steve, zei de vrouw, hier is meneer Winterslip. Meneer Lea- therbee. De heer Leatherbee knorde iets. Net goed op tijd, zei hij. Neen, dank u, zei John Quin cy. Hij zag mevrouw Compton een rokende sigaret van een asbakje nemen en naar haar lippen bren gen. Toen bedacht zij zich blijk baar en wreef de sigaret stuk. - Nu, Arlene, zei Leatherbee je vergif is klaar. Hij bood haar een glas aan. Zij schudde wat geërgerd het hoofd. Neen. Niet grinnikte Leatherbee. Zoveel te meer houdt Stevie. Hij hield zijn glas omhoog. Daar "a je, meneer Winterslip. I is zeker Dan's neef uit Boston, merkte mevrouw Compton op. Hij heeft me over u verteld Haar stem werd zachter. Ik beii heel de dag al van plan om bij u te komen. Maar het was zo'n schok ik hen er kapot van. Dat begrijp ik. antwoordde John Quincy. Hij wierp een blik op Leatherbee, die niets van een drankverbod scheen af te weten De zaak, waarvoor ik bij u kom' mevrouw Compton, is vertrouwc- 'uk. Leatherbee richtte zich strijd lustig op. Maar de vrouw zei Goed, Steve wou juist heengaan. Steve aarzelde even en ging toen heen. Zijn gastvrouw liet hem uit. John Quincy hoorde hen zacht spreken. Er hing een gemengde geur van jenever en goedkope par fum. Do jongen vroeg zich af wat zun moeder wel zou zeggen, als zij hem nu zien kon. Er sloeg een deur dicht en de vrouw kwam terug. Nu zei ze en John Qujncv merkte op, dat haar ogen hard cii wereldwijs waren, net als haar stem. Hij wachtte, tot zij ging zit ten en nam een stoel tegenover haar. ontsnapt aan het onweerstaanbare U hebt mijn neef Dan nogal intiem gekend, vorste hij. Wij waren verloofd, ant woordde zij. Het was er nog niet door ik bedoel, hij had me nog geen ring gegeven, maar we waren het samen eens, ziet u. Dus zijn dood is een slag voor u Zij slaagde er in aangedaan te kijken. Dat is het. Meneer Winter slip was goed voor me hij ge loofde in me en vertrouwde me. Een vrouw alleen ondervindt niet veel lie vriendelijkheid. Wanneer heeft u meneer Win- terslip het laatst gezien Drie of vier dagen geleden Vrijdagavond, geloof ik. John Quincy fronste de wenk brauwen. Is dat niet wat lang Zij knikte. Ik zeg de waarheid. We hadden een klein verschil. Een kwestie tussen verliefden, ziet u. Dan luid er op tegen dat Steve altijd hier is. Niet, dat hij er reden voor had Steve is niets voor mij een zwak lam, dat ik heb gekend, toen ik nog bij de troep-was. Ik ben aan het toneel geweest misschien hebt u dat gehoord. Ja, zei John Quincy. U had meneer Winterslip sedert Vrijdag niet gezien. Is u gisteravond niet bij hem geweest Wel neen, ik moet aan mijn reputatie denken u hebt geen idee, hoe de mensen praten in een plaats als hier. John Quincy legde de broche op tafel. Het juweel schitterde in het lamplicht een leeslamp, of schoon dé atmosfeer niet literair was. Haar gezicht stond verbijs terd. I herkent dit, nietwaar 'vroeg hij. Ja dat is ik Zeg de waarheid, zei John Quincy niet onvriendelijk. Dit is Ten oud juweel, dat meneer Win terslip u gegeven heeft, geloof ik Nu Men heeft gezien, dat u het droeg, ziet u. Ja. hij heeft het mij gegeven, gaf zij toe. Het enige geschenk dat ik ooit van hem gekregen heb. Zo te zien heeft mevrouw Noach liet m (te ark gedragen. Toch wel mooi. <ius gisteren meneer \\intershp niet bezocht? drong John Quincy aan. Toch is, vreemd genoeg, deze broche op de vloer gevonden, niet ver van het lijk. Zij haalde snel adem Zeg wat ben je Een stille J)at niet, glimlachte John Quincy. Ik ben hier eenvoudig om u zo mogelijk te redden uit de handen van eh - de stillen. Als u een goede verklaring geef! van (Ie zaak, is het misschien niet nodig om er de aandacht van de politie op te vestigen. O ze glimlachte] Dat is mooi \an u. Nu zal ik de waarheid zeg- gen Dat van Vrijdag is niet waar. ■Ik heb hem gisteravond gezien Zo. .Waar Hier. Meneer Winterslip gaf mij dal ding een maand geleden. Pater Arnulphus over de geologie van Noordbrabant, terwijl een le zing op Natuur Historisch gebied wordt voorbereid. SINT CECILIA. Dinsdag hebben de koorzangers van de parochie Sint Jan liet feest van hun patrones, Sint Cecilia ge vierd. 