j] S DE LRNGglRMI Waalwijkse en Langstraatse Courant CAPELLE WASPIK SPRANG RAAMSDONKSVEER 8 p. in ThaSia MORTIERORGEL en ORKEST VRIJDAG 23 NOVEMBER 1951 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VM HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 94 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties sneciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 ZONDAGSDIENST 25 November 1951. Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 25 November 1951 10 uur: Ds. W. L. Jens. Collecte „Geestel. Belangen". 6.30 uur: Ds. W. L. Jens. Catechismusprediking. De 6-jaarlijkse stemming be treffende de verkiezing van ambts dragers in de Ned. Herv. Gemeente te Waalwijk-C. heeft als resultaat opgeleverd dat de kerkeraad vol ledig is gemachtigd in de voorko mende vacatures te voorzien. Deze stemming heeft j.l. Dinsdag avond 20 November plaats gehad in een toen gehouden gemeente-avond. AVOND ORIËNTATIERIT. De Autoclub „De Langstraat" or ganiseert op Woensdagavond 28 No vember 1951 een avond-oriëntatie- rit. De start vindt plaats op het Raad huisplein, de finish is in de nabij heid van Udenhout. Om één minuut over half acht begint de eerste aan het pl.m. 50 km. lange traject, dat uitsluitend over zeer goed bei'ijd- bare wegen is uitgezet. De inzet is de club-wisselbeker die ditmaal voor het eerst verreden wordt en die uiteindelijk in handen komt van het clublid dat hem drie maal achtereen of vijfmaal in to taal zal hebben gewonnen. Tot deelname aan deze rit zijn ook uitgenodigd de leden van de T.A.C. „St. Christoffel" en de A.C. „De Hertogrijders" te 's-Hertogen- bosch. POLITIE-FEEST. Dinsdag was het feest voor de af deling Waalwijk en Omstreken van de R.K. Politievereniging St. Mi- chaël. Het begin was zeer sportief; in de middaguren speelde de Waal wijkse Gemeentepolitie een volley- bal-wedstrijd tegen de Rijkspolitie uit Drunen en Vlijmen, welke wed strijd door de Waalwijkers werd ge wonnen. Na afloop was er een koffietafel in „Thalia", waarna men verder de avond doorbracht met muziek, zang en voordracht; een band „De Biete Bouwers" uit Loon op Zand, luis terde de avond op met goede mu ziek; dat het er heel gezellig naar toe ging laat zich begrijpen. VEDEHOVA. Woensdagavond hield voor de vereniging „Vedehova" Ir. Hough uit Engeland in Hotel Verwiel een lezing over „Synthetische looistof fen". De belangstelling voor deze technische lezing was zowel van de kant der studenten als van de kant der industrie zeer groot. a s. ZONDAG BAL Aanvang 6 uur. Entree 50 cent. GROOTSE INTOCHT VAN ST. NICOLAAS TE WAALWIJK. Zoals bekend, zal St. Nicolaas op verzoek van de K.J.M.V. Zondag a.s. zijn feestelijke intocht in Waal wijk houden. Om twee uur zal de Hoge Gast arriveren aan de Besoyense over weg, waar hij door de voorzitter der K.J.M.V., de heer A. Schoma- ker, zal worden verwelkomd. De route, die de tocht waaraan 't Dieptromcorps der K.A.J. en de Rijvereniging „Prinses Irene" hun medewerking zullen verlenen, is vastgesteld als volgt: Besoyensestr., Grotestr., Kerkstr., Burg. v. d. Klokkenlaan, Mr. van Coothstr., Grotestr., Raadhuisplein. Grotestr., Hoekeinde, Nieuwstr., Groensteeg, Putstr., P. Vreedestr., Pater v. d. Elzenstr., Andr. Zijl- mansstraat, N.-Paralielweg, Putstr., Schotsestr., Canadesestr., Victorie straat, Poolsestr., N.