l Wijde Wereld Waalwijkse en Langsiraatse Courant ma UIT DE Geertruidenbergs Gemeentebegroting 1952 ORUNEN Bespreking over Vuilnisbakken en Bewaarschoolsubsidie. ATTENTI El VRIJDAG 23 NOVEMBER 1951 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHQ m HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 94 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Dinsdag j.l, is de Tweede Kamer begonnen aan de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken, het ministerie dat door mr. Stikker beheerd wordt. Deze bewindsman heeft lang niet het gemakkelijkste ministerie welk departement is tegen woordig trouwens wel gemakkelijk en gezien de plaats van Nederland tussen de naties, is het geenszins verwonderlijk dat er nogal onenigheid bestaat over de vraag welk nu het juiste beleid is. Niet dat van minister Stikker, zou men uit de critiek van verschillende Kamerleden opmaken. Men mag zich bij de beoordeling van het buitenlandse beleid ener Nederlandse regering van twee op vattingen distanciëren. Op de eer ste plaats van de illusie dat het Nederland mogelijk zou zijn een volkomen zelfstandige politiek te voeren, op de tweede plaats van de verdenking dat wij gedoemd zouden zijn satellieten te zijn van de Verenigde Staten, iets wat men ons van rode zijde graag verwijt. Voor de oorlog kon Nederland nog wel een eigen politiek voeren, deed dat althans. Niet alleen was toen de macht en het aanzien van ons land als mogendheid veel gro ter door onze overzeese bezittin gen, ook was de wereld lang niet zo verdeeld in twee kampen. Nu is met het grootste deel van onze bezittingen, die onze rijkdom uit maakten, ons aanzien verdwenen en de scherpe tegenstelling tussen Oost en West maakt het noodzake lijk een lijn te trekken met de lan den die tot het Westerse blok be horen. Klinken'de munt wordt nu eenmaal in deze wereld meer ge waardeerd dan morele moed en het individu telt niet zo ernstig meer mee als de factor macht in het spel. is. Dit lijkt allemaal erg vanzelfsprekend, maar het wordt lang nog niet als zodanig aan vaard. Wie meent met een beroep op heldendaden enig recht van spreken voor zicli te kunnen op eisen, vergist zich, maar wie gel delijke macht achter zich weet, heeft aardig wat in de pap te brokken. Het heeft er lange tijd de schijn van gehad dat velen in Ne derland deze vergissing maakten en h.v. tijdens de Indonesische affai re aanspraak maakten op de steun van Australië cn Amerika; vanwege de slag in de Javazee. Toen bleek echter dat het gemak kelijker is waardering in woorden dan in daden tot uitdrukking te brengen. Van de foutieve opvat ting is men nu langzamerhand wel genezen. Moeilijker lijkt het afstand te doen van het idee, of de waan, dat Nederland als individuele na tie nog veel in te brengen zou hebben. Toch kan deze misvatting weinig meer dan nadeel aanbren gen. Immers, het gaat tegenwoor dig, zoals boven gezegd, practisch niet meer om individuele belan gen, maar om de grote lijn Vest tegen Oost. Men kan het draaien zoals men wil. daar komt het tel kens op neer. Een sterk voorbeeld is de sluiting van het Japanse Vredesverdrag in San Francisco. Terwille van het algemeen belang, met name de veiligheid in het Verre Oosten en de Pacific, was een spoedig en soepel vredesver drag met Japan nodig. Nederland, dat in Indonesië misschien wel 't meeste heeft geleden van de Ja panse overheersing, zag zijn belan gen voorbijgegaan, ondergeschikt als ze waren aan grotere, algemene belangen. Minister Stikker had goed praten in San Francisco, de