's Morgens kwamen ze bij een in hotel De Twee Kolommen om een licht ontbijt te gebruiken, waarna ze naar liet luiis van de heer A. Mahieu vertrokken, de veertigjarige jubilaris. Bij de hul diging die daar plaats had, was ook pastoor ;Ras enige tijd aanwe zig. Er werden toespraken gehou den en geschenken aangeboden. De middag werd weer doorge bracht in De Twee Kolommen met spelen, wedstrijden, een loterij, enz. en om half 9 was het diner. Ook hierbij was pastoor Ras, nu met zijn kapelaans, aanwezig. Tij dens dit zeer verzorgde diner wer den ook de beide zilveren jubila rissen gehuldigd door de pastoor en de voorzitter van het feestco mité. In de vorm van geschenken werd een "blijvend aandenken aan geboden. Voor hef overige werd de avond doorgebracht met zang, voordrachten en datgene zonder hetwelk een feest geen feest is. CROSS COUNTRY. In samenwerking met de vereni ging Waalwijks Belang organiseert „Rossinant" de jaarlijkse cross country 1 December 1951 te half twee. De hoofdprijs van deze cross zal bestaan uit dé wisselbeker, uitge loofd door Waalwijks Belang. Di verse andere prijzen staan 't wed strijd-comité ter beschikking. De wisselbeker werd gewonnen: In 1948 door de heer A. Jansen, Baarle-Nassau in 1949 door de heer v. Spaendonck, Tilburg in 1950 door do heer Stokkermans, Fdenhout. Deze cross, die middelzwaar is, wordt gereden in de nabijheid van de Galgenwiel. De parkeerplaats is in het Soyers-bosch. De cross kan worden gelopen vanaf half twaalf. Onmiddellijk na afloop prijsuitdeling in Hotel Ver wiel. Markt, Waalwijk. SLIPJACHT. In een vorig nummer hebben we het volledig programma gegeven van de slipjacht achter de meute, die a.s. Zaterdag vanaf Udcnhout wordt gereden. Zoals bekend vertrekt men na de plechtigheden in Kerk en Raadhuis, vanaf Bosch en Duin en men komt achter de „Achterste Hoef' uit de duinen, gaat verder over de weg naar Pessaert, welke op de Kanaaldijk belandt, om on der langs de waterkant naar Steeg- erf te rijden. Vandaar gaat 't weer langs de weg naar 't Westen (over Fi'llenoord en Pessaert en door de duinen naar Bosch en Duin) Veertien dagen geleden kwam hij wat opgewonden bij me en zei, dat hij het terug moest hebben. Het was liet enige, dat hij me ooit had gegeven en ik vond liet mooi en die smaragden hebben waarde, dus, enfin, ik deed liet niet dade lijk. Ik zei, dat ik er net een nieu we speld aan liet maken. Hij bleef er om vragen en gisteravond kwam hij hier en zei, dat hij het hebben moest, dat hij me er iets anders voor in de plaats wou kopen. Hij wond er zich nogal over op. Eindelfik gaf ik het hem maar en hij is er mee weggegaan. Hoe laat was dat Zowat half tien. Hij was blij en aardig en zei, dat ik vanmorgen naar een juwelier mocht en uit zoeken wat ik wilde hebben. Zij keek John Quincy smekend aan. Dat is het laatste wat ik van hem gezien heb. Het is de waarheid, waarachtig. Dat vraag ik me af, zei John Quincy nadenkend. Zij kwam dichter bij. Zeg, je bent een aardige jongen, zei ze, het soort, dat een vrouw wat toegeeft. Je sleept me hier niet bij. Denk eens, wat