-Parallelweg, St. Antoniusstr., 2e Zeine, 2e en 1ste St. Crispijnstr., Ie Zeine, Stations straat, Markt. Het is wellicht nog niet genoeg bekend dat de opbrengst der collec te, die tijdens deze tocht wordt ge houden, ten goede komt aan de ar men. St. Nicolaas verwacht dan ook dat de ingezetenen van Waalwijk eens flink over de brug zullen ko men en dat de collectebussen ge vuld zullen worden, niet alleen met centen of dubbeltjes, maar ook met kwartjes, guldens en hogere waar den. Daar het onmogelijk is alle stra ten aan te doen, zullen vooraf de Zwarte Knechten in die straten collecteren, waar de stoet niet langs trekt. Op het Raadhuisplein zal St. Ni colaas om circa kwart voor drie door het Gemeentebestuur worden ontvangen en door loco-burgemees ter Smolders worden toegesproken; ook Hijzelf zal een korte toespraak houden. Hij verzoekt alle kinderen vooral tijdig aanwezig te zijn. Na afloop zal de Hoge Bezoeker zijn intrek nemen in Hotel Verwiel, vanwaar hij 's nachts over de daken zijn reis zal voortzetten. WOONARK UITGEBRAND. 1 In de nacht van Woensdag op Donderdag is de woonark „Het Zui derkruis", gelegen aan de brug bij Baardwijk in het Afwateringska naal en bewoond door F. H.-v. B., geheel uitgebrand. Omstreeks 2 uur werd de heer H. wakker door een sterke rookont wikkeling; de woonark bleek toen reeds niet meer te redden. Ternau wernood konden de heer en mevr. H. uit de brandende ark geraken en toen ze goed en wel op de kant waren, stortte de houten woonge legenheid ineen. Niets heeft men uit de brandende ark kunnen redden. Omstreeks tien voor twee werd er alarm gegeven en spoedig was de brandweer aanwezig; men heeft nog met een straal gespoten, maar de toestand was hopeloos, alles ging verloren. Een voorlopig onderzoek wijst uit dat de brand in de woon kamer ontstaan moet zijn, waar schijnlijk door kortsluiting. De ark, die door de heer H. was gehuurd, is verzekerd, evenals de inboedel. Bovendien bleek hier weer de slechte voorziening van de brand- kranen aan 't einde van voormalig Baardwijk. Er zijn wel brandkra- nen, maar de druk op het water is daar zo minimaal dat men nauwe lijks met één straal voldoende wa ter kan geven. Naar men ons van bevoegde zij de verzekerde is het voor de brand weer ook niet mogelijk het water uit het Knaal te pompen, omdat men practisch geen gelegenheid heeft het Kanaal dicht genoeg te naderen om met behoorlijk resul taat daaruit het water te krijgen. In dit geval was er niets meer aan te doen, maar bij een eventueel ander geval, zou deze gebrekkige accomodatie wel eens funest kun nen blijken. AANRIJDING. Maandagmiddag om kwart voor drie kwam 'n volkswagen, bestuurd door H. M. te Amersfoort, in de Min. Loeffstraat in aanraking met een personenauto van het ministe rie van Sociale Zaken, waarvan de chauffeur zekere L. H. uit Zuilen was. De volkswagen kwam uit de Baardwijksestraat en wilde naar 't Laageinde draaien, toen vanuit die richting de personen-auto met vrij grote snelheid naderde. Toen deze laatste wilde remmen, begon hij vervaarlijk te slippen en de chauf feur kon niet meer voorkomen dat zijn wagen het spatbord van de volkswagen afrukte. Verdere scha de of persoonlijke ongelukken val len gelukkig niet te melden. INZAMELING ST. VINCENTIUS. De inzameling der St. Vincen- tiusvereniging op Zaterdag 17 Nov. j.l. in het centrum dezer gemeente, is bijzonder geslaagd. Zowel aan goederen als aan geld is in ruime mate gegeven voor de behoeftige medemens. De St. Vincentiusvereniging der parochie St. Jan is dan ook in staat gesteld om met de a.s. feestdagen in December weer velen gelukkig te maken. De milde gevers zegt zij hiervoor gaarne haar dank. Voor degenen die niet in de gelegenheid waren iets bij te dragen, is zij gaarne bereid eventueel goederen of geld alsnog aan huis te doen ophalen. Opgaaf hiervan kan geschieden bij de onderstaande adressen: Burg. v. d. Klokkenl. 