Nederlandse regering kon verkla ren dat zij zich de ondertekening ■voorbehield, wilde zij zich niet in discrediet brengen door aanslui ting in schijn aan het Oostelijke blok, moest zij tekenen, al was er met haar wensen niet voldoende, laat staan bevredigend rekening -gehouden. Dit is één belangrijk geval, maar hoeveel minder be langrijke zouden er al gepasseerd zijn en hoeveel hebben we er nog voor de boeg Men denke maar eens aan het vredesverdrag met Duitsland. Daarom is het goed dat de Tweede Kamer er op aandringt bij de regering nauwere aanslui ting te zoeken bij de andere landen van West-Europa. Voor de kleine landen is het een levensbelang samen te werken en samen te spreken om aan hun stem enig volume te geven. Het andere uiterste is een vol komen afhankelijkheid van onze buitenlandse politiek van de Ver enigde Staten. Het valt niet te ont kennen dat wij er niet aan kunnen ontkomen ernstig rekening te houden met eisen en wensen van de Amerikaanse regering ten aan zien van ons beleid. Niet alleen omdat wy voor een goed deel door haar ekonomisch op de been wor den gehouden, maar ook omdat onze deelname aan het Atlantisch Pact het noodzakelijk maakt de algemene koers to- varen, die nu eenmaal in hoofdzaak door de Verenigde Staten wordt aangege ven. Dit betekent echter niet dat wij ons geheel zouden moeten in stellen op de Amerikaanse poli tiek. De Verenigde Staten liggen in Amerika, Nederland ligt in Europa, en deze ligging alleen al bepaalt een verschil in karakter van de te voeren politiek. Daar komen natuurlijk nog heel wat an dere factoren bij, die een Europee- se politiek naast de Amerikaanse mogelijk en wenselijk maken. Ondertussen kreeg minister Stik ker bij de behandeling van zijn begroting van verschillende kan ten het verwijt te horen dat hij zich te veel op Amerika oriënteert in zijn beleid. De heer Weiter vond zelfs dat Amerika de inter nationale politiek niet kan leiden en prof. Gerbrandy bezag de mi nister als niet veel meer dan een bekwaam reizend ambassadeur. Mej. Klompé, als woordvoerdster van de K.V.P., de heer Bruins Slot als woordvoerder van de P. v. d. A. en de heer Korthals van de V.V.D. wilden allereerst een wording van Europa om een ge zamenlijk Europese politiek te voeren als tevenwicht tegen Ame rika. Dit zal op den duur wel het ideaal zijn, want de volkerenge meenschap is te groot om vanuit één punt, Washington, geleid te worden. En niemand zal ontken nen dat de Verenigde Staten fou ten kunnen maken en fouten heb ben gemaakt, die door een brede re beschouwing, ook van Europees standpunt, voorkomen kunnen worden. In dit verband werd er ook aan merking op gemaakt, dat Neder land zo lang afzijdig was gebleven van de conferentie over een Eu ropees leger. Van deze dwaling haarsweegs is de regering óveri- gens enige tijd geleden terugge keerd door de waarnemers te ver vangen door deelnemers aan de conferentie. Dit is ook de enig juiste weg om volwaardig Euro pese mogendheid te zijn en niet op een gegeven moment achteraan te komen of de Europese bus te missen, zoals de heer Bruins Slot het uitdrukte. Zo staat de buitenlandse politiek van ons land, zo goed als van an dere landen, geheel in het teken van samenwerking in Europees en in Atlantisch verband. Zij zal er op gericht moeten zijn dat Neder land het zijne bijdraagt om op de eerste plaats een hechte Europese gemeenschap, op den duur een heid, te vormen en in het Atlan tisch Pact een nuttig tegenwicht te bewaren tegenover Amerika. Dit houdt geen anti-Amerikanisme in, maar