het voor me zijn zou. John Quincy sprak niet. Hij zag tranen in haar ogen. Je hebt waarschijnlijk din gen Over me gehoord, maar ze zijn niet waar. Je weet niet, wat ik hier doorgemaakt heb. Een onbe schermde vrouw heeft nergens veel kans, maar hier, waar man nen uit de hele wereld komen aan drijven ik ben vriendelijk ge- 't Mooiste gezicht zal men heb ben op de Kanaaldijk achter Pes saert, waar alles de dijk afdaalt om langs 'I kanaal te rijden, maar ook op de wegen hiervoor ge noemd. Dat zal pl.m. half drie zijn. UITSLAG AANBESTEDING. LANDIS GYR. De uitslag van de aanbesteding voor een dubbel woonhuis aan de Jan de Rooystraat voor rekening van de fa. Landis Gyr, onder architectuur van A. Walraven te Dubbeldam, was als volgt Fa. v. Hulten-v. Bladel, Waalwijk 75.400 Fa. H Maas, Waalwijk 75.390 Fa. L. Kooien, Waalwijk 72.000 Fa. H. M. Kramer, Waal wijk 71.400 Fa. Nieuwenhuizen, Sprang-Capclle 69.995 Fa. Cou- wenbergh. Waalwijk 69.898 Fa Kleijngeld en Zn., W'wijk 69.300; Fa. Pepping, Kaatsheuvel 68.900; Fa. Dusee, Tilburg 66.261 Fa. Groencveld, Woudrichem f 65.668; Fa. P. Kramer, Genderen 63.888; Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk 63.860 Fa. Wijnands, Waalwijk 63.500 Fa, D. van Oversteeg, Vrijh.-Capelle 62.720 Fa Ver hagen, Sprang-Capelle 62.623 Fa. v. Zuilekom, Raamsdonksveer 60.900. Het werk was begroot op 70.000. O.O.G. ST. NICOLAASFEEST. Wij vernemen dat St. Nieolaas op Zaterdag 1 December om 4 uur in Thalia de kinderen van de O.O.G.-leden een bezoek zal bren gen. CABARETAVOND R.K.C. Zaterdag 24 November a.s. zal voor de leden, donateurs en sup porters van R.K.C. in Thalia een cabaret-avond worden gegeven. Hieraan zullen medewerken het cabaret-ensemble van het Blinden instituut uit Grave, genaamd „De Vrolijke Vier", m.m.v. Piet Mul ders en het duo Annie en Tonnv Grosfeld uit Berlicu,m. Wij zijn er van overtuigd, gezien de uitstekende krachten die aan deze avond meewerken, dat het er in fhalia gezellig zal gaan wor den. Geen enkele R.K.C.er mag op deze avond ontlbroken. Het Be^ stuur rekent er op, dat iedere R.K.C.er zal medewerken om deze avond te doen slagen en te willen zorgen tijdig aanwezig te zijn. zo dat precies om 8 uur kan worden begonnen voott weest. dat is alles. Ik had heim wee, ach God, wat een heimwee. Daarginds had ik het goed en toen ben ik met Rill Compton hier ge komen en soms werd ik 's nachts wakker en bedacht, dat New York vijfduizend mijlen ver weg was en dan huilde ik hem ook wakker. Toen kreeg hij het land Zij hield op. John Quincy werd getroffen door de toon van echt heimwee in haar stem. Plotseling had hij toch wel medelijden met haar. t Toen is het vliegtuig van Bill verpletterd op de Diamantkop, ging zij voort, en ik bleef alleen en ging onder. Ik had heimwee naar New York, naar mijn oude pension, naar de troep, naar alles. Toen heb ik een paar partijen ge geven en de mensen gingen praten. U had toch terug kunnen gaan, opperde John Quincy. Dat weet ik waarom deed ik het niet Ik ben het steeds van plan geweest, maar elke dag is hier net als de andere dag en ik kom er niet toe maar eerlijk, als je me hier buiten laat, ga ik met de eerste boot naar huis. Ik krijg wel weer werk en als je me hier maar buiten houdt. Je hebt een kans om mijn leven le verwoesten maar ik weet, dat je het niet doen zult. Zij drukte John Quincy's hand tussen de hare en keek hem sme kend aan door haar tranen heen. Nooit had hij zich zo onbehaaglijk gevoeld. Wild keek hij rond door de kleine kamer T.oen trok hij zijn hand weg. *- i' Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2