41. Tel. 2723 Julianastraat la Tel. 2034 St. Antoniusstraat 4 Tel. 2194 Burg. Smeelelaan 47 Tel. 3106 Vogelvereniging „VOGELLUST". Spoedeisende algemene vergade ring op Zaterdag 24 November a.s. om 7.30 uur in het clubhuis. In verband met de zeer belang rijke agenda is opkomst van alle le den dringend noodzakelijk. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Petrus J. J. M., zv. R. C. M. ter Berg-v. Schijndel; Maria P. A., dv. W. C. A. Hens-v. d. Heu vel; Karei, zv. J. K. Duister-van Muijen; Cornelia A. M., dv. H. M. Pullens-v. d. Heijden; Hubertus L. M., zv. W. J. Spitters-GeerligsHen- ricus C. C., zv. H. J. Maas-Demmers; Adrianus M. A., zv. M. A. v. d. Velden-v. Tuijl. Overleden: Geen. Huw.-aangiften: L. H. Fleskens 28 j. te Eindhoven en W. W. Smol ders 32 j. te Waalwijk. Gehuwd: Geen. Ingekomen: W. P. Timmermans van Drunen; V. A. Pulles van Haa- ren; E. A. M. Minke van Oister- wijk; C. A. C. Rekkers van Uden hout. Vertrokken: J. W. Opperman naar Drunen; J. v. d. Linden en echtg. naar Bunnik; J. F. Charpen- tier naar Zwitserland; I. Posset naar Eindhoven. plaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk omhulsel van wijlen de heer Jac. Versteeg, die Zaterdag in de ouderdom van 67 jaar alhier overleed. In de stoet merkten wij o.m. op de heer de Groote, bedrijfsleider van de N.V. Janssen's Lederfabrieken te Waal wijk en een deputatie van het personeel, terwijl de lijkbaar werd grafwaarts ge dragen door leden van het personeel van genoemde N.V., waarvan de overledene die sinds een paar jaar gepensionneerd was, gedurende vele jaren deel uitmaak te. Een krans van de directie en het per soneel der fabriek dekte de lijkbaar. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door Ds. C. Streefkerk, Ned. Herv. predikant alhier, die ten sterfhuize ook de lijkdienst had geleid, en die er naar aanleiding van t „Zalig zijn de doden", op wees dat het nood zakelijk is om zalig in de Here te ster ven, Jezus Christus ook in ons leven te kennen en te dienen. De heer C. Braspenning, districtsbe stuurder van de Chr. Bedrijfsgroepen centrale, sprak namens deze organisatie, waarvan de overledene gedurende meer dan 25 jaren een trouw lid was en wees er op dat de overledene door zijn lid maatschap getoond had te verstaan dat Jezus Christus op alle terrein des levens gediend moet worden en dus ook op het sociale terrein, in het werk van alle dag. Een schoonzoon van de overledene dank te voor de belangstelling. UITVOERING A TEMPO. A.s. Zaterdag 24 en Maandag 26 No vember, des avonds half acht, geeft de Mandolineclub A Tempo in de zaal van de Chr. Volksbond alhier haar jaarlijkse uitvoering. Onder leiding van haar di recteur, de heer P. van Iersel uit Waal wijk zal een met zorg samengesteld pro gramma worden uitgevoerd, terwijl even eens met eigen krachten een vrolijk spel, getiteld: „Wie is de Bruid?" opgevoerd zal worden. Voor de uitvoeringen van A Tempo bestaat steeds grote belangstelling en we twijfelen er niet aan of voor deze uitvoeringen zal deze zeker niet minder zijn. Het beloven dan ook weer een paar aangename avonden te worden en het is dus zaak zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien wil men teleurstelling voor komen. de offervaardigheid van de ingezetenen wordt gedaan, kunnen wij toch niet na laten, ook nu weer een dringend beroep te doen op de milddadigheid van de in woners om met een flinke bijdrage hun medeleven te tonen met het lot der lij dende medemensen en met het werk der vereniging. Het is deze keer zeer hard nodig, hetgeen wel blijkt uit het bedrag, ongeveer 700, dat dit jaar in onze ge meente alleen al door bemiddeling van de