een eigen Europees be. wustzijn. het streven dus naar evenwicht tussen nieuwe en oude cultuur, ook in de politiek. Twee uren heeft de gemeenteraad van Geertruidenberg Woens dagavond nodig gehad om de begroting 1952 te bespreken; na deze ampele bespreking werd de begroting zonder stemming aangenomen. De kwestie van de vuilnis-ophaaldienst en van de subsidie aan de bewaarscholen maakten ook een punt van bespreking uit. Aan het eerste punt waren drie verschillende voorstellen gewijd, terwijl aan het verzoek van de Zusters in zekere zin werd tege moet gekomen. Verhoogde vergoeding voor het lager onderwijs. Nadat de notulen vastgesteld waren en de eerste drie punten van de agenda waren aangenomen, stelden B. en W. voor de vergoe ding voor het Lager Onderwijs en Voortgezet Lager Onderwijs te brengen resp. op 24.en 26.50 per leerling. Voor de R.K. Jon gensschool werd het bedrag van de vergoeding 4704.voor de Meisjesschool 6256.voor de Nutsschool 1536.en voor de B.K.V.G.L.O.-school 1033.50. Drie voorstellen over de vuilnisbakken. B. en W. stelden voor de veror dening op de heffing van reini gingsrechten in dier voege te wij zigen dat de kosten voortaan 3. per bak zouden zijn. De heer Hartong vond deze ver hoging van 1.50 op 3 zeer rigoureus. Hij vond bovendien het tarief van 3.voor meerdere hakken onlogisch. De heer Venus stelde voor het tarief op 2.50 te brengen, zoals de begrotingscommissie had voor gesteld cn 1.te heffen voor de meerdere bakken. De heer Schot wilde 2.50 voor iedere bak heffen. Eerst werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, dat echter met 9 tegen 2 stemmen werd verworpen. Voor stemden de beide wethouders. Het voorstel van de heer Venus werd eveneens verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de lieren Okkerse, Van Alphen en Venus. Tenslotte werd het voorstel van de heer Schot, dat ook het voor stel van de begrotingscommissie was, met 7 tegen 4 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heren Heurter, Van Alphen, Venus en Hartong. De voorzitter merkte, toen het voorstel van B. en W. werd ver worpen op, dat de raad, die toch eerst het besluit betreffende de vuilnisdienst had genomen, nu het gemeentebestuur de gelden ter fi nanciering hiervan onthield. De gemeentebegroting. Puntsgewijs werden hierna de bc-merkingen van de commissie tot onderzoek van de begroting, na mens welke commissie de heer v. Boxtel het woord voerde, behan deld. De commissie betreurde het dat er nog geen vooruitgang viel waar te nemen in de kwestie van de ambtswoning, waarop de voorzit ter antwoordde dat er vanuit Den Bosch een onderzoek was toege zegd. De commissie achtte het gewenst de gemeentebode, die ondertussen in een keurig uniform was gesto ken, ook een gelijksoortige jas te verschaffen. De raad was deze mening eveneens toegedaan. De commissie spoorde het ge meentebestuur aan ten spoedigste de kwestie van de politiepost ter hand te nemen. De voorzitter merkte dienaangaande op dat hiervoor toch geen gelden beschik baar werden gesteld. De heer van Alphen opperde het idee de grond die hiervoor eigenlijk bestemd was, te bestemmen voor het bou wen van een winkelpand bijv. waarvoor reeds gegadigden wa ren. De heer Hartong achtte het be ter dat men de politiepost zou bouwen in combinatie met enkele woonhuizen, zoals aanvankelijk ook besloten was. Naar aanleiding van de post Brandweer merkte de commissie op dat het brandweermateriaal in een uiterst onverantwoordelijke toestand verkeerde. In besloten vergadering zou de voorzitter