plaatselijke Groene Kruisvereniging namens de Prov. N.Br. Ver. is uitge keerd aan thuiskurende patiënten voor extra-voeding. En hetzelfde gebeurt in tal van andere gemeenten in onze prov. De collecte-opbrengsten voor deze ver eniging bewogen zich de laatste jaren in een dalende lijn. Laat ieder door naar vermogen bij te dragen zorgen, dat de daling zich niet verder voortzet, doch dat dit jaar geconstateerd mag worden, dat de opbrengst die van vorige jaren verre overtreft. PLATTELANDSVROUWEN. Het bestuur van de afd. Sprang-Capel- le van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen heeft besloten ook dit Jaar met de leden Sinterklaasfeest te vieren. Deze keer zullen Ouden van Dagen daarvan mede kunnen profiteren, want ieder lid mag iemand van 65 jaar of ouder mede brengen. Voor deelname kan men zich opgeven op de Woensdag 28 Nov. des avonds half 8 te houden ledenvergade ring in een der lokalen van de Land- bouwhuishoudschool alhier. Behalve en kele huishoudelijke aangelegenheden zal mevr. Huijsman-Griep een boekbespre king houden over „Het verjaagde water", een interessant onderwerp en zeer actu eel, temeer omdat de dames vorige zomer een bezoek hebben gebracht aan het eiland Walcheren. Verder zal verslag uitgebracht worden over de te Utrecht gehouden algemene vergadering van de Bond, terwijl ook nog een bespreking volgt over de St. Nicolaasavond. C. N. V.—AVOND. Een mooie en geslaagde avond. In de zaal van de Chr. Volksbond alhier werd j.l. Maandagavond de jaar lijkse NoVember-propaganda-vergadering voor het Christelijk Nationaal Vakver bond in Nederland, vanwege de Christe lijke Besturenbond Sprang-Capelle ge houden. Medewerking verleende de Chr. Gemengde Zangvereniging Excelsior on der leiding van haar directeur de heer Jac. Groen. De vergadering die goed be zocht was, stond onder leiding van de heer C. Braspenning, voorzitter van de Chr. Besturenbond. Na opening met psalmgezang, Schrift lezing en gebed, heette de voorzitter in zijn openingswoord de aanwezigen wel kom, in 't bijzonder de spreker, de heer J. van den Burg, secretaris van de Chr. Metaalbewerkersbond uit Utrecht, de Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior, die hij dankte voor de bereidwilligheid tot medewerking, en Ds. M. J. Mulder, die zich bereid verklaard had een slotwoord te spreken. Door Excelsior werden vervolgens op verdienstelijke wijze gezongen: Wij zin gen mee, van A. Ritchke, Morgenlied van G. Niehuis en Beati Mortui van F. Men delssohn, waarvoor zij een welgemeend applaus oogstte. De heer van den Burg sprak dan over het onderwerp: „Wereld in nood Gij en de wereld". Spr. zegt dat wij leven in 1951, in 't midden van de 20e eeuw, de eeuw die meent rijk en verrijkt te zijn en aan geen ding gebrek te hebben. De mens acht zich baas over wat God in de Schepping gelegd heeft en heeft de schat ten der techniek aan zich dienstbaar ge maakt. Maar God heeft gezegd: tot hier toe en niet verder, want dit is de grote zonde waardoor de wereld in nood ge komen is. De Volkerenbond heeft inder tijd die nood niet kunnen oplossen en de V. N. maken het vandaag niet beter, omdat zij de oplossing van de vraag stukken niet zoeken bij het licht van de Openbaring van God. Dit is ook de oorzaak dat het in de arbeidsverhoudingen niet goed gaat. Spr. noemt b.v. de kwestie van de massa mens, waardoor er geen arbeidsvreugde meer is, omdat de mens niet meer zelf standig is in zijn arbeid en dus niet meer vrij is. Men heeft het oor te luisteren gelegd aan het beginsel der goddeloos heid. geen God en geen meester, maar is dat het juiste begrip van vrijheid, vraagt spr. Vrijheid is je onderwerpen aan de levenswetten, en dat heeft de Franse revolutie vergeten. Dat is de ernstigste plaag van onzfe tijd, zegt spr., ook in de verhoudingen in het arbeids leven, dat men niet terugkeert tot de kern van de waarheid: de bijbel. Wat is nu onze taak als Chr. Vak beweging in deze wereld, vraagt spr. Het gaat om het .uitdragen van onze princi pes, onze gedachten, hoe wij als Chr. Vakbeweging denken over de vraagstuk ken van vandaag. De nood is niet meer op te lossen als wij niet terugkeren tot God. Om onze beginselen uit te dragen moeten wij de geschiedenis kennen. Is het ook niet mede onze schuld dat het verkeerd gegaan is. Hebben wij de een voudige waarheid van de bijbel tegen over de wereld gesteld, n.l. om met de schatten der aarde God te dienen? Nie mand zal ontkennen dat de verhoudingen in de arbeid grondig bedorven zijn. Maar gelukkig is dit niet het laatste, want in de bijbel lezen wij ook dat God alzo lief de wereld gehad heeft, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gezonden heeft, op dat eenieder die in Hem gelooft niet verdervfe, maar het eeuwige leven hebbe. Jezus Christus is niet gekomen om er hier en daar een te redden, maar Hij is de redder van de kosmos. Het is onze taak om dit tegen de wereld te zeggen en dat moet voor ons allen een lust zijn dit in ons vrije land nog te mogen doen, want noem mij nog een land, zégt spr., waar het ook zo is. Al is de toekomst dan donker, die toekomst kunnen wij rustig aan God overlaten, als wij in Zijn kracht doen wat wij moeten doen. Na het gemeenschappelijk zingen van: „Als ge in nood gezeten", werden door Excelsior uitgevoerd de concoursnum mers „Avondlied van Otto de Vaal en „Golfjes" van W. Landré, welke zware nummers op uitstekende wijze werden vertolkt en waarin de sopraan-soliste mevr. Versteeg-de Rooij zich op bijzon dere wijze kweet van haar taak. „Ach ter Hem aan" van H. M. de Wolf vorm de niet alleen een waardig maar ook een passend slot van het optreden van Ex celsior, welk optreden niet weinig heeft bijgedragen aan het welslagen van deze mooie avond, en het hartelijk en dank baar applaus dat Excelsior ten deel viel was dan ook ten volle verdiend. Ds. Mulder sprak in zijn slotwoord over: bewogenheid en evenwicht en schetste daarin de houding van velen in deze tijd, maar dat mag niet de houding zijn van een christen, want in deze tijd, nu de christen tot positiekeuze wordt ge dwongen, moet zijn houding niet wor den bepaald vanuit zichzelf of vanuit de wereld, maar alleen vanuit Gods Woord. Dan kunnen wij ook bewogen zijn, met het lot der mensen, maar zoals Jezus dat is geweest aan het graf van Lazerus, waar Jezus weende om de schrikkelijke gevolgen van de zonde. Zo ook moeten wij bewogen zijn, maar dan toch ook evenwichtig door het geloof in de we tenschap dat het Koninkrijk van Jezus Christus in de wfereld komt en niets in staat is dat Koninkrijk te stuiten. Dat is de grote rust te midden van de bewege lijkheid aller dingen voor de christen: zijn rust, maar ook zijn strijd, omdat hij gelooft in een heerlijke toekomst voor Gods volk, dat zich vergaderd heeft rondom de kruisbanier van Jezus Chris tus. In die strijd schetst Ds. Mulder in het kort de taak van de christen volgens de Heidelbergsfe Catechismus als profeet, priester en koning en besluit met de op wekking van Paulus, om te staan in het geloof. De voorzitter, de heer C. Braspen ning dankt vervolgens allen die aan deze C.N.V.