aangaande dit punt enkele mede delingen doen. De commissie achtte 't gewenst, om G'bcrg te doen blijven zijn het centrum van de omgeving, voor circussen e. d. gunstige voorwaar den te scheppen. Onze voorwaarden zijn niet van die aard, zei de voorzitter, dat ze ons moet mjjden. In dit verband wees de heer Hartong op de subsidie aan de Y.V.V., die zoals de voorzitter op merkte, bedoeld was aan de lan delijke organisatie van V.V.V.'s betreffende de plaatselijke Y.V.V. was het wachten op de subsidie aanvrage en de plannen en de be groting van de vereniging, aldus de voorzitter. Na 'n opmerking over de straat verlichting, waarvan de commis sie vooral de nachtverlichting in de aandacht van B. en W. aanbe val, uitte de commissie het als haar wens, dat er een algemeen borst onderzoek zou plaats hebben in de gemeente. B. en W. hadden hiertegen geen bezwaren, maar men moest wel de medewerking hebben van alle or ganisaties. aldus de voorzitter, en een dergelijk onderzoek bad alleen maar zin, wanneer de gehele ge meenschap meewerkte. Te zijner tijd zou hiervan werk gemaakt worden. Na de wens van de commissie om tot aanschaffing van een gras- maaimachine over te gaan voor het onderhoud van de plantsoenen, besprak de commissie verschillen de riolerings-vraagstukken. Alles echter wat met de riolering in de gemeente samenhing, was naar G. S. gestuurd, na advies ingewon nen te hebben bij de Prov. Water staat, antwoordde de voorzitter. De commissie beval vervolgens in de aandacht van het college aan de algemene haven- en kadetoe standen en de toestand op de al gemene begraafplaats, waarna zij de kwestie van de speelgelegen- heid besprak. Aangezien het fonds uitgeput was, stelde zij voor een burgerzinlening van 3500.te sluiten. Maar de voorzitter wees óp de mogelijkheid de waarborg som van de Nutsschool voorlopig hiervoor te gebruiken. Betreffende de subsidies stelde de commissie voor de bestaande subsidies te handhaven en van de gevraagde toe te kennen 5. voor de Reclassering, 10.voor Pro Juventute en 25.voor de landelijke E.H.B.O.-vereniging. Betreffende dit laatste stelde de voorzitter voor deze subsidie te geven aan de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. Na enkele kleinere aanmerkin gen gemaakt te hebben betreffen de de kapitaalsdienst van de be groting, was de commissie klaar met haar rapport, waarna de voor zitter haar hartelijk dankte. Hij wilde echter nog een subsi die-aanvrage toegestaan zien, n.l. die 100.voor de biblio theek van de St. incentiusvereni- ging. Hiertegen had geen der leden bezwaar, zoals bleek na een korte gedachtenwisseling. Subsidie bewaarscholen. Er was nog een subsidie-aan vrage van de Eerw. Zusters bin nengekomen voor de bewaar school. Men vroeg 10.per leer ling met ingang van 1 Januari '51. De voorzitter merkte op dat men vorig jaar reeds gewacht had op de rijksregeling, maar dat die nu nog niet was gekomen, in verband met de slechte toestand van de Rijksfinanciën. Al had de gemeen te even goed financiële moeilijk heden, toch meenden B. en W. op dit verzoek niet geheel afwijzend te mogen beschikken. Het college stelde de raad deHialve voor een subsidie van 5.per leerling van 4 t.m. 6 jaar te verlenen aan beide kleuterscholen, echter niet met terugwerkende kracht. Voor de bewaarschool in de Koestraat zou dit een bedrag worden van 730.en voor de school in de Brandestraat van 125. Hoewel de heer Venus nog wees op 't feit dat volgens hem 't bedrag dat de ouders betaalden voor de kinderen veel te hoog was, werd het voorstel, nadat