-avond hebben medegewerkt en gaat voor in dankgebed, waarna de bij eenkomst wordt gesloten. BEGRAFENIS JAC. VERSTEEG. Onder grote belangstelling had j.l. Dinsdagmiddag op de algemene begraaf- DE VRIJE PION. Het eerste tiental van de in Stations koffiehuis Pruijssers gevestigde schaak vereniging De Vrije Pion, speelde Za terdagavond zijn tweede wedstrijd voor de competitie van de N.B. Schaakbond tegen het eerste team van D.V.T. in Oosterhout. Na een zeer scherpe maar vreedzame wedstrijd, welke 5 min. voor het einde nog een stand van 42 in het voordeel der gastheren had, wist onze schaakver. uit de toen nog niet uitge speelde partijen een drietal winstpunten te behalen, zodat het eindresultaat een gelijk spel, 55, te zien gaf. De uitsla gen van de onderlinge partijen luidden: D.V.T.De Vrije Pion: H. BuzioC. Quirijns 01 H. KeulemansW. Goedhart 01 E. J. v. d. MeerS. Y. Oerlemans 01 DE GEMEENTERAAD VAN WASPIK. Het geïllustreerde tijdschrift „De week in beeld" bevat in zijn nummer van 17 November, onder 't hoofd: „Tik, zegt de hamer", de heren van de raad in een Nederl. dorp, een aardige reportage van de gemeenteraad van Waspik, die voor 't eerst na een 5-tal jaren weer bijeen was in de raadszaal. Het artikel dat verlucht is door een tiental mooie foto's, geeft een aardig beeld van de gemeenteraad van Waspik, van z'n ac tiviteit op verschillend gebied, maar ook van verschillende leden persoonlijk. 't Is een aardig geïllustreerd verslag, dat zeker niet zal nalaten interesse te wekken bij onze inwoners, waarvan ve len zeker een exemplaar in bezit zullen wensen. 0-1 1-0 1—0 1-0 1—0 1—0 0—1 J. v. BokhovenL Stein J. Kreijkamp—J. Benschop G. AkkermanN. N.? F. HanegraafH. Bogers G. J. de LaatJ. Rosenbrand A. RooversA. Rijkers L. v. BeverenW. Kieboom BURGERLIJKE STAND. Over October. Geboren: Lambertus zv L v Wijlen van der Hoeven Andries zv A P Snijders-Rosenbrand Jan A zv A van EerselVissers Heiltje dv J H Muis- Mouthaan Dirk P zv G P van Til- borgh-Ackermans Johannes K zv H de. Bie-v Achterberg Jacoba dv J Timmermans-de Cloe Willem A zv P van der Pol-van Dongen Machiel G zv H Rosenbrand-Rietveld. Gehuwd: C. de Rooij 27 j en J Mesch 26 j J C Wolst 27 j en W J Schoen maker 23 j J v d Galiën 21 j en C Rijken 21 j M Wagemakers 25 j en H van der Schans 25 j C Werther 33 j en M P Pruijssers 25 j. Overleden: Geen. Ingekomen: D. Bravenboer van Maas sluis N Hofman van Waalwijk C de Rooij van Raamsdonk G van den Dool van Waddinxveen J Kooij van Achtkarspelen J M Nieuwenhuizen van 's-Gravenhage HP Mes van Dussen D Hulst van Loonopzand. Vertrokken: L C A M Colet naar Ede W Koenen naar Rotterdam iW J Schoenmaker naar Breda A Evertse naar Hogeveen CM Vos naar Rot terdam. BOERDER1JBOUW OPGEDRAGEN, Het bouwen van een landbouwerswo ning met schuur en bijkomende werken, alsmede van een landarbeiderswoning te Bavfcl voor rekening van de heer F. A. Beenakkers aldaar en onder architectuur van de heer F. Verwoerd uit Breda, is na gehouden aanbesteding voor de som van 71900 opgedragen aan Fa. Adr. Rosenbfand alhier. KERKRESTAURATIE De restauratie van het Ned- Herv. kerkgebouw, met welke werkzaamheden door de Fa. Huurman uit Delft dit voor jaar begonnen werd, nadert haar voL- tooiing, zodat binnenkort de diensten der Herv. gemeente weer in het kerkgebouw zullen kunnen plaats vinden. Tijdens de restauratie werden de diensten in het gebouw Elthato gehouden. TUBERCULOSEBESTRIJDING. Dezer dagen zullen collectrices in de gemeente Sprang-Capelle weer huis aan huis verschijnen met de collectebus om een bijdrage te vragen, ditmaal voor de N.Br. Ver. tot bestrijding van de Tuber culose, de vereniging waarbij het meren deel der Kruisverenigingen in onze pro vincie, dus ook de Ver. Het Groene Kruis voor Sprang-Capelle e.o. zijn aan gesloten. Hoewel er bijwa geen week voorbijgaat, waarin niet *en beroep op BILJARTEN. Uitslagen van de jaarlijkse ontmoeting van „Van Ongenoegen Vrij" en „De Poedelaars" in Café De Sportwereld. Van Ongenoegen VrijDe Poedelaars: W. ZijlmansH. de Bont 20 J. R. van DongenA. van Dongen 20 M. CoermansJ. de Groot 20 Th. GijsmanChr. Matheijsen 20 L. KampJ. de Groot 02 J. Zwaans Wzn.P. Schellekens 02 A. FijnemanS. Matheijsen 02 J. Zwaans Jzn.J. Schouten 02 WAT DE WASPIKSE MIDDEN STAND GAAT DOEN. De Waspikse Middenstand is niet zonder initiatief zoals is gebleken op haar laatste vergadering. Zij gaat iets nieuws beginnen! Deze winter zal n.l. vanaf Nov. tot en met April elke maand een vergadering worden gehouden waar op de hoofdschotel zal zijn een lezing over economie door de heer van Well, uit Waalwijk, dus een soort cursus. Ieder deelnemer ontvangt voor elke lezing een kort overzicht van de lezing vooraf, zodat ze gemakkelijk te volgen zal zijn. Wij hebben de overtuiging mee genomen dat ieder middenstander hier aan moet deelnemen zowel voor een al gemeen succes alswel voor zijn ontwik keling. Moge het inderdaad een succes worden. Naar wij verder vernemen wo.rden belangstellden buiten de middenstand te gen een kleine vergoeding ook toegela ten. ST. VINCENTIUSVERENIGING. In de Abdij van Berne te Heeswijk zal op Zondag 25 November 1951 een ver- diepings, en contactdag worden gehou den van de landelijke bijzondere raad De Langstraat der St. Vincentiusver. Ook de St. Vincentiusver. van Was pik zal hieraan deelnemen. Zondag a.s. om 9 uur zal daarvoor een extra bus vanaf Hotel van Iersel vertrekken met de heren leden der vereniging. VERKEERSONGEVAL. In de bocht in de Kerkstraat bij de Edah-winkel reden Woensdagmiddag 2 vrachtwagens op elkaar. De auto die uit de richting Capelle kwam moest een groentenwagen passeren, die geparkeerd stond voor de winkel van de electriciën Verschuren. Hierdoor werd het uitzicht van de chauffeur belemmerd en zag hij de vrachtwagen van de tegenovergestel de richting niet aankomen. De wagens reden dan ook recht op elkaar in. Per soonlijke ongelukken deden zich geluk kig niet voor. ST. NICOLAAS. Zondag a.s. zal St. Nicolaas een be zoek brengen aan onze gemeente. Naar wij vernemen zal de H. Man met zijn boot in het Zuider Afwateringskanaal aan de brug in de Benedenkerkstraat om 1 uur arriveren. Vandaar vertrekt de Goede Sint op zijn paard door de ge meente. Hierbij zal hij de volgende route volgen: Benedenkerkstraat Kerkstraat Raadhuisstraat tot Schoolstraat Schoolstraat tot de brug Kanaalstraat Prins Bernhardstraat Stationslaan Spoorstraat Schotse Hooglanders- straat Arnold Verschurenstraat TEL.-ADRES „ECHO" Thomas Zijlmansstraat Carmelieten- straat Vrouw kensvaartsestraat 't Vaartje Havendijk Veerstraat. Des avonds 8 uur St. Nicolaasbal in de zaal van café Roovers. COLLECTE. De op Zaterdag j.l. gehouden collecte ten bate van het Hogeland heeft 80.36 opgebracht. TONEELUITVOERING. Op Zaterdag 24 en Zondag 25 No vember a.s. zal de toneelvereniging Hen ri Belletable haar eerste winteruitvoe- ring geven in de zaal van de Kleuter school aan de Carmelietenstraat alhier. Opgevoerd zal worden het spel van de zee in drie bedrijven door Bob Ber- tina, getiteld: Stormeiland. De uitvoering begint telkens des avonds half acht. Deze uitvoeringen zijn gratis toegankelijk voor leden en dona teurs en voor het publiek tegen entree. De Henri Belletable-avonden zijn U bekend. Ook ditmaal wordt U een goede uitvoering gegarandeerd. 