deze opmerking door meerdere leden was weer legd, door de vergadering aange nomen. iDe heer Hartong had nog een opmerking betreffende de begro ting. Hij adviseerde n.l. B. en W. de bedragen waarvoor de eigen dommen van de gemeente verze kerd waren, zoals met name het raadhuis en het meubilair, te ver hogen en zoveel mogelijk alles on der een polis te brengen. Gaarne zouden B. en W. hiermee rekening houden. Hierna werd de begroting zon der hoofdelijke stemming vastge steld. Enkele ingekomen stukken wer den hierna voor kennisgeving aangenomen. Hieronder was o.m. een schrijven van G. S. dat zij zich niet konden verenigen met het voorstel inzake de nieuwe aanleg steiger, zoals dat voorstel door de raad in de laatste vergadering nogmaals was ingediend. Bü de rondvraag, waarvan slechts een spaarzaam gebruik werd gemaakt, stelde de heer van Alphen voor de Markt op 30 No vember open te stellen tot 8 uur 's avonds, waartegen noch B. en \V. noch een van de raadsleden bezwaar had. Nadat de heer Zijlmans gewezen had op de onhoudbare toestand in een van de onbewoonbaar ver klaarde woningen in de Dortse straat, welk geval ook de voorzit ter een van de meest urgente in de gemeente nopmde, werd de ver gadering gesloten. i lhnbsthmï DE VOORMAN VAN DE BOEREN DE HEER VAN DER ZANDE SPRAK TE DRUNEN. Het Tweede Kamerlid de heer van der Zande uit Eersel, sprak Dinsdagavond in de gymnastiekzaal voor een grote schaar van belangstellenden. De spreek beurt werd gehouden onder auspiciën van de R.K.J.B. afd. Drunen. De heer van der Zande hield een zeer interessante en leerzame bespreking over het landbouwbeleid van de Regering. Na de historische gang der dingen te hebben besproken en het regeringsbe leid, in de landbouw, kwam spreker tot de conclusie dat de huidige regering in ieder geval in haar programma voert het steunen, instandhouden en mede renda bel maken van het kleine boerenbedrijf, dat in onze samenleving zulk een grote rol speelt. Spreker schilderde ook de geest, de mentaliteit van de boer, die door zijn .werkzaamheden in de natuur met de ge wassen steeds dicht bij God staat en daardoor meestal zeer godsdienstig is, ook omdat hij weet van grotere krachten afhankelijk te zijn. Het boerenbestaan in zijn strijd met de natuur is een hard bfestaan en daar om vinden wij bij de boer de deugden van doorzetten, taai volhouden en of fervaardigheid. De boer heeft orde, rust en regelmaat nodig, de boer is niet voor politieke onrust, aldus spreker. Wij, zo ging de sprfeker verder, zijn geschapen en hebben de taak voor ons zelf te zorgen, daarom heeft de boer in het algemeen eerst zelf de taak tot wer ken en streven, daarna pas de organi satie en de overheid. De taak van de organisatie en de ovferheid is slechts een aanvullende en een regelende. Dan liet spreker in vogelvlucht de tal rijke actuele onderwerpen, op de boer betrekking hebbende, de revue passeren, daarbij steeds het landbouwbeleid der regering besprekende. En actuele onder werpen waren er per dozijn. Spr. besprak het beleid der regering bij de veestapel, o.a. de varkenshouderij, pluimvee en rundvee. Bij de bespreking van het rundvee wees spr. op het grote nut van de t.b.c. bestrijding en controle verenigingen. De regering steunt, subsi dieert en stimuleert de boer en de or ganisatie; aldus spreker, en geen middel mag ongebruikt worden gelaten om de productie in kwantiteit en kwaliteit te verhogen. De tijd zal niet ver meer zijn dat de melkprijs bfetaald door de zuivel fabrieken, betaald zal moeten worden naar kwaliteit. In de bespreking van het prijzenbeleid der regering betoogde spreker het grote nut van deze regëling, waaruit de boer zelf zijn nut kan trekken. Spreker besprak in verband met het rundvee ook nog het nut van stalhygiëne en K. I. verenigingen. De regering geeft grote subsidies voor K.I., omdat zij het grote nut daarvan inziet. In Engeland waar de K.I. reeds geruimen tijd wordt toegepast is gebleken dat door K.I. de productie in kwaliteit en kwantiteit met grote sprongen is vooruit gelopen. Spreker besprak ook de landbouw en was een voorstander van regionaal grondonderzoek. Geen korrel kunstmest, aldus spr., mag verloren gaan. Ook de veevofeder-verbouw kwam ter sprake. Het verbouwen van zijn eigen veevoeder zal langzaam aan een gebie dende feis worden; wij kunnen geen dol lars missen om veevoeder te kopen. Spreker besprak ook de tuinbouw en de teelt van hard en zacht fruit. Als men door intensivering kan bereiken dat een bedrijf rendabel wordt of kan wor den gesplitst, mag niets worden nagela ten. De Langstraat hefeft op gebied van tuinbouw, aldus spreker, een goede klank. De mechanisering kwam ook onder de loupe. Spreker waarschuwde voor mode. Mechanisering moet verantwoord zijn. Spreker noemde de werktuigen-coöpera tie voor de boeren in Brabant en Lim burg de oplossing. De regering subsidL eert immers voor 25 Inpoldering en grondontginning kwa men ook ter sprake. Bij de verdeling van dezfc gronden heeft de organisatie straks een taak. De boeren van Brabant en Limburg komen niet aan trek omdat de boerderijen te groot zijn. De organisatie moet de regering 'wijzen op de fout. Ook de ruilverkaveling kwam ter sprake. Maar de hoofdschotel was wel het regeringsprijzenbelëid, waarbij de vraag tenslotte rees: voert de regering een consumentenpolitiek of een boeren- politiek. Op vaardige, handige en dui delijke wijze behandelde spr. dezfe moei lijke materie. Bij de behandeling der begroting zal, aldus spreker, de Minister de vraag wor den gesteld, wanneer hij nu eindelijk toch eens met een vast omlijnd program komt, een vaste koers aangeeft. De wisselvallige politiek van heden kan de boeren noch de Kamer bevredi gen. Spreker schilderde ook de moeilijkhe den op het politieke terrein. De belangen van diverse standen dienen te worden gehoord en het algemeen belang op de voorgrond gesteld. Een positief antwoord kon sprekër niet geven op de vraag of de regering een consumenten, of een boerenpolitiek voert. Wel kon spreker vertellen dat de boerenbelangen steeds met klem zullen worden verdedigd. Ook de grondprijs en pachtprijzen, of deze al of niet vrij moeten komen, kwa men ter sprake. Spr. was een voorstan der van prijzenbinding op een behoorlijke basis. Kinderbijslag kleine zelfstandigen was ook een onderwerp dat spreker duidelijk uiteenzette. Wat betreft het onderwijs, aan geen enkele tak van onderwijs wordt door de regering zoveel subsidie gege ven als aan het landbouwonderwijs. Hij bezwoer de jonge boeren te stu deren, dat de boferen voortuit gaan in kennis is aldus spreker noodzakelijk voor de toekomst. Het nut van het on derwijs besprak spr. zeer uitvoerig. De belastingpolitiek vormde ook nog een punt van bespreking. Tot slot werden nog tal van vragen gesteld, die allen werden beantwoord. Het was een zeer leerzame avond en door de geestige en originele wijze waar op sprekër zijn lezing hield ook een zeer interessante en genoegelijke. Vanaf Vrijdag 23 November tot nadere aankondiging heeft Dr v. d. WOUW op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag Spreekuur van 6 7 uur. Woensdag en Zaterdag van 1-2. ONTWIKKELINGSAVOND. De K.A.B. alhier hield Woensdag avond haar tweede ontwikkelingsavond die druk bezocht was. De sprekër van deze avond was de Eerw. pater Fidentius, met als onder werk: Beest of Geest. In een heldere en duidelijke uiteenzet ting schilderde sprelter de waardering van de mens in het communisme en de waardering van de mens in het christen dom. Boeiend en suggestief was sprekers betoog en velen zijn deze avond met vële goëde en grote gedachten huiswaarts ge keerd. CABARET-AVOND. De bond van oudstrijders hield Dins dagavond een goed geslaagde cabaret avond, waaraan door een cabaretgezel schap van de genietroepen uit Vught medewerking werd verleend. Het was voor de aanwezigen een zeer genoege lijke avond. Het gezelschap wist er spoe dig de stemming in te brengen en te houden. De plaatselijke afdeling kan op een geslaagde avond terugzien. POSTDUIVENTENTOONSTELLING De postduivereniging de Vredesduif hield Zaterdag en Zondag j.l. in com binatie mfet de postduivenvereniging De Zwaluw een tentoonstelling. Er waren 392 inzendingen. Keurmeesters waren de heren G. v. d. Brandt en A. Metsaerts. De uitslagen zijn als volgt: Klasse I. Oude doffers, tot 150 km. Ie prijs A. C. Parijs, Vlijmen; Z.E.V. H. Oosterwaal, Drunen; E.V. A. L. v. Hel- voirt, Vlijmen. Klasse 2. Oude duivinnen, tot 150 km. Ie pr. Th. O verdijk, Vlijmen; 2e van Esch-Libregts, Vlijmen; 3e C. v. Hel- voirt, Vlijmen; Z.E.V. H. C. de Laat, Vlijmen; E.V. J. Verharen, Vlijmen. Klasse 3. Oude doffers, 150250 km. Ie pr. A. Brok, Drunen, 2e P. Pijnen borg, Drunen; 3e v. Thuijl-v. Huiten, Drunen; 4e C. v. Baardwijk, Drunen; 5e C. de Laat. Vlijmen; Z.E.V. Th. Her man, Vlijmen; E.V. J. Heesbeen, Vlij- Klasse 4. Oude duivinnen, 150-250 km. le pr. C. v. Boxtel, Drunen; 2e van Esch-Libregts, Vlijmen; 3e H. C. de Laat Vlijmen; 4e C. v. Boxtel, Drunen; 5e J. Kuijs, Vlijmen; Z.E.V. Melis Maas, Dru nen; E.V. M. v. Sluisveld, Drunen. Klasse 5. Oude doffers, 250-400 km. le prijs J. van Son, Vlijmen; 2e A. v. d. Hoven, Drunen; 3e J. Kivits, G., Vlij men; 4fe Th. Herman, Vlijmen; 5e H. C. de Laat, Vlijmen; 6e A. van Halder, Vlij men; 7e A. Parijs, Vlijmen; 8e W. Roes tenburg, Vlijmen; Z.E.V. P. v. d. Loo, Vlijmen; E.V. C. de Laat, Vlijmen; E.V. A. Brok, Drunen; E.V. G. v. d. Zanden, Drunen. Klasse 6. Oude duivinnen, 250-400 km. le prijs A. van Sluisveld, Drunen; 2e v. Esch-Libregts, Vlijmen; 3e v. Thuijl- v. Huiten, Drunen; 4e M. v. Sluisveld, Drunen; 5e Gebr. Ravenstein-v. Huiten, Drunen; Z.E.V. H. C. de Laat, Vlijmen; E.V. W. Pijnenborg, Drunen. Klasse 8. Oude duivinnen, 400-600 km. le prijs J. v. Son, Vlijmen; 2e H. Pel- ders, Drunen; 3e J. Schapendonk, Dru nen; 4e Gebr. Ravenstein-v. Huiten, Drunen; 5e H. v. Huiten, Drunen; 6e Gebr. Ravenstein-v. Huiten, Drunen; 7e J. Kuijs, Vlijmen; 8e P. v. d. Loo, Vlij men; Z.E.V. B. Klerks, Drunen; Z.E.V. H. Brok, Drunen; E.V. J. Verharen, Vlijmen. Klasse 8. Oude duivinnen, 400-600 km. le prijs J. Schapendonk, Drunen; 2e C. v. Boxtel, Drunen; 3e G. de Man. Drunen; Z.E.V. v. Esch-Libregts, Vlij men; E.V. B. Klerks, Drunen. Klasse 9. Oude doffers, 600-1000 km. le prijs J. Schapendonk, Drunen; 2e Gebr. Ravenstein-v. Huiten, Drunen; 3e Jac. Kivits, Vlijmen; 4fe H. Brok, Drunen; Z.E.V. v. Esch-Libregts, Vlijmen; E.V. G. de Man, Drunen. Klasse 10. Oude duivinnen, 600-100 km. le prijs v. Esch-Libregts. Vlijmen; 2e J. Schapendonk, Drunen; Z.E.V. H. v.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5