3e R.W.W. Deze drie letters hebben reeds een vertrouwde klank gekregen. Nog enkele dagen en dan zal de 3e winkelweek een aanvang hebben genomen. Wat zal het resultaat er van worden? Reeds nu durven wij hierop een antwoord te geven. Het publiek van onze gemeente en daar buiten weet wat het is te winkelen in deze actie-dagen. Dagen, vooraf gaande aan het feest van de Sint, vormen wel het hoogtepunt van de activiteit der Veerse middenstand, en ze zetten vooral dan alle zeilen bij om aan de concurrentie van coö peratie en grootwinkelbedrijf het hoofd te kunnen bieden. De mid denstand zal U dit tonen door hun goed verzorgde etalages en hun ser vice en gemoedelijkheid. Bij deze belangrijke factoren komt ook nog dit, dat U bonnen verstrekt worden bij aankoop van 1.waarmee U kans hebt op waardevolle prijzen met als hoofdprijs een bromfiets (Berini). De opening der R.W.W. zal plaats hebben op 24 November a.s. door de Weledelachtb. Heer Burgemeester Prinssen vanaf het bordes van het gemeentehuis. Hierna zullen de deelnemers (sters) der R.W.W. met de Kon. Harmonie „De Eendracht" een mu zikale rondwandeling wiaken door ons dorp. De winkelsluiting gedurende de winkelweek, dus van 26 Nov. t/m 5 December, is verlengd en is ge steld op 9 uur n.m. Met vol vertrouwen gaan de 85 middenstandszaken hun actie be ginnen. Door te kopen in eigen ge meente, bij de Veerse middenstand, kan men zich veel moeite en geld besparen en heeft men kans op prachtige prijzen. De opbrengst van de loterij zal ten goede komen voor kinder-uit- zending ter plaatse van 't Wit-Gele en Groene Kruis. Middenstanders, toont het in U gestelde vertrouwen waardig, en succes zal niet uitblijven. Uitvoering. Door de R.K. Gemengde Toneel vereniging „Animo" alhier werd voor leden en donateurs der Kon. Harmonie „De Eendracht" voor het voetlicht gebracht het toneelspel in 3 bedrijven „Mensen in Botsing" van Ben v. d. Holst. Het gebodene viel bijzonder goed in de smaak en telkenmale moesten de spelers en speelsters een ware ovatie in ont vangst nemen. Allen waren goed rolvast. In het bijzonder zouden we hier willen noemen de vertolkers der hoofdrollen, Verhagen en zijn vrouw, welke beiden een subliem spel te zien gaven. Ook Oom Frans en Dora gaven blijk van goede to neelcapaciteiten te bezitten. Zeer zeker geen vreemde op de planken was de zoon Dirk, die de mimiek geheel onder de knie had. Ook de aanderen waren goed voor hun taak berekend. „Animo" heeft veel succes ge oogst met deze uitvoering en onder de bekwame regie van Richard v. Dongen zal men ze gaarne spoedig terugzien. Boekententoonstelling. Zaterdag 24 en Zondag 25 Nov. a.s. wordt in de St. Theodorus- school weer de jaarlijkse jeugd boeken-tentoonstelling gehouden. Men kan hier zo zoetjesaan van een traditie gaan spreken. Werd deze tentoonstelling in de voorafgaande jaren her en der ondergebracht, thans kan men wel zeggen dat zij jaarlijks in de Fraterschool zal te rugkeren. Dit is mede te danken aan de spontane medewerking van de Eerw. Fraters die, meer nog dan wie ook, overtuigd zijn van de nood zaak goede voorlichting te geven op het gebied van jeugd-lectuur. Als bijzonderheid kan nog wor den meegedeeld dat deze tentoon stelling wordt gehouden onder aus piciën van de Keurraad en Idil; twee organen die op het gebied van voorlichting en selectie van het jeugdboek zeer verdienstelijk werk verrichten. Onnodig te zeggen dat dit een unieke gelegenheid is om zich op de hoogte te stellen van 't vele dat op dit gebied verschijnt, en met het St. Nicolaasfeest in 't voor uitzicht, kan deze tentoonstelling al bij voorbaat geslaagd worden ge noemd. De <?rganisatie berust ook nu weel bij Van Dongens